Балық аулау кәсіпшілігі құқығын және балық шаруашылығы су айдындарын (телімдерін) бекітіп беру туралы
Атырау облысы әкімінің 2000 жылғы 11 сәуірдегі № 434 шешімі. Атырау облысының Әділет басқармасында 2000 жылғы 18 тамызда № 255 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2004 жылғы 20 желтоқсандағы № 248 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімінің 2004 жылғы 20 желтоқсандағы № 248 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Жануарлар әлемін қорғау, ұдайы өндіру және пайдалану туралы" Заңның 15-бабын, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 2000 жылғы 3 ақпандағы № 158 "Балық кәсіпшілігі телімдерін бекітіп беру және балық пен басқа су жануарларын аулау лимитін үлестіру жөніндегі жекелеген мәселелер" қаулысын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 16 наурыздағы № 405 "Балық аулаудың 2000 жылғы (лимитін) бекіту туралы" қаулысын, Атырау облысы әкімі мен Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігі тендерлік комиссиясының "Жайық-Каспий су айдыны балық және басқа су жануарларын аулау лимитін үлестіру туралы" 2000 жылғы 17 наурыздағы бірлескен шешімін басшылыққа ала отырып, ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. Кәсіпорындар мен ұйымдарға № 1 және № 2 – қосымшаларға сәйкес 2000 жылы Жайық және Қиғаш өзендерінен балық аулау кәсіпшілігіне құқық берілсін.
2. Балық аулау кәсіпшілігіне құқығына ие болған кәсіпорындар мен ұйымдарға балық кәсіпшілігі телімдері № 3 – қосымшаға сәйкес бекітіліп берілсін.
3. Облыстық балық аулау өндірістік кооперативтер одағы, ҚазБШҒЗИ-дің Атырау бөлімшесі, Атырау және Жайық – Атырау бекіре өсіру зауыттары барлық ауланған бекіре балығын және ірі қара балықтардың 70% лимиттелмеген балық түрлері мен қаракөздерді қолданыстағы дайындау бағалармен "Атыраубалық" АҚ жасалған екі жақты келісімге сәйкес өндірістік өңдеуге өткізсін.
4. Жайық өзені балық аулау тартымдарындағы уақытты бөлу міндеті облыстық балықшылар одағына жүктелсін. "Кіші Дамбы" тартымында балық аулауды "Атыраубалық" АҚ (24 сағат) жүргізеді.
5. "Атыраубалық" АҚ (Долгих С.) мен "ҚазБШҒЗИ" АҚөзара ынтымақтастық туралы келісім жасасын.
6. Балық аулауға рұқсат алған кәсіпорындар Жайық және Қиғаш өзендері, өзен тамақтарына дейінгі кеңістіктер бойынша лимиттелген балық түрлері қимасында балық аулау барысы туралы биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий аймақтық мекемесіне және облакиматтың балық шаруашылығы бөліміне, орман және биоресурстар жөніндегі басқармаға апта сайын ақпар беруді қамтамасыз етсін.
7. Атырау облыстық орман және биоресурстар басқармасы (Таубаев Б.) орманбалықшаруашылығы комитетінің 2000 жылғы 29.02. № 75 және Табиғат ресурстары және қоршаған ортаны қорғау Министрлігінің 2000 ж. 17.03. № 115-П бұйрықтарына сәйкес:

