Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) ауыр (ерекше ауыр), қауiптi (ерекше қауiптi) жұмыстарда iстеген адамдарға жыл сайынғы қосымша ақылы еңбек демалысына және жұмыс уақытының ұзақтығын қысқартуға құқық беретiн өндiрiстердiң, цехтардың, кәсіптер мен қызметтердiң Тiзiмiн (Тiзбесiн) қолдану жөнiндегi Нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 19 шілдедегі N 175-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 26 сәуірдегі N 90-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 20 мамырда тіркелді. Тіркеу N 1855. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2007 жылғы 31 шілдедегі N 182-Ө Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2007.07.31.  N 182-Ө  (қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  5-тармақтан  қараңыз) Бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) ауыр (ерекше ауыр), қауiптi (ерекше қауiптi) жұмыстарда iстеген адамдарға жыл сайынғы қосымша ақылы еңбек демалысына және жұмыс уақытының ұзақтығын қысқартуға құқық беретiн өндiрiстердiң, цехтардың, кәсіптер мен қызметтердiң Тiзiмiн (бұдан әрі - Тiзiм) қолдану жөнiндегi Нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 19 шілдедегі N 175-ө  V001211_  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 бөлімде. Тау-кен жұмыстары:
1-тармақтың 1)-тармақшасындағы "Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" 1 бағандағы "18" саны "24" санымен ауыстырылсын;
33-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" деген бағандағы "Ұңғышы" деген сөздің алдынан "Дозатордан скиптерді тиеумен айналысатын" деген сөздермен толықтырылсын.
4-бөлімде. Металлургиялық өндіріс:
1000-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанында "Балқыту-рафинирлеу" деген сөздер "Балқыту, рафинирлеу" деген сөздермен ауыстырылсын.
9-бөлімде. Мұнай және газ өнеркәсібі:
99-тармақта "Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағанында "12" саны қойылсын.
10 бөлімде. Химиялық өндірістер:
364-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанында "құрау" деген сөз "қалыптау" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Кинофотопленка" (кинофотопленка, өндірістік-техникалық мақсаттағы пленка, фотоқағаз, ядролық сынақтарға арналған фотопластинкалар мен фотоматериалдар өндіру) тарауы атауындағы "сынақтарға" деген сөз "зерттеулерге" деген сөзбен ауыстырылсын.
12 бөлімде. Металл өңдеу:

О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19.07.2000 г. N 175-п "Об утверждении Инструкции по применению Списка (Перечня) производств, цехов, профессий и должностей с вредными (особо вредными) и (или) тяжелыми (особо тяжелыми), опасными (особо опасными) условиями труда, работа в которых дает право на ежегодный оплачиваемый дополнительный трудовой отпуск и сокращенную продолжительность рабочего времени"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 90-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2002 г. за N 1855. Утратил силу - приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2007 года N 182-п.
Сноска. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 90-п утратил силу приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2007 года  N 182-п  (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официльного опубликования).
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19.07.2000 г. N 175-п  V001211_  "Об утверждении Инструкции по применению Списка (Перечня) производств, цехов, профессий и должностей с вредными (особо вредными) и (или) тяжелыми (особо тяжелыми), опасными (особо опасными) условиями труда, работа в которых дает право на ежегодный оплачиваемый дополнительный трудовой отпуск и сокращенную продолжительность рабочего времени" (далее - Список) следующие изменения и дополнения:
В разделе 1. Горные работы:
в подпункте 1) пункта 1 в графе "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" цифру "18" заменить цифрой "24";
в пункте 33 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" после слова "Стволовой" дополнить словами "занятый на нагрузке скипов из дозатора".
В разделе 4. Металлургическое производство:
в пункте 1000 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" слово "плавильно-рафинированном" заменить словами "плавильном, рафинировочном".
В разделе 9. Нефтяная и газовая промышленность:
в пункте 99 графу "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" изложить в следующей редакции: "12".
В разделе 10. Химические производства:
в пункте 364 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" слово "Формирование" заменить словом "Формование";
в названии главы "Кинофотопленка (Производство кинофотопленок, пленок промышленно-технического назначения, фотобумаги, фотопластинок и фотоматериалов для ядерных испытаний" слово "испытаний" заменить словом "исследований".
