"Астана қаласында 2002-2005 жылдары авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзып алу" бағдарламасы туралы
Астана қалалық мәслихатының шешімі 2001 жылғы 10 тамыз N 107/22-ІІ Астана қалалық Әділет басқармасында 2001 жылғы 27 тамызда тіркелді. Тіркеу N 142. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 29 наурыздағы N 232/30-ІІІ шешімімен.
Үзінді: Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 29 наурыздағы N 232/30-ІІІ шешімінен.
Астана қаласы әкімдігінің ұсынысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабын басшылыққа ала отырып, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
...
2. Астана қаласы мәслихатының 2001 жылғы 10 тамыздағы N 107/22-ІІ "2002-2005 жылдарға арналған Астана қаласындағы апат жағдайындағы және ескірген тұрғын үйлерді бұзу" бағдарламасы туралы" шешімі (Астана қаласының әділет департаментінде 2001 жылғы 27 тамыздағы N 142 тіркелген) шешімі күшін жойды деп танылсын.
_____________________________________________
Қазақстан Республикасы Конституциясының  K951000_  86-бабына және "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Z010148_  Заңның 6-бабына сәйкес, Астана қаласының әкімі Ә.Р.Жақсыбеков ұсынған "Астана қаласында 2002-2005 жылдары авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзып алу" бағдарламасын қарап, Астана қаласының мәслихаты шешті:
1. Қоса тіркелген "Астана қаласында 2002-2005 жылдары авариялық және ескірген тұрғын үйлерді бұзып алу" бағдарламасы бекітілсін.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Қалалық мәслихаттың хатшысы
Астана қалалық мәслихатының
2001 жылғы 10 тамыздағы
N 107/22-ІІ шешімімен бекітілген
"Астана қаласында 2002-2005 жылдары авариялық
және ескірген тұрғын үйлерді бұзып алу"
БАҒДАРЛАМАСЫ
Төлқұжат
Бағдарлама тақырыбы:            Қалалық бағдарлама "Астана қаласында
2002-2005 жылдары авариялық және ескірген
тұрғын үйлерді бұзып алу" қалалық бағдарлама
Құрастыруға негіз:              Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар
жөніндегі Агенттігінің 2001 жылғы 25
қаңтардағы N 4/29 хатына Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші
орынбасары Д.К.Ахметовтың 2001 жылғы 19
ақпандағы тапсырмасын орындау негізінде
және Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй
қатынастары туралы" Заңын жүзеге асыру
мақсатында, меншік иелерімен тұрғын
ғимараттарын тиісті жағдайда ұстау және
күрделі жөндеуді уақытылы өткізуге
мемлекеттік бақылауды күшейту үшін
Құрастырушы және                Астана қаласы Тұрғын үй Департаменті
бағдарламаны орындаушы:
Бағдарламаны жүзеге асыру       2002-2005 жылдар
мерзімі:
Бағдарлама мақсаты:             Астана қаласында авариялық және ескірген
тұрғын үйлерді бұзып алу

О Программе "Снос аварийных и ветхих жилых домов в г. Астане на 2002-2005 годы"
Решение Маслихата города Астаны от 10 августа 2001 года N 107/22-II. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Астаны 27 августа 2001 года за N 142. Утратило силу - решением Маслихата города Астаны от 29 марта 2006 года N 232/30-III
Извлечение из решения маслихата г. Астаны от 29 марта 2006 года
за N 232/30-III
Рассмотрев предложение акимата города Астаны, руководствуясь статьей 6 закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:....
2. Решение маслихата города Астаны N 07/22-II от 10 августа 2001 года "О Программе "Снос аварийных и ветхих жилых домов в г.Астане на 2002-2005 годы" (зарегистрировано управлением юстиции города Астаны 27 августа 2001 года за N 142) признать утратившим силу.
Рассмотрев представленную акимом города Джаксыбековым А.Р. Программу
"Снос аварийных и ветхих жилых домов в г. Астане на 2002-2005 годы", в
соответствии со ст. 86   K951000_   Конституции Республики Казахстан, ст.6
Закона   Z010148_   "О местном государственном управлении в Республике
Казахстан", маслихат города Астаны решил:
1. Утвердить прилагаемую Программу "Снос аварийных и ветхих жилых
домов в городе Астане на 2002-2005 годы".
Председатель сессии
городского маслихата
Секретарь
городского маслихата
Утверждена
Решением маслихата г. Астаны
N 107/22-II от 10 августа 2001 г.
Программа
"Снос аварийных и ветхих жилых домов
в городе Астане на 2002-2005 годы"
г.Астана
2001 год
Паспорт
Наименование Программы:   Городская программа "Снос аварийных и ветхих
жилых домов в городе Астане на 2002-2005 годы"
Основание для разработки: Во исполнение поручения Первого заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан
Ахметова  Д.К. от 19 февраля 2001 года
N 17-1-16/1016 к письму Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям от 25 января
2001 года N 4/29 и в целях реализации Закона
Республики Казахстан   Z970094_   "О жилищных
отношениях", для усиления государственного
контроля за выполнением собственниками жилищ
обязанностей по надлежащему содержанию жилых
зданий и их своевременному капитальному ремонту.
