Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегi N 179 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 488 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 2 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1379. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 30 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.01.2016 № 30 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының аумағында ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыруды реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегi N 179 V001155_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн және Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күндiк мерзiм өткеннен кейiн күшiне енгiзiлсiн.
2. Төлем жүйесi басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегi N 179 V001155_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны және Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының

О внесении изменений и дополнений в Правила использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 179
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 488 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 02.02.2001 г. за N 1379. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 30
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 30 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей осуществление безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Изменения и дополнения в V001155_ Правила использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 179, и ввести их в действие по истечении четырнадцатидневного срока со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и Изменений и дополнений в Правила использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 179;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и Изменения и дополнения в Правила использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан

2000 жылғы 29 желтоқсандағы
N 488 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы
25 сәуiрдегi N 179 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының
аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол
жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне
өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуiрдегi N 179 V001155_ қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдерi мен аударымдарын жүзеге асыру ережесiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 2-тармақтың екiншi бөлiгiнiң:
бiрiншi азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереже клиент және оған қызмет көрсететiн банк арасындағы шартқа сәйкес жасалатын:
1) осы банктегi бiр клиенттiң иелiгiндегi банк есепшоттары бойынша;
2) клиенттiң банк есепшоттары бойынша солардың есебiндегi ақша сомаларының өзгерiстерiн бухгалтерлiк есепте көрсету, оның iшiнде тиесiлi сыйақыны көрсету үшiн банк жүргiзетiн;
3) клиенттiң банктiк есепшотына қызмет көрсеткенi үшiн банктiң комиссиялық алымдарды алуы бойынша қолма-қол жасалмайтын төлемдерiн жүзеге асыру тәртiбiн реттемейдi (төлем құжаттарын және оларды қайтарып алу немесе тоқтата тұру туралы өкiмдердi ресiмдеуден басқа).".
2. 12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Заңды тұлғалар арасындағы 4000 айлық есептiк көрсеткiштен асатын төлемдер тек ақша аудару тәртiбiмен жүзеге асырылады.".
3. 29-тармақтың бiрiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Ақша жөнелтушi Қазақстан Республикасы валюта заңдарының талаптарына сәйкес валюта операциялары бойынша төлем жасағанда және (немесе) ақша аударғанда қызмет көрсететiн алушы-банкке белгiленген нысандағы бланкiде (N 2 қосымша) ақша аударуға өтiнiш ұсынады. Мұндай өтiнiш ақша жөнелтушiнiң қызмет көрсететiн алушы-банкке төлем тапсырмасы болып табылады.".
4. 33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Бенефициар төлемдiк талап-тапсырманы белгiленген нысандағы бланкiде (N 3 қосымша) бенефициардың банкiне немесе тiкелей ақша жөнелтушiнiң банкiне ұсынуға құқылы.
Бенефициар бенефициардың банкiне бiрнеше төлемдiк талап-тапсырмаларды ұсынған жағдайда, оларға төлемдiк талап-тапсырмалардың тiзiлiмi белгiленген нысандағы бланкiде (N 4 қосымша) қоса берiледi. Төлемдiк талап-тапсырманың "төлемнiң мақсаты" бағанында бенефициар төлемдiк талап-тапсырманы ұсынуға негiз болатын құжаттар деректемелерiн көрсетуге мiндеттi.".
5. 36-тармақтың бiрiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Жазылған күнi көрсетiлген төлемдiк талап-тапсырма мен қоса берiлген тiзiлiмдi бенефициар отыз күнтiзбелiк күн iшiнде бенефициардың банкiне ұсынуы мүмкiн немесе төлемдiк талап-тапсырма ақша жөнелтушiнiң банкiне ұсынылуы мүмкiн.".

от 29 декабря 2000 г.
N 488
Изменения и дополнения
в Правила использования платежных документов
и осуществления безналичных платежей и переводов денег
на территории Республики Казахстан, утвержденные
постановлением Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 179
В V001155_ Правила использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года N 179, внести следующие изменения и дополнения:
1. Во второй части пункта 2:
первый абзац изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила не регулируют порядок осуществления безналичных платежей, производимых в соответствии с договором между клиентом и обслуживающим его банком (за исключением оформления платежных документов и распоряжений об их отзыве или приостановлении):";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) по взиманию банком комиссий за обслуживание банковского счета клиента.".
2. В пункте 12 после слов "превышающую 4000" дополнить словом "месячных".