В разделе 12. Металлообработка:

120-тармақтың 3) тармақшасында "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы "суық қондырғыларды" деген сөздер "тоңазытқыш қондырғыларды" деген сөздермен ауыстырылсын.
16 бөлімде. Авиациялық және қорғаныс өнеркәсібі:
136-тармақта "Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағанындағы "2" саны "12" санымен ауыстырылсын;
145-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы төртінші бөліктегі "2)" саны "4)" санымен ауыстырылсын.
22 бөлімде. Құрылыс материалдары өндірісі:
64-тармақтың 2) тармақшасында "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы "сұйық отынмен" деген сөздерден кейін "және газбен" деген сөздермен толықтырылсын.
25 бөлімде. Құрылыс-монтаж және жөндеу-құрылыс жұмыстары:
13-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы "Гуммиршіне қышқыл тосқауылдаушы" деген сөздер "Гуммирші жұмыстарындағы қышқыл тосқауылдаушы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы 45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"кессондағы жұмыс жанындағы шебер және ауысым инженерлік-техникалық қызметкерлер".
34 бөлімде. Байланыс:
"Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы 10-тармақтағы "Ұзындығы 10 метрден артық, яғни 30 мегагерц (мГц) радиотолқын диапазонында істейтін" деген сөздер алынып тасталсын.
36 бөлімде. Көлік:
197-тармақ мазмұны мынадай 197-1-тармақпен толықтырылсын:
"197-1   Әуежай, әуе тораптары аймақтарында,
аэроалаң-диспетчерлік, аудандық,
қосалқы орталықтары мен олардың
секторларында, қозғалысы аса
қарқынды және күрделі жергілікті
диспетчерлік пункттерде әуедегі
қозғалысты тікелей басқаратын                   аптасына
қызметкерлер (нұсқаушы-диспетчерлер,   33       36 сағат";
аға диспетчерлер, ұшу жетекшілері)
206-тармақта "200" саны "205" санымен ауыстырылсын.
37 бөлімде. Мәдениет кәсіпорындары, ұйымдары және мекемелері:
32-тармақ мазмұны мынадай 3) тармақшамен толықтырылсын:
"кинопленканы желімдеумен, қайта ораумен және оны басып шығаруға дайындаумен";
33-тармақ алынып тасталсын.
39 бөлімде. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және халыққа тұрмыстық қызмет көрсету:
"Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы 71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: "бұйымдардың май тиген және ластанған жерлерін ерітінділер қоспасымен қолмен тазалайтын дақтарды тазалаушы (ерітінділермен тазалаушы)".
41 бөлімде. Денсаулық сақтау:
тауарлардың атауындағы және барлық мәтін бойынша "мекемелер" деген сөз "ұйымдар" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағанындағы 10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын: "6";
"Қысқартылған жұмыс күнінің ұзақтығы (сағат)" бағанындағы "6" алынып тасталсын;

в подпункте 3) пункта 120 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" слова "холодных установок" заменить словами "холодильных установок".
В разделе 16. Авиационное и оборонное производства:
в пункте 136 в графе "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" цифру "2" заменить цифрой "12";
в пункте 145 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" цифру "2)" в части четвертой заменить цифрой "4)".
В разделе 22. Производство строительных материалов:
в подпункте 2) пункта 64 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" после слов "на жидком топливе" дополнить словами "и газе".
В разделе 25. Строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы:
в пункте 13 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" слова "Кислотоупорщик на гуммировщик" заменить словами "Кислотоупорщик на гуммировочных работах (кислотоупорщик-гуммировщик)";
пункт 45 графы "Наименование производств, цехов и должностей"
изложить в следующей редакции: "Мастер и сменные инженерно-технические
работники при работе в кессонах".
В разделе 34. Связь:
в пункте 10 графы "Наименование производств, цехов и должностей"
после слов "(кроме радиостанций мощностью до 1 кВт)" слова "работающие в
диапазоне радиоволн длинее 10 метров, т.е. на частоте менее 30 мегагерц
(мГц)" исключить.
