Автомобиль көлігімен жолаушылар мен жүктерді тасымалдау кезінде лицензиялық нормалар мен шарттардың сақталуы бойынша заңды және жеке тұлғаларды тексеруді өткізу жөніндегі Ережелерді бекіту туралы
Көлік және коммуникациялар министрінің 2001 жылғы 24 қаңтардағы N 19-І бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 24 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1405. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2006 жылғы 5 мамырдағы N 107 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2006 жылғы 5 мамырдағы N 107 (2006 жылғы 11 тамыздағы N 147(953) "Заң газеті" газетінде жарияланған) бұйрығымен.
--------------Бұйрықтан үзінді----------------
"Жеке кәсiпкерлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 4-тармағын iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автомобиль көлiгiмен жолаушылар мен жүктердi тасымалдау кезiнде лицензиялық нормалар мен шарттардың сақталуы бойынша заңды және жеке тұлғаларды тексерудi өткiзу жөнiндегi Ережелердi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2001 жылғы 24 қаңтардағы N 19-I бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 1405-нөмiрмен тiркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлер Бюллетенiнде жарияланған, 2001 жыл, N 14, 365-құжат) күшi жойылды деп танылсын...
3. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
------------------------------
Автомобиль көлігіндегі лицензияланатын қызметке мемлекеттік бақылаудың бірыңғай саясатын қамтамасыз ету мақсатында  БҰЙЫРАМЫН
1. Қоса беріліп отырған Автомобиль көлігімен жолаушылар мен жүктерді тасымалдау кезіндегі лицензиялық нормалар мен шарттардың сақталуы бойынша заңды және жеке тұлғаларды тексеруді өткізу жөніндегі ережелер бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Е.Ш. Қалқабаев) заңнамамен белгіленген ретпен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Көлік және коммуникациялар бірінші вице-Министрі Қ.Қ. Жақыповқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің
2001 жылғы 24 қаңтардағы N 19-І
бұйрығымен бекітілген
Автомобиль көлігімен жолаушылар мен жүктерді
тасымалдау кезінде лицензиялық нормалар мен
шарттардың сақталуы бойынша заңды және жеке
тұлғаларды тексеру жөніндегі ережелер
Автомобиль көлігімен жолаушылар мен жүктерді тасымалдау кезінде лицензиялық нормалар мен шарттардың сақталуы бойынша заңды және жеке тұлғаларды тексеру жөніндегі ережелер (бұдан әрі - Ережелер) Қазақстан Республикасының нормативті құқықтық актілерімен сәйкес әзірленген және автомобиль көлігі саласындағы заңнаманың орындалуын қамтамасыз етуге тексеруді жүзеге асыру тәртібін орнатады.

Об утверждении Правил проведения проверок юридических и физических лиц по соблюдению лицензионных норм и условий при перевозках пассажиров и грузов автомобильным транспортом
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 января 2001 года N 19-I. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24.02.2001 г. за N 1405. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 мая 2006 года N 107
Извлечение из
приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
от 5 мая 2006 года N 107
В целях реализации пункта 4 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 января 2001 года N 19-I "Об утверждении Правил проведения проверок юридических и физических лиц по соблюдению лицензионных норм и условий при перевозках пассажиров и грузов автомобильным транспортом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1405, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2001 год, N 14 ст. 365).
...
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
___________________________________________________________________
В целях обеспечения единой политики государственного контроля за лицензируемой деятельностью на автомобильном транспорте, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения проверок юридических и физических лиц по соблюдению лицензионных норм и условий при перевозках пассажиров и грузов автомобильным транспортом.
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Калкабаев Е.Ш.), в установленном законодательством порядке, представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-Министра транспорта и коммуникаций Джакупова К.К.
4. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 января 2001 г. N 19-I
Правила
проведения проверок юридических и физических лиц по
соблюдению лицензионных норм и условий при перевозках
пассажиров и грузов автомобильным транспортом
Правила проведения проверок юридических и физических лиц по соблюдению лицензионных норм и условий при перевозках пассажиров и грузов автомобильным транспортом (далее - Правила) разработаны в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливают порядок осуществления проверок за обеспечением исполнения законодательства в области автомобильного транспорта.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 8 қыркүйегіндегі N 1334  P991334_  қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Көліктік бақылау комитеті туралы Ереженің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 25 желтоқсандағы N 1621  P961621_  қаулысымен бекітілген Автомобиль көлігінде жолаушылар мен жүктерді, қауіпті жүктерді халықаралық тасымалдауды лицензиялау тәртібі мен шарттары және білімділік талаптары туралы ереженің және басқа да нормативті құқықтық актілердің негізінде  V991027_  , меншік нысанына және ведомстволық бағынысына қарамастан, жеке және заңды тұлғалардың автомобиль көлігімен тасымалдау қызметіне олардың автомобиль көлігінің қызмет ету тәртібін белгілейтін заңдардың нормаларын сақтау, сондай-ақ лицензияда белгіленген талаптар мен онда рұқсат етілген қызмет түрін жүзеге асыру шарттары бөлігінде бақылау жасайды.
Комитеттің облыстар және Астана мен Алматы қалаларында аумақтық органдары - Көліктік бақылау басқармалары (бұдан әрі - Басқармалар) бар.
2. Комитет бақылауды өз бетінше де, басқа мемлекеттік қадағалау және бақылау органдарымен бірлесіп те жүзеге асырады. Басқа органдармен бірлесіп тексеру өткізген кезде тексеру жоспарлары келісіледі.
3. Тексеруді жүзеге асырған кезде Комитет қызметкерлері автомобиль көлігіндегі қызметті реттейтін нормативті құқықтық актілерді басшылыққа алуға тиіс.
2-тарау. Негізгі мақсаттар мен міндеттер
4. Автомобиль көлігіндегі тасымалдау қызметіне тексеру жүргізудің мақсаты - көліктік қызмет нарығының қалыпты қызмет етуін қамтамасыз ету, тұтынушылардың мүдделерін қорғау, халықаралық автомобиль қатынасы саласындағы үкіметаралық және халықаралық келісімдер мен конвенциялардың (бұдан әрі - халықаралық шарттардың), сондай-ақ Қазақстан Республикасының көліктік заңнамаларының орындалуын қамтамасыз ету болып табылады  Z947000_  .
