Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N А-242 бұйрығына толықтырулар мен өзгертулер енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің төрағасы 2000 жылғы 6 қыркүйек N 02-1-7/121 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 14 қазан N 1266 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет Істері жөніндегі агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 21 қазандағы N 02-01-02/185 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет Істері жөніндегі агенттігі Төрағасының 2009.10.21 N 02-01-02/185 бұйрығымен.
Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдардың санаттарына қойылатын үлгiлiк бiлiктiлiк талаптарын жетiлдiру және азаматтардың мемлекеттiк қызметке теңдей келу конституциялық құқығын iске асыру үшiн мүмкiндiктердi кеңейту мақсатында Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi төрағасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы "Мемлекеттiк әкiмшiлiк лауазымдардың санаттарына үлгiлiк бiлiктiлiк талаптары" N А-242 V991029_ бұйрығына төмендегi толықтырулар мен өзгертулер енгiзiлсiн:
1) А, D, Е санаттарының тобына жатқызылып, аталған бұйрықпен бекiтiлген Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдар санаттарына қойылған үлгiлiк бiлiктiлiк талаптарына:
4 тармақтың 1) - 5) тармақшаларының екiншi абзацтары "Қазақстан Республикасы Конституциясы K951000_ " сөзiнен кейiн "Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексi (Жалпы бөлiм) K941000_ " сөзiмен толықтырылсын;
2) В санаттарының тобына жатқызылып, аталған бұйрықпен бекiтiлген Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдар санаттарына қойылған үлгiлiк бiлiктiлiк талаптарына:
4 тармақтың 1) - 4) тармақшаларының екiншi абзацтары "Қазақстан Республикасы Конституциясы K951000_ " сөзiнен кейiн "Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексi (Жалпы бөлiм) K941000_ " сөзiмен толықтырылсын;
3) С санаттарының тобына жатқызылып, аталған бұйрықпен бекiтiлген Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдар санаттарына қойылған үлгiлiк бiлiктiлiк талаптарына:
4 тармақтың 1) - 8) тармақшаларының екiншi абзацтары "Қазақстан Республикасы Конституциясы K951000_ " сөзiнен кейiн "Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексi (Жалпы бөлiм) K941000_ " сөзiмен толықтырылсын;
4) В санатының тобына жатқызылып, аталған бұйрықпен бекiтiлген Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдар санаттарына қойылған үлгiлiк бiлiктілік талаптарына:
4 тармақта:
2-шi) тармақтың бiрінші сөйлемi "В-3" сөзiнен кейiн "В-4" сөзiмен толықтырылсын;
3-шi) тармақшаның бiрiншi сөйлемiндегi "В-4" сөзi "В-5" сөзiмен алмастырылсын;

О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 30 декабря 1999 года N А-242
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 6 сентября 2000 г. N 02-1-7/121 Зарегистрирован в Министерстве юстиции РК 14 октября 2000 г. N 1266. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 октября 2009 года № 02-01-02/185
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 21.10.2009 № 02-01-02/185.
В целях совершенствования типовых квалификационных требований к категориям административных государственных должностей и расширения возможностей для реализации конституционного права граждан на равный доступ к государственной службе, приказываю:
1. В приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 30 декабря 1999 года N А-242 V991029_ "О типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей" внести следующие дополнения и изменения:
1) в Типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей, отнесенных к группам категорий А, D, Е, утвержденных указанным приказом:
абзацы вторые подпунктов 1) - 5) пункта 4 после слов "Конституции Республики Казахстан" дополнить словами "Гражданского Кодекса Республики Казахстан (Общая часть)";
2) в Типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей, отнесенных к группам категорий В, утвержденных указанным приказом:
абзацы вторые подпунктов 1) - 4) пункта 4 после слов "Конституции Республики Казахстан" дополнить словами "Гражданского Кодекса Республики Казахстан (Общая часть)";
3) в Типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей, отнесенных к группам категорий С, утвержденных указанным приказом:
абзацы вторые подпунктов 1) - 8) пункта 4 после слов "Конституции Республики Казахстан" дополнить словами "Гражданского Кодекса Республики Казахстан (Общая часть)";
4) в Типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей, отнесенных к группе категорий В, утвержденных указанным приказом:
в пункте 4:
первое предложение подпункта 2) после слов "В-3" дополнить словами "В-4";
в первом предложении подпункта 3) слова "В-4" заменить словами "В-5";

