"Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2001 жылғы 12 қараша N 787 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 14 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 1699. Бұйрықтың күші жойылды - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 8 маусымдағы N 263 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 8 маусымдағы   N 263   бұйрығымен .
__________________________
Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң ұйымдастырылуын жетiлдiру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН
1. "Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1999 жылғы 22 қарашадағы N 587  бұйрығына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 4-тармақтағы "департаментiнiң бастығына" деген сөздер "комитетiне" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Автомотокөлiк құралдары мен оларға тiркемелердi мемлекеттiк техникалық байқауды жүргiзудiң тәртiбiне (бұдан әрi - Тәртiп):
6-тармақта:
3-тармақшадағы "1 қаңтардан 31 маусымға дейiн" деген сөздер "1 сәуiрден 30 қыркүйекке дейiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетiлген көлiк құралдарын қоспағандағы жеке адамдардың көлiк құралдары жылына бiр рет 1 сәуiрден 30 қыркүйекке дейiнгi кезеңде техникалық байқауға жатады.";
мынадай мазмұндағы 5-тармақшамен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы аумағына әкелiнген көлiк құралдары республика аумағында алғаш рет тiркеумен байланысты тiркеу iс-қимылдарын жасау кезiнде жол полициясының тiркеу-емтихан алу бөлiмшелерiнде техникалық байқауға жатады.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Жол полициясы комитетi (бұдан әрi мәтiн бойынша - ЖП Комитетi) конкурстың ұйымдастырушысы болады.
11. Конкурс Қазақстан Республикасының Ішкi iстер министрлiгi бекiткен кестеде белгiленген мерзiмдерде жыл сайын 1 ақпаннан 1 сәуiрге дейiнгi кезеңде өткiзiледi.";
12-тармақтағы "Жол полициясы басқармасы" деген сөздер "ЖП Комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақтағы "қарашаға" деген сөз "ақпанға" деген сөзбен ауыстырылсын;
15-тармақтағы "Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының IIБ (ҚIIБ) Жол полициясы басқармасының" деген сөздер "ЖП Комитетiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан N 587 от 22 ноября 1999 года "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 ноября 2001 года N 787. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2001 года N 1699. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 июня 2006 года N 263
Сноска. Приказ Министра внутренних дел РК от 12 ноября 2001 года N 787 утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 8 июня 2006 года N  263 .
В целях совершенствования организации проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним приказываю:
1. Внести в  приказ  Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 ноября 1999 года N 587 "Об утверждении Правил проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 4 слова "начальника Департамента" заменить словом "Комитет";
2) в Правилах проведения государственного технического осмотра автомототранспортных средств и прицепов к ним, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
в пункте 6:
в подпункте 3) слова "с 1 января по 30 июня" заменить словами "с 1 апреля по 30 сентября";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"транспортные средства физических лиц, за исключением транспортных средств, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта - один раз в год в период с 1 апреля по 30 сентября";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) транспортные средства, ввезенные на территорию Республики Казахстан в регистрационно-экзаменационном подразделении дорожной полиции при совершении регистрационных действий, связанных с первичной регистрацией на территории республики.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Организатором конкурса выступает Комитет дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее по тексту - Комитет ДП).
