Жаттықтырушы-оқытушылар құрамына біліктілік санаттарын берудің Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 06-2-2/163 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 24 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1961. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2011 жылы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 2011.03.05 № 02-02-18/29 (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне еңбек ақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысын іске асыру мақсатында және "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөніндегі агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1755 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөніндегі агенттігі туралы Ереженің 12-тармағының 10 тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметші болып табылмайтын жаттықтырушы-оқытушылар құрамына біліктілік санаттарын берудің Ережесі бекітілсін.
2. Ұйымдастыру-құқықтық және кадрлармен жұмыс бөлімі осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркеуден өткізсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен мезеттен бастап күшіне енеді.
4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Төрағаның
орынбасары Е.Б.Қанағатовқа жүктелсін.
Төрағаның
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт жөніндегі
агенттігінің
2002 жылғы 26 шілдедегі
N 06-2-2/163 бұйрығымен
бекітілген
Жаттықтырушы-оқытушылар құрамына
біліктілік санаттарын берудің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже дене шынықтыру және спорт ұйымдарының мемлекеттік қызметкерлеріне біліктілік санаттарын берудің тәртібін реттейді. Санаттарды беру кәсіби шеберлікті ынталандыру, спортшыларды оқытудағы және тәрбиелеудегі жауапкершілікті арттыру, нарықтық қатынастар жағдайында еңбекке ақы төлеуді саралау жолымен осы санаттағы қызметкерлерді әлеуметтік қорғауды қамтамасыз ету үшін жүргізіледі және елдің дене шынықтыру және спорт ұйымдарының жұмысын жетілдіруге, дене шынықтыру және спорт қызметкерлерінің қоғамдағы орны мен беделін арттыруға, оларды жемісті еңбегі үшін моральдық және материалдық ынталандырудың мүмкіндігін кеңейтуге ықпал ететін болады.
Біліктілік берудің негізгі принциптері еркіндік, ашықтық, алқалылық, жүйелілік болып табылады.

Об утверждении Правил присвоения квалификационных категорий тренерско-преподавательскому составу
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту от 26 июля 2002 года № 06-2-2/163. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2002 года № 1961. Утратил силу приказом и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра туризма и спорта РК от 5.03.2011 № 02-02-18/29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими" и в соответствии с подпунктом 10 пункта 12 Положения об Агентстве Республики Казахстан по туризму и спорту, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1755 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила присвоения квалификационных категорий тренерско-преподавательскому составу, не являющихся государственными служащими.
2. Отделу правовой и организационно-кадровой работы в установленном порядке зарегистрировать настоящий приказ в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за выполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Канагатова Е.Б.
Председатель
Утверждены
Приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по туризму и спорту
от 26 июля 2002 г. N 06-2-2/163
Правила
присвоения квалификационных категорий
тренерско-преподавательскому составу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регулируют порядок присвоения категорий работникам государственных организаций физической культуры и спорта, не являющихся государственными служащими. Присвоение категории проводится в целях повышения профессионального мастерства, ответственности за обучение и воспитание спортсменов, обеспечения социальной защищенности данной категории работников в условиях рыночных отношений путем дифференциации оплаты труда, и призвано способствовать повышению уровня деятельности, росту престижа и авторитета работников физической культуры и спорта в обществе, расширению возможности их морального и материального поощрения за плодотворный труд.
Основными принципами присвоения квалификаций являются добровольность, открытость, коллегиальность, системность.

2. Осы Ережеде мынадай терминдер мен ұғымдар қолданылады:
1) біліктілік санаты - белгілі бір күрделі жағдайда қызметкердің кәсіби міндеттерін шешуіне мүмкіндік беретін біліктілік деңгейінің нормативтік талаптарға сәйкестігі;
2) біліктілік санаттарын беру - дене шынықтыру және спорт саласындағы көрсетілетін қызметтерге жаттықтырушы-оқытушылар құрамының білім деңгейінің сәйкестілігін бақылау мақсатында жүргізілетін ресім.
3. Біліктілік санаттарын беруге мынадай дене шынықтыру және спорт қызметкерлерінің санаттары жатады:
1) барлық мамандықтағы жаттықтырушылар;
2) барлық мамандықтағы әдіскерлер (нұсқаушылар);
3) нұсқаушы-спортшы.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне еңбек ақы төлеу жүйесі туралы" қаулысымен (бұдан әрі - Қаулы) бекітілген мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің лауазымдық тізіліміне сәйкес барлық мамандықтағы жаттықтырушылардың еңбегіне саралап ақы төлеу үшін мынадай біліктілік талаптары белгіленеді:
біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы;
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы;
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы;
біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы-оқытушы;
біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы;
біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы;
біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы;
біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы-оқытушы.