О предоставлении права на промысловый лов рыбы и закрепление рыбохозяйственных водоемов (участков)
Решение Акима Атырауской области от 11 апреля 2000 года N 434. Зарегистрировано управлением юстиции Атырауской области 18 августа 2000 года за N 255. Утратило силу постановлением акима Атырауской области от 20 декабря 2004 года № 248
Сноска. Утратило силу постановлением акима Атырауской области от 20.12.2004 № 248.
Руководствуясь ст.14 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан N 158 от 3 февраля 2000 года "Отдельные вопросы по закреплению рыбопромысловых участков и распределения лимита вылова рыбы и других водных животных", постановлением Правительства Республики Казахстан N 405 от 16 марта 2000 года "Об утверждении объемов (лимитов) вылова рыбы" на 2000 год, совместного решения тендерной комиссии акима Атырауской области и Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды "О распределении лимитов вылова рыбы и других водных животных по Урало-Каспийскому бассейну" от 17 марта 2000 года, решил:
1. Предоставить право на промысловый лов рыбы по р. Урал и р.Кигач на 2000 год предприятиям и организациям согласно приложениям N 1 и N 2.
2. Закрепить рыбопромысловые участки за предприятиями и организациями, получившими право на промысловый лов рыбы согласно приложению N 3.
3. Областному союзу рыболовецких производственных кооперативов, Атыраускому отделению КазНИИРХа, Атыраускому и Урало-Атыраускому осетровым рыбоводным заводам всю выловленную осетровую рыбу и 70% крупного частика, не лимитируемых видов рыб и воблы сдавать на промпереработку в АО "Атыраубалык" по действующим заготовительным ценам согласно заключенных обоюдных договоров.
4. Функции распределения часов на рыболовецких тонях р.Урал возложить на Облрыбаксоюз. На тоне Малая Дамбинская лов рыбы осуществляет АО "Атыраубалык" (24 часа).
5. АО "Атыраубалык" (Долгих С.) и АО КазНИИРХу (Амиргалиев У.) заключить договор о взаимном сотрудничестве.
6. Предприятиям, получившим разрешение на вылов рыбы, обеспечить еженедельное представление информации о ходе добычи в разрезе лимитируемых видов рыб по р.Урал и р.Кигач, предустьевому пространству Северо-Каспийскому региональному учреждению по охране биоресурсов, отделу рыбного хозяйства облакимата и управлению по лесу и биоресурсам.
7. Атыраускому областному управлению леса и биоресурсов (Таубаев Б.) в соответствии с приказом Комлесрыбохоты N 75 от 29.02.2000 г. и Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды N 115-П от 17.03.2000 г.:

1) балық аулау құқығына ие болған кәсіпорындарға балық шаруашылығы су айдындарын (телімдерін) бекітіп берілгендігіне келісімдер мен паспорт рессімделсін;
2) балық аулау Ережелеріне сәйкес балық аулау кәсіпшілігі билеттерін жазып берсін;
3) № 4 – қосымшаға сәйкес спорттық әуесқойлық балық аулау жөнінде аңшылар мен балықаулаушылар қоғамымен телімдер бекітіп беру үшін келісімдер жасасын.
8. Биоресурстарды қорғау жөніндегі Солтүстік Каспий аймақтық мекемесі (Сүлейменов Қ.):
1) кеме қатынасына рұқсат жазып берсін және облбалықшылар одағына және "Атыраубалық" АҚ бұрын берілген рұқсат қағаздарының әсер ету мерзімін ұзарту;
2) лимитті және табиғатты пайдаланушылармен жасалған келісімдік міндеттемелердің игеруге бақылауды қамтамасыз етсін.
9. Атырау облыстық аңшылар мен балық аулаушылар одағы (Тасқынбаев Е.) 2000 жылғы 20 сәуірге дейін Жайық өзенімен халық үшін бекіре балығын аулау жөнінде лицензиялық участок ұйымдастырсын.

1) оформить договора и паспорта на закрепление рыбохозяйственных водоемов (участков) предприятиям, получившим право на вылов рыбы;
2) выписать рыбопромысловые билеты в соответствии с Правилами рыболовства;
3) заключить договора с обществом охотников и рыболовов для закрепления участков по спортивно-любительскому рыболовству согласно приложению N 4.
8. Северо-Каспийскому региональному учреждению по охране биоресурсов (Сулейменов К.):
1) выписать разрешения на судоходство и продлить срок действия ранее выданных разрешений производственным кооперативам Облрыбаксоюза и АО "Атыраубалык";
2) обеспечить контроль за освоением лимита и соблюдением договорных обязательств природопользователями.
9. Атыраускому областному обществу охотников и рыболовов (Таскинбаев Е.) до 20 апреля 2000 года организовать лицензионный участок на р.Урал по вылову осетровых рыб для населения.

