Жинақтаушы зейнетақы қорларынан жинақталған зейнетақы қаражатын аударудың тәртiбi туралы ЕРЕЖЕЛЕР
Бұйрық Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің 2000 жылғы 04 қаңтардағы N 2-Ө Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу басқармасы 2000 жылғы 29 ақпан өзгертулер мен толықтырулар енгізіліп тіркелді. Тіркеу N 1065. Күші жойылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 146 қаулысымен. V042928
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің нормативті құқықтық актілерін қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келтіру мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жинақтаушы зейнетақы қорларынан жинақталған зейнетақы қаражатын аударудың тәртібі туралы ережелер" бекітілсін және ол Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Ұлттық зейнетақы агенттігінің 1998 жылғы 09 маусымдағы N 74-П "Жинақтаушы зейнетақы қорынан жинақталған зейнетақыны аудару тәртібі туралы нұсқаулығы" (1998 жылғы 27 тамыздағы N 586 мемлекеттік тіркелім  V980586_ ) күші жойылған деп есептелсін.
3. Заң бөлімі (Лысенко Ю.Н.) осы бұйрықпен бекітілген "Жинақтаушы зейнетақы қорларынан жинақталған зейнетақы қаражатын аударудың тәртібі туралы ережелерді" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тіркетсін.
Төрағаның міндетін атқарушы
КЕЛІСІЛДІ                                БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасының             Қазақстан Республикасы Еңбек
Еңбек және халықты                    және халықты әлеуметтік қорғау
әлеуметтік қорғау министрі            министрлігінің Жинақтаушы
зейнетақы қорларының қызметін
реттеу жөніндегі комитетінің
2000 жылғы 04 қаңтардағы N 2-Ө
бұйрығымен
"______"______________2000ж.
Осы Ережелер Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында зейнетақы мен қамсыздандыру туралы"  Заңы  мен басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес әзiрлендi және салымшылардың немесе алушылардың жинақталған зейнетақы қаражатын бiр жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа жинақтаушы зейнетақы қорына аудару кезiндегi салымшы немесе алушылар мен жинақтаушы зейнетақы қорлары iс-әрекетiнiң тәртiбiн белгiлейдi.
Қолданылатын қысқартулар:
"Қор", "Қорлар" - жинақтаушы зейнетақы қоры, жинақтаушы зейнетақы қорлары;
"жiберушi-Қор" - салымшы немесе алушы онымен зейнетақы келiсiм-шартын бұзып одан жинақталған зейнетақы қаражатын аударатын жинақтаушы зейнетақы қоры;
"алушы-Қор" - салымшы немесе алушы онымен зейнетақы келiсiм-шартын жасап оған жинақталған зейнетақы қаражатын аударатын жинақтаушы зейнетақы қоры;
"Өтiнiш" - салымшының немесе алушының зейнетақы келiсiм-шартын бұзу мен жинақталған зейнетақы қаражатын аудару жөнiндегi өтiнiшi.

Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов
Приказ Председателя Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 января 2000 года N 2-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29.02.2000 N 1065. Утратил силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 146 (V042928)
В целях приведения нормативных правовых актов Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в соответствие действующему законодательству, приказываю:
1. Утвердить "Правила перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов" и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. V980586_
"Инструкцию о порядке перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов", утвержденную приказом Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 09 июня 1998 года  N 74-П (государственная регистрация от 27 августа 1998 года N 586)", считать утратившей силу.
3. Юридическому отделу (Лысенко Ю.Н.) зарегистрировать утвержденные настоящим приказом "Правила перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов" в Министерстве юстиции Республики Казахстан
И.о. Председателя
Согласовано                                 Утверждено
Министр труда и социальной        Приказом Комитета по регулированию
защиты населения                      деятельности накопительных
Республики Казахстан                пенсионных фондов Министерства
труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
N 2-П от 4 января 2000 г.
Правила
перевода пенсионных накоплений
из накопительных пенсионных фондов
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан Z970136_  "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и другими нормативными правовыми актами и устанавливают порядок действий вкладчиков или получателей и накопительных пенсионных фондов при переводе пенсионных накоплений вкладчика или получателя из одного накопительного пенсионного фонда в другой накопительный пенсионный фонд.
Принимаемые сокращения:
"Фонд", "Фонды" - накопительный пенсионный фонд, накопительные пенсионные фонды;
"Фонд-отправитель" - накопительный пенсионный фонд, с которым вкладчик или получатель расторгает пенсионный договор и из которого переводит пенсионные накопления;
"Фонд-получатель" - накопительный пенсионный фонд, с которым вкладчик или получатель заключил пенсионный договор и в который переводит пенсионные накопления;
"Заявление" - заявление вкладчика или получателя о расторжении пенсионного договора и переводе пенсионных накоплений.

