2002 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
IІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XIV сессиясының 2001 жылғы 29 желтоқсандағы шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2002 жылы 3 қаңтарда N 419 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2007 жылғы 18 мамырдағы N 527 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2007 жылғы 18 мамырдағы N 527 хатымен
ІІ-ші сайланған Алматы қалалық Мәслихаты шешім қабылдады:
1. Алматы қаласының 2002 жылға арналған бюджеті N 1 қосымшаға
сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер 46288131 мың теңге;
несиелерді қайтару- 133089 мың теңге;
2) шығыстар:
шығындар - 48129911 мың теңге;
несиелер - 1359800 мың теңге;
3) бюджет тапшылығы (профицит) - 3068491 мың теңге;
4) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
3068491 мың теңге. <*>
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі  шешімімен ; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы  шешімімен ; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы  шешімімен .
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құрылады деп белгіленсін:
жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды және жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдері акциздерінен  100% (оның ішінде араққа, ликер-арақ бұйымдарына, шараптарға, коньяктарға, шампан шараптарына, сыраларға, күшейтілген сусындарға, күшейтілген шырындар мен бальзамдарға, шарап материалдарына);
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алтыннан, платинадан немесе күмістен жасалған зергерлік бұйымдары акциздерінен;
ойын бизнесі, лотереяны ұйымдастыру мен өткізу, арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатылатын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда);
арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатылатын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген дизель отыны акциздерінен;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемнен;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемнен;
кәсіпкерлік қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларды тіркегендігі үшін алынатын алымнан;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымнан;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымнан;
аукциондық сатудан алынатын алымнан;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алымнан;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының жиегінде бөлінген жерге сыртқы (көзбен шолу) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемнен;
басқа да салық түсімдерінен;
мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2002 год
Решение XIV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 29 декабря 2001 года. Зарегистрировано Управлением юстиции г.Алматы 3 января 2002 г. за N 419. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 18 мая 2007 года N 527
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 18 мая 2007 года N 527
Алматинский городской Маслихат II-го созыва решил:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2002 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) поступления:
доходы - 46288131 тыс.тенге;
возврат кредитов - 133089 тыс. тенге;
2) расходы:
затраты - 48129911 тыс.тенге;
кредиты - 1359800 тыс. тенге;
3) дефицит (профицит) бюджета - 3068491 тыс.тенге;
4) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3068491 тыс.тенге.  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество юридических и физических лиц;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан - 100% (в том числе на водку, ликероводочные изделия, вино, коньяки, шампанские вина, пиво, крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы, виноматериалы);
акцизов на ювелирные изделия из золота, платины или серебра, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на игорный бизнес; на организацию и проведение лотерей, на бензин (за исключением авиационного), произведенный на территории Республики Казахстан, реализуемый со специально оборудованных стационарных пунктов конечному потребителю; на дизельное топливо, произведенное на территории Республики Казахстан, реализуемое со специально оборудованных стационарных пунктов конечному потребителю;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за загрязнение окружающей среды;
сбора за регистрацию физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
сбора с аукционов;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения в населенных пунктах;
прочих налоговых поступлений;
государственной пошлины.

3. Алматы қаласы бюджетінің кірістері, сондай-ақ мынадай салыққа жатпайтын түсімдерден және капиталмен жасалған операциялар кірістерінен түзіледі:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар пайдасының үлесінен түсімдерден;
коммуналдық меншік болып табылатын акциялардың пакетіне дивидендтерден түсетін түсімдерден;
жергілікті бюджеттен заңды және жеке тұлғаларға несиелер бергені үшін алынған сыйақылардан (мүдделерден);
коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түскен түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінен түскен түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуынан;
әкімшілік қамауға алынған адамдар орындаған жұмыстар, көрсеткен қызметтері үшін ұйымдардан түсетін түсімдерден;
түзету жұмыстарына сотталғандардың жалақысынан ұсталатын түсімдерден;
жылжымалы мүліктің кепілін тіркегені үшін ақыдан;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімінен;
иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдерден;
медициналық айықтырғыштарға орналастырылған адамдардан түсетін төлемдерден;
стандарттар мен сертификаттау ережелерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнімдерді, жұмыстарды және қызметтерді сатудан алынған кірістер сомасының түсімінен;
қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшін төленетін айыппұлдардан;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялардан;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын басқа да санкциялар мен айыппұлдардан;
белгіленген лицензиялық тәртіпке қатысты казино, тотализаторлар және ойын бизнесінің қызметінен алынған, кірістерді алу түсімдерінен;
табиғатты пайдаланушылардан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы талаптар бойынша алынған төлемдерден;
жергілікті бюджетке түсетін салыққа жатпайтын өзге де түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге
тиесілі мүлікті сатудан алынатын түсімдерден;
жер учаскелерін және тұрақты жерді пайдалану құқығын сатудан түсетін түсімдерден;
жергілікті бюджеттен берілген басқа несиелерді өтеуден;
коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түскен түсімдерден;
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының бос қалдықтарынан.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и доходов от операций с капиталом:
поступлений доли прибыли коммунальных государственных предприятий;
поступлений дивидендов на пакеты акций, являющихся коммунальной собственностью;
вознаграждений (интересов), полученных за предоставление кредитов из местного бюджета юридическим и физическим лицам;
поступлений от аренды имущества коммунальной собственности;
поступлений дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансирующихся из местного бюджета;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
поступлений от организаций за работы и услуги, выполняемые лицами, подвергшимися административному аресту;
поступлений удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам;
платы за регистрацию залога движимого имущества;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
поступлений платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители;
поступлений суммы дохода, полученного от реализации продукции, работ и услуг, не соответствующих требованиям стандартов и правил сертификации;
штрафов за нарушение природоохранного законодательства;
административных штрафов и санкций, взимаемых местными исполнительными органами;
прочих санкций и штрафов, взимаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений изъятых доходов, полученных от деятельности казино, тотализаторов и игорного бизнеса, в отношении которой установлен лицензионный порядок;
средств, полученных от природопользователей по искам о возмещении вреда;
прочих неналоговых поступлений в местный бюджет;
поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков и права постоянного землепользования;
погашения прочих кредитов, выданных из местного бюджета;
поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности;
свободных остатков бюджетных средств на начало финансового года.