5. Автокөлік құралдарымен тасымалдарды дайындау, ұйымдастыру және жүзеге асырумен, сондай-ақ жолаушы жүгі мен жүктерді өңдеу және сақтаумен байланысты автокөліктік қызметті тексеруді жүргізудің негізгі міндеттері мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автомобиль көлігімен жолаушылар мен жүк тасымалын, ірі көлемді, ауыр салмақты және қауіпті жүктердің тасымалын орындауды реттейтін қолданылып жүрген заңнаманың сақталуын бақылау;
2) заңды және жеке тұлғалардың автомобиль көлігімен жолаушылар мен жүктердің, қауіпті жүктердің халықаралық тасымалын лицензиялау шарттарын сақтауына бақылауды қамтамасыз ету;

Глава 1. Общие положения
1. Комитет транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет) на основании  Положения  о Комитете транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 1999 года N 1334,  Положения  о порядке и условиях лицензирования международных перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на автомобильном транспорте и квалификационных требований в Республике Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 1996 года N 1621 и других нормативных правовых актов  V991027_   Р001962_  , осуществляет контроль за перевозочной деятельностью на автомобильном транспорте физических и юридических лиц, независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности, в части соблюдения ими норм законодательства, определяющих порядок функционирования автомобильного транспорта, а также установленных в лицензии требований и условий осуществления разрешенного в ней вида деятельности.
Комитет имеет территориальные органы в областях, городах Астане и Алматы - Управления транспортного контроля (далее - Управления).
2. Комитет осуществляет проверки как самостоятельно, так и совместно с другими государственными органами. При проведении проверок совместно с другими органами планы проверок согласовываются.
3. При осуществлении проверок должностные лица Комитета должны руководствоваться нормативными правовыми актами, регулирующими деятельность на автомобильном транспорте.
Глава 2. Основные цели и задачи
4. Целью проведения проверок за перевозочной деятельностью на автомобильном транспорте является обеспечение нормального функционирования рынка транспортных услуг, защиты интересов потребителей, выполнения межправительственных и международных соглашений и конвенций (далее - международных договоров), а также  транспортного  законодательства Республики Казахстан.
5. Основными задачами проведения проверок автотранспортной деятельности, связанной с подготовкой, организацией и осуществлением перевозок, а также обработкой и хранением багажа, грузов являются:
1) контроль, за соблюдением действующего законодательства Республики Казахстан, регламентирующего выполнение перевозок пассажиров и грузов, перевозок крупногабаритных, тяжеловесных и опасных грузов автомобильным транспортом;
2) соблюдение условий лицензирования международных перевозок пассажиров и грузов, опасных грузов на автомобильном транспорте юридическими и физическими лицами;

3) халықаралық шарттар мен Қазақстан Республикасы заңнамаларының талаптарының бұзылуын анықтау және оларды ескерту, көліктік бақылау органдарының нұсқамаларын орындамаған тұлғаларды белгіленген тәртіппен және өз құзыреті шегінде жауапкершілікке тарту;
4) реттелген жолаушылық тасымалдарды маршруттарда жүзеге асыру құқына ие болу бойынша тендерде жеңіп шыққан заңды және жеке тұлғалардың келісім-шарттың шарттарын сақтауына бақылау жасау.
3-тарау. Автокөліктегі лицензияланатын қызметті
тексеруді ұйымдастырудың және  жүргізудің тәртібі
1. Жалпы талаптар
6. Заңды және жеке тұлғалардың автомобиль көлігіндегі қызметті реттейтін заңдарды, сондай-ақ лицензиялық нормалар мен ережелерді сақтауына тексеру жүргізуді Басқармалар көлікте шаруашылық жасайтын субъекті орналасқан жер бойынша жасайды.
7. Тексеруді өткізу туралы шешімді лицензиар - Комитет немесе Басқарма тексеру өткізу графигіне сәйкес, азаматтардың, ұйымдардың, жергілікті өкілді және атқарушы органдардың өтініштері бойынша, орталық мемлекеттік органдардың тапсырмалары, құқық қорғау органдарының ұсынымдары, сот органдарының шешімдері негізінде, сондай-ақ тасымалдаушылардың Қазақстан Республикасының лицензиялық  Z952200_  және көліктік заңнамаларын бірнеше дүркін бұзуы жағдайларында қабылдайды  Z947000_  .
8. Көліктік тасымалдау қызметімен айналысатын және лицензиялануға жататын ұйымды кәсіпкерді тексеруге арналған тапсырмаға Басқарма басшысы мөр басып береді. Тексеруге жіберілетін лауазымды қызметкерлерге сәйкесінше жөн-жоба беріледі.
9. Бақылауды жүзеге асыратын Басқарма қызметкерлері:
1) қызметі тексерілетін заңды және жеке тұлғаларды тексеру барысындағы олардың құқықтары мен міндеттері туралы хабардар етуге тиіс;
2) халықаралық тасымалды орындаудың белгіленген шарттарын бұзудың алдын алу, олардың жасалуына ықпал ететін себептер мен мән-жайларды анықтау және оларды жою үшін өз құзыреті шегінде шаралар қабылдаулары керек;
3) тасымалға қатысушы заңды және жеке тұлғаларға өз құзыреті шегінде нақтылы көмек көрсетуі керек;
4) қойылған міндеттерді орындамағаны немесе толық орындамағаны үшін, сондай-ақ өздері жіберген бұзушылықтар үшін жауапкершілікте болулары тиіс.
10. Көліктік бақылау жүргізген кезде Комитеттің қызметкерлері нысанды киім киіп, кеудеге тағатын белгісі, қызметтік куәлігі болулары керек, тексеру жасауға қажетті құжаттар (актілердің, хаттамалардың, рапорттардың, ұйғарымдардың, есепке алу парақшаларының бланкілері және басқалар), сондай-ақ таяқшасы (өткізу бекеттерінде жұмыс істеген кезде) болуы керек.

