Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру және қайта сақтандыру қызметі жөніндегі есептерінің нысандары мен ұсыну мерзімі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 16 ақпандағы N 46. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 1 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 1808. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 25 шілдедегі N 241 қаулысымен.
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы N 126-ІІ Қазақстан Республикасының Заңын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру және қайта сақтандыру қызметі жөніндегі есептерінің нысандары мен ұсыну мерзімі туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Банктерді және сақтандыруды қадағалау департаменті (Мекішев А.А.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы Г.А.Марченкоға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 16 ақпандағы N 46
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының сақтандыру және
қайта сақтандыру қызметі
жөніндегі есептерінің нысандары
мен ұсыну мерзімі туралы
нұсқаулықты бекіту туралы"
қаулысымен бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру
және қайта сақтандыру қызметі жөніндегі есептерінің
нысандары мен ұсыну мерзімі туралы
нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына  және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес сақтандыру қызметін реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның (бұдан әрі - уәкілетті мемлекеттік орган) бақылау және қадағалау қызметін қамтамасыз ету мақсатында жасалды және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (бұдан әрі - сақтандыру ұйымдары) сақтандыру және қайта сақтандыру қызметі жөніндегі есептерін жасау бойынша негізгі талаптарды анықтайды.

Об утверждении Инструкции о формах и сроке представления страховыми (перестраховочными) организациями отчетов по страховой и перестраховочной деятельности
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 февраля 2002 года N 46. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2002 года N 1808. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 г. N 241.
В целях реализации Закона  Республики Казахстан "О страховой деятельности" от 18 декабря 2000 года N 126-II Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о формах и сроке представления страховыми (перестраховочными) организациями отчетов по страховой и перестраховочной деятельности.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту банковского и страхового надзора (Мекишев А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и страховых (перестраховочных) организаций.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Председателя Национального Банка Республики Казахстан Марченко Г.А.
Председатель
Национального Банка
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка Республики
Казахстан от 16 февраля 2002 г. N 46
"Об утверждении Инструкции о формах и
сроке представления страховыми (перест-
раховочными) организациями отчетов по
страховой и перестраховочной деятельности"
Инструкция
о формах и сроке представления страховыми
(перестраховочными) организациями отчетов
по страховой и перестраховочной деятельности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законом  Республики Казахстан  "О страховой деятельности" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан, в целях обеспечения выполнения контрольных и надзорных функций уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору за страховой деятельностью (далее - уполномоченный государственный орган) и определяет основные требования по составлению страховыми (перестраховочными) организациями (далее - страховые организации) отчетов по страховой и перестраховочной деятельности.

2. Сақтандыру және қайта сақтандыру қызметі жөніндегі есептерді (бұдан әрі - есептер) сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиясы бар, сондай-ақ лицензияның қолданылуын тоқтата тұру немесе оны қайтарып алу жағдайында қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша міндеттемелері бар барлық сақтандыру ұйымдары ұсынады.
2-тарау. Есептерді жасау жөнінде жалпы нұсқау
3. Есептер сақтандыру ұйымдарының бухгалтерлік есеп деректері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің "Бухгалтерлік есепке алу туралы" Заң  күші бар Жарлығына және осы Нұсқаулықтың NN 1-3 қосымшаларына сай нысандар бойынша Қазақстандық бухгалтерлік есеп стандарттарына сәйкес жасалады.
4. Есептерге сақтандыру ұйымының бірінші басшысы, бас бухгалтер және оны жасауға жауапты адам қол қояды. Есепке қол қоюшы адам оның шынайылығына және толықтығына Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауап береді.
5. Есептер уәкілетті мемлекеттік органға қағазбен, сол сияқты электрондық байланыс құралдарымен немесе дискетпен беріледі. Түзетулері мен тазартулары бар ұсынылған есептер тексерілместен қайтарылады және уәкілетті мемлекеттік орган қабылдамады деп саналады.
Қағазда көрініс тапқан деректер электрондық тасымалдаушыдағы немесе дискеттегі осыған ұқсас деректермен сәйкес келуі тиіс.
6. Есепке өзгерістер немесе толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда сақтандыру ұйымы есептерді ұсынған сәттен бастап үш күн ішінде уәкілетті мемлекеттік органға өзгерістер немесе толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады. Есептердің түпкілікті нұсқасын ұсынған күн есептер ұсынылған күн болып саналады.
7. Есептердегі барлық деректер ондық белгілерсіз мың теңгемен көрсетіледі. 500 теңгеден кем сома есепте нольге дейін дөңгелектенеді, ал 500 теңге және одан жоғары сома - мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
8. Есептер уәкілетті мемлекеттік органның сақтандыруды қадағалау бөлімшесіне есеп беріп отырған айдан кейінгі айдың 5-інен кешіктірілмей ұсынылады.
