2001 жылғы облыстық бюджетті нақтылау туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімі 2001 жылғы 19 наурыздағы N 9/1 Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2001 жылғы 25 сәуірде N 305 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 23 шілдеде N 27/10 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.07.23 шілдеде N 27/10 Шешімімен
Жекелеген бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландыруға көзделген қаржының жеткiлiксiздiгiне байланысты облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. Облыстық бюджеттiң әлеуметтiк салық бойынша кiрiстерi 316 876 мың теңгеге көбейтiлсiн, ол мына шараларға бағытталсын:
құрылып жатқан Қазақстанды дамыту банкiнiң жарғылық капиталына қатысу үшiн 30 000 мың теңге;
еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасының аудандардағы, Петропавл қаласындағы органдарына компьютерлер сатып алу және барлық деңгейдегi мәслихаттарды ұстау үшiн сәйкес түрде 5880 мың теңге, 2110 мың теңге 1 қосымшаға сәйкес;
Петропавл қаласын көркейту жөнiндегi жұмыстарды жүргiзуге 100 000 мың теңге;
отбасы үлгiсiндегi Балалар деревнясын, белгiлi тұрақ орны жоқ адамдар үшiн әлеуметтiк адаптация орталығын қаржыландыруға және Петропавл қаласында жасөспiрiмдер үйлерiн реконструкциялауға сәйкес түрде 6 600 мың теңге, 3400 мың теңге, 5000 мың теңге;
облыстық бюджетiнiң бағдарламалары бойынша шығыстарға 163886 мың теңге 2 қосымшаға сәйкес.
2. Шал ақын ауданына алкоголь өнiмдерiне акциздер бойынша жоспар 25 284 мың теңгеге азайтылсын, ауданға трансферттер және өзiндiк-облыстық бюджеттiң акциз салығы бойынша жоспарлы кiрiстерi осы сомаға көбейтiлсiн;
3. "Жергiлiктi органдар аппараты" 03 қосымша бағдарламасы 02 бағдарламасындағы 251 мекемеден 700 мың теңге сомасындағы қаржы "Әскери қызметшiлерге, құқық қорғау қызметкерлерiне, олардың отбасылары мүшелерiне стационарлық медициналық қызмет көрсету" 31 бағдарламасының 251 мекемесiне аударылсын;
4. 2001 жылғы бiрыңғай бюджеттiк классификацияға енгiзiлген өзгерiстерге сәйкес кредиттер ауыстырылсын:
"Мемлекеттiк мекемелер кадрлары бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау" 06 қосымша бағдарламасының 11 бағдарламасындағы 263 мекемеден 1055 мың теңге 5 қосымша бағдарламасының 11 бағдарламасындағы 105 мекемеге аударылсын;
"Құқық қорғау органдары қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеудiң жаңа жүйесiн енгiзу" 40 бағдарламасындағы 105 мекемеден 91922 мың теңге "Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын iшкi iстер атқарушы органы" 251 мекемеге бағдарламалар бойынша 62784 мың теңге сомасында және "Жергiлiктi деңгейде төтенше жағдайларды жою" 32 бағдарламасындағы 105 мекемеге 29138 мың теңге сомасында аударылсын;
"Нотариалдық кеңселер" 66 бағдарламасындағы 105 мекемеден 8463 мың
теңге "Жергiлiктi маңыздағы автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз
ету" 50 бағдарламасы бойынша "Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және транспорт атқарушы органы"
274 мекемесiне 3 қосымшаға сәйкес аударылсын.