В разделе 35. Транспорт:
дополнить пунктом 197-1 следующего содержания:
"197-1 Работники (диспетчера-инструкторы,
старшие диспетчеры, руководители
полетов), осуществляющие
непосредственное управление
воздушным движением в зонах
аэропортов, аэроузлов, в
аэродромно-диспетчерских, районных,
вспомогательных центрах и их
секторах, местных диспетчерских
пунктах с наибольшей интенсивностью                       36 часов в
или сложностью движения                        33         неделю";
в пункте 206 цифру "200" заменить цифрой "205".
В разделе 37. Предприятия, организации и учреждения культуры:
пункт 32 дополнить подпунктом 3) следующего содержания: "оклейкой кинопленки, перемоткой и подготовки ее для печати";
пункт 33 исключить.
В разделе 39. Жилищно-коммунальное хозяйство и бытовое обслуживание населения:
пункт 71 графы "Наименование производств, цехов и должностей" изложить в следующей редакции: "Пятновыводчик, занятый зачисткой зажиренных и загрязненных мест изделий вручную смесью растворителей (чистильщик растворителями)".
В разделе 41. Здравоохранение:
в названиях глав и по всему тексту главы слово "учреждений" заменить словом "организаций";
в пункте 10 графу "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" изложить в следующей редакции: "6";
в графе "Продолжительность сокращенного рабочего дня (в часах)" цифру "6" исключить;

"Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағанының 13-тармағындағы "6" саны "12" санымен ауыстырылсын;
"Психиатриялық (психиатриялық жүйке аурулары), нейрохирургиялық емдеу-алдын алу мекемелері, бөлімдері, палаталары мен кабинеттері (оның ішінде нашақорлық және созылмалы алкоголизммен зардап шегетін ауруларды емдейтін), психикалық аурумен ауыратын мүгедектердің үйі (бөлімшелері)" деген тараудың атауы "медициналық-әлеуметтік оңалту орталықтары" деген сөздермен толықтырылсын;
25, 44-тармақтарда "(нормаланбаған жұмыс күнімен істейтін)" деген сөздер алынып тасталсын;
"Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағанының 35, 36-тармақтардағы "6" саны "12" санымен ауыстырылсын;
44-бап мынадай мазмұндағы 44-1, 44-2 тармақтарымен толықтырылсын:
"44-1   Кәрі адамдар мен мүгедектердің
жалпы типтегі үйлерінің, белгілі
тұрағы жоқ адамдарға арналған
әлеуметтік бейімдеу орталықтарының
басшылары мен олардың орынбасарлары       12
44-2   "Ақыл-ойы кеміс және дене кемістігі
бар балаларға арналған интернат-
үйлерінің басшылары (директор),
басшыларының орынбасарлары
(директор орынбасарлары)",
"Қосымша демалыстың ұзақтығы
(календарлық күн)                         36     -";
"Қысқартылған жұмыс күнінің ұзақтығы (сағат)" бағандағы 58-тармақтағы "6" саны "аптасына 25 сағат" деген сөздермен ауыстырылсын;
62-тармақта:
"Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанындағы "Қуаты 200 ватқа және УҚЖ" деген сөздер "Қуаты 200 ватқа дейін және одан да жоғары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қысқартылған жұмыс күнінің ұзақтығы (сағат)" бағанындағы "6" саны "18" санымен ауыстырылсын;
"Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанында 85-тармақта "Тіс технигі" деген сөздер алынып тасталсын;
88, 89, 90-тармақтар алынып тасталсын;
"Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанында 94-тармақта "Астана мен Алматының" деген сөздер "Астана мен Алматы қалаларының" деген сөздермен толықтырылсын;
95-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағаны мынадай редакцияда жазылсын: "Медициналық жедел және шұғыл жәрдем көрсету жөніндегі жол жүріп бару бригадаларының орта және кіші медициналық персоналы";
136-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағанында "5, 6 топтағы", "1 санаттағы" деген сөздер санымен алынып тасталсын;
"Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағандағы "6" саны "12" санымен ауыстырылсын;
137а-тармақта "Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағандағы "6" саны "12" санымен ауыстырылсын;
"Созылмалы алкоголизммен және нашақорлықпен зардап шегетіндерді мәжбүрлеп емдеуге арналған емдеу-еңбекпен түзеу профилакторийлері" тарауының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Алкоголизммен, нашақорлықпен және токсикоманиямен ауыратын адамдарды мәжбүрлеп емдеуге арналған мамандандырылған емдеу-алдын алу мекемелері (МЕАМ), бөлімшелер (палаталар)";