11. Конкурс проводится ежегодно в период с 1 февраля по 1 апреля, в сроки устанавливаемые графиком, утвержденным Министерством внутренних дел Республики Казахстан.";
в пункте 12 слова "Управление дорожной полиции" заменить словами "Комитет ДП";
в пункте 13 слово "ноября" заменить словом "февраля";
в пункте 15 слова "Управления дорожной полиции УВД (ГУВД) области, городов Астаны, Алматы" заменить словами "Комитета ДП";

17-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Техникалық қадағалау" автоматтандырылған ақпараттық iздеу жүйесiнiң жұмыс iстеуi үшiн жағдайлардың болуын;";
18-тармақтағы "Жол полициясының уәкiлеттi қызметкерлерi конкурстық комиссияның мүшелерiмен бiрлесiп" деген сөздер "жол полициясының аумақтық бөлiмшесiнiң бастығы немесе жол полициясының уәкiлеттi қызметкерлерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақтағы "Жол полициясының уәкiлеттi қызметкерi" деген сөздер "осы Тәртiптiң 18-тармағына сәйкес тексеру жүргiзген адам" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақтың 10) тармақшасындағы "1 қазанына" деген сөздер "31 наурызына" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақтағы "қарашаға" деген сөз "ақпанға" деген сөзбен ауыстырылсын;
26-тармақтағы "қаңтарға" деген сөз "сәуiрге" деген сөзбен  ауыстырылсын;
27-тармақтағы "айдан" деген сөз "аптадан" деген сөзбен ауыстырылсын;
35-тармақтың 5) тармақшасындағы бiрiншi абзацта "диагностикалық картаны" деген сөздердiң алдынан "көлiк құралдары және олардың техникалық жағдайы туралы деректер базасы пайдаланыла отырып берiлген" деген сөздермен толықтырылсын;
36-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын;
36-тармақтың 7) тармақшасындағы "диагностикалық картаны" деген сөздердiң алдынан "көлiк құралдары және олардың техникалық жағдайы туралы деректер базасы пайдаланыла отырып берiлген" деген сөздермен толықтырылсын;
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Жол полициясының тiркеу-емтихан алу бөлiмшелерiнде алғаш рет тiркелетiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнген көлiк құралдары олардың заңнамада көзделген жол қозғалысы қауiпсiздiгінiң белгiленген талаптарына сай болуын растайтын құжаттың негiзiнде техникалық жағдайын диагностикалаусыз техникалық байқауға жатады."
3) Тәртiпке 1-қосымшада:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Техникалық қадағалау" автоматтандырылған ақпараттық iздеу жүйесiнiң жұмыс iстеуi үшiн жағдайлардың болуы."
10-тармақ алынып тасталсын;
4) Тәртiпке 2-қосымшада:
реттiк нөмiрi 8-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Техникалық қадағалау" автоматтандырылған ақпараттық iздеу жүйесiнiң жұмыс iстеуi үшiн жағдайлардың болуы";
реттiк нөмiрi 11-баған алынып тасталсын;
5) Тәртiпке 4-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6) Тәртiпке 5-қосымшадағы реттiк нөмiрi 10-баған алынып тасталсын.
2. Астана қаласы IIБ-нiң, Алматы қаласы IIББ-нiң, облыстардағы IIБ-IIББ-нiң бастықтары:
1) жол полициясы қызметкерлерiнiң осы бұйрықтың талаптарын оқып-үйренуiн қамтамасыз етсiн және жұмысты Тәртiпке енгiзiлген өзгерiстерге сәйкес ұйымдастырсын;

подпункт 8) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"наличие условий для работы автоматизированной информационной поисковой системы "Технадзор";";
в пункте 18 слова "уполномоченные сотрудники дорожной полиции совместно с членами конкурсной комиссии" заменить словами "начальник территориального подразделения дорожной полиции или уполномоченные сотрудники дорожной полиции";
в пункте 19 слова "уполномоченным сотрудником дорожной полиции и членами конкурсной комиссии" заменить словами "лицом, проводившим обследование, согласно пункту 18 настоящих Правил";
в подпункте 10) пункта 24 слова "1 октября" заменить словами "31 марта";
в пункте 25 слово "ноября" заменить словом "февраля";
в пункте 26 слово "января" заменить словом "апреля";
в пункте 27 слово "месяц" заменить словом "неделю";
абзац первый подпункта 5) пункта 35 перед словом "заверенной" дополнить словами "предоставленной с использованием базы данных о наличие и техническом состоянии транспортных средств и";
в пункте 36:
подпункт 1) исключить;
в подпункте 7) перед словом "заверенной" дополнить словами "предоставленной с использованием базы данных о наличии и техническом состоянии транспортных средств и";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Ввозимые на территорию Республики Казахстан транспортные средства, которые первично регистрируются в регистрационно-экзаменационном подразделении дорожной полиции, подлежат техническому осмотру без диагностирования их технического состояния на основании сертификата или другого документа, подтверждающего его соответствие установленным требованиям безопасности дорожного движения.";
3) в приложении 1 к Правилам:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"Наличие условий для работы автоматизированной информационной поисковой системы "Технадзор".";
пункт 10 исключить;
4) в приложении 2 к Правилам:
графу, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"Наличие условий для работы автоматизированной информационной поисковой системы "Технадзор";
графу, порядковый номер 11, исключить;
5) приложение 4 к Правилам изложить в редакции в соответствии с приложением к настоящему приказу;
6) в приложении 5 к Правилам графу, порядковый номер 10, исключить.