Разработчик и             Департамент жилья города Астаны
исполнитель Программы:
Срок реализации
Программы:                2002-2005 годы
Цель Программы:           Снос аварийных и ветхих жилых домов
в городе Астане.

1. Кіріспе
Осы Бағдарлама төтенше жағдайлар жөніндегі Қазақстан Республикасы Агенттігінің 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 4/29 хатына Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары Д.К.Ахметовтың 2001 жылғы 19 ақпандағы N 17-1-16/1016 тапсырмасына сәйкес құрастырылған.
Астана қаласында үйлердің апат және ескірген жағдайы - күрделі әлеуметтік мәселесі болып саналады.
Елуінші - алпысыншы жылдары Астана қаласында (Целиноград) ағаш қаңқасымен ірі панелді, кірпіш және бір-екі қабатты үйлер салынды, олар жоспары бойынша пайдалану мерзімі 30 жылдан 50 жылға дейін есептелген, бөлек құрылыс элементтеріне және конструкцияларына пайдалану мінездемесі салынған.
Қазір уақытта өткізілген тұрғын үй қорының техникалық жағдайының төлқұжаттандыру көрсеткендей, аталған уақытта салынған тұрғын үйлердің жартысы 40-60 % ескірген, олардың бөлек құрылыстық конструктивтік элементтері апат немесе оған жақын жағдайда. Уақытылы кезекті және таңдаулы-түбірлі жөндеу жұмыстарының өткізілмеуіне байланысты тұрғын үйлер қалпына келтіретін түбірлі жөндеу жұмысына немесе оның экономикалық мақсатсыздығына байланысты қайта жабдықтауға жатпайды.
Қазақстан Республикасы министрлер кабинетінің 1995 жылғы 4 қазандағы N 1299  P951299_  "Республикадағы тұрғын жай - коммуналдық шаруашылығын дамыту жөніндегі шаралар туралы" Қаулысымен мемлекеттік және жекешелендірілген тұрғын үй қорының техникалық жағдайына тексеру өткізу және оған түбірлі жөндеу жұмыстарын өткізуге, қалпына келтіруге немесе апат және ескірген жағдайғы тұрғын үйлерді бұзу жөнінде нақты шаралар қабылдау жоспарлануда. Бірақ осы қаулы толық көлемінде орындалған жоқ. Жекешелендіру мерзімінде үйлердің көбі жөндеу жұмысынсыз немесе оны орындауға шығындарды қайтарусыз жеке иелікке тапсырылды. Әрі қарай түбірлі жөндеу жұмыстары жасалған жоқ, өйткені ол үшін тұрғын жай иелерінің қажетті қаржылары болған жоқ, бұл жағдай тұрғын үй ғимараттарының әрі қарай ескіруіне әкелді және қазіргі уақытта онда тұрып жатқан азаматтардың өміріне және денсаулығына қауіп төндіруде.
2. Мәселе жағдайын талдау
Астана қаласында 16560 тұрғын үй қорының ғимараты бар, оның 14026 үйі жеке тұрғын үй қорының секторы, екі және одан артық қабатты тұрғын үй қорының 2534 ғимараттары.
Астана қаласы Тұрғын үй департаментінің тұрғын үй инспекциясы тұрғын үй қорының техникалық жағдайын тексеруде және мәліметтер базасы құрылуда. 1999 жылдың 11 қарашасынан 2001 жылдың 22 маусымына дейінгі мерзімде тұрғын үй қорының бар ғимараттарының 1130 тексерілген және объектілердің техникалық жағдайы туралы төлқұжат толтырылды. Қазақстан Республикасының құрылысына басшылық ететін "Ғимараттар мен құрылыстардың ескіргендігін бағалау тәртібі" N 07-7-99 құжаттарына сәйкес жалпы алаңы 27937,3 ш.м. 42 тұрғын үй ескірген жағдайда, осыған байланысты бұзу жұмыстарын өткізу қажет (1, 2, 3 қосымша)

1. Введение
Данная Программа разработана согласно поручению Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К. от 19 февраля 2001 года N 17-1-16/1016 к письму Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям от 25 января 2001 года N 4/29.
Вопросы состояния аварийного и ветхого жилья в г.Астане являются серьезной социальной проблемой.
В пятидесятые-шестидесятые годы в городе Астане (Целинограде) возводились крупнопанельные, кирпичные и одно-двухэтажные жилые дома с деревянным каркасом, в проектирование которых были заложены эксплуатационные характеристики отдельных строительных элементов и конструкций, рассчитанные на срок эксплуатации от 30 до 50 лет.