4-шi) тармақшаның бiрiншi сөйлемiндегi "В-5" сөзi алынып тасталсын, "В-6" сөзiнен кейiн "В-7" сөзiмен толықтырылсын;
5) С санатының тобына жатқызылып, аталған бұйрықпен бекiтiлген Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдар санаттарына қойылған үлгiлiк бiлiктiлiк талаптарына:
4 тармақта:
7-шi) тармақшаның бiрiншi абзацында "С-10" сөзiнен кейiн "С-11" сөзiмен толықтырылсын, "үш жыл" сөзi "бiр жыл" сөзiмен алмастырылсын;
8-шi) тармақшаның бiрiншi сөйлемiндегi "С-11" сөзi алынып тасталсын, "С-12" сөзiнен кейiн "С-13" сөзiмен толықтырылсын;
8-ші) тармақшаның бiрiншi абзацындағы "мемлекеттiк қызмет стажы бiр жылдан кем болмаған кезде немесе аталмыш санаттың нақты лауазымының функциональдық бағыттарына сәйкес салаларда бiр жылдан кем емес жұмыс тәжiрибесi болса" сөздерi алынып тасталсын;
6) D санатының тобына жатқызылып, аталған бұйрықпен бекiтiлген Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдар санаттарына қойылған үлгiлiк бiлiктiлiк талаптарына:
4 тармақта:
4-ші) тармақшаның бiрiншi сөйлемiндегi "үш жыл" сөзi "бiр жыл" сөзiмен алмастырылсын;
5-ші) тармақшаның бiрiншi сөйлемi төмендегi редакцияда жазылсын: "D-6, D-7 санаттары үшiн: жоғары кәсiби бiлiм. Біліктiлiгiн көтерген жағдайда орта кәсiби біліммен жiберiледi";
төмендегi мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) D-8 санаты үшiн: бiлiмi - біліктілігiн көтерген жағдайда орта кәсiби. Бiлiктiлiгін көтерген жағдайда орта біліммен де жiберiледi.
Қазақстан Республикасы Конституциясын K951000_ , Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексiн (Жалпы бөлім) K941000_ , "Мемлекеттiк қызмет туралы" Z990453_ , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Z980267_ Заңдарын, Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi стратегиялық  K972030_ дамуын бiлу.
Аталмыш санаттардың лауазымдары бойынша функциональдық мiндеттердi атқару үшiн қажеттi өзге де мiндеттi бiлiмдер."
7) Е санатының тобына жатқызылып, аталған бұйрықпен бекiтiлген Әкiмшiлiк мемлекеттiк лауазымдар санаттарына қойылған үлгілік бiлiктiлiк талаптарына:
4 тармақта:
2-ші) тармақшаның бiрiншi сөйлемi "Е-3" сөзiнен кейiн "Е-4" сөзiмен толықтырылсын;
3-ші) тармақша күшi жойылған деп танылсын;
4-ші) тармақшаның бiрiншi абзацындағы "Е-5" сөзiнен кейiн "Е-6" сөзiмен толықтырылсын, "үш жыл" сөзi "екi жыл" сөзiмен алмастырылсын;
5-шi тармақшаның бiрiншi абзацындағы "Е-6" және "және бiлiктiлiгiн көтерген жағдайда" сөздерi алынып тасталсын;
тармақ төмендегi мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын: "5-1) Е-8, Е-9 санаттары үшiн: бiлiмi - жоғары кәсiби. Бiлiктiлiгiн көтерген жағдайда орта кәсiби бiлiммен жiберiледi.
Қазақстан Республикасы Конституциясын K951000_ , Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексiн (Жалпы бөлiм) K941000_ , "Мемлекеттік қызмет туралы" Z990453_ , "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Z980267_ Заңдарын, Қазақстанның 2030 жылға дейінгі стратегиялық K972030_ дамуын білу. Аталмыш санаттардың лауазымдары бойынша функциональдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білім."; 2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді. Төраға Оқығандар: Багарова Ж.А. Икебаева А.Ж.

в первом предложении подпункта 4) слова "В-5" исключить, после слов "В-6" дополнить словами "В-7";
5) в Типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей, отнесенных к группе категорий С, утвержденных указанным приказом:
в пункте 4:
в первом абзаце подпункта 7) после слов "С-10" дополнить словами "С-11", слова "трех лет" заменить словами "одного года";
в первом предложении подпункта 8) слова "С-11" исключить, после слов "С-12" дополнить словами "С-13";
в первом абзаце подпункта 8) слова "при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее одного года опыта работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данных категорий, и" исключить;
6) в Типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей, отнесенных к группе категорий D, утвержденных указанным приказом:
в пункте 4:
в первом абзаце подпункта 4) слова "трех лет" заменить словами "одного года";
первый абзац подпункта 5) изложить в следующей редакции: "Для категорий D-6, D-7: образование высшее профессиональное. Допускается среднее профессиональное образование при условии повышения квалификации";
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) Для категории D-8: образование - среднее профессиональное при условии повышения квалификации. Допускается среднее образование при условии повышения квалификации.
Знание K951000_ Конституции Республики Казахстан, К941000_ Гражданского Кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Законов Z990453_ "О государственной службе", Z980267_ "О борьбе с коррупцией", К972030_ Стратегии развития Казахстана до 2030 года.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.";
7) в Типовых квалификационных требованиях к категориям административных государственных должностей, отнесенных к группе категорий Е, утвержденных указанным приказом:
в пункте 4:
первое предложение первого абзаца подпункта 2) после слов "Е-3" дополнить словами "Е-4";
подпункт 3) признать утратившим силу;
в абзаце первом подпункта 4) после слов "Е-5" дополнить словами "Е-6", слова "трех лет" заменить словами "двух лет";
в абзаце первом подпункта 5) исключить слова "Е-6" и ", и при условии повышения квалификации";
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания: "5-1) Для категории Е-8, Е-9: образование - высшее профессиональное. Допускается среднее профессиональное образование при условии повышения квалификации.
Знание K951000_ Конституции Республики Казахстан, К941000_ Гражданского Кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Законов Z990453_ "О государственной службе", Z980267_ "О борьбе с коррупцией", К972030_ Стратегии развития Казахстана до 2030 года. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данных категорий.". 2. Настоящий приказ вступает в силу со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан. Председатель (Специалисты: Склярова И.В., Мартина Н.А.)