5. Қаулымен бекітілген мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің лауазымдық тізіліміне сәйкес барлық мамандықтағы әдіскерлердің (нұсқаушылардың) еңбегіне саралап ақы төлеу үшін мынадай біліктілік талаптары белгіленеді:
біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты әдіскер (нұсқаушы);
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты әдіскер (нұсқаушы);
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер (нұсқаушы);
біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ әдіскер (нұсқаушы);
біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты әдіскер (нұсқаушы);
біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер (нұсқаушы);
біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер (нұсқаушы);
біліктілігі орта деңгейдегі санаты жоқ әдіскер (нұсқаушы).
6. Қаулымен бекітілген мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің лауазымдық тізіліміне сәйкес спортшы - нұсқаушылардың еңбегіне саралап ақы төлеу үшін мынадай біліктілік талаптары белгіленеді:
біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты спортшы - нұсқаушы;
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты спортшы - нұсқаушы;
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты спортшы - нұсқаушы.

2. В настоящих Правилах применяются следующие термины и определения:
1) квалификационная категория - соответствующий нормативным критериям уровень квалификации, обеспечивающий работнику возможность решать профессиональные задачи определенной степени сложности;
2) присвоение квалификационной категории - процедура, проводимая с целью контроля за соответствием уровня образования тренерско-преподавательского состава услугам, предоставляемым в области физической культуры и спорта.
3. Присвоению квалификационных категорий подлежат следующие категории работников физической культуры и спорта:
1) тренеры всех специальностей;
2) методист (инструктор) всех специальностей;
3) инструктор-спортсмен.
4. Для дифференцированной оплаты труда тренеров всех специальностей, в соответствии с реестром должностей работников государственных учреждений, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими" (далее - Постановление) установлены следующие квалификационные категории:
тренер-преподаватель высшего уровня квалификации высшей категории;
тренер-преподаватель высшего уровня квалификации первой категории;
тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории;
тренер-преподаватель высшего уровня квалификации без категории;
тренер-преподаватель среднего уровня квалификации высшей категории;
тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории;
тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории;
тренер-преподаватель среднего уровня квалификации без категории.
5. Для дифференцированной оплаты труда методистов (инструкторов) всех специальностей, в соответствии с реестром должностей работников государственных учреждений, утвержденным Постановлением установлены следующие квалификационные категории:
методист (инструктор) высшего уровня квалификации высшей категории;
методист (инструктор) высшего уровня квалификации первой категории;
методист (инструктор) высшего уровня квалификации второй категории;
методист (инструктор) высшего уровня квалификации без категории;
методист (инструктор) среднего уровня квалификации высшей категории;
методист (инструктор) среднего уровня квалификации первой категории;
методист (инструктор) среднего уровня квалификации второй категории;
методист (инструктор) среднего уровня квалификации без категории.
6. Для дифференцированной оплаты труда инструкторов-спортсменов, в соответствии с реестром должностей работников государственных учреждений, утвержденным Постановлением установлены следующие квалификационные категории:
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории;
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории;
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории.

7. Педагогикалық жүктемесі бар дене шынықтыру және спорт ұйымдарының басшыларына, олардың орынбасарларына, зейнеткерлерге біліктілік санаттарын белгілеу жалпы негізде жүргізіледі.
8. Дене шынықтыру және спорт ұйымдары қойылатын талаптарға қызметкерлердің деңгейі мен сапасы жауап бермеген жағдайда, оларға біліктілік санаттарын беру туралы шешімді қайта қарайды. Аталған қызметкерлердің біліктілік санаттарын қайта қарау осы Ереженің негізінде жүзеге асырылады.
2. Біліктілік комиссиясы және оның құрамы
9. Біліктілік комиссиясы (бұдан әрі - Комиссия) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органдарда құрылады, олар, Комиссияны өткізудің нақты мерзімін, нысандары мен ресімдерін анықтайды, талапкердің жұмысына талдау жасайды, Комиссия жұмысының нәтижелері бойынша шешімдер шығарады.