Как показывает проводимая в настоящее время паспортизация технического состояния жилого фонда, часть жилых домов, построенных в указанное время, имеют износ от 40-60%, в которых отдельные конструктивные строительные элементы находятся в аварийном или близком к нему состоянии. Жилые дома в связи с не проведением своевременных текущих и выборочно- капитальных ремонтов, не подлежат восстановительному капитальному ремонту или реконструкции в связи с экономической нецелесообразностью.
Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 октября 1995 г. N 1299 P951299_  "О мерах по развитию жилищно-коммунального хозяйства Республики" было намечено провести обследование технического состояния государственного и приватизированного жилого фонда и принять конкретные меры по его капитальному ремонту, восстановлению или сносу аварийного и ветхого жилья. Однако данное постановление было выполнено не в полном объеме. Большая часть домов в период приватизации была передана в частную собственность без проведения ремонта или возмещения затрат на их выполнение. В дальнейшем капитальный ремонт не проводился, так как у собственников жилья не было необходимых для этого средств, что приводило к дальнейшему ветшанию жилых зданий. В настоящее время техническое состояние здания представляет угрозу для жизни и здоровья проживающих в них граждан.
2. Анализ состояния проблемы
В городе Астане существует 16560 зданий жилого фонда, из них 14026 домов частного жилого сектора, 2534 зданий жилого фонда двух и более этажей.
Жилищной инспекцией Департамента жилья г. Астаны проводятся обследования технического состояния жилого фонда и создается база данных. За период с 11 ноября 1999 года по 22 июня 2001 года из существующих зданий жилого фонда проведено 1130 обследований и заполнены паспорта о техническом состоянии объектов. Из них согласно Руководящей документации строительства Республики Казахстан 07-7-99 "Правила оценки физического износа зданий и сооружений" 42 дома общей площадью 27937,3 кв.м. имеют ветхое состояние (физический износ 61-80%), в связи с чем необходимо произвести снос (приложения 1, 2, 3).

Апат және ескірген жағдайдағы тұрғын жайды белгілеу мақсатымен тұрғын үй қорлары әрі қарай тексерілуде, өйткені 1-3 қабатты үйлердің техникалық жағдайы 70-80 % "қанағатсыз" деп сипатталады немесе оған "ескіргенге" жақын. Күзет шараларын өткізгенде өз шектелген функцияларының конструктивтік элементтерін орындау немесе конструктивтік элементтерін толық айырбастау.
3. Бағдарламаның мақсаты мен мазмұны
Бағдарламаның мақсаты болып, санитарлы-техникалық нормасының талабына сай келетін тұрғын жайлары азаматтарды көшіру есебінен азаматтардың тұрғын үй жағдайын жақсарту, апат жағдайын болдыртпау, апат және ескірген жағдайдағы үйлерді бұзу саналады.
4. Қаржыландырудың негізі және қажетті ресурстары
Бағдарламаны орындау үшін қаржыландырудың қажетті көлемі пәтерлердің нарық бағасын есепке алып, апат және ескірген жағдайдағы тұрғын үйлерден ескірген жағдайдағы тұрғын үйлерден азаматтарды көшіру үшін жабдықталған тұрғын жәй қажеттілігіне сәйкес белгіленеді.
Жергілікті бюджет қаржыландырудың негізі болып саналады.
"Астана қаласында 2002-2005 жылдары
Апат жағдайдағы және ескірген тұрғын
үйлерді бұзып алу" Бағдарламасына
1 Қосымша
Астана қаласында 2002-2005 жылдар аралығында апаттық және
ескірген тұрғын үйлерді бұзып алу
___________________________________________________________________________
Аты         2002 жыл    2003 жыл   2004 жыл   2005 жыл    Барлығы
___________________________________________________________________________
Жалпы алаңы,      5466,3      8273,8     7325,8     6871,4     27937,3
ш.м.
Бұзып алуға        214,3       253,0      253,0      230,0      950,3
қажетті
қаржының
жалпы сомасы,
млн. теңге
___________________________________________________________________________
"2002-2005 жылға апат және ескірген
тұрғын үйлерді бұзу" Бағдарламасына
2 қосымша
Ғимараттар толығымен және элементтер, конструкциялардың ескіруі
___________________________________________________________________________
N     Мекен-жайы    Пайда. Фундамент,  Сыртқы  Жапқыш. шатыр,  Жалпы
лануға    %        қабыр.   тар    ескіру  ескіру
енгіз. ескірген    ғаның   ескіру    %       %
ген                мате.     %
жылы               риалы,
ескіру
%
___________________________________________________________________________
1         2          3         4          5       6        7        8
___________________________________________________________________________
1.  Циолковский, 7   1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60  65%
щит-65
2.  Циолковский,15   Орна.  Ленталы,     Жинақы-   Ағаш-80  шифер-60  74%
тыл.   жинақы       щит-70
маған  -75
3.  Циолковский, 9   1962   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-80  шифер-60  65%
щит-70
4.  Чехоева, 19      1961   бутовый-60   кирпич.   ж/б
ные-70    плиты-50 шифер-60  66%
5.  Джангильдина, 5  1962   бутобетон-62 Жинақы-   Ағаш-80  шифер-55  66%
щит-70
6.  Строительная, 1  1963   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-80  шифер-80  64%
щит-70
7.  Кенесары, 307    1967   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60  61%
щит-70
8.  Придорожная, 6   Орна.  ж/блоки-50   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-70  64%
тыл.                щит-60
маған
9.  Придорожная, 7   1958   бутобетон.   Жинақы-   Жинақы-  шифер-70  64%

Проводится дальнейшее обследование жилого фонда с целью выявления аварийного и ветхого жилья, т.к. около 70-80% домов с этажностью 1-3 имеют "неудовлетворительное" техническое состояние или близкое к "ветхому". Ограниченное выполнение конструктивными элементами своих функций возможно лишь при проведении охранных мероприятий или полной смены конструктивного элемента.
