Салық төлеушінің салық берешегінің есебіне мүлікті иеленуде шектеудің кейбір мәселелері
Мемлекеттік кіріс министрлігі 2002 жылғы 31 қаңтардағы N 104 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 27 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1777. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 347 (V042992) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"  K010209_   Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 48-бабын жүзеге асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілгендерді:
1) Салық төлеушінің салық берешегінің есебіне мүлікті иеленуде шектеу туралы шешім нысанын;
2) Салық төлеушінің салық берешегінің есебіне мүлікті иеленуде шектелген мүлік тізімдеме актісінің нысанын;
3) Салық төлеушінің салық берешегі есебіне мүлікті иеленуде шектелген мүлік тізімдеме актісін жасау ережесін.
2. Заң департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеу сәтінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 104 бұйрығымен бекiтiлген
Салық төлеушiнiң салық берешегiнiң есебiне
мүлiктi иеленуде шектеу туралы
ШЕШIМ
200_ жылғы "___" ________                        N ____
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер
туралы"  K010209_   Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi)
48-бабына сәйкес___________________________________________ атынан
(Төрағаның немесе Төраға орынбасарының тегi, аты, әкесiнiң аты)
________________________________________ бойынша Салық комитетi
(облысы, қала, аудан)
200_ жылғы "____" _______ N ___ мерзiмiнде орындалмаған салық
мiндеттемесiнiң орындалуын қамтамасыз ету жөнiнде қабылданатын
шаралар туралы хабардар етудiң негiзiнде салық төлеушiнiң билiк
ету мүлкiн _______________________________________________________
(салық төлеушiнiң атауы, заңды мекен-жайы, СТН)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________                       (санмен және жазумен)
сомаға салық берешегiнiң есебiне шектеудi ШЕШТI,оның iшiнде:
1 ______________________  ______________  ____________ _____________
(төлемнiң коды, атауы)    (төлем сомасы)  (өсiмақы      (айыпұл
сомасы)       сомасы)
2 ______________________  ______________  ____________ ____________
(төлемнiң коды, атауы)  (төлем сомасы)     (өсiмақы     (айыпұл
сомасы)      сомасы)
3 ______________________  ______________  ____________ ____________
(төлемнiң коды, атауы)  (төлем сомасы)   (өсiмақы     (айыпұл
сомасы)      сомасы)
4 ______________________  ______________  ____________ _____________
(төлемнiң коды, атауы)  (төлем сомасы)     (өсiмақы     (айыпұл
сомасы)       сомасы)
5 ______________________  ______________  ____________ ____________
(төлемнiң коды, атауы)  (төлем сомасы)  (өсiмақы      (айыпұл
сомасы)       сомасы)
________________________________________
(салық органының қолы, мөрi)
Шешiмдi алды ___________________________________________
(салық төлеушiнiң қолы, (мөрi) және күнi)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 104 бұйрығымен
бекiтiлген
Салық төлеушiнiң салық берешегінiң есебiне
билiк етуi шектелген мүлiк тiзiмдемесiнің
АКТIСI
200_ жылғы "___" ________                      N ____
___________________________________________ бойынша Салық комитетi
(облыс, қала, аудан)
__________________________________________________________ атынан
(салық органы лауазымды тұлғасының аты-жөнi)
200 жылғы "___" ________ N ____ салық төлеушiнiң билiк ету мүлкiн
салық берешегiнiң есебiне шектеу туралы ШЕШІМНІҢ негiзiнде
____________________________________________________________________
(салық төлеушi лауазымды тұлғаларының аты-жөнi)
________________________________________________________ қатысуымен
(салық төлеушiнің аты-жөнi немесе атауы, заңды мекен-жайы)
салық төлеушiге тиесiлi мүлiктiң тiзiмдемесiн жүргiздi.
Тiзiмдемеде мынадай мүлiк қозғалады:
____________________________________________________________________
Толық сапалы    ! Саны  ! Бухгалтерлiк     ! Тәуелсiз        ! Жиыны
сипаттамасымен  !       ! деректердiң      ! бағалаудың      !
мүлiктiң атауы  !       ! негiзiнде бағасы ! бағасы          !
!       ! (әрқайсысының)   ! (әрқайсысының)  !
____________________________________________________________________
Сипатталған мүлiк құнының жиыны:
___________________________________________________ теңгенi құрайды
(санмен және жазумен)
Осы 200 жылғы "____"_________ N ____ Салық төлеушiнiң салық
актiде айтылған барлық негiзгi құралдарды салық органы мен салық
төлеушiнiң лауазымды тұлғалары заттай түрде және менiң (бiздiң)
қатысуыммен тексердi және тiзiмдемеге енгiзiлдi, осыған байланысты
түгендеуге талабым жоқ.
Тiзiмдеме актiсiнде санамаланған негiзгi құралдар менiң (бiздiң)
жауапты сақтауымда (-ызда).
Билiк етуi шектелген тiзiмдемеде келтiрiлген мүлiктi шығындағаны,
иелiктен шығарғаны немесе заңсыз бергенi үшiн Қазақстан Республикасы

