Қаржылық есептiлiк нысандарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2001 жылғы 18 сәуірдегі N 201 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2001 жылғы 17 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1501. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2003 жылғы 24 маусымдағы N 201 бұйрығымен.
"Кейбiр акционерлiк қоғамдар мен республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) қызметiн тиiмдi басқару мен бақылауды ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 қаулысының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес,
БҰЙЫРАМЫН:
1. Бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау үшiн қоса берiлiп отырған жылдық (тоқсандық) қаржылық есептiлiк нысандары бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қаржы вице-министрi Е.А.Досаевқа жүктелсiн.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуден өткен күннен бастап күшiне енедi.
Министр
1-қосымша
____________(тоқсан, жыл) үшін БУХГАЛТЕРЛIК БАЛАНС
Ұйымның атауы_______________________________________________________
Ұйым қызметiнің түрi________________________________________________
Меншiктiң ұйымдық-құқықтық нысаны___________________________________
Ұйымның заңды мекен-жайы____________________________________________
мың теңге
____________________________________________________________________
АКТИВТЕР                                      Жол   Есепті   Есепті
коды кезеңнің  кезеңнің
басындағы аяғындағы
____________________________________________________________________ I. ҰЗАҚ МЕРЗIМДI АКТИВТЕР
____________________________________________________________________Материалдық емес активтер (101-106), оның iшiнде:   010
гудвилл (105)                                     011
Материалдық емес активтердiң амортизациясы
(111-116)                                           020
Материалдық емес активтердiң баланстық (қалдық)
құны (010-020-жолдар), оның iшiнде:                 030
гудвилл                                           031
Негiзгi құрал-жабдықтар, оның iшiнде:               040
жер (121)                                         041
ғимараттар және құрылыстар (122)                  042
машиналар және жабдықтар (123)                    043
көлік құрал-жабдықтары (124)                      044
негiзгi құрал-жабдықтардың басқа түрлерi (125)    045
Негiзгi құрал-жабдықтардың амортизациясы (131-134)  050
Негiзгi құрал-жабдықтардың баланстық (қалдық)құны (040-050-
жолдар), оның iшiнде:                               060
жер                                               061
ғимараттар және құрылыстар                        062
машиналар және жабдықтар                          063
көлiк құрал-жабдықтары                            064
негiзгi құрал-жабдықтардың басқа түрлерi          065

Об утверждении форм финансовой отчетности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2001 года N 201. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17.05.2001 г. N 1501. Утратил силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 июня 2003 года N 241 (V032396)
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290   "О мерах по организации эффективного управления и контроля за деятельностью некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)", приказываю:
1. Утвердить прилагаемые формы годовой (квартальной) финансовой отчетности для публикации в средствах массовой информации.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра финансов Досаева Е.А.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
БУХГАЛТЕРСКИЙ БАЛАНС за _______________(квартал, год)
Наименование
организации_______________________________________________________________
Вид деятельности
организации_______________________________________________________________
Организационно-правовая форма
собственности_____________________________________________________________
Юридический адрес
организации_______________________________________________________________
тыс. тенге
__________________________________________________________________________
Активы                     !Код стр.!На начало!На конец
!        !отчетного!отчетного
!        ! периода !периода
__________________________________________________________________________
I. Долгосрочные активы
Нематериальные активы (101-106), в том числе:   010
гудвилл (105)                          011
Амортизация нематериальных активов (111-116)    020
Балансовая (остаточная) стоимость
нематериальных активов (стр.010-020),
в том числе:                                    030
гудвилл                                 031
Основные средства, в том числе:                 040
земля (121)                             041
здания и сооружения (122)               042