3. Цель и задачи Программы
Целью Программы является снос аварийного и ветхого жилья, предотвращение аварийных ситуаций, улучшение жилищных условий граждан за счет переселения жителей в жилые помещения, отвечающие требованиям санитарно-технических норм.
4. Необходимые ресурсы и источники финансирования
Объем необходимого финансирования для выполнения Программы определяется в соответствии с потребностью благоустроенного жилья для переселения граждан из аварийного и ветхого жилья с учетом рыночной стоимости квартир.
Источником финансирования является местный бюджет.
Приложение 1
к Программе "Снос аварийных и ветхих
жилых домов в г.Астане на 2002-2005 г.г."
Снос аварийного и ветхого жилья в г. Астане
на период с 2002 до 2005 года
___________________________________________________________________________
Наименование     | 2002 год | 2003 год |  2004 год | 2005 год | Всего  |
____________________|__________|__________|___________|__________|________|
Общая площадь, кв.м |  5466,3  |  8273,8  |  7325,8   |  6871,4  | 27937,3|
____________________|__________|__________|___________|__________|________|
Общая сумма средств,|          |          |           |          |        |
необходимых для     |          |          |           |          |        |
сноса, млн. тенге   |   214,3  |   253,0  |   253,0   |   230,0  |  950,3 |
____________________|__________|__________|___________|__________|________|
Приложение 2
к Программе "Снос аварийных и ветхих
жилых домов в г.Астане на 2002-2005 г.г."
Физический износ конструкции, элементов и зданий в целом
___________________________________________________________________________
N    Адрес      Год ввода  Фундамент, Материал Перекрытия, Кровля,  Общий
в эксплуа- % износа   наружных  % износа   % износа физи-
тацию                 стен,                         чес-
% износа                      кий
износ,%
___________________________________________________________________________
1      2            3         4           5         6          7        8
___________________________________________________________________________
1.Циолковского,7  1962    бутовый-80 сборно-      Деревян-    шифер-60  65%
щитовые-65   ные-70
2.Циолковского,15 Не уста- ленточный, сборно-     Деревян-    шифер-60  74%
новлен  сборный-75 щитовые-70  ные-80
3.Циолковского,9  1962    бутовый-60  сборно-     Деревян-    шифер-60  65%
щитовые-70  ные-80
4.Чехоева,19      1961    бутовый-60  кирпич-    ж/б плиты-50 шифер-60  66%
ные-70
5.Джангильдина,5  1962    бутобетон-  сборно-     Деревян-    шифер-55  66%
ный-62      щитовые-70  ные-80
6.Строительная,1  1963    бутовый-60  сборно-     Деревян-    шифер-80  64%
щитовые-70  ные-80
7.Кенесары,307    1967    бутовый-60  сборно-     Деревян-    шифер-60  61%
щитовые-70  ные-70
8.Придорожная,6  Не уста- ж/блоки-50  шлако-      Деревян     шифер-70  64%
новлен              блоки-60    ные-70
9.Придорожная,7   1958   бутобетон-   сборно-     сборно-     шифер-70  64%

ный-40       щит-70    щит-70
10. Астрахан тас     1973   ж/б блоки-40 Жинақы-   Ағаш-70  металли.  56%
жолы, 7                              щит-70             ческая-41
11. Крайняя, 22      1959   бутовый-50   Жинақы-   Ағаш-62  шифер-60  61%
щит,
Кірпішпен
қаптал.
ған-62
12. Крайняя, 29      1959   бутовый-50   Жинақы-   Ағаш-62  шифер-60  61%
щит,
Кірпішпен
қаптал.
ған-62
13. Чехоев, 33       1959   бутовый-50   Жинақы-   Ағаш-62  шифер-60  61%
щит,
Кірпішпен
қаптал.
ған-62
14. Чехоев, 35       1959   бутовый-50   Жинақы-   Ағаш-62  шифер-60  61%
щит-65
Кірпішпен
қаптал.