4. Салықтық және салыққа жатпайтын төлемдер толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджет есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2002 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 17915000 мың теңге сомасында бекітілсін. <*>
Ескерту. 5 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі  шешімімен .
6. <*>
Ескерту. 6 тармақ алынып тасталды Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі  шешімімен .
7. "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызмет көрсетулер" 621013 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 7 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі  шешімімен ; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы  шешімімен ; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы  шешімімен .
8. "Қорғаныс" 1078264 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен ; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы  шешімімен .
9. "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік"»2265307 мың теңге  сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 9 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі  шешімімен .
10. "Білім беру" 7256283 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 10 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен .
11. "Денсаулық сақтау" 5441771 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 11 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.
12. Медициналық жабдықтарды, дәрі-дәрмектің жекелеген түрлерін сатып алуға (қалалық денсаулық сақтау басқармасының тізбесі бойынша), емдеу-сақтандыру мекемелерінің жекелеген азаматтарын дәрі-дәрмекпен,мамандандырылған балалар тағамымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ білім мен денсаулық сақтау мекемелері бойынша күрделі жөндеуге жұмсалатын шығынды орталықтандыру қажет деп танылсын.
13. "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру" 2479817 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 13 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.
14. "Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық" 2258582 мың теңге  сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 14 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.
15. "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік" 1659282 мың теңге  сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 15 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы шешімімен; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен.
16. "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау"»93777 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 16 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы шешімімен; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен.
17. Жобалау-іздестіру, конструкторлық жұмыстар үшін 42000 мың теңге сомасында қаржы бекітілсін.
18. Метрополитен құрылысына 450000 мың теңге жұмсау бекітілсін. <*>
Ескерту. 18 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен.
19. Үй-жайлар мен ғимараттардың сейсмикалық беріктігін нығайту үшін қала бюджетінде" 215196 мың теңге сомасында
бекітілсін. <*>
Ескерту. 19 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; жаңа редакцияда - IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.

4. Установить, что налоговые и неналоговые платежи зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетного изъятия в республиканский бюджет на 2002 год в сумме 17915000 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями,  решением   XIХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 18 сентября 2002 года.
6.  Пункт 6 - исключен  решением   XIХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 18 сентября 2002 года.
7. Утвердить затраты на "Государственные услуги общего характера" в сумме 621013 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 7 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
8. Утвердить затраты на "Оборону" в сумме 1078264 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
9. Утвердить затраты на "Общественный порядок и безопасность" в сумме 2265307 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции   решения   XIХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 18 сентября 2002 года.
10. Утвердить затраты на "Образование" в сумме 7256283 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 10 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
11. Утвердить затраты на "Здравоохранение" в сумме 5441771 тыс.тенге.  <*>
Сноска. Пункт 11 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
12. Признать целесообразным централизацию расходов на приобретение медицинского оборудования, приобретение отдельных видов медикаментов (по перечню городского управления здравоохранения), лекарственное обеспечение отдельных категорий граждан лечебно-профилактических учреждений, обеспечение специализированным детским питанием, а также расходов на капитальный ремонт по учреждениям образования и здравоохранения.
13. Утвердить затраты на "Социальное обеспечение и социальную помощь" в сумме 2479817 тыс.тенге.  <*>
Сноска. Пункт 13 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
14. Утвердить затраты на "Жилищно-коммунальное хозяйство" в сумме 2258582 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 14 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
15. Утвердить затраты на "Культуру, спорт, туризм и информационное пространство" в сумме 1659282 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 15 - в редакции   решения   XХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 29 ноября 2002 года.
16. Утвердить затраты на "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрану окружающей среды" в сумме 93777 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции   решения   XIХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 18 сентября 2002 года.
17. Утвердить ассигнования на проектно-изыскательские, конструкторские работы в сумме 42000 тыс.тенге.
18. Утвердить расходы на строительство метрополитена в сумме 450000 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 18 - с изменениями,  решением   XIХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 18 сентября 2002 года.
19. Утвердить в бюджете города расходы на сейсмоусиление зданий и сооружений в сумме 215196 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 19 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.