1. Жинақталған зейнетақы қаражатын аудару туралы
өтiнiштi беру мен оны қорлардың қарау тәртiбi
1. Жiберушi-Қормен зейнетақы келiсiм-шартын бұзу мен алушы-Қорға жинақталған зейнетақы қаражатын аудару үшiн осы Ережелермен белгiленген тәртiпте жасалып берiлген салымшының немесе алушының (немесе оның сенiмдi өкiлi) өз өтiнiшi құқықтық негiз болып табылады.
2. Өтiнiш 1-шi қосымшаға сәйкес нысанда берiледi. Салымшы немесе алушы өтiнiшiнде қажет деп ойлаған қосымша мәлiметтердi (жұмыс орны, туысқандарының, сенiмдi өкiлдерiнiң мекен-жайы мен телефондары туралы) көрсетуге құқылы.
3. Салымшы немесе алушы өзiнiң өтiнiшiн жiберушi-Қорға мынадай тәсiлдермен жiберуге құқылы:
- жiберушi-Қордың (филиалына, өкiлдiгiне) офисiне, болмаса жiберушi-Қордың агентiне тiкелей;
- пошта байланыс құралдары арқылы жеке басы куәлiгiнiң (төлқұжаттың) "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бөлiмiнiң 34, 35 және 36-баптарына сәйкес куәландырылған көшiрмесiмен бiрге;
- алушы-Қор, оның филиалы, өкiлдiгi немесе агентi, сондай-ақ өзге де жеке немесе заңды тұлғалар арқылы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 167-бабына сәйкес ресiмделген өтiнiштi жеткiзiп беруге берiлген сенiмхатпен бiрге.
4. Салымшының немесе алушының қандай да бiр жағдайдың салдарынан жинақталған зейнетақы қаражатын аудару мен өтiнiштi ресiмдеуде өз құқығын пайдалану мүмкiндiгi болмаса, ол өз атынан уәкiлдiк ететiн басқа тұлғаға (бұдан былай - сенiмдi өкiлi) зейнетақы келiсiм-шартын бұзу мен жинақталған зейнетақы қаражатын аудару жөнiндегi iс-әрекеттi жасау үшiн сенiмхат (бұдан былай сенiмхат) беруге құқылы. Сенiмхат қолданылып жүрген заңдарда қаралған тәртiппен берiледi.
5. Сенiмдi өкiл, салымшының немесе алушының сенiмхаты негiзiнде, 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жiберушi-Қорға өтiнiш беруге құқылы. Сенiмдi өкiл өтiнiштi берген (жiберген) кезде оған сенiмхаттың түпнұсқасын бiрге салады және осы Ережелерде салымшы немесе алушы үшiн қаралған кез келген тәсiлмен жiберушi-Қорға жiберуге құқылы.
6. Жiберушi-Қор жинақталған зейнетақы қаражатын аударуға өтiнiш алғаннан кейiн зейнетақы заңдарының салымшының немесе алушының жинақталған зейнетақы қаражатын бiр жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа жинақтаушы зейнетақы қорына күнтiзбелiк жыл iшiнде екi-ақ рет аудару мүмкiндiгi туралы талаптарының сақталуын тексередi. Тексеру алдыңғы қорға жазбаша сұраныс салу жолымен жүргiзiледi. Қорлар сұраныс алған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде аталған мәлiметтердi ұсынуға мiндеттi.
7. Жiберушi-Қор қаралып отырған өтiнiш бойынша жинақталған зейнетақы қаражатын аудару мен зейнетақы келiсiм-шарттарын бұзудан мынадай жағдайларда бас тартуға мiндеттi:
- жiберушi-Қордың деректер базасындағы салымшы немесе алушы деректемелерiнiң өтiнiште көрсетiлген ақпараттармен сәйкеспеуi;
- өтiнiшке тиiстi тұлға қол қоймаған деп ойлауға дәлелді негiз болуы;
- бiр күнтiзбелiк жыл iшiнде жинақталған зейнетақы қаражатының екi рет аударылғаны туралы мәлiметтердiң болуы.

1. Порядок подачи и рассмотрения фондами
заявлений о переводе пенсионных накоплений
1. Правовым основанием для расторжения пенсионного договора с Фондом- отправителем и перевода пенсионных накоплений в Фонд-получатель является личное заявление вкладчика или получателя (или его поверенного), составленное и поданное в порядке, установленном настоящими Правилами.
2. Заявление подается по форме, согласно приложению 1. Вкладчик или получатель вправе указать в заявлении дополнительные сведения, которые он сочтет необходимым (адрес и телефоны родственников, доверенных лиц и т.п.).
3. Вкладчик или получатель вправе передать свое заявление Фонду- отправителю:
- лично в офис Фонда-отправителя (филиал, представительство), либо агенту Фонда-отправителя;
- через средства почтовой связи вместе с копией (ксерокопией) удостоверения личности (паспорта);
- через Фонд-получатель, его филиал, представительство или агента, а также иного физического или юридического лица вместе с доверенностью на передачу заявления, оформленной в соответствии со статьей 167 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
4. В случае, если в силу каких-либо причин вкладчик или получатель не имеет возможности лично реализовать свое право на перевод пенсионных накоплений и оформить заявление, он вправе выдать доверенность на совершение действия по расторжению пенсионного договора и переводу пенсионных накоплений (далее - доверенность) на другое лицо (далее - поверенный) для представительства от его имени. Доверенность выдается в порядке, предусмотренным действующим законодательством.
