Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты мен облыс әкімінің бірлескен шешімі 2001 жылғы 28 маусымдағы N 12/3-47 Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2001 жылғы 13 тамызда N 415 тіркелді
Тайынша аудандық мәслихаты сессиясы мен әкiмiнiң өтiнiмдерi негiзiнде және "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Z934200_ 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңның 11 бабына сәйкес облыстық мәслихаттың ХII сессиясы және облыс әкiмi ШЕШIМ қабылдайды:
1. Әкiмшiлiк орталығы болып Краснокаменка селосы айқындала және оның құрамына Краснокаменка, Мәдениет, Талап, Волынск селолары енгiзiле отырып, Летовочный селолық округi базасында Красноармейск селолық округi;
Әкiмшiлiк орталығы болып Красная Поляна селосы айқындала және оның құрамына Чернигов селосы және Макашев селолық округiнiң Красная Поляна, Черниговка, Глубокое, Доброжановка, Озерное, Степное Краснодольск, Южное, Ростовка селолары енгiзiле отырып, Краснополян селолық округi;
Әкiмшiлiк орталығы болып Мироновка селосы айқындала және оның құрамына Виноградовка, Мироновка, Старо-Сухотно, Берлиновка, Надеждинка, Заречное селолары енгiзiле отырып, Большеиюзим және Чермошнян селолық округтерiн iрiлендiру арқылы Миронов селолық округi;
Әкiмшiлiк орталығы болып Рощинск селосы айқындала және оның құрамына Макашев және Кременчуг селолық округтерiнiң - Макашевка, Октябрск, Дмитровка, Краматоровка, Сарыбай, Рощинск, Комсомолец селолары жатқызыла отырып, Рощинск селолық округi;
Әкiмшiлiк орталығы болып Тихоокеанск селосы айқындала және Алабота және Зеленгой селолық окугтары аумағының құрамынан Тихоокеан, Шұқыркөл, Алабота селоларын бөле отырып, Тихоокеанск селолық округi құрылсын.
2. Оның құрамына енетiн Нагорный селосы - Чермошнян, Кренеменчуг
және Липовка селолары - Келлеров селолық округтерiне берiле отырып,
Кременчуг селолық округi жойылсын.
3. Тайынша ауданының әкiмi А.П.Маковскийге ауданның
әкiмшiлiк-аумақтық құрылысындағы өзгерiстерге байланысты екi айлық
мерзiмде және iшкi қаржылық ресурстар есебiнен, қолданылып жүрген
мемлекеттiк басқару органдары қызметкерлерi штаттық санының лимитi шегiнде
қажеттi процессуалдық әрекеттер жасау мiндеттелсiн.
4. Шешiмнiң орындауын бақылау облыстық мәслихаттың хатшысы
Е.Ж.Әубәкiровке және облыс әкiмi аппаратының басшысы Х.Қ.Әкiмхановқа
жүктелсiн.
Облыстық мәслихат                             Облыс әкiмiнің
ХІІ сессиясының төрағасы                      орынбасары
(Маман: Ысқақова Д.Қ)

Об изменениях в административно-территориальном устройстве Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
Совместное решение Северо-Казахстанского областного Маслихата и Акима области от 28 июня 2001 года N 12/3-47. Зарегистрировано управлением юстиции Северо-Казахстанской области 13.08.2001г. за N 415
На основании ходатайства сессии маслихата и акима Тайыншинского района и в соответствии со статьей 11  Закона  "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" от 8 декабря 1993 года, ХII сессия областного маслихата и аким области РЕШИЛИ:
1. Образовать:
Краснокаменский сельский округ на базе Летовочного сельского округа, включив в его состав села Краснокаменка, Маданиет, Талап, Волынское.
Административным центром определить с. Краснокаменка;
Краснополянский сельский округ с включением сел Черниговского и Макашевского сельских округов - Красная Поляна, Черниговка, Глубокое, Доброжановка, Озерное, Степное Краснодольск, Южное, Ростовка. Административным центром округа определить с. Красная Поляна; Мироновский сельский округ, разукрупнив Большеизюмовский и Чермошнянский сельские округа, с включением в его состав сел Виноградовка, Мироновка, Старо-Сухотино, Берлиновка, Надеждинка, Заречное. Административным центром округа определить с. Мироновка;
Рощинский сельский округ с отнесением к нему сел Макашевского и Кременчугского сельских округов - Макашевка, Октябрьское, Димитровка, Краматоровка, Сарыбай, Рощинское, Комсомолец. Административным центром округа определить с.Рощинское;
Тихоокеанский сельский округ путем выделения его территории из состава Алаботинского и Зеленогайского сельских округов с включением в него сел Тихоокеанское, Шункырколь, Алабота. Административным центром округа определить с. Тихоокеанское.
2. Упразднить Кременчугский сельский округ с передачей входящих в него сел Нагорное Чермошнянскому, Кременчуг и Липовка- Келлеровскому сельским округам.
3. Обязать акима Тайыншинского района Маковского А.П. в двухмесячный срок произвести необходимые процессуальные действия, связанные с административно-территориальными изменениями в районе, за счет внутренних финансовых ресурсов и в пределах существующего лимита штатной численности работников органов государственного управления.
4. Контроль за исполнением решения возложить на руководителя аппарата акима области Акимханова Х.Х..
Председатель                              Заместитель акима
ХII сессии облмаслихата                   области