машины и оборудование (123)             043
транспортные средства (124)             044
другие виды основных средств (125)      045
Амортизация основных средств (131-134)          050
Балансовая (остаточная) стоимость основных
средств (стр.040-050), в том числе:             060
земля                                   061
здания и сооружения                     062
машины и оборудование                   063
транспортные средства                   064
другие виды основных средств            065

Аяқталмаған құрылыс (126)                           070
Инвестициялар, оның iшiнде:                         080
еншiлес ұйымдарға берiлетiн инвестициялар (141)   081
тәуелдi ұйымдарға берiлетiн инвестициялар (142)   082
бірлесіп бақыланатын заңды тұлғаларға             083
инвестициялар (143)
ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялар (401-403)    084
басқадай инвестициялар (144)                      085
Ұзақ мерзiмді дебиторлық берешек, оның iшiнде:      090
алу шоттары (301, 303)                            091
алынған вексельдер (302)                          092
негiзгi ұйымдар мен оның еншiлес ұйымдарының      093
арасындағы iшкi топтық операциялар бойынша
берешек (321)
қызметкерлер мен басқа тұлғалардың                094
берешектері (333)
басқадай дебиторлық берешектер (322-323, 332, 334)095
болашақ кезең шығыстары (341-343)                 096
____________________________________________________________________
ҰЗАҚ МЕРЗІМДІ АКТИВТЕРДІҢ ЖИЫНЫ (030+060+070+080+   100090-жолдар) ____________________________________________________________________ II. АҒЫМДАРЫ АКТИВТЕР
____________________________________________________________________Тауарлы-материалдық қорлар, оның ішiнде:            110
материалдар (201-208)                             111
аяқталмаған өндіріс (211-214)                     112
тауарлар (221-223)                                113
Қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек оның iшiнде:      120
аванстық төлемдер (351, 352)                      121
болашақ кезең шығыстары (341-343)                 122
алу шоттары (301, 303)                            123
алынған вексельдер (302)                          124
негiзгi ұйымдар мен оның еншiлес ұйымдарының      125
арасындағы iшкi топтық операциялар бойынша
берешек (321)
қызметкерлермен басқа тұлғалардың                 126
берешектерi (333)
басқадай дебиторлық берешектер                    127
(322-323, 331, 332, 334)
Қысқа мерзiмдi қаржылық инвестициялар (401-403)     130
Ақша (411, 421-424, 431-432, 441, 451-452)          140
____________________________________________________________________ АҒЫМДАҒЫ АКТИВТЕРДIҢ ЖИЫНЫ (110+120+130+140-жолдар) 150
____________________________________________________________________
БАЛАНС (100+150-жолдар)
____________________________________________________________________ МЕНШIКТI КАПИТАЛ ЖӘНЕ МIНДЕТТЕМЕЛЕР ____________________________________________________________________ ІII. МЕНШIКТI КАПИТАЛ ____________________________________________________________________Жарғылық капитал (501-503, 511, 521)                160

Незавершенное строительство (126)               070
Инвестиции, в том числе:                        080
инвестиции в дочерние организации (141) 081
инвестиции в зависимые организации(142) 082
инвестиции в совместно контролируемые
юридические лица (143)                  083
долгосрочные финансовые инвестиции
(401-403)                               084
прочие инвестиции (144)                 085
Долгосрочная дебиторская задолженность,
в том числе:                            090
счета к получению (301, 303)            091
векселя полученные (302)                092
задолженность по внутригрупповым
операциям между основной организацией
и ее дочерними организациями (321)      093
задолженность работников и других лиц
(333)                                   094
прочая дебиторская задолженность
(322-323, 332, 334)                     095
расходы будущих периодов (341-343)      096
Итого долгосрочных активов
(стр.030+060+070+080+090)               100
II. Текущие активы
Товарно-материальные запасы, в том числе:       110
материалы (201-208)                     111
незавершенное производство (211-214)    112
товары (221-223)                        113
Краткосрочная дебиторская задолженность,
том числе:                                    120
авансовые платежи (351,352)             121
расходы будущих периодов (341-343)      122
счета к получению (301,303)             123
векселя полученные (302)                124
задолженность по внутригрупповым
операциям между основной организацией
и ее дочерними организациями (321)      125