5. Поверенный, на основании доверенности вкладчика или получателя, имеет право подать заявление Фонду-отправителю по форме, согласно приложению 2. Поверенный при подаче (пересылке) заявления прикладывает к нему также подлинник доверенности и вправе направить Фонду-отправителю любым способом, предусмотренным настоящими Правилами для вкладчика или получателя.
6. Фонд-отправитель, получив заявление на перевод пенсионных накоплений, производит проверку соблюдения требований пенсионного законодательства о переводе пенсионных накоплений вкладчиком или получателем из одного Фонда в другой Фонд не более двух раз в течение календарного года. Проверка производится путем письменного запроса в предшествующий Фонд. Фонды обязаны представлять Фонду-отправителю указанные сведения в течение трех рабочих дней со дня получения запроса.
7. Фонд-отправитель обязан отказать в расторжении пенсионного договора и переводе пенсионных накоплений по рассматриваемому заявлению в случаях:
- несоответствия информации, указанной в заявлении с реквизитами вкладчика или получателя в базе данных Фонда-отправителя;
- при наличии убедительных оснований полагать, что заявление подписано не надлежащим лицом;
- при наличии сведений о двух состоявшихся переводах пенсионных накоплений в течение одного календарного года.

8. Жiберушi-Қор салымшыға немесе алушыға жинақталған зейнетақы қаражатын аударудан бас тарту себебi көрсетiлген дәлелдi жауабын жазбаша түрде өтiнiш берiлген күннен бастап бiр ай iшiнде жiберуге мiндеттi.
9. Салымшының немесе алушының жинақталған зейнетақы қаражатын аударуды жiберушi-Қор өз қаражаты есебiнен жүзеге асырады.
2. Жинақталған зейнетақы қаражатын аударудың
нысаны мен мерзiмi
10. Қорлар бiр-бiрiне зейнетақы келiсiм-шарттарын бұзу мен жинақталған зейнетақы қаражатын аудару үшiн берiлген өтiнiштердiң қағаздағы және электронды түрдегi тiзiлiмдерiн (тiзiмдерiн) дайындау жөнiндегi қызмет пен заңға қайшы келмейтiн басқа да қызметтердi көрсету туралы өз ара келiсiм жасасуға құқылы.
11. Кез келген түрде (қағазда, электронды түрде) жасалған салымшылардың жинақталған зейнетақы қаражатын аударуға берген өтiнiштер тiзiлiмдерiнiң (тiзiмдердiң) онда бар мәлiметтерге қарамастан, заңды күшi болмайды және де жинақталған зейнетақы қаражатын аудару үшiн негiз болмайды.
12. Жiберушi-Қор жинақталған зейнетақы қаражатын аудару үшiн МТ-102 форматы бойынша электронды төлемдiк тапсырыстарды қалыптастырады (бұдан былай - ЭТТ).
13. ЭТТ-да мына деректер болу керек:
1) ЭТТ-ның нөмiрi,
2) ЭТТ-ның уақыты,
3) Жiберушi-Қордың атауы,
4) Жiберушi-Қордың кастодиандық есеп шотының нөмiрi,
5) Жiберушi-Қордың СИН-i,
6) Жiберушi-Қордың банк-кастодианының коды,
7) Басшының тегi, аты, әкесiнiң аты,
8) Бас бухгалтердiң тегi, аты, әкесiнiң аты,
9) Алушы-Қордың банк-кастодианының коды,
10) Алушы-Қордың кастодиандық шотының коды,
11) Алушы-Қордың СТН-i,
12) Алушы-Қордың атауы,
13) төлемнiң тағайындау коды (014),
14) жiберу тәсiлi (07 яғни электронды),
15) төлемнiң тағайындалуы: жинақталған зейнетақы қаражатын           "____"________________ өтiнiшке сәйкес мiндеттi (ерiктi) зейнетақы жарналары есебiнен аудару,
16) аударылып отырған жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы,
17) салымшылардың немесе алушылардың әрқайсысының  -
аударылып отырған жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы;
- аударудың түрi (С-мiндеттi зейнетақы қоры, V-ерiктi зейнетақы қоры),
- Әлеуметтiк жеке коды,
- тегi,
- аты,
- әкесiнiң аты,
- туған жылы көрсетiлген тiзiмi.
14. Қалыптасқан ЭТТ-ы ақшаны кастодиандық есеп шоттан алушы-Қордың банк-кастодиандағы кастодиандық есеп шотына аударатын жiберушi-Қордың банк-кастодианына ұсынылады.