3) выявление и предупреждение нарушений требований международных договоров и законодательства Республики Казахстан, привлечение в установленном порядке и в пределах своей компетенции к ответственности лиц, не выполняющих предписания органов транспортного контроля;
4) контроль за соблюдением условий договора юридическими и физическими лицами, победившими в тендере на право осуществления регулярных пассажирских перевозок на маршрутах.
Глава 3. Порядок организации и проведения проверок
за лицензируемой деятельностью на автотранспорте
1. Общие требования
6. Проведение проверок за соблюдением юридическими и физическими лицами законодательных актов, регламентирующих деятельность на автомобильном транспорте, а также лицензионных норм и правил, Управления, в установленном законодательством порядке осуществляют по месту расположения хозяйствующего субъекта на транспорте.
7. Решение о проведении проверки принимается лицензиаром - Комитетом или Управлением согласно графикам проведения проверок, по заявлениям граждан, организаций, местных представительных и исполнительных органов, поручениям центральных государственных органов, представлениям правоохранительных органов, на основании решений суда, а также в случаях неоднократных нарушений перевозчиками лицензионного  Z952200_  и транспортного законодательства Республики Казахстан  Z947000_  .
8. Задание на осуществление проверок юридических и физических лиц, осуществляющих перевозочную деятельность на автотранспорте, подлежащей лицензированию выдается руководителем Управления и заверяется печатью. Проводится соответствующий инструктаж должностных лиц, направляемых на проверку.
9. Должностные лица Управлений, осуществляющие проверку, должны:
1) информировать юридических и физических лиц, деятельность которых проверяется, об их правах и обязанностях в процессе проверки;
2) предотвращать возможные нарушения установленных условий выполнения международных перевозок, выяснять причины и обстоятельства, способствующие их совершению, и в пределах своих полномочий, принимать меры к их устранению;
3) оказывать юридическим и физическим лицам, участвующим в перевозке, практическую помощь в пределах своей компетенции;
4) нести ответственность за неисполнение или неполное исполнение своих служебных обязанностей, а также за допущенные нарушения.
10. При проведении транспортной проверки должностные лица Управлений должны быть в форменной одежде, иметь номерной нагрудный знак, служебное удостоверение, необходимую для проведения проверок документацию (бланки актов, протоколов, рапортов, предписаний, листков учета и другие).

2. Тексеруді өткізудің тәртібі
11. Заңды және жеке тұлғаларды тексерулер Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және ақпарат орталығында тексеру тағайындау актісі тіркелгеннен кейін өткізіледі.
Шағын кәсіпкерлік субъектілері бір жылда бір реттен артық тексерілмеуі керек, ал саны 10 адамнан аспайтын шағын кәсіпкерлік субъектілері үш жылда бір реттен артық тексерілмеуге тиісті.
12. Тексеруге өндірістік-техникалық базаның жағдайын тексеру, құжаттық тексеру кіреді және:
1) кезеңді жоспарлы тексеру ретінде;
2) анықталған бұзушылықтарды жоюды бақылайтын тексеру ретінде;
3) мемлекеттік басқару органдары мен құқық қорғау органдарының, заңды тұлғалардың және азаматтардың заңды және жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының лицензиялық және көлік туралы заңдарын бұзулары жөніндегі хабарламаларын тексерген жағдайларда жүзеге асырылады.
13. Лицензияда көзделген шарттар мен талаптардың орындалуын бақылау лицензияланған қызметті жүзеге асыру, техникалық процестерді тексеру және құжаттарды зерделеу үшін пайдаланылатын автокөлік құралдарын, өндірістік жайларды, жабдықтарды қарап, байқау жолымен жүргізіледі.
14. Басқарманың өкілетті лауазымды қызметкерлерінің талап етуі бойынша олар бақылау жүргізген кезде лицензияланған қызметті жүзеге асырушы заңды және жеке тұлғалар лицензияларын, олардың есеп карточкаларын және орындалатын қызметтің лицензияда белгіленген талаптар мен шарттарға сәйкестігін куәландыратын басқа да құжаттарды көрсетеді.
15. Осы Ережелерге сәйкес бақылауды жүзеге асырушы Басқарманың лауазымды қызметкерлері тексерілуші адамдарға қызметтік куәліктерін және тексеруге берілген тапсырманы (1-қосымша) көрсетуге міндетті. Комиссия төрағасы да тексерілетін адамға комиссия мүшелерін таныстыруға тиіс, тексеруге берілген тапсырма басқарма бланкісіне басылып, оған басқарма басшысы қол қоюға тиіс. Тапсырмада тексерілуге жататын мәселелердің тізбесі, оның жүргізілетін мерзімі көрсетіледі, сондай-ақ атқаратын қызметтері көрсетіле отырып, тексеруді жүргізетін адамдардың тізімі берілуге тиіс.
16. Бақылау мынадай кезеңдерді қамтуы мүмкін:
1) жұмыс жағдайын алдын-ала зерделеу;
2) тексеруді жүргізу;
3) тексеру жүргізген кезде алынған нәтижелерге талдау жасау және жинақтау, қорытындыларды тұжырымдау, тиісті құжаттарды рәсімдеу;
4) жұмысты қорытындылау;
5) ұйымның басшыларына (кәсіпкерге) тексеру нәтижелері туралы хабарлау;
6) анықталған бұзушылық фактілері бойынша шара қолдану.
17. Тексеруді өткізудің мерзімі алдағы жұмыс көлемін, қойылған тапсырмалар мен жұмыскерлер топтарының құрамын ескере отырып орнатылады, бірақ 30 күнтізбелік күннен аспауға тиісті.
Негізделген себептер болған жағдайда, тексеру өткізу мерзімдері 20 күнтізбелік күннен аспайтын уақытқа ұзартылуы мүмкін, ол үшін тексеруші Басқарма басшысының атына тексеру мерзімін ұзартудың объективті себептерін көрсететін баяндама жазбахат жазуға тиісті. Ұзарту туралы белгі сол тапсырмаға жасалады. Бұл жөнінде тексерушілер тексерілетін ұйымның басшысын хабардар етуге тиісті.
Тексерудің аяқталу мерзімі тексеру актісіне қол қойған күн болып саналады.