9. Егер ұсыну мерзімі жұмыс емес күнмен (демалыс, мереке күндері) тұспа-тұс келсе, есептерді ұсыну күні келесі жұмыс күні болып саналады.
3-тарау. Сақтандыру қызметі бойынша есепті
жасау жөніндегі нұсқау
10. N 1 бағанда қайта сақтандыруға берілген және қабылданғандарды қосқанда жасалған сақтандыру шарттарының саны көрсетіледі.
11. N 2 бағанда сақтандырылған объектілер мен тұлғалардың саны көрсетіледі.
12. N 3 бағанда қайта сақтандыруға берілген және қабылданғандарды қосқанда сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.

2. Отчеты по страховой и перестраховочной деятельности (далее - отчеты) представляются всеми страховыми организациями, имеющими лицензии на право осуществления страховой деятельности, а также имеющими обязательства по действующим договорам страхования (перестрахования), в случае приостановления действия лицензии или при ее отзыве.
Глава 2. Общие указания по составлению отчетов
3. Отчеты составляются по данным бухгалтерского учета страховых организаций, в соответствии с Указом  Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, "О бухгалтерском учете" и Казахстанскими стандартами бухгалтерского учета, по формам согласно Приложениям NN 1-3 к настоящей Инструкции.
4. Отчеты подписываются первым руководителем страховой организации, главным бухгалтером и лицом, ответственным за их составление. Лица, подписавшие отчеты, несут ответственность за их достоверность и полноту в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Отчеты представляются в уполномоченный государственный орган, как на бумажных носителях, так и по электронным средствам связи или на дискете. Представленные отчеты, содержащие исправления и подчистки, подлежат возврату без проверки и считаются не принятыми уполномоченным государственным органом.
Данные, отраженные на бумажных носителях должны соответствовать аналогичным данным на электронных носителях или дискете.
6. В случае необходимости внесения изменений или дополнений в отчеты, страховая организация в трехдневный срок с момента представления отчетов, предоставляет в уполномоченный государственный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений или дополнений. Датой представления отчетов считается день представления окончательного варианта отчетов.
7. Все данные в отчетах указываются в тысячах тенге, без десятичных знаков. Сумма менее 500 тенге в отчете округляется до нуля, а сумма 500 тенге и выше - до тысячи тенге.
8. Отчеты представляются в подразделение страхового надзора уполномоченного государственного органа не позднее 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным.
9. Если срок представления совпадает с нерабочим днем (выходные, праздничные дни), датой представления отчетов считается следующий рабочий день.
Глава 3. Указания по составлению отчета по страховой деятельности
10. В графе N 1 указывается количество заключенных договоров страхования, включая переданные и принятые в перестрахование.
11. В графе N 2 указывается количество застрахованных объектов или лиц.
12. В графе N 3 указывается сумма страховых премий, включая переданных и принятых в перестрахование.

13. N 4 бағанда сақтандыру оқиғалары орын алған шарттардың саны көрсетіледі.
14. N 5 бағанда N 4 бағанда көрсетілген шарттар бойынша
сақтандырылған объектілердің немесе тұлғалардың саны көрсетіледі.
15. N 6 бағанда N 4 бағанда көрсетілген сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
16. N 1-6 бағандардағы мәліметтер ағымдағы жылдан бастап есепті жасау күніне шейін өспелі жиынтықпен көрсетіледі.
17. N 7 бағанда есеп беру кезеңінің аяғындағы қолданыстағы шарттар бойынша сақтандыру сомасының қалдықтары көрсетіледі.
18. 2.4., 3.15-жолдарында N 1-7 бағандардың сақтандырудың барлық түрлері бойынша көрсеткіштерінің жиынтық мәні көрсетіледі.
19. Сақтандыру түрлері бойынша мәліметтер есептің ажырамас бөлігі болып табылатын түсіндірме жазбада ашып талданып көрсетіледі. Түсіндірме жазбада есептің N 1-7 бағандарында көзделген барлық дерек болуы тиіс.
4-тарау. Қайта сақтандыру қызметі бойынша
есепті жасау жөніндегі нұсқау
20. Есеп есепті кезеңдегі қайта сақтандыруға қабылданған немесе берілген сақтандыру шарттары бойынша мәліметтерді көрсетеді.
21. N 1 және N 2 бағандарда резиденттерден және резидент еместерден қайта сақтандыруға тәуекелдерді қабылдау шарттары көрсетіледі.
22. N 3 бағанда N 1 және N 2 бағандар мәнінің сомасы көрсетіледі.
23. N 4 бағанда сақтандырылған объектілердің немесе тәуекелдерді қайта сақтандыруға қабылдау шарттарында көрсетілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
24. N 5 бағанда қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша жауапкершіліктердің жалпы көлемі көрсетіледі.
25. N 6 және N 7 бағандарда резиденттерге және резидент еместерге қайта сақтандыруға берілген шарттардың саны көрсетіледі.