15. Аударылып отырған жинақталған зейнетақы қаражатының сомалары жеке есеп шот жабылып отырған уақыттағы жай-күйi бойынша есептелген инвестициялық табысты есепке алғандағы салымшының немесе алушының жеке зейнетақы есеп шоты бойынша анықталады. Жiберушi-Қор сомаларды жеке зейнетақы есепшотын жапқаннан кейiнгi келесi банктiк күн iшiнде аударым жасайды.

8. Фонд-отправитель обязан в письменной форме предоставить вкладчику или получателю мотивированный ответ с указанием причин отказа в переводе пенсионных накоплений в течение месячного срока с момента подачи заявления.
9. Перевод пенсионных накоплений вкладчика или получателя Фонд- отправитель осуществляет за счет собственных средств.
2. Форма и срок перевода пенсионных накоплений
10. Фонды вправе заключать между собой соглашения об оказании друг другу услуг по подготовке реестров (списков) заявлений в бумажной или электронной форме, подаваемых для расторжения пенсионного договора и перевода пенсионных накоплений, иных услугах, не противоречащих законодательству.
11. Реестры (списки) заявлений вкладчиков или получателей на перевод пенсионных накоплений, составленные в любом виде (бумажном, электронном), независимо от содержащихся в них сведений, не имеют юридической силы и не являются основанием для перевода пенсионных накоплений.
12. Для перевода пенсионных накоплений Фонд-отправитель формирует электронное платежное поручение (далее - ЭПП) по формату МТ-102.
13. ЭПП должно содержать:
1) номер ЭПП;
2) дату ЭПП;
3) наименование Фонда-отправителя;
4) номер кастодиального счета Фонда-отправителя;
5) РНН Фонда-отправителя;
6) код банка-кастодиана Фонда-отправителя;
7) фамилию, имя, отчество руководителя;
8) фамилию, имя, отчество главного бухгалтера;
9) код банка-кастодиана Фонда-получателя;
10) номер кастодиального счета Фонда-получателя;
11) РНН Фонда-получателя;
12) наименование Фонда-получателя;
13) код назначения платежа (014);
14) способ отправки (07, т.е. электронный);
15) назначение платежа: "Перевод пенсионных накоплений за счет обязательных (добровольных) пенсионных взносов, согласно заявления от "____"__________";
16) сумму перечисляемых пенсионных накоплений;
17) список вкладчиков или получателей с указанием по каждому из них:
- суммы перечисляемых пенсионных накоплений;
- тип перевода (С - обязательные пенсионные взносы, V - добровольные пенсионные взносы);
- социальный индивидуальный код;
- фамилия;
- имя;
- отчество;
- дата рождения.
14. Сформированное ЭПП предоставляется в банк-кастодиан Фонда- отправителя, который переводит деньги с кастодиального счета на кастодиальный счет Фонда-получателя.
15. Сумма переводимых пенсионных накоплений определяется по индивидуальному пенсионному счету вкладчика или получателя с учетом начисленного инвестиционного дохода по состоянию на дату закрытия индивидуального пенсионного счета. Перечисление суммы Фонд-отправитель производит после закрытия индивидуального пенсионного счета в течение следующего банковского дня.

16. Жiберушi-Қор жинақталған зейнетақы қаражатын аударуды алушы-Қорға өтiнiш тiркелген күннен бастап бiр айға дейiнгi мерзiмде жүргiзедi.
1.Есебi салымшылардың немесе алушылардың деректемелерi қате
берiлген жеке зейнетақы есеп шоттарында
жүргiзiлетiн жинақталған зейнетақы қаражаттарын аудару
тәртiбi
17. Салымшы немесе алушы өтiнiш берген кезде аталған салымшының/алушының қате берiлген деректемелерiне зейнетақы жарналарын төлеу кезiнде ашылған жеке зейнетақы есеп шоты бар екенi анықталған жағдайда жiберушi-Қор салымшы немесе алушыны хабардар етуге және 3-шi қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама-растау қағазын әкелудi ұсынуға мiндеттi.
Анықтама-растау қағазы салымшының немесе алушының зейнетақы жарналарын жiберушi-Қорға аударған ұйым бередi.
Анықтама-растау қағазына берiп отырған ұйымның басшысы мен бухгалтерi қол қойып, олардың қолы мөрмен расталуы тиiс.
Зейнетақы жарналарын төлеу кезiнде қате жiберген, заңды тұлға құрмай-ақ кәсiпкерлiк және басқа да қызметтi жүзеге асырушы жеке тұлға қате жiберiлген төлемдiк құжаттардың көшiрмесiн, сондай-ақ салымшының немесе алушының қате жiберiлген жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесiн (төлқұжат) ұсынып растайды.
18. Егер салымшының немесе алушының оның деректемелерiнде жiберiлген қателерге анықтама-растау қағазы болса, қатесi бар жеке зейнетақы есеп шотынан жинақталған зейнетақы қаражатын аудару үшiн өтiнiште көрсетiлген мәлiметтермен қатар қате берiлген деректемелерiн көрсетуге және өтiнiшпен бiрге анықтама-растау қағазының түпнұсқасын, жеке басы куәлiгiнiң көшiрмесiн салуға құқылы. Мұндай өтiнiштi салымшы немесе алушы тиiстi құжаттарды қоса сала отырып, осы Ережелердiң 3 және 4-тармақтарында қаралған тәртiп пен мерзiмде бередi.