2. Порядок проведения проверок
11. Проверки юридических и физических лиц проводятся после регистрации акта о назначении проверки в Центре правовой статистики и информации Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Субъекты малого предпринимательства должны проверяться не более одного раза в год, а субъекты малого предпринимательства численностью до 10 человек - не чаще одного раза в три года.
12. Проверка состояния производственно-технической базы и документальная проверка осуществляется:
1) в порядке периодических плановых проверок;
2) в порядке проверок исполнения предписаний по устранению выявленных нарушений;
3) по сообщениям граждан, юридических лиц, правоохранительных органов и органов государственного управления о нарушениях физическими и/или юридическими лицами лицензионного и транспортного законодательства Республики Казахстан.
13. Проверка за соблюдением условий и требований, предусмотренных в лицензии, проводится путем осмотра автотранспортных средств, производственных помещений, оборудования, используемых для осуществления лицензируемой деятельности, проверки технологических процессов и изучения документов.
14. Юридические и физические лица, осуществляющие лицензируемую деятельность, по требованию уполномоченных должностных лиц управлений, при проведении ими проверок, предъявляют лицензии, учетные карточки к ним и другие документы, подтверждающие соответствие выполняемой деятельности требованиям и условиям, установленным в лицензии.
15. Должностные лица Управлений, осуществляющие проверки, в соответствии с настоящими Правилами, обязаны предъявлять проверяемым лицам служебные удостоверения и задание на проведение проверки (приложение 1). Председатель комиссии должен также представить проверяемому лицу членов комиссии, задание на проверку должно быть напечатано на бланке управления, подписано его руководителем. В задании указывается перечень вопросов, подлежащих проверке, сроки ее проведения, а также список лиц, осуществляющих проверку, с указанием их должностей.
16. Проверка состоит из следующих этапов:
1) предварительное изучение состояния дел;
2) проведение проверки;
3) анализ и обобщение полученных при проведении проверке результатов, формулирование выводов, оформление соответствующих документов;
4) подведение итогов работы;
5) информирование руководителей организации (предпринимателя) о результатах проверки;
6) принятие мер по фактам нарушений, если таковые выявлены.
17. Срок проведения проверок устанавливается с учетом объема предстоящих работ, поставленных задач и состава групп работников, но не должен превышать 30 календарных дней.
При наличии обоснованных причин сроки проведения проверок могут быть продлены, но не более чем на 20 календарных дней, для этого проверяющий должен написать докладную записку на имя руководителя Управления с указанием объективных причин для продления срока проверки. Отметка о продлении производится на этом же задании. Об этом проверяющие должны поставить в известность руководителя проверяемой организации.
Датой завершения проверки считается дата подписания акта проверки.

18. Құжаттамалық тексеру актісі (2-қосымша) барлық қосымшаларымен қоса екі дана етіп жасалады, оның бір данасы ұйымның басшысына не оны ауыстырып отырған тұлғаға беріледі, екіншісі - тексерушіде қалады.
Бұл жағдайда Басқарманың өкілетті лауазымды қызметкерлері келесі талаптарды қадағалауға тиісті:
анықталған бұзушылықтарды заңды актілерге сілтеме жасай отырып дәйекті, объективті және анық сипаттау;
тексеру актісінің тексті әр түрлі анықтамалық мәліметтермен, екінші кезектегі фактілермен толтырмай, актіге қосымшада көрсетілуге тиісті бірыңғай қайталанатын бұзушылықтарды тізбелемеуге тиісті;
актіде бұзушылықтар туралы тек қана нақты, негізделген және құжаттамамен дәлелденген мәліметтер құжаттың датасы мен нөмірі, нормативті құқықтық актінің атауы, бұзушылықтың мазмұны және т.б. көрсетілуге тиісті;
Актіге құжаттамамен дәлелденбеген әр түрлі қорытындылар, ұсыныстар мен мәліметтер қосылмауға тиісті.
19. Тексеру актісіне барлық тексерушілер қол қояды. Сондай-ақ актінің мазмұнымен ұйымның басшысы немесе оны ауыстырып отырған тұлғаны таныстырып, ол туралы актіде сәйкесінше жазба жасалады және ұйымның басшысының немесе оны ауыстырып отырған тұлғаның қолы қойылады.
Ұйымның басшысы жағынан акті бойынша келіспеушілік не ескертулер болса, ол, не оны ауыстырып отырған тұлға, актіге қол қою алдында, арнайы ескерту жасап, жазбаша түсініктеме хатты қосады.
Анықталған фактілер бойынша бұзушылықтарды жедел түрде жою немесе оған кінәлі тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөніндегі шараларды қолдану қажет болған жағдайларда, тексеру барысында жеке (аралық) акт жасалып, лауазымды қызметкерлер қажетті түсініктемелерді береді.
Аралық актілерде көрсетілген фактілер тексерудің жалпы актісіне қосылады.
Тексеру актісі басқарманың арнайы журналына тіркеледі және осы органның басшысына табыс етіледі.
20. Лицензия иесінің онда көзделген қызметті жүзеге асыру талаптарын бұзғандығы анықталған жағдайда Басқарманың лауазымды қызметкері тексеру актісі тіркелгеннен бастап үш күн мерзім ішінде мына шешімдердің бірін қабылдауға тиіс:
1) лицензия иесіне лицензияда көзделген талаптардың бұзылуын жою мерзімін көрсете отырып нұсқама беру;
2) Басқарма басшысына тексеру кезінде анықталған бұзушылықтар туралы хабарлай отырып:
тоқтату себебін көрсете отырып, алты ай мерзімге лицензияның қолданылу күшін тоқтата тұру туралы ұсыныстар беру (шағын кәсіпкерлік субъектісі лицензиясының қолданылу күшін сот шешімінсіз тоқтата тұруға Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген ерекше жағдайларда 3 күннен аспайтын мерзімде, көрсетілген осы мерзім ішінде міндетті түрде сотқа талап арыз беруі арқылы жол беріледі).

18. Акт документальной проверки (приложение 2) составляется в двух экземплярах со всеми приложениями. Первый экземпляр вручается руководителю организации или лицу его замещающего, второй - остается у проверяющего.