20. Автомобиль жолдарын қалпына келтіру мен қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ететін шығындар үшін қала бюджетінен 2187048 мың теңге сомасында бекітілсін. <*>
Ескерту. 20 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы шешімімен; Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі  шешімімен ; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.
21. Шағын және орта бизнесті қолдауға 83000 мың теңге қаражат
бекітілсін.
22. "Басқалар" 3746726 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 22 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.
23. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқару органдарының резерві және өзге де күтпеген жағдай шығындары" 99 мың теңге сомасында бекітілсін.<*>
Ескерту. 23 тармақ жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы  шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.
24. "Алматы қаласының жергілікті атқару органдарының борышын өтеу" 2761777 мың теңге сомасында шығындар бекітілсін. <*>
Ескерту. 24 тармақ жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы  шешімімен; IІ сайланған XХІІІ сессиясының 2002 жылғы 28 желтоқсандағы шешімімен.
25. 2002 жылдың 31 желтоқсанына жергілікті атқару органдарының борышын өтеу лимиті 10337561 мың теңге сомасында белгіленсін. <*>
Ескерту. 25 тармақ жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы шешімімен.
26. Жергілікті бюджетті орындау процессінде орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңалау үшін оқулықтар сатып алу және жеткізу бойынша, алғашқы дәрігерлік-санитарлық көмек және мамандандырылған амбулаториялық емханалық көмек көрсету бойынша, арнайы мемлекеттік жәрдемақылар бойынша және жергілікті бюджеттен жәрдемақы төлеу жөніндегі шығындар қысқартуға жатқызылмайды деп белгіленсін.

20. Утвердить в бюджете города расходы на реконструкцию и обеспечение функционирования автомобильных дорог в сумме 2187048 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 20 - с изменениями, внесенными   решением   XVI сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 13 февраля 2002 года,   решением  XIХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 18 сентября 2002 года,   решением   XХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 29 ноября 2002 года и   решением   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
21. Утвердить ассигнования на поддержку малого и среднего бизнеса в сумме 83000 тыс.тенге.
22. Утвердить "Прочие" затраты в сумме 3746726 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 22 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
23. Утвердить "Резерв местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов" в сумме 99 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 23 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
24. Утвердить затраты на погашение долга местного исполнительного органа города Алматы в сумме 2761777 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 24 - в редакции   решения   XХIII сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 28 декабря 2002 года.
25. Установить на 31 декабря 2002 года лимит долга местного исполнительного органа в сумме 10337561 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 25 - в редакции   решения   XVI сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 13 февраля 2002 года.
26. Установить, что в процессе исполнения местного бюджета не подлежат секвестрированию расходы по приобретению и доставке учебников для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего образования, по оказанию первичной медико-санитарной помощи, специализированной амбулаторно-поликлинической помощи, по выплате специальных государственных пособий и пособий из местного бюджета.

27. Алматы қаласы бойынша салық комитеті қарастырылған салықтық, салыққа жатпайтын алымдар мен басқа да міндетті төлемдердің бюджетке өз уақытында түсуін қамтамасыз етсін.
28. 2002 жылға арналған жергілікті бюджеттің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі N№2 қосымшаға сәйкес бекітілсін. <*>
Ескерту. 29 тармақпен толықтырылды - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен.

27. Налоговому комитету по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
28. Утвердить перечень текущих бюджетных программ местного бюджета на 2002 год согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 28 - введен   решением   XVI сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 13 февраля 2002 года и   в последующей редакции   решения   XХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 29 ноября 2002 года.