19. Деректемелерiнде қате жiберiлiп ашылған жеке зейнетақы шоттарынан жинақталған зейнетақы қаражатын аудару осы Ережелерде қаралған тәртiп пен мерзiмде жүргiзiледi.
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі
комитетінің 2000 жылғы 04 қаңтардағы
N 2-Ө бұйрығымен "Жинақтаушы
зейнетақы қорларынан жинақталған
зейнетақы қаражаттарын
аударудың тәртібі туралы
Ережелерге"
1-қосымша
Назар аударыңыз! Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады
Кімге:-----------------------------------------------
(жіберуші-Қордың атауы)
Салымшы/алушының жинақталған зейнетақы қаражатын аударуға
ӨТІНІШ
Мен, салымшы/алушы
тегі
-------------------------------------------------------
аты
-------------------------------------------------------
әкесінің аты
-------------------------------------------------------
Күні    Айы   Жылы
Туған күні   ----------------------
Құжат түрі:  -- Жеке басының куәлігі -- Төлқұжаты
Күні  Айы
Жылы
Сериясы ------  Нөмірі----------------
Берілді-----------------
--------------------------------------------------------------------
(кім берген)
Әлеуметтік дербес коды (ӘДК) N
-------------------------------------
Зейнетақы шартын бұзуды және менің жинақталған зейнетақы қаражатымды  толық көлемде міндетті (ерікті) зейнетақы жарналары
есебінен
---------------------------------------------------------
(алушы-Қордың атауы)
аударуыңызды өтінемін.
Ағымдағы күнтізбелік жыл ішінде мына қорлардың
салымшысы/алушысы
болдым:

16. Фонд-отправитель производит перечисление пенсионных накоплений Фонду-получателю в срок до одного месяца со дня регистрации заявления.
3. Порядок перевода пенсионных накоплений,
учет которых ведется на индивидуальных пенсионных счетах
с ошибочными реквизитами вкладчиков или получателей
17. В случаях, когда при подаче вкладчиком или получателем заявления обнаруживается, что у вкладчика или получателя имеются индивидуальные пенсионные счета, открытые при уплате пенсионных взносов на ошибочные реквизиты данного вкладчика или получателя (ошибки в фамилии, имени, отчестве, дате рождения), Фонд-отправитель обязан известить об этом вкладчика или получателя и предложить ему представить справку-подтверждение по форме согласно Приложению 3.
Справка-подтверждение выдается организацией, перечислявшей пенсионные взносы вкладчика или получателя в Фонд-отправитель.
Справка-подтверждение, выдаваемая организацией, должна быть подписана руководителем и бухгалтером организации, подписи которых заверены печатью.
Физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую или иную деятельность без образования юридического лица, допустившее при уплате пенсионных взносов ошибки, подтверждает предъявлением Фонду-отправителю копий платежных документов, в которых допущена ошибка, а также копии удостоверения личности (паспорта) вкладчика или получателя, у которого допущена ошибка.
18. В случае, если вкладчик или получатель уже имеет справку-подтверждение на допущенные в его реквизитах ошибки, он вправе для перевода пенсионных накоплений с ошибочных индивидуальных пенсионных счетов в заявлении, наряду со сведениями, указанными в заявлении, указать ошибочные реквизиты и приложить к заявлению подлинник справки- подтверждения, копию удостоверения личности (паспорта). Все документы вкладчик или получатель подает в порядке, предусмотренном п.3 и п.4 настоящими Правилами.
19. Перевод пенсионных накоплений с индивидуальных пенсионных счетов, открытых с ошибками в реквизитах, производится в порядке и сроки, предусмотренные настоящими Правилами.
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных пенсионных
фондов Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
N 2-П 04 января 2000 г.
Приложение 1
к "Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов"
Внимание! Заявление заполняется разборчиво печатными буквами
Кому:________________________________________
(наименование Фонда-отправителя)
Заявление
вкладчика/получателя на перевод пенсионных накоплений
Я, вкладчик/получатель
фамилия
_________________________________________________________________
имя
_________________________________________________________________
отчество____________________________________________________________
Дата рождения   день_____ месяц _____ год _____
Вид документа:  ____ Удостоверение личности  ____ Паспорт
Серия ______   Номер _________  выдано день _____ месяц _____ год
____________________________________________________________________                             (кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК)
N____________________________________
Прошу расторгнуть пенсионный договор и перевести мои пенсионные накопления в полном объеме за счет обязательных (добровольных) пенсионных взносов, в ___________________________________________________________________
(наименование Фонда-получателя)
в течение текущего календарного года являлся(лась) вкладчиком/получателем:

1) ------------------------------------------------------
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
2) ------------------------------------------------------
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
Өз қолыммен тапсырамын;
Поштамен жіберемін;
Жеке басы куәлігінің (төлқұжаттың) "Нотариат туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 6-бөлімінің 34, 35 және 36-баптарына
сәйкес куәландырылған көшірмесін қоса жіберіп отырмын;
---------------------- арқылы тапсырамын
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 167-бабына сәйкес        ресімделген
-------- жылғы  "-----"------- N ---- сенімхатты қоса жіберіп
отырмын;
Мына мекен-жайда тұрамын:
индекс------------,-------------------обл.