Некоторые вопросы ограничения в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика
Приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 31 января 2002 года N 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2002 года N 1777. Утратил силу - Приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 12 июля 2004 года N 347 (V042992).
В целях реализации  статьи 48 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму Решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика;
2) форму Акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика;
3) Правила составления Акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика.
2. Юридическому департаменту направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации.
Министр
Утверждено
Приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
31 января 2002 года N 104
Решение
об ограничении в распоряжении имуществом в счет
налоговой задолженности налогоплательщика
"___"_________ 200__г.                                     N ______
В соответствии со  статьей 48 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса)
Налоговый комитет по
________________________________________________________________________
(область, город, район)
в лице _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество Председателя или Заместителя Председателя)
РЕШИЛ на основании уведомления о принимаемых мерах по обеспечению
исполнения невыполненного в срок налогового обязательства от
"____"______200__г. N____ ограничить в распоряжении имуществом
налогоплательщика
__________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика, юридический адрес, РНН)
__________________________________________________________________________
в счет налоговой задолженности на сумму:
__________________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
в том числе:
1 __________________________  _______________  _________    ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
2 __________________________  _______________  _________    ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
3 __________________________  _______________  _________    ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
4 __________________________  _______________  _________    ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
5 __________________________  _______________  _________    ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
_________________________________
(подпись, печать налогового органа)
Решение получил
___________________________________________
(подпись, (печать) налогоплательщика и дата)
___________________________________________________________________________
Утвержден
Приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
31 января 2002 г. N 104
Акт
описи ограниченного в распоряжении
имущества в счет налоговой задолженности
налогоплательщика
"____"_______200__г.                                 N _____
Налоговый комитет по _______________________________________________
(область, город, район)
в лице __________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица налогового органа)
на основании РЕШЕНИЯ об ограничении в распоряжении имуществом в счет
налоговой задолженности налогоплательщика от "____"_______200__г. N______
в присутствии____________________________________________________________
(Ф.И.О. должностных лиц налогоплательщика)
_________________________________________________________________________
произвел опись имущества, принадлежащего налогоплательщику
_________________________________________________________________________
(Ф.И.О., или наименование налогоплательщика, юридический адрес)
Описи подвергнуто следующее имущество:
_________________________________________________________________________
N | Наименование   |Количество|Цена на основе|Цена       |  Итого
| имущества с    |          |бухгалтерских |независимой|
| подробной      |          |данных        |оценки     |
| качественной   |          |(каждого)     |(каждого)  |
| характеристикой|          |              |           |
___|________________|__________|______________|___________|_______________
___|________________|__________|______________|___________|_______________
Итого стоимость описанного имущества составляет:
__________________________________________________________тенге.
(в цифрах и прописью)
Все основные средства, поименованные в настоящем Акте описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика от "___"______200__г. N_____, должностными лицами налогового органа и налогоплательщика проверены в натуре и в моем (нашем) присутствии и внесены в опись, в связи с чем, претензии к инвентаризации не имею.
Основные средства, перечисленные в Акте описи, находятся на моем (нашем) ответственном хранении.

Қылмыстық кодексiнiң   K970167_   357-бабы бойынша қылмыстық
жауапкершiлiк туралы ескертiлдi.
Негiзгi құралдардың сақталуына жауапты тұлға (-лар):
_____________________  ______________________ _____________________
(лауазымы)               (қолы)           (қолының толық жазылуы)
____________________  ___________________ _________________________
(лауазымы)               (қолы)           (қолының толық жазылуы)
Осы Тізімдеме актісінде көрсетілген деректер мен есептеулерді
тексерді:
_____________________  ______________ ______________________________
(салық төлеуші)          (қолы)           (қолының толық жазылуы)
Тізімдеме актісін жасады
____________________________________________________________________
(салық органы лауазымды тұлғасының аты-жөні, қолы)
Тізімдеме актісімен таныстым және бір данасын алдым:
____________________________________________________________________
(салық төлеуші лауазымды тұлғасының аты-жөні, қолы)
Ескерту.
Тізімдеме жүргізген тұлға және салық төлеушінің лауазымды
тұлғасы Тізімдеме актісінің әрбір бетіне қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс министрiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 104 бұйрығымен
бекiтiлген
Салық төлеушiнiң салық берешегiнiң есебiне
билiк етуi шектелген мүлiк тiзiмдемесiнiң
актiсiн жасаудың тәртiбi
Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"  K010209_ Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 48-бабына сәйкес әзiрлендi және Салық төлеушiнiң салық берешегiнiң есебiне билiк етуi шектелген мүлiк тiзiмдемесiнiң актiсiн жасаудың тәртiбiн айқындайды.
1. Билiк етуi шектелген мүлiк тiзiмдемесiнiң актiсi Салық кодексiнiң 48-бабына сәйкес салық органы шығарған билiк етуi шектелген мүлiктi салық берешегiнiң есебiне шектеу туралы шешiмдi салық төлеушiге тапсырғаннан кейiн жасалады.
2. Салық төлеушінiң лауазымды тұлғасы салық органына Мүлiктiң тiзiмдеме актiсiн жасау үшiн тиiстi бухгалтерлiк құжаттарды ұсынады. Салық берешегi есебiне Билiк етуi шектелген мүлiк тiзiмдемесiнiң актiсiн жасаған кезде салық органы мүлiктi бухгалтерлiк есеп деректерiмен оның бастапқы құны мен тозу деңгейiн ескеретiн сипатталатын мүлiктiң нақты болуы мен сапасының сәйкестiгiне түгендеу жүргiзедi. Сипаттауды өткiзгеннен кейiн салық органы бухгалтерлiк есеп деректерiнiң немесе Қазақстан Республикасының бағалау қызметi туралы заңнамалық кесiмдерiне сәйкес келтiрiлген тәуелсiз бағалаудың негiзiнде айқындалатын бағаны көрсетедi.