3. Первую часть пункта 29 изложить в следующей редакции:
"29. При осуществлении платежей и (или) переводов денег по валютным операциям в соответствии с требованиями валютного законодательства Республики Казахстан Z960054_ отправитель денег предъявляет в обслуживающий банк-получатель заявление на перевод денег на бланках установленной формы (приложение N 2). Такое заявление является платежным поручением отправителя денег обслуживающему банку-получателю.".
4. Пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Бенефициар вправе предъявить платежные требования-поручения в банк бенефициара либо непосредственно в банк отправителя денег на бланке установленной формы (приложение N 3).
В случае предъявления бенефициаром нескольких платежных требований-поручений в банк бенефициара, к ним прикладывается реестр платежных требований-поручений на бланке установленной формы (приложение N 4).
В графе "назначение платежа" платежного требования-поручения бенефициар обязан указать реквизиты документов, на основании которых предъявляется платежное требование-поручение.".
5. В пункте 36 после слов "в банк бенефициара" дополнить словами "либо платежное требование-поручение может быть представлено в банк отправителя денег.".

6. 40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Ақшаны өндiрiп алушы ақша жөнелтушiнiң банкiне осы өндiрiп алудың дәлелдiгiн растайтын орындалатын парақтардың немесе сот шешiмдерi, үкiмдерi, анықтамалары және қаулылары бойынша берiлетiн бұйрықтардың не ақшаны өндiрiп алу туралы сот бұйрығының түпнұсқаларын қоса инкассалық өкiмдi немесе соттың мөрiмен расталған олардың көшiрмелерiн ұсынады.
Ақша жөнелтушiнiң банк есепшотынан оның келiсiмiнсiз ақша алудың дәлелдiгiн растайтын орындалатын құжат, егер орындалатын құжаттың мәтiнiнде өзгеше белгiленбесе, банкке көрсету үшiн тек бiр инкассалық өкiмнiң негiзi ғана болып табылады. Салық қызметi және кеден органдарының инкассалық өкiмдерi осы өндiрiп алудың дәлелдiгiн растайтын орындалатын құжаттарсыз ұсынылады.".
7. 49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Егер алушы-банк санкцияланбаған нұсқау туралы жөнелтушiден уақтылы хабар алып, санкцияланбаған нұсқауды орындаған жағдайда, ол жөнелтушiге олардың арасында жасалған шартта көзделген тәртiппен осы нұсқауды орындауға байланысты нақты шығындардың орнын толтырады.".
8. 51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Нұсқауды жөнелтушi алушы-банкке нұсқауды керi қайтару өкiмiн белгiленген нысандағы бланкiде (N 7 қосымша) жiберу жолымен қайтарып алуы мүмкiн. Осындай өкiмнiң орындалу мерзiмi жөнелтушi және алушы-банк арасында жасалған шартта белгiленедi.
Жөнелтушi және алушы-банк арасында жасалған шартта нұсқауды керi қайтару туралы өкiмдi электрондық тәсiлмен беру көзделуi мүмкiн.".
9. 54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Жөнелтушiнiң орындалмаған нұсқауды керi қайтару туралы өкiмiн уақтылы алған кезде алушы-банк осы нұсқау бойынша ақша аударуға құқығы болмайды және ол бiр мезгiлде жөнелтушiге алынған өкiмнiң орындалуы туралы хабарды жiбере отырып, осы өкiмдi алған күннен кейiн келетiн жұмыс күнiнен кешiктiрмей нұсқауды қайтаруы тиiс.".
10. 65-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын.
11. 70-тармақтың екiншi азатжолы алынып тасталсын.
12. 100-тармақтың бiрiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақша жөнелтушiнiң келiсiмiнсiз оның банк есепшотынан ақша алу бойынша өндiрiп алушының құқығы көрсетiлген өндiрiп алушы мен ақша жөнелтушi арасындағы шарт негiзiнде төлемдiк талап-тапсырманы, сондай-ақ ақша жөнелтушiнiң ішiнара немесе толық жазбаша түрде мойындаған талабына, сондай-ақ ақша жөнелтушiнiң келiсiмiнсiз оның банк есепшотынан ақша алу бойынша өндiрiп алушының құқығы көрсетiлген жауапты, кепiлдеменi және басқа да құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетiлген құжаттардың нотариат куәландырған көшiрмесiн қоса беруге болады."

6. Пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Взыскатель денег представляет в банк отправителя денег инкассовое распоряжение с приложением оригиналов исполнительных листов или приказов, выдаваемых по решениям, приговорам, определениям и постановлениям судов или судебного приказа о взыскании денег, подтверждающих обоснованность данного взыскания, либо их копий, заверенных печатью суда.
