Барлауды, өндiрудi немесе бiрлескен барлауды және өндiрудi жүргiзуге жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурсқа қатысу және конкурстық ұсыныстарды әзiрлеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2002 жылғы 13 қыркүйектегі N 199 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 18 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 1980. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2007 жылғы 20 ақпандағы N 58 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2007 жылғы 20 ақпандағы N 58 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің:
1) "Барлауды, өндiрудi немесе бiрлескен барлауды және өндiрудi жүргiзуге жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурсқа қатысу және конкурстық ұсыныстарды әзiрлеу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" 2002 жылғы 13 қыркүйектегі N 199 (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2881 болып тіркелген, 2002 жылғы 24 қыркүйекте N 206 (23855) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған)... бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын...
2. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
-----------------------------
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133  қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi туралы ережеге сәйкес және өтiнушiлердiң жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстық құжаттамаларын әзiрлеудiң тәртiбiн ретке келтiру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН
1. Барлауды, өндiрудi немесе бiрлескен барлауды және өндiрудi жүргiзуге жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурсқа қатысу және конкурстық ұсыныстарды әзiрлеу жөнiндегi қоса берiлiп отырған нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламаларға конкурс өткiзу кезiнде осы Бұйрықты басшылыққа алсын.
3. Осы Бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде Нұсқаулық тiркеуден өткен сәттен бастап күшiне енедi.
Министрдің міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрiнiң
2002 жылғы 13 қыркүйектегi
N 199 бұйрығымен бекiтiлген
Барлауға, Өндiруге және бiрлескен Барлау мен Өндiруге жер
қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурсқа қатысу
және конкурстық ұсыныстарды әзiрлеу жөнiндегi нұсқаулығы

Об утверждении Инструкции по подготовке заявок на участие в конкурсе и конкурсных предложений на получение права недропользования на разведку, добычу и совмещенную разведку и добычу
Приказ Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 199. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 сентября 2002 года N 1980. Утратил силу приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 20 февраля 2007 года N 58
Извлечение из
приказа Министра энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан от 20 февраля 2007 года N 58
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 199 "Об утверждении Инструкции по подготовке заявок на участие в конкурсе и конкурсных предложений на получение права недропользования на разведку, добычу и совмещенную разведку и добычу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1980, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 24 сентября 2002 года N 206 (23855);
...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
_____________________________________________________________________
В соответствии с  P010133_ Положением о Министерстве энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 г. N 133, и в целях упорядочения порядка подготовки заявителями конкурсной документации на получение права недропользования приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по подготовке заявок на участие в конкурсе и конкурсных предложений на получение права недропользования на разведку, добычу и совмещенную разведку и добычу.
2. При проведении конкурсов инвестиционных программ на предоставление права недропользования руководствоваться настоящим Приказом.
3. Настоящий Приказ вводится в действие с момента регистрации Инструкции в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.О. Министра
Утверждена
Приказом Министра энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 13 сентября 2002 года N 199
Инструкция
по подготовке заявок на участие в конкурсе
и конкурсных предложений на получение права
недропользования на разведку, добычу и
совмещенную разведку и добычу

Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурсқа қатысу және конкурстық ұсыныстарды әзiрлеу жөнiндегi конкурсқа қатысушылардың осы Нұсқаулығы (бұдан әрi - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828  U962828_ Заң күшi бар Жарлығына (бұдан әрi - Жарлық) және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108  P000108_ қаулысымен бекiтiлген Жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережелерiне сәйкес әзiрлендi.
1. Нұсқаулық Барлауды, Өндiрудi немесе бiрлескен Барлауды және Өндiрудi жүргiзуге жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға өтiнiмге талапты, сондай-ақ конкурстық ұсыныста мiндеттi тәртiппен берiлетiн құжаттардың тiзбесiн қамтиды.
1. Инвестициялық бағдарламалар конкурсына
қатысуға өтiнiм
2. Өтiнiм Жарлықтың 41-3-бабына сәйкес келуi, сондай-ақ, бұқаралық ақпарат құралдарында оның хабарландырылуы кезiндегi Конкурс ережелерiнде көрiнiс тапқан ақпараты болуы тиiс. Бұл ретте конкурстың ережелерi туралы ақпараттың конкурсқа қойылған жеке объектiлерге де (мұндай жағдайда объектiнiң атауы көрсетiледi), конкурсқа тұтастай қойылған барлық учаскелерге де қатысы болуы мүмкiн.
3. Барлауға (өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге) жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға арналған өтiнiмде ол берiлетiн кен орыны (жер қойнауы участогы), сондай-ақ мынадай деректер көрсетiледi:
1) өтiнiм берушiнің атауы;
2) заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, негiзгi қызмет орнының адресi;
3) мемлекеттiк бағыныстылығы (заңды тұлғалар үшiн), азаматтығы (жеке тұлғалар үшiн);
4) заңды тұлғаның және өтiнiм берушiнi бiлдiретiн тұлғалардың басшылары, иелерi туралы деректер;
5) кәсiпорынның қаржылық жағдайы, жұмыстарды қаржыландыру көздерi;
6) өтiнiш берушi - кәсiпорынның немесе болжамды мердiгердің (жұмыстарды жүргiзу ниеттерi туралы шартты қоса берумен) техникалық, басқарушылық және ұйымдастырушылық мүмкiндiктерi.
Өтінiмге қоса берiлетiн құжаттар тiзiмi:
1) конкурсқа қатысу үшiн жарна төлегендігi туралы құжаттың көшiрмесi;
2) шаруашылық етушi субъектiнi тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
3) өтiнушiнің техникалық, басқарушылық және ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкiндiктерiн растайтын құжаттар.
4. Конкурсқа қатысуға арналған өтiнiмге қоса берiлетiн өтiнiм берушiнiң техникалық, басқарушылық және ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкiндiктерi туралы деректер көрсетiлген нысан осы Нұсқаулыққа 1-қосымшада келтiрiлген.

Настоящая Инструкция по подготовке заявок на участие в конкурсе и конкурсных предложений на получение права недропользования на разведку, добычу и совмещенную разведку и добычу (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона от 27 января 1996 года N 2828  U962828_ "О недрах и недропользовании" (далее - Указ) и  P000108_ Правилами предоставления права недропользования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108.
1. Инструкция содержит требования к заявке на участие в конкурсе инвестиционных программ на получение права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу, а также перечень документов в обязательном порядке представляемых в конкурсном предложении.
1. Заявка на участие в конкурсе инвестиционных программ
2. Заявка должна соответствовать статье  U962828_ 41-3 Указа, а также содержать информацию, отраженную в условиях конкурса при его объявлении в средствах массовой информации. При этом информация об условиях конкурса может касаться как отдельных объектов (в таком случае указывается наименование объекта), так и всех участков, выставленных на конкурс в целом.
3. Заявка на участие в конкурсе инвестиционных программ на получение права недропользования на разведку (добычу или совмещенную разведку и добычу) должна содержать в себе указание месторождения (участка недр), на которое она подается, а также следующие данные:
1) наименование заявителя;
2) юридический адрес, телефон, факс, адрес основного места деятельности;
3) государственная принадлежность (для юридических лиц), гражданство (для физических лиц);
4) данные о руководителях, владельцах юридического лица и лицах, которые будут представлять заявителя;
5) финансовое состояние предприятия, источники финансирования работ;
6) технические, управленческие и организационные возможности заявителя или предполагаемого подрядчика (с приложением договора о намерениях проведения работ).
Список документов, прилагаемых к заявке:
1) копия документа об уплате взноса за участие в конкурсе
2) копия свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта
3) документы, подтверждающие технические, управленческие, организационные и финансовые возможности заявителя.
4. Форма прилагаемых к заявке на участие в конкурсе данных о технических, управленческих, организационных и финансовых возможностях заявителя приведена в приложении 1 настоящей Инструкции.