29. Жергілікті бюджетті дамыту үшін 2002 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі N№3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.<*>
Ескерту. 29 тармақпен толықтырылды - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен ; жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен.
ІІ сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты ХІV сессиясының
төрағасы
ІІ сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
ІІ сайланған Алматы
қалалық Мәслихатының

29. Утвердить перечень бюджетных программ развития местного бюджета на 2002 год согласно приложению 3.
Сноска. Пункт 29 - введен   решением   XVI сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 13 февраля 2002 года   и в последующей редакции   решения   XIХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 18 сентября 2002 года.
Председатель ХIV-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва               Т.Измухамбетов
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва                 Ж.Турегельдинов
Приложение N 1
к решению ХIV сессии Алматинского
городского Маслихата II созыва

30000
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер
1205650
3
Су үшін төлем
3650
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
742000
16
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
460000
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алым
601700
1
Кәсіпкерлікпен шұғылданатын жеке тұлғаларды тіркегендігі үшін алынатын алым
30000
2
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым
97700
3
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
53100
4
Аукциондық сатылымдардан алынатын алым
36800
14
Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
10300
18
Жылжымайтын мүлікті тіркегені үшін алым
83800
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының жиегінде бөлінген жерге сыртқы (көзбен шолу) жарнаманы орналастырғаны үшін төлем
290000
7
Басқа да салықтар
7356
1
Басқа да салықтар
7356
10
Жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық түсімдер
7356
8
Заңи мәнді іс-әрекеттерді жасағаны үшін және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдардың немесе лауазымды тұлғалардың құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
359758
1
Мемлекеттік баж
359758
2
Сотқа берілетін қуыну өтініштерінен, ерекше тергеу ісі бойынша арыздан (шағымнан), кассациялық шағымнан, сондай-ақ соттық құжаттардың көшірмесін (екінші нұсқасын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
207228
3
Нотариалды іс-әрекеттер жасағаны үшін, сондай-ақ нотариалды расталған құжаттардың көшірмесін (екінші нұсқасын)  бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
8363
4
Азаматтық хал-ахуал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтық хал-ахуал актілерінің өзгеруіне, толықтырылуына, түзетілуіне және қайта қалпына келтірілуіне байланысты куәліктерді тіркеу туралы  куәліктерді қайта бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
15178
5
Шетелге шығу құқығына арналған құжаттарды рәсімдегені және басқа мемлекеттердің адамдарын Қазақстан Республикасына шақырғаны үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
18295
6
Шетелдіктердің төлқұжаттарына немесе олардың орнын алмастыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
36861
7
Қазақстан Республикасының азаматтығын алғандығы және қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтатқандығы туралы құжаттарды рәсімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
991
8
Тұрғылықты мекенді тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
18276
9
Аң аулау құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
929
10
Азаматтық қаруды (суық аң аулау, пневматикалық және газды аэрозолды қондырғыларды қоспағанда) тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж

30000
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1205650
3
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3650
15
Плата за пользование земельными участками
742000
16
Плата за загрязнение окружающей среды
460000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
601700
1
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
30000
2
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
97700
3
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
53100
4
Сбор с аукционов
36800
14
Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
10300
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
83800
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
290000
7
Прочие налоги
7356
1
Прочие налоги
7356
10
Прочие налоговые поступления в местный бюджет
7356
8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на это государственными органами или должностными лицами
359758
1
Государственная пошлина
359758
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с кассационных жалоб, а также за выдачу судом копий (дубликатов) документов
207228
3
Государственная пошлина, взимаемая за совершение нотариальных действий, а также за выдачу копий (дубликатов) нотариально удостоверенных документов
8363
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей
15178
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов за право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств,  а также за внесение изменений в эти документы
18295
6
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
36861
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
991
8
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
18276
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
929
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию гражданского оружия (за исключением холодного охотничьего, пневматического и газовых аэрозольных устройств)

2001 жылы 29 желтоқсанда
өткен ХІV сессиясының
шешіміне N 2 қосымша <*>
Ескерту. N 2 қосымша жаңа редакцияда - Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХVІ сессиясының 2002 жылғы 13 ақпандағы  шешімімен; Алматы қалалық Мәслихатының ІІ сайланған ХІХ сессиясының 2002 жылғы 18 қыркүйектегі шешімімен; IІ сайланған XX сессиясының 2002 жылғы 29 қарашадағы шешімімен.
2002 жылға арналған жергілікті бюджеттің ағымдағы
бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Мекеме                           Атауы
Бағдарлама
1
2
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызмет көрсетулер
103
Жергілікті өкілетті органдар аппараты
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары
105
Әкімдер аппараты
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары
23
Өкілдік шығындарға арналған қаржы есебінен түрлі шаралар өткізу
57
Мүлікті бағалауды қамтамасыз ету
259
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын коммуналдық меншіктің атқару органы
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары
30
Коммуналдық меншікті жекешелендіруді ұйымдастыру
260
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қаржы атқару органы
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары
2
Қорғаныс
105
Әкімдер аппараты
31
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы бойынша шаралар
32
Жергілікті деңгейдегі төтенше жағдайларды жою
63
Әскери қызметке жазу және шақыру шаралары
3
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік
251
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкі істер атқару органы
2
Төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру
30
Жергілікті деңгейде қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
34
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысушы азаматтарды көтермелеу
36
Елді мекендердегі жол қозғалысын реттеу құралдарын және жабдықтарын пайдалану
4
Білім
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқару органы
11
Жергілікті деңгейде кадрларды қайта даярлау және біліктілігін көтеру
20
Жергілікті деңгейде жалпы білім беру
31
Жергілікті деңгейде бастауыш кәсіптік білім беру
36
Жергілікті деңгейде мектепке дейінгі балалар тәрбиесі және оқыту
38
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру жөніндегі халыққа психологиялық медициналық педагогикалық консультациялық көмек көрсету
40
Жергілікті деңгейде әдістемелік қамтамсыз ету
46
Мектепаралық оқу-өндірістік комбинаттарда бастауыш кәсіптік білім беру
61
Жергілікті деңгейде балалар мен жасөспірімдер үшін қосымша білім беру бағдарламаларын жүзеге асыру
5
Денсаулық сақтау
251
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкі істер атқару органы
31
Әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне, олардың отбасы мүшелеріне медициналық көмек көрсету
32
Әскери қызметшілерге, құқық қорғау органдары қызметкерлеріне олардың отбасы мүшелеріне амбулаториялық-емханалық ұйымдарда медициналық көмек көрсету