"Қосымша демалыстың ұзақтығы (календарлық күн)" бағандағы 154-тармақтағы "6" саны "12" санымен ауыстырылсын;
175-бап алынып тасталсын;
176-бап мазмұны мынадай 176-1, 176-2-тармақтарымен толықтырылсын:

в пункте 13 в графе "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" цифру "6" заменить цифрой "12";
название главы "Психиатрические (психоневрологические), нейро-хирургические лечебно-профилактические учреждения, отделения, палаты и кабинеты (в том числе предназначенные для лечения больных, страдающихся наркоманией и хроническим алкоголизмом); дома инвалидов (отделения) для
психических больных" дополнить словами ", центры медико-социальной
реабилитации";
в пунктах 25, 44 слова "(с ненормированным рабочим днем)" исключить;
в пунктах 35, 36 в графе "Продолжительность дополнительного отпуска
(в календарных днях)" цифру "6" заменить цифрой "12";
дополнить пунктами 44-1, 44-2 следующего содержания:
"44-1 Руководитель и заместитель
руководителя домов для престарелых
и инвалидов общего типа, центров
социальной адаптации для лиц, не
имеющих определенного места
жительства                                      12         -
44-2  Руководитель (директор) и
заместитель руководителя
(заместитель директора) домов-
интернатов для детей умственно
отсталых и с дефектами физического
развития                                        36         -";
в пункте 58 в графе "Продолжительность сокращенного рабочего дня (в часах)" цифру "6" заменить словами "25 часов в неделю";
в пункте 62:
в графе "Наименование производств, цехов и должностей" слова "мощностью до 200 Вт и УКВ" заменить словами "мощностью 200 Вт и выше";
в графе "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" цифру "6" заменить цифрой "18";
в пункте 85 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" слова "Зубной техник" исключить;
пункты 88, 89, 90 исключить;
в пункте 94 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" после слова "помощи" дополнить словом "городов";
в пункте 95 графу "Наименование производств, цехов и должностей" изложить в следующей редакции: "Средний и младший медицинский персонал выездных бригад по оказанию скорой и неотложной медицинской помощи";
в пункте 136 в графе "Наименование производств, цехов и должностей" слова "5 и 6 групп", "1 категории" исключить;
в графе "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" цифру "6" заменить цифрой "12";
в пункте 137а в графе "Продолжительность дополнительного отпуска (в календарных днях)" цифру "6" заменить цифрой "12";
название главы "Лечебно-трудовые профилактории для принудительного лечения лиц, страдающих хроническим алкоголизмом и наркоманией" изложить в следующей редакции: "Специализированные лечебно-профилактические учреждения (СЛПУ), отделения (палаты) для принудительного лечения больных
алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией";
в пункте 154 в графе "Продолжительность дополнительного отпуска (в
календарных днях)" цифру "6" заменить цифрой "12";
пункт 175 исключить;
дополнить пунктами 176-1, 176-2 следующего содержания:

"176-1  Ми қан айналымы бұзылған
ауруларға арналған неврологиялық
бөлімшелерде жұмыс істейтін
дәрігер:
1) жұмыс күнінің жартысынан
кемінде жартысынан ауырып
жатқан адамдарға тікелей
қызмет көрсету кезінде;                18
2) аталған жұмыстарда жұмыс            ауырып жатқан -
күнінің кемінде жартысынан             адамдарға
тікелей аталған жұмыстарды             қызмет көрсету
өткізген кезінде                       уақытына тепе-тең
176-2  Ми қан айналымы бұзылған
ауруларға арналған
неврологиялық бөлімшелерде
жұмыс істейтін кіші және
орта медициналық персонал              18              -";
185-тармақта "Өндірістердің, цехтар мен лауазымдардың атауы" бағаны мынадай редакцияда жазылсын: "Кәрі адамдар мен мүгедектердің жалпы типтегі үйлерінің, гериатриялық ауруханалардың (бөлімшелердің, кабинеттердің), бикелік күтім үйлерінің, белгілі тұрағы жоқ адамдарға арналған әлеуметтік бейімдеу орталықтарының дәрігері мен орта медициналық персоналы".