ған-62
15. Кенесары, 251    1961   ж/б блоки-60 Жинақы-   Ағаш-70  шифер-80   61%
щит-70
16. Брусиловский, 14 1962   бутобетон.   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   69%
ный-80       щит-70
17. Циолковский, 13  1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-70
18. Лихачева, 3      1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   65%
щит-65
19. Лихачева, 10     1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-65
20. Брусиловский, 2  1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-70
21. Циолковский, 11  1962   бутовый-80   каркас-   Ағаш-70  шифер-60   67%
қамыс-65
22. Лихачева, 12     1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-65
23. Иманова, 198     1963   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-60  шифер-60   62%
щит-60
24. Тархан, 171      1962   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-60  шифер-60   61%
щит-70
25. Лихачев, 9       1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-80  шифер-60   65%
щит-65
26. Иманов, 186      1962   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   60%
щит-70
27. Можайский, 7     1961   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   60%
щит-70
28. Тархан, 161      1962   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   64%
щит-70
29. Тархан, 165      1962   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   61%
щит-70
30. Иманов, 184      1962   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   61%
щит-70
31. Иманов, 188      1962   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   61%
щит-70
32. Брусиловский, 4  1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-65
33. Брусиловский, 8  1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-65
34. Брусиловский, 10 1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-65
35. Брусиловский, 12 1962   бутовый-80   Жинақы-   Ағаш-70  шифер-60   67%
щит-65
36. Победы, 92       1955   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-62  шифер-65   62%
щит-62
37. Сейфуллин, 14    1963   бутовый-60   брусча.   Ағаш-45  шифер-60   62%
тые-65
38. Сарыбұлақ, 6     1963   бутовый-50   Ағаш-70   Ағаш-60  шифер-70   63%
39. Сарыбулакская, 8а 1962  бутобетон.   Жинақы-   Ағаш-62  шифер-60   63%
ный-40       щит-62
40. Карталинская, 7  1940   бутовый-60   Жинақы-   Ағаш-62  шифер-70   66%
щит-62
41. Иманова, 3       1941   бутобетон.   Ағаш-70   Ағаш-50  шифер-60   61%
ные-40
42. Карасай-         1937   бутовый-41   кірпіш-41 Ағаш-70  шифер-70   66%
батыра, 10
___________________________________________________________________________
"Астана қаласында 2002-2005 жылдары
Апат жағдайдағы және ескірген тұрғын
үйлерді бұзып алу" Бағдарламасына
3 Қосымша
2002-2005 жылдары бұзып алынуға жоспарланған үйлердің тізімі
____________________________________________________________________
N     Мекен-жай      %     Бастапқы    Салын.  Жалпы  Отбасы. Пәтер.
п/п                 ескір.   иелігі      ған    алаңы, құрамы  саны
ген                 жылы    ш.м.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

ный-40     щитовые-70   щитовые-70
10.Астраханское   1973  ж/б блоки-40 сборно-      деревян-    металли-  56%
шоссе,7                          щитовые-70   ные-70      ческая-41
11.Крайняя,22     1959  бутовый-50   щито-сборные, деревян-   шифер-60  61%
обложены      ные-62
кирпич.-62
12.Крайняя,29     1959  бутовый-50   щито-сборные, деревян-  шифер-60   61%
обложены      ные-62
кирпич.-62
13.Чехоева,33     1959  бутовый-50   щито-сборные, деревян-  шифер-60   61%
обложены      ные-62
кирпич.- 62
14.Чехоева,35     1959  бутовый-50   щито-сборные, деревян-  шифер-60   61%
обложены      ные-62
кирпич.- 62
15.Кенесары,251   1961  ж/б блоки-60 сборно-       деревян-  шифер-80   61%
щитовые-70    ные-70
16.Брусиловского,14 1962 бутобе-     сборно-       Деревян-  шифер-60   69%
тонный-80   щитовые-70    ные-70
17.Циолковского,13 1962  бутовый-80  сборно-       Деревян-  шифер-60  67%
щитовые-70    ные-70
18.Лихачева,3      1962  бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  65%
щитовые-65    ные-70
19.Лихачева,10     1962  бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  67%
щитовые-65    ные-70
20.Брусиловского,2 1962  бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  67%
щитовые-70    ные-70
21.Циолковского,11 1962  бутовый-80  каркасно-     Деревян-  шифер-60  67%
камышыто-     ные-70
вые-65
22.Лихачева,12     1962  бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  67%
щитовые-65    ные-70
23.Иманова,198     1963  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  62%
щитовые-60    ные-60
24.Тархана,171     1962  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  61%
щитовые-70    ные-60
25.Лихачева,9      1962  бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  65%
щитовые-65    ные-80
26.Иманова,186     1962  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  60%
щитовые-70    ные-70
27.Можайского,7    1961  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  60%
щитовые-70    ные-70
28.Тархана,161     1962  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  64%
щитовые-70    ные-70
29.Тархана,165     1962  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  61%
щитовые-70    ные-70
30.Иманова,184     1962  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  61%
щитовые-70    ные-70
31.Иманова,188     1962  бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-60  61%
щитовые-70    ные-70
32.Брусиловского,4 1962  бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  67%
щитовые-65    ные-70
33.Брусиловского,8 1962  бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  67%
щитовые-65    ные-70
34.Брусиловского,10 1962 бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  67%
щитовые-65    ные-70
35.Брусиловского,12 1962 бутовый-80  сборно-       деревян-  шифер-60  67%
щитовые-65    ные-70
36.Победы,92        1955 бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-65  62%
щитовые-62    ные-62
37.Сейфуллина,14    1963 бутовый-60  брусча-       деревян-  шифер-60  62%
тые-65        ные-45
38.Сарыбулакская,6  1963 бутовый-50  деревян-      деревян-  шифер-70  63%
ные-70        ные-60
39.Сарыбулакская,8а 1965 бутобе-     сборно-       деревян-  шифер-60  63%
тонный-40   щитовые-62    ные-62
40.Карталинская,7   1940 бутовый-60  сборно-       деревян-  шифер-70  66%
щитовые-62    ные-62
41.Иманова,3        1941 бутобе-     бревенча-     деревян-  шифер-60  61%
тонный-40   тые-70        ные-50
42.Карасай-батыра,10 1937 бутовый-41 кирпич-       деревян-  шифер-70  66%
ные-41        ные-70
___________________________________________________________________________
Приложение 3
к Программе "Снос аварийных и ветхих
жилых домов в г.Астане на 2002-2005 г.г."
