Акциялар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік тіркелуге жатпайтын акциялардың эмиссияларына ұлттық бірегейлендіру нөмірін беру, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті қарау және акциялар эмиссиясын жою ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 3 тамыз N 304. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 16 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1979. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 217 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының эмиссиялық бағалы қағаздарының рыногын мемлекеттік реттеуді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Акциялар эмиссиясын мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік тіркелуге жатпайтын акциялардың эмиссияларына ұлттық бірегейлендіру нөмірін беру, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті қарау және акциялар эмиссиясын жою ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасында акциялар эмиссияларын мемлекеттік тіркеу, акциялар эмиссияларын жою және акциялар шығару және орналастыру қорытындылары жөніндегі есептерді бекіту тәртібі туралы ережені бекіту туралы" 1996 жылғы 29 қарашадағы N 141 қаулысының  және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банктердің бағалы қағаздарының эмиссия проспектілеріне және бағалы қағаздарды шығару және орналастыру қорытындылары жөніндегі есептерге сараптама жүргізуі туралы ережені бекіту жөнінде" 1997 жылғы 23 мамырдағы N 220 қаулысының  күші жойылды деп танылсын.
4. Бағалы қағаздар нарығын реттеу департаменті (Шалғымбаева Г.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi Басқармасының "Акциялар
эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу,
мемлекеттiк тiркелуге жатпайтын
акциялардың эмиссияларына ұлттық
бiрегейлендiру номерiн беру,
акцияларды шығару және орналастыру
қорытындылары жөнiндегi есептi қарау
және акциялар эмиссиясын жою
ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы
3 тамыздағы N 304 қаулысымен
бекiтiлдi
Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу, мемлекеттiк
тiркелуге жатпайтын акциялардың эмиссияларына ұлттық бiрегейлендiру номерiн беру, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарау және акциялар эмиссиясын жою ережесi
Осы Ереже Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексiне , "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi  туралы", " Бағалы қағаздар рыногы туралы ", " Акционерлiк қоғамдар туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзiрлендi және акциялардың эмиссияларын мемлекеттiк тiркеу, мемлекеттiк тiркелуге жатпайтын акциялардың эмиссияларына ұлттық бiрегейлендiру номерiн (ұлттық бiрегейлендiру номерлерiн) (бұдан әрi - ҰБН беру) беру, сондай-ақ акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарау және акциялар эмиссиясын жою үшiн берiлетiн құжаттардың тiзбесiн белгiлейдi.

Об утверждении Правил государственной регистрации эмиссии акций, присвоения национального идентификационного номера эмиссиям акций, не подлежащих государственной регистрации, рассмотрения отчета об итогах выпуска и размещения акций и аннулирования эмиссии акций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 августа 2002 года N 304. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2002 года N 1979. Утратило силу - Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 г. N 217
В целях совершенствования государственного регулирования рынка эмиссионных ценных бумаг Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации эмиссии акций, присвоения национального идентификационного номера эмиссиям акций, не подлежащих государственной регистрации, рассмотрения отчета об итогах выпуска и размещения акций и аннулирования эмиссии акций.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Положения о порядке государственной регистрации эмиссий акций, аннулирования эмиссий акций и утверждения отчетов об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан" от 29 ноября 1996 года N 141 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Правил проведения экспертизы Национальным Банком Республики Казахстан проспектов эмиссий ценных бумаг банков и их отчетов об итогах выпуска и размещения ценных бумаг" от 23 мая 1997 года N 220.
4. Департаменту регулирования рынка ценных бумаг (Шалгимбаева Г.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Утверждены постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
государственной регистрации
эмиссии акций, присвоения
национального идентификационного
номера эмиссиям акций, не
подлежащих государственной
регистрации, рассмотрения отчета
об итогах выпуска и размещения
акций и аннулирования эмиссии
акций" от 3 августа 2002 г. N 304
Правила государственной регистрации эмиссии акций,
присвоения национального идентификационного номера
эмиссиям акций, не подлежащих государственной
регистрации, рассмотрения отчета об итогах выпуска
и размещения акций и аннулирования эмиссии акций
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Гражданским Кодексом  Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан " О Национальном Банке  Республики Казахстан", " О рынке ценных  бумаг", " Об акционерных  обществах" и определяют порядок государственной регистрации эмиссии акций, присвоения национального идентификационного номера (национальных идентификационных номеров) эмиссиям акций, не подлежащих государственной регистрации (далее - присвоение НИН), а также устанавливают перечень документов, представляемых для рассмотрения отчета об итогах выпуска и размещения акций и аннулирования эмиссии акций.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде пайдаланылған ұғымдар мыналарды бiлдiредi:
1) эмитенттiң органы - акциялар эмиссиясы жөнiнде шешiм қабылдауға уәкiлеттi эмитенттiң органы;
2) акциялардың бастапқы эмиссиясы - эмитенттiң құрылтайшылары арасында орналастырылатын акциялар эмиссиясы;
3) акциялардың кейiнгi эмиссиясы - белгiленген және белгiленбеген тұлғалар тобының арасында орналастырылатын акциялар эмиссиясы (соттың шешiмi бойынша акциялардың қосымша эмиссиясын қоспағанда);
4) уәкiлеттi орган - бағалы қағаздар рыногында қалыптасатын қатынастарды реттеудi және бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк орган;
5) қаржы ұйымдары - банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, акционерлiк қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанында жұмыс iстейтiн бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушылары, бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылар, инвестициялық қорлар, жинақтаушы зейнетақы қорлары.
2. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеудi, ҰБН берудi, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарауды, қаржы ұйымдарының (жарияланған жарғылық капитал мөлшерiне қарамастан) және жарияланған жарғылық капиталының мөлшерi 200.000 айлық есептiк көрсеткiштен кем емес акционерлiк қоғамдардың акциялар эмиссиясын жоюды уәкiлеттi органның орталық аппаратының бөлiмшесi жүзеге асырады.
3. Ереженiң 2-тармағында көрсетiлмеген акционерлiк қоғамдардың акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеудi, ҰБН берудi, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарауды және акциялар эмиссиясын жоюды уәкiлеттi органның филиалдары жүзеге асырады.
4. Акциялардың бастапқы эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуге немесе ҰБН беруге арналған құжаттар заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеген күннен бастап бiр айдың iшiнде уәкiлеттi органға ұсынылады.
Акциялардың кейiнгi эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуге немесе ҰБН беруге арналған құжаттар эмитенттiң органы акциялар эмиссиясы жөнiнде шешiм қабылдаған күннен бастап үш айдың iшiнде уәкiлеттi органға ұсынылады.
Уәкiлеттi орган акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуге ұсынылған құжаттарды отыз күн iшiнде, ҰБН беру үшiн ұсынылған құжаттарды - олар уәкiлеттi органға түскен күннен бастап он бес күн iшiнде қарайды.
2-тарау. Акциялар эмиссияларын мемлекеттiк
тiркеудiң тәртiбi
5. Эмитент акциялардың бастапқы эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу үшiн уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ерiктi нысанда жазылған өтiнiш;
2) эмитенттiң органының акцияларды шығару туралы шешiмiнiң көшiрмесi;

Глава 1. Общие положения
1. Использованные в настоящих Правилах понятия означают следующее:
1) орган эмитента - орган эмитента, уполномоченный принимать решение об эмиссии акций;
2) первичная эмиссия акций - эмиссия акций, размещаемая среди учредителей эмитента;
3) последующая эмиссия акций - эмиссия акций, размещаемая среди определенного и неопределенного круга лиц (за исключением дополнительной эмиссии акций по решению суда);
4) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий регулирование и контроль отношений, складывающихся на рынке ценных бумаг;
5) финансовые организации - банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, страховые (перестраховочные) организации, профессиональные участники рынка ценных бумаг, функционирующие в организационно-правовой форме акционерного общества, организаторы торгов с ценными бумагами, инвестиционные фонды, накопительные пенсионные фонды.
2. Государственная регистрация эмиссии акций, присвоение НИН, рассмотрение отчетов об итогах выпуска и размещения акций и аннулирование эмиссии акций финансовых организаций (независимо от размера объявленного уставного капитала) и акционерных обществ, размер объявленного уставного капитала которых составляет не менее 200.000 месячных расчетных показателей осуществляются подразделением центрального аппарата уполномоченного органа.
3. Государственная регистрация эмиссии акций, присвоение НИН, рассмотрение отчета об итогах выпуска и размещения акций и аннулирование эмиссии акций акционерных обществ, не указанных в пункте 2 Правил осуществляются филиалами уполномоченного органа.
4. Документы для государственной регистрации первичной эмиссии акций или присвоении НИН представляются в уполномоченный орган в течение одного месяца с даты государственной регистрации юридического лица.
Документы для государственной регистрации последующей эмиссии акций или присвоении НИН представляются в уполномоченный орган в течение трех месяцев с даты принятия решения органом эмитента об эмиссии акций.
Уполномоченный орган рассматривает документы, представленные на государственную регистрацию эмиссии акций в течение тридцати дней, документы, представленные для присвоения НИН, - в течение пятнадцати дней с даты их поступления в уполномоченный орган.
Глава 2. Порядок государственной
регистрации эмиссии акций
5. Для государственной регистрации первичной эмиссии акций эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа эмитента о выпуске акций;

3) заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң және статистикалық карточканың көшiрмелерi;
4) оған енгiзiлген барлық тiркелген өзгерiстермен және толықтырулармен бiрге жарғының нотариат куәландырған көшiрмесi;
5) соңғы аяқталған үш қаржылық жылдың және соңғы есептi кезеңнiң қаржылық есептерiмен қоса осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес акциялар эмиссиясының екi дана етiп жасалған проспектi (банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары - үш данамен). Банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшiн аудиторлық есептiң нотариат куәландырған көшiрмесiмен және акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуге құжаттарды ұсыну алдындағы соңғы есептi кезеңнiң қаржылық есебiмен қоса берiлген соңғы аяқталған үш қаржылық жылдың қаржылық есептерi. Эмитенттiң қаржылық жылы аяқталмаған жағдайда акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы шешiм қабылданған күнгi қаржылық есеп ұсынылады;
6) тiркеушiмен жасалған шарттың көшiрмесi немесе, дербес жүргiзiлген жағдайда акциялар ұстаушылардың тiзiлiмi, - акцияларды ұстаушылар тiзiлiмiн жүргiзуi туралы iшкi ереженiң екi данасы, бағалы қағаздар тiзiлiмiн жүргiзудi жүзеге асыратын эмитенттiң маманына уәкiлеттi орган бағалы қағаздармен мәмiлелердi тiркеу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру құқығына берген бiлiктiлiк куәлiгiнiң көшiрмесi;
7) акцияларды құжаттамалық нысанда шығарған жағдайда - акциялардың үлгiлерi екi дана.
6. Эмитент акциялардың кейiнгi эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу үшiн уәкiлеттi органға:
1) осы Ереженiң 5-тармағының 1)-5), 7) тармақшаларында аталған құжаттарды;
2) соңғы қаржылық жылдың қаржылық есебiнiң шынайылығын растайтын аудиторлық есептi;
3) эмитенттiң акцияларды сауда-саттықты ұйымдастырушының бағалы қағаздарының ресми тiзiмiне енгiзу ниетi болған жағдайда - сауда-саттықты ұйымдастырушының iшкi құжаттарына сәйкес ресiмделген, эмитенттiң акцияларын оның бағалы қағаздарының ресми тiзiмiне енгiзу мүмкiндiгi туралы сауда-саттықты ұйымдастырушының қорытындысын;
4) қоғамның төленген (шығарылған) жарғылық капиталындағы бес және одан көп акциялар процентiн иеленушi акциялар ұстаушылардың тiзiлiмiнен акциялар эмиссиясы проспектiсi жасалған күнгi көшiрмесiн ұсынады. Қаржы ұйымдары акциялар эмиссиясы проспектiсi жасалған күнгi акциялар ұстаушылардың толық тiзiлiмiн ұсынады.
7. Банктердiң және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының бастапқы және кейiнгi акциялар эмиссияларын мемлекеттiк тiркеу үшiн эмитент уәкiлеттi органға:

3) копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и статистической карточки;
4) нотариально засвидетельствованную копию устава со всеми внесенными в него зарегистрированными изменениями и дополнениями;
5) проспект эмиссии акций в двух экземплярах (банки, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, страховые (перестраховочные) организации - в трех экземплярах) в соответствии с Приложением 1 к настоящим Правилам, с финансовыми отчетностями за последние три завершенных финансовых года и за последний отчетный период. Для банков, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, страховых (перестраховочных) организаций финансовые отчетности за последние три завершенных финансовых года, с приложением к ним нотариально засвидетельствованных копий аудиторских отчетов, и финансовую отчетность за последний отчетный период перед представлением документов на государственную регистрацию эмиссии акций. В случае отсутствия у эмитента завершенного финансового года, представляется финансовая отчетность на дату принятия решения о государственной регистрации эмиссии акций;
6) копию договора с регистратором или, в случае самостоятельного ведения реестра держателей акций, - два экземпляра внутреннего положения о ведении реестра держателей акций копию квалификационного свидетельства на право осуществления деятельности по регистрации сделок с ценными бумагами, выданного уполномоченным органом специалисту эмитента, осуществляющему ведение реестра ценных бумаг;
7) в случае выпуска акций в документарной форме - два экземпляра образцов акции.
6. Для государственной регистрации последующей эмиссии акций эмитент представляет в уполномоченный орган:
1) документы, перечисленные в подпунктах 1)-5), 7) пункта 5 настоящих Правил;
2) аудиторский отчет, подтверждающий достоверность финансовой отчетности за последний финансовый год;
3) при намерении эмитента включить акции в официальный список ценных бумаг организатора торгов - заключение организатора торгов о возможности включения акций эмитента в его официальный список ценных бумаг, оформленное в соответствии с внутренними документами организатора торгов;
4) оригинал выписки из реестра держателей акций, владеющих пятью и более процентами акций в оплаченном (выпущенном) уставном капитале общества, составленной на дату проспекта эмиссии акций. Финансовые организации представляют полный реестр держателей акций, составленный на дату проспекта эмиссии акций.
7. Для государственной регистрации первичной и последующей эмиссий акций банка и организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, страховой (перестраховочной) организации, эмитентом представляется в уполномоченный орган:

1) осы Ереженiң 5-тармағының 1)-7) тармақшаларында аталған құжаттарды;
2) құрылтайшылардың және/немесе акционерлердiң аудиторлық есептiң нотариат куәландырған көшiрмесiмен қоса берiлген соңғы аяқталған қаржылық жылдағы қаржылық есебiн, сондай-ақ бiрiншi басшы, бас бухгалтер қол қойған және құрылтайшы және/немесе акционер болып табылатын ұйымның мөрiмен расталған соңғы есептi күнгi қаржылық есебiн;
3) жарғыға және құрылтай шартына өзгерiстер енгiзу туралы өтiнiштi және жарғыға және құрылтай шартына нотариат растаған өзгерiстер мен толықтыруларды ұсынады (кейiнгi эмиссия кезiнде).
8. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу үшiн эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:
1) акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырады және эмитентке осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк бередi;
2) эмитентке акциялар эмиссиясы проспектiсiнiң уәкiлеттi органның оны тiркегенi туралы белгiсi бар бiр данасын қайтарады;
3) құжаттандырған нысанмен шығарған жағдайда - акция үлгiсiнiң бiр данасын уәкiлеттi органның белгiсiмен қайтарады.
9. Акцияларды орналастыру және айналысқа жiберу барысында акциялар эмиссиясы проспектiсiне кез келген өзгерiстер мен толықтырулар уәкiлеттi органда тiркеуге жатады.
Акциялар эмиссиясы проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу үшiн эмитент уәкiлеттi органға:
1) бiрiншi басшы, бас бухгалтер, ревизиялық комиссия төрағасы (аудитор) қол қойған және эмитенттiң мөрiнiң таңбасымен расталған өзгерiстер мен толықтыруларды, екi данамен;
2) эмитенттiң органының акциялар эмиссиясының тiркелген проспектiсiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар редакциясын бекiту туралы шешiмiнiң көшiрмесiн ұсынады.
10. Уәкiлеттi орган акциялар эмиссиясының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды оларды алған күннен бастап он бес күннiң iшiнде қарайды.
11. Акциялар эмиссиясының проспектiсiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган өзгерiстер мен толықтырулардың бiр данасын оларды тiркеу туралы белгiмен эмитентке қайтарады.
3-тарау. Мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын акциялар
эмиссияларына ҰБН беру тәртiбi
12. Эмитент акциялардың бастапқы эмиссиясына ҰБН беру үшiн уәкiлеттi органға:
1) осы Ереженiң 5-тармағының 1)-4), 6), 7) тармақшаларында аталған құжаттарды;
2) осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша акциялар эмиссиясына ҰБН беруге өтiнiштi ұсынады.

1) документы, перечисленные в подпунктах 1)-7) пункта 5 настоящих Правил;
2) финансовая отчетность учредителей и/или акционеров за последний завершенный финансовый год с приложением нотариально засвидетельствованной копии аудиторского отчета, а также финансовая отчетность на последнюю отчетную дату, подписанную первым руководителем, главным бухгалтером и заверенная печатью организации, являющейся учредителем и/или акционером;
3) ходатайство о внесении изменений в устав и учредительный договор и нотариально заверенные изменения и дополнения в устав и учредительный договор (при последующей эмиссии).
8. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для государственной регистрации эмиссии акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил, уполномоченный орган:
1) осуществляет государственную регистрацию эмиссии акций и выдает эмитенту свидетельство о государственной регистрации эмиссии акций по форме согласно Приложению 2 к настоящим Правилам;
2) возвращает эмитенту один экземпляр проспекта эмиссии акций с отметкой уполномоченного органа о его регистрации;
3) при документарной форме выпуска - возвращает один экземпляр образца акции с отметкой уполномоченного органа.
9. В процессе размещения и обращения акций любые изменения и дополнения в проспект эмиссии акций подлежат регистрации в уполномоченном органе.
Для регистрации изменений и дополнений в проспект эмиссии акций эмитентом представляются в уполномоченный орган:
1) изменения и дополнения в двух экземплярах, подписанные первым руководителем, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии (аудитором) и заверенные оттиском печати эмитента;
2) копия решения органа эмитента об утверждении редакции вносимых изменений и дополнений в зарегистрированный проспект эмиссии акций.
10. Уполномоченный орган рассматривает изменения и дополнения в проспект эмиссии акций в течение пятнадцати дней с даты их получения.
11. В случае соответствия изменений и дополнений, вносимых в проспект эмиссии акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил, уполномоченный орган возвращает эмитенту один экземпляр изменений и дополнений с отметкой об их регистрации.
Глава 3. Порядок присвоения НИН эмиссии акций,
не подлежащей государственной регистрации
12. Для присвоения НИН первичной эмиссии акций эмитент представляет в уполномоченный орган:
1) документы, перечисленные в подпунктах 1)-4), 6), 7) пункта 5 настоящих Правил;
2) запрос на присвоение НИН эмиссии акций по форме согласно Приложению 3 к настоящим Правилам.

13. Эмитент акциялардың кейiнгi эмиссиясына ҰБН беру үшiн уәкiлеттi органға:
1) осы Ереженiң 5-тармағының 1)-4), 7) тармақшаларында аталған құжаттарды;
2) осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысанға сай акциялар эмиссиясына ҰБН беруге өтiнiштi;
3) ҰБН беру үшiн құжаттарды ұсыну алдында соңғы есептi кезеңге қаржылық есептi;
4) қоғамның төленген (шығарылған) жарғылық капиталындағы бес және одан көп акциялар процентiн иеленушi акциялар ұстаушылардың тiзiлiмiнен акциялар эмиссиясы туралы эмитенттiң органы шешiм қабылдаған күнгі үзiндiнiң түпнұсқасын ұсынады.
14. ҰБН беру үшiн эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:
1) ҰБН бередi және эмитентке осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҰБН беру туралы куәлiк бередi;
2) құжаттандырған нысанмен шығарған жағдайда акциялар үлгiсiнiң бiр данасын уәкiлеттi органның белгiсiмен қайтарады.
4-тарау. Акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары
жөнiндегi есептi қарау үшiн ұсынылатын құжаттар тiзбесi
және оларды ресiмдеу тәртiбi
15. Акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарау үшiн эмитент уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды:
1) ерiктi нысанда жазылған өтiнiштi;
2) акцияларды аралық (түпкiлiктi) орналастыру аяқталған есептi тоқсанның (айдың) аяғындағы жағдай бойынша қаржылық есептi;
3) акцияларды аралық (түпкiлiктi) орналастыру күнгi жағдай бойынша қоғамның төленген (шығарылған) жарғылық капиталындағы бес және одан көп акциялар процентiн иеленушi акциялар ұстаушылардың тiзiлiмiнен акциялар эмиссиясы туралы эмитенттiң органы шешiм қабылдаған күнгi үзiндiнiң түпнұсқасын. Қаржы ұйымдары акцияларды аралық (түпкiлiктi) орналастыру аяқталған күнгi жасалған акциялар ұстаушылардың толық тізілімін ұсынады;
4) акцияларды ашық орналастыру жөнiндегi хабарлама жарияланған баспа басылымы бетiнiң осы баспа басылымы шығарылған номерi мен күнiн көрсете отырып жасалған көшiрмесiн;
5) осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша екi дана етiп жасалған, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi (банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары - үш данамен) ұсынады.
16. Қаржы ұйымдары:
1) осы Ереженiң 15-тармағының 1)-5) тармақшаларында аталған құжаттарды;
2) акционерлердiң акциялар санының эмитенттiң шығарылған акциялар санына проценттiк арақатынасы бес және одан көп процент болатын соңғы аяқталған қаржылық жылдағы қаржылық есебiн, оған қоса аудиторлық есептiң нотариат куәландырған көшiрмесiн, сондай-ақ бiрiншi басшы, бас бухгалтер қол қойған және акционер болып табылатын ұйымның мөрiмен расталған соңғы есептi күнгi қаржылық есебiн;

13. Для присвоения НИН последующей эмиссии акций эмитент представляет в уполномоченный орган:
1) документы, перечисленные в подпунктах 1)-4), 7) пункта 5 настоящих Правил;
2) запрос на присвоение НИН эмиссии акций в соответствии по форме согласно Приложению 3 к настоящим Правилам;
3) финансовую отчетность за последний отчетный период перед представлением документов для присвоения НИН;
4) оригинал выписки из реестра держателей акций, владеющих пятью и более процентами акций в оплаченном (выпущенном) уставном капитале общества, составленной на дату принятия решения органа эмитента об эмиссии акций.
14. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для присвоения НИН, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил, уполномоченный орган:
1) присваивает НИН и выдает эмитенту свидетельство о присвоении НИН по форме согласно Приложению 4 к настоящим Правилам;
2) при документарной форме выпуска возвращает один экземпляр образца акции с отметкой уполномоченного органа.
Глава 4. Перечень документов, представляемых
для рассмотрения отчета об итогах выпуска и
размещения акций и порядок их оформления
15. Для рассмотрения отчета об итогах выпуска и размещения акций эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) финансовую отчетность по состоянию на конец отчетного квартала (месяца), в котором завершено промежуточное (окончательное) размещение акций;
3) оригинал выписки из реестра держателей акций, владеющих пятью и более процентами акций в оплаченном (выпущенном) уставном капитале общества по состоянию на дату окончания промежуточного (окончательного) размещения акций. Финансовые организации представляют полный реестр держателей акций, составленный на дату окончания промежуточного (окончательного) размещения акций;
4) копию страницы печатного издания, в котором было опубликовано сообщение об открытом размещении акций с указанием номера и даты выхода печатного издания;
5) отчет об итогах размещения акций в двух экземплярах (банк, организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций и страховая (перестраховочная) организация представляют в трех экземплярах), составленный по форме согласно Приложению 5 к настоящим Правилам.
16. Финансовые организации представляют:
1) документы, перечисленные в подпунктах 1)-5) пункта 15 настоящих Правил;
2) финансовую отчетность акционеров за последний завершенный финансовый год, процентное соотношение количества акций которых к количеству выпущенных акций эмитента составляет пять и более процентов, с приложением к ней нотариально засвидетельствованной копии аудиторского отчета, а также финансовую отчетность на последнюю отчетную дату перед представлением отчета, подписанную первым руководителем, главным бухгалтером и заверенную печатью организации, являющейся акционером;

