Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2001 жылғы 5 қаңтардағы N 3 "Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілерінің бірыңғай есебін жүргізудің реті және осындай қылмыс жасаған тұлғалардың N 1-К нысанды статистикалық кәртішкесін, Нұсқауды бекітіп, қолданысқа енгізу туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2002 жылғы 10 қыркүйектегі N 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2005. Күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 4 (V042741) бұйрығымен.
Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратурасы туралы" Заңының  11 бабын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2001 жылғы 5 қаңтардағы N 3 "Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілерінің бірыңғай есебін жүргізудің реті және осындай қылмыс жасаған тұлғалардың N 1-К нысанды статистикалық кәртішкесін, Нұсқауды бекітіп, қолданысқа енгізу туралы" бұйрығына  келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрық пен бекітілген сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілерінің бірыңғай есебін жүргізудің реті және осындай қылмыс жасаған тұлғалардың N 1-К нысанды статистикалық кәртішкесіне, Нұсқауға:
1) мәтін бойынша келесі сөз тіркестері "Облыстық прокуратуралар жанындағы және оларға теңестірілген құқықтық статистика және ақпарат орталық (тары, тарына, тарымен)" келесі "облыстар және оларға теңестірілген құқықтық статистика және ақпарат орталықтары (тары, тарына, тарымен)" деген сөз тіркестерімен ауыстырылсын;
2) 7 тармақтағы қызмет сөзінен кейінгі "салық" сөзі "қаржылық" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) 9 тармақтың 3 абзацы келесі мазмұнда берілсін:
"құқық бұзушылықты айқындаған, және оны істі (материалдарды) қарастыруға өкілетті, соның ішінде орталық құралымдар, аумақтық бойынша ҚСжАО кәртішкелерді дереу жолдайды, әкімшілік істер бойынша шешім заңды күшіне енген соң дереу жолданады";
4) 9 тармақтың 4 абзацы келесі мазмұнда берілсін:
"құқық бұзушылықты айқындаған, бірақта субъектінің жауапкершілігін ісін (материалын) өкілетті емес болған жағдайда, осы іс-әрекет жөніндегі материалдар тәртіптік немесе әкімшілік жаза тағайындайтын органдарға жолданады. Істі (материалды) қарастырудың нәтижелері туралы өкілетті орган дереу әкімшілік істер бойынша - шешімнің заңды күшіне енген соң дереу құқық бұзушылықты анықтаған органға (лауазымды тұлғаға) хабарлама (5 қосымшаны) жолдайды. Осы ақпарат негізінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты айқындаған орган (лауазымды тұлға) аумақтық ҚСжАО-ғына кәртішкені жолдайды.";

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2001 года N 3 "Об утверждении и введении в действие Инструкции о едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 10 сентября 2002 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2002 года № 2005. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 4
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 20.01.2004 N 4.
В целях совершенствования государственной правовой статистики и специальных учетов, руководствуясь статьей 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2001 года N 3 "Об утверждении и введении в действие Инструкции о едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К" следующие изменения и дополнения:
в Инструкцию о едином порядке ведения и использования учета субъектов коррупционных правонарушений, статистической карточки учета коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, формы N 1-К, утвержденную указанным приказом:
1) по тексту словосочетание "Центр (-ах, -е, -ом) правовой статистики и информации при прокуратурах областей и приравненных к ним" заменить словосочетанием "областными (-ых, -ом) и приравненными (-ых, -ом) к ним Центрами (-ах, -е, -ом) правовой статистики и информации";
2) в пункте 7 после слова "служб," слово "налоговой" заменить на слово "финансовой";
3) абзац 3 пункта 9 изложить в следующей редакции:
"- выявившим правонарушение и полномочным к рассмотрению дела (материала) о нем, в том числе его центральными структурами, в ЦПСиИ по территориальности карточка выставляется незамедлительно, по административным делам - незамедлительно, после вступления решения в законную силу;";
4) абзац 4 пункта 9 изложить в следующей редакции:
"- выявившим правонарушение, но не полномочным рассматривать ответственность его субъекта, дело (материал) об этом деянии направляется в орган, правомочный наложить дисциплинарное или административное взыскание. О результатах рассмотрения дела (материала) полномочный орган незамедлительно, по административным делам - незамедлительно, после вступления решения в законную силу, направляет в орган (должностному лицу), выявивший правонарушение, сообщение (приложение 5). На основании этой информации орган (должностное лицо), выявивший коррупционное правонарушение, незамедлительно выставляет карточку в ЦПСиИ по территориальности.";