от 29 декабря 2001 г.
Перечень текущих бюджетных программ местного бюджета на 2002 год
Сноска. Приложение 2 - в редакции   решения   XХ сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 29 ноября 2002 года.
Функциональная группа
Администратор                  Наименование
Программа
1
2
1
Государственные услуги общего характера
103
Аппарат местных представительных органов
2
Административные затраты на местном уровне
105
Аппарат акима
2
Административные затраты на местном уровне
23
Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
57
Обеспечение оценки имущества
259
Исполнительный орган коммунальной собственности, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
30
Организация приватизации коммунальной собственности
260
Исполнительный орган финансов, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
2
Оборона
105
Аппарат акима
31
Мероприятия по мобилизационной подготовке на местном уровне
32
Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне
63
Мероприятия по приписке и призыву на военную службу
3
Общественный порядок и безопасность
251
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
30
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности на местном уровне
34
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
36
Эксплуатация оборудования и средств по регулированию дорожного движения в населенных пунктах
4
Образование
263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
11
Повышение квалификации и переподготовка кадров на местном уровне
20
Общеобразовательное обучение на местном уровне
31
Начальное профессиональное образование на местном уровне
36
Детское дошкольное воспитание и обучение на местном уровне
38
Оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению  по обследованию психического здоровья детей и подростков
40
Методологическое обеспечение на местном уровне
46
Предоставление начального профессионального образования в межшкольных учебно-производственных комбинатах
61
Реализация программ дополнительного образования для детей и юношества на местном уровне
5
Здравоохранение
251
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из местного бюджета
31
Оказание стационарной медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, членам их семей
32
Оказание медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, членам их семей в амбулаторно-поликлинических организациях

254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық атқару органы
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары
30
Психикалық ауруға шалдыққандарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
31
ВИЧ-дертіне шалдыққандарға медициналық көмек көрсету
32
Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған көмек көрсету
33
Жергілікті деңгейде эпидемиямен күрес жүргізу
36
Жергілікті деңгейде халыққа арнайы медициналық көмекпен қоса, стационарлық жәрдем көрсету
37
Жедел медициналық көмек көрсету
38
Жергілікті деңгейде халық денсаулығын қорғау жөніндегі өзге де қызмет көрсетулер
39
Санитарлық-эпидемиологиялық игілікті қамтамасыз ету
40
ҰОС ардагерлері мен мүгедектері үшін ауруханалар мен емханалар
41
Жергілікті деңгейде салауатты өмір салтын насихаттау
43
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
44
Дәрі-дәрмектер мен медицина жабдықтарын орталықтандырылған тәсілмен сатып алу
45
Аналар мен балаларды қорғау
47
Онкологиямен ауыратындарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
48
Маскүнемдікке, нашақорлыққа және токсикоманияға шалдыққандарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
49
Тері-венерологиялық дертке шалдыққандарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
50
Жұқпалы аурумен ауыратындарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
54
Алғашқы медико-санитарлық көмек пен мамандандырылған амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
105
Әкімдер аппараты
60
Жергілікті өкілетті органдардың шешімімен азаматтардың жеке санаттарына берілетін әлеуметтік төлемдер
258
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты әлеуметтік қорғау атқарушы  органы
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары
30
Жұмыспен қамту бағдарламасы
31
Мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар
32
Жергілікті деңгейде интернат үлгісіндегі мекемелер арқылы көрсетілген әлеуметтік қамсыздандыру
33
Жергілікті деңгейде медициналық әлеуметтік сараптама
35
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізіп беру бойынша қызмет көрсетуге  ақы төлеу
42
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50
Тұрғын үймен көмек
57
Жергілікті деңгейде мүгедектерді әлеуметтік қолдау
60
Белгілі тұрағы жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
33
Балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және көлік атқарушы органы
34
Жерлеу орындарын ұстау және туысы жоқтарды жерлеу
35
Елді мекендердің санитарлық жағдайын қамтамасыз ету
36
Көшелерді жарықтандыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу
38
Елді мекендерді көгалдандыру жұмыстарын жүргізу
45
Мемлекеттік мұқтаждар үшін тұрғын үй мен жер учаскелерін босату
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік

254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
30
Оказание специализированной медицинской помощи больным, страдающим психическими расстройствами
31
Оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным больным
32
Оказание специализированной медицинской помощи больным туберкулезом
33
Борьба с эпидемиями на местном уровне
36
Оказание стационарной медицинской помощи населению на местном уровне
37
Оказание скорой медицинской помощи
38
Прочие услуги по охране здоровья населения на местном уровне
39
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
40
Больницы и поликлиники для ветеранов и инвалидов Великой Отечественной войны
41
Пропаганда здорового  образа жизни  на местном уровне
43
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
44
Централизованный закуп лекарственных средств
45
Охрана материнства и детства
47
Оказание специализированной медицинской помощи больным онкологическими заболеваниями
48
Оказание специализированной медицинской помощи больным алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией
49
Оказание специализированной медицинской помощи больным кожно-венерологическими заболеваниями
50
Оказание специализированной медицинской помощи больным инфекционными заболеваниями
54
Оказание первичной медико-санитарной помощи и специализированной амбулаторно-поликлинической помощи
6
Социальное обеспечение  и социальная помощь
105
Аппарат акима
60
Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов
258
Исполнительный орган труда и социальной защиты населения, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
30
Программа занятости
31
Специальные государственные пособия
32
Социальное обеспечение, оказываемое через учреждения интернатского типа на местном уровне
33
Медико-социальная экспертиза на местном уровне
35
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
42
Государственная адресная социальная помощь
50
Жилищная помощь
57
Социальная поддержка инвалидов на местном уровне
60
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
33
Социальное обеспечение детей
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
34
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
35
Обеспечение санитарного состояния населенных пунктов
36
Организация и проведение работ по уличному освещению
38
Проведение работ по озеленению населенных пунктов
45
Высвобождение жилища и земельных участков для государственных нужд
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

105
Әкімдер аппараты
37
Жергілікті деңгейде демалысты ұйымдастыру
46
Газеттер мен жорналдар арқылы жергілікті деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
47
Жергілікті деңгейде телерадио хабарлары арқылы мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу
261
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мұрағат қоры атқарушы органы
2
Жергілікті деңгейді әкімшіліктік шығындар
30
Жергілікті деңгейде мұрағат қорын, баспа басылымдарын сақтау және оларды арнаулы пайдалануды қамтамасыз ету
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
39
Жергілікті деңгейде спорт шараларын өткізу
41
Жергілікті деңгейде халықтың бос уақытын мәдениетті түрде өткізуін қамтамасыз ету
42
Жергілікті деңгейде мемлекет қайраткерлерін мәңгілік есте қалдыру
43
Жергілікті деңгейде ойын-сауық шараларын өткізу
44
Жергілікті деңгейде тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
45
Жергілікті деңгейде ақпараттардың жалпыға бірдей жетуін қамтамасыз ету
48
Тарих және мәдениет ескерткіштерді сақтау, елді мекендердің тарихи, ұлттық және мәдени салт дәстүрлерін дамытуға көмек беру
56
Мәдениет және спорт объектілерін салу және күрделі жөндеу
57
Жергілікті деңгейде туристік қызмет көрсету жөніндегі іс шаралар
264
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қоғамдық қатынасты және ішкі саясатты талдау атқарушы органы
2
Жергілікті деңгейде әкімшіліктік шығындар
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау
105
Әкімдер аппараты
34
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғауды ұйымдастыру
65
Жергілікті деңгейде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау
256
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау бойынша атқарушы орган
2
Жергілікті деңгейде әкімшіліктік шығындар
12
Көлік және байланыс
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және көлік атқарушы органы
50
Жергілікті деңгейде автомобиль пайдалану
13
Басқалары
105
Әкімдер аппараты
25
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін облыстық, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен іс шаралар өткізу
52
Облыстың,  Астана және Алматы қалаларының табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларын жою үшін жергілікті атқару органдарының резерві
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары
272
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын экономика, шағын және орта бизнесті қолдау атқарушы органы
2
Жергілікті дәрежедегі әкімшілік шығындары