задолженность работников
и других лиц (333)                      126
прочая дебиторская задолженность
(322-323,331,332,334)                   127
Краткосрочные финансовые инвестиции (401-403)   130
Деньги (411,421-424,431-432,441,451-452)        140
Итого текущих активов (стр. 110+120+130+140)    150
Баланс (стр.100+150)
Собственный капитал и обязательства
III. Собственный капитал
Уставный капитал (501-503,511,521)              160

Төленген қосымша капитал (531)                      170
Қайта бағалау сомасы (төленбеген қосымша            180
капитал), оның iшiнде:
негiзгi құрал-жабдықтар (541)                     181
инвестициялар (542)                               182
қайта бағалаудың өзге сомасы (543)                183
Резервтік капитал (551-552)                         190
Бөлiнбеген кiріс (жабылмаған шығын)(561-562),       200
оның ішінде:
есептi жылдың (561)                               201
____________________________________________________________________ МЕНШIКТI КАПИТАЛДЫҢ БАРЛЫҒЫ (160+170+180+190+200-   210 жолдар) ____________________________________________________________________ IV. ҰЗАҚ МЕРЗIМДI МIНДЕТТЕМЕЛЕР ____________________________________________________________________Несиелер, оның iшiнде:                              220
қамтамасыз етiлген ұзақ мерзiмдi несиелер         221
(601-603)
қамтамасыз етiлмеген ұзақ мерзiмдi несиелер       222
(601-603)
негiзгi ұйым мен оның еншiлес ұйымдары
бiр-бiрiне беретiн несиелер (603)                 223
Мерзімi ұзартылған салықтар (632)                   230
____________________________________________________________________ ҰЗАҚ МЕРЗIМДI МIНДЕТТЕМЕЛЕРДIҢ БАРЛЫҒЫ (220+230-    240 жолдар) ____________________________________________________________________ V. АҒЫМДАҒЫ МІНДЕТТЕМЕЛЕР ____________________________________________________________________Қысқа мерзiмдi несиелер және овердрафт (601-603)    250
Ұзақ мерзiмдi несиелердiң ағымдағы бөлiгi (601-603) 260
Қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек, оның ішiнде:    270
төлемге ұсынылатын шоттар мен вексельдер (671,603)271
алынған аванстар (661-662)                        272
салықтар бойынша берешек (631, 633, 634)          273
төлемге ұсынылатын дивидендтер (621-622)          274
негiзгi ұйым мен оның еншiлес ұйымдары арасындағы
iшкi топтық операциялар бойынша берешек (641)     275
лауазымды тұлғаларға берешек (682)                276
өзге де берешектер (632, 642-643, 651-655, 687)   277
ақы төлеуге есептелген шығыстар (681, 683, 384,   278
385-686)
болашақ кезеңдердің кірістері (611)               279
күтпеген жағдайлар бойынша есептелген             280
төлемдер (686)
____________________________________________________________________ АҒЫМДАҒЫ МIНДЕТТЕМЕЛЕРДIҢ БАРЛЫҒЫ (250+260+270-     290 жолдар) ____________________________________________________________________БАЛАНС (стр.210+240+290)
____________________________________________________________________
Басшы         ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
Бас бухгалтер  ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
* Қолдар мөрмен бекітіледі
2-қосымша
___________ (тоқсан, жыл) үшін ҚАРЖЫ-ШАРУАШЫЛЫҚ
ҚЫЗМЕТТIҢ ҚОРЫТЫНДЫЛАРЫ ТУРАЛЫ ЕСЕП
Ұйымның атауы_______________________________________________________
Ұйым қызметiнiң түрi________________________________________________
Меншiктің ұйымдық-құқықтық нысаны___________________________________
Ұйымның заңды мекен-жайы____________________________________________
мың теңге
____________________________________________________________________КӨРСЕТКIШТЕРДIҢ АТАУЫ                           Жол  Алдыңғы Есепті                                                  коды   кезең   кезең
үшін    үшін
____________________________________________________________________Өнiмдердi (жұмыстарды, қызметтердi) өткiзуден         010
алынатын кiріс
Өткiзілген өнімдердің (жұмыстардың, қызметтердің)     020
өзiндiк құны

Дополнительный оплаченный капитал (531)         170
Сумма переоценки (дополнительный
неоплаченный капитал), в том числе:             180
основных средств (541)                  181
инвестиций (542)                        182
прочие суммы переоценки (543)           183
Резервный капитал (551-552)                     190
Нераспределенный доход (непокрытый убыток)
(561-562), в том числе:                         200
отчетного года (561)                    201
Итого собственного капитала
(стр.160+170+180+190+200)                       210
IV. Долгосрочные обязательства
Кредиты, в том числе:                           220
обеспеченные долгосрочные кредиты (601-603)     221
необеспеченные долгосрочные кредиты (601-603)   222