5) 9 тармақтың 5 абзацы алынып тасталсын;
6) 12 тармақтың 3 абзацы келесі мазмұнда берілсін:
"6 тармақта көрсетілуге тиісті іс-әрекеттің саралануы Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес" заңымен  үйлестіріліп істі қараған органның бергендері - тармақта қолданған жаза шаралары";
7) 12 тармақтың 4 абзацындағы "9-18" сандары "9-17" сандарымен ауыстырылсын, келесі сөзтіркестері "19-23 тармақтардағы - заңды тұлға жөніндегі мәліметтер" алынып тасталсын;
8) 13 тармақтың 1 абзацындағы 24,25 сандары 18,19-бен ауыстырылсын, 2 абзацтағы 26,27 сандары 20,21-мен ауыстырылсын;
9) 18 тармақ келесі редакцияда берілсін:
"Тұлғаны тәртіптік немесе әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы шешім заңдарда белгіленген реттерде өзгертілсе, немесе жойылса, мемлекеттік орган (лауазымды тұлға) бұл туралы сыбайлас жемқорлық қылмыстылықты айқындаған органға дереу хабарлайды. Сыбайлас жемқорлық қылмыстылықты айқындаған орган, өз кезегінде (4 қосымша) 2 дана хабарламаны дереу ҚСжАО жолдайды, ол бір данасын ҚСжА(Д)О жібереді. Хабарлама жергілікті және орталықтандырылған есептерге түзетулер енгізуге негіз болады.";
10) 22 тармақ келесі сөйлемдермен толықтырылсын:
"Сұрау салудың 7 тармағында тексерілушінің лауазымы немесе тексерілушінің үміттенген лауазымы көрсетілуі керек. Сұрау салу мөрмен куәландырылады.";
11) 26 тармақтың екінші абзацы келесі мазмұнда берілсін:
"Сұрау салу өзінің нысандық түрі бойынша, "қасақана әкімшілік құқық бұзушылық жасаған ведомстволық бағынышты соттармен белгіленген реттерде әрекетке қабілетсіздігі мойындалған, немесе әрекетке қабілеттілігі шектелген; сондай ақ мемлекеттік лауазымды қызметке орналасу құқығынан сот шешімімен айырылған тұлғалардың істерін есепке алып, жүргізудің бірыңғай реттері туралы", Нұсқаудың 4 қосымшасына ұқсас";
12) 27 тармақ келесі мазмұнда берілсін:
"Сұрау салу бойынша тексерілуші тұлға жөніндегі орталықтырылған есептегі барлық мәліметтер, мерзімінің өтелуінен, сотталғандығының жойылуынан, қылмыстық қудалаудың тоқтатылу негіздерінен тәуелсіз беріледі.
Егерде сұрау салынған тұлға жөнінде есепте мәліметтер болмаған жағдайда сұрау салудың сыртына "мәліметтер жоқ" деген мөртаңба басылады. Орталықтандырылған есепте тексерілуші тұлға жөнінде қандайда болмасын деректер болған жағдайда сұрау салудың сыртына "Анықтауды жүргізген қызметкер" деген мөр табан басылып тексерудің уақыты көрсетіледі.".
2. N 1-К нысанды сыбайлас жемқорлық қылмыстармен құқық бұзушы тұлғаларды есепке алу кәртішкесінің 4 тармағындағы деректемеде "салық полициясы (9)" сөздерін "қаржы полициясы (9)" деген сөздермен ауыстырылсын. 12, 19, 20, 21, 22, 23 тармақтары алынып тасталсын да нөмірлік реттері сәйкестендірілсін.

5) абзац 5 пункта 9, исключить;
6) абзац 3 пункта 12 изложить в следующей редакции:
"В пункте 6 подлежит отражению квалификация содеянного в соответствии с положениями Закона РК "О борьбе с коррупцией", данная органом, рассмотревшим материал, в пункте 8 - примененная мера взыскания.";
7) в абзаце 4 пункта 12 цифры 9-18 изменить на 9-17, словосочетание ", в пунктах 19-23 - сведения о юридическом лице." - исключить;
8) в абзаце 1 пункта 13 цифры 24, 25 заменить 18, 19, абзаце 2 - цифры 26, 27 заменить 20, 21;
9) пункт 18 изложить в следующей редакции:
"В случае изменения или отмены, в установленном законом порядке, решения о привлечении лица к дисциплинарной или административной ответственности, государственный орган (должностное лицо), незамедлительно извещает об этом орган, выявивший коррупционное правонарушение. Орган, выявивший коррупционное правонарушение, в свою очередь незамедлительно направляет два экземпляра сообщения (приложение 4) в ЦПСиИ, которым 1 экземпляр документа направляется в Ц(Д)ПСиИ. Сообщение является основанием для корректировки местного и централизованного учетов.";
10) пункт 22 дополнить следующими предложениями:
"В пункте 7 запроса подлежит указанию должность проверяемого или должность, на которую претендует проверяемый. Запрос заверяется печатью.";
11) абзац второй пункта 26 изложить в следующей редакции:
"Запрос по форме идентичен приложению 4 к Инструкции "О едином порядке ведения учета лиц, совершивших умышленные административные правонарушения, дела о которых подведомственны судам; признанных в установленном законом порядке недееспособными либо ограниченно дееспособными, а также лиц, лишенных судом права занимать государственные должности.";
12) пункт 27 изложить в следующей редакции:
"По запросу представляются все имеющиеся на централизованном учете сведения в отношении проверяемого лица, независимо от сроков погашения (снятия) судимости, основания прекращения уголовного преследования.
При отсутствии на учете сведений о проверяемом лице, на обратной стороне запроса ставится штамп: "Сведений нет", дата проверки запроса, подпись сотрудника, проверившего запрос. При наличии на централизованном учете каких-либо сведений на проверяемое лицо, все они отражаются на обратной стороне запроса с проставлением штампа "Справку наводил сотрудник" и указанием даты проверки.".
2. В пункте 4 карточки формы N 1-К по учету коррупционных правонарушений и лиц, их совершивших, реквизит "налоговой полиции (9)", заменить реквизитом "финансовой полиции (9)". Пункты 12, 19, 20, 21, 22, 23 - исключить, соответственно нумерацию изменить.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының орынбасары М.Қ.Ваисовқа жүктелсін.
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры міндетін             Жоғарғы Сотының
атқарушы                               Төрағасы
"Келісілген"
9 қыркүйек 2002 ж.

3. Контроль над исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Ваисова М.К.
И.о. Генерального Прокурора         Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан                Республики Казахстан
"Согласовано"
9 сентября 2002 г.