Об уточнении областного бюджета на 2001 год
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 19 марта 2001 года N 9/1 Зарегистрировано управлением юстиции Северо-Казахстанской области 25 апреля 2001 года за N 305. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23 июля 2010 года N 27/10
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 23.07.2010 г. N 27/10
В связи с недостаточностью средств, предусмотренных на финансирование отдельных бюджетных программ, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Увеличить доходы областного бюджета по социальному налогу на 316876 тыс.тенге, направив их на следующие мероприятия:
для участия в уставном капитале создаваемого Банка развития Казахстана 30000 тыс.тенге;
на приобретение компьютеров органам управления труда, занятости и социальной защиты населения в районах, г.Петропавловске и содержание маслихатов всех уровней соответственно 5880 тыс.тенге, 2110 тыс.тенге согласно приложению 1;
на проведение работ по благоустройству г.Петропавловска 100000 тыс. тенге;
на финансирование Детской деревни семейного типа, центра социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства и завершение реконструкции домов юношества в г.Петропавловске соответственно 6600 тыс. тенге, 3400 тыс.тенге, 5000 тыс.тенге;
на расходы областного бюджета по программам 163886 тыс.тенге согласно приложению 2.
2. Уменьшить план по акцизам на алкогольную продукцию району Шал акына на 25284 тыс.тенге, увеличив на эту сумму трансферты району и плановые доходы собственно-областного бюджета по акцизному налогу;
3. Передать ассигнования с учреждения 251 программы 02 подпрограммы 03 "Аппарат местных органов" в сумме 700 тыс.тенге на учреждение 251 программу 31 "Оказание стационарной медицинской помощи военнослужащим, сотрудникам правоохранительных органов, членам их семей".
4. В соответствии с внесенными изменениями в Единую бюджетную классификацию 2001 года передвинуть кредиты:
с учреждения 263 программы 11 подпрограммы 06 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных учреждений" 1055 тыс.тенге на учреждение 105 программу 11 подпрограмму 5 "Повышение квалификации государственных служащих";
с учреждения 105 программы 40 "Введение новой системы оплаты труда сотрудников правоохранительных органов" 91922 тыс.тенге на учреждение 251 "Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из местного бюджета" по программам в сумме 62784 тыс.тенге и на 105 учреждение программу 32 "Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне" в сумме 29138 тыс. тенге;
с учреждения 105 программы 66 "Нотариальные конторы" 8463 тыс.тенге на учреждение 274 "Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета" по программе 50 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог местного значения", согласно приложению 3.

5. Облыстық бюджеттiң жыл басында қалыптасқан бюджеттiк қаржының бос
қалдықтары есебiнен бөлiнсiн:
а) ауыл шаруашылығы департаментiне облыстың ақпараттық-маркетингтiк
жүйесiн техникалық жарақтандыру үшiн 3700 мың теңге.
Облыстық мәслихаттың                           Облыстық
кезектен тыс IХ сессиясының                        мәслихат
төрайымы                                  хатшысы
1 қосымша
облыстық мәслихаттың
2001ж. 19 наурыздағы N 9/1
шешiмiне
2001 жылы еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк
қорғау басқармасы органдарына компьютерлер сатып алуға
және облыс мәслихаттарын ұстауға қажеттi шығыстар
мың теңге
------------------------------------------------------------------------
№ N                                Мәслихаттарды        Компьютерлер
тәртiбi       Аудан, қала              ұстау             сатып алу
------------------------------------------------------------------------
1       Айыртау                       119                 420
2       Ақжар                         119                 420
3       Аққайың                       119                 420
4       Есiл                          119                 420
5       Жамбыл                        119                 420
6       Қызылжар                      119                 420
7       М.Жұмабаев                    119                 420
8       Мамлют                        119                 420
9       Тайынша                       119                 420
10       Тимирязев                     119                 420
11       Уәлиханов                     119                 420
12       Целинный                      119                 420
13       Шал ақын                      119                 420
14       Петропавл қаласы              119                 420
15       Облыстық                      444
Облыс бойынша барлығы        2110                5880
------------------------------------------------------------------------
2 қосымша
облыстық мәслихаттың
2001 ж. 19 наурыздағы
№                                                       N 9/1 шешiмiне
Мемлекеттiк мекемелер мен кәсiпорындарға
қаржыларды көбейту туралы
мың теңге
------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Администратор
Бағдарлама
------------------------------------------------------------------------
Бағдарламалар аты                Шығыстар
------------------------------------------------------------------------
1     2      3                      4                            5
------------------------------------------------------------------------
1                Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
105         Әкiмдер аппараты