Список домов, запланированных на снос в 2002-2005 годы
___________________________________________________________________________
N   |№      Адрес        |% износа |Первоначальная  |Год  |Общая   |Кол-во|
п/п |                    |         |принадлежность  |пост-|площадь,|семей
|                    |         |                |ройки|м.кв.   |
____|____________________|_________|________________|_____|________|______|
1  |          2         |    3    |       4        |  5  |   6    |   7
____|____________________|_________|________________|_____|________|______|

1.   Циолковский     65%    Целинтяжстрой  1962   494,2   12     12
көшесі, 7              "Пик" ӨК
2.   Циолковский     74%    Целинтяжстрой  1962   557     12     12
көшесі, 15             "Пик" ӨК
3.   Циолковский     65%    Целинтяжстрой  1962   557     12     12
көшесі, 9              "Пик" ӨК
4.   Чехоев          66%    Целинтяжстрой  1961   600     23     23
көшесі, 19             "Пик" ӨК
Барлығы:                                     2208,2  59     59
5.   Жангелді        66%    Трест ПТЖХ     1962   500     16     16
көшесі, 5              Д/у-N 2
6.   Строительная    64%    Трест ПТЖХ     1963   541,8   16     16
көшесі, 1              Д/у N 1
7.   Кенесары        61%    Трест ПТЖХ     1967   546,3   12     12
көшесі, 307            Д/у N 4
Барлығы:                                     1588,1  44     44
8.   Придорожная     64%    Ет комбинаты   1963   696     16     16
көшесі, 6              "Береке" АҚ
9.   Придорожная     64%    Ет комбинаты   1963   696     16     16
көшесі, 7              "Береке" АҚ
10.  Астрахан тас    56%    Ет комбинаты   1973   278     6      6
жолы көшесі, 7         "Береке" АҚ
Барлығы:                                     1670    38     38
11.  Крайняя көшесі, 61%    Целинтяжстрой  1957   1070    34     34
22 үй
12.  Крайняя көшесі, 61%    Целинтяжстрой  1957   940     31     31
29 үй
13.  Чехоев көшесі,  61%    Целинтяжстрой  1959   1070    34     34
33 үй                  д/у N 1
14.  Чехоев          61%    Целинтяжстрой  1959   1115    35     35
көшесі, 35             д/у N 1
15.  Кенесары        61%    Целинтяжстрой  1961   754,1   33     33
көшесі, 251            "Пик" ӨК
16.  Брусиловский    69%    Целинтяжстрой  1962   543     12     12
көшесі, 14             "Пик" ӨК
17.  Циолковский     67%    Целинтяжстрой  1962   557,6   12     12
көшесі, 13
18.  Лихачев         65%    Целинтяжстрой  1962   557     12     12
көшесі, 3              "Пик" ӨК
19.  Лихачев         67%    Целинтяжстрой  1962   557     12     12
көшесі, 10             "Пик" ӨК
20.  Брусиловский    67%    Целинтяжстрой  1962   552,9   12     12
көшесі, 2              "Пик" ӨК
21.  Циолковский     67%    Целинтяжстрой  1962   557,2   12     12
көшесі, 11             "Пик" ӨК
22.  Лихачев         67%    Целинтяжстрой  1962   554     12     12
көшесі, 12             "Пик" ӨК
23.  Иманов          62%    Целинтяжстрой  1963   564,6   12     12
көшесі, 198            "Пик" ӨК
24.  Тархан          61%    Целинтяжстрой  1962   557     12     12
көшесі, 171            "Пик" ӨК
25.  Лихачев         65%    Целинтяжстрой  1962   818,5   16     16
көшесі, 9              "Пик" ӨК
26.  Иманов          60%    Целинтяжстрой  1962   562,4   12     12
көшесі, 186            "Пик" ӨК
27.  Можайский       60%    Целинтяжстрой  1961   979,3   16     16
көшесі, 7              "Пик" ӨК
28.  Тархан          64%    Целинтяжстрой  1962   557,4   12     12
көшесі, 161            "Пик" ӨК
29.  Тархан          61%    Целинтяжстрой  1962   553,9   12     12
көшесі, 165            "Пик" ӨК
30.  Иманов          61%    Целинтяжстрой  1962   816     16     16
көшесі, 184            "Пик" ӨК
31.  Иманов          61%    Целинтяжстрой  1962   816,7   16     16
көшесі, 188            "Пик" ӨК
32.  Брусиловский    67%    Целинтяжстрой  1962   546     12     12
көшесі, 4              "Пик" ӨК
33.  Брусиловский    67%    Целинтяжстрой  1962   542     12     12
көшесі, 8              "Пик" ӨК
34.  Брусиловский    67%    Целинтяжстрой  1962   543     12     12
көшесі, 10             "Пик" ӨК
35.  Брусиловский    67%    Целинтяжстрой  1962   827     16     16
көшесі, 12             "Пик" ӨК
36.  Победа даңғылы, 62%    Целинтяжстрой  1955   466     8      8