кредиты, представляемые друг другу
основной организацией и ее дочерними
организациями (603)                             223
Отсроченные налоги (632)                        230
Итого долгосрочных обязательств (стр.220+230)   240
V. Текущие обязательства
Краткосрочные кредиты и овердрафт (601-603)     250
Текущая часть долгосрочных кредитов (601-603)   260
Краткосрочная кредиторская задолженность,
в том числе:                                    270
счета и векселя к оплате (671,603)              271
авансы полученные (661-662)                     272
задолженность по налогам (631,633,634)          273
дивиденды к выплате (621-622)                   274
задолженность по внутригрупповым операциям
между основной организацией и ее дочерними
организациями (641)                             275
задолженность должностным лицам (682)           276
прочая задолженность(632,642-643, 651-655, 687) 277
начисленные расходы к оплате
(681,683,684,685-686)                           278
доходы будущих периодов (611)                   279
начисленные платежи по непредвиденным
обстоятельствам (686)                           280
Итого текущих обязательств (стр.250+260+270)    290
Баланс (стр.210+240+290)
___________________________________________________________________________
Руководитель __________________   __________________
Ф. И. О.            подпись
Главный бухгалтер  ____________   __________________
Ф. И. О.            подпись
* Подписи скрепляются печатью
Приложение 2
Отчет о результатах
финансово-хозяйственной деятельности за_____________(квартал, год)
Наименование организации______________________________________________
Вид деятельности организации__________________________________________
Организационно-правовая форма собственности___________________________
Юридический адрес организации ________________________________________
тыс.тенге
______________________________________________________________________
Наименование показателей            !Код стр.!    За    !   За
!        !предыдущий!отчетный
!        !  период  !  период
______________________________________________________________________
Доход от реализации продукции (работ,
услуг)                                       010
Себестоимость реализованной продукции
(работ, услуг)                               020

Жалпы кiрiс (010-жол - 020-жол)                       030
Кезеңнiң шығыстары, оның ішiнде:                      040
жалпы және әкiмшiлiк шығыстар                       041
өткізуге бойынша шығыстар                           042
сыйақыны (өсiмдердi) төлеуге арналған шығыстар        043
Негiзгi қызметтен алынатын кiрiс (шығын)              050
(030-жол-040-жол)
Негiзгі емес қызметтен алынатын кiрiс (шығын)         060
Салық салуға дейінгi кәдуілгi қызметтен алынатын      070
кiрiс (шығын) (050-жол+060-жол)
Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы жөнiндегi     080
шығыстар
Салық салудан кейiнгi кәдуілгi қызметтен алынатын     090
кiрiс (шығын) (070-жол-080-жол)
Төтенше жағдайлардан алынатын кiрiс (шығын)           100
ТАЗА КIРIС (ШЫҒЫН) (090-жол-100-жол)                  110
Есептелген дивидендтер                                120
Есептелген дивидендтердi шегергендегi таза кiрiс      130
(шығын) (110-жол-120-жол)
____________________________________________________________________
Басшы         ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
Бас бухгалтер  ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
* Қолдар мөрмен бекітіледі
3-қосымша
_____________ (тоқсан, жыл) үшiн АҚША ҚОЗҒАЛЫСЫ ТУРАЛЫ ЕСЕП
тiкелей әдiс бойынша
Ұйымның атауы______________________________________________________
Ұйым қызметiнiң түрi_______________________________________________
Меншiктің ұйымдық-құқықтық нысаны___________________________________
Ұйымның заңды мекен-жайы____________________________________________
мың теңге
____________________________________________________________________КӨРСЕТКIШТЕРДIҢ АТАУЫ                                Өткен   Есепті
кезең   кезең
үшін    үшін
____________________________________________________________________      1. ОПЕРАЦИЯЛЫҚ ҚЫЗМЕТТЕН ТYСЕТIН АҚША ҚОЗҒАЛЫСЫ
____________________________________________________________________1. Ақша түсімі:
өнiмдердi (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден алынатын кіріс
Алынған аванстар
сыйақы (өсiмдер)
дивидендтер
роялтилер
басқадай түсiмдер
2. Ақшаның шығуы:
берушілер мен мердігерлердің шоттары бойынша
берілген аванстар
еңбек ақы бойынша
салықтар бойынша
сыйақыларды өсiмдердi төлеу
басқадай төлемдер
Операциялық қызмет нәтижесiнде ақшалардың ұлғаюы (+)/азаюы