3) акциялар санының эмитент шығарған акциялар санына проценттiк арақатынасы бес және одан көп процент болатын акционерлер - заңды тұлғалардың құрылтай құжаттарының нотариат растаған көшiрмелерiн ұсынады.
17. Егер орналастыруды бастағаннан не акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi соңғы есептi ұсынған күннен бастап алты ай өткенде эмитент бiр де бiр акцияны орналастырмаған болса, ол уәкiлеттi органға:
1) осы кезеңде акцияларды орналастыру жүзеге асырылмағаны туралы жазбаша хабарламаны;
2) алты айлық орналастыру мерзiмi өткен күнгi акцияларды ұстаушылардың тiзiлiмiнен үзiндiнiң түпнұсқасын ұсынады.
Уәкiлеттi орган акцияларды орналастырмау туралы хабарламаны қарау нәтижелерi бойынша эмитентке осы хабарламаны назарға алу туралы хат жiбередi.
18. Уәкiлеттi органға акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарауға эмитент ұсынған құжаттарды уәкiлеттi орган оларды алған күннен бастап он төрт күннiң iшiнде қарауы тиіс.
19. Акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту үшiн эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:
1) акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтедi және осы Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы эмитентке хабарлама жiбередi;
2) акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары туралы есептiң бiр данасын уәкiлеттi органның оны бекiткенi туралы белгiмен эмитентке қайтарады.
5-тарау. Акциялар эмиссиясын жоюға ұсынылатын
құжаттардың тiзбесi
20. Акциялар эмиссиясын жою мынадай жағдайларда жүргiзiледi:
1) эмитент соттың шешiмi бойынша таратылғанда;
2) эмитент ерiктi таратылғанда немесе қайта ұйымдастырылғанда;
3) акциялардың номиналды құны өзгергенде;
4) акциялар эмиссиясы өткiзiлмедi деп танылғанда.
21. Эмитент акциялар эмиссиясын жою үшiн уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркiн нысанда жазылған өтiнiш;
2) оның ерiктi түрде таратуы немесе қайта құру және акциялар эмиссиясының күшiн жою туралы эмитент органы шешiмiнiң көшiрмесi;
3) акциялар эмиссиясын (эмиссияларын) мемлекеттiк тiркеу және/немесе ҰБН-iн беру туралы куәлiктiң (куәлiктердiң) түпнұсқасы (түпнұсқалары);
4) акциялар эмиссиясы (эмиссиялары) проспектiсiнiң (проспектiлерiнiң) түпнұсқасы (түпнұсқалары);
5) акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептiң (есептердiң) түпнұсқасы (түпнұсқалары) және уәкiлеттi органның акциялар эмиссиясын (эмиссияларын) шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы хабарламасы (хабарламалары);

3) нотариально заверенные копии учредительных документов акционеров - юридических лиц, процентное соотношение количества акций которых к количеству выпущенных акций эмитента составляет пять и более процентов.
17. Если по истечении шести месяцев с даты начала размещения либо представления последнего отчета об итогах выпуска и размещения акций эмитент не разместил ни одной акции, он представляет в уполномоченный орган:
1) письменное сообщение о том, что в данном периоде размещение акций не осуществлялось;
2) оригинал выписки из реестра держателей акций на дату истечения шестимесячного срока размещения.
По результатам рассмотрения сообщения о неразмещении акций уполномоченный орган направляет эмитенту письмо о принятии к сведению данного сообщения.
18. Документы, представленные эмитентом в уполномоченный орган на рассмотрение отчета об итогах выпуска и размещения акций, подлежат рассмотрению уполномоченным органом в течение четырнадцати дней с даты их получения.
19. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил, уполномоченный орган:
1) утверждает отчет об итогах выпуска и размещения акций и направляет эмитенту уведомление об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций по форме согласно Приложению 6 к настоящим Правилам;
2) возвращает эмитенту один экземпляр отчета об итогах выпуска и размещения акций с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.
Глава 5. Перечень документов, представляемых на
аннулирование эмиссии акций
20. Аннулирование эмиссии акций производится в следующих случаях:
1) ликвидации эмитента по решению суда;
2) добровольной ликвидации или реорганизации эмитента;
3) изменения номинальной стоимости акций;
4) признания эмиссии акций несостоявшейся.
21. Для аннулирования эмиссии акций эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа эмитента о его добровольной ликвидации или реорганизации и аннулировании эмиссии акций;
3) оригинал (оригиналы) свидетельства (свидетельств) о государственной регистрации эмиссии (эмиссий) акций и/или присвоения НИН;
4) оригинал (оригиналы) проспекта (проспектов) эмиссии (эмиссий) акций;
5) оригинал (оригиналы) отчета (отчетов) об итогах выпуска и размещения акций и уведомления (уведомлений) уполномоченного органа об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций эмиссии (эмиссий);

6) эмитент органы шешiм қабылдаған немесе сот шешiмi заң күшiне енген күнi қоғамның жарғылық капиталында шығарылған (төленген) акциялардың бес және одан да көп процентiн иеленушi акцияларды ұстаушылар тiзiлiмiнiң көшiрме жазбасының түпнұсқасы;
7) эмитент акцияларын ұстаушылар тiзiлiмiнде операциялардың тоқтатыла тұрғандығы туралы тiркеушiнiң мекен-жайына жiберiлген жазбаша хабарламаның көшiрмесi.
22. Мына жағдайларда акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтпей-ақ акциялар эмиссиясының күшiн жоюға жол берiледi:
1) эмитенттiң таратылуы немесе қайта құрылуы;
2) акциялар эмиссиясының iске аспады деп танылуы.
23. Акциялар эмиссиясын акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтпей-ақ жойған жағдайда эмитент уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркiн нысанда жазылған өтiнiш;
2) эмитент органның оны тарату немесе қайта құру туралы шешiмiнiң көшiрмесi; немесе эмиссияның iске аспағандығын тану туралы сот шешiмiнiң көшiрмесi;
3) акциялар эмиссиясын (эмиссияларын) мемлекеттiк тiркеу және/немесе ҰБН-iн беру туралы куәлiктiң (куәлiктердiң) түпнұсқасы (түпнұсқалары);
4) акциялар эмиссиясы проспектiсiнiң (проспектiлерiнiң) түпнұсқасы (түпнұсқалары).
24. Эмитенттiң уәкiлеттi органға акциялар эмиссиясының күшiн жоюға берген құжаттарын уәкiлетi орган оларды алған күннен бастап он бес күн iшiнде қарайды.
25. Эмитенттiң акциялар эмиссиясын жоюға ұсынған құжаттары Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган акциялар эмиссиясын жояды және эмитентке осы Ереженiң 7-қосымшасына сай нысан бойынша акциялар эмиссиясының жойылғаны туралы куәлiктi жiбередi.
26. Кейiннен акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу және/немесе ҰБН-iн берумен бiрге акциялар эмиссиясын жойған жағдайда, эмитент уәкiлеттi органға осы Ереженiң 21-тармағының 1)-7) тармақшаларында аталған құжаттардан басқа осы Ереженiң 6-7 және/немесе 13-тармақтарында аталған құжаттарды ұсынады, мұндайда құжаттар акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу және ҰБН-iн беру үшiн тиiсiнше белгiленген мерзiмге сәйкес қаралады.
6-тарау. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден, ҰБН-iн беруден, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтуден және акциялар эмиссиясының күшiн жоюдан бас тарту
27. Уәкiлеттi орган ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда бас тарту себептерiн мiндеттi түрде көрсете отырып акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден, ҰБН-iн беруден және акциялар эмиссиясының күшiн жоюдан бас тартады.

6) оригинал выписки из реестра держателей акций, владеющих пятью и более процентами акций в выпущенном (оплаченном) уставном капитале общества на дату принятия решения органом эмитента или дату вступления в законную силу решения суда;
7) копию письменного уведомления, направленного в адрес регистратора о приостановлении операций в реестре держателей акций эмитента.
22. Допускается аннулирование эмиссии акций без утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций в следующих случаях:
1) ликвидации или преобразования эмитента;
2) признания эмиссии акций несостоявшейся.
23. В случае аннулирования эмиссии акций без утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций эмитент представляет уполномоченному органу следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копию решения органа эмитента о его ликвидации или преобразовании; или
копию решения суда о признании эмиссии несостоявшейся; или
копию решения суда о принудительной ликвидации или реорганизации эмитента;
3) оригинал (оригиналы) свидетельства (свидетельств) о государственной регистрации эмиссии (эмиссий) акций и/или присвоения НИН;
4) оригинал (оригиналы) проспекта (проспектов) эмиссии акций.
24. Документы, представленные эмитентом в уполномоченный орган на аннулирование эмиссии акций, подлежат рассмотрению уполномоченным органом в течение пятнадцати дней с даты их получения.
25. В случае соответствия документов, представленных эмитентом на аннулирование эмиссии акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил, уполномоченный орган аннулирует эмиссию акций и направляет эмитенту свидетельство об аннулировании эмиссии акций по форме согласно Приложению 7 к настоящим Правилам.
26. В случае аннулирования эмиссии акций с одновременной государственной регистрацией последующей эмиссии акций и/или присвоением НИН, помимо документов, перечисленных в подпунктах 1)-7) пункта 21 настоящих Правил эмитент представляет в уполномоченный орган документы, перечисленные в пунктах 6-7 и/или пункте 13 настоящих Правил, при этом документы рассматриваются в соответствии со сроками, установленными для государственной регистрации эмиссии акций или присвоения НИН соответственно.
Глава 6. Отказ в государственной регистрации
эмиссии акций, присвоении НИН, утверждении отчета
об итогах выпуска и размещения акций
и аннулировании эмиссии акций
27. Уполномоченный орган отказывает в государственной регистрации эмиссии акций, присвоении НИН, аннулировании эмиссии акций с обязательным указанием причин отказа при несоответствии представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан.

28. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден, ҰБН-iн беруден, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтуден бас тартқан жағдайда эмитент уәкiлеттi органның ескертпелерiн екi ай iшiнде жояды. Құжаттар қайта ұсынылған жағдайда қарау мерзiмiн есептеу жаңадан басталады.
7-тарау. Қосымша ережелер
29. Акционерлiк қоғамды қайта ұйымдастыру арқылы құрған кезде осы Ереженiң 6-тармағының 1)-7) тармақшаларында немесе 12, 13-тармақтарында аталған құжаттардан басқа эмитент мына құжаттарды:
1) эмитент органының және/немесе қайта ұйымдастырылатын (қайта ұйымдастырылған) заңды тұлғаның қайта ұйымдастыру, қайта ұйымдастырылатын (қайта ұйымдастырылған) қоғам акцияларын құрылатын қоғам акцияларына айырбастау (ауыстыру) тәртiбi туралы шешiмiнiң көшiрмесi;
2) бiрiгу және қосылу кезiнде - өткiзу актiсiнiң және қосылу немесе бiрiгу шартының көшiрмелерi;
3) бөлiну және бөлiнiп шығу кезiнде - бөлу балансының көшiрмесi;
4) қайта құрылу кезiнде - өткiзу актiсiнiң және жаңадан құрылған заңды тұлғаны тiркеу күнгi қаржылық есептiң көшiрмесi.
30. Уәкiлеттi орган бес жұмыс күнi iшiнде Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелер, жарғылық капиталына мемлекет қатысқан заңды тұлғалар тiзiлiмiн ұстаушыны (бұдан әрi - МемТiзiлiм ұстаушысы) мыналардың қорытындылары туралы хабардар етедi:
акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу;
мемлекеттiк тiркелуге жатпайтын акциялардың эмиссияларына ҰБН-iн беру;
акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарау;
осы Ереженiң 8-қосымшасына сай нысанда жарғылық капиталына мемлекет қатысқан эмитенттердiң акциялар эмиссиясының күшiн жою.
8-тарау. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу, ҰБН-iн беру,
акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi
есептi бекiту немесе акциялар эмиссиясын жою кезiнде
уәкiлеттi орган беретiн құжаттардың дубликатын беру және
түпнұсқаларын қайта ресiмдеу
31. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу, ҰБН-iн беру, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту немесе акциялар эмиссиясын жою кезiнде уәкiлеттi орган берген құжаттардың түпнұсқалары жоғалған жағдайда, эмитент баспа басылымында жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы ақпаратты жариялай отырып, дубликат беру жөнiнде хабарласуға құқылы.
32. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу және/немесе ҰБН-iн беру туралы куәлiктi, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы хабарламаны уәкiлеттi орган мына жағдайларда:
1) заңды тұлғаның атауы өзгерген кезде;
2) акциялардың түрi және/немесе санаты және шығарылған (төленген) жарғылық капиталдың мөлшерi өзгермей шығару нысаны өзгерген кезде;