Предупрежден об уголовной ответственности по статье 357   K970167_   Уголовного кодекса Республики Казахстан за растрату, отчуждение или незаконную передачу имущества подвергнутого описи, на которое наложено ограничение в распоряжении.
Лицо (а), ответственное (ые) за сохранность основных средств:
_______________________  ________________   ________________________
(должность)             (подпись)          (расшифровка подписи)
_______________________  ________________   ________________________
(должность)             (подпись)          (расшифровка подписи)
Указанные в настоящем Акте описи данные и подсчеты проверил:
_______________________  ________________   ________________________
(налогоплательщик)         (подпись)         (расшифровка подписи)
Акт описи составил
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись должностного лица налогового органа)
с Актом описи ознакомлен и получил один экземпляр:
________________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись должностного лица налогоплательщика)
Примечание.
Лицо, производящее опись и должностное лицо налогоплательщика
подписывают каждую страницу Акта описи.
__________________________________________________________________________
Утверждены
Приказом Министра
государственных доходов
Республики Казахстан
31 января 2002 г. N 104
Правила составления Акта описи
ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой
задолженности налогоплательщика
Настоящие Правила разработаны в соответствии со  статьей 48 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и определяют порядок составления Акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика.
1. Акт описи ограниченного в распоряжении имущества составляется после вручения налогоплательщику решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности, вынесенного налоговым органом в соответствии со статьей 48 Налогового кодекса.
2. Должностное лицо налогоплательщика предоставляет налоговому органу соответствующие бухгалтерские документы для составления Акта описи имущества. При составлении Акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налоговый орган проводит инвентаризацию имущества на предмет соответствия данным бухгалтерского учета, фактического наличия и качества описываемого имущества, учитывающего первоначальную стоимость и степень его износа. После проведения инвентаризации налоговый орган указывает цену, определяемую на основании данных бухгалтерского учета, или независимой оценки, проводимой в соответствии с законодательным  актом Республики Казахстан об оценочной деятельности.

3. Тiзiмдемелерге тез бұзылатын тауарларды қоспағанда, кез келген мүлiк кiредi.
4. Билiк етуi шектелген мүлiк тiзiмдемесiнiң актiсi 2 данада жасалады. Бұл ретте Билiк ету мүлкiн салық берешегiнiң есебiне шектеу туралы шешiмдi және Салық төлеушiнiң салық берешегiнiң есебiне билiк етуi шектелген мүлiк тiзiмдемесiнiң актiсiн салық органында тiркеу бiр нөмiрмен жүргiзiледi.
Тiзiмдеме актiсiне оны жасаған тұлға, сондай-ақ заңды тұлға-салық төлеушiнiң лауазымды тұлғасы қол қояды.
Тiзiмдеме актiсiнiң бiр данасы заңды тұлға-салық төлеушiнiң лауазымды тұлғасына табыс етiледi, екiншi данасы салық органында қалдырылады.
5. Тiзiмдеме актiсi өзiнiң негiзiнде ол жасалған салық берешегi есебiне билiк етуi шектелген мүлкi туралы шешiм жойылғанмен бiр мезгiлде күшiн жояды.

3. Описи подвергается любое имущество, за исключением скоропортящихся товаров.
4. Акт описи ограниченного в распоряжении имущества составляется в 2 экземплярах. При этом регистрация в налоговом органе Решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности и Акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика производится под одним номером.
Акт описи подписывается лицом, его составившим, а также должностным лицом налогоплательщика - юридического лица.
Один экземпляр Акта описи вручается должностному лицу налогоплательщика - юридического лица, второй экземпляр остается в налоговом органе.
5. Акт описи утрачивает силу, одновременно с отменой решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности, на основании которого он составлен.
_________________________________________________________________________