____________________________________________________________________      ІІ. ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ҚЫЗМЕТТЕН АЛЫНАТЫН АҚША ҚОЗҒАЛЫСЫ  ____________________________________________________________________1. Ақшаның түсімі:
материалдық емес активтердi өткiзуден алынатын кiрiстер
негiзгi құрал-жабдықтарды өткiзуден алынатын кiрiстер
басқа да ұзақ мерзiмдi активтердi өткiзуден алынатын
кiрiстер
қаржылық инвестицияларды өткiзуден алынатын кiрiстер
басқа заңды тұлғалар ұсынған несиелердi алудан түскен
кiрiстер
басқадай түсiмдер

Валовый доход (стр.010-стр.020)              030
Расходы периода, в том числе:                040
общие и административные расходы        041
расходы по реализации                   042
расходы на выплату вознаграждения
(процентов)                             043
Доход (убыток) от основной деятельности
(стр.030-стр.040)                            050
Доход (убыток) от неосновной деятельности    060
Доход (убыток) от обычной деятельности
до налогообложения (стр.050+стр.060)         070
Расходы по подоходному налогу
с юридических лиц                            080
Доход (убыток) от обычной деятельности
после налогообложения (стр.070-стр.080)      090
Доход (убыток) от чрезвычайных ситуаций      100
Чистый доход (убыток) (стр.090-стр.100)      110
Начисленные дивиденды                        120
Чистый доход (убыток) за вычетом начисленных
дивидендов (стр.110 - стр.120)               130
___________________________________________________________________________
Руководитель  _______________________   ____________________
Ф. И. О.               подпись
Главный бухгалтер ___________________   ____________________
Ф. И. О.               подпись
* Подписи скрепляются печатью
Приложение 3
Отчет о движении денег за _____________(квартал, год)
по прямому методу
Наименование организации______________________________________________
Вид деятельности организации__________________________________________
Организационно-правовая форма собственности___________________________
Юридический адрес организации_________________________________________
тыс. тенге
________________________________________________________________________
Наименование показателей                  !     За   !   За
!предыдущий!отчетный
!  период  ! период
________________________________________________________________________
I. Движение денег от операционной деятельности
1. Поступление денег:
доход от реализации продукции (работ, услуг)
авансы полученные
вознаграждение (проценты)
дивиденды
роялти
прочие поступления
2. Выбытие денег:
по счетам поставщиков и подрядчиков
авансы выданные
по заработной плате
по налогам
выплата вознаграждения (процентов)
прочие выплаты
3. Увеличение (+)/уменьшение (-) денег в результате операционной
деятельности
II. Движение денег от инвестиционной деятельности
1. Поступление денег:
доход от реализации нематериальных активов
доход от реализации основных средств
доход от реализации других долгосрочных активов
доход от реализации финансовых инвестиций
доход от получения кредитов, предоставленных другими
юридическими лицами
прочие поступления

2. Ақшаның шығуы:
материалдық емес активтердi сатып алу
негізгі құрал-жабдықтарды сатып алу
басқа ұзақ мерзiмдi активтердi сатып алу
қаржылық инвестицияларды сатып алу
басқа заңды тұлғаларға несиелер беру
басқадай төлемдер
3. Инвестициялық қызмет нәтижесiнде ақшалардың ұлғаюы
(+)/азаюы(-)
____________________________________________________________________
ІІІ. ҚАРЖЫЛЫҚ ҚЫЗМЕТТЕН АЛЫНАТЫН АҚША ҚОЗҒАЛЫСЫ
____________________________________________________________________
1. Ақшаның түсімі:
акциялар мен басқа да бағалы қағаздардың шығарылуынан
банктердің несиелерiн алу
басқадай түсiмдер
2. Ақшаның шығуы:
банктердiң несиелерiн өтеу
меншiктi акцияларды сатып алу
дивидендтердi төлеу
басқадай төлемдер
3. Қаржылық қызмет нәтижесiнде ақшалардың ұлғаюы (+)/азаюы (-)
Жиыны: Ақшалардың ұлғаюы (+)/азаюы(-)
Есептi кезеңнің басындағы ақша
Есептi кезеңнің соңындағы ақша
____________________________________________________________________
Басшы         ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
Бас бухгалтер  ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
* Қолдар мөрмен бекітіледі
4-қосымша
_________ (тоқсан, жыл) КІРІСТЕР МЕН ШЫҒЫСТАРДЫҢ ҚҰРАМЫ ТУРАЛЫ ЕСЕП
Ұйымның атауы_______________________________________________________
Ұйым қызметiнiң түрi______________________________________________
Меншiктің ұйымдық-құқықтық нысаны__________________________________
Ұйымның заңды мекен-жайы____________________________________________
мың теңге
____________________________________________________________________       КӨРСЕТКIШТЕРДIҢ АТАУЫ                 Жол  жоспар факт ауыт.