2. Конкурстық ұсыныс
5. Конкурстық ұсыныс конкурсқа қатысушылар Құзыреттi орган көрсеткен мерзiмдерде геологиялық ақпарат алғаннан кейiн берiледi және мiндеттi түрде мыналарды қамтуы тиiс:
1) соңғы 5 жылда өз қызметiн жүзеге асырған мемлекеттердiң тiзiмiн қоса алғанда, өтiнушiнiң бұрынғы қызметi туралы ақпарат;
2) өтiнушiнің қаржылық мүмкiндiктерi туралы банктiк анықтама;
3) өтiнушiнiң жұмыс бағдарламасы мен оларды жүзеге асыруға арналған шығындарын қоса алғанда, барлауды жүргiзу шарттары туралы ниеттерi;
4) өтiнушінің келiсiм-шарттық аумақтағы жерлердi шұрайландыру және қалпына келтiрудi қоса алғанда, қоршаған ортаны қорғауға қатысты ниеттерi;
5) барлауды қаржыландыру көздерi (меншiктi немесе несиелiк қаржылары);
6) геологиялық ақпаратты сатып алу шарттары;
7) өтiнушiнiң жер қойнауын пайдалану құқығын iске асыруда ұлттық компаниялармен үлестiк ынтымақтастығы туралы ниеттерi.
6. Өндiруге арналған конкурстық ұсыныс қосымша мыналарды қамтуы тиiс:
1) өндiруi болжанып отырған пайдалы қазбалардың көлемiн қамтитын кен орындарын әзiрлеу жоспары;
2) өндiрудi бастаудың күтiлетiн мерзiмi және оның мүмкiн экономикалық және техникалық деңгейiне қол жеткiзу;
3) өндiруге байланысты шығыстар және пайдалы қазбаларды сатудан түсетiн кiрiстер жөнiндегi болжамдардың есебi;
4) Қазақстан Республикасының күтiлетiн ақшалай түсiмдерi және келiсiм-шарттық аумақтың өндiрiстiк және әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға күрделi қаржы жұмсалымдары.
7. Бiрлескен барлау мен өндiруге арналған конкурстық ұсынымда барлауға да, өндiруге де арналған конкурстық ұсыныстарда белгiленген барлық тармақтар болуы тиiс.
Мұнан басқа конкурстық ұсыныс өтiнiм берушi, Конкурс өткiзу тәртiбiне және өтiнiм берушiнiң мiндеттемелерiне қатысты Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру ережелерiмен танысқандығын бiлдiретiн нұсқауды қамтуы тиiс.
Барлауға, Өндiруге және бiрлескен
Барлау мен Өндiруге жер қойнауын
пайдалану құқығын алуға арналған
конкурсқа қатысу және конкурстық
ұсыныстарды әзiрлеу жөніндегi
нұсқаулыққа
1-қосымша
Өтiнушiнiң техникалық, басқарушылық,
ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкiндiктерi туралы
анықтамалар беру нысаны
1. Өтiнушiнің техникалық мүмкiндiктерi туралы деректер бiрлiктердiң саны, кәсіпорын басшысының растауымен және мөрiмен бекiтiлген немесе осындай техникаға ие болушы ұйыммен жұмыстарды жүргiзу ниеттерi туралы шарты көрсетілумен геологиялық барлау немесе өндiру жұмыстарын жүргiзу үшiн техниканың бар екендiгi туралы ақпаратты қамтуы тиiс.
____________________________________________________________________
N  |     Жабдықтың атауы, шығарылған     |    Бiрлiктер саны
р/с |     жылы, техникалық жай-күйi       |
____________________________________________________________________
1                  2                              3
____________________________________________________________________

2. Конкурсное предложение
5. Конкурсное предложение подается участниками конкурса после получения геологической информации в сроки, указанные Компетентным органом, и в обязательном порядке должно содержать:
1) информацию о предыдущей деятельности заявителя, включая список государств, в которых он осуществлял свою деятельность в последние 5 лет;
2) банковскую справку о финансовых возможностях заявителя;
3) намерения заявителя об условиях проведения разведки, включая программу работ и затрат на их осуществление;
4) намерения заявителя в отношении защиты окружающей среды, включая рекультивацию и восстановление земель контрактной территории;
5) источники финансирования разведки (собственные или заемные средства);
6) условия приобретения геологической информации;
7) намерения заявителя о долевом сотрудничестве с национальными компаниями в реализации прав на недропользование.
6. Конкурсное предложение на добычу дополнительно должно содержать:
1) план разработки месторождений, включающий объем полезных ископаемых, которые он предполагает добывать;
2) ожидаемый срок начала добычи и достижения ее экономически и технически возможного уровня;
3) расчет прогнозов по расходам, связанным с добычей, и по доходам от реализации полезных ископаемых;
4) предполагаемые денежные поступления Республики Казахстан и капитальные вложения в развитие производственной и социальной инфраструктуры контрактной территории.
7. Конкурсное предложение на совмещенную разведку и добычу должно содержать все пункты, отмеченные как в конкурсных предложениях на разведку, так и на добычу.
Кроме того, конкурсное предложение должно содержать указание на то, что заявитель ознакомлен с правилами предоставления права недропользования в Республике Казахстан, касающихся порядка проведения Конкурса и обязанностей заявителя.
Приложение 1
к Инструкции по подготовке
заявок на участие в конкурсе
и конкурсных предложений на
получение права недропользо-
вания на разведку, добычу и
совмещенную разведку и
добычу
Форма подачи справки о технических, управленческих,
организационных и финансовых возможностях заявителя
1. Данные о технических возможностях заявителя должны содержать
информацию о наличии техники для проведения геологоразведочных или
добычных работ, с указанием количества единиц, заверенную руководителем
предприятия и скрепленную печатью или договор о намерениях проведения
работ с организацией, владеющей такой техникой:
______________________________________________________________________
N п/п  |  Наименование оборудования, год выпуска,  |Количество единиц |
|         техническое состояние             |                  |
_______|___________________________________________|__________________|
1   |                    2                      |        3         |
_______|___________________________________________|__________________|