42 бөлімде. Радиоактивті заттармен және иондаушы сәуле көздерімен жұмыс істеу:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12     Рентген, флюрография кабинеттері
мен қондырғылардың санитары:
1) дәрігер рентгенмен диагностикалау,
флюрография, рентгенотерапевтикалық
қондырғыда бақылап тұру жұмыстарын
орындау кезінде жұмыс күнінің кемінде
жартысында дәрігерге тікелей көмек
көрсеткенде                            18               5
2) жұмыс уақытының кемінде             дәрігерге
жартысын аталған жұмыстарда            көмек көрсету
тікелей жұмыс істеу кезінде            уақытына
тепе-тең         -";
15-тармақ алынып тасталсын.
43 бөлімде. Зертханалар, ғылыми-зерттеу зертханалары, институттары, мекемелері мен ұйымдары, оқу орындарының зертханалары:
2а-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1    Өсімдіктерге улы химикаттар
себумен және бүркумен айналысатын
және автомашиналарда себумен
және бүркумен айналысатын,
сондай-ақ улы заттарды дайындаумен
және кемірушілерге қарсы
учаскелерді өңдеумен тікелей
және тұрақты айналысатын
зертхана қызметкерлері                  12              6".
Бөлімге ескерту алынып тасталсын.
44-бөлімде. Экономиканың барлық саласының жалпы мамандықтары:
180-тармақ мынадай мазмұндағы 180-1-тармақпен толықтырылсын:
"180-1  800 МГц бастап жоғары жиілік
ауқымындағы қуаты 100 ватт және
одан да жоғары сәулелендіру
антенналы жүйесі бар желісі
емес локациялы УЖЖ
аппаратураларды реттеумен,
баптаумен, сынаумен және қызмет
көрсетумен тікелей айналысатын
қызметкерлер                            12               -".
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап, ал бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарға қатысты 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қолдануға енгізіледі.
Министр

"176-1 Врач, занятый в неврологическом
отделении для больных с
нарушением мозгового
кровообращения:
1) при непосредственной занятости
не менее половины рабочего дня
обслуживанием больных                       18         -
2) при непосредственной занятости       пропорцио-
на указанных работах менее           нально времени
половины рабочего дня                занятости
обслуживанием
больных
176-2 Младший и средний медицинский
персонал, занятые в неврологических
отделениях для больных с нарушением
мозгового кровообращения                        18         -";
в пункте 185 графу "Наименование производств, цехов и должностей" изложить в следующей редакции: "Врач и средний медицинский персонал домов для престарелых и инвалидов общего типа, гериатрических больниц (отделения, кабинет), хосписов, домов сестринского ухода, центров социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства".
В разделе 42. Работа с радиоактивными веществами и источниками
ионизирующих излучений:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12  Санитарка рентгеновских, флюоро-
графических кабинетов и установок:
1) при непосредственной занятости
не менее половины рабочего дня
оказанием помощи врачу при
выполнении им работ по
рентгенодиагностике, флюорографии,
на рентгенотерапевтической
установке с визуальным контролем               18          5
2) при непосредственной занятости         пропорцио-
на указанных работах менее половины       нально времени
рабочего дня                              занятости
оказанием
помощи врачу     -";
пункт 15 исключить.
В разделе 43. Лаборатории, научно-исследовательские лаборатории,
институты, учреждения и организации, лаборатории учебных заведений:
пункт 2а изложить в следующей редакции:
"2-1 Работники лаборатории, непосредст-
венно и постоянно занятые опрыски-
ванием и опыливанием растений
ядохимикатами, и на опрыскивателях,
опыливателях аэрозольных
генераторах и автомашинах, а также
приготовлением ядов и обработкой
участков против грызунов                       12         6".
Примечание к разделу исключить.
В разделе 44. Общие профессии всех отраслей экономики:
дополнить пунктом 180-1 следующего содержания:
"180-1 Работники, непосредственно занятые
на регулировке, настройке,
испытании и обслуживании СВЧ
аппаратуры нелинейной локации с
излучающей антенной системой
мощностью 100 ватт и более,
в диапазоне частот от 800 МГц                  12         -".
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а в отношении
организаций, финансируемых из бюджета, распространяется с 1 января 2003
года.
Министр
_________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Жумаханова Г.А.)