Исполнительный документ, подтверждающий обоснованность изъятия денег с банковского счета отправителя денег без его согласия, является основанием для предъявления в банк только одного инкассового распоряжения, если иное не установлено в тексте исполнительного документа.
Инкассовые распоряжения органов налоговой службы и таможенных органов, предъявляются без исполнительных документов, подтверждающих обоснованность данного взыскания.".
7. Пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Если банк-получатель был своевременно извещен отправителем о несанкционированности указания, то в случае исполнения им несанкционированного указания, он возмещает отправителю фактические убытки, связанные с исполнением данного указания, в порядке, предусмотренном договором между ними.".
8. Пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Указание может быть отозвано отправителем, путем направления банку-получателю распоряжения об отзыве указания на бланке установленной формы (приложение N 7). Сроки исполнения такого распоряжения устанавливаются договором между отправителем и банком-получателем.
Договором между отправителем и банком-получателем может быть предусмотрен электронный способ передачи распоряжения об отзыве указания.".
9. Пункт 54 изложить в следующей редакции:
"54. При своевременном получении распоряжения отправителя об отзыве неисполненного указания банк-получатель не имеет права на совершение перевода денег по данному указанию и должен вернуть его не позднее рабочего дня, следующего за днем получения такого распоряжения, одновременно направляя отправителю уведомление об исполнении полученного распоряжения.".
10. Подпункт 1) пункта 65 исключить.
11. Второй абзац пункта 70 исключить.
12. Первое предложение пункта 100 изложить в следующей редакции:
"В случаях предъявления платежного требования-поручения на основании договора между взыскателем и отправителем денег, содержащего право взыскателя по изъятию денег без согласия отправителя денег с его банковского счета, а также гарантии, ответа на претензию, частично или полностью признанную отправителем денег в письменном виде и иных документов, где также содержится право взыскателя по изъятию денег без согласия отправителя денег с его банковского счета, допускается приложение нотариально удостоверенной копии указанных документов.".

13. 102-тармақ алынып тасталсын.
14. 107-тармақтың бiрiншi азатжолы мынадай редакцияда жазылсын:
"107. Ақша жөнелтушi банкте төлемдiк талап-тапсырманы ақша жөнелтушiге қағазбен қолма-қол немесе электрондық тәсiлмен беру мүмкiндiгi болмаған жағдайда, ақша жөнелтушi банк төлемдiк талап-тапсырманы алған күннен кейiн келетiн жұмыс күнiнен кешiктiрмей оны жiберiлетiн хат-хабарлар журналына сол күндi тiркей отырып поштамен жiбередi.
Ақша жөнелтушi банк ақша жөнелтушiден төлемдiк талап-тапсырманы акцептеу немесе акцептеуден бас тартқаны жөнiнде жауап алмаған жағдайда төлемдiк талап-тапсырма жазылған күннен бастап отызкүннен кейiн осы төлемдiк талап-тапсырманың өзiндегi данасын ақша жөнелтушiден төлемдiк талап-тапсырманы акцептеу немесе акцептеуден бас тартқаны жөнiнде жауап алмағаны туралы хабарламамен бiрге қарамай-ақ төлемдiк талап-тапсырманы берген адамға қайтаруға құқылы.".
15. 124-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"124. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдар немесе банк есепшотына тыйым салу құқығы бар лауазым иелерiнiң тиiстi шешiмдерi негiзiнде ақша жөнелтушiнiң банк есепшотындағы ақшаға тыйым салынған және тыйым салынбаған ақша жеткiлiктi болған жағдайда алушы банк түскен нұсқауларды орындайды.
Ақша жөнелтушiнiң банк есепшотындағы тыйым салынған ақша жеткiлiксiз болса алушы банк келiп түскен нұсқауды сақтайды және оны қажеттi ақша сомасы жиналғаннан кейiн немесе уәкiлеттi мемлекеттiк органдар немесе банк есепшотына тыйым салу құқығы бар лауазым иелерінің шешімдері өзгергеннен кейін орындайды.
Уәкілетті мемлекеттік органдар немесе банк есепшоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға құқығы бар лауазым иелерінің тиісті шешімдері негізінде ақша жөнелтушінің банк есепшоттары бойынша шығыс операциялары тоқтатылған жағдайда, алушы банк мұндай шешімдерді алғаннан күннен бастап келіп түскен нұсқауларды сақтайды және оларды уәкілетті мемлекеттік органдар немесе уәкілетті лауазым иелерінің шешімдері өзгергеннен кейін орындайды.".