28. В случае отказа в государственной регистрации эмиссии акций, присвоении НИН и утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций эмитент устраняет замечания уполномоченного органа в течение двух месяцев. При повторном представлении документов исчисление срока рассмотрения начинается заново.
Глава 7. Дополнительные положения
29. При создании акционерного общества путем реорганизации, помимо документов, перечисленных в подпунктах 1)-7) пункта 5 или пунктах 12, 13 настоящих Правил, эмитент представляет:
1) копию решения органа эмитента и/или реорганизуемого (реорганизованного) юридического лица о реорганизации, порядке обмена (конвертирования) акций реорганизуемого (реорганизованного) общества в акции создаваемого общества;
2) при присоединении и слиянии - копии передаточного акта и договора о слиянии или присоединении;
3) при разделении и выделении - копию разделительного баланса;
4) при преобразовании - копию передаточного акта и финансовую отчетность на дату регистрации вновь созданного юридического лица.
30. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней уведомляет держателя Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале (далее - Держатель ГосРеестра) о результатах:
государственной регистрации эмиссии акций;
присвоения НИН эмиссиям акций, не подлежащей государственной регистрации;
рассмотрения отчета об итогах выпуска и размещения акций;
аннулирования эмиссий акций, эмитентов с участием государства в уставном капитале, по форме согласно Приложению 8 к настоящим Правилам.
Глава 8. Выдача дубликата и переоформление
оригиналов документов, выдаваемых уполномоченным
органом при регистрации эмиссии акций, присвоении
НИН, утверждении отчетов об итогах выпуска и
размещения акций или аннулировании эмиссии акций
31. В случае утраты оригиналов документов, выданных уполномоченным органом при регистрации эмиссии акций, присвоении НИН, утверждении отчетов об итогах выпуска и размещения акций или аннулировании эмиссии акций, эмитент вправе обратиться за выдачей дубликата при условии опубликования информации о недействительности утраченных документов в печатном издании.
32. Свидетельство о государственной регистрации эмиссии акций и/или присвоении НИН, уведомления об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций подлежат переоформлению уполномоченным органом в следующих случаях:
1) при изменении наименования юридического лица;
2) при изменении вида и/или категории акций и формы выпуска без изменения размера выпущенного (оплаченного) уставного капитала;

3) эмитент бағалы қағаздардың қайталама рыногында сатып алған акциялардың бiр бөлiгi жойылған кезде қайта ресiмдеуi керек.
33. Эмитент уәкiлеттi органға осы Ереженiң 32-тармағында аталған құжаттарды эмитенттi Қазақстан Республикасының әдiлет органдарында қайта тiркеген (акционерлiк қоғамды қайта тiркеу кезiнде) күннен бастап немесе эмитент органы тиiстi шешiм қабылдаған күннен бастап бiр ай iшiнде ұсынады.
34. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу және/немесе ҰБН-iн беру туралы куәлiктi, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы хабарламаны қайта ресiмдеу үшiн уәкiлеттi орган мынадай құжаттарды:
1) еркiн нысанда жазылған өтiнiштi;
2) атауының өзгеруiне байланысты заңды тұлғаны қайта тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесiн;
3) статистикалық карточканың көшiрмесiн;
4) енгiзiлген өзгерiстерi мен толықтырулары бар жарғының нотариат куәландырған көшiрмесiн;
5) акциялар эмиссиясын (эмиссияларын) және акциялар эмиссияларының проспектiсiн (проспектiлерiн) мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң (куәлiктердiң) түпнұсқасын (түпнұсқаларын) және/немесе ҰБН-iн беру туралы куәлiктiң (куәлiктердiң) түпнұсқасын (түпнұсқаларын);
6) акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы хабарламаның (хабарламалардың) және акциялар эмиссиясының қорытындылары туралы есептiң (есептердiң) түпнұсқасын (түпнұсқаларын);
7) эмитент органының жарғыға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешімінің көшірмесі (заңды тұлғаның атауы, акциялардың түрі және/немесе санаты және шығару нысаны өзгерген кезде);
8) эмитент органының эмитенттiң бағалы қағаздардың қайталама рыногында сатып алған акцияларының бiр бөлiгiнiң жойылғандығы туралы шешiмiнiң көшiрмесiн;
9) эмитенттiң органы жарғыға өзгерiстер енгiзу туралы шешiм қабылдаған күнгi жағдай бойынша акциялар ұстаушыларының тiзiлiмiнен түпнұсқа көшiрме жазбаларын;
10) акцияларды шығару нысаны былайша өзгерген жағдайда:
құжаттандырылғанды құжаттандырылмаған нысанға - акционерлерге жiберiлген дербес хабарлама немесе баспа басылымында жарияланған шығару нысанын ауыстыру және акцияларды айналыстан алу тәртiбi туралы хабарландыру нысандарының көшiрмесiн; немесе құжаттандырылмағанды құжаттандырылған нысанға - акциялар үлгiлерiнiң екi данасын ұсынады.
35. Эмитенттiң акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу және/немесе ҰБН-iн беру туралы куәлiктi, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы хабарламаны қайта ресiмдеуге берген құжаттары Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкiлеттi орган:

3) при аннулировании части акций, выкупленных эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг.
33. Эмитент представляет в уполномоченный орган документы, перечисленные в пункте 32 настоящих Правил в течение одного месяца с даты перерегистрации эмитента в органах юстиции Республики Казахстан (при перерегистрации акционерного общества) либо с даты принятия соответствующего решения органом эмитента.
34. Для переоформления свидетельства о государственной регистрации эмиссии акций и/или присвоении НИН, уведомления об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций эмитентом представляются в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копия свидетельства о перерегистрации юридического лица в связи с изменением наименования;
3) копия статистической карточки;
4) нотариально засвидетельствованная копия устава с внесенными изменениями и дополнениями;
5) оригинал (оригиналы) свидетельства (свидетельств) о государственной регистрации эмиссии акций и проспекта (проспектов) эмиссии акций, и/или оригинал (оригиналы) свидетельства (свидетельств) о присвоении НИН;
6) оригинал (оригиналы) уведомления (уведомлений) об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций и отчет (отчеты) об итогах эмиссии акций;
7) копия решения органа эмитента о внесении изменений и дополнений в устав (при изменении наименования юридического лица, вида и/или категории акций и формы выпуска);
8) копия решения органа эмитента об аннулировании части акций, выкупленных эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг;
9) оригинал выписки из реестра держателей акций по состоянию на дату принятия решения органом эмитента о внесении изменений в устав;
10) в случае изменения формы выпуска акций:
документарной на бездокументарную - копия форм персонального уведомления, направленного акционерам или объявления, опубликованного в печатном издании, о замене формы выпуска и порядке изъятия акций из обращения; или
с бездокументарной на документарную - два экземпляра образцов акций.
35. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для переоформления свидетельства о государственной регистрации эмиссии акций и/или присвоении НИН, уведомления об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил, уполномоченный орган:

1) құжаттардың бастапқы берiлген күнiн көрсете отырып акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу және/немесе ҰБН-iн беру туралы жаңа куәлiк, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы хабарлама бередi;
2) эмитентке проспектiсiнiң, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептiң даналарын қайтарады, оларға енгiзiлген өзгерiстердi тiркеу және жаңа куәлiктiң берiлгенi туралы белгi жасайды;
3) құжат нысанында шығару кезiнде акциялар үлгiсiнiң бiр данасын уәкiлеттi органның белгiсiмен қайтарады.
36. Қайта ресiмделген акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу, ҰБН-iн беру туралы куәлiктi, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту туралы хабарламаны алған күннен бастап он күн iшiнде эмитент бұл жөнiнде қоғамның тiркеушiсiн хабардар етедi.
9-тарау. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуге, ҰБН-iн беруге, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтуге және акциялар эмиссиясын жоюға ұсынылатын құжаттардың мазмұнына және ресiмдеуге қойылатын талаптар
37. Эмитенттiң уәкiлеттi органға акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуге, ҰБН-iн беруге, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтуге немесе акциялар эмиссиясын жоюға ұсынатын өтiнiшiнде осы эмитенттiң акцияларында (жарғылық капиталында үлесi) мемлекеттiң бар екендiгi (болмауы) туралы осы Ереженiң 9-қосымшасына сай нысан бойынша МемТiзiлiм ұстаушысы мөртабанының бедерi болуы тиiс.
38. Акциялар эмиссиясының проспектiсi қаржылық есеппен бiрге тiгiлуi, қағаз пломбымен бекiтiлуi тиiс, оған тiгiлген және нөмiрленген парақтардың саны туралы жазба жасалып, эмитент мөрiнiң бедерi қойылады. Акциялар эмиссиясының проспектiсiндегi мәлiметтер проспектiнi уәкiлеттi органға ұсынар алдындағы соңғы есептi кезеңде қаржылық есеп жасалған күнге сәйкес келуi тиiс. Көрсетiлген күн "акциялар эмиссиясы проспектiсiнiң күнi" болып табылады.
39. Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу кезiнде ұсынылатын аудиторлық есеп эмитенттiң соңғы аяқталған қаржылық жылдағы қаржылық есебiнiң шынайылығын растауы тиiс. Егер эмитент бiрiншi қаржылық жылды аяқтамаған болса, аудиторлық есеп акциялар эмиссиясының проспектiсiмен бiрге ұсынылатын қаржылық есептiң шынайылығын растауы тиiс.
40. Акциялар ұстаушысының тiзiлiмiнен көшiрме жазбада (толық тiзiлiм) шығу номерi, күнi, тiркеушiнiң атауы мен орналасқан жерi және мынадай мәлiметтерi болуы тиiс:
1) жарияланған акциялардың саны;
2) шығарылған акциялардың саны;
3) жай акциялардың жалпысаны және оларды иеленушi акционерлердiң саны;

1) выдает новое свидетельство о государственной регистрации эмиссии акций и/или о присвоении НИН и уведомление об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций с указанием даты первоначальной выдачи документов;
2) возвращает эмитенту экземпляр проспекта, отчета об итогах выпуска и размещения акций на которых делается отметка о регистрации внесенных изменений и выдаче нового свидетельства;
3) при документарной форме выпуска возвращает один экземпляр образца акций с отметкой уполномоченного органа.
36. В течение десяти дней с даты получения переоформленных свидетельств о государственной регистрации эмиссии акций, о присвоении НИН и уведомлений об утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций эмитент информирует об этом регистратора общества.
Глава 9. Требования к содержанию и оформлению
документов, представляемых для государственной
регистрации эмиссии акций, присвоении НИН,
утверждения отчета об итогах выпуска и размещения
акций и аннулирования эмиссии акций
37. Заявление, представляемое эмитентом в уполномоченный орган для государственной регистрации эмиссии акций, присвоения НИН, рассмотрения отчета об итогах выпуска и размещения акций или аннулирования эмиссии акций должно содержать оттиск штампа Держателя ГосРеестра о наличии (отсутствии) у государства акций (доли в уставном капитале) данного эмитента по форме согласно Приложению 9 к настоящим Правилам.
38. Проспект эмиссии акций должен быть прошит вместе с финансовой отчетностью, скреплен бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов и ставится оттиск печати эмитента. Сведения, содержащиеся в проспекте эмиссии акций, должны соответствовать дате, на которую составлена финансовая отчетность за последний отчетный период перед представлением проспекта в уполномоченный орган. Указанная дата является "датой проспекта эмиссии акций".
39. Аудиторский отчет, представляемый при государственной регистрации эмиссии акций, должен подтверждать достоверность финансовой отчетности эмитента за последний завершенный финансовый год. В случае если эмитентом не завершен первый финансовый год, аудиторский отчет должен подтверждать достоверность финансовой отчетности, представляемой с проспектом эмиссии акций.
40. Выписка из реестра (полный реестр) держателей акций должна (должен) иметь исходящий номер, дату, наименование и место нахождения регистратора и содержать следующие сведения:
1) количество объявленных акций;
2) количество выпущенных акций;
3) общее количество простых акций и количество акционеров, владеющих ими;