Жайық өзені тамағы алдында кеңістік аулау тыйым салынған тамағының алдында – Жайық өзенінің Золотой және Яицкий қолтықтары арасындағы 1 шақырым сыртқа, теңіздің сол және оң жағалауы бойынан 50 шақырым 2м тысқары орналасқан.
Қиғаш өзені тамағы алдындағы кеңістік Қиғаш өзені тамағынан 2м тысқары теңіз жағалауы, Құрманғазы ауданы аумағының шегінде, Қиғащ өзенінің аулауға тыйым салынған тамағы алдындағы кеңістікті қоспағанда; Коневский және Канычинский арналары тоғысар нүктеден төмен қарай Укатный аралының оңтүстік шегінен Конычин балық жүретін арнамен жоғары қарай Дальный аралығының солтүстік шегіне дейін.
Облыс әкімінің 2000 жылғы
11 сәуір № 434 шешіміне
қосымша № 4
Аңшылар мен балық аулаушылар қоғамына бекітілетін Атырау облысы су айдындарынан әуесқой балық аулау учаскелерін бекіту
1. Жайық өзені (елде мекендер шегінде):
1) Индер ауданы
2) 4 – ауыл
3) Көктоғай с.
4) Өрлік с.
5) Елтай с.
6) Аққала с.
7) Индер қтп
8) Бөдене с.
9) Жарсуат с.
2. Махамбет ауданы
1) Алмалы с.
2) Бесікті с.
3) Редуст с.
4) Сарайшық с.
5) Алға с.
6) Чкалов с.
7) Тәжірибе стансасы с.
8) 15-ауыл
9) Жалғансай с.
10) Ортақшыл с. (13-ауыл)
11) Махамбет қтп
12) Октябрь с. (11-ауыл)
13) Сарытоғай с.
14) Ақтоғай с.
15) Карманово с.
16) Ақжайық с.
17) Топайлы с.
18) 7-ауыл
3. Атырау қаласы
1) Талқайран с.
2) Тендік с.
3) Память Ильича с.
4) "Геолог" п.
5) Обаға қарсы станса.
6) Бірінші май с.
7) 1-участок
8) Кузнецов тартымы
9) ДОСААФ
10) Ұлттық банк
11) Тұрғын үй қалашығы
12) Сутягин бағы
13) Балықшы – ММС қтп
4. Құрманғазы ауданы
Қиғаш өзені және оның салалары (елді мекендер шеңберінде)
1) 3-разъезд
2) Көптоғай с.
3) Шортанбай п.
4) Сафон с.
5) Утеры с.
6) Ганюшкино қтп
7) Шағырлы с.
8) Жамбыл с.
5. Жылыой ауданы
1) Құлсары қтп, Қамыскөл көлі
2) Жем өзені

Предустьевое пространство р.Урал - за пределами 1 км. зоны запретного предустьевого пространства р.Урал между Золотым и Яицким рукавом влево и вправо по береговой кромке моря на расстояние 50 км до глубины 2 м.
Предустьевое пространство р.Кигач береговая кромка моря за устьем р.Кигач до глубины 2 м. в пределах территории Курмангазинского района, за исключением предустьевого запретного пространства - р.Кигач от точки слияния Коневского и Конычинского каналов вниз от южной оконечности острова Укатного, вверх по Канычинскому каналу-рыбоходу до северной оконечности острова Дальнего.
Приложение N 4 к решению
акима области N 434
от 11.04.2000 г.
Закрепление участков любительского рыболовства на водоемах Атырауской области за обществом охотников и рыболовов
Р.Урал ( в пределах населенных пунктов).
1. Индерский район
1) 4 аул                        6) п.Горы
2) п.Коктогай                   7) пгт.Индер
3) п.Орлик                      8) п.Будине
4) п.Кулагино                   9) п.Жарсуат
5) п.Елтай
2. Махамбетский район
1) п.Алмалы                   10) п.Ортакшил (13 аул)
2) с.Бесикты                  11) пгт Махамбет
3) с.Редут                    12) с.Октябрь (11 аул)
4) с.Сарайчик                 13) с.Сарытогай
5) с.Алга                     14) с.Актогай
6) п.Чкалов                   15) с.Карманово
7) п.Опытная станция          16) с.Акжайык
8) 15 аул                     17) с.Топили
9) п.Жалгансай                18) 7 аул
3. г.Атырау
1) п.Талкайран                 9) Кузнецовская тоня
2) п.Буравиков (Акжар)        10) ДОСААФ
3) п.Тендык (Томарлы)         11) Нацбанк
4) п.Память Ильича            12) Университет
5) п.Геолог                   13) Жилгородок
6) Противочумная станция      14) Сутягинский сад
7) Первомайская               15) пгт.Балыкши - ММС
8) Первый участок
4. Курмангазинский район
р.Кигач и ее протоки (в пределах населенных пунктов)
1) 3-й разьезд                 6) пгт.Ганюшкино
2) п.Коптогай                  7) с.Чагырлы
3) п.Чертомбай                 8) с.Джамбул
4) с.Сафоновка
5) с.Утеры
5. Жылыойский район
1) пгт.Кульсары оз.Камыс-Куль
2) р.Эмба
Специалист: Ержанова К.С.