При этом уполномоченные должностные лица Управления должны соблюдать следующие требования:
последовательно, объективно, четко и подробно описывать выявленные факты нарушений со ссылкой на соответствующие законодательные и нормативные правовые акты;
текст акта проверки не должен содержать справочные данные, второстепенные факты, перечисление повторяющихся однородных нарушений, которые должны найти отражение в приложениях к акту;
в акте необходимо указывать только конкретные, обоснованные и документально подтвержденные данные о выявленных нарушениях (дата и номер документа, наименование нормативного правового акта, содержание нарушения).
Не допускается включение в акт различного рода выводов, предложений и данных, не подтвержденных соответствующими документами.
19. Акт проверки подписывается всеми проверяющими. Также с содержанием акта необходимо ознакомить первого руководителя организации или лица его замещающего, о чем в акте делается соответствующая запись и ставится подпись первого руководителя организации или лица его замещающего.
При наличии возражений или замечаний по акту со стороны руководителя организации, он или лицо, подписывающее акт, делает об этом оговорку перед своей подписью и прилагает письменное разъяснение.
В тех случаях, когда по выявленным фактам необходимо принять срочные меры по устранению нарушений или привлечению к ответственности лиц, виновных в злоупотреблениях, в ходе проверки составляется отдельный (промежуточный) акт и должностные лица представляют необходимые объяснения.
Факты, изложенные в промежуточных актах, включаются в общий акт проверки.
Акт проверки регистрируется в специальном журнале Управления и предоставляется руководителю этого органа.
20. При установлении нарушений, допущенных владельцем лицензии, предусмотренных в ней условий осуществления деятельности, уполномоченное должностное лицо Управления обязано в трехдневный срок со дня регистрации акта проверки принять одно из следующих решений:
1) выдать владельцу лицензии предписание с установлением сроков устранения нарушения условий, предусмотренных в лицензии;
2) информировать руководителя Управления о выявленных при проверке нарушениях с внесением предложений о приостановлении действия лицензии на срок до шести месяцев с указанием причины приостановления (приостановление действия лицензии субъекта малого предпринимательства без судебного решения допускается в исключительных случаях, установленных законодательством Республики Казахстан, на срок не более 3 дней, с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд).

21. Тексеру нәтижесінде анықталған көліктің лицензияланатын қызметіндегі бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманы (3-қосымша) Басқарманың лауазымды қызметкері екі дана етіп жасайды, біріншісі - тексеру аяқталысымен көлікте шаруашылық жүргізуші субъектіге беріледі, не тексеру аяқталған сәттен кейін Басқарма үш күн ішінде жібереді, нұсқаманың екінші данасы Басқармаға өткізіледі.
22. Көліктегі шаруашылық жүргізуші субъект бұзушылықтарды көрсетілген мерзім ішінде жоюға және бұл туралы Басқармаға жазбаша түрде хабарлауға тиіс.
Бұзушылықты жою туралы жазбаша хабарлама алған соң немесе белгіленген мерзімде нұсқамаға жауап берілмеген жағдайда, Басқарманың лауазымды қызметкері шаруашылық субъектіні нұсқаманың орындалуын тексеру жүргізіледі.
Нұсқаманы орындаған жағдайда лауазымды тұлға анықтаманы толтырады (4-қосымша).
Анықталған бұзушылықтарды жоймаған жағдайда, Басқарманың лауазымды қызметкері әкімшілдік құқық бұзушылық жөніндегі хаттама жасайды (5-қосымша), оны қосымша материалдармен (қоса тексеру актісі, нұсқама) Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес шаралар қолдану үшін әкімшілдік құқық бұзушылық жөніндегі істерді қарауға өкілеті бар органдарына тапсырады.
Үш күн мерзімнен кешіктірмей Басқарма тиісті шешім қабылдауға және лицензиатқа хабарлауға тиіс.
23. Лицензияның қолданылуын тоқтата тұру немесе оны қайтарып алу туралы Басқарманың шешіміне, заңдарда белгіленген тәртіппен, сот органдарына шағым жасалуы мүмкін.
3. Тексеруге жататын негізгі сұрақтар
24. Заңды және жеке тұлғаларды тексеруді өткізген кезде мыналар тексеріледі:
1) құрылтай құжаттары;
2) мына құжаттар:
лицензияланатын қызметті жүзеге асыратын кезде пайдаланылатын негізгі қорларды иелену және пайдалану құқығын растайтын (жалға беру, лизинг, жалдау және басқалар туралы шарттар, олардың Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкестігі);
мамандар мен жүргізушілердің кәсіби біліктілігін растайтын;
халықаралық тасымалдарға қатынайтын көлік құралдарының жүргізушілері үшін жасының 21-ден асқандығын растайтын, (жалпы салмағы 7,5 тоннадан аспайтын көлік құралдарының жүргізушілері үшін жасы 18-ден жоғары);
белгіленген маршруттар бойынша жолаушыларды тұрақты түрде тасымалдауды жүзеге асыру үшін қажетті (кестелердің, төлқұжаттардың, келісім-шарттардың, лицензиялардың және қызмет көрсетілетін маршруттарда жұмыс істеу үшін басқа да негіздемелердің болуы);
жүргізушілердің еңбек және демалыс режимінің есебі бойынша (тахограммалар, жол парақтары, жеке бақылау кітапшалары);
қауіпті жүктерді тасымалдау үшін (лицензиялардың, олардың есептік құжаттарының, авариялық карточкалардың, жүргізушілер мен мамандардың дайындығы туралы куәліктердің, жүргізушіге қауіпті жүктерді және басқаларды тасымалдауға рұқсат етілгендігі туралы куәліктердің болуы);

21. Предписание об устранении выявленных нарушений (приложение 3) по результатам проверки лицензируемой деятельности на транспорте составляется должностным лицом Управления письменно, в двух экземплярах - первый выдается хозяйствующему субъекту непосредственно по окончании проверки, либо направляется Управлением в течение трех дней с момента окончания проверки, второй экземпляр предписания сдается в Управление.
22. Хозяйствующий субъект обязан в указанный срок устранить нарушения и сообщить письменно об этом в Управление.