26. N 8 бағанда N 6 және N 7 бағандар мәнінің сомасы көрсетіледі.
27. N 9 бағанда тәуекелдерді қайта сақтандыруға беру шарттарында көрсетілген сақтандырылған объектілердің немесе тұлғалардың саны көрсетіледі.
28. N 10 бағанда қайта сақтандыруға берілген шарттар бойынша
жауапкершіліктердің жалпы көлемі көрсетіледі.
29. N 11 бағанда қайта сақтандыру шарттары бойынша берілген сыйлықақы сомасы көрсетіледі.
30. N 1-11 бағандардағы мәліметтер ағымдағы жылдан бастап есепті жасау күніне шейін өспелі жиынтықпен көрсетіледі.
31. 2.4 және 3.15-жолдарында N 1-11 бағандарындағы сақтандырудың барлық түрлері бойынша көрсеткіштердің жиынтық мәні көрсетіледі.
32. Сақтандыру түрлері бойынша мәліметтер есептің ажырамас бөлігі болып табылатын түсіндірме жазбада ашып талданып көрсетіледі. Түсіндірме жазбада есептің N 1-11 бағандарында көзделген барлық дерек болуы тиіс.
5-тарау. Қайта сақтандыру қызметі бойынша
есепке Толықтыру жасау жөнінде нұсқау

13. В графе N 4 указывается количество договоров, по которым произошли страховые случаи.
14. В графе N 5 указывается количество застрахованных объектов или лиц по договорам, указанным в графе N 4.
15. В графе N 6 указывается сумма страховой выплаты, по договорам, указанным в графе N 4.
16. Сведения, содержащиеся в графах N 1-6, указываются с начала текущего года по дату составления отчетности с нарастающим итогом.
17. В графе N 7 указывается остаток страховой суммы по действующим договорам на конец отчетного периода.
18. В строках 2.4, 3.15 указывается суммарное значение показателей граф N 1-7 по всем видам страхования.
19. Сведения по видам страхования расшифровываются в пояснительной записке к отчету, являющейся его неотъемлемой частью. Пояснительная записка должна содержать в себе все данные, предусмотренные графами N 1-7 отчета.
Глава 4. Указания по составлению отчета по перестраховочной
деятельности
20. Отчет отражает сведения по договорам страхования, принятым или переданным в перестрахование в отчетном периоде.
21. В графах N 1 и N 2 указывается количество договоров принятия рисков в перестрахование от резидентов и нерезидентов.
22. В графе N 3 указывается сумма значений граф N 1 и N 2.
23. В графе N 4 указывается количество застрахованных объектов или лиц, указанных в договорах принятия рисков в перестрахование.
24. В графе N 5 указывается общий объем ответственности по договорам, принятым в перестрахование.
25. В графах N 6 и N 7 указывается количество договоров, переданных в перестрахование резидентам и нерезидентам.
26. В графе N 8 указывается сумма значений граф N 6 и N 7.
27. В графе N 9 указывается количество застрахованных объектов или лиц, указанных в договорах передачи рисков в перестрахование.
28. В графе N 10 указывается общий объем ответственности по договорам, переданным в перестрахование.
29. В графе N 11 указывается сумма премий, переданная по договорам перестрахования.
30. Сведения, содержащиеся в графах N 1-11, указываются с начала текущего года по дату составления отчетности с нарастающим итогом.
31. В строках 2.4 и 3.15 указывается суммарное значение показателей граф N 1-11 по всем видам страхования.
32. Сведения по видам страхования расшифровываются в пояснительной записке к отчету, являющейся его неотъемлемой частью. Пояснительная записка должна содержать в себе все данные, предусмотренные графами N 1-11 отчета.
Глава 5. Указания по составлению Дополнения к отчету по
перестраховочной деятельности

33. Қайта сақтандыру қызметі бойынша есепке Толықтыруда сақтандыру тәуекелі қайта сақтандыруға берілген қайта сақтандыру ұйымдары бойынша мәліметтер көрсетіледі.
34. N 1 бағанда жолдардың реттік номерлері көрсетіледі.
35. N 2 бағанда сақтандыру ұйымынан сақтандыру тәуекелдері қайта сақтандыруға қабылданған барлық қайта сақтандыру ұйымдарының атауы көрсетіледі.
36. N 3 бағанда Қазақстан Республикасының резиденті емес - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен рейтингтік агенттердің тізбесіне сай рейтингтік агенттік белгілеген қаржылық сенімділігінің рейтингі көрсетіледі.
37. N 4 бағанда шарт бойынша қайта сақтандыруға берілген сақтандыру тәуекелдерінің сомасы көрсетіледі.
6-тарау. Қорытынды ережелер
38. Осы Нұсқаулықпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес реттеледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 16 ақпандағы
N 46 қаулысымен бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының сақтандыру және
қайта сақтандыру қызметі
жөніндегі есептерінің
нысандары мен ұсыну мерзімі
туралы нұсқаулыққа
N 1 қосымша
_____________ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
200 жылғы _____________
САҚТАНДЫРУ ҚЫЗМЕТІ БОЙЫНША ЕСЕБІ
Жол.|                              |Ағымдағы жылдың|Ағымдағы жылдың|Есепті
дар |                              |басынан шарттар| басынан мәлім.|кезең.