16. N 2 қосымша жаңа редакцияда жазылсын (осы өзгерістер мен толықтыруларға қосымша).
Төраға
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкі Басқармасының 2000 жылғы
25 сәуірдегі N 179 қаулысымен
бекітілген Қазақстан
Республикасының аумағында
төлем құжаттарын пайдалану
және ақшаның қолма-қол
жасалмайтын төлемдері мен
аударымдарын жүзеге асыру
ережесіне өзгерістер мен
толықтыруларға
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкі Басқармасының 2000 жылғы
25 сәуірдегі N 179 қаулысымен
бекітілген Қазақстан
Республикасының аумағында
төлем құжаттарын пайдалану
және ақшаның қолма-қол
жасалмайтын төлемдері мен
аударымдарын жүзеге асыру
ережесіне
N 2 қосымша
АҚША АУДАРУҒА АРНАЛҒАН ӨТІНІШ
____________________________
!     күні    !             !
____________________________
________________________      _____________________________________
!Ақша жөнелтуші        !      !  Есепшотқа дебеттеу     ЖБК        !
!______________________!      !____________________________________!
!                      !      !                                    !
!                      !      _____________________________________
!                      !
!                      !      _____________________________________
!                      !      !І       ! ІІ       ! КОд
_______________________       _____________________________________
! СТН  !               !      !        !          !
_______________________       ______________________________________
І№- (1) Резидент; (2) Резидент емес
ІІ- Экономика секторы (0-9)
_______________________       _____________________________________
! Алушы банк           !      ! Валюталау күні                     !
_______________________       ______________________________________
!            !ББК      !      !____________________________________!
!            !         !
!            !         !
_______________________
_______________________       ______________________________________
! Валюта     ! Сома    !      ! Сомасы жазумен                      !
________________________      ______________________________________
!   !   !    !         !      !                                     !
_______________________       _______________________________________
_______________________       _______________________________________
! Бенефициар           !      ! Есепшотқа кредиттеу    ЖБК          !
________________________      _______________________________________
! Ел   !               !      !                                     !
!      !               !      _______________________________________
!      !               !
!      !               !      _______________________________________
___________            !      ! ІІІ     !  ІV   ! КОд
!СТН (егер !           !      ___________________
!бар болса)!           !      !         !       !
_______________________       _______________________________________
ІІІ- (1) Резидент; (2) Резидент емес
ІV- Экономика секторы (0-9)
________________________       ______________________________________
!Бенефициар банк        !      ! Делдал банк                        !
________________________       ______________________________________
!Ел   !     ! ББК       !      !                      ! ББК         !
____________            !      !                      !             !
!           !           !      !                      !             !
_________________________       _____________________________________
_____________________________________________________________________
!Алушы банктің комиссиясы   !    !Делдал банктің комиссиясы         !
!Ақша жөнелтушінің есебінен !    !Ақша жөнелтушінің есебінен        !
!Бенефициардың есебінен     !    !Бенефициардың есебінен            !
_____________________________________________________________________
_________________________      ______________________________________
!Келісім-шарттың         !     !Төлемнің мақсаты                    !
!нөмірі, күні            !     ______________________________________
_________________________      !ТБК                                 !
!________________________!     !_____________________               !
!________________________!     !______!_____!________!_______________
____________________________________________________________________
!Ерекше жағдайлар                                                   !
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
!Ақша жөнелтушінің қолдары  !      !Алушы банк өткізген              !
!                           !      !                                 !
______________________________________________________________________
!Басшының аты-жөні__________!      ! "___"________ж.                 !
!М.О.    қолы________       !      !Жауапты орныдаушының қолы______  !
!Бас бухгалтердің           !      !                                !
!аты-жөні ______________    !      !                                !
!    қолы _______           !      !М.О.                            !
_____________________________________________________________________
Мамандар:
Омарбекова А.Т.
Икебаева Ә.Ж.

13. Пункт 102 исключить.
14. Первый абзац пункта 107 изложить в следующей редакции:
"107. При отсутствии возможности у банка отправителя денег передать платежное требование-поручение отправителю денег на бумажном носителе нарочно либо электронным способом, банк отправителя денег не позднее рабочего дня, следующего за днем получения платежного требования-поручения, направляет его по почте, зафиксировав дату отправки в журнале исходящей корреспонденции.