10. Комиссия мына құрамда құрылады:
Комиссияның төрағасы - дене шынықтыру және спорт саласындағы атқарушы орган басшысы немесе басшының орынбасары, атқарушы органның жауапты қызметкерлері, заңгер, жетекші жаттықтырушы-оқытушылар, ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың басшылары.
11. Қызметшілердің құрамы және Комиссиялардың өкілеттілік мерзімі атқарушы органның бұйрығымен бекітіледі. Атқарушы органның жауапты қызметкерлерінің біріне біліктілік комиссиясының хатшысы міндеті жүктеледі.
12. Комиссиялар:
1) дене шынықтыру және спорт ұйымдарының жоғары және орта деңгейдегі жоғары санатты қызметкерлеріне біліктілік санаттарын беру үшін - дене шынықтыру және спорт жөніндегі орталық атқару органдарында;
2) дене және спорт саласының жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты қызметкерлеріне біліктілік санаттарын беру үшін дене шынықтыру және спорт жөніндегі облыстық (Алматы және Астана қ. қалалық) атқару органдарында;
3) дене шынықтыру және спорт саласының жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты қызметкерлеріне біліктілік санаттарын беру үшін дене шынықтыру және спорт саласының қалалық және аудандық органдарында құрылады.
3. Біліктілік санаттарын берудің тәртібі
13. Санаттарды беру біліктілік деңгейін, кәсіби құзыреттілігін, оның әдістемелік жұмысқа қатысуын талдаудың негізінде өткізіледі.
14. Комиссия мәлімделген санаттардың талаптарына қызметкердің сәйкестігі туралы өздерінің ұсыныстарын көрсете отырып, біліктілік парағын (N 1, 20 қосымша) рәсімдейді. Санат алушы үміткер кемі он күн ішінде, Комиссияның отырысына дейін қол қоя отырып, біліктілік парағымен танысады. Өзінің жұмысына берілген мінездемемен және оған тиісті санатты белгілеген Комиссияның ұсынысымен келіспеген жағдайда, қызметкер отырысқа 3 күн қалғанға дейін, төрағаның атына дәлелді арыз береді.

7. Установление квалификационных категорий руководителям организаций физической культуры и спорта, их заместителям, пенсионерам, имеющих педагогическую нагрузку, производится на общих основаниях.
8. Организация физической культуры и спорта пересматривает решение о присвоении квалификационных категорий работникам, уровень и качество которых не отвечают имеющимся требованиям. Пересмотр квалификационных категорий указанных работников осуществляется на основании данных Правил.
2. Квалификационная комиссия и ее состав
9. Квалификационная комиссия (далее - Комиссия) создается в исполнительных органах по физической культуре и спорту, которые определяют формы и процедуры, конкретные сроки проведения Комиссии, проводят анализ работы кандидата, выносят решения по итогам работы Комиссии.
10. Комиссия создается в следующем составе: председатель Комиссии - руководитель или заместитель руководителя исполнительного органа по физической культуре и спорту, ответственные работники исполнительного органа, юрист, ведущие тренеры-преподаватели, руководители подведомственных организаций.
11. Персональный состав и сроки полномочий Комиссии утверждаются приказом исполнительного органа. На одного из работников исполнительного органа возлагаются обязанности секретаря квалификационной комиссии.
12. Комиссия создается:
1) центральным исполнительным органом по физической культуре и спорту - для присвоения работникам организаций физической культуры и спорта высшей категории высшего и среднего уровней;
2) областными (городскими гг. Алматы и Астаны) исполнительными органами по физической культуре и спорту - для присвоения работникам организаций физической культуры и спорта первой категории высшего и среднего уровней;
3) городскими и районными органами по физической культуре и спорту - для присвоения работникам организаций физической культуры и спорта второй категории высшего и среднего уровней.
3. Порядок присвоения квалификационной категории
13. Присвоение категории проводится на основе анализа уровня квалификации, профессиональной компетенции, его участия в методической работе.
14. Комиссия оформляет квалификационный лист (приложения N 1, 2) с указанием своих предложений о соответствии работника требованиям заявленной категории. Кандидат на присвоение категории под роспись должен быть ознакомлен с квалификационным листом не менее, чем за 10 дней до заседания Комиссии. В случае несогласия с характеристикой своей работы и предложениями квалификационной комиссии по установлению ему соответствующей категории работник не менее, чем за 3 дня до заседания Комиссии подает на имя ее председателя мотивированное заявление.