2. Басқарушылық мүмкiндiктерi туралы деректер кәсіпорын - конкурсқа қатысушы басшылары туралы, олардың білiмi мен жұмыс стажы туралы ақпаратты қамтуы тиiс.
____________________________________________________________________
N  |      Аты-жөнi    |    Лауазымы         |     Жұмыс стажы
р/с |                  |                     |
____________________________________________________________________
1           2               3                       4
____________________________________________________________________
3. Ұйымдастырушылық мүмкiндiктерi туралы деректер алған бiлiмiн және мамандығы бойынша жұмыс стажын, зертханалық базаны немесе зертханалық жұмыстарды жүргiзу туралы шарттың барлығын көрсетумен геологиялық барлау немесе өндiру жұмыстары үшiн мамандардың бар екендігi туралы ақпаратты қамтуы тиiс.
____________________________________________________________________
N   |      Аты-жөнi    |       Лауазымы      |       Жұмыс стажы
р/с  |                  |                     |
____________________________________________________________________
1            2                  3                      4
____________________________________________________________________
4. Қаржылық мүмкiндiктерi туралы деректер мынадай ақпаратты қамтуы тиiс:
1) өтiнушiнiң бухгалтерлiк балансы;
2) пайдалар мен шығындар туралы есеп беру;
3) кредиторлық берешектердiң бары не жоқтығын және өтiнiм берушiнiң салық органдарынан бюджетке төлем бойынша берешектерiн растайтын құжаттар;
4) банк алдындағы мерзiмi өткен берешектердiң бары не жоқтығы туралы анықтама;
5) өтiнiм берушінің соңғы есептiк жылдағы қаржылық жағдайы туралы аудиторлық қорытындысын ұсынуы.

2. Данные об управленческих возможностях должны содержать информацию
о руководителях предприятия - участника конкурса, их образовании и стаже
работы:
______________________________________________________________________
N п/п  |          Ф.И.О.        |   Должность      |    Стаж работы   |
|                        |                  |                  |
_______|________________________|__________________|__________________|
1   |          2             |        3         |        4         |
_______|________________________|__________________|__________________|
3. Данные об организационных возможностях должны содержать информацию
о наличии специалистов для производства геологоразведочных или добычных
работ с указанием полученного образования и стажа работы по специальности,
наличии лабораторной базы или договор о проведении лабораторных работ:
______________________________________________________________________
N п/п  |          Ф.И.О.        |   Должность      |    Стаж работы   |
|                        |                  |                  |
_______|________________________|__________________|__________________|
1   |          2             |        3         |        4         |
_______|________________________|__________________|__________________|
4. Данные о финансовых возможностях заявителя должны содержать в себе
следующую информацию:
1) бухгалтерский баланс заявителя;
2) отчет о прибылях и убытках;
3) документы, подтверждающие наличие либо отсутствие кредиторской
задолженности и задолженности заявителя по платежам в бюджет от
налоговых органов;
4) справка о наличии либо отсутствии просроченной задолженности
перед банком;
5) предоставление аудиторского заключения о финансовом положении
заявителя за последний отчетный год.
_____________________________________________________________________
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Склярова И.В.)