92                     "Жеңіс" ПИК
Барлығы:                                    17977,6  435    435
37.  Сейфуллин       62%    Трест ПТЖХ      1963  539,8   16     16
көшесі, 14             Д/у-2
38.  Сарыбұлақ       63%    Трест ПТЖХ      1963  523,1   16     16
көшесі, 6              Д/у 2
39.  Сарыбұлақ       63%    Трест ПТЖХ      1965  585,1   16     16
көшесі, 8а             Д/у-N 2
Барлығы;                                     1648    48     48
40.  Қарталы         66%    Тың темір жолы  1940  524,4   8      8
көшесі, 7              НГЧ-2 Д/у N 10
41.  Иманов          61%    Тың темір жолы  1941  524     8      8
көшесі, 3              КСК "Адал"
НГЧ-9
42.  Қарасай Батыр   66%    Тың темір жолы  1937  1797    29+    30
көшесі, 10             НГЧ-2                         мага.
Д/у N 10                      зин
Барлығы:                                     2845,4  45      46
___________________________________________________________________________

1.    ул.Циолковского,7       65%    Целинтяжстрой   1962   494,2     12
ПК "Пик"
2.    ул.Циолковского,15      74%    Целинтяжстрой   1962   557       12
ПК "Пик"
3.    ул.Циолковского,9       65%    Целинтяжстрой   1962   557       12
ПК "Пик"
4.    ул.Чехоева,19           66%    Целинтяжстрой   1961   600       23
ПК "Пик"
Итого:                                                2208,2    59
5.    ул.Джангильдина,5       66%    Трест ПТЖХ
Д/у -№N2        1962   500       16
6.    ул.Строительная,1       64%    Трест ПТЖХ
Д/у - N1        1963    541,8    16
7.    ул.Кенесары,307         61%    Трест ПТЖХ      1967    546,3    12
Д/у - N4
Итого:                                                 1588,1   44
8.    ул.Придорожная,6        64%    Мясокомбинат    1963    696      16
АО "Береке"
9.    ул.Придорожная,7        64%    Мясокомбинат    1963    696      16
АО "Береке"
10.   ул.Астраханское
шоссе,7                 56%    Мясокомбинат    1973    278      6
АО "Береке"
Итого:                                                 1670    38
11.   ул.Крайняя,д.22         61%    Целинтяжстрой   1957    1070    34
12.   ул.Крайняя,д.29         61%    Целинтяжстрой   1957    940     31
13.   ул.Чехоева,д.33         61%    Целинтяжстрой   1959    1070    34
д/у N№1
14.   ул.Чехоева,д.35         61%    Целинтяжстрой
д/у N 1         1959    1115    35
15.   ул.Кенесары,251         61%    Целинтяжстрой   1961    754,1   33
ПК "Пик"
16. ул.Брусиловского,д.14     69%    Целинтяжстрой   1962    543     12
ПК "Пик"
17. ул.Циолковского,13        67%    Целинтяжстрой   1962    557,6   12
18. ул.Лихачева,3             65%    Целинтяжстрой   1962    557     12
ПК "Пик"
19. ул.Лихачева,10            67%    Целинтяжстрой   1962    557     12
ПК "Пик"
20. ул.Брусиловского,2        67%    Целинтяжстрой   1962    552,9   12
ПК "Пик"
21. ул.Циолковского,11        67%    Целинтяжстрой
ПК "Пик"        1962    557,2   12
22. ул.Лихачева,12            67%    Целинтяжстрой   1962    554     12
ПК "Пик"
23. ул.Иманова,198            62%    Целинтяжстрой   1963    564,6   12
ПК "Пик"
24. ул.Тархана,171            61%    Целинтяжстрой   1962    557     12
ПК "Пик"
25. ул.Лихачева,9             65%    Целинтяжстрой   1962    818,5   16
ПК "Пик"
26. ул.Иманова,186            60%    Целинтяжстрой    1962   562,4   12
ПК "Пик"
27. ул.Можайского,7           60%    Целинтяжстрой    1961    979,3  16
ПК "Пик"
28. ул.Тархана,161            64%    Целинтяжстрой    1962    557,4  12
ПК "Пик"
29. ул.Тархана,165            61%    Целинтяжстрой    1962    553,9  12
ПК "Пик"
30. ул.Иманова,184            61%    Целинтяжстрой    1962    816    16
ПК "Пик"
31. ул.Иманова,188            61%    Целинтяжстрой    1962    816,7  16
ПК "Пик"
32. ул.Брусиловского,4        67%    Целинтяжстрой    1962    546    12
ПК "Пик"
33. ул.Брусиловского,8        67%    Целинтяжстрой    1962    542    12
ПК "Пик"
34. ул.Брусиловского,д.10     67%    Целинтяжстрой    1962    543    12
ПК "Пик"
35. ул.Брусиловского,д.12     67%    Целинтяжстрой    1962    827    16
ПК "Пик"
36. пр.Победы,92              62%    Целинтяжстрой    1955    466    8
КСК "Женис"
Итого:                                                  17977,6  435
37. ул.Сейфуллина,14          62%    Трест
ПТЖХ Д/у-N2      1963    539,8  16