15. Ұйым басшысының бастамасымен немесе қызметкердің арызы бойынша Комиссия оның санатын көтеру мақсатында қызметкердің мерзімінен бұрын біліктілігін айқындайды.
16. Қызметкерлерге біліктілік санаттарын берудің қорытындылары Комиссия отырысында дауыс берудің нәтижелері бойынша анықталады және хаттама мен біліктілік парағына жазба түрінде рәсімделеді. Хаттамаға және біліктілік парағына төраға, төрағаның орынбасары, хатшы және Комиссияның мүшелері қол қояды.
Егер Комиссия отырысына оның 2/3 мүшесі қатысса, онда шешім дұрыс деп есептеледі. Дауыс беру нәтижелері отырысқа қатысқан комиссия мүшелерінің 3\4-нен көп дауыс берген жағдайда анықталады. Әрбір қызметкер бойынша Комиссия мынадай қорытындының бірін береді:
мәлімделген санаттың талаптарына сай;
мәлімделген санаттың талаптарына сай емес.
17. Қызметкерлерге белгіленген санаттар кезекті біліктілік санатын беруден өткенге дейін сақталады. Дене шынықтыру және спорт қызметкерлерінің санаттары Комиссияның шешімі шыққан мезеттен бастап, 5 жылға белгіленеді.
18. Дене шынықтыру және спорт қызметкерлеріне санаттар беру туралы шешімді:
1) жоғары және орта деңгейдегі жоғары санатты дене шынықтыру және спорт ұйымдарының қызметкерлері үшін дене шынықтыру және спорт жөніндегі орталық атқару органының Комиссиясы;
2) жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты дене шынықтыру және спорт қызметкерлері үшін дене шынықтыру және спорт саласындағы облыстық (Алматы және Астана қ. қалалық) уәкілетті органдардың Комиссиясы;
3) жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты дене шынықтыру және спорт қызметкерлердің біліктілігін айқындау үшін дене шынықтыру және спорт саласының қалалық және аудандық уәкілетті органдарының Комиссиясы қабылдайды.
19. Егер қызметкерге мәлімделген біліктілік санаты берілмесе, онда ол қолданып жүрген біліктілік санатында қалады.
20. Үміткер Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда, сол шешім жөнінде келесі деңгейдегі Комиссияға шағым беруге құқылы. Шағым жазбаша түрде беріледі.
4. Біліктілік комиссиясының шешімдерін іске асыру
21. Дене шынықтыру және спорт жөніндегі уәкілетті ұйымдардың басшылары Комиссияның шешімі негізінде қызметкерлерге біліктілік санаттарын беру туралы бұйрық шығарады.
22. Дене шынықтыру және спорт қызметкерлеріне біліктілік берудің нәтижелері бойынша белгіленген үлгідегі (N 3 қосымша) куәлік беріледі. Куәліктің көшірмесі қызметкердің жеке ісінде сақталады. Куәліктерді беру журналға (N 4 қосымша) тіркеліп, беріледі.

15. По инициативе руководителя организации или по заявлению работника Комиссия может досрочно квалифицировать работника с целью повышения категории.
16. Результаты квалификации работников определяются голосованием по итогам заседания Комиссии и оформляются в виде протокола и записи в квалификационном листе. Протокол и квалификационный лист подписываются Председателем, заместителем Председателя, Секретарем и членами Комиссии.
Заключение Комиссии считается действительным, если на ее заседании присутствовало 2/3 ее членов. Результаты голосования определяются большинством голосов в 3/4 от числа членов комиссии, принявших участие в заседании. По каждому работнику Комиссия дает одно из следующих заключений:
соответствует требованиям заявленной категории;
не соответствует требованиям заявленной категории.
17. Категории, установленные работникам, сохраняются до прохождения очередной квалификации. Категории работников физической культуры и спорта устанавливаются на 5 лет с момента принятия решения Комиссией.
18. Категории работникам присваиваются уполномоченными органами по физической культуре и спорту в зависимости от уровня присваиваемой категории:
1) Комиссия центрального исполнительного органа по физической культуре и спорту - для установления квалификации работникам организаций физической культуры и спорта высшей категории высшего и среднего уровней;
2) Комиссия областных (городских гг. Алматы и Астаны) уполномоченных органов по физической культуре и спорту - для установления квалификации работникам организаций физической культуры и спорта первой категории высшего и среднего уровней;
3) Комиссия городских и районных уполномоченных органов в области физической культуры и спорта - для установления квалификации работникам организаций физической культуры и спорта второй категории высшего и среднего уровней.