5. Выделить за счет свободных остатков бюджетных средств областного бюджета, сложившихся на начало года:
а) департаменту сельского хозяйства для технического оснащения информационно-маркетинговой системой области 3700 тыс.тенге.
Председатель внеочередной                      Секретарь
IX сессии областного маслихата                 областного маслихата
Приложение 1
к решению областного маслихата
от 19 март 2001г. N 9/1
Потребность в расходах на приобретение компьютеров
органам управления труда, занятости и социальной защиты
населения и содержание маслихатов области в 2001 году
тыс.тенге
------------------------------------------------------------------------
№ N                                  Содержание         Приобретение
п/п       Район, город              маслихатов         компьютеров
------------------------------------------------------------------------
1       Айыртауский                   119                 420
2       Ақжарский                     119                 420
3       Аккайынский                   119                 420
4       Есильский                     119                 420
5       Жамбылский                    119                 420
6       Кызылжарский                  119                 420
7       М.Жумабаева                   119                 420
8       Мамлютский                    119                 420
9       Тайыншинский                  119                 420
10       Тимирязевский                 119                 420
11       Уалихановский                 119                 420
12       Целинный                      119                 420
13       р-н Шал ақына                 119                 420
14       г.Петропавловск               119                 420
15       Областной                     444
Итого по области             2110                5880
-----------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к решению областного маслихата
от 19 март 2001г. N 9/1
Об увелечении ассигнований государственным
учреждениям и предприятиям
тыс.тенге
------------------------------------------------------------------------
Функциональная группа
Администратор
Программа
------------------------------------------------------------------------
Наименование программ            Расходы
------------------------------------------------------------------------
1     2      3                      4                            5
------------------------------------------------------------------------
1                Государственные услуги общего характера
105         Аппарат акимов

2   Жергiлiктi деңгейде әкiмшiлiк шығыстар         3000
2                Қорғаныс
105         Әкiмдер аппараты
63   Әскери қызметке тiркеу және шақыру
жөнiндегi шаралар                              2000
5                Денсаулық сақтау
254         Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
денсаулық сақтау атқарушы органы
36   Жергiлiктi деңгейде халыққа стационарлық
медициналық көмек көрсету                     11260
44   Дәрi-дәрмектiк заттарды, медициналық
құрал-жабдықты және санитарлық транспортты
орталықтандырып сатып алу                     15000
47   Онкологиялық сырқатпен ауруларға
мамандандырылған медициналық көмек көрсету     1000
8                Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк
263         Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
мәдениет атқарушы органы
43   Жергiлiктi деңгейде ойын-сауық шараларын
өткiзу                                        10000
12                Транспорт және байланыс
274         Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
тұрғын-үй коммуналдық, жол шаруашылығы және
транспорт атқарушы органы
50   Жергiлiктi маңызды автомобиль жолдарының
жұмыс iстеуiн қамтамсыз ету                  121626
------------------------------------------------------------------------
БАРЛЫҒЫ                                      163886
------------------------------------------------------------------------
3 қосымша
Облыстық мәслихаттың
2001 ж. 19 наурыздағы
№                                                      N 9/1 шешiмiне
Мемлекеттiк мекемелер мен кәсiпорындарға
қаржыларды ауыстыру туралы
мың теңге
------------------------------------------------------------------------
Функционалдық топ
Администратор
Бағдарлама
------------------------------------------------------------------------
Бағдарламалар аты           Шығыстар
------------------------------------------------------------------------
1    2     3                            4                       5
------------------------------------------------------------------------
I. Азайтылсын
------------------------------------------------------------------------
3               Құқық қорғау қызметi
105         Әкiмдер аппараты
66    Нотариалдық кеңселер                           8463
4               Бiлiм
263         Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
бiлiм, мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы
11    Жергiлiктi деңгейде кадрлардың
бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау        1055
13              Басқалары
105         Әкiмдер аппараты
40    Құқық қорғау қызметкерлерiнiң еңбегiне
ақы төлеудiң жаңа жүйесiн енгiзу              91922
-----------------------------------------------------------------------
Барлығы                 101440
-----------------------------------------------------------------------
II. Көбейтiлсiн
-----------------------------------------------------------------------
2               Қорғаныс
105         Әкiмдер аппараты
32    Жергiлiктi деңгейде төтенше жағдайларды жою   29138
3               Құқық қорғау қызметi
251         Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын iшкi
iстер атқарушы органы