38. ул.Сарыбулакская,6        63%    Трест
ПТЖХ Д/у-N2      1963    523,1  16
39. ул.Сарыбулакская,8а       63%    Трест
ПТЖХ Д/у-N2      1965    585,1  16
Итого:                                                    1648   48
40. ул.Карталинская,7         66%    Целинная         1940    524,4  8
железная
дорога НГЧ-2
Д/у-N10
41. ул.Иманова,3              61%    Целинная         1941    524    8
железная
дорога
КСК "Адал"
НГЧ-9
42. ул.Карасай-батыра,10      66%    Целинная         1937    1797   29+
железная                       мага-
дорога                         зин
НГЧ-2
Д/у-N10
Итого:                                                       2845,4  45
__________________________________________________________________________
Продолжение таблицы:
________________________________________________________________________
Кол-во  |   Примерная стоимость работ, тг.    | Общая сумма, тг.
квартир |_____________________________________|
| Покупка    |Физ. снос | Переселение |
| квартир    |          | граждан     |
____________|____________|__________|_____________|_____________________
1.     12       19564375     900000       9000            20473375
2.     12       20967250     900000       9000            21876250
3.     12       19564375     900000       9000            20473375
4.     23       21510750     900000       9000            22419750
59       81606750    3600000      36000            85242750
5.     16       26047000     900000       9000            26956000
6.     16       25094750     900000       9000            26003750
7.     12       20187000     900000       9000            21096000
44       71328750    2700000      27000            74055750
8.     16       25865250     900000       9000            26774250
9.     16       15865250     900000       9000            16774250
10.     6       10481125     900000       9000            11390125
11.    38       52211625    2700000      27000            54938625
12.    34       22091000     900000       9000            23000000
13.    31       22091000     900000       9000            23000000
14.    34       22091000     900000       9000            23000000
15.    35       22091000     900000       9000            23000000
16.    33       22091000     900000       9000            23000000
17.    12       22091000     900000       9000            23000000
18.    12       22091000     900000       9000            23000000
19.    12       22091000     900000       9000            23000000
20.    12       22091000     900000       9000            23000000
21.    12       22091000     900000       9000            23000000
22.    12       22091000     900000       9000            23000000
23.    12       22091000     900000       9000            23000000
24.    12       22091000     900000       9000            23000000
25.    16       22091000     900000       9000            23000000
26.    12       22091000     900000       9000            23000000
27.    16       22091000     900000       9000            23000000
28.    12       22091000     900000       9000            23000000
29.    12       22091000     900000       9000            23000000
30.    16       22091000     900000       9000            23000000
31.    16       22091000     900000       9000            23000000
32.    12       22091000     900000       9000            23000000
33.    12       22091000     900000       9000            23000000
34.    12       22091000     900000       9000            23000000
35.    16       22091000     900000       9000            23000000
36.    8        22091000     900000       9000            23000000
435     574366000   23400000     234000           598000000
37.    16       22091000     900000       9000            23000000
38.    16       22091000     900000       9000            23000000
39.    16       22091000     900000       9000            23000000
48       66273000    2700000      27000            69000000
40.    8        22091000     900000       9000            23000000
41.    8        22091000     900000       9000            23000000
42.    30       22091000     900000       9000            23000000
46       66273000    2700000      27000            69000000
_____________________________________________________________________