2. Начальникам УВД г. Астаны, ГУВД г. Алматы, ГУВД - УВД областей:
1) обеспечить изучение требований настоящего приказа сотрудниками дорожной полиции и организовать работу в соответствии с внесенными изменениями в Правила;

2) мемлекеттiк техникалық байқауды өткiзу кезiндегi жекелеген талаптардың өзгергендiгi туралы көлiк құралдары иелерiн хабарландыру жөнiндегi iс-шараларды жүргiзсiн.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Iшкi iстер вице-министрi полиция генерал-майоры И.И.Оттоға және Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Жол полициясы комитетiне (Н.Т. Мырзабеков) жүктелсiн.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап қолданысқа енедi.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
генерал-майор
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасы
Ішкiiсминiнiң
2001 жылғы 12 қарашадағы
N 787 бұйрығына
N 4 қосымша
ДИАГНОСТИКАЛЫҚ КАРТА
(заполняется уполномоченным работником станции
(пункта) технического диагностирования)
Диагностика пунктiнiң атауы________________________________________
ДИАГНОСТИКАЛЫҚ КАРТАНІҢ N__________________________________________
Ағымдағы техникалық байқаудың датасы_______________________________
Тоқсан техникалық байқаудан
өту датасы (автобустар үшiн)_______________________________________
Көлiктің мемлекеттiк нөмiрi________________________________________
Маркасы, нұсқасы __________________________________________________
Көлік куәлiгiнiң сериясы, нөмiрi___________________________________
Көлiктің түрi______________________________________________________
Қозғағыштың N______________________________________________________
Шасси N____________________________________________________________
Кузовтың N_________________________________________________________
Отын түрi:_________________________________________________________
Өндiрген елi (ТМД, шетелдiк)_______________________________________
Шығарылған жылы____________________________________________________
Жүрген жолы, км____________________________________________________
Қуаты (ат күшi/кВт)________________________________________________
Отыратын орын саны (автобустар үшiн)_______________________________
Қозғағыштың көлемi, см3 (жеңiл көлiктерге)_________________________
Жүк көтергiштiгi, кг (жүк таситын көлiктерге)______________________
Тiркеуге алу орыны (қала, аудан)___________________________________
___________________________________________________________________
Иесiнiң коды (1-заңды тұлға, 2-жеке тұлға)_________________________
Автокөлiкте техникалық байқауға табыс ететiн
адамның тегi/заңды тұлғаның атауы__________________________________
Аты________________________________________________________________
Әкесiнiң аты/Ведомство_____________________________________________
ЖК-нiң берiлген датасы, N сериясы__________________________________
Уақытша тiркеу:/датасы_____________________________________________
Iс-қимыл мерзiмi___________________________________________________
Мекен-жайы: Облысы_________________________________________________
Ауданы_____________________________________________________________
Елді мекенi________________________________________________________
Көшесi,Үйi, Пәтерi_________________________________________________
ЭДК-ны берген Мемлекеттiк
автоинспекторы_____________________________________________________
Тiркеушi___________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Топтың атауы   ! Конструкция параметрлерiнiң, !        !        !
! құрамдас бөлшектерінің немесе! Көрсет.!Сарапшы.!Сарапшы.
! қосымша құрылғыларының атауы ! кіштері!  ның   !ның қолы
!                              !        !  мөрі  !
___________________________________________________________________________
Тормозная       1. Детали тормозной системы
система:        (повреждения)                   _______  _______  _______
Тежеуiш жүйесi: 2. Эффективность стояночного
тормоза                         _______  _______  _______

2) провести мероприятия по информированию владельцев транспортных средств об изменении отдельных требований при проведении государственного технического осмотра.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на вице-Министра внутренних дел генерал-майора полиции Отто И.И. и Комитет дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Мурзабеков Н.Т.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
"Согласовано"
Первый вице-Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Приложение 4
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 12 ноября 2001 года N 787
Диагностическая карта
(заполняется уполномоченным работником станции (пункта)
технического диагностирования)