4) артықшылығы бар акциялардың жалпы саны және оларды иеленушi акционерлердiң саны;
5) орналастырылмаған акциялардың және эмитенттердiң қайталама бағалы қағаздар рыногында сатып алған акцияларының саны туралы мәлiметтер;
6) шығарылған акциялардың жалпы санының бес және одан да көп процентiн иеленушi ұстаушылар туралы мәлiметтер.
41. Уәкiлеттi органға акциялар эмиссиясын тiркеу, ҰБН-iн беру, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiту және акциялар эмиссиясын жою үшiн ұсынылатын құжаттар нөмiрленген және iс қағаздары папкасында бекiтiлуi тиiс.
42. Қосымша (түзетiлген) құжаттарды ұсыну кезiнде мiндеттi түрде эмитенттiң iлеспе хаты болуы керек. Iлеспе хатта шығу номерi және уәкiлеттi органның акциялар шығаруды тiркеуден, ҰБН-iн беруден, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтуден және акциялар эмиссиясын жоюдан бас тарту жөнiндегi хатының күнi, сондай-ақ ұсынылатын құжаттардың тiзбесi көрсетiледi. Қосымша құжаттар да нөмiрленуi және iс қағаздары папкасында бекiтiлуi тиiс.
43. Эмитент егер осы Ережеде бiрiншi басшының, бас бухгалтердiң немесе уәкiлеттi тұлғалардың қолымен және эмитенттiң мөрiмен расталған көшірмелерді ұсыну белгiленбесе, құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады. Құжаттардың көшiрмелерiнде парақтар көп болған жағдайда әрбiр параққа қол қойылады немесе құжат тiгiлiп, тiгу түйiнiне және iшiнара параққа жапсырылған қағаз пломбымен бекiтiледi. Бiрiншi басшының, бас бухгалтердiң қолдары және мөрлердiң бедерлерi жартылай қағаз пломбыға, жартылай құжаттың парағына қойылуы тиiс.
44. Құжаттарға ескертiлмеген түзетулер жасауға, сызуларға, тазартуларға, түзетiп жiберуге, қосып жазуға (қосымша басуға) жол берiлмейдi. Түзету кезiнде сызылған сөз анық оқылуы тиiс. Әрбiр түзету (қосымша) ескертiлуi тиiс, мысалы: "түзетiлгенi .... дұрыс", "қосымша жазылғаны ... дұрыс", "сызылғаны ... оқылмасын" деп құжатқа қол қоюшы тұлғалар растауы және эмитент мөрлерiнiң бедерлерiмен расталуы тиiс.
10-тарау. Қорытынды ережелер
45. Уәкiлеттi органға ұсынылған құжатқа эмитенттiң атынан қол қоюшы тұлға осы құжаттардағы деректердiң шынайылығына, сондай-ақ акциялар эмиссиясының проспектiсiнде көрсетiлген акцияларды шығару және орналастыру талаптарын сақтауға Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген жауапкершiлiктi көтередi.
46. Уәкiлеттi органның акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден бас тарту, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi бекiтуден бас тарту туралы шешiмi сот тәртiбiмен керi шағымданылуы мүмкiн.

4) общее количество привилегированных акций и количество акционеров, владеющих ими;
5) сведения о количестве неразмещенных акций и акций, выкупленных эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг;
6) сведения о держателях, владеющих пятью и более процентами от общего количества выпущенных акций.
41. Документы, представляемые уполномоченному органу для регистрации эмиссии акций, присвоения НИН, утверждения отчета об итогах выпуска и размещения акций и аннулирования эмиссии акций, должны быть пронумерованы и скреплены в скоросшивателе.
42. При представлении дополнительных (исправленных) документов обязательно наличие сопроводительного письма эмитента. В сопроводительном письме указывается исходящий номер и дата письма уполномоченного органа об отказе в регистрации выпуска акций, в присвоении НИН, утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций или аннулировании эмиссии акций, а также перечень представляемых документов. Дополнительные документы также должны быть пронумерованы и скреплены в скоросшивателе.
43. Эмитент представляет подлинники документов, если настоящими Правилами не установлено представление копий, заверенных подписями первого руководителя, главного бухгалтера или уполномоченными лицами, и оттиском печати эмитента. При множественности листов в копиях документов заверяется каждый лист, либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подписи первого руководителя, главного бухгалтера и оттиск печати должны быть нанесены частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
44. В документах не допускаются неоговоренные исправления, зачеркивания, подчистки, помарки, дописки (допечатки). При исправлении зачеркнутое слово должно ясно читаться. Каждое исправление (дополнение) должно быть оговорено, например: "исправленному ...верить", "дописанному ...верить", "зачеркнутое ...не читать", заверено лицами, подписавшими документ, и заверено оттиском печати эмитента.
Глава 10. Заключительные положения
45. Лица, подписавшие от имени эмитента представленные уполномоченному органу документы, несут установленную законодательством Республики Казахстан ответственность за достоверность данных, содержащихся в этих документах, а также за соблюдение условий выпуска и размещения акций, указанных в проспекте эмиссии акций.
46. Решения уполномоченного органа об отказе в государственной регистрации эмиссии акций, утверждении отчета об итогах выпуска и размещения акций могут быть обжалованы в судебном порядке.

47. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен шешiледi.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
"Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк
тiркеу, мемлекеттiк тiркелуге
жатпайтын акциялардың эмиссияларына
ұлттық бiрегейлендiру номерiн беру,
акцияларды шығару және орналастыру
қорытындылары жөнiндегi есептi қарау
және акциялар эмиссиясын жою
ережесiн бекiту туралы"
2002 жылғы 3 тамыздағы
N 304 қаулысына
1-қосымша
Акциялар эмиссиясының
ПРОСПЕКТIСI
Акциялар эмиссиясы проспектiсiнiң мәтiннiң эмитенттiң қаржы жағдайы және қызметi туралы объективтi ақпаратты қамтуы тиiс.
1. Акциялар эмиссиясы проспектiсiнiң алғашқы бетi мыналарды қамтиды:
1) құжаттың атауын: "Акциялар эмиссиясының проспектiсi";
2) эмитенттiң толық және қысқартылған атауын;
3) осы акциялар эмиссиясы проспектiсiнiң бекiтiлгенi жөнiндегi белгiнi және акциялар эмиссиясы проспектiсiн бекiткен эмитент органының атауын, бекiтiлген күнiн, уәкiлеттi тұлғаның қолын және эмитент мөрiнiң таңбасын;
4) акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жазбасын;
5) мынадай жазбаны: "Уәкiлеттi органның акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуi инвесторларға проспектiде сипатталған акцияларды сатып алуға қатысты қандай да бiр ұсыным беруiн бiлдiрмейдi және уәкiлеттi орган осы құжаттағы ақпараттың сенiмдiлiгiне жауап бермейдi. Уәкiлеттi орган акциялар эмиссиясының проспектiсiн Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес болуына ғана қарастырды. Осы проспект эмитент жөнiндегi ақпаратты қамтиды және ол Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ашылып көрсетiлуге жатады. Эмитенттiң лауазым тұлғалары осы проспектiдегi ақпараттың сенiмдi болуына жауап бередi және оның iшiнде көрсетiлген барлық ақпарат сенiмдi екендiгiн әрi орналастырылатын акцияларға не эмитентке қатысты қателестiрмейтiндiгiн растайды".
Акциялар эмиссиясы проспектiсiнiң мәтiнi
1-бөлiм. Эмитент жөнiнде жалпы мәлiметтер
2. Эмитенттiң атауы.
Осы тармақта эмитенттiң мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде толық әрi қысқартылған атауын көрсету қажет.
Егер эмитенттiң жарғысында эмитенттiң шет тiлiндегi толық және қысқартылған атауы көзделген болса, осы атауды қосымша көрсету қажет.
3. Эмитенттi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер.
Осы тармақта эмитенттi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң күнiн және номерiн, сондай-ақ мемлекеттiк тiркеудi (қайта тiркеудi) жүзеге асырған органның атауын көрсету қажет.

47. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам, утвержденным
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
государственной регистрации
эмиссии акций, присвоения
национального идентификационного
номера эмиссиям акций, не
подлежащих государственной
регистрации, рассмотрения отчета
об итогах выпуска и размещения
акций и аннулирования эмиссии
акций" от 3 августа 2002 г. N 304
Проспект эмиссии акций
Текст проспекта эмиссии акций должен содержать объективную информацию о финансовом состоянии и деятельности эмитента.
1. Титульный лист проспекта эмиссии акций содержит:
1) наименование документа: "Проспект эмиссии акций";
2) полное и сокращенное наименование эмитента;
3) отметку об утверждении данного проспекта эмиссии акций и наименование органа эмитента, утвердившего проспект эмиссии акций, дату утверждения, подпись уполномоченного лица и оттиск печати эмитента;
4) надпись о государственной регистрации эмиссии акций уполномоченным органом;
5) запись: "Государственная регистрация эмиссии акций уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения акций, описанных в проспекте, и уполномоченный орган не несет ответственность за достоверность информации, содержащейся в данном документе. Проспект эмиссии акций рассматривался уполномоченным органом только на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан. Настоящий проспект содержит информацию об эмитенте, которая подлежит раскрытию в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Должностные лица эмитента несут ответственность за достоверность информации, содержащейся в настоящем проспекте, и подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение относительно размещаемых акций либо эмитента".
Текст проспекта эмиссии акций
Раздел 1. Общие сведения об эмитенте
2. Наименование эмитента.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование эмитента на государственном и русском языках.
Если в уставе эмитента предусмотрено полное и сокращенное наименование эмитента на иностранном языке, то необходимо дополнительно указать такое наименование.
3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента.
В данном пункте необходимо указать дату и номер свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).

4. Эмитенттiң атауы өзгерген жағдайда оның алдында болған барлық толық және қысқартылған атауларын, сондай-ақ олардың өзгертiлген күндерiн көрсетіңіз.
Егер эмитент заңды тұлғаны (заңды тұлғаларды) қайта құру нәтижесiнде құрылған болса, қайта құрылған заңды тұлғаларға және эмитентке қатысты заңды мұрагерлiгi туралы мәлiметтердi көрсету қажет.
5. Салық төлеушiнiң тiркеу номерi.
6. Эмитенттiң орналасқан жерi туралы ақпарат, байланыс телефон және факс нөмiрлерi, электрондық почтаның мекен-жайы.
7. Эмитенттiң банктiк деректемелерi.
8. Эмитенттi құру және оның қызмет мақсаты.
9. Эмитентке тағайындалған рейтингiлердiң болуы немесе халықаралық және/немесе отандық рейтинг агенттiктерi шығарған бағалы қағаздар туралы мәлiметтер.
10. Эмитенттiң барлық филиалдары мен өкiлдiктерiнiң атаулары, тiркеу күндерi, орналасқан жерлерi және почталық мекен-жайлары.
11. Эмитенттiң қаржылық есеп беруiне аудит жүргiзетiн (жүргiзген) аудиторлық ұйымның толық ресми атауы (аудитордың фамилиясы, аты, әкесiнiң аты).
2-бөлiм. Эмитенттiң органдары және құрылтайшылары/акционерлерi
12. Эмитенттiң басқару органдарының құрылымы.
Осы тармақта эмитенттiң басқару органдарының құрылымын және олардың Қазақстан Республикасының заңдарына, эмитенттiң жарғысы мен ішкі құжаттарына сәйкес құзыретiн көрсету қажет.
13. Эмитенттiң директорлар кеңесiнiң мүшелерi.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң директорлар кеңесi мүшелерiнiң әр бiреуiнiң, оның iшiнде директорлар кеңесi төрағасының фамилиясын, атын, болса - әкесiнiң атын, туған жылын;
2) эмитенттiң директорлар кеңесi мүшелерi әр қайсысының хронологиялық тәртiппен соңғы үш жылда және қазiргi уақытта алып отырған лауазымдарын, оның iшiнде қосымша жұмыстарын;
3) директорлар кеңесiнiң мүшелерiне тиесiлi акциялардың эмитент шығарған акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасын;
4) директорлар кеңесiнiң мүшелерiне еншiлес және тәуелдi ұйымдарда тиесiлi акциялардың (жарғылық капиталдағы үлестерiнiң) осы ұйымдар шығарған акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасын көрсету қажет.
14. Эмитенттiң коллегиялық (жеке дара) атқарушы органы.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң жеке дара атқарушы органы функциясын жүзеге асыратын адамның фамилиясын, атын, болса - әкесiнiң атын, туған жылын немесе эмитенттiң коллегиялық атқарушы органы мүшелерiнiң әр қайсысының фамилиясын, атын, болса - әкесiнiң атын, туған жылын;
2) эмитенттiң жеке дара атқарушы органы функциясын жүзеге асыратын адамның немесе эмитенттiң коллегиялық атқарушы органы мүшелерiнiң әр қайсысының хронологиялық тәртiппен соңғы үш жылда және қазiргi уақытта алып отырған лауазымдарын, оның iшiнде өкiлеттiгiн көрсете отырып, қосымша жұмыстарын;