105
Аппарат акима
37
Организация отдыха на местном уровне
46
Проведение государственной информационной политики через газеты и журналы на местном уровне
47
Проведение государственной информационной политики через телерадиовещание на местном уровне
261
Исполнительный орган управления архивами, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
30
Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных изданий и их специальное использование на местном уровне
263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
39
Проведение спортивных мероприятий на местном уровне
41
Обеспечение культурного досуга населения на местном уровне
42
Увековечение памяти деятелей государства на местном уровне
43
Проведение зрелищных мероприятий на местном уровне
44
Хранение историко-культурных ценностей на местном уровне
45
Обеспечение общедоступности информации на местном уровне
48
Сохранение исторического и культурного наследия, содействия развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев населения
56
Проведение региональной молодежной политики
57
Мероприятия по туристической деятельности на местном уровне
264
Исполнительный орган анализа общественных отношений и внутренней политики, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
10
Сельское, водное, лесное,  рыбное хозяйство и охрана окружающей среды
105
Аппарат акима
34
Организация охраны окружающей среды на местном уровне
65
Содержание особо охраняемых природных территорий на местном уровне
256
Исполнительный орган по природопользованию и охране окружающей среды
2
Административные затраты на местном уровне
12
Транспорт и связь
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
50
Эксплуатация автомобильных дорог на местном уровне
13
Прочие
105
Аппарат акима
25
Проведение мероприятий за счет средств резерва местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
52
Резерв местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне
272
Исполнительный орган экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, государственных закупок финансируемый из местного бюджета
2
Административные затраты на местном уровне

263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
8
Жергілікті деңгейде орта кәсіптік білімді мамандар даярлау
32
Жергілікті деңгейде орта білім беру жүйесін ақпараттандыру
37
Орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңалау үшін оқулықтар сатып алу және жеткізу
53
Жергілікті деңгейде білім объектілерін салу
64
Өзге де білім ұйымдарының материалдық техникалық базасын нығайту
66
Жалпы бастауыш және жалпы орта білім беретін мекемелерді күрделі жөндеу
72
Жалпы бастауыш және жалпы орта білім беретін мекемелердің материалдық техникалық базасын нығайту
73
Бастауыш кәсіптік білім беру мекемелеріне күрделі жөндеу
74
Бастауыш кәсіптік білім беру мекемелерінің материалдық техникалық базасын нығайту
5
Денсаулық сақтау
254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық атқарушы органы
55
Коммуналдық меншіктегі денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеу
56
Денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
57
Медициналық жабдықтарды және санитарлық көлікті орталықтандырын сатып алу
70
Денсаулық сақтау атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
258
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты әлеуметтік қорғау атқарушы  органы
70
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
40
Әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі жөндеу
44
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
52
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу
70
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласын атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
68
Балаларды әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
69
Балаларды әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарына күрделі жөндеу
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және көлік атқарушы органы
32
Мемлекеттік мұқтаждар үшін тұрғын үй мен жер учаскелерін босату
59
Халықтың аса мұқтаж адамдарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
84
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
261
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мұрағат қоры атқарушы органы
33
Мұрағаттардың материалдық-техникалық базасын нығайту
37
Мұрағаттарға күрделі жөндеу
70
Қоғамдық қатынасты және ішкі саясатты талдау атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту

263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
8
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием на местном уровне
30
Капитальный ремонт прочих объектов образования на местном уровне
32
Информатизация системы среднего образования на местном уровне
37
Приобретение и доставка учебников для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего образования
53
Строительство объектов образования на местном уровне
64
Укрепление материально-технической базы прочих организаций образования
66
Капитальный ремонт учреждений начального общего, среднего общего образования
72
Укрепление материально-технической базы учреждений начального общего, основного общего, среднего общего образования
73
Капитальный ремонт учреждений начального профессионального образования
74
Укрепление материально-технической базы учреждений начального профессионального образования
5
Здравоохранение
254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
55
Капитальный ремонт объектов здравоохранения, находящихся в коммунальной собственности
56
Укрепление материально-технической базы организаций здравоохранения
57
Централизованный закуп медицинского оборудования и санитарного транспорта
70
Укрепление материально-технической базы исполнительных органов здравоохранения
6
Социальное обеспечение  и социальная помощь
258
Исполнительный орган труда и социальной защиты населения, финансируемый из местного бюджета
40
Капитальный ремонт объектов социального обеспечения
44
Укрепление материально-технической базы учреждений труда и социальной защиты населения
52
Строительство объектов социального обеспечения
70
Укрепление материально-технической базы исполнительных органов труда и социальной защиты населения
263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
68
Укрепление материально-технической базы организаций социального обеспечения детей
69
Капитальный ремонт организаций социального обеспечения детей
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
32
Техническое оснащение организаций по обеспечению санитарного состояния населенных пунктов
59
Обеспечение жильем особо нуждающихся лиц населения
84
Кредитование для улучшения водоснабжения
85
Кредитование для развития коммунального хозяйства
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
261
Исполнительный орган управления архивами, финансируемый из местного бюджета
33
Укрепление материально-технической базы архивов
37
Капитальный ремонт архивов
70
Укрепление материально-технической базы исполнительных органов управления архивами