коды|      Көрсеткіштер            |     жасау     | денген сақтан.|нің
|                              |               | дыру оқиғалары|аяғын.
|                              |_______________|_______________|дағы
|                              |Шарт.|Сақ.|сақ.|Шарт.|Сақ.|сақ.|сақ.
|                              |тар. |тан.|тан.|тар. |тан.|тан.|тан.
|                              |дың  |ды. |дыру|дың  |ды. |дыру|дыру
|                              |саны |рыл.|сый.|саны |рыл.|тө. |сома.
|                              |     |ған.|лық.|     |ған.|ле. |сының
|                              |     |дар.|ақы.|     |дар.|мі  |қал.
|                              |     |дың |ла. |     |дың |    |дығы
|                              |     |саны|ры  |     |саны|    |
|                              |_____|____|____|_____|____|____|_______
|                              |  1     2   3     4    5    6      7
1.     Міндетті сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
1.1    автокөлік құралдары иелерінің
азаматтық құқықтық жауапкер.
шілігі - барлығы
оның ішінде:

33. В Дополнении к отчету по перестраховочной деятельности отражаются сведения по перестраховочным организациям, которым переданы страховые риски на перестрахование.
34. В графе N 1 указывается порядковый номер строки.
35. В графе N 2 указывается наименование всех перестраховочных организаций, которыми приняты страховые риски на перестрахование у страховой организации.
36. В графе N 3 указывается рейтинг финансовой надежности страховой (перестраховочной) организации - нерезидента Республики Казахстан, установленный рейтинговым агентством, согласно перечня рейтинговых агентств, утвержденного уполномоченным государственным органом.
37. В графе N 4 указывается сумма страховых рисков, переданная на перестрахование по договору.
Глава 6. Заключительные положения
38. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Приложение N 1
к Инструкции о формах и сроке
представления страховыми
(перестраховочными) организациями
отчетов по страховой и
перестраховочной деятельности,
утвержденной постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 февраля 2002 года N 46
Отчет по страховой деятельности
страховой (перестраховочной) организации ______________________
на ______________ 200__года
__________________________________________________________________________
Код  |    Показатели       |Заключение договора с|Страховые случаи,  |Оста-
стро-|                     |начала текущего года |заявленные с начала|ток
ки   |                     |                     |текущего года      |стра-
|                     |_____________________|___________________|ховой
|                     |Кол-во|Кол-во|Страхо-|Коли-|Коли-|Страхо-|суммы
|                     |дого- |за-   |вые    |чест-|чест-|вая    |на
|                     |воров |стра- |премии |во   |во   |выплата|конец
|                     |      |хован-|       |дого-|за-  |       |от-
|                     |      |ных   |       |воров|стра-|       |чет-
|                     |      |      |       |     |хо-  |       |ного
|                     |      |      |       |     |ван- |       |пе-
|                     |      |      |       |     |ных  |       |риода
|                     |______|______|_______|_____|_____|_______|_____
|                     |   1  |   2  |   3   |  4  |  5  |    6  |  7
_____|_____________________|______|______|_______|_____|_____|_______|_____
1.   Обязательное
страхование - всего
в том числе:
1.1   Гражданско-правовая
ответственность
владельцев
автотранспортных
средств - всего
в том числе:

1.1.1  заңды тұлғалар
1.1.2  жеке тұлғалар
1.2    тасымалдаушының жолаушылар
алдындағы азаматтық құқықтық
жауапкершілігі - барлығы
оның ішінде:
1.2.1  автомобиль тасымалы
1.2.2  темір жол тасымалы
1.2.3  әуе тасымалы
1.2.4  су тасымалы
1.3    ауыл шаруашылық өндірісі -
барлығы
оның ішінде:
1.3.1  ауыл шаруашылық дақылдарын
жинау
1.3.2  ауыл шаруашылық малдары
1.3.3  негізгі қорлар және айналым
құралдары
1.4    жеке нотариустардың азамат.