После получения письменного уведомления об устранении нарушений или в случае непредоставления ответа на предписание в установленный срок, должностным лицом Управления осуществляется проверка хозяйствующего субъекта на предмет исполнения предписания.
При исполнении предписания должностным лицом составляется справка (приложение 4).
В случае неустранения выявленных нарушений должностное лицо Управления составляет протокол об административном правонарушении (приложение 5), который с приложением необходимых материалов (акт проверки, предписание) направляется в органы, уполномоченные рассматривать дела об административных правонарушениях, для принятия мер в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Не позднее, чем в трехдневный срок Управление должно оповестить лицензиата о принятом решении.
23. Решение Управления о приостановлении действия лицензии может быть обжаловано в судебных органах в установленном законодательством порядке.
3. Основные вопросы, подлежащие проверке
24. При проведении проверок юридических и физических лиц проверяются:
1) учредительные документы;
2) документы:
подтверждающие право владеть и пользоваться основными фондами, с использованием которых осуществляется лицензируемая деятельность (договоры аренды, лизинга, найма и так далее, их соответствие законодательству Республики Казахстан);
подтверждающие профессиональную квалификацию специалистов и водителей;
подтверждающие возраст более 21-го года для водителей транспортных средств, задействованных на международных перевозках, 18 лет - для транспортных средств, максимальный вес которых не превышает 7,5 тонн;
необходимые для осуществления регулярных пассажирских перевозок по установленным маршрутам (наличие расписаний, паспортов, контрактов, лицензий и других обоснований для деятельности на обслуживаемых маршрутах);
по учету режима труда и отдыха водителей (тахограммы, путевые листы, личные контрольные книжки);
на перевозку опасных грузов (наличие лицензий, учетных документов к ним, аварийных карточек, свидетельств о подготовке водителей и специалистов, свидетельств о допуске водителя к перевозке опасных грузов);

3) жылжымалы құрамның, жөндеу және өндірістік базаның, техникалық құралдардың, тиеу-түсіру механизмдерінің, бақылау-өлшеу жабдықтарының, жабдықталған қызметтік бөлменің бар болуы мен жағдайы (өзіндік жөндеу және өндірістік базасы жоқ және сәйкес жұмыс түрлеріне басқа кәсіпорындармен келісім-шарт жасасқан кәсіпорындардан басқа), сондай-ақ көлікте шаруашылық жүргізетін субъектінің экологиялық қауіпсіздік нормалары мен жол қозғалысы қауіпсіздігі бойынша талаптарды сақтауы;
4) лицензиялар, олардың барлығын растайтын есептік құжаттар (көлік құралдарының есептік құжаттары) және олардың көрсетілетін қызмет түріне сәйкестігі;
5) жолаушылар мен жүктердің, қауіпті жүктер тасымалын және оларды тасымалдау қауіпсіздігін қамтамасыз ететін жылжымалы құрам паркінің берілген есептік құжаттар санына сәйкестігі;
6) міндетті сақтандыру түрлерінің болуын растайтын шарттар мен сақтандыру полистері;
7) алдын-ала техникалық бақылаудан өткен әр көлік құралына берілген техникалық төлқұжат;
8) белгіленген нысандардағы жол парақтары мен тауар-көлік құжаттары, билет-есептік парақтар, оларды есепке алу журналдары және басқалары;
9) автокөлік құралдарының халықаралық жолаушылар мен тағам өнімдері тасымалына жарамдылығы туралы, сондай-ақ көрсетілген органдардың қорытындысын қажет ететін жүктерді тасымалдау кезінде санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының қорытындысы болуы;
10) жүргізушілердің уақытында медициналық тексеруден өтуі;
11) бақылау-өткізу бекетінде қажетті құжаттама мен құрал-жабдықтың болуы;
12) бақылау-өткізу бекетінде қажетті құжаттар мен құрал-саймандардың, техникалық қызмет көрсетудің (бұдан әрі - ТҚ) және жылжымалы құрамды жөндеудің қабылданған жүйесі, ТҚ-1 мен ТҚ-2 өткізу кестесінің, диагностика постыларының, жуғыштардың болуы және оның жағдайы, жөндеуші жұмыскерлердің болуы және біліктілігі, жұмысқа бақылау қалай және қай жерде жасалатыны және оның сапасы;
13) автокөлік құралдарының тұратын орны, сақталуын қамтамасыз ету мен өртке қарсы қауіпсіздік шарттары;
14) жүргізушілер құрамы үшін жол-көлік оқиғалары және жол қозғалысы ережелерінің бұзылуы туралы хабарлау әдістері мен жеделдігі, өткізілген нұсқамаларды тіркеу журналдарының, жол-көлік оқиғаларының алдын алу бойынша іс-шаралар жоспарларының болуы.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің 2001 жылғы 24 қаңтардағы
N 19-І бұйрығымен бекітілген
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен жүктерді тасымалдау кезінде
лицензиялық нормалар мен
шарттардың сақталуы бойынша заңды
және жеке тұлғаларды тексеру
жөніндегі ережелерге
1-қосымша
Тексеруге берілген тапсырма
N______                                        "___"  _________  ж.
____________________________________________________________________                   (Көліктік бақылау басқармасының атауы)
____________________________________________________________________                  (шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы)
___________________ тексеру өткізу үшін _________-ден _________-ге
дейін _________ күнге
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________                                           (тексерудің мақсаты)
Көліктік бақылау комитетінің қызметкері(-лері)
____________________________________________________________________
(Басқарма қызметкерлерінің тегі, аты-жөні, лауазымы, қызметтік
куәліктерінің N)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________жібереді.
Тапсырманың Көліктік бақылау басқармасы қызметкері(-лері) қызметтік
куәлікті көрсеткенде күші болады.