-------------------------қ.(пос.,
с.),----------------------көшесі,
үй N -----, пәт. N --------; үй телефоны -------------;
Жұмыс орным: индекс --------, -----------------------------обл.
-------------------------қ.(пос.,
с.),----------------------көшесі,
үй N -----, жұмыс телефоны -----------, факс ------------,
Ұйымның атауы:-------------------------------------------------
Қолдары:
Салымшы/алушы:-----------------------
Күні  Айы  Жылы
Өтініш жазылған күн: ----------------
қызметі)
Күні  Айы  Жылы
Жіберуші-Қорда тіркелді: ---------------
Кіріс нөмірі -------------
Ескертулер
1. Жіберуші-Қормен зейнетақы шартын бұзуға және жинақталған зейнетақы қаражатын алушы-Қорға аударуға салымшының/алушының (немесе оның сенім білдірген адамының) жеке өтініші құқықтық негіз болып табылады.
2. Жіберуші-Қор қаралып отырған өтініш бойынша зейнетақы шартын бұзудан және жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасаудан мынадай жағдайларда бас тартуға міндетті:
- өтініште көрсетілген ақпараттар салымшыны/алушының жіберуші-Қордағы мәліметтер базасындағы деректемелермен сәйкес келмегенде;
- өтінішке тиісті адамның қол қоймағандығына көз жеткізетін негіздер болғанда.
3. Жіберуші-Қор жинақталған зейнетақы қаражатын аударудан бастарту себебін көрсете отырып салымшыға-алушыға өтініш берілген сәттен бастап бір ай мерзімде жазбаша түрде түсіндірме хат жіберуге міндетті.
4. Жіберуші-Қор өтініш тіркелген күннен бастап бір айға дейінгі мерзімде алушы-Қорға жинақталған зейнетақы қаражатын аударады.
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі
комитетінің 2000 жылғы 04 қаңтардағы
N 2-Ө бұйрығымен "Жинақтаушы
зейнетақы қорларынан жинақталған
зейнетақы қаражаттарын
аударудың тәртібі туралы
Ережелерге"
2-қосымша
Назар аударыңыз! Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады
Кімге:-----------------------------------------------
(жіберуші-Қордың атауы)
Сенімді өкілдің жинақталған зейнетақы қаражатын аударуға
ӨТІНІШ
Мен,
--------------------------------------------------------------------
(тегі, аты, әкесінің аты)
салымшы/алушының:
тегі
-------------------------------------------------------
аты
-------------------------------------------------------
әкесінің аты
-------------------------------------------------------
Күні    Айы   Жылы
Туған күні   ----------------------
Құжат түрі:  -- Жеке басының куәлігі -- Төлқұжаты
Күні  Айы
Жылы
Сериясы ------  Нөмірі----------------
Берілді-----------------
--------------------------------------------------------------------
(кім берген)
Әлеуметтік дербес коды (ӘДК) N
-------------------------------------
Мына мекен-жайда тұрамын:
индекс------------,-------------------обл.
-------------------------қ.(пос.,
с.),----------------------көшесі,
үй N -----, пәт. N --------; үй телефоны -------------;
Жұмыс орным: индекс --------, -----------------------------обл.
-------------------------қ.(пос.,
с.),----------------------көшесі,
үй N -----, жұмыс телефоны -----------, факс ------------,
Ұйымның атауы:-------------------------------------------------
------жылы "---"----- берілген N --------сенімхаттың негізінде
әрекет ете отырып, зейнетақы шартын бұзуды және оның жинақталған зейнетақы қаражатының толық көлемде міндетті (ерікті) зейнетақы жарналары есебінен
---------------------------------------------------------
(алушы-Қордың атауы)
аударуыңызды өтінемін.
Ағымдағы күнтізбелік жыл ішінде мына қорлардың
салымшысы/алушысы
болдым:

1) ________________________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда)
2) __________________________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда)
___ Передаю лично;
___ Пересылаю по почте;
Прилагаю копию (ксерокопию) удостоверения личности (паспорта);
___ Передаю через _____________________________________
Прилагаю  доверенность N______ от "____"_____  ___ г. , оформленную в соответствии со статьей 167 Гражданского кодекса Республики Казахстан;
Проживаю по адресу: индекс ______, обл.____________________________
г.(пос., с.) ____________________, ул. ____________________________
дом N____ , кв. N _____; домашний телефон _________; Место работы: индекс _________, обл. ___________________________________ г.(пос., с.) _________________, ул.  ___________________________________ дом N ________, рабочий телефон _________, факс ____________,
Наименование организации:_________________________________________;
Подписи:
Вкладчик/получатель: _______________________
Дата составления заявления: ____день ____ месяц ____ год
Заявление принял:"___"__________г._________________(ФИО,должность)
Зарегистрировано в Фонде-отправителе: ___ день___ месяц___ год
Входящий номер _________
Памятка
1. Правовым основанием для расторжения пенсионного договора с Фондом-отправителем и перевода пенсионных накоплений в Фонд-получатель является личное заявление вкладчика/получателя (или его поверенного).