19. Если работнику не присвоена заявленная квалификационная категория, он остается в действующей квалификационной категории.
20. В случае несогласия с заключением Комиссии кандидат имеет право обжаловать данное решение в Комиссию следующего уровня. Обжалование производится в письменной форме.
4. Реализация решений квалификационной комиссии
21. Руководители уполномоченных органов физической культуры и спорта на основании заключения Комиссии издают приказы о присвоении работникам квалификационных категорий.
22. По результатам присвоения квалификации работникам физической культуры и спорта выдается удостоверение установленного образца (приложение N 3). Копия удостоверения хранится в личном деле работника. Выдача удостоверений регистрируется в журнале (приложение N 4).

23. Белгіленген тәртіппен рәсімделген дене шынықтыру және спорт қызметкерлеріне біліктілік санаттарын беру туралы куәліктер Қазақстан Республикасының барлық аумағында қолданылады.
24. Бұйрық жаттықтырушы-оқытушылар құрамына біліктілік санаттарын беру туралы шешім қабылданған күннен бастап күшіне енеді.
25. Біліктілік беруге байланысты туындаған еңбек даулары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт жөніндегі
агенттігінің
2002 жылғы 26 шілдедегі
N 06-2-2/163 бұйрығымен
бекітілген
Жаттықтырушы-оқытушылар құрамына
біліктілік санаттарын берудің
ережесіне
N 1 қосымша
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі уәкілетті органның біліктілік
комиссиясының   төрағасы ________________________________
БІЛІКТІЛІК ПАРАҒЫ ____________________________________________________________________
(спорт түрі)
Мен,________________________________________________________________
Туған жылы _____________________ ұлты_______________________________
Спорттық атағы _________________, құрметті атағы____________________
Жұмыс орны, қызметі_________________________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтілі_________________________________
Мекен-жайы _________________________________________________________
Маған _______________________________________ беру  туралы мәселені
қарауыңызды сұраймын.
Күні "___"______________200___ж.________________________________
(жеке қолы)
ӨНДІРІСТІК МІНЕЗДЕМЕ
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ұйым басшысының қолы
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт жөніндегі
агенттігінің
2002 жылғы 26 шілдедегі
N 06-2-2/163 бұйрығымен
бекітілген
Жаттықтырушы-оқытушылар құрамына
біліктілік санаттарын берудің
ережесіне
N 2 қосымша
Жаттықтырушы-оқытушының даярлаған спортшылары туралы
АНЫҚТАМА
____________________________________________________________________
(Аты-жөні)
____________________________________________________________________
N | Даярланған  | Туған |Спортшымен  | Растай.|Спорттық  |Растайтын
| спортшының  | жылы  | жүргізген  |  тын   |нәтижесі, |  құжат
|  аты-жөні   |       |  жұмыс     | құжаты |  қайда   |
|             |       |  өтілі     |        |тіркелді  |
|             |       |            |        |(жіберілді)
____________________________________________________________________
Басшының қолы
М.О. "____"________________ ж.
Облыстық спорт басқармасы
бастығының қолы
М.О. "_____"_____________ж.
Біліктілік комиссиясының шешімі _________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________
Комиссияның төрағасы _____________________
Төрағаның орынбасары _____________________
Комиссияның хатшысы ______________________
Комиссияның мүшелері _____________________
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт жөніндегі
агенттігінің
2002 жылғы 26 шілдедегі
N 06-2-2/163 бұйрығымен
бекітілген
Жаттықтырушы-оқытушылар құрамына
біліктілік санаттарын берудің
ережесіне
N 3 қосымша
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі
уәкілетті органның атауы
Біліктілік санаттарын беру туралы
КУӘЛІК N ____
Осы куәлік берілді ________________________________________________
(аты-жөні)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________
Біліктілік комиссиясының шешімімен, дене шынықтыру және спорт жөніндегі
уәкілетті органның "____"________________ N бұйрығымен ______________
_______________ берілді.
"_____"________________________ ж. қолданылады.