тық құқықтық жауапкершілігін
сақтандыру - барлығы
1.5    соттарды және олардың мүлкін
сақтандыру - барлығы
2.     Ерікті жеке сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
2.1    өмірді сақтандыру
оның ішінде:
2.1.1  өмірді сақтандыру
2.1.2  аннуитеттік сақтандыру
2.2.   кездейсоқ оқиғалар мен
аурудан
2.3    медициналық сақтандыру
2.4    сақтандыру түрлері -
барлығы*
3.     Ерікті мүліктік сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.1    автокөлікті сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.1.1  заңды тұлғалар
3.1.2  жеке тұлғалар
3.2    темір жол көлігін сақтандыру
- барлығы
оның ішінде:
3.2.1  заңды тұлғалар
3.2.2  жеке тұлғалар
3.3    әуе көлігін сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.3.1  заңды тұлғалар
3.3.2  жеке тұлғалар
3.4    су көлігін сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.4.1  заңды тұлғалар
3.4.2  жеке тұлғалар
3.5    жүктерді сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.5.1  заңды тұлғалар
3.5.2  жеке тұлғалар
3.6    мүлікті сақтандыру -
барлығы (3.1 - 3.5 жолдары
бойынша сыныптарды
қоспағанда)
оның ішінде:
3.6.1  заңды тұлғалар
3.6.2  жеке тұлғалар
3.7    кәсіпкерлік тәуекелді
сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
3.7.1  заңды тұлғалар
3.7.2  жеке тұлғалар
3.8    Автокөлік иелерінің
азаматтық құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.8.1  заңды тұлғалар
3.8.2  жеке тұлғалар
3.9    Темір жол көлігі иелерінің
азаматтық құқықтық жауапкер.
шілігін сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
3.9.1  заңды тұлғалар
3.9.2  жеке тұлғалар
3.10 Ғ Әуе көлігі иелерінің
азаматтық құқықтық жауапкер.
шілігін сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
3.10.1 заңды тұлғаларды
3.10.2 жеке тұлғаларды
3.11   Су көлігі иелерінің
азаматтық құқықтық жауапкер.
шілігін сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
3.11.1 заңды тұлғаларды
3.11.2 жеке тұлғаларды
3.12   Тасымалдаушының азаматтық
құқықтық жауапкершілігін
сақтандыру
оның ішінде:
3.12.1 заңды тұлғаларды
3.12.2 жеке тұлғаларды
3.13   Шарт бойынша азаматтық
құқықтық жауапкершілікті
сақтандыру
оның ішінде:
3.13.1 заңды тұлғаларды
3.13.2 жеке тұлғаларды
3.14   Зиян шектіргені үшін
азаматтық құқықтық жауапкер.
шілікті сақтандыру (3.8 -
3.12 жолдары бойынша сынып.
тарды қоспағанда)
оның ішінде:
3.14.1 заңды тұлғаларды

1.1.1  юридических лиц
1.1.2  физических лиц
1.2   Гражданско-правовая
ответственность
перевозчика перед
пассажирами - всего
в том числе:
1.2.1  автомобильные
перевозки
1.2.2  железнодорожные
перевозки
1.2.3  воздушные перевозки
1.2.4  водные перевозки
1.3   Сельскохозяйственное
производство - всего
в том числе:
1.3.1  урожай
сельскохозяйственных
культур
1.3.2  сельскохозяйственные
животные
1.3.3  основные фонды и
оборотные средства
1.4   Страхование
гражданско-правовой
ответственности
частных нотариусов -
всего
1.5   Страхование судей и
их имущества - всего
2.   Добровольное личное
страхование - всего
в том числе:
2.1   Страхование жизни
в том числе:
2.1.1  страхование жизни
2.1.2  аннуитетное
страхование
2.2.  от несчастных случаев
и болезней
2.3   Медицинское
страхование
2.4   Виды страхования
- всего*
3.   Добровольное
имущественное
страхование - всего
в том числе:
3.1   Страхование
автомобильного
транспорта - всего
в том числе:
3.1.1  юридических лиц
3.1.2  физических лиц
3.2   Страхование
железнодорожного
транспорта - всего
в том числе:
3.2.1  юридических лиц
3.2.2  физических лиц
3.3   Страхование
воздушного
транспорта - всего
в том числе:
3.3.1  юридических лиц
3.3.2  физических лиц
3.4   Страхование водного
транспорта - всего
в том числе:
3.4.1  юридических лиц
3.4.2  физических лиц
3.5   Страхование
грузов - всего
в том числе:
3.5.1  юридических лиц
3.5.2  физических лиц
3.6   Страхование имущества
- всего (за исключнием
классов по строкам
3.1-3.5)
в том числе:
3.6.1  юридических лиц
3.6.2  физических лиц
3.7   Страхование
предпринимательского
риска - всего
в том числе:
3.7.1  юридических лиц
3.7.2  физических лиц
3.8   Страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
автомобильного
транспорта - всего
в том числе:
3.8.1  юридических лиц
3.8.2  физических лиц
3.9   Страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев
железнодорожного
транспорта
в том числе:
3.9.1  юридических лиц
3.9.2  физических лиц
3.10  Страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев воздушного
транспорта
в том числе:
3.10.1 юридических лиц
3.10.2 физических лиц
3.11  Страхование
гражданско-правовой
ответственности
владельцев водного
транспорта
в том числе:
3.11.1 юридических лиц
3.11.2 физических лиц
3.12  Страхование
гражданско-правовой
ответственности
перевозчика
в том числе:
3.12.1 юридических лиц
3.12.2 физических лиц
3.13  Страхование
гражданско-правовой
ответственности
по договору
в том числе:
3.13.1 юридических лиц
3.13.2 физических лиц
3.14  Страхование
гражданско-правовой
ответственности за
причинение вреда (за
исключением классов
по строкам 3.8-3.12)
в том числе:
3.14.1 юридических лиц

3.14.2 жеке тұлғаларды
3.15   Жауапкершілік түрлері -
барлығы*
оның ішінде:
3.15.1 заңды тұлғаларды
3.15.2 жеке тұлғаларды
4.     Барлығы
___________________________________________________________________________
Сақтандыру ұйымының бірінші басшысы ______________ күні ____
Бас бухгалтер __________________ күні _____
Орындаушы ____________________
тел. ____________     МО
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 16 ақпандағы
N 46 қаулысымен бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының сақтандыру және
қайта сақтандыру қызметі
жөніндегі есептерінің
нысандары мен ұсыну мерзімі
туралы нұсқаулыққа
N 2 қосымша
ай сайын
_____________ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
200 жылғы _____________
ҚАЙТА САҚТАНДЫРУ ҚЫЗМЕТІ БОЙЫНША ЕСЕБІ
___________________________________________________________________________
Жол.|                          |  Қайта сақтандыруға      |Қайта сақтанды.
дар |                          |      қабылданғаны        |руға берілгені
коды|      Көрсеткіштер        |__________________________|________________
|                          | Шарттардың саны|Сақ.|Жау.|Шарттардың саны
|                          |________________|тан.|ап. |_______________
|                          |Рези.|Рези.|Бар.|ды. |кер.|Рези.|Рези.|Бар.
|                          |дент.|дент |лы. |рыл.|ші. |дент.|дент |лы.
|                          |тер. |емес.|ғы  |ған.|лік.|терге|емес.|ғы
|                          |ден  |тер. |    |дар.|тер.|     |терге|
|                          |     |ден  |    |дың |дің |     |     |
|                          |     |     |    |саны|кө. |     |     |
|                          |     |     |    |    |ле. |     |     |
|                          |     |     |    |    |мі  |     |     |
___________________________________________________________________________
1     2     3   4    5     6     7     8
___________________________________________________________________________
1      1. Міндетті сақтандыру -
барлығы
1.1    автокөлік құралдары
иелерінің азаматтық
құқықтық жауапкершілігі
оның ішінде:
1.1.2  - заңды тұлғалар
1.1.3  - жеке тұлғалар
1.2    тасымалдаушының жолаушы.
лар алдындағы азаматтық
құқықтық жауапкершілігі
оның ішінде:
1.2.1  - автомобиль тасымалы
1.2.2  - темір жол тасымалы
1.2.3  - әуе тасымалы
1.2.4  - су тасымалы
1.3    ауыл шаруашылық өндірісі
- барлығы:
оның ішінде
1.3.1  - ауыл шаруашылық дақыл.
дарын жинау
1.3.2  - ауыл шаруашылық малдары
1.3.3  - негізгі қорлар және
айналым құралдары
1.4    жеке нотариустардың
азаматтық құқықтық жауап.
кершілігін сақтандыру -
барлығы:

3.14.2 физических лиц
3.15  Виды ответственности
- всего*
в том числе:
3.15.1 юридических лиц
3.15.2 физических лиц
4.   Всего
_________________________________________________________________________
Первый руководитель страховой организации ____________дата _________
Главный бухгалтер _____________________ дата ______________
Исполнитель __________________
тел.________________
М.П.
_________________________________________________________________________
Приложение N 2
к Инструкции о формах и сроке
представления страховыми
(перестраховочными) организациями
отчетов по страховой и
перестраховочной деятельности,
утвержденной постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 февраля 2002 года N 46
ежемесячно
Отчет по перестраховочной деятельности
страховой (перестраховочной) организации ______________
на __________________200___года
___________________________________________________________________________
Код  |          Показатели          |     Принято на перестрахование      |
стро-|                              |_____________________________________|
ки   |                              |Количество договоров|Количест-|Объем |
|                              |____________________|во за-   |ответ-|
|                              |От ре-|От не-|Всего |страхо-  |ствен-|
|                              |зиден-|рези- |      |ванных   |ности |
|                              |тов   |дентов|      |         |      |
_____|______________________________|______|______|______|_________|______|
|                              |   1  |   2  |   3  |     4   |   5  |
_____|______________________________|______|______|______|_________|______|
1.    1. Обязательное страхование
- всего
1.1   гражданско-правовая
ответственность владельцев
автотранспортных средств -
1.1.2  в том числе: - юридических лиц
1.1.3               - физических лиц
1.2   гражданско-правовая
ответственность
1.2.1  в том числе:
- автомобильные перевозки
1.2.2  - железнодорожные перевозки
1.2.3  - воздушные перевозки
1.2.4  - водные перевозки
1.3.  - сельскохозяйственное
производство - всего
1.3.1  в том числе:
- урожай сельскохозяйственных
культур
1.3.2  - сельскохозяйственные животные
1.3.3  - основные фонды и оборотные
средства
1.4   страхование гражданско-правовой
ответственности частных
нотариусов -

1.5    соттарды және олардың
мүлкін сақтандыру -
барлығы:
2      2. Ерікті жеке сақтандыру -
барлығы:
2.1    өмірді сақтандыру
2.1.1  оның ішінде:
- өмірді сақтандыру
2.1.2  - аннуитеттік сақтандыру
2.2    кездейсоқ оқиғалар мен
аурудан
2.3    медициналық сақтандыру
2.4    сақтандыру түрлері -
барлығы*
3      3. Ерікті мүліктік
сақтандыру - барлығы
3.1    автомобиль көлігін
сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
3.1.1  - заңды тұлғалар
3.1.2  - жеке тұлғалар
3.2    темір жол көлігін
сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
3.2.1  - заңды тұлғалар
3.2.2  - жеке тұлғалар
3.3    әуе көлігін сақтандыру
- барлығы
оның ішінде:
3.3.1  - заңды тұлғалар
3.3.2  - жеке тұлғалар
3.4    су көлігін сақтандыру
- барлығы
оның ішінде:
3.4.1  - заңды тұлғалар
3.4.2  - жеке тұлғалар
3.5    жүктерді сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.5.1  - заңды тұлғалар
3.5.2  - жеке тұлғалар
3.6    3.1-ден 3.5-ке шейінгі
жолдарда көрсетілген
сыныптарды қоспағанда
мүлікті сақтандыру -
барлығы
оның ішінде:
3.6.1  - заңды тұлғалар
3.6.2  - жеке тұлғалар
3.7    кәсіпкерлік тәуекелді
сақтандыру - барлығы
оның ішінде:
3.7.1  - заңды тұлғалар
3.7.2  - жеке тұлғалар
3.8    автокөлік иелерінің
азаматтық құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру, барлығы
оның ішінде:
3.8.1  - заңды тұлғалар
3.8.2  - жеке тұлғалар
3.9    темір жол көлігі иелері.
нің азаматтық құқықтық
жауапкершілігін сақтан.
дыру, барлығы
оның ішінде:
3.9.1  - заңды тұлғалар
3.9.2  - жеке тұлғалар
3.10   әуе көлігі иелерінің
азаматтық құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру, барлығы
оның ішінде:
3.10.1 - заңды тұлғалар
3.10.2 - жеке тұлғалар
3.11   су көлігі иелерінің
азаматтық құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру, барлығы
оның ішінде:
3.11.1 - заңды тұлғалар
3.11.2 - жеке тұлғалар
3.12   тасымалдаушының азамат.
тық құқықтық жауапкер.
шілігін сақтандыру
оның ішінде:
3.12.1 - заңды тұлғалар
3.12.2 - жеке тұлғалар
3.13   шарт бойынша азаматтық
құқықтық жауапкершілікті
сақтандыру, барлығы
оның ішінде:
3.13.1 - заңды тұлғалар
3.13.2 - жеке тұлғалар
3.14   3.8-ден 3.12-ге дейінгі
жолдар бойынша сыныптарды
қоспағанда зиян шектіргені
үшін азаматтық құқықтық
жауапкершілікті сақтандыру
оның ішінде:
3.14.1 - заңды тұлғалар
3.14.2 - жеке тұлғалар
3.15   жауапкершіліктердің түрі
- барлығы*
оның ішінде:
3.15.1 заңды тұлғалар
3.15.2 жеке тұлғалар
___________________________________________________________________________
4      ЖИЫНТЫҒЫ/СОМАСЫ
___________________________________________________________________________
Сақтандыру ұйымының бірінші басшысы _______________ күні _____
Бас бухгалтер ___________________ күні ______
Орындаушы ________________
тел. ____________
МО
таблицаның жалғасы
____________________________
Қайта сақтандыруға|        |
берілгені      | Сыйлық.|
__________________| ақылар |
Сақтан. | Жауап.  | сомасы |
дырыл.  | керші.  |        |
ғандар. | ліктер. |        |
дың     | дің     |        |
саны    | саны    |        |
|         |        |
____________________________
9        10        11
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2002 жылғы 16 ақпандағы
N 46 қаулысымен бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының сақтандыру және
қайта сақтандыру қызметі
жөніндегі есептерінің
нысандары мен ұсыну мерзімі
туралы нұсқаулыққа
N 3 қосымша
ҚАЙТА САҚТАНДЫРУ ҚЫЗМЕТІ
БОЙЫНША ЕСЕПКЕ ҚОСЫМША
Сақтандыру ұйымы _____________________
_______________ берілген сақтандыру тәуекелдері бойынша
қайта сақтандыру ұйымдарының атауы