2. Фонд-отправитель обязан отказать в расторжении пенсионного договора и переводе пенсионных накоплений по рассматриваемому заявлению в случаях:
- несоответствия информации, указанной в заявлении с реквизитами вкладчика/получателя в базе данных Фонда-отправителя;
- наличии убедительных оснований полагать, что заявление подписано не надлежащим лицом.
3. Фонд-отправитель обязан в письменной форме предоставить вкладчику- получателю мотивированный ответ с указанием причин отказа в переводе пенсионных накоплений в течение месячного срока с момента подачи заявления.
4. Фонд-отправитель производит перечисление пенсионных накоплений Фонду-получателю в срок до одного месяца со дня регистрации заявления.
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных
пенсионных фондов Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
N 2-П 04 января 2000 г.
Приложение 2
к "Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов"
Внимание! Заявление заполняется разборчиво печатными буквами
Кому:
___________________________________________
(наименование Фонда-отправителя)
Заявление
поверенного на перевод пенсионных накоплений
Я, _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действующий на основании доверенности N ___ от ___ ___ ______ г., в
интересах вкладчика/получателя:
фамилия_____________________________________________________________
имя    _____________________________________________________________
отчество____________________________________________________________
Дата рождения ____ день ____ месяц ____ год
Вид документа:____ Удостоверение личности ____ Паспорт              Серия ____________ Номер _________ выдано ____________
__________________________________________________________________
(кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК) N
____________________________________
Проживающего по адресу: индекс _______, обл._______________________
г.(пос., с.) _________________________, ул. _______________________
дом N _______, кв. N______; домашний телефон ______________, Место работы: индекс _________, обл. ____________________________________
г.(пос., с.) _________________, ул.________________________________
дом N ________, рабочий телефон _________, факс ___________,
Наименование организации: ________________________________________;
Прошу расторгнуть пенсионный договор и перевести его пенсионные накопления в полном объеме за счет обязательных (добровольных) пенсионных взносов, в_____________________________________________
(наименование Фонда-получателя)
в течение текущего календарного года являлся(лась) вкладчиком/получателем:

1) ------------------------------------------------------
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
2) ------------------------------------------------------
(жинақтаушы зейнетақы қорының атауы)
Қолдары:
Сенімді өкіл:______________________
Күні  Айы  Жылы
Өтініш жазылған күн: ----------------
Өтініш және сенімхат (сенімхаттың түпнұсқасы)
қабылдадым: "___"______ж.___________(ТАӘ, қызметі)
Күні  Айы  Жылы
Жіберуші-Қорда тіркелді: ---------------
Кіріс нөмірі -------------
Ескертулер
1. Жіберуші-Қормен зейнетақы шартын бұзуға және жинақталған зейнетақы қаражатын алушы-Қорға аударуға салымшының/алушының (немесе оның сенім білдірген адамының) жеке өтініші құқықтық негіз болып табылады.
2. Жіберуші-Қор қаралып отырған өтініш бойынша зейнетақы шартын бұзудан және жинақталған зейнетақы қаражаттарын аударым жасаудан мынадай жағдайларда бас тартуға міндетті:
- өтініште көрсетілген ақпараттар салымшыны/алушының жіберуші-Қордағы мәліметтер базасындағы деректемелермен сәйкес келмегенде;
- өтінішке тиісті адамның қол қоймағандығына көз жеткізетін негіздер болғанда.
3. Жіберуші-Қор жинақталған зейнетақы қаражатын аударудан бастарту себебін көрсете отырып салымшыға-алушыға өтініш берілген сәттен бастап бір ай мерзімде жазбаша түрде түсіндірме хат жіберуге міндетті.
4. Жіберуші-Қор өтініш тіркелген күннен бастап бір айға дейінгі мерзімде алушы-Қорға жинақталған зейнетақы қаражатын аударады.
БЕКІТІЛДІ
Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы
қорларының қызметін реттеу жөніндегі
комитетінің 2000 жылғы 04 қаңтардағы
N 2-Ө бұйрығымен "Жинақтаушы
зейнетақы қорларынан жинақталған
зейнетақы қаражаттарын
аударудың тәртібі туралы
Ережелерге"
3-қосымша
АНЫҚТАМА-РАСТАУ ҚАҒАЗЫ
Кәсіпорынның толық атауы:___________________________
Кәсіпорынның СТН-і:_________________________________
Кәсіпорынның пошталық мекен-жайы:___________________
Банктік деректемелері:______________________________
Банктің атауы:______________________________________
Есеп айырысу шоты:__________________________________
МФО:________________________________________________
-------------------------------------------------------------------
Дұрыс мәліметтер          !      Қате көрсетілген мәліметтер
-------------------------------------------------------------------
N ! Тегі ! Аты ! Әкесінің! Туған ! Тегі! Аты ! Әкесінің !Туған
!      !     ! аты     ! күні  !     !     ! аты      !күні
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
--------------------------------------------------------------------
Тізімінде қате жіберілген төлем тапсырмасы туралы ақпарат
--------------------------------------------------------------------
Төлем  ! Төлем    !Банктің     ! Төлем       ! Салымшыға төлем
тапсыр.! тапсырма !өткізбенің  !тапсырмасының! тапсырмасында
масының! сының    !күні        !жалпы сомасы ! аударылған жарна
N      ! күні     !            !             ! сомасы
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Бірінші басшы:____________________         тегі, аты, әкесінің аты
(қолы)
Бухгалтер:    ____________________         тегі, аты, әкесінің аты
(қолы)
М.О.
-------------------------------------------------------------------
Анықтаманы рәсімдеуге қойылатын міндетті талаптар:

1) ________________________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда)
2) ________________________________________________________________
(наименование накопительного пенсионного фонда)
Подписи:
Поверенный: _______________________
Дата составления заявления:____ день ____ месяц ____ год
Заявление и доверенность (оригинал доверенности) принял____________________(ФИО, должность)
Зарегистрировано в Фонде-отправителе: ____ день ___ месяц ____ год
Входящий номер ______________
Памятка
1. Правовым основанием для расторжения пенсионного договора с Фондом- отправителем и перевода пенсионных накоплений в Фонд-получатель является личное заявление вкладчика/получателя (или его поверенного).
2. Фонд-отправитель обязан отказать в расторжении пенсионного договора и переводе пенсионных накоплений по рассматриваемому заявлению в случаях:
- несоответствия информации, указанной в заявлении с реквизитами вкладчика/получателя в базе данных Фонда-отправителя;
- наличии убедительных оснований полагать, что заявление подписано не надлежащим лицом.
3. Фонд-отправитель обязан в письменной форме предоставить вкладчику-получателю мотивированный ответ с указанием причин отказа в переводе пенсионных накоплений в течение месячного сока с момента подачи заявления.
4. Фонд-отправитель производит перечисление пенсионных накоплений Фонду-получателю в срок до одного месяца со дня регистрации заявления.
Утверждено
Приказом Комитета по регулированию
деятельности накопительных
пенсионных фондов Министерства
труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
N 2-П 04 января 2000 г.
Приложение 3
к "Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов"
Справка-подтверждение
Полное наименование организации:________________________________________
РНН предприятия:________________________________________________________
Почтовый адрес предприятия:_____________________________________________
Банковские реквизиты предприятия: ______________________________________
Наименование банка: ____________________________________________________
Расчетный счет: ________________________________________________________
МФО: ___________________________________________________________________
------------------------------------------------------------------------
Верные данные                 !   Неверно указанные данные
------------------------------------------------------------------------
N !Фамилия!Имя!Отчество! Дата    ! Фамилия ! Имя ! Отчество ! Дата
!       !   !        !рождения !         !     !          !рождения
------------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
------------------------------------------------------------------------
Информация о платежном поручении, в списке к которому допущена ошибка
------------------------------------------------------------------------
N     !   Дата    !   Дата   !  Общая сумма  ! Сумма взноса,
платежного! платежного!банковской!  платежного   ! перечисленная
поручения ! поручения !проводки  !  поручения    ! вкладчику в платежном
!           !          !               ! поручении
------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------
Первый руководитель: _____________________ фамилия, имя, отчество
(подпись)
Бухгалтер:           _____________________ фамилия, имя, отчество
(подпись)
М.П.
Обязательные требования к оформлению справки:

1. Анықтама ұйымның бланкісінде жазылады немесе ұйымның бұрыштама мөртабаны қойылуы тиіс.
2. Анықтамаға бірінші басшы және бухгалтер қол қойып, дөңгелек
мөрмен расталады.
3. Анықтама салымшы/алушының дұрыс деректемелерімен қатар (жеке басының куәлігі (төлқұжат) мәліметтеріне сәйкес) қате деректемелері де көрсетілуі керек.
4. Бірнеше қате табылған кезде барлық жіберілген қателер көрсетіледі.

1. Справка должна быть выполнена на бланке организации либо иметь угловой штамп организации.
2. Справка должна быть подписана первым руководителем, бухгалтером, подписизаверены круглой печатью.
3. В справке должны быть указаны как верные реквизиты вкладчика-получателя (в соответствии с данными удостоверения личности (паспорта), так и ошибочные.
4. При обнаружении нескольких ошибок указываются все допущенные ошибки.