Біліктілік комиссиясының
төрағасы__________________________________________________________
(қолы) (аты-жөні)
Комиссия хатшысы _________________________________________________
(қолы) ( аты-жөні)
МО
Тіркеу нөмірі __________________ "____"___________________
(берілген күні)
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт жөніндегі
агенттігінің
2002 жылғы 26 шілдедегі
N 06-2-2/163 бұйрығымен
бекітілген
Жаттықтырушы-оқытушылар құрамына
біліктілік санаттарын берудің
ережесіне
N 4 қосымша
Қызметкерлерге біліктілік санаттарының берілгендігі туралы куәліктерді беруді тіркеу
Журналы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
____________________________________________________________________
N |Қызметкердің|Лауазымның|Комиссия  |Біліктілік |Куәлік. |Куәлікті
| аты-жөні   |аты және  |шешімінің | санатын   |тің бер | алғаны
|            | берілген |қорытын.  |беру туралы| ілген  | туралы
|            |біліктілік| дысы     | бұйрықтың |  күні  | қол қою
|            | санаты   |          | нөмірі    |        |
|            |          |          | және күні |        |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

23. Оформленные в установленном порядке удостоверения о присвоении квалификационных категорий работникам физической культуры и спорта действуют на всей территории Республики Казахстан.
24. Приказ о присвоении квалификационных категорий тренерско-преподавательскому составу вступает в силу с момента его подписания.
25. Связанные с присвоением квалификации трудовые споры рассматриваются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение N 1
к Правилам присвоения
квалификационных категорий
тренерско-преподавательскому
составу, утвержденным Приказом
Председателя Агентства Республики
Казахстан по туризму и спорту
от 26 июля 2002 г. N 06-2-2/163
Председателю  _________________ квалификационной
комиссии уполномоченного органа по физической культуре и спорту
Квалификационный лист
_________________________________________
(вид спорта)
Я,
___________________________________________________________
Год рождения________, национальность ______________________
Спортивное звание ________________, почетное звание _______
Место работы, занимаемая должность ________________________
___________________________________________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы ___________________
Домашний адрес: ___________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне ___________________
___________________________________________________________
Дата  "______"___________________г.
______________________
(личная подпись)
Производственная характеристика
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Подпись руководителя организации
__________________________________________________________________
Приложение N 2
к Правилам присвоения
квалификационных категорий
тренерско-преподавательскому
составу, утвержденным Приказом
Председателя Агентства Республики
Казахстан по туризму и спорту
от 26 июля 2002 г. N 06-2-2/163
Справка
о подготовке спортсменов тренером-преподавателем      _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
N  | Фамилия, имя  | Год |Стаж работы|Подтвер-|Спортивный резуль-|Подтвер-
п/п|подготовленного|рож- |со спорт-  |ждающий |тат, куда зачислен|ждающий
|  спортсмена   |дения|сменом     |документ|(передан)         |документ
___|_______________|_____|___________|________|__________________|________
_______________________________________________________________________
Подпись руководителя
М.П. "____" ______________г.
Подпись начальника
облуправления спорта
М.П. "______" _______________ г.
Решение квалификационной комиссии
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Председатель комиссии __________________
Заместитель председателя _______________
Секретарь комиссии______________________
Члены комиссии
__________________________________________________________________
Приложение N 3
к Правилам присвоения
квалификационных категорий
тренерско-преподавательскому
составу, утвержденным Приказом
Председателя Агентства Республики
Казахстан по туризму и спорту
от 26 июля 2002 г. N 06-2-2/163
Наименование уполномоченного органа
по физической культуре и спорту
Удостоверение N ____
О присвоении квалификационной категории
____________________________________________________________________
Настоящее удостоверение выдано _____________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
в том, что в соответствии с решением аттестационной комиссии от "____"
___________ 200__ года N________ ему (ей), присвоена квалификационная
категория _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование должности и категория прописью)
Председатель квалификационной комиссии______________________________
_________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Секретарь квалификационной комиссии ________________________________
_________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
МП
Регистрационный номер_____________               "___"_____________
(дата выдачи)
__________________________________________________________________
Приложение N 4
к Правилам присвоения
квалификационных категорий
тренерско-преподавательскому
составу, утвержденным Приказом
Председателя Агентства Республики
Казахстан по туризму и спорту
от 26 июля 2002 г. N 06-2-2/163
Журнал
регистрации выдачи работникам удостоверений
о присвоении им квалификационных категорий
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________                    (наименование уполномоченного органа)
NN |Фамилия, |Наименование|Дата решения|Дата и номер|Дата выдачи|Роспись в
п/п|имя,     |должности и |аттестацион-|приказа о   |удостовере-|получении
|отчество |присвоенной |ной комиссии|присвоении  |ния        |удостове-
|         |квалифика-  |            |квалифика-  |           |рения
|         |ционной     |            |ционной     |           |
|         |категории   |            |категории   |           |