________________________________________ Наименование пункта диагностики
______________________________________ N диагностической карты
_______________________________ Дата текущего тех. осмотра (далее - ТО)
Дата прохождения
__________________________________________ квартального ТО (для автобусов)
_______________________________________ Гос. номер транспорт.средства (ТС)
____________________________________________________________ Марка, модель
____________________________________________________________ Серия, N СРТС
___________________________________________________________________ Тип ТС
______________________________________________________________ N Двигателя
__________________________________________________________________ N Шасси
_________________________________________________________________ N Кузова
______________________________________________________________ Тип топлива
____________________________________________ Производство (СНГ, импортное)
______________________________________________________________ Год выпуска
______________________________________________________________ Пробег, км.
________________________________________________________ Мощность (лс/квт)
_______________________________________ Кол-во посад. мест (для автобусов)
______________________________________ Объем двигателя, см3 (для легковых)
_________________________________________  Грузоподъемность (для груз. ТС)
_______________________________________________ Место учета (город, район)
___________________________________________________________________________
(заполняется сотрудником дорожной полиции при проведении
технического осмотра)
______________________________________ Код владельца(1-юр.лицо,2-физ.лицо)
Фамилия лица представ-го ТС
___________________________________________________ на ТО/наимен-е юр.лица
______________________________________________________________________ Имя
_______________________________________________________ Отчество/ведомство
______________________________________________ Дата выдачи, серия, номер
водительского удостоверения
_____________________________________________________ Временный учет: Дата
____________________________________________________________ Срок действия
___________________________________________________________ Адрес: Область
____________________________________________________________________ Район
_________________________________________________________ Населенный пункт
_____________________________________________________ Улица, дом, квартира
Электронная диагностическая карта
_______________________________________________  выдана госавтоинспектором
Ф.И.О.
______________________________________________________________ Регистратор
___________________________________________________________________________
Наименование|Наименование параметров, составных|Показатели|Печать |Подпись
группы      |частей конструкции или            |          |экспер-|эксперта
|дополнительных устройств          |          |та     |
____________|__________________________________|__________|_______|________
Тормозная    1. Детали тормозной системы         _______    ______   _____
система:     (повреждения)
2. Эффективность стояночного
тормоза                             _______    ______   _____

26. Токсичность выхлопных газов       %
_______  _______  _______
27. Дымность выхлопных газов          %
_______  _______  _______
___________________________________________________________________________
Прочие элементы 28. Зеркала заднего вида
конструкции:    (соответствие стандарту)        _______  _______  _______
Конструкцияның  29. Светопропускаемость стекол        %
басқа да                                        _______  _______  _______
элементтерi     30. Воздушный манометр
(исправность)                   _______  _______  _______
31. Спидометр (исправность)     _______  _______  _______
32. Приспособление для
подавления помех радиоприему
(наличие, исправность)          _______  _______  _______
33. Замки дверей, звуковой
сигнал, аварийные выходы,
мех. регулировка сидения
водителя, ремни безопасности,
грязи защитные фартуки,
знак аварийной остановки,
огнетушитель, аптечка
(наличие, исправность)          _______  _______  _______
___________________________________________________________________________
Заключение госавтоинспектора:
Мемлекеттік автомобиль инспекторының қорытындысы: _______________________
Примечание: Ескерту: ____________________________________________________
Свидетельство и талон техосмотра N: _____________________________________
Техникалық байқау куәлiгi мен талонының нөмiрi __________________________
Государственный автомобильный инспектор:___________________________ Штамп
Мемлекеттік автомобиль инспекторы ______________________________ Мөртаңба
ТО: ТҚ: _________________________________________________________________

26. Токсичность выхлопных газов           %
_______    ______   _____
%
27. Дымность выхлопных газов        _______    ______   _____
Прочие       28. Зеркала заднего вида            _______    ______   _____
элементы     (соответствие стандарту)
конструкции: 29. Светопропускаемость стекол            %
_______    ______   _____
30. Воздушный манометр
(исправность)                       _______    ______   _____
31. Спидометр (исправность)         _______    ______   _____
32. Приспособление для подавления   _______    ______   _____
помех радиоприему (наличие,
исправность)
33. Замки дверей, звуковой сигнал,
аварийные выходы, мех. регулировка
сидения водителя, ремни безопасности,
грязи защитные фартуки, знак
аварийной остановки, огнетушитель,
аптечка (наличие, исправность)      _______    ______   _____
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Заключение госавтоинспектора:_____________________________________________
Примечание: ______________________________________________________________
Свидетельство и талон техосмотра N:_______________________________________
Государственный автомобильный инспектор:____________________________ Штамп
ТО: ______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________
Примечание РЦПИ: Текст Диагностической карты на государственном и
русском языках (см. бумажный вариант).