коды             қулар
(+,-)
____________________________________________________________________
1                                     2    3      4    5
____________________________________________________________________
Кiрiстер
____________________________________________________________________
Негiзгi қызметтен алынатын кiрiстер, барлығы        100
Негiзгi емес қызметтен алынатын кiрiстер, барлығы   200
оның iшiнде:
материалдық емес активтердi өткізуден алынатын    210
кiрiс
негiзгi құрал-жабдықтарды өткiзуден алынатын      220
кiрiс
бағалы қағаздарды өткiзуден алынатын кiрiс        230
акциялар бойынша дивидендтер және сыйақылар       240
(өсiмдер) түрiндегi кiрiс
бағамдық айырмадан алынатын кiрiс                 250
мемлекеттiк субсидиялар                           260
басқадай кiрiстер                                 270
Төтенше жағдайдан алынатын кiрiстер                 300
Кiрiстердiң БАРЛЫҒЫ (100+200+300 жолдар)            400
____________________________________________________________________
ШЫҒЫСТАР
____________________________________________________________________
Негiзгi қызметтермен байланысты шығыстар, барлығы   500
оның ішінде:
сатылған өнiмдердiң (жұмыстардың, қызметтердiң)   510
өзiндiк құны, барлығы
оның iшiнде:
өнiмдердiң (жұмыстардың, қызметтердiң)          520
негiзгi түрлерiнiң өзiндiк құны
оның ішінде:
материалдар                                   521
қызметкерлердің еңбек ақысы                   522
еңбек ақыдан аудармалар                       523
өндiрiс ақауы                                 524
үстеме шығыстар,                              525
оның iшiнде:
материалдар                                 526
еңбек ақы                                   527
еңбек ақыдан аудармалар                     528
негiзгi құрал-жабдықтарды жөндеу            529
негiзгi құрал-жабдықтардың және             530
материалдық емес активтердiң амортизациясы
коммуналдық шығыстар                        531
жалгерлiкке байланысты шығыстар             532
әлеуметтiк салаға жұмсалатын шығыстар       533
басқадай үстеме шығыстар                    534
басқадай шығыстар                              535
өнiмдердiң (жұмыстардың, қызметтердiң)         540
басқа түрлерінің өзiндiк құны
оның ішінде:
материалдар                                  541
қызметкерлердің еңбек ақысы                  542
еңбек ақыдан аудармалар                      543
өндiрiс ақауы                                544
үстеме шығыстар,                             545
оның iшiнде:
материалдар                                546
еңбек ақы                                  547
еңбек ақыдан аудармалар                    548
негiзгi құрал-жабдықтарды жөндеу           549
негiзгi құрал-жабдықтардың және            550
материалдық емес активтердiң амортизациясы
коммуналдық шығыстар                       551
жалгерлiкке байланысты шығыстар            552
әлеуметтiк салаға жұмсалатын шығыстар      553
басқадай үстеме шығыстар                   554
басқадай шығыстар                             555
кезеңнiң шығыстары (жалпы және әкiмшiлiк        560
шығыстар, өткiзу бойынша шығыстар, сыйақы
(өсiмдер) бойынша шығыстар)
Негiзгi емес қызметтермен байланысты шығыстар,      600
барлығы оның iшiнде:
материалдық емес активтердi өткiзу бойынша        610
шығыстар
негiзгi құрал-жабдықтарды өткiзу бойынша          620
шығыстар
бағалы қағаздарды өткiзу бойынша шығыстар         630
бағамдық айырма бойынша шығыстар                  640
басқадай шығыстар                                 650
Табыс салығы бойынша шығыстар                       700
Төтенше жағдайлардан болған шығыстар                800

2. Выбытие денег:
приобретение нематериальных активов
приобретение основных средств
приобретение других долгосрочных активов
приобретение финансовых инвестиций
предоставление кредитов другим юридическим лицам
прочие выплаты
3. Увеличение (+)/уменьшение (-) денег в результате инвестиционной
деятельности
III. Движение денег от финансовой деятельности
1. Поступление денег:
от выпуска акций и других ценных бумаг
получение кредитов банков
прочие поступления
2. Выбытие денег:
погашение кредитов банков
приобретение собственных акций
выплата дивидендов
прочие выплаты
3. Увеличение (+)/ уменьшение (-) денег в результате финансовой
деятельности
Итого: Увеличение (+)/уменьшение (-) денег
Деньги на начало отчетного периода
Деньги на конец отчетного периода
__________________________________________________________________________
Руководитель _____________________   ____________________
Ф. И. О.                подпись
Главный бухгалтер ________________   ____________________
Ф. И. О.                подпись
* Подписи скрепляются печатью
Приложение 4
Отчет о составе доходов и расходов за __________(квартал, год)
Наименование организации______________________________________________
Вид деятельности организации__________________________________________
Организационно-правовая форма собственности___________________________
Юридический адрес организации_________________________________________
тыс. тенге
________________________________________________________________________
Наименование показателей              !Код !план!факт!отклонения
!стр.!    !    ! (+,-)
!    !    !    !
________________________________________________________________________
1                        ! 2  !  3 !  4 !    5
________________________________________________________________________
Доходы
Доходы от основной деятельности, всего         100
Доходы от неосновной деятельности, всего
в том числе:                                   200
доход от реализации нематериальных
активов                                   210
доход от реализации основных средств      220
доход от реализации ценных бумаг          230
доход в виде дивидендов по акциям
и вознаграждений (процентов)              240
доход от курсовой разницы                 250
государственные субсидии                  260
прочие доходы                             270
Доходы от чрезвычайных ситуаций                300
Итого доходов (стр. 100+200+300)               400
Расходы
Расходы, связанные с основной деятельностью,
всего                                          500
в том числе:
себестоимость продукции (работ, услуг),
всего                                     510
в том числе:
себестоимость основных видов продукции
(работ, услуг)                            520
в том числе:
материалы                                 521
оплата труда работников                   522
отчисления от оплаты труда                523
брак производства                         524
накладные расходы,                        525
в том числе:
материалы                                 526
оплата труда                              527
отчисления от оплаты труда                528
ремонт основных средств                   529
амортизация основных средств
и нематериальных активов                  530
коммунальные расходы                      531
расходы по аренде                         532
расходы на социальную сферу               533
прочие накладные расходы                  534
прочие расходы                            535
себестоимость других видов продукции
(работ, услуг)                            540
в том числе:
материалы                                 541
оплата труда работников                   542
отчисления от оплаты труда                543
брак производства                         544
накладные расходы,                        545
в том числе:
материалы                                 546
оплата труда                              547
отчисления от оплаты труда                548
ремонт основных средств                   549
амортизация основных средств и
нематериальных активов                    550
коммунальные расходы                      551
расходы по аренде                         552
расходы на социальную сферу               553
прочие накладные расходы                  554
прочие расходы                            555
расходы периода (общие и
административные расходы,
расходы по реализации,
расходы по вознаграждению (процентам)     560
Расходы, связанные с неосновной
деятельностью, всего                      600
в том числе:
расходы по реализации
нематериальных активов                    610
расходы по реализации основных средств    620
расходы по реализации ценных бумаг        630
расходы по курсовой разнице               640
прочие расходы                            650
Расходы по подоходному налогу             700
Расходы от чрезвычайных ситуаций          800

Шығыстардың БАРЛЫҒЫ (500+600+700+800 жолдар)        900
Таза кiрiс (шығын) (400-900 жолдар)
____________________________________________________________________
Басшы         ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
Бас бухгалтер  ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
* Қолдар мөрмен бекітіледі
5-қосымша
_____(тоқсан, жыл) үшін КЕЗЕҢ ШЫҒЫСТАРЫНЫҢ ҚҰРАМЫ ТУРАЛЫ ЕСЕП
(ЖАЛПЫ ЖӘНЕ ӘКІМШІЛІК ШЫҒЫСТАР, ӨТКІЗУ БОЙЫНША ШЫҒЫСТАР, СЫЙАҚЫ                        (ӨСІМДЕР) БОЙЫНША ШЫҒЫСТАР)
Ұйымның атауы_______________________________________________________
Ұйым қызметiнiң түрi________________________________________________
Меншiктің ұйымдық-құқықтық нысаны___________________________________
Ұйымның заңды мекен-жайы___________________________________________
мың теңге
____________________________________________________________________КӨРСЕТКIШТЕРДIҢ АТАУЫ                      Жол  жоспар  факт  ауыт.
коды               қулар
(+,-)
____________________________________________________________________     1                                    2     3      4     5
____________________________________________________________________
Барлығы,
оның iшiнде:
Жалпы және әкiмшiлiк шығыстар, барлығы           010
оның iшiнде:
Материалдар                                    011
Қызметкерлердiң еңбек ақысы                    012
Еңбек ақыдан аудармалар                        013
Негiзгi құрал-жабдықтардың және материалдық    014
емес активтердің амортизациясы
Материалдық емес активтердi және негiзгi       015
құрал-жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету
Коммуналдық шығыстар                           016
Iссапар шығыстары, барлығы                     017
оның iшiнде:
белгiленген норма шегінде                    018
нормадан тыс                                 019
Өкілдік шығысы                                 020
Қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн көтеруге        021
жұмсалатын шығыстар
Директорлар Кеңесiн күтiп ұстауға            022
жұмсалатын шығыстар
Салықтар бойынша бюджетпен есеп айырысу      023
Кеңселік және типографиялық шығыстар         024
Байланыс қызметтерi                          025
Күзетке жұмсалатын шығыстар                  026
Консультациялық (аудиторлық) және ақпараттық 027
қызметтер
Банктiк қызметтер                            028
Сот шығындары                                029
Шарт ережелерiн бұзғаны үшiн айыппұлдар,     030
өсiмақылар және тұрақсыздық айыптары
Табысты жасырғаны (кемiткенi) үшiн           031
айыппұлдар мен өсiмақылар
Ұрланудан болған залалдар, нормадан тыс      032
шығындар, бүліну, ТМҚ жетiспеуi
Жалгерлiкке байланысты шығыстар              033
Әлеуметтiк салаға жұмсалатын шығыстар        034
Күмәндi борыштар бойынша резервтердi құруға  035
