Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының "Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруды бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 17 мамырдағы N 135 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 18 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1516. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 13 қыркүйектегі N 119 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшаны жария етуiне байланысты оларға рақымшылық жасау туралы"  Z010173_  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарының ақшасын жария ету жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89  V011466_  қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыру бекiтiлсiн және бұл өзгерiстер мен толықтыру және осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Банктердi қадағалау департаментi (Мекiшев А.А.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде мемлекеттік тіркеуден өткізiлген күннен бастап екі күндік мерзімде осы қаулыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегі N 89 қаулысымен бекiтілген Ақшаны жария етуіне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екінші деңгейдегі банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргізу тәртiбі туралы нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Е.Т. Жанкелдинге жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 17 мамырдағы
N 135 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының
"Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының
рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң
арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулықты
бекiту туралы" 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген
Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының
рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң
арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы
нұсқаулыққа өзгерiс пен толықтыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 9 сәуiрдегi N 89 қаулысымен бекiтiлген Ақшаны жария етуiне байланысты Қазақстан Республикасының рақымшылық жасалған азаматтарына екiншi деңгейдегi банктердiң арнайы есепшоттар ашу және жүргiзу тәртiбi туралы  V011466_  нұсқаулыққа мынадай өзгерiс пен толықтыру енгiзiлсiн:

Об утверждении изменений и дополнения в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89 "Об утверждении Инструкции о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 мая 2001 года N 135. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18.05.2001 г. за N 1516. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 13 сентября 2004 года N 119
Извлечение из постановления Правления Национального
Банка РК от 13 сентября 2004 года N 119
"В целях приведения в соответствие нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
Председатель
Национального Банка
Приложение
Перечень постановлений Правления
Национального Банка Республики Казахстан,
признанных утратившими силу
...
3) Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 мая 2001 года N 135 "Об утверждении изменений и дополнения в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89 "Об утверждении Инструкции о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег"...".
-------------------------------------------------------------------
В целях реализации мероприятий по проведению легализации денег граждан Республики Казахстан, амнистированных в соответствии с Законом Республики Казахстан Z010173_  "Об амнистии граждан Республики Казахстан в связи с легализацией ими денег", Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89 V011466_  "Об утверждении Инструкции о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег", и ввести их и настоящее постановление в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту банковского надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и изменений и дополнения в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89;
2) в двухдневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и изменения и дополнение в Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89, до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жангельдина Е.Т.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 17 мая 2001 г.
N 135
Изменения и дополнение в Инструкцию о порядке
открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов
граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с
легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89
"Об утверждении Инструкции о порядке открытия и ведения
банками второго уровня специальных счетов граждан Республики
Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег"
Внести в V011466_  Инструкцию о порядке открытия и ведения банками второго уровня специальных счетов граждан Республики Казахстан, амнистированных в связи с легализацией ими денег, утвержденную постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 апреля 2001 года N 89, следующие изменения и дополнение:

1. 3-тармақтың екiншi бөлiгi мынадай редакцияда жазылсын:
"Сонымен бiрге арнайы есепшотқа осы Нұсқаулықтың N 2-2 қосымшасына сәйкес тiзбе бойынша шетел валютасы шектеу қойылмай аударылады.".
2. 15-тармақтағы:
"көшiрмесiн" деген сөз "нотариат куәландырған көшiрмесiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"үш күндiк" деген сөздер "бес күндiк" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Мынадай редакциядағы N 2-2 қосымшамен толықтырылсын:
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2001 жылғы 9 сәуiрдегi
N 89 қаулысымен бекiтiлген
Ақшаны жария етуiне байланысты
Қазақстан Республикасының
рақымшылық жасалған
азаматтарына екiншi деңгейдегi
банктердiң арнайы есепшоттар
ашу және жүргiзу тәртiбi
туралы нұсқаулыққа
N 2-2 қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының ақшасын жария ету
бойынша арнайы есепшотқа есептелуге тиiстi шетел
валютасының ТIЗБЕСI
1. Австралия доллары
2. Австрия шилингi
3. Ағылшын стерлинг фунты
4. Бельгия франкi
5. Голланд гульденi
6. Дат кронасы
7. АҚШ доллары
8. ЕУРО
9. Ирланд фунты
10. Испан песетасы
11. Итальян лирi
12. Канада доллары
13. Немiс маркасы
14. Норвег кронасы
15. Португал эскудосы
16. Фин маркасы
17. Француз франкi
18. Швед кронасы
19. Швейцар франкi
20. Жапон иенi".
Ұлттық Банк
Төрағасы

1. Часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"При этом на специальные счета без ограничений зачисляется иностранная валюта по перечню согласно приложению N 2-2 к настоящей Инструкции".
2. В пункте 15:
слово "Копия" заменить словами "Нотариально удостоверенная копия";
слово "трехдневный" заменить словом "пятидневный".
3. Дополнить приложением N 2-2 в следующей редакции:
"Приложение N 2-2
к Инструкции о порядке
открытия и ведения
банками второго уровня
специальных счетов граждан
Республики Казахстан,
амнистированных в связи с
легализацией ими денег,
утвержденной
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 9 апреля 2001 г. N 89
ПЕРЕЧЕНЬ
иностранной валюты, подлежащей зачислению на специальные
счета по легализации денег граждан Республики Казахстан
1. Австралийский доллар
2. Австрийский шиллинг
3. Английский фунт стерлингов
4. Бельгийский франк
5. Голландский гульден
6. Датская крона
7. Доллар США
8. ЕВРО
9. Ирландский фунт
10. Испанская песета
11. Итальянская лира
12. Канадский доллар
13. Немецкая марка
14. Норвежская крона
15. Португальский эскудо
16. Финляндская марка
17. Французский франк
18. Шведская крона
19. Швейцарский франк
20. Японская йена".
Председатель
Национального Банка