_________________________________________              __________
(КБ Басқармасы басшысының тегі, аты-жөні)                (қолы)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің 2001 жылғы 24 қаңтардағы
N 19-І бұйрығымен бекітілген
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен жүктерді тасымалдау кезінде
лицензиялық нормалар мен
шарттардың сақталуы бойынша заңды
және жеке тұлғаларды тексеру
жөніндегі ережелерге
2-қосымша
Тексеру актісі
(екі дана жасалады)
________                                   "___" _________     ж.
____________________________________________________________________
(Кәсіпорынның, ұйымның толық атауы, басшысының тегі, аты-жөні)
____________________________________________________________________
Мына құрамдағы комиссия:____________________________________________
(тексеруге қатысушылардың тегі, аты-жөні)
____________________________________________________________________
_______________________________________________________   қатысуымен
(кәсіпорынның қызметкері)
жоғарыда аталған кәсіпорынды тексеруден өткізді.
Тексеру нәтижесінде мыналар анықталды:______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
"Таныстым"
__________________            ____________________ /     _________
(тексерушінің қолы)          (Басшының тегі, аты-жөні)    (қолы)
Ескертпе: Акт нысаны тексеру мәселелеріне қатысты жекелеген
тармақтармен толықтырыла алады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің 2001 жылғы 24 қаңтардағы
N 19-І бұйрығымен бекітілген
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен жүктерді тасымалдау кезінде
лицензиялық нормалар мен
шарттардың сақталуы бойынша заңды
және жеке тұлғаларды тексеру
жөніндегі ережелерге
3-қосымша
Бұзушылықтарды жою туралы ұйғарым
(екі дана  жасалады)
____________                                  "___"_________     ж.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы Ұйғарымды ______________________________________________________
(кім берді)
Тексеру өткізу туралы_______________________________________________
(Көліктік бақылау комитеті аумақтық басқармасының атауы)
берген   200__  жылғы  "___"  ____________ N ___  тапсырмаға  сәйкес
200__  жылғы  "___" ___________  өткізілген тексеру негізінде берді.
Тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар
____________________________________________________________________    Бұзушылықтар         Анықталған                Жою мерзімі
бұзушылықтарды жою
жөніндегі шаралар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Анықталған жағдайлар көрсетілген мерзімде жойылмаған жағдайда Сізге
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес шаралар
қолданылады.
Берді                                          Алды
"___"__________ж.   ____________
(тапсырылған уақыты)    (лауазымы)
__________________           ____________ /        _______________
(тексерушінің қолы)            (қолы)             (тегі, аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің 2001 жылғы 24 қаңтардағы
N 19-І бұйрығымен бекітілген
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен жүктерді тасымалдау кезінде
лицензиялық нормалар мен
шарттардың сақталуы бойынша заңды
және жеке тұлғаларды тексеру
жөніндегі ережелерге
4-қосымша
Нұсқаманы орындау туралы анықтама
__________  қаласы                     2000 жылдың "__" ____________
Мен_________________________________________________________________
(Маманның фамилиясы, аты-жөні, лауазымы,
____________________________________________________________________
Көліктік бақылау басқармасының атауы, тексеру датасы)
___________________________________________________________берілген
"____" ________ N___нұсқаманың орындалуын тексеру жүргізілді
____________________________________________________________________
(Басшының фамилиясы, аты-жөні, шаруашылық субъектінің атауы)
Тексеру барысында келесілер анықталды
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
КББ-ның маманы  _____________                      _______________
(қолы)
Шаруашылық субъектінің
басшысы                 _____________               _____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрінің 2001 жылғы 24 қаңтардағы
N 19-І бұйрығымен бекітілген
Автомобиль көлігімен жолаушылар
мен жүктерді тасымалдау кезінде
лицензиялық нормалар мен
шарттардың сақталуы бойынша заңды
және жеке тұлғаларды тексеру
жөніндегі ережелерге
5-қосымша
____________________________________________________________________
(Көліктік бақылау басқармасының атауы)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
ХАТТАМА
Сериясы _____________                           N ______
200 жылдың "__"__________
Менімен ___________________________________________________________
(маманның аты-жөні, қызметі)
лауазымды тұлға  (азамат)__________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________                (бұзушының тұлғасы туралы мәліметтер)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жасалған құқық бұзушылықтың мәнінің қысқа мазмұны)
_______________________________әкімшілік  құқық бұзушылық жасағаны
жөніндегі осы хаттама жазылды
ҚР Әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі кодексінің ________бабымен
көзделген  жауапкершілік
Құқық бұзушылық  жасаған тұлғаның түсіндірмесі:_____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Құқық бұзушылықты қарау орны мен қараған орган______________________
Құқық бұзушылықтың куәгерлері ______________________________________
(фамилиясы, аты-жөні, мекен-жайы және телефоны)
ҚР Әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі кодексінің ______ бабымен
ескерілген құқықтары мен міндеттері түсіндірілді   _________
(қолы)
Хаттаманың түбіршегін алдым
Хаттаманы жазған тұлға __________ куәлік N ____      ____________
(қолы)
____________________________________________________________________                          N __ хаттаманың түбіршегі
Құқық бұзушылық жасаған тұлға _________Тексеру күні және орны_______
Лицензияның сериясы, нөмірі_________________________________________
Белгіленген бұзушылық_______________________________________________
Құқық бұзушылық қарау орны мен қараған орган________________________
Хаттаманы жазған тұлға _______    куәлік N _____           _________
(қолы)

3) наличии и состоянии подвижного состава, ремонтной и производственной базы, технических средств, погрузочно-разгрузочных механизмов, контрольно-измерительной аппаратуры, оборудованного служебного помещения (исключение составляют предприятия, не имеющие собственной ремонтной и производственной базы и заключившие договора на выполнение соответствующих видов работ с другими предприятиями), а также соблюдение субъектом хозяйствования на транспорте норм экологической безопасности и требований по безопасности дорожного движения;
4) лицензии, учетные документы, подтверждающие ее наличие (учетные документы на транспортное средство) и соответствие их виду осуществляемой деятельности;
5) соответствие парка подвижного состава, обеспечивающего перевозки пассажиров и грузов, опасных грузов и безопасность их перевозок, выданному количеству учетных документов;
6) договоры и страховые полисы, подтверждающие наличие обязательных видов страхования;
7) технический паспорт на каждое транспортное средство, прошедшее предварительный технический осмотр;
8) путевые листы и товарно-транспортные документы, установленных форм, билетно-учетные листы и журналы их учета;
9) заключение органов санитарно-эпидемиологического надзора о пригодности автотранспортных средств к международной перевозке пассажиров и пищевых продуктов, а также грузов, при перевозке которых требуются заключения указанных органов;
10) своевременность прохождения водителями периодического медицинского осмотра;
11) наличие необходимой документации и инструментов на контрольно-пропускном пункте;
12) принятая система технического обслуживания (далее - ТО) и ремонта подвижного состава, графики проведения ТО-1 и ТО-2, наличие и работа постов диагностики, наличие мойки и их состояние, наличие и квалификация ремонтных рабочих, как и где учитывается контроль и качество работ;
13) место стоянки автотранспортных средств, условия обеспечения сохранности и пожарной безопасности;
14) методы и оперативность информации для водительского состава о дорожно-транспортных происшествиях и нарушений правил дорожного движения, наличие журналов по регистрации проведенных инструкций, планов мероприятий по предупреждению дорожно-транспортных происшествий;
Приложение 1
к Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц по соблюдению лицензионных
норм и условий при перевозках пассажиров и
грузов автомобильным транспортом,
утвержденных приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 24 января 2001 года N 19-I
Задание на проведение проверки
N _______                                           "___" ___________ г.
___________________________________________________________________________
(наименование Управления транспортного контроля)
направляет для проведения проверки ________________________________________
(наименование хозяйствующего субъекта)
___________________________________________________________________________
с _____________ по ___________________ на _________________ дней
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(цель проверки)
работника(-ов) Управления транспортного контроля __________________________
___________________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, N служебных удостоверений работников Управления)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Задание действительно при предъявлении служебного удостоверения
работником(-ами) Управления транспортного контроля.
___________________________________                   ____________________
(Ф.И.О., руководителя Управления ТК)                        (подпись)
Приложение 2
к Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц по соблюдению лицензионных
норм и условий при перевозках пассажиров и
грузов автомобильным транспортом,
утвержденных приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 24 января 2001 года N 19-I
Акт проверки
(составляется в двух экземплярах)
_______________                                     "____" ____________ г.
___________________________________________________________________________
(полное наименование предприятия, организации, Ф.И.О. руководителя)
___________________________________________________________________________
Комиссия в составе: _______________________________________________________
(Ф.И.О., должность, участвующих в проверке)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
с участием ________________________________________________________________
(работник предприятия)
провели проверку вышеуказанного предприятия.
В результате проверки установлено:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
"Ознакомлен"
______________________                ____________________/_______________
(подпись проверяющего)                (Ф.И.О. руководителя)    (подпись)
Примечание: Форма акта может быть дополнена отдельными пунктами,
касающимися вопросов проверки.
Приложение 3
к Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц по соблюдению лицензионных
норм и условий при перевозках пассажиров и
грузов автомобильным транспортом,
утвержденных приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 24 января 2001 года N 19-I
Предписание об устранении нарушений
(составляется в двух экземплярах)
г.___________                                          "___" ___________ г.
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
настоящее Предписание выдано ______________________________________________
(кем выдано)
___________________________________________________________________________
на основании проведенной проверки от "______" _________________________г.,
согласно Заданию на проведение проверки N _____ от "_____" ____________ г.,
выданного ________________________________________________________________,
(наименование территориального Управления Комитета транспортного
контроля)
в результате которой выявлены нарушения.
__________________________________________________________________________
Нарушения      !  Меры по устранению      !    Срок устранения
! выявленных нарушений     !
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
В случае неустранения выявленных замечаний в указанные сроки, к Вам
будут приняты меры, согласно действующему законодательству Республики
Казахстан.
Выдал                                    Получил
"____" __________/г. ______________
(дата вручения)     (должность)
_______________________              ________________/_________________
(подпись проверяющего)                   (подпись)        (Ф.И.О.)
Приложение 4
к Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц по соблюдению лицензионных
норм и условий при перевозках пассажиров и
грузов автомобильным транспортом,
утвержденных приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 24 января 2001 года N 19-I
Справка
об исполнении предписания
г.________________                                "_____" ____________ г.
Мною ______________________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста, должность, наименование Управления
___________________________________________________________________________
транспортного контроля, дата проверки)
Проведена проверка исполнения предписания N _____ от "_____" ______________
выданное __________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя, наименование хозяйствующего субъекта)
В ходе проверки установлено, что __________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Специалист УТК   ___________________                    __________________
(подпись)
Руководитель     ___________________                    __________________
хозяйствующего субъекта                                     (подпись)
Приложение 5
к Правилам проведения проверок юридических
и физических лиц по соблюдению лицензионных
норм и условий при перевозках пассажиров и
грузов автомобильным транспортом,
утвержденных приказом Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 24 января 2001 года N 19-I
__________________________________________________________________________
(наименование управления транспортного контроля)
Серия ____________ N __________
Протокол
об административном правонарушении
_________________________                         "____"__________ 200_ г.
(место составления)
Мною ____________________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста, должность)
составлен настоящий протокол о том, что должностное лицо (гражданин)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(сведения о личности нарушителя)
совершил административное правонарушение ________________________________
_________________________________________________________________________
(краткое изложение существа совершенного правонарушения)
ответственность, за которое предусмотрена ст.__________  Кодекса
РК об административных правонарушениях.
Объяснение лица, допустившего нарушение:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Место и орган рассмотрения правонарушения__________________________________
Свидетели правонарушения __________________________________________________
(Ф.И.О., адрес, телефон)
Права и обязанности, предусмотренные ст.___ Кодекса РК об административных
правонарушениях разъяснены  _________
(подпись)
Корешок к протоколу получил________________
Лицо, составившее протокол_________ удостоверение N_____  ________________
(подпись)
___________________________________________________________________________
Корешок к протоколу N
Лицо, допустившее нарушение_____________  Дата и место проверки___________
__________________________________________________________________________
Серия и номер лицензии ___________________________________________________
Установлено нарушение ____________________________________________________
Место и орган рассмотрения правонарушения_________________________________
Лицо, составившее протокол_______ удостоверение N______  _________________
(подпись)