4. В случае изменения наименование эмитента указать все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены.
Если эмитент был создан в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц) необходимо указать сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и эмитента.
5. Регистрационный номер налогоплательщика.
6. Информация о месте нахождения эмитента, номера контактных телефонов и факса, адрес электронной почты.
7. Банковские реквизиты эмитента.
8. Цели создания и деятельности эмитента.
9. Сведения о наличии рейтингов, присвоенных эмитенту или выпущенным им ценным бумагам международными и/или отечественными рейтинговыми агентствами.
10. Наименования, даты регистрации, места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств эмитента.
11. Полное официальное наименование аудиторской организации (фамилию, имя, отчество аудитора), осуществлявшей (осуществлявшего) аудит финансовой отчетности эмитента.
Раздел 2. Органы эмитента и учредители/акционеры
12. Структура органов управления эмитента.
В данном пункте необходимо указать структуру органов управления эмитента и их компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан, уставом и внутренними документами эмитента.
13. Члены совета директоров эмитента.
В данном пункте необходимо указать:
1) фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения каждого из членов совета директоров эмитента, в том числе председателя совета директоров;
2) должности, занимаемые каждым из членов совета директоров эмитента за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству;
3) процентное соотношение акций, принадлежащих членам совета директоров к общему количеству акций, выпущенных эмитентом;
4) процентное соотношение акций (долей в уставном капитале), принадлежащих членам совета директоров, в дочерних и зависимых организациях, к общему количеству выпущенных акций данными организациями.
14. Коллегиальный (единоличный) исполнительный орган эмитента.
В данном пункте необходимо указать:
1) фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо фамилию, имя, отчество и год рождения каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента;
2) должности, занимаемые лицом, осуществляющим функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждым из членов коллегиального исполнительного органа эмитента, за последние три года и в настоящее время в хронологическом порядке, в том числе по совместительству, с указанием полномочий;

3) эмитенттiң жеке дара атқарушы органы функциясын жүзеге асыратын адамға немесе эмитенттiң коллегиялық атқарушы органы мүшелерiнiң әр қайсысына тиесiлi акциялардың эмитент шығарған акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасын көрсету қажет.
15. Эмитенттiң директорлар кеңесi, атқарушы орган мүшелерiне және басқа да басқарушы адамдарға төленетiн сыйақы.
Осы тармақта эмитенттен осы Қосымшаның 13 және 14 тармақтарында көрсетiлген адамдардың (адамдар тобы ретiнде) акцияның эмиссиясы жөнiндегi шешiм қабылданған күнге дейiнгi соңғы үш айда алған сыйақының (ақшамен, бағалы қағаздармен немесе қандай да бiр басқа да нысанда) және жалақының жалпы мөлшерiн көрсету қажет.
16. Эмитенттiң ұйымдық құрылымы.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң құрылымдық бөлiмшелерiн;
2) эмитенттiң филиалдары мен өкiлдiктерiн;
3) эмитент қызметкерлерiнiң, оның iшiнде эмитенттiң филиалдары мен өкiлдiктерi қызметкерлерiнiң жалпы санын;
4) эмитент бөлiмшелерiнiң басшылары туралы мәлiметтердi (фамилиясын, атын, болса - әкесiнiң атын, туған жылын);
5) филиалдар мен өкiлдiктердiң басшылары туралы мәлiметтердi (фамилиясын, атын, болса - әкесiнiң атын, туған жылын) көрсету қажет.
17. Эмитенттiң құрылтайшылары/акционерлерi.
Осы тармақта эмитент құрылтайшыларының/акционерлерiнiң жалпы санын және эмитент акцияларының бес және одан астам процентiне ие құрылтайшылар/акционерлер туралы ақпаратты (заңды тұлғаның толық және қысқартылған атауын, орналасқан жерiн немесе жеке тұлғаның фамилиясын, атын, болса - әкесiнiң атын) көрсету қажет;
Егер эмитент болып қаржы ұйымы болса, қаржы ұйымының дауыс беретiн акцияларының он және одан астам процентiне тiкелей немесе жанама ие, қаржы ұйымының дауыс беретiн акцияларының он және одан астам процентiмен дауыс бере алатын немесе қаржы ұйымы қабылдайтын шешiмдерге шарт күшiмен не басқа да тәсiлмен әсер ете алатын акционерлер жөнiндегi ақпаратты көрсету қажет.
18. Эмитент акциялардың бес және одан астам процентiне (үлесiне) ие ұйымдар жөнiндегi мәлiметтер.
Мәлiметтер заңды тұлғаның толық атауын, орналасқан жерiн, акционерге тиесiлi акциялардың (үлестердiң) эмитент шығарған акциялардың жалпы санына проценттiк ара қатынасын, қызмет түрiн, оның бiрiншi басшысы туралы ақпаратты қамтуы тиiс.
19. Эмитент акцияларының он және одан астам процентiне (үлесiне) ие ұйымдар жөнiндегi мәлiметтер.
Мәлiметтер заңды тұлғаның толық атауын, орналасқан жерiн, эмитентке тиесiлi акциялардың (үлестердiң) ұйым акцияларының (үлестерiнiң) жалпы санына проценттiк ара қатынасын, қызмет түрiн, оның бiрiншi басшысы туралы ақпаратты, сондай-ақ қаржы көрсеткiштерiн: меншiк капиталын, активтерiн, акциялар эмиссиясы проспектiсiн жасау күнiне дейiнгi соңғы үш жылда және соңғы есептi тоқсанда алынған таза кiрiстi қамтуы тиiс.

3) процентное соотношение акций, принадлежащих лицу, осуществляющему функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждому из членов коллегиального исполнительного органа эмитента к общему количеству акций, выпущенных эмитентом.
15. Вознаграждение, выплачиваемое членам совета директоров, членам исполнительного органа и другим руководящим лицам эмитента.
В данном пункте необходимо указать общий размер вознаграждения (деньгами, ценными бумагами или в какой-либо другой форме) и заработной платы, полученный от эмитента лицами (как группой лиц), указанными в пунктах 13 и 14 настоящего Приложения, за последние три месяца, предшествующих дате принятия решения об эмиссии акций.
16. Организационная структура эмитента.
В данном пункте необходимо указать:
1) структурные подразделения эмитента;
2) филиалы и представительства эмитента;
3) общее количество работников эмитента, в том числе работников филиалов и представительств эмитента;
4) сведения о руководителях подразделений эмитента (фамилия, имя при наличии - отчество, год рождения);
5) сведения о руководителях филиалов и представительств (фамилия, имя при наличии - отчество, год рождения).
17. Учредители/акционеры эмитента.
В данном пункте необходимо указать общее количество учредителей/акционеров эмитента и информацию (полное и сокращенное наименование, место нахождения юридического лица либо фамилию, имя, при наличии - отчество физического лица) о тех учредителях/акционерах, которые владеют пятью и более процентами акций эмитента.
Если эмитентом является финансовая организация необходимо указать информацию об акционерах, владеющих прямо или косвенно десятью и более процентами голосующих акций финансовой организации, имеющих возможность голосовать прямо или косвенно десятью и более процентами голосующих акций финансовой организации либо оказывать влияние на принимаемые финансовой организацией решения в силу договора или иным образом.
18. Сведения об организациях, в которых эмитент владеет пятью и более процентами акций (долей).
Сведения должны содержать полное наименование юридического лица, место нахождения, процентное соотношение акций (долей), принадлежащих акционеру к общему количеству акций, выпущенных эмитентом, вид деятельности, информацию о его первом руководителе.
19. Сведения об организациях, в которых эмитент владеет десятью и более процентами акций (долей).
Сведения должны содержать: наименование организации, место нахождения, процентное соотношение акций (долей), принадлежащих эмитенту к общему количеству акций (долей) организации, вид деятельности, информацию о ее первом руководителе, а также финансовые показатели: собственный капитал, активы, чистый доход за последние три года и последний отчетный квартал, предшествующий дате составления проспекта эмиссии акций.

20. Эмитент қатысатын өнеркәсiп, банк, қаржы топтары, холдингтер, концерндер, ассоциациялар, консорциумдар туралы ақпарат.
Осы тармақта аталған ұйымдардың толық және қысқартылған атауын, орналасқан жерiн көрсету қажет.
21. Эмитенттiң басқа да аффилиирленген тұлғалары туралы мәлiметтер.
Осы тармақта осы Қосымшаның 13-19 тармақтарына сәйкес көрсетiлмеген, бiрақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес эмитенттiң аффилиирленген тұлғалары болып табылатын барлық тұлғалар жөнiндегi мәлiметтердi көрсету қажет.
3-бөлiм. Компания қызметiнiң сипаты
22. Эмитент қызметi саласындағы жалпы үрдiстердiң, оның iшiнде эмитент қызметiнiң негiзгi түрлерi бойынша қысқаша сипаты.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң бәсекелесушiсi болып табылатын ұйымдар туралы мәлiметтер;
2) Қазақстан Республикасының iшiндегi орташа алғандағы салалық көрсеткiштермен және егер бұл мүмкiн болса, орташа алғандағы әлемдiк көрсеткiштермен эмитент қызметiнiң салыстырмалы сипаттамасы көрсетiледi.
23. Эмитентке қызметтi жүзеге асыру үшiн қажеттi лицензияның болуы туралы мәлiметтер.
24. Өткiзiлген өнiмнiң (орындалған жұмыстың, көрсетiлген қызметтiң) соңғы үш жылда немесе нақты болған кезеңдегi көлемi.
Эмитенттiң өткiзiлген өнiмнiң (көрсетiлген жұмыстың, қызметтiң) көлемiндегi соңғы үш жылда болған өзгерiстерiн талдау.
25. Эмитент қызметiнiң негiзгi түрлерi бойынша сату (жұмыс, қызмет) кiрiстiлiгiне оң және терiс әсер ететiн факторлар.
26. Эмитенттiң өз өнiмiн (жұмысын, қызметiн) сатуды ұйымдастыру бойынша қызметi. Осы тармақтың талаптары экономиканың өндiрiс секторында өз қызметiн жүзеге асыратын ұйымдарға қолданылады.
Осы тармақта эмитенттiң негiзгi өнiм берушiлерi және тұтынушылары туралы мәлiметтердi көрсету қажет. Эмитенттiң өнiм берушiлерден және тұтынушылардан тәуелдiлiк дәрежесi, оның iшiнде:
1) барлық жеткiзiлiмдердiң он проценттен астам келетiн эмитенттiң өнiм берушiлерiнiң атаулары, олардың жеткiзiлiмнiң жалпы көлемiндегi үлесi. Осы көздердi болашақта қолдануға қатысты болжамдар ұсынылуы тиiс;
2) үлесiне эмитенттiң өнiмiн (жұмысын, қызметiн) өткiзгеннен түскен жалпы түсiмнiң он проценттен астам келетiн тұтынушылардың атаулары, олардың өткiзудiң жалпы көлемiндегi үлесi. Эмитенттiң өнiмiн (жұмысын, қызметiн) өткiзуге әсер ететiн мүмкiн болатын терiс факторлар ашылып көрсетiлуi тиiс.
27. Эмитенттiң қызметiне әсер ететiн басты факторлар:
1) эмитент қызметiнiң мерзiмi, мерзiмдi сипаттағы эмитент қызметiнiң түрлерi және олардың эмитенттiң жалпы кiрiсiндегi үлесi;
2) эмитентке жеткiзiлетiн (көрсетiлетiн) шикiзаттағы (жұмыстағы, қызметтегi) үлесi және өткiзiлетiн өнiмнiң жалпы көлемiндегi эмитент экспортқа өткiзетiн өнiмнiң (жұмыстың, қызметтiң) үлесi;

20. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование, место нахождения указанных организаций.
21. Сведения о других аффилиированных лицах эмитента.
В данном пункте необходимо указать сведения обо всех лицах, не указанных в соответствии с пунктами 13-19 настоящего Приложения, но являющихся в соответствии с законодательством Республики Казахстан аффилиированными лицами эмитента.
Раздел 3. Описание деятельности компании
22. Краткое описание общих тенденций в отрасли деятельности эмитента, в том числе по основным видам деятельности эмитента.
В данном пункте указывается:
1) сведения об организациях, являющихся конкурентами эмитента;
2) сравнительную характеристику деятельности эмитента со среднеотраслевыми показателями внутри Республики Казахстан и со среднемировыми, если это представляется возможным.
23. Сведения о наличии лицензий, необходимых эмитенту для осуществления его деятельности.
24. Объемы реализованной продукции (выполненных работ, услуг) за три последних года или за период фактического существования.
Анализ изменений в объемах реализованной продукции (оказанных работ, услуг) эмитента за последние три года.
25. Факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента.
26. Деятельность эмитента по организации продаж своей продукции (работ, услуг). Требования настоящего пункта применяются только к организациям, осуществляющим свою деятельность в производственном секторе экономики.
В данном пункте необходимо указать сведения об основных поставщиках и потребителях эмитента. Степень зависимости эмитента от существующих поставщиков и потребителей, в том числе:
1) наименования поставщиков эмитента, на которых приходится более десяти процентов всех поставок, их доли в общем объеме поставок. Должны быть представлены прогнозы в отношении доступности этих источников в будущем;
2) наименования потребителей, на долю которых приходится более десяти процентов общей выручки от реализации продукции (работ, услуг) эмитента, и их доли в общем объеме реализации. Должны быть раскрыты возможные негативные факторы, влияющие на реализацию продукции (работ, услуг) эмитента.
27. Ключевые факторы, влияющие на деятельность эмитента:
1) сезонность деятельности эмитента, виды деятельности эмитента, которые носят сезонный характер, и их доля в общем доходе эмитента;
2) доля импорта в сырье (работах, услугах) поставляемых (оказываемых) эмитенту и доля продукции (работ, услуг) реализуемой эмитентом на экспорт в общем объеме реализуемой продукции;

3) эмитенттiң нақты шарттары мен мiндеттемелерi. Акцияларды шығару туралы шешiм қабылданған күннен бастап алты ай iшiнде жасалынуы (жасалған) немесе орындалуы (орындалған) тиiс мәмiле (өзара байланысты мәмiлелер) жөнiндегi мәлiметтер, егер мұндай мәмiленiң (мәмiлелердiң) сомасы эмитент активтерi баланстық құнының он процентiнен асатын болса;
4) эмитенттiң сот процестерiне қатысуы туралы мәлiметтер. Эмитенттiң қатысуымен болған сот процестерiнiң мәнiн сипаттау қажет және олардың нәтижелерi бойынша эмитенттiң қызметi тоқтатылуы немесе өзгеруi, оған нақты ақшалай және өзге де мiндеттемелер жүктелуi мүмкiн;
5) эмитентке және оның лауазымдық тұлғаларына уәкiлеттi және/немесе сот органдары соңғы бiр жыл iшiнде салған барлық әкiмшiлiк санкциялар туралы мәлiметтер. Салынған санкцияның күнiн, санкцияны салған органды, салу себептерiн, санкцияның түрiн және мөлшерiн, сондай-ақ санкцияларды орындау дәрежесiн көрсету қажет;
6) тәуекел факторлары. Эмитенттiң қызметiне әсер етуi мүмкiн тәуекел факторларын егжей-тегжейлi талдауды ұсыну қажет (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногындағы акциялардың бағасына әсер ететiн тәуекелдер, биржадан тыс рыноктағы акциялардың бағасына әсер ететiн тәуекелдер, рынок көлемiнiң және рыноктағы өнiм құнының өзгеруiне байланысты тәуекелдер, эмитент акцияларының құнына әсер ететiн тәуекелдер, инфляциямен, девальвациямен және банк процентiнiң ставкасымен негiзделген тәуекелдер, шығарылатын өнiмнiң бәсекелестiк қабiлетiне байланысты тәуекелдер, елдегi саяси ахуалдың өзгеруiне байланысты тәуекелдер, заңдардың өзгеруiне байланысты тәуекелдер, әлеуметтiк факторларға байланысты тәуекелдер).
4-бөлiм. Қаржылық жай-күйi
1-тарау. Қаржылық емес ұйымдар
Активтер
28. Инвестициялар.
Осы мәселе жөнiндегi ақпарат мынадай құрылымда ұсынылуы тиiс: басқа ұйымдардың капиталына ұзақ мерзiмдi инвестициялар, мемлекеттiк және мемлекеттiк емес бағалы қағаздар портфелi бөлiгiнде сатуға арналған бағалы қағаздар портфелi.
Көрсетiлген құрылымға сәйкес эмитент қызметiнiң соңғы үш жылы үшiн тиiстi есепшоттар бойынша дебеттiк және кредиттiк айналымдар ұсынылуы тиіс.
29. Дебиторлық берешек.
Осы тармақта дебиторлық берешектiң құрылымы ашылып көрсетiлуi тиіс:
1) дебиторлар бойынша; дебиторлық берешектiң жалпы сомасының бес процентiнен астам мөлшерде эмитент алдында дебиторлық берешегi бар ұйымдардың атаулары немесе эмитенттiң алғашқы он ең iрi дебиторларының тiзiмi көрсетiлуi тиiс;
2) дебиторлық берешектiң валютасы бөлiгiнде және оны өтеу мерзiмi бойынша; жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сомалар тоқсан сайын бөлiнуi тиiс, қалған сомалар жылдар бойынша бөлiне отырып, берiлуi тиiс.

3) существенные договоры и обязательства эмитента. Сведения о сделке (взаимосвязанных сделок), которая (которые) должна (должны) быть совершена (совершены) или исполнена (исполнены) в течение шести месяцев с даты принятия решения о выпуске акций, если сумма этой сделки (сделок) превышает десять процентов балансовой стоимости активов эмитента;
4) сведения об участии эмитента в судебных процессах. Необходимо представить описание сути судебных процессов с участием эмитента, по результатам которых может произойти прекращение или изменение деятельности эмитента, наложение на него существенных денежных и иных обязательств;
5) сведения обо всех административных санкциях, налагавшихся на эмитента и его должностных лиц уполномоченными государственными органами и/или судом в течение последнего года. Необходимо указать дату наложения санкции, орган, наложивший санкцию, причины наложения, вид и размер санкции, а также степень исполнения санкций;
6) факторы риска. Необходимо представить подробный анализ факторов риска, которые могут оказать влияние на деятельность эмитента (риски, влияющие на цену акций на организованном рынке ценных бумаг, риски, влияющие на цену акций на внебиржевом рынке, риски, связанные с изменениями величины рынка и стоимости продукции на рынке, влияющие на стоимость акций эмитента, риски, обусловленные инфляцией, девальвацией и ставкой банковского процента, риски, связанные с конкурентной способностью выпускаемой продукции, риски, связанные с изменением политической ситуации в стране, риски, связанные с изменением законодательства, риски, связанные с социальными факторами).
Раздел 4. Финансовое состояние
Глава 1. Нефинансовые организации
Активы
28. Инвестиции.
Информация по данному вопросу должна быть представлена в следующей структуре: долгосрочные инвестиции в капитал других организаций, портфель ценных бумаг, предназначенных для продажи в разрезе портфеля государственных и негосударственных ценных бумаг.
В соответствии с указанной структурой должны быть представлены дебетовые и кредитовые обороты по соответствующим счетам за последние три года деятельности эмитента.
29. Дебиторская задолженность.
В данном пункте должна быть раскрыта структура дебиторской задолженности:
1) по дебиторам; должны быть указаны наименования организаций, имеющих перед эмитентом дебиторскую задолженность в размере более пяти процентов от общей суммы дебиторской задолженности либо список первых десяти наиболее крупных дебиторов эмитента;
2) в разрезе валюты дебиторской задолженности и по срокам ее погашения; суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев должны быть разделены поквартально, остальные суммы должны быть представлены с разбивкой по годам.

Сондай-ақ дебеттiк және кредиттiк айналымдар туралы ақпарат мыналар бойынша бөлек ашылып көрсетiлуi тиiс: (1) ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi берешектер, (2) эмитент қызметiнiң негiзгi түрi бойынша соңғы үш жылда өнiмдi (жұмысты, қызметтi) өткiзуге байланысты туындайтын дебиторлық берешек.
Жарғылық капитал
30. Бұл тармақта эмитенттiң шығарылған (төленген) жарғылық капиталы, құрылтайшылардың/акционерлердiң акцияларының ақысын төлеу жөнiндегi мiндеттемелерiнiң орындалу дәрежесi туралы деректер берiлуi тиiс, сондай-ақ:
1) акциялардың түрлерi мен санаттарына қарай бөлiнген жалпы саны;
2) эмитенттiң шығарылған акцияларының әрбiр түрi мен санатының саны берiлуi тиiс.
Мiндеттемелер
31. Заемдар.
Бұл тармақта облигациялардың қолданылып жүрген шығарылымы, банктiк заемдар және кредиттiк желiлер туралы ақпарат берiледi. Заемдар туралы ақпарат мiндеттемелер валютасы мен оларды орындау мерзiмiне қарай берiлуi тиiс. Валюталардың түрлерi бойынша жылдық өлшемдегі орташа проценттiк ставка көрсетiлуi тиiс, жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сома тоқсан бойынша, қалған сома жылдарға бөлiне отырып көрсетiлуi тиiс.
Тиiстi есепшоттар бойынша дебеттiк және кредиттiк айналымдар.
32. Эмитенттiң негізгi қызметiн жүзеге асыруымен байланысты кредиторлық берешек (жеткiзушiлер алдындағы берешек, алынған аванстар).
Бұл тармақта кредиторлық берешек құрылымы:
1) кредиторлар бойынша; берешек сомасы және кредиторлық берешектiң жалпы сомасының бес және одан да көп процентi мөлшерiнде эмитенттiң берешегi бар ұйымның атауы немесе эмитенттiң алғашқы он iрi кредиторының тiзiмi берiлуi тиiс;
2) кредиторлық берешектiң валютасына және оны өтеудiң мерзiмiне қарай; жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сома тоқсан бойынша, қалған сома жылдарға бөлiне отырып көрсетiлуi тиiс.
Дебеттiк және кредиттік айналымдар туралы ақпарат соңғы үш жылдағы ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi берешектер бойынша бөлек берiледi.
Қаржы нәтижелерi
33. Қаржы нәтижелерiнiң талдауы.
Бұл тармақта эмитенттiң сатқан өнiмiнiң (көрсеткен қызметiнiң, жұмысының) соңғы үш жылдағы көлемi туралы ақпарат өнiмнiң (қызметтiң) әрбiр түрi бойынша ақшалай баламасымен, сондай-ақ осы көрсеткiштердiң жақын жылдағы орындалуының болжамы көрсетiледi.
34. Эмитенттiң соңғы үш жылдағы кiрістерi мен шығыстарының құрылымы.
Басқа ақпарат
35. Эмитент қызметiне, бұрын берiлген кепiлдiктер, сотқа арыздану және басқа оқиғалардың нәтижесiнде туындауы мүмкiн мiндеттемелерге қатысты өзге ақпарат.

Должна быть раскрыта также информация о дебетовых и кредитовых оборотах раздельно по: (1) долгосрочной и краткосрочной задолженностям, (2) дебиторской задолженности, возникающей в связи с реализацией продукции (оказанием работ, услуг) по основному виду деятельности эмитента за последние три года.
Уставный капитал
30. В данном пункте должны быть представлены данные о выпущенном (оплаченном) уставном капитале эмитента, степень выполнения учредителями/акционерами обязательств по оплате своих акций, а также:
1) общее количество акций с их разбивкой по видам и категориям;
2) количество выпущенных акций эмитента каждого вида и категории.
Обязательства
31. Займы.
В данном пункте должна быть раскрыта информация о действующих выпусках облигаций, банковских займах и кредитных линиях. Информация о займах должна быть изложена в разрезе валюты обязательств и по срокам их исполнения. По видам валют должна быть указана средняя процентная ставка в годовом измерении, суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев должны быть разделены поквартально, остальные суммы должны быть представлены с разбивкой по годам.
Дебетовые и кредитовые обороты по соответствующим счетам.
32. Кредиторская задолженность, связанная с осуществлением эмитентом основной деятельности (задолженность перед поставщиками, авансы полученные).
В данном пункте должна быть раскрыта структура кредиторской задолженности:
1) по кредиторам; должны быть указаны суммы задолженности и наименования организаций, перед которыми эмитент имеет задолженность в размере пяти и более процентов от общей суммы кредиторской задолженности либо список первых десяти наиболее крупных кредиторов эмитента;
2) в разрезе валюты кредиторской задолженности и по срокам ее погашения; суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев должны быть разделены поквартально, остальные суммы должны быть представлены с разбивкой по годам.
Должна быть раскрыта информация о дебетовых и кредитовых оборотах раздельно по долгосрочной и краткосрочной задолженностям за последние три года.
Финансовые результаты
33. Анализ финансовых результатов.
В данном пункте должна быть раскрыта информация за последние три года об объемах реализации продукции (оказанных работ, услуг) эмитента в денежном эквиваленте раздельно по каждому виду продукции (услуги), а также прогноз исполнения этих показателей на ближайший год.
34. Структура доходов и расходов эмитента за последние три года.
Другая информация
35. Иная информация, касающаяся деятельности эмитента, возможных обязательств, которые могут возникнуть в результате выданных ранее гарантий, судебных исков и других событий.