Банк отправителя денег при неполучении от отправителя денег ответа об акцепте или об отказе в акцепте платежного требования-поручения по истечении тридцати дней со дня его выписки, вправе возвратить свой экземпляр данного платежного требования-поручения лицу, его представившему, без рассмотрения вместе с извещением о неполучении от отправителя денег ответа об акцепте либо отказе в акцепте платежного требования-поручения.".
15. Пункт 124 изложить в следующей редакции:
"124. В случае наложения ареста на деньги, находящиеся на банковском счете отправителя денег, на основании соответствующих решений уполномоченных государственных органов или должностных лиц, обладающих правом наложения ареста на банковский счет, и достаточности денег, на которые не наложен арест, банк-получатель исполняет поступающие указания.
При недостаточности денег на банковском счете отправителя денег, на которые не наложен арест, банк-получатель хранит поступающие указания и исполняет их после накопления необходимой суммы денег или отмены решений уполномоченных государственных органов или должностных лиц, обладающих правом наложения ареста.
В случае приостановления по банковскому счету отправителя денег расходных операций на основании соответствующих решений уполномоченных государственных органов или должностных лиц, обладающих правом приостановления расходных операций по банковскому счету, банк-получатель со дня получения такого решения хранит поступающие указания и исполняет их после отмены решений уполномоченными государственными органами или уполномоченными должностными лицами.".
16. Приложение N 2 изложить в новой редакции (приложение к настоящим изменениям и дополнениям).
Председатель
Приложение к Изменениям и дополнениям в Правила
использования платежных документов и
осуществления безналичных платежей и переводов
денег на территории Республики Казахстан,
утвержденные постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 25 апреля 2000 года
Приложение N 2
к Правилам использования платежных документов
и осуществления безналичных платежей и переводов денег
на территории Республики Казахстан,
утвержденным постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 25 апреля 2000 г. N 179
ЗАЯВЛЕНИЕ НА ПЕРЕВОД ДЕНЕГ
______
Дата !______!
_____________________________           _______________________________
Отправитель денег            !         !Дебетовать счет        ИИК     !
-----------------------------!         !-------------------------------!
!         !_______________________________!
!
!          _______________
-----------------------------!         !   I   !   II  !
РНН  !                       !         !-------!-------! КОд
-----------------------------!         !_______!_______!
I - (1)Резидент; (2)Нерезидент
II - Сектор экономики (0-9)
_____________________________           _______________________________
Банк-получатель              !         !Дата валютирования             !
-----------------------------!         !-------------------------------!
!БИК        !         !_______________________________!
!           !
!           !
!           !
!           !
-----------------------------!
_____________________________           _______________________________
Валюта           !Сумма      !         !Сумма прописью                 !
-----------------------------!         !-------------------------------!
!      !     !           !         !_______________________________!
!      !     !           !
!      !     !           !
-----------------------------!
_____________________________           _______________________________
Бенефициар                   !         !Кредитовать счет       ИИК     !
-----------------------------!         !-------------------------------!
Страна   !                   !         !_______________________________!
-----------------------------!
!
-----------------------------!          _______________
РНН (если!                   !         !  III  !   IV  !
имеется) !                   !         !-------!-------! КБе
-----------------------------!         !_______!_______!
III - (1)Резидент; (2)Нерезидент
IV - Сектор экономики (0-9)
_____________________________           _______________________________
Банк бенефициара             !         !Банк-посредник                 !
-----------------------------!         !-------------------------------!
Страна!           !БИК       !         !                      !БИК     !
------------------!          !         !______________________!________!
__________________!__________!
_____________________________           _______________________________
Комиссии Банка Получателя    !         !Комиссии Банка Посредника      !
За счет отправителя денег ___!         !За счет отправителя денег  ____!
За счет бенефициара       ___!         !За счет бенефициара        ____!
_____________________________!         !_______________________________!
_____________________________           _______________________________
Номер контракта, дата        !         !Назначение платежа             !
-----------------------------!         !-------------------------------!
!         !КНП                            !
_____________________________!         !--------------                 !
!____!____!____!________________!
_______________________________________________________________________
Особые условия                                                         !
_______________________________________________________________________!
_____________________________           _______________________________
Подписи отправителя денег    !         !Проведено банком-получателем   !
!         !                               !
_____________________________!         !_______________________________!
ФИО руководителя_________  !         !"____" ____________ г.         !
М.П.       подпись   ______  !         !подписи ответисполнителей ____ !
ФИО гл.бухгалтера________  !         !                               !
подпись  _______  !         !      М.Ш.                     !
_____________________________!         !_______________________________!
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)