Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 20 қыркүйектегi N 293 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредиттерi, несиелерi және депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде) есептеу ережесiне өзгерiстер
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасы 2000 жылғы 9 қазан N 378 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 22 қараша N 1293 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 25 маусымдағы № 56 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.06.25 № 56 (қабылданған күнінен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнiң қызметiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 1999 жылғы 20 қыркүйектегi N 293 V990954_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредиттерi, несиелерi және депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде) есептеу ережесiне өзгерiстер бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Монетарлық операциялар департаментi (Әлжанов Б.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредиттерi, несиелерi және депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде) есептеу ережесiне өзгерiстердi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк
тiркелген күннен бастап екi апталық мерзiм өткеннен кейiн осы қаулыны және
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредиттерi, несиелерi және
депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде) есептеу ережесiне өзгерiстердi
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң орталық аппаратының мүдделi
бөлiмшелерiне және филиалдарына жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Төрағасының орынбасары М.Т. Құдышевке жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2000 жылғы 9 қазан N 378
қаулысымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
1999 жылғы 20 қыркүйектегi N 293 қаулысымен бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң кредиттерi,
несиелерi және депозиттерi бойынша сыйақы (мүдде)
есептеу ережесiне өзгерiстер
1. Ереженiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң банктiк заемдары, заемдары және депозиттерi бойынша сыйақы есептеу ережесi".

Об утверждении изменений в Правила начисления вознаграждения (интереса) по кредитам, ссудам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года № 293
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 октября 2000 года № 378. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 ноября 2000 г. за № 1293. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июня 2010 года № 56
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.06.2010 № 56 (порядок введения в действие см. п. 2).
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность банков второго уровня Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения в V990954_ Правила начисления вознаграждения (интереса) по кредитам, ссудам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года N 293, и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту монетарных операций (Альжанов Б.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений в Правила начисления вознаграждения (интереса) по кредитам, ссудам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан;
2) по истечении двухнедельного срока со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения в Правила начисления вознаграждения (интереса) по кредитам, ссудам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и филиалов Национального Банка Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 9 октября 2000 г. N 378
Изменения в Правила начисления вознаграждения (интереса)
по кредитам, ссудам и депозитам Национального Банка Республики
Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального
Банка Республики Казахстан от 20 сентября 1999 года N 293
1. Название Правил изложить в следующей редакции:
"Правила начисления вознаграждения по банковским займам, займам и депозитам Национального Банка Республики Казахстан".

2. Ереженiң бүкiл мәтiнi бойынша:
1) "кредит", "кредиттiң", "кредиттi", "кредиттердiң", "кредиттерi" деген сөздер тиiсiнше "банктiк заем", "банктiк заемның", "банктiк заемды" "банктiк заемдардың", "банктiк заемдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) "кредиттеу" деген сөз "заем беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "несие", "несиенiң", "несиеге", "несиенi", "несиемен", "несиелерге", "несиелердi" деген сөздер тиiсiнше "заем", "заемның", "заемға", "заемды", "заеммен", "заемдарға" "заемдарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) "(мүдде)", "(мүдденi)", "(мүддеден)" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Ереженiң 5-тармағындағы "кредит, несие" деген сөздер "банктiк заем шарты, заем шарты" деген сөздермен және 7-тармағындағы "Кредит, несие" деген сөздер "банктiк заем шартын, заем шартын" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Ереженiң 6-тармағындағы "кредит, несие немесе депозит шартында"
деген сөздер "банктiк заем шартында, заем шартында, депозит шартында"
деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Ереженiң 10-тармағындағы "кредит шартында" деген сөздер "банктiк
заем шартында" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. Ереженiң 16-тармағындағы "несие берешегiнiң", "несие берешегiне"
деген сөздер тиiсiнше "заем бойынша берешектiң", "заем бойынша берешекке"
деген сөздермен ауыстырылсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Қасымбеков Б.А.

2. По всему тексту Правил:
1) слова "кредит", "кредита", "кредиту", "кредитов", "кредитам", "кредитом" заменить соответственно словами "банковский заем", "банковского займа", "банковскому займу", "банковских займов", "банковским займам", "банковским займом";
2) слово "кредитования" заменить словом "предоставления займа";
3) слова "ссуда", "ссуды", "ссуде", "ссуду", "ссудой", "ссудам", "ссуд" заменить соответственно словами "заем", "займа", "займу", "заем", "займом", "займам", "займов";
4) слова "(интерес)", "(интереса)" исключить.
3. В пунктах 5 и 7 Правил слова "кредитного, ссудного" заменить
словами "договора банковского займа, договора займа".
4. В пункте 6 Правил слова "кредитном, ссудном" заменить словами
"договоре банковского займа, договоре займа".
5. В пункте 10 Правил слова "кредитном договоре" заменить словами
"договоре банковского займа".
6. В пункте 16 Правил слова "ссудной задолженности", "ссудную
задолженность" заменить соответственно словами "задолженности по займу",
"задолженность по займу".
Председатель
Национального Банка
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)