жұмсалатын шығыстар
Спорттық, мәдени-бұқаралық және мерекелiк    036
іс-шараларды жүргізуге жұмсалатын шығыстар
Қайырымдылық көмек                           037
Басқадай шығыстар                            038
Өткiзу бойынша шығыстар, барлығы                   040
оның iшiнде:
Материалдар                                   041
Қызметкерлердiң еңбек ақысы                   042
Еңбек ақыдан аудармалар                       043
Негiзгi құрал-жабдықтардың және материалдық   044
емес активтерiн амортизациясы
Материалдық емес активтердi және негiзгi      045
құрал-жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету
Коммуналдық шығыстар                          046
Iссапар шығыстары, барлығы                    047
оның iшiнде:
белгiленген норма шегiнде                   048
нормадан тыс                                049
Жүк тиеу тасымалдау және сақтау             050
жөнiндегi шығыстар
Маркетингке және жарнамаға жұмсалатын       051
шығыстар
Жалгерлiкке байланысты шығыстар             052
Әлеуметтiк салаға жұмсалатын шығыстар       053
Басқадай шығыстар                           054
Сыйақылар (өсiмдер) бойынша шығыстар, барлығы      060
оның iшiнде:
Банктердiң несиелерi бойынша сыйақы         061
(өсiмдер) бойынша шығыста
Жабдықтаушылардың несиелерi бойынша сыйақы  062
(өсiмдер) бойынша шығыстар
Жалгерлiк бойынша сыйақы (өсiмдер) бойынша  063
шығыстар
Басқадай шығыстар                           064
____________________________________________________________________
Басшы         ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
Бас бухгалтер  ___________________            __________
аты-жөні, тегі                қолы
* Қолдар мөрмен бекітіледі

Итого расходов (стр. 500+600+700+800)     900
Чистый доход (убыток) (стр.400-900)
___________________________________________________________________________
Руководитель ____________________   ____________________
Ф.И.О.                 подпись
Главный бухгалтер _______________   ____________________
Ф.И.О.                 подпись
*Подписи скрепляются печатью
Приложение 5
Отчет о составе расходов периода
(общие и административные расходы, расходы по реализации,
расходы по вознаграждению (процентам)
за ________ (квартал, год)
Наименование организации______________________________________________
Вид деятельности организации__________________________________________
Организационно-правовая форма собственности___________________________
Юридический адрес организации_________________________________________
тыс. тенге
________________________________________________________________________
Наименование показателей              !Код !план!факт!отклонения
!стр.!    !    ! (+,-)
!    !    !    !
________________________________________________________________________
1                        ! 2  !  3 !  4 !    5
________________________________________________________________________
Всего,
в том числе:
Общие и административные расходы, всего        010
в том числе:
Материалы                                 011
Оплата труда работников                   012
Отчисления от оплаты труда                013
Амортизация основных средств
и нематериальных активов                  014
Обслуживание и ремонт основных средств
и нематериальных активов                  015
Коммунальные расходы                      016
Командировочные расходы, всего            017
в том числе:
в пределах установленных норм          018
сверх норм                             019
Представительские расходы                 020
Расходы на повышение квалификации
работников                                021
Расходы на содержание Совета директоров   022
Расходы по налогам                        023
Канцелярские и типографские расходы       024
Услуги связи                              025
Расходы на охрану                         026
Консультационные (аудиторские)
и информационные услуги                   027
Банковские услуги                         028
Судебные издержки                         029
Штрафы, пени и неустойки за нарушение
условий договора                          030
Штрафы и пени за сокрытие
(занижение) дохода                        031
Убытки от хищений, сверхнормативные
потери, порча, недостача ТМЗ              032
Расходы по аренде                         033
Расходы на социальную сферу               034
Расходы по созданию резервов
по сомнительным долгам                    035
Расходы на проведение праздничных,
культурно-массовых и спортивных
мероприятий                               036
Благотворительная помощь                  037
Прочие расходы                            038
Расходы по реализации, всего              040
в том числе:
Материалы                                 041
Оплата труда работников                   042
Отчисления от оплаты труда                043
Амортизация основных средств
и нематериальных активов                  044
Обслуживание и ремонт основных средств
и нематериальных активов                  045
Коммунальные расходы                      046
Командировочные расходы, всего            047
в том числе:
в пределах установленных норм             048
сверх норм                                049
Расходы по погрузке,
транспортировке и хранению                050
Расходы на рекламу и маркетинг            051
Расходы по аренде                         052
Расходы на социальную сферу               053
Прочие расходы                            054
Расходы по вознаграждениям (процентам),
всего                                     060
в том числе:
Расходы по вознаграждению (процентам)
по кредитам банков                        061
Расходы по вознаграждению (процентам)
по кредитам поставщиков                   062
Расходы по вознаграждению (процентам)
по аренде                                 063
Прочие расходы                            064
___________________________________________________________________________
Руководитель __________________      _______________
Ф.И.О.                 подпись
Главный бухгалтер _____________      _______________
Ф.И.О.                 подпись
*Подписи скрепляются печатью