263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқару органы
47
Жергілікті маңызды тарих және мәдениет ескерткіштерін жөндеу - қайта жаңарту жұмыстарын жүргізу және аумағын көркейту
35
Кітапханаларға күрделі жөндеу жүргізу
49
Мәдениет объектілерін күрделі жөндеу
51
Мәдениет ұйымдарының материалдық техникалық базасын нығайту
54
Мәдениет объектілерін салу
59
Кітапханалардың материалдық-техникалық базасын нығайту
67
Спорт ғимараттарын салу
264
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қоғамдық қатынасты және ішкі саясатты талдау атқарушы органы
70
Қоғамдық қатынасты және ішкі саясатты талдау атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау
105
Әкімдер аппараты
51
Мемлекеттік табиғи парктердің материалдық-техникалық базасын нығайту
70
Табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау  атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
11
Өнеркәсіп, энергетика, құрылыс және жер қойнауын пайдалану
130
Алматы қаласының әкімі
31
Әлеуметтік сала объектілерінің сейсмологиясын күшейту жөніндегі жұмыстар
273
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым мен құрылыс атқарушы органы
48
Жергілікті деңгейдегі жобалау-іздестіру, конструкторлық және технологиялық жұмыстар
12
Көлік және байланыс
130
Алматы қаласының Әкімі
30
Алматы қаласында  метрополитен құрылысы
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және көлік атқарушы органы
33
Қалалық және ауданаралық қоғамдық көлікті дамыту
49
Жергілікті деңгейде автомобиль жолын салу және қайта жаңарту
13
Басқалары
105
Әкімдер аппараты
30
Коммуналдық меншік объектілерін салу және күрделі жөндеу
130
Алматы қаласының Әкімі
32
Алматы қаласының инфраструктурасын дамыту
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқару органы
70
Білім, мәдениет, спорт және туризм атқару органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
272
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын экономика, шағын және орта бизнесті қолдау атқарушы органы
70
Экономика, шағын және орта бизнесті қолдау атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
80
Жергілікті деңгейде шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін несиелендіру
273
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым мен құрылыс атқарушы органы
31
Коммуналдық меншік объектілерін салу және күрделі жөндеу
36
Коммуналдық меншік объектілерін күрделі жөндеу
70
Инфрақұрылым және құрылыс атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту

263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
47
Проведение ремонтно-реставрационных работ и благоустройство территории памятников истории и культуры местного значения
35
Капитальный ремонт библиотек
49
Капитальный ремонт объектов культуры
51
Укрепление материально-технической базы организаций культуры
54
Строительство объектов культуры
59
Укрепление материально-технической базы библиотек
67
Строительство спортивных сооружений
264
Исполнительный орган анализа общественных отношений и внутренней политики, финансируемый из местного бюджета
70
Укрепление материально-технической базы исполнительных органов анализа общественных отношений и внутренней политики
10
Сельское, водное, лесное,  рыбное хозяйство и охрана окружающей среды
105
Аппарат акима
51
Укрепление материально-технической базы государственных природных парков
256
Исполнительный орган по природопользованию и охране окружающей среды, финансируемый из местного бюджета
70
Укрепление материально-технической базы исполнительных органов по природопользованию и охране окружающей среды
11
Промышленность и строительство
130
Аким города Алматы
31
Проведение работ по сейсмоусилению объектов социальной сферы
273
Исполнительный орган инфрастуктуры и строительства, финансируемый из местного бюджета
48
Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические работы на местном уровне
12
Транспорт и связь
130
Аким города Алматы
30
Строительство метрополитена в г.Алматы
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
33
Развитие городского и межрайонного (межгородского) общественного транспорта
49
Строительство и реконструкция автомобильных дорог на местном уровне
13
Прочие
105
Аппарат акима
30
Строительство объектов коммунальной собственности
130
Аким города Алматы
32
Развитие инфраструктуры города Алматы
263
Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
70
Укрепление материально-технической базы исполнительных органов образования, культуры, спорта и туризма
272
Исполнительный орган экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, государственных закупок финансируемый из местного бюджета
70
Укрепление материально-технической базы исполнительных органов экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, государственных закупок
80
Кредитование для развития малого предпринимательства на местном уровне
273
Исполнительный орган инфрастуктуры и строительства, финансируемый из местного бюджета
31
Строительство объектов коммунальной собственности
36
Капитальный ремонт объектов коммунальной собственности
70
Укрепление материально-технической базы  исполнительных органов инфраструктуры и строительства

274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және көлік атқарушы органы
70
Тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және көлік атқарушы органдарының материалдық-техникалық базасын нығайту
ІІ сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының ХІV сессиясының төрағасы
ІІ сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы

274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
70
Укрепление материально-технической базы  исполнительных органов жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта
Председатель
XIV-й сессии Алматинского
городского Маслихата II-го созыва          Т.Измухамбетов
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата II созыва                        Ж.Турегельдинов