2   Административные расходы на местном уровне     3000
2                Оборона
105         Аппарат акимов
63   Мероприятия по приписке и призыву на
военную службу                                 2000
5                Здравоохранение
254         Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета
36   Оказание стационарной медицинской помощи
населению на местном уровне                   11260
44   Централизованный закуп лекарственных
средств, медицинского оборудования  и
санитарного транспорта                        15000
47   Оказание специализированной медицинской
помощи больным онкологическими заболеваниями   1000
8                Культура, спорт и информационное
пространство
263         Исполнительный орган культуры, финансируемый
из местного бюджета
43   Проведение зрелищных мероприятий на местном
уровне                                        10000
12                Транспорт и связь
274         Исполнительный орган жилищно-коммунального,
хозяйства и транспорта, финансируемый из
местного бюджета
50   Обеспечение функционирования автомобильных
дорог местного значения                      121626
------------------------------------------------------------------------
ИТОГО                                        163886
------------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к решению областного маслихата
от 19 март 2001г. N 9/1
О передвижке ассигнований государственным
учреждениям и предприятиям
тыс.тенге
------------------------------------------------------------------------
Функциональная группа
Администратор
Программа
------------------------------------------------------------------------
Наименование программ            Расходы
------------------------------------------------------------------------
1     2      3                      4                            5
------------------------------------------------------------------------
I. Уменьшить
------------------------------------------------------------------------
3               Правоохранительная деятельность
105         Аппарат акимов
66    Нотариальные конторы                           8463
4               Образование
263         Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из
местного бюджета
11    Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                       1055
13              Прочие
105         Аппарат акимов
40    Введение новой системы оплаты труда
сотрудников правоохранительных органов        91922
-----------------------------------------------------------------------
Итого:                  101440
-----------------------------------------------------------------------
II. Увеличить
-----------------------------------------------------------------------
2               Оборона
105         Аппарат акимов
32    Ликвидация чрезвычайных ситуаций на
местном уровне                                29138
3               Правоохранительная деятельность
251         Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета

2    Жергiлiктi деңгейде әкiмшiлiк шығыстары       58422
31    Кәмелетке толмағандарды уақытша адалау,
адаптация және реабелитация орталығы           1471
32    Белгiлi тұратын орны және құжаттары жоқ
адамдар үшiн қабылдау-тарату орындары           967
34    Қылмыстық-атқарушы инспекция                    889
4               Бiлiм
105         Әкiмдер аппараты
11    Жергiлiктi деңгейде мемлекеттiк қызметшiлер
бiлiктiлiгiн көтеру                            1055
251         Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын iшкi
iстер атқарушы органы
11    Жергiлiктi деңгейде кадрлар бiлiктiлiгiн
арттыру және қайта даярлау                     1035
12              Транспорт және байланыс
274         Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын
тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және
транспорт атқарушы органы
50    Жергiлiктi маңызды автомобиль жолдарының
жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету                   8463
-----------------------------------------------------------------------
Барлығы                 101440
-----------------------------------------------------------------------
(Маман: Д.Қ.Ысқақова)

2    Административные расходы на местном уровне    58422
31    Центр временной изоляции, адаптации и
реабилитации несовершеннолетних                1471
32    Приемники-распределители для лиц, не
имеющих определенного места жительства
и документов                                    967
34    Уголовно-исполнительная инспекция               889
4               Образование
105         Аппарат акимов
11    Повышение квалификации государственных
служащих на местном уровне                     1055
251         Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета
11    Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                       1035
12              Транспорт и связь
274         Исполнительный орган жилищно-коммунального,
хозяйства и транспорта, финансируемый из
местного бюджета
50    Обеспечение функционирования автомобильных
дорог местного значения                        8463
-----------------------------------------------------------------------
Итого:                  101440
-----------------------------------------------------------------------
(Специалист: Искакова Д.К.)