___________________________________________________________________________
Қаржылық        Қайта
сенімділігінің  сақтандыруға
N       Қайта сақтандыру ұйымдарының          рейтингі       берілген
атауы                                    тәуекелдер
сомасы
___________________________________________________________________________
1                    2                            3             4
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Сақтандыру ұйымының бірінші басшысы _______________ күні _____
Бас бухгалтер ___________________ күні ______
Орындаушы ________________
тел. ____________
МО

1.5   страхование судей и их имущества
- всего
2    2. Добровольное личное
страхование - всего
2.1   страхование жизни
2.1.1  в том числе: - страхование жизни
2.1.2  - аннуитетное страхование
2.2   от несчастных случаев и болезней
2.3   медицинское страхование
2.4   виды страхования - всего*
3    3. Добровольное имущественное
страхование - всего
3.1   страхование автомобильного
транспорта  - всего
3.1.1  в том числе: - юридических лиц
3.1.2               - физических лиц
3.2   страхование железнодорожного
транспорта  - всего
3.2.1  в том числе: - юридических лиц
3.2.2               - физических лиц
3.3   страхование воздушного
транспорта  - всего
3.3.1  в том числе: - юридических лиц
3.3.2               - физических лиц
3.4   страхование водного
транспорта  - всего
3.4.1  в том числе: - юридических лиц
3.4.2               - физических лиц
3.5   страхование грузов - всего
3.5.1  в том числе: - юридических лиц
3.5.2               - физических лиц
3.6   страхование имущества,
за исключением классов указанных
по строкам с 3.1 по 3.5 - всего
3.6.1  в том числе: - юридических лиц
3.6.2               - физических лиц
3.7   страхование предпринимательского
риска - всего
3.7.1  в том числе: - юридических лиц
3.7.2               - физических лиц
3.8   страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
автомобильного транспорта, всего
3.8.1  в том числе: - юридических лиц
3.8.2               - физических лиц
3.9   страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
железнодорожного транспорта,
всего
3.9.1  в том числе: - юридических лиц
3.9.2               - физических лиц
3.10  страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев
воздушного транспорта
3.10.1 в том числе: - юридических лиц
3.10.2              - физических лиц
3.11  страхование гражданско-правовой
ответственности владельцев водного
транспорта, всего
3.11.1 в том числе: - юридических лиц
3.11.2              - физических лиц
3.12  страхование гражданско-правовой
ответственности перевозчика
3.12.1 в том числе: - юридических лиц
3.12.2              - физических лиц
3.13  страхование гражданско-правовой
ответственности по договору, всего
3.13.1 в том числе: - юридических лиц
3.13.2              - физических лиц
3.14  страхование гражданско-правовой
ответственности за причинение
вреда, за исключением классов по
строкам с 3.8 по 3.12
3.14.1 в том числе: - юридических лиц
3.14.2              - физических лиц
3.15  виды ответственности - всего*
в том числе:
3.15.1 - юридических лиц
3.15.2 - физических лиц
4    Итого/Сумма
___________________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_____________________________________________
|    Передано на перестрахование      |сумма |
|_____________________________________|пре-  |
|Количество договоров|Количест-|Объем |мий   |
|____________________|во за-   |ответ-|      |
|Рези- |Нере- |Всего |страхо-  |ствен-|      |
|дентам|зиден-|      |ванных   |ности |      |
|      |там   |      |         |      |      |
|______________________________|______|______|
|   6  |   7  |   8  |   9     |  10  |  11  |
|______________________________|______|______|
Первый руководитель страховой организации __________ дата ____________
Главный бухгалтер _____________________ дата _______________
Исполнитель __________________
тел.________________
М.П.
___________________________________________________________________________
Приложение N 3
к Инструкции о формах и сроке
представления страховыми
(перестраховочными) организациями
отчетов по страховой и
перестраховочной деятельности,
утвержденной постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
от 16 февраля 2002 года N 46
Дополнение к отчету
по перестраховочной деятельности
Страховая организация____________________________________
Наименование перестраховочных организаций
по переданным страховым рискам за _______________________
___________________________________________________________________________
N  |    Наименование перестраховочной      |  Рейтинг   |  Сумма риска,  |
|              организации              |финансовой  |   перед. на    |
|                                       |надежности  |   перестрах.   |
____|_______________________________________|____________|________________|
1  |                    2                  |     3      |         4      |
____|_______________________________________|____________|________________|
____|_______________________________________|____________|________________|
____|_______________________________________|____________|________________|
____|_______________________________________|____________|________________|
____|_______________________________________|____________|________________|
Первый руководитель страховой организации ____________ дата _____
Главный бухгалтер_______________ дата __________
Исполнитель _________________
тел. _______________
М.П.
___________________________________________________________________________