2-тарау. Қаржы ұйымдары
Активтер
36. Инвестициялар және бағалы қағаздар портфелi.
Бұл мәселе бойынша ақпарат мынадай құрылымда берiлуi тиiс: басқа ұйымдардың капиталына ұзақ мерзiмдi инвестициялар, мемлекеттiк және мемлекеттiк емес бағалы қағаздар портфелiне қарай сатуға арналған бағалы қағаздар портфелi, өзге инвестициялар.
Эмитент стратегиясының қысқаша сипаттамасы берiлуi тиiс: басқа ұйымдардың капиталына қатысу, мемлекеттiк және мемлекеттiк емес бағалы қағаздар портфелiн басқару.
37. Жарғылық капитал.
Бұл тармақта эмитенттiң жарғылық капиталы туралы деректер шығарылған (төленген) жарғылық капиталының көлемi, акционерлердiң жарғылық капиталындағы акциялары бойынша ақы төлеу мiндеттемелерiн орындау дәрежесi көрсетiле отырып берiлуi тиiс, сондай-ақ:
1) акциялардың түрлерi мен санаттарына қарай бөлiнген жалпы саны;
2) эмитенттiң шығарылған акцияларының әрбiр түрi мен санатының саны берiлуi тиiс.
Эмитенттiң шығарылған және орналастырылған акцияларының әрбiр түрi мен санатының саны берiлуi тиiс.
Мiндеттемелер
38. Банкаралық заемдар.
Бұл тармақта эмитенттiң банкаралық заемдар рыногындағы позициясының сипаттамасы берiлуi тиiс.
39. Депозиттер (салымдар).
Бұл тармақта депозиттiк базаның сипаттамасы берiлуi тиiс, оның iшiнде:
1) заңды және жеке тұлғалардың депозиттерiне (салымдарына) қарай және мерзiмдi депозиттер (салымдар) мен талап ету бойынша депозиттерiне (салымдарына) қарай депозиттердiң (салымдардың) өсу динамикасын;
2) тартылған депозиттердің (салымдардың) валютасына қарай депозиттер (салымдар) бойынша орташа сыйақы;
3) заңды және жеке тұлғалардың депозиттерiне (салымдарына) қарай депозиттердiң (салымдардың) уақытша құрылымы (жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сома тоқсан бойынша, қалған сома жылдарға бөлiне отырып көрсетiлуi тиiс);
4) соңғы үш жылдағы валютаның түрлерiне қарай депозиттер (салымдар) бойынша дебеттiк және кредиттiк айналымдар.
40. Облигациялардың қолданылып жүрген шығарылым құрылымының сипаттамасы және соңғы үш жылдағы өтелген облигациялар туралы мәлiметтер.
41. Эмитент активтерiнiң бес процентiнен асатын қолданылып жүрген халықаралық заемдардың шарттары (сомасы, өтеу кестесi, сыйақы мөлшерi), эмитент активтерiнiң бес процентiнен асатын мөлшердегi соңғы үш жылдағы тартылған және орындалған халықаралық заемдар туралы мәлiметтер.
42. Эмитенттiң ашылған кредиттiк желiлерi туралы басқа ұйымдардан алынған мәлiметтер.
Қаржы көрсеткiштерi
43. Қаржы нәтижелерiнiң талдауы.
Бұл тармақта соңғы үш жылдағы маңызды деген қаржы көрсеткiштерiнiң динамикалық талдауы берiлуi тиiс: сатылған өнiм (көрсетiлген қызмет, жұмыс), таза кiрiс, проценттiк және проценттiк емес кiрiстер мен шығыстар және тағы басқа. Сондай-ақ аталған көрсеткiштердiң жақын жылдағы орындалу болжамы берiлуi тиiс.

Глава 2. Финансовые организации
Активы
36. Инвестиции и портфель ценных бумаг.
Информация по данному вопросу должна быть представлена в следующей структуре: долгосрочные инвестиции в капитал других организаций, портфель ценных бумаг, предназначенных для продажи в разрезе портфеля государственных и негосударственных ценных бумаг, прочие инвестиции.
Необходимо привести краткое описание стратегии эмитента: участие в капитале других организаций, управление портфелем государственных и негосударственных ценных бумаг.
37. Уставный капитал.
В данном пункте должны быть представлены данные об уставном капитале эмитента с указанием величины выпущенного (оплаченного) уставного капитала, степени выполнения акционерами обязательств по оплате своих акций в уставном капитале эмитента, а также:
1) общее количество акций с их разбивкой по видам и категориям;
2) количество выпущенных акций эмитента каждого вида и категории.
Необходимо указать количество выпущенных и размещенных акций эмитента каждого вида и категории.
Обязательства
38. Межбанковские займы.
В данном пункте необходимо представить описание позиции эмитента на рынке межбанковских займов.
39. Депозиты (вклады).
В данном пункте необходимо представить описание депозитной базы, в том числе:
1) динамику роста депозитов (вкладов) в разрезе депозитов (вкладов) юридических и физических лиц и в разрезе срочных депозитов (вкладов) и депозитов (вкладов) до востребования;
2) средние вознаграждения по депозитам (вкладам) в разрезе валюты привлеченных депозитов (вкладов);
3) временную структуру депозитов (вкладов) раздельно по депозитам (вкладам) юридических и физических лиц (суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев должны быть разделены поквартально, остальные суммы должны быть представлены с разбивкой по годам);
4) дебетовые и кредитовые обороты по депозитам (вкладам) раздельно по видам валют за последние три года.
40. Описание структуры действующих выпусков облигаций и сведения о погашенных облигациях за последние три года.
41. Сведения (сумма, график погашения, размер вознаграждения) об условиях действующих международных займов, превышающих пять процентов от активов эмитента, и о привлеченных и исполненных международных займах в размере, превышающем пять процентов от активов эмитента, за последние три года.
42. Сведения об имеющихся у эмитента открытых кредитных линиях, полученных от других организаций.
Финансовые показатели
43. Анализ финансовых результатов.
В данном пункте должен быть приведен анализ в динамике за последние три года наиболее важных финансовых показателей: объем реализованной продукции (оказанных работ, услуг), чистый доход, процентные и непроцентные доходы и расходы и другие. Необходимо также представить прогноз исполнения названных показателей на ближайший год.

44. Соңғы үш жылдағы кiрiстер мен шығыстардың құрылымы.
45. Эмитенттiң ойынша маңыздырақ болып табылатын және эмитент
қызметiн сипаттайтын қаржы коэффициенттерiнiң есебi.
46. Қазақстан Республикасының эмиссия проспектiсi күнi белгiленген пруденциалдық нормативтер және орындалуға мiндеттi басқа да нормалар мен лимиттердiң мағынасы.
Басқа ақпарат
47. Эмитенттiң акциялар эмиссиясы туралы шешiм қабылдағанға дейiн соңғы алты ай iшiнде берiлген кепiлдiктердiң көлемi мен саны.
48. Эмитенттiң бұрын оларға берiлген кепiлдiктер, сотқа арыздану нәтижесiнде туындауы мүмкiн мiндеттемелерiне қатысты өзге ақпарат.
5-бөлiм. Бағалы қағаздар эмиссиясы туралы мәлiметтер
49. Бағалы қағаздардың барлық тiркелген эмиссиясына қатысты мыналар көрсетiлуi тиiс:
1) әрбiр шығарылымның бағалы қағаздарының жалпы саны, түрi, санаты және номиналды құны, шығару нысаны, сондай-ақ бағалы қағаздардың эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден өткiзген және/немесе ҰБН берген орган, мемлекеттiк тiркеу номерi және бағалы қағаздардың эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден өткiзген немесе ҰБН берiлген күнi;
2) бағалы қағаздарды орналастырудың басталған және аяқталған күндерi. Егер бағалы қағаздарды орналастыру аяқталмаса, орналастыруды бастаудың нақты күнi және бағалы қағаздар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеуден өткiзуге және/немесе ҰБН беруге ұсынылған құжаттардағы деректерге сәйкес бағалы қағаздарды орналастырудың аяқталған күнi көрсетiледі;
3) орындалмаған мiндеттемелердiң мөлшерi мен оларды орындаудың өтiп кеткен мерзiмi туралы ақпаратты қосқанда эмитенттiң бағалы қағаздарды ұстаушылар алдындағы өз мiндеттемелерiн орындамау, облигациялар бойынша сыйақы төлемеу (төлеудi кешiктiру), жай және артықшылық берiлген акциялар бойынша дивидендтер төлемеу (төлеудi кешiктiру) фактiлерi туралы мәлiметтер;
4) бағалы қағаздардың қандай да бiр эмиссиясы тоқтатылған немесе болмаған деп танылған жағдайда, бағалы қағаздар эмиссиясын тоқтату немесе болмаған деп тану туралы шешiм қабылдаған мемлекеттiк орган, шешiмнiң қабылданған күнi және негiздемесi көрсетiледi;
5) өтеу күндерi және облигациялар бойынша төлемдердiң жалпы мөлшерi;
6) бiр акция (жай, артықшылық берiлген) дивидендiнiң сомасы және соңғы үш қаржы жылы iшiндегi әрбiр жыл үшiн акцияның әр түрiне төленген дивидендтердiң жалпы сомасы. Дивидендтердi есептеу және төлеу бойынша берешек болған жағдайда себебi көрсетiледi;
7) сауданы ұйымдастырушылардың атын қосқанда эмитенттiң бағалы қағаздарын саудалаушы негiзгi рыноктар.
6-бөлiм. Шығарылатын акциялар туралы мәлiметтер
50. Акциялар туралы мәлiметтер:

44. Структура доходов и расходов за последние три года.
45. Расчеты финансовых коэффициентов, которые, по мнению эмитента, являются наиболее важными и характеризуют деятельность эмитента.
46. Значения пруденциальных нормативов и других обязательных к исполнению норм и лимитов, установленных законодательством Республики Казахстан на дату проспекта эмиссии.
Другая информация
47. Объем и количество выданных гарантий, за шесть последних месяцев до принятия эмитентом решения об эмиссии акций.
48. Иная информация, касающаяся возможных обязательств эмитента, которые могут возникнуть в результате выданных им ранее гарантий, судебных исков.
Раздел 5. Сведения об эмиссиях ценных бумаг
49. В отношении всех зарегистрированных эмиссий ценных бумаг необходимо указать:
1) общее количество, вид, категорию и номинальная стоимость ценных бумаг каждого выпуска, форму выпуска, а также орган, осуществивший государственную регистрацию эмиссии ценных бумаг и/или присвоение НИН, государственный регистрационный номер и дату государственной регистрации эмиссии ценных бумаг или присвоения НИН;
2) даты начала и окончания размещения ценных бумаг. Если размещение ценных бумаг не завершено, необходимо указать фактическую дату начала размещения и дату окончания размещения ценных бумаг в соответствии с данными, содержащимися в документах, представленных эмитентом на государственную регистрацию эмиссий ценных бумаг и/или присвоение НИН;
3) сведения о фактах неисполнения эмитентом своих обязательств перед держателями ценных бумаг, невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям, невыплата (задержка в выплате) дивидендов по простым и привилегированным акциям, включая информацию о размерах неисполненных обязательств и дате просрочки их исполнения;
4) в случае, если какая-либо эмиссия ценных бумаг была приостановлена или признана несостоявшейся, необходимо указать государственный орган, принявший решение о приостановлении или признании эмиссии ценных бумаг несостоявшейся, дату и основания его принятия;
5) даты погашения и общий размер выплат по облигациям;
6) сумму дивиденда на одну акцию (простую, привилегированную) и общую сумму дивидендов на каждый вид акций за каждый год из трех последних финансовых лет. В случае наличия задолженности по начислению и выплате дивидендов указать причины;
7) основные рынки, на которых осуществляется торговля ценными бумагами эмитента, включая наименования организаторов торгов.
Раздел 6. Сведения о выпускаемых акциях
50. Сведения об акциях: