Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметінің негізгі түрлері туралы есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы 2002 жылғы 24 қазандағы N 419. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 5 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2073. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 143 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 17 қарашадағы N 143 қаулысымен.
------------Қаулыдан үзінді--------------
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне қаржы нарығын реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдар қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне бағалы қағаздар нарығын және акционерлік қоғамдар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2073 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" ресми басылымдарында 2002 жылғы 2-15 желтоқсанда жарияланған Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметінің негізгі түрлері туралы есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 24 қазандағы N 419 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі...
Ұлттық Банк
Төрағасы
-------------------------------------
Банктік есеп беруді халықаралық стандарттарға сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметінің негізгі түрлері туралы есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы 2003 жылғы 1 мамырдан бастап күшіне енгізіледі.
3. Зерттеу және статистика департаменті (Ақышев Д.Т.):

Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, отчетности об основных видах деятельности
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 октября 2002 года N 419. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2002 года N 2073. Утратило силу - постановлением Правления Национального Банка РК от 17.11.2005 г. N 143
Извлечение из постановления
Правления Национального Банка РК от 17 ноября 2005 года N 143
"В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка РК в соответствие с законодательством РК в связи с принятием Закона РК "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности государственных органов, осуществляющих регулирование финансового рынка" и Закона РК "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и акционерных обществ" Правление Национального Банка РК ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка РК от 24 октября 2005 года N 419 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, отчетности об основных видах деятельности"...
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня принятия.
Председатель
Национального Банка РК"
--------------------------------------------------------------------
В целях приведения банковской отчетности в соответствии с
международными стандартами Правление Национального Банка Республики
Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о перечне, формах и
сроках представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, отчетности об основных видах деятельности.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 мая 2003 года.
3. Департаменту исследований и статистики (Акишев Д.Т.):

1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуге шаралар қабылдасын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және  аумақтық филиалдарына, екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Ақпарат технологиясы департаменті (Молчанов С.Н.) 2003 жылғы 1 мамырға дейін банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметінің негізгі түрлері туралы бекітілген есеп беру нысандары үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлесін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Г.З.Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
"Екінші деңгейдегі банктердің
және банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қызметінің негізгі
түрлері туралы есеп беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері жөніндегі
нұсқаулықты бекіту туралы"
2002 жылғы 24 қазандағы
N 419 қаулысымен бекітілген
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметінің негізгі түрлері туралы есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері жөніндегі нұсқаулық
Осы Нұсқаулық " Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ", " Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы "  Қазақстан Республикасының Заңдарына және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі филиалдарының, екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, сондай-ақ олардың филиалдарының (бұдан әрі - есеп беру субъектілерінің) қызметтерінің негізгі түрлері туралы есеп беру (бұдан әрі - есеп беру)  тізбесін, нысандары мен ұсыну мерзімдерін белгілейді.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Есеп Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін (бұдан әрі - Ұлттық Банкті), басқа да мемлекеттік органдарды және өзге де тұлғаларды республикадағы ақша-кредит саясаты туралы толық әрі шынайы ақпаратпен  қамтамасыз етуге арналған.
2. Есепті осы Нұсқаулықтың N 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11 қосымшаларында көрсетілген нысандар бойынша есеп беру субъектілері жасайды.
3. Есеп беру мерзімі мен тәртібі осы Нұсқаулықтың N 12 қосымшасында айқындалған.
4. Есеп әрбір есеп беру нормасы үшін белгіленген бірліктермен жасалады. Ұлттық валюта және сол сияқты шетелдік валютаның мың бірлігімен жасалған есепте валютаның бес жүз бірлігінен кем сома нөлге дейін дөңгелектеледі, ал валютаның бес жүз бірлігіне тең және одан жоғары сома валютаның мың бірлігіне дейін дөңгелектеледі. Сомаларды дөңгелектеу есептегі деректерді бухгалтерлік және қаржылық есеп деректеріне сәйкестендіру есебімен жасалады.

1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации
в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
4. Департаменту информационных технологий (Молчанов С.Н.) до 1 мая 2003 года разработать программное обеспечение для утвержденных форм отчетности об основных видах деятельности банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
Утверждена постановлением
Правления Национального Банка
Республики Казахстан "Об утверждении
Инструкции о перечне, формах и сроках
представления банками и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности об
основных видах деятельности"
от 24 октября 2002 года N 419
Инструкция о перечне, формах и сроках
представления банками и организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций, отчетности об
основных видах деятельности
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан " О Национальном  Банке Республики Казахстан",  " О банках  и банковской деятельности в Республике Казахстан" и другими нормативными правовыми актами и устанавливает перечень, формы и сроки представления отчетности об основных видах деятельности (далее - отчетность) филиалами Национального Банка Республики Казахстан, банками второго уровня, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, а также их филиалами (далее - субъекты отчетности).
Глава 1. Общие положения
1. Отчетность призвана обеспечить Национальный Банк Республики Казахстан (далее - Национальный Банк), другие государственные органы и иные лица полной и достоверной информацией о денежно-кредитных отношениях в республике.
2. Отчетность составляется субъектами отчетности по формам, указанным в приложениях N 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 к настоящей Инструкции.
3. Сроки и порядок представления отчетности определены приложением N 12 к настоящей Инструкции.
4. Отчетность составляется в единицах, установленных для каждой формы отчетности. В отчетности, составляемой в тысячах единиц валюты, как национальной, так и иностранной, сумма менее пятисот единиц валюты округляется до нуля, а сумма, равная пятистам единицам валюты и выше, округляется до тысячи единиц валюты. Округление сумм производится с расчетом совпадения данных отчетности с данными бухгалтерской и финансовой отчетности.

5. Егер есепті ұсыну мерзімі жұмыс істемейтін күнге сәйкес келсе, есепті ұсыну күні одан кейінгі  жұмыс күні болып есептеледі.
6. Есеп  Ұлттық Банкке VIDO электрондық байланыс арқылы электронды түрде және криптографиялық қорғау құралдарын пайдалана отырып шлюздік терминалмен ұсынылады.
7. Есеп Ұлттық Банкке ұсынылғаннан кейін оған өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда, есеп беру субъектілері қолда бар байланыс түрлерінің кез келгені арқылы бұл туралы Ұлттық Банкке хабарлауға және өзгерістерді және/немесе толықтыруларды ескере отырып Ұлттық Банкке есеп ұсынуға міндетті.
8. Ұлттық Банк:
1) есептің шынайылығына және уақтылы ұсынылуына бақылауды жүзеге асырады;
2) есеп көрсеткіштерін бухгалтерлік және қаржылық есеп деректерімен салыстырады, тексерілетін есептер көрсеткіштерінің өткен күндердегі есептердің деректерімен сәйкестігін белгілейді.
9. Есептерді ұсыну мерзімдері бұзылған немесе дұрыс жасалмаған жағдайда Ұлттық Банк жөнсіздіктер мен қателердің сипатын көрсете отырып, есеп беру субъектілерінің басшылығына бұл туралы жазбаша хабарлайды.
10. Есепті уақтылы ұсынбау, ұсынбау немесе шынайы емес мәліметтері бар есеп ұсыну Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген жауапкершілікке әкеліп соқтырады.
11. Ұлттық Банк қажет болған жағдайда есеп беру субъектілерінен қосымша ақпарат сұратуға құқылы.
2-тарау. Есеп беру кодтары
Осы Нұсқаулықтың N 3-4 қосымшаларында көрсетілген N 3-4 нысандар бойынша есептерді жасау кезінде  мынадай есеп беру кодтары пайдаланылады: заемдар және заемдар бойынша жасалмаған төлемдер кодтары, кредиттеу объектілерінің кодтары, кепіл түрі бойынша заемдар кодтары, ішкі экономиканың институционалдық бірліктің меншік нысаны кодтары, экономикалық қызмет түрлерінің кодтары.
1. Заемдар және заемдар бойынша жасалмаған төлемдер кодтары осы ереженің N 13 қосымшасында көрсетілген.
Заемдар кодтары осы Нұсқаулықтың N 3-4 қосымшаларында көрсетілген N 3-4 нысандарда келтіріледі.
Заемдар бойынша жасалмаған төлемдер кодтары осы Нұсқаулықтың N 3  қосымшасында көрсетілген N 3 нысанда келтіріледі.
2. Кредиттеу объектілерінің кодтары осы Нұсқаулықтың N 14 қосымшасында көрсетілген.
Кредиттеу объектілерінің кодтары банк берген заемдарды пайдалану көзделетін (немесе пайдаланылатын) нақты мақсаттарды көрсетеді. Кредиттеу объектілерінің кодтары осы Нұсқаулықтың N 3-4 қосымшаларында көрсетілген N 3-4 нысандарда көрсетіледі.
Кредиттеу объектілерінің 14 "Азаматтарға тұрғын үй салуға және сатып алуға берілетін қаражат" және 15 "Азаматтарға тұтыну мақсаттарына берілетін қаражат" кодтары тек жеке тұлғаларға ғана беріледі.

5. Если срок представления отчетности приходится на нерабочий день, датой представления отчетности считается следующий за ним рабочий день.
6. Отчетность представляется в Национальный Банк в электронном виде посредством электронной связи VIDO и шлюзового терминала с использованием криптографических средств защиты.
7. В случае необходимости внесения изменений и/или дополнений в отчетность после представления ее в Национальный Банк, субъекты отчетности обязаны проинформировать об этом Национальный Банк по любому из имеющихся видов связи и представить отчетность в Национальный Банк с учетом изменений и/или дополнений в электронном виде.
8. Национальный Банк:
1) осуществляет контроль за достоверностью и своевременным представлением отчетности;
2) сверяет показатели отчетности с данными бухгалтерской и финансовой отчетности, устанавливает соответствие показателей проверяемых отчетов с данными отчетов на предыдущие даты.
9. В случае нарушения сроков представления или неправильного составления отчетности Национальный Банк письменно уведомляет об этом руководство субъектов отчетности с указанием характера нарушений и ошибок.
10. Несвоевременное представление, непредставление отчетности или представление отчетности, содержащей недостоверные сведения, влечет ответственность, установленную законодательными актами Республики Казахстан.
11. В случае необходимости Национальный Банк вправе запрашивать у субъектов отчетности дополнительную информацию.
Глава 2. Коды отчетности
При составлении отчетов по формам N 3-4, указанным в приложениях N 3-4 к настоящей Инструкции, используются следующие коды отчетности: коды займов и неплатежей по займам, коды объектов кредитования, коды займов по виду залога, коды форм собственности институциональных единиц внутренней экономики, коды видов экономической деятельности.
1. Коды займов и неплатежей по займам указаны в Приложении N 13 к настоящей Инструкции.
Коды займов отражаются в формах N 3-4, указанных в приложениях N 3-4 к настоящей Инструкции.
Коды неплатежей по займам отражаются в форме N 3, указанной в приложении N 3 к настоящей Инструкции.
2. Коды объектов кредитования указаны в Приложении N 14 к настоящей Инструкции.
Коды объектов кредитования отражают конкретные цели, на которые предполагается использовать (или используются) предоставленные банком займы. Коды объектов кредитования отражаются в формах N 3-4, указанных в приложениях N 3-4 к настоящей Инструкции.
Коды объектов кредитования 14 "Средства, выдаваемые гражданам на строительство и приобретение жилья" и 15 "Средства, выдаваемые гражданам на потребительские цели" присваиваются только физическим лицам.

3. Кепіл түрі бойынша заемдар кодтары осы Нұсқаулықтың N 15 қосымшасында көрсетілген.
Қосымшада кепілдік қамтамасыз етуі бар заемдар келтірілген. Кепіл түрі бойынша заемдар кодтары осы Нұсқаулықтың N 3-4 қосымшаларында көрсетілген N 3-4 нысандарда келтіріледі.
4. Ішкі экономиканың институционалдық бірліктің меншік нысаны кодтары осы Нұсқаулықтың N 16 қосымшасында көрсетілген.
Әр клиентке оның құрылтай құжаттары негізінде мынадай айқындауларға сәйкес меншік нысанының коды беріледі:
мемлекеттік меншік - бұл республикалық және коммуналдық меншік. Республикалық меншік республикалық қазынадан және заң актілеріне сәйкес мемлекеттік республикалық заңды тұлғаларға бекітілген мүліктен тұрады. Коммуналдық меншік жергілікті қазынадан және заң актілеріне сәйкес коммуналдық заңды тұлғаларға бекітілген мүліктен тұрады;
жеке меншік - азаматтардың және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және олардың бірлестіктерінің меншігі.
Мемлекет қатысатын ұйымдар мемлекеттік емес заңды тұлғалар болып табылады және осы кәсіпорындардың мүлкіне қатысу құнындағы мемлекеттік меншікке қатысу үлесіне қарамастан, оларға меншік құқығымен тиесілі мүлік жеке меншікке жатқызылады.
Ішкі экономиканың институционалдық бірліктің меншік нысаны кодтары осы Нұсқаулықтың N 3-4 қосымшаларында көрсетілген N 3-4 нысандарда келтіріледі.
5. Экономикалық қызмет түрлерінің кодтары осы Нұсқаулықтың N 17 қосымшасында көрсетілген.
Шаруашылық жүргізуші субъектілер қызметтерінің түрлері өнімдердің (тауарлар немесе қызмет көрсетулер) біртекті жиынтығын алуға әкелетін, қызмет түрлерін жіктеудің неғұрлым ірілендірілген санаттарын сипаттайтын процесс ретінде айқындалады.
Клиенттің экономикалық қызметтің қай түріне жатқызылатыны, әдетте, жарғыда, тіркеу карточкасында немесе өзге құрылтай құжаттарында көрсетілетін оның негізгі қызметі бойынша айқындалады.
Негізгі қызмет болып объектілер қызметінің кез-келген түрінің қосылған құнынан асып түсетін объектілердің немесе қызметтің қосылған құнына неғұрлым көп үлес қосатын қызмет болып табылады.
Қызметтің негізгі түрін айқындау үшін критерий өнімді (қызметті) тауар шығарылымы көлеміндегі  қосылған құн болып табылады. Мұндай есептеу қиын болған жағдайда жұмыспен қамтылғандар, жұмыс істеп жүргендердің артық еңбек жұмсауы (немесе еңбекке ақы төлеу), қызметтің тиісті түрімен қамтылғандар саны пайдаланылады.

3. Коды займов по виду залога указаны в Приложении N 15 к настоящей Инструкции.
В приложении перечислены займы, имеющие залоговое обеспечение. Коды займов по виду залога отражаются в формах N 3-4, указанных в приложениях N 3-4 к настоящей Инструкции.
4. Коды форм собственности институциональных единиц внутренней экономики указаны в Приложении N 16 к настоящей Инструкции.
Каждому клиенту на основе его учредительных документов присваивается код формы собственности согласно нижеследующим определениям:
государственная собственность - это республиканская и коммунальная собственность. Республиканская собственность состоит из республиканской казны и имущества, закрепленного за государственными республиканскими юридическими лицами в соответствии с законодательными актами. Коммунальная собственность состоит из местной казны и имущества, закрепленного за коммунальными юридическими лицами в соответствии с законодательными актами;
частная собственность - собственность граждан и негосударственных юридических лиц и их объединений.
Организации с участием государства являются негосударственными юридическими лицами и принадлежащее им имущество на праве собственности относится к частной собственности независимо от долей участия государственной собственности в стоимости участия имущества данных предприятий.
Коды форм собственности институциональных единиц внутренней экономики отражаются в формах N 3-4, указанных в приложениях N 3-4 к настоящей Инструкции.
5. Коды видов экономической деятельности указаны в Приложении N 17 к настоящей Инструкции.
Вид деятельности хозяйствующих субъектов определяется как процесс, приводящий к получению однородного набора продукции (товаров или услуг), характеризующий наиболее разукрупненные категории классификации видов деятельности.
Принадлежность клиента к тому или иному виду экономической деятельности определяется по его основной деятельности, которая обычно указывается в уставе, регистрационной карточке или иных учредительных документах.
Основной деятельностью является деятельность, которая вносит наибольший вклад в добавленную стоимость объектов или деятельность, добавленная стоимость которой превосходит добавленную стоимость любого вида деятельности объектов.
Критерием для определения основного вида деятельности является добавленная стоимость в объеме товарного выпуска продукции (услуг). При затруднении такого исчисления используются численность занятых, преобладание затрат труда (или оплаты труда) работающих, занятых соответствующим видом деятельности.

Экономикалық қызмет түрлерінің кодтары осы Нұсқаулықтың N 3-4 қосымшаларында көрсетілген N 3-4 нысандарда келтіріледі және заңды тұлғалар (оның ішінде шағын кәсіпкерлік субъектілері) мен заңды тұлға құрмаған шағын кәсіпкерлік субъектілеріне беріледі.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 1 қосымша
N 1 нысан   200__жылғы ____________
салымдар және олар бойынша сыйақы ставкалары туралы есеп
мың теңгемен
____________________________________________________________________                    1. Салымға тартылған ақша
____________________________________________________________________
|   |      Валютамен талап ету  |     Валютамен ұзақ
|   |      бойынша және қысқа   |        мерзімді
|   |       мерзімді салымдар:  |        салымдар:
|Жол|________________________________________________________
|шиф. ұлттық |еркін ай.|валюта. | ұлттық  |еркін ай.|валюта.
|ры |        |налыста. |ның     |         |налыста. |ның
|   |        |ғы       |басқа   |         |ғы       |басқа
|   |        |         |түрле.  |         |         |түрле.
|   |        |         |рімен   |         |         |рімен
|   |_______________________________________________________
|    со|сый. |со.|сый. |со.|сый.|со.|сый. |со.|сый. |со.|сый.
|    ма|ақы. |ма.|ақы. |ма.|ақы.|ма.|ақы. |ма.|ақы. |ма.|ақы.
|    сы|ның  |сы |ның  |сы |ның |сы |ның  |сы |ның  |сы |ның
|   |  |ор.  |   |ор.  |   |ор. |   |ор.  |   |ор.  |   |ор.
|   |  |таша |   |таша |   |таша|   |таша |   |таша |   |таша
|   |  |алын.|   |алын.|   |алын.   |алын.|   |алын.|   алын.
|   |  | ған |   | ған |   |ған |   |ған  |   |ған  |   |ған
|   |  |став.|   |став.|   |став.   |став.|   |став.|   став.
|   |  |касы,|   |касы,|   |касы,   |касы,|   |касы,|   касы,
|   |  |  %  |   |  %  |   |  % |   |  %  |   |  %  |   | %
____________________________________________________________________
А   | Б |1 |  2  | 3 |  4  | 5 |  6 | 7 |  8  | 9 | 10  |11 | 12
____________________________________________________________________
1. Заңды
және жеке
тұлғалар
салымдары.
ның есеп.
шоттарында.
ғы есепті
кезең
басындағы
ақша
қалдығы,  01
барлығы
оның
ішінде:
заңды
тұлғалар  02
жеке
тұлғалар  03
____________________________________________________________________
2. Заңды
және жеке
тұлғалар
салымдары.
ның есеп.
шоттарына
есепті
кезеңде
тартылған
ақша,     04
барлығы
оның
ішінде:
заңды
тұлғалар  05
жеке
тұлғалар  06
____________________________________________________________________

Коды видов экономической деятельности отражаются в формах N 3-4, указанных в приложениях N 3-4 к настоящей Инструкции, и присваиваются юридическим лицам (в том числе, субъектам малого предпринимательства) и субъектам малого предпринимательства без образования юридического лица.
Приложение N 1
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления банками второго
уровня и организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций,
отчетности об основных видах деятельности
Форма N 1 Отчет о вкладах и
ставках вознаграждения по ним
за ________________200__года
1. Деньги, привлеченные во вклады
в тысячах тенге
___________________________________________________________________
| Шифр |Вклады до востребования и краткосрочные в валюте:
|строки|_________________________________________________
|      | национальной  | свободно-      |других видах
|      |               |конвертируемой  |валют
|      |_______________|________________|________________
|      |сум-|средне-   | сум-|средне-   | сум-|средне-
|      |ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-
|      |    |ная ставка|     |ная ставка|     |ная ставка
|      |    |вознагра- |     |вознагра- |     |вознагра-
|      |    |ждения,%  |     |ждения,%  |     |ждения,%
__________|______|____|__________|_____|__________|_____|__________
А    |   Б  |  1 |     2    |  3  |    4     |  5  |    6
__________|______|____|__________|_____|__________|_____|__________
1. Остатки
денег на
счетах вкла-
дов юриди-
ческих и
физических
лиц на на-
чало отчет-
ного периода,
всего в
том числе:     01
__________________________________________________________________
юридические
лица           02
__________________________________________________________________
физические
лица           03
__________________________________________________________________
2. Привлечено
денег на счета
вкладов юриди-
ческих и физи-
ческих лиц за
отчетный пери-
од, всего
в том числе:   04
__________________________________________________________________
юридические
лица           05
__________________________________________________________________
физические
лица           06
__________________________________________________________________

10. Заңды
және жеке
тұлғалар
салымда.
рының
есепшот.
тарындағы
есепті
кезеңнің
аяғындағы
ақша
қалдығы,  42
барлығы
оның
ішінде:
талап ету
бойынша   43
шартты    44
мерзімді,
барлығы   45
оның
ішінде:
1 айға
дейін     46
1-айдан
3 айға
дейін     47
3 айдан
1 жылға
дейін     48
1 жылдан
5 жылға
дейін     49
5 жылдан
және
жоғары    50
____________________________________________________________________
Төраға _________________________________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер __________________________________
(аты-жөні)
Орындаушы __________________      _____________________
(аты-жөні)                 телефон
200____  ж.  "___"_______________
N1 нысанды толтыру ережесі
"Салымдар және олар бойынша сыйақы ставкалары туралы есепті" салымшылардың есепшоттарына  резиденттердің (заңды және жеке тұлғалардың) ақшаларын тарту бойынша операцияларды жүзеге асыратын барлық банктер ай сайын N 1 нысан бойынша жасайды. Есеп банк бойынша тұтастай және Астана мен Алматы қалаларын бөлек алғанда облыстар бөлігінде мың теңгемен ұсынылады.
Баланстық есепшоттарда есептелетін, есепке қосылған сома өтеу мерзімдері бойынша бөлінген болуы тиіс (клиенттермен салымшылардың есепшоттарын ашу туралы шарттардың негізінде).
Салымдар өтеу мерзімдері бойынша былай жіктелген болуы тиіс:
1) 1 айға дейін;
2) 1 айдан 3 айға дейін;
3) 3 айдан 1 жылға дейін;
4) 1 жылдан 5 жылға дейін;
5) 5 жылдан бастап және жоғары.
Нысанның символдары мен шифрларын толтыру мынадай түрде жүзеге асырылады.
01 шифры  - заңды және жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарындағы (талап ету бойынша, мерзімдік, шартты, арнаулы, кепіл салымдар, басқа да) есепті кезең басындағы ақша қалдығы сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі. 01 шифры барлық символдар бойынша алдыңғы айдың есебінің осы символдары бойынша 10 шифрына тең болады.
02 шифры - заңды тұлғалардың салымдары есепшоттарындағы (талап ету бойынша, мерзімдік, шартты, арнаулы, кепіл салымдар, басқа да) есепті кезең басындағы ақша қалдығы сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі. 02 шифры барлық символдар бойынша алдыңғы айдың есебінің осы символдары бойынша 11 шифрына тең болады.
03 шифры - заңды тұлғалардың салымдары есепшоттарындағы (талап ету бойынша, мерзімдік, шартты, арнаулы, кепіл салымдар, басқа да) есепті кезең басындағы ақша қалдығы сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі. 03 шифры барлық символдар бойынша алдыңғы айдың есебінің осы символдары бойынша 12 шифрына тең болады.
01 шифры 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша осы символдардың 02, 03 шифрлардың сомасына сәйкес келеді.
04 шифры - заңды және жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарына есепті кезеңде тартылған ақша сомасы көрсетіледі, валюта түрлері бойынша. Егер осы немесе басқа есепшоттар бойынша салым есепшоттарына ақша тартылмаған болса,  онда есепте нөлдер көрсетіледі.
05 шифры - есепті кезеңдегі заңды тұлғалардың салымдары есепшоттарына тартылған ақша сомасы көрсетіледі. Егер осы немесе басқа есепшоттар бойынша салым есепшоттарына ақша тартылмаған болса, онда есепте нөлдер көрсетіледі.
06 шифры - есепті кезеңдегі жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарына тартылған ақша сомасы көрсетіледі. Егер осы немесе басқа есепшоттар бойынша салым есепшоттарына ақша тартылмаған болса, онда есепте нөлдер көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 04 шифры 05, 06 шифрларының осы символдары бойынша сомасына сәйкес келеді.
07 шифры - есепті кезеңде заңды және жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарынан алынған ақша сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
08 шифры - есепті кезеңде заңды тұлғалардың салымдары есепшоттарынан алынған ақша сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
09 шифры - есепті кезеңде жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарынан алынған ақша сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.

10. Остатки
денег на
счетах вкладов
юридических и
физических лиц
на конец отчет-
ного периода,
всего в
том числе:     42
___________________________________________________________________
до востре-
бования        43
___________________________________________________________________
условные       44
___________________________________________________________________
срочные, всего
в том числе:   45
___________________________________________________________________
до 1 месяца    46
___________________________________________________________________
от 1 до
3 месяцев      47
___________________________________________________________________
от 3 месяцев
до 1 года      48
___________________________________________________________________
от 1 года
до 5 лет       49
___________________________________________________________________
свыше 5 лет
и более        50
___________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_________________________________________________
физических лиц в валюте:           |
_________________________________________________|
национальной  | свободно-      |других видах    |
|конвертируемой  |валют           |
_______________|________________|________________|
сум-|средне-   | сум-|средне-   | сум-|средне-   |
ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-  |
|ная ставка|     |ная ставка|     |ная ставка|
|вознагра- |     |вознагра- |     |вознагра- |
|ждения,%  |     |ждения,%  |     |ждения,%  |
____|__________|_____|__________|_____|__________|
7 |     8    |  9  |    10    |  11 |    12    |
____|__________|_____|__________|_____|__________|
Председатель _________________________________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________________________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель __________________      __________________
(Ф.И.О.)                  телефон
"___"_______________ 200__г.
Правила заполнения формы N 1
"Отчет о  вкладах и ставках вознаграждения по ним" по форме  N 1 составляется ежемесячно всеми банками, осуществляющими операции по привлечению денег резидентов (юридических и физических лиц) на счета вкладов. Отчет представляется в тысячах тенге в целом по банку и в разрезе областей с выделением городов Астана и Алматы.
Суммы, учитываемые на балансовых счетах, включенные в отчет, должны быть распределены по срокам погашения (на основании договоров с клиентами об открытии счетов вкладчиков).
По срокам погашения вклады могут быть классифицированы на:
1) до 1 месяца;
2) от 1 до 3 месяцев;
3) от 3 месяцев до 1 года;
4) от 1 года до 5 лет;
5) от 5 лет и более.
Заполнение символов и шифров формы осуществляется следующим образом.
Шифр 01 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
(до востребования, срочных, условных, специальных, вкладов-
гарантий, прочих) юридических и физических лиц по видам валют на
начало отчетного периода. Шифр 01 по всем символам равен
шифру 10 по тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 02 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
(до востребования, срочных, условных, специальных, вкладов-
гарантий, прочих) юридических лиц по видам валют на начало
отчетного периода. Шифр 02 по всем символам равен шифру 11 по
тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 03 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
(до востребования, срочных, условных, специальных, вкладов-
гарантий, прочих) физических лиц по видам валют на начало отчетного
периода. Шифр 03 по всем символам равен шифру 12 по тем
же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 01 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 соответствует сумме
шифров 02, 03 по тем же символам.
Шифр 04 - отражаются суммы денег, привлеченных на счета вкладов юридических и физических лиц за отчетный период, по
видам валют. Если по тем или иным счетам не было привлечения денег
на счета вкладов, то в отчете указываются нули.
Шифр 05 - отражаются суммы денег, привлеченных на счета
вкладов юридических лиц за отчетный период, по видам валют.
Если по тем или иным счетам не было привлечения денег на счета
вкладов, то в отчете указываются нули.
Шифр 06 - отражаются суммы денег, привлеченных на счета
вкладов физических лиц за отчетный период, по видам валют. Если
по тем или иным счетам не было привлечения денег на счета вкладов,
то в отчете указываются нули.
Шифр 04 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 соответствует сумме
шифров 05, 06 по тем же символам.
Шифр 07 - отражаются суммы денег, отозванных со счетов
вкладов юридических и физических лиц за отчетный период, по видам
валют.
Шифр 08 - отражаются суммы денег, отозванных со счетов вкладов юридических лиц за отчетный период, по видам валют.
Шифр 09 - отражаются суммы денег, отозванных со счетов вкладов физических лиц за отчетный период, по видам валют.

1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 07 шифры 08, 09 шифрларының осы символдары бойынша сомасына сәйкес келеді.
10 шифры - заңды және жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарындағы (талап ету бойынша, мерзімдік, шартты, арнаулы, кепіл салымдар, басқа да) есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
11 шифры - заңды тұлғалардың салымдары есепшоттарындағы (талап ету бойынша, мерзімдік, шартты, арнаулы, кепіл салымдар, басқа да) есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
12 шифры - жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарындағы (талап ету бойынша, мерзімдік, шартты, арнаулы, кепіл салымдар, басқа да) есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 10 шифры осы символдары бойынша 11, 12 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
13 шифры бойынша бағам өзгерген кезде есепті валютадағы шетел валютасы бірлігін дәл осы санымен бухгалтерлік есеп жүйесінде, қаржылық және өзге есепте көрсету нәтижесінде пайда болған  бағамдық айырмашылық көрсетіледі. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 13 шифры 01, 04, 14 шифрларын қоспағанда, 10, 07 шифрлары сомасына тең:
13 = 10 - 01 - 04 + 07 - 14
14 шифры бойынша пайда болу себептері салымдар тарту немесе алу бойынша операциялар да, бағамның өзгеруі де емес болып табылатын есепті кезеңде пайда болған сомалар көрсетіледі. Бұл сомалар, мысалы, клиенттің экономиканың қай секторына жататыны, салым валютасы, салым мерзімдері өзгергенде, қате жазбалар және сол сияқтылар болған кезде пайда болатын сомалар.
15 шифры - есепті кезең басында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері және өтеу мерзімдері бойынша салымдар есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 15 шифры сол символдары бойынша 16, 17, 18 шифрлары сомасына тең. 18 шифры 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша осы символдардың 19-дан 23-ті қоса алғанға дейінгі шифрлар сомасына тең.
16 шифры  - есепті кезең басында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша талап ету салымдары есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы көрсетіледі.
17 шифры - есепті кезең басында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша салымдар есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы көрсетіледі.
18 шифры - есепті кезеңнің басында мерзімді салымдар есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде көрсетіледі.
1 және 7 символдары бойынша 15 шифры осы символдар бойынша 01 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 15 шифры осы символдар бойынша 01 шифрына тең;

Шифр 07 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 соответствует сумме шифров 08, 09 по тем же символам.
Шифр 10 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
(до востребования, срочных, условных, специальных, вкладов-
гарантий, прочих) юридических и физических лиц по видам валют на
конец отчетного периода.
Шифр 11 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
(до востребования, срочных, условных, специальных, вкладов-
гарантий, прочих) юридических лиц по видам валют на конец отчетного
периода.
Шифр 12 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
(до востребования, срочных, условных, специальных, вкладов-
гарантий, прочих) физических лиц по видам валют на конец отчетного
периода.
Шифр 10 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 соответствует сумме шифров 11, 12 по тем же символам.
По шифру 13 отражается курсовая разница, возникающая в результате отражения в системе бухгалтерского учета, финансовой и
иной отчетности одного и того же количества единиц иностранной
валюты в отчетной валюте при изменении курса. Шифр 13 по символам 1,
3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров 10, 07 за вычетом шифров 01, 04, 14:
13 = 10 - 01 - 04 + 07 - 14.
По шифру 14 отражаются суммы, образовавшиеся в отчетном периоде, причиной возникновения которых не являются ни операции по
привлечению и отзыву вкладов, ни изменения курса. Это те суммы,
которые возникают, например, при изменении принадлежности клиента к
сектору экономики, валюты вклада, сроков вклада, ошибочные записи
и тому подобное.
Шифр 15 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
по видам валют и по срокам погашения в разрезе юридических и физических лиц на начало отчетного периода.
Шифр 15 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров 16, 17, 18 по тем же символам. Шифр 18 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров с 19 по 23 по тем же символам.
Шифр 16 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов
до востребования по видам валют в разрезе юридических и
физических лиц на начало отчетного периода.
Шифр 17 - отражаются суммы остатков денег на счетах условных
вкладов по видам валют в разрезе юридических и физических
лиц на начало отчетного периода.
Шифр 18 - отражаются суммы остатков денег на счетах срочных
вкладов по видам валют в разрезе юридических и физических
лиц на начало отчетного периода.
Шифр 15 по символам 1 и 7 равен шифру 01 по тем же символам;
шифр 15 по символам 3 и 9 равен шифру 01 по тем же символам;

5 және 11 символдары бойынша 15 шифры осы символдар бойынша 01 шифрына тең;
1 символы бойынша 15 шифры 1 және 7 символдары бойынша  02 шифрына тең;
3 символы бойынша 15 шифры 3 және 9 символдары бойынша 02 шифрына тең;
5 символы бойынша 15 шифры 5 және 11 символдары бойынша 02 шифрына тең;
7 символы бойынша 15 шифры 1 және 7 символдары бойынша 03 шифрына тең;
9 символы бойынша 15 шифры 3 және 9 символдары бойынша 03 шифрына тең;
11 символы бойынша 15 шифры 5  және 11 символдары бойынша 03 шифрына тең.
24 шифры - есепті кезеңде салымдар есепшоттарына тартылған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша және өтеу мерзімі бойынша көрсетіледі. Егер сол немесе басқа есепшоттар бойынша ақша тартылмаса, онда есепте нөлдер көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11  символдары бойынша 24 шифры осы символдар бойынша 25, 26, 27 шифрлары сомасына тең. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 28-32 дейінгі шифрлар сомасына тең.
25 шифры - есепті кезеңде талап ету бойынша салымдар есепшоттарына тартылған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
26 шифры - есепті кезеңде шартты салымдар есепшоттарына тартылған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
27 шифры - есепті кезеңде мерзімді салымдар есепшоттарына тартылған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
1 және 7 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 04 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 04 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 04 шифрына тең;
1 символы бойынша 27 шифры 1 және 7 символдары бойынша 05 шифрына тең;
3 символы бойынша 27 шифры 3 және 9 символдары бойынша 05 шифрына тең;
5 символы бойынша 27 шифры 5 және 11 символдары бойынша 05 шифрына тең;
7 символы бойынша 27 шифры 1 және 7 символдары бойынша 06 шифрына тең;
9 символы бойынша 27 шифры 3 және 9 символдары бойынша 06 шифрына тең;
11 символы бойынша 27 шифры 5 және 11 символдары бойынша 06 шифрына тең;
33 шифры - есепті кезеңде салымдар есепшоттарынан қайтарып алынған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша және өтеу мерзімі бойынша көрсетіледі. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 33 шифры осы символдар бойынша 34, 35, 36 шифрларына тең. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 36 шифры осы символдар бойынша 37-41 шифрлары сомасына тең.
34 шифры - есепті кезеңде талап ету бойынша салымдар есепшоттарынан қайтарып алынған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
35 шифры - есепті кезеңде шартты салымдар есепшоттарынан қайтарып алынған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
36 шифры - есепті кезеңде мерзімді салымдар есепшоттарынан қайтарып алынған ақша сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша көрсетіледі.

шифр 15 по символам 5 и 11 равен шифру 01 по тем же символам;
шифр 15 по символу 1 равен шифру 02 по символам 1 и 7;
шифр 15 по символу 3 равен шифру 02 по символам 3 и 9;
шифр 15 по символу 5 равен шифру 02 по символам 5 и 11;
шифр 15 по символу 7 равен шифру 03 по символам 1 и 7;
шифр 15 по символу 9 равен шифру 03 по символам 3 и 9;
шифр 15 по символу 11 равен шифру 03 по символам 5 и 11.
Шифр 24 - отражаются суммы денег, привлеченных на счета вкладов за отчетный период, по видам валют и по срокам погашения в
разрезе юридических и физических лиц. Если по тем или иным счетам не было привлечения денег на счета вкладов, то в отчете указываются нули.
Шифр 24 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров  25, 26, 27 по тем же символам.
Шифр 27 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров с 28 по 32 по тем же символам.
Шифр 25 - отражаются суммы денег, привлеченных на счета вкладов до востребования за отчетный период, по видам валют в разрезе юридических и физических лиц.
Шифр 26 - отражаются суммы денег, привлеченных на счета условных вкладов за отчетный период, по видам валют в разрезе юридических и физических лиц.
Шифр 27 - отражаются суммы денег, привлеченных на счета срочных вкладов за отчетный период, по видам валют в разрезе юридических и физических лиц.
Шифр 27 по символам 1 и 7 равен шифру 04 по тем же символам;
шифр 27 по символам 3 и 9 равен шифру 04 по тем же символам;
шифр 27 по символам 5 и 11 равен шифру 04 по тем же символам;
шифр 27 по символу 1 равен шифру 05 по символам 1 и 7;
шифр 27 по символу 3 равен шифру 05 по символам 3 и 9;
шифр 27 по символу 5 равен шифру 05 по символам 5 и 11;
шифр 27 по символу 7 равен шифру 06 по символам 1 и 7;
шифр 27 по символу 9 равен шифру 06 по символам 3 и 9;
шифр 27 по символу 11 равен шифру 06 по символам 5 и 11.
Шифр 33 - отражаются суммы денег, отозванных со счетов вкладов за отчетный период, по видам валют и по срокам погашения
в разрезе юридических и физических лиц. Шифр 33 по символам 1, 3,
5, 7, 9, 11 равен сумме шифров 34, 35, 36 по тем же символам.
Шифр 36 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров с 37
по 41 по тем же символам.
Шифр 34 - отражаются суммы денег, отозванных со счетов
вкладов до востребования за отчетный период, по видам валют в разрезе юридических и физических лиц.
Шифр 35 - отражаются суммы денег, отозванных со счетов условных вкладов за отчетный период, по видам валют в разрезе
юридических и физических лиц.
Шифр 36 - отражаются суммы денег, отозванных со счетов срочных вкладов за отчетный период, по видам валют в разрезе
юридических и физических лиц.

1 және 7 символдары бойынша 33 шифры осы символдар бойынша 07 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 33 шифры осы символдар бойынша 07 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 33 шифры осы символдар бойынша 07 шифрына тең;
1 символы бойынша 33 шифры 1 және 7 символдары бойынша 08 шифрына тең;
3 символы бойынша 33 шифры 3 және 9 символдары бойынша 08 шифрына тең;
5 символы бойынша 33 шифры 5 және 11 символдары бойынша 08 шифрына тең;
7 символы бойынша 33 шифры 1 және 7 символдары бойынша 09 шифрына тең;
9 символы бойынша 33 шифры 3 және 9 символдары бойынша 09 шифрына тең;
11 символы бойынша 33 шифры 5 және 11 символдары бойынша 09 шифрына тең.
42 шифры - есепті кезеңнің аяғында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері және өтеу мерзімдері бойынша салымдар есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы көрсетіледі. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 42 шифры сол символдар бойынша 43, 44, 45 шифрларының сомасына тең болады. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 45 шифры  осы символдар бойынша 46-50  шифрлары сомасына тең.
43 шифры - есепті кезеңнің аяғында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша талап ету бойынша есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы көрсетіледі.
44 шифры - есепті кезеңнің аяғында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша шартты салымдар есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы көрсетіледі.
45 шифры - есепті кезеңнің аяғында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша мерзімді салымдар есепшоттарындағы ақша қалдығы сомасы көрсетіледі.
1 және 7 символдары бойынша 42 шифры осы символдар бойынша 10 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 42 шифры осы символдар бойынша 10 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 42 шифры осы символдар бойынша 10 шифрына тең;
1 символы бойынша 42 шифры 1 және 7 символдары бойынша 11 шифрына тең;
3 символы бойынша 42 шифры 3 және 9 символдары бойынша 11 шифрына тең;
5 символы бойынша 42 шифры 5 және 11 символдары бойынша 11 шифрына тең;
7 символы бойынша 42 шифры 1 және 7 символдары бойынша 12 шифрына тең;
9 символы бойынша 42 шифры 3 және 9 символдары бойынша 12 шифрына тең;
11 символы бойынша 42 шифры 5 және 11 символдары бойынша 12 шифрына тең.
Сыйақы ставкаларын есептеу
01 шифры бойынша сыйақы ставкалары 02 және 03 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
02 шифры бойынша сыйақы ставкалары заңды тұлғалардың есепті кезеңнің басындағы салымдары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі.
03 шифры бойынша сыйақы ставкалары жеке тұлғалардың есепті кезеңнің басындағы салымдары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі.

Шифр 33 по символам 1 и 7 равен шифру 07 по тем же символам;
шифр 33 по символам 3 и 9 равен шифру 07 по тем же символам;
шифр 33 по символам 5 и 11 равен шифру 07 по тем же символам;
шифр 33 по символу 1 равен шифру 08 по символам 1 и 7;
шифр 33 по символу 3 равен шифру 08 по символам 3 и 9;
шифр 33 по символу 5 равен шифру 08 по символам 5 и 11;
шифр 33 по символу 7 равен шифру 09 по символам 1 и 7;
шифр 33 по символу 9 равен шифру 09 по символам 3 и 9;
шифр 33 по символу 11 равен шифру 09 по символам 5 и 11.
Шифр 42 - отражаются суммы остатков денег на счетах вкладов по
видам валют и по срокам погашения в разрезе юридических и физических лиц на конец отчетного периода. Шифр 42 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров 43, 44, 45 по тем же символам. Шифр 45 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров с 46 по
50 по тем же символам.
Шифр 43 - отражаются остатки денег на счетах вкладов до востребования по видам валют в разрезе юридических и физических
лиц на конец отчетного периода.
Шифр 44 - отражаются остатки денег на счетах условных вкладов
по видам валют в разрезе юридических и физических лиц на конец отчетного периода.
Шифр 45 - отражаются остатки денег на счетах срочных вкладов по видам валют в разрезе юридических и физических лиц на
конец отчетного периода.
Шифр 42 по символам 1 и 7 равен шифру 10 по тем же символам;
шифр 42 по символам 3 и 9 равен шифру 10 по тем же символам;
шифр 42 по символам 5 и 11 равен шифру 10 по тем же символам;
шифр 42 по символу 1 равен шифру 11 по символам 1 и 7;
шифр 42 по символу 3 равен шифру 11 по символам 3 и 9;
шифр 42 по символу 5 равен шифру 11 по символам 5 и 11;
шифр 42 по символу 7 равен шифру 12 по символам 1 и 7;
шифр 42 по символу 9 равен шифру 12 по символам 3 и 9;
шифр 42 по символу 11 равен шифру 12 по символам 5 и 11.
Расчет ставок вознаграждения
Ставка вознаграждения по шифру 01 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения шифров 02 и 03.
Ставка вознаграждения по шифру 02 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по вкладам юридических лиц на начало отчетного периода.
Ставка вознаграждения по шифру 03 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по вкладам физических лиц на начало отчетного периода.

04 шифры бойынша сыйақы ставкалары 05 және 06 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
05 шифры бойынша сыйақы ставкалары заңды тұлғалардың есепті кезеңдегі салым есепшоттарына нақты тартылған ақша сомасы бойынша орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
06 шифры бойынша сыйақы ставкалары жеке тұлғалардың есепті кезеңдегі салым есепшоттарына нақты тартылған ақша сомасы бойынша орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
07 шифры бойынша сыйақы ставкалары 08 және 09 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
08 шифры бойынша сыйақы ставкалары заңды тұлғалардың есепті кезеңдегі салым есепшоттарынан нақты қайтарып алынған ақша сомасы бойынша орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
09 шифры бойынша сыйақы ставкалары жеке тұлғалардың есепті кезеңдегі салым есепшоттарынан нақты қайтарып алынған ақша сомасы бойынша орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
10 шифры бойынша сыйақы ставкалары 11-12 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
11 шифры бойынша сыйақы ставкалары заңды тұлғалардың есепті кезеңнің аяғындағы салымдары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі.
12 шифры бойынша сыйақы ставкалары жеке тұлғалардың есепті кезеңнің аяғындағы салымдары бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі.
15 шифры бойынша сыйақы ставкалары 16 - 18 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
24 шифры бойынша сыйақы ставкалары 25 - 27 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
33 шифры бойынша сыйақы ставкалары 34 - 36 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
42 шифры бойынша сыйақы ставкалары 43 - 45 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
18 шифры бойынша сыйақы ставкалары 19 - 23 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
27 шифры бойынша сыйақы ставкалары 28 - 32 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
36 шифры бойынша сыйақы ставкалары 37 - 41 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
45 шифры бойынша сыйақы ставкалары 46 - 50 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
10 шифры бойынша орташа алынған сыйақы ставкасын есептеудің шартты мысалы.
Салымдар және олар бойынша сыйақы ставкалары есепшоттарындағы ақша қалдығы мынадай болды:
заңды тұлғалардың салымдарындағы ақша қалдығы - 500 мың теңге 11 %-пен;

Ставка вознаграждения по шифру 04 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения шифров 05 и 06.
Ставка вознаграждения по шифру 05 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически привлеченным суммам денег на счета вкладов юридических лиц за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 06 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически привлеченным суммам денег на счета вкладов физических лиц за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 07 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения шифров 08 и 09.
Ставка вознаграждения по шифру 08 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически отозванным суммам денег со счетов вкладов юридических лиц за отчетный период.         Ставка вознаграждения по шифру 09 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически отозванным суммам денег со счетов вкладов физических лиц за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 10 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 11 по 12 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 11 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по вкладам юридических лиц на конец отчетного
периода.
Ставка вознаграждения по шифру 12 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по вкладам физических лиц на конец отчетного периода.
Ставка вознаграждения по шифру 15 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 16 по 18 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 24 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 25 по 27 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 33 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 34 по 36 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 42 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 43 по 45 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 18 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 19 по 23 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 27 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 28 по 32 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 36 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 37 по 41 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 45 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 46 по 50 шифр.
Условный пример расчета средневзвешенной ставки
вознаграждения по шифру 10
Суммы остатков денег на счетах вкладов и ставки вознаграждения по ним составили:
остатки денег на вкладах юридических лиц - 500 тысяч тенге под 11 %;

жеке тұлғалардың салымдарындағы ақша қалдығы - 700 мың теңге 12 %-пен;
Орташа алынған сыйақы ставкасы мынаған тең:
500 х 11 + 700 х 12
------------------------------= 11,6 %.
500 + 700
24 және 27 шифрлары бойынша орташа алынған сыйақы ставкаларын есептеудің шартты мысалы.
Заңды және жеке тұлғалардың салымдары есепшоттарына тартылған ақшаның және олар бойынша сыйақы ставкаларының есепті айдағы сомасы мынадай болды:
талап ету бойынша  - 20 мың теңге 2 %-пен;
шартты - 15 мың теңге 9 %-пен;
1 айға дейін - 30 мың теңге 10 %-пен;
1 айдан 3 айға дейін - 40 мың теңге 12 %-пен;
3 айдан 1 жылға дейін - 60 мың теңге 14 %-пен;
1 жылдан 5 жылға дейін - 70 мың теңге 15 %-пен;
5 жылдан бастап және одан көп - 50 мың теңге 14 %-пен.
Орташа алынған сыйақы ставкасы 27 шифры бойынша мынаған тең:
30 х 10 + 40 х 12 + 60 х 14 + 70 х 15 + 50 х 14
--------------------------------------------------- = 13,5 %.
30 + 40 + 60 + 70 + 50
Орташа алынған сыйақы ставкасы 24 шифры бойынша мынаған тең:
20 х 2 + 15 х 9 + 250 х 13,5
----------------------------------- = 12,5 %.
20 + 15 + 250
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 2 қосымша
N 2 нысан  Заемдар және олар бойынша
сыйақы ставкалары туралы есеп
200 ___ жылғы  _____________
мың теңгемен
____________________________________________________________________
1. Банктік заемдар
____________________________________________________________________
|   |      валютамен, қысқа     |     валютамен, ұзақ
|   |         мерзімді:         |        мерзімді:
|Жол|________________________________________________________
|шиф. ұлттық |еркін ай.|валюта. | ұлттық  |еркін ай.|валюта.
|ры |        |налыста. |ның     |         |налыста. |ның
|   |        |ғы       |басқа   |         |ғы       |басқа
|   |        |         |түрле.  |         |         |түрле.
|   |        |         |рімен   |         |         |рімен
|   |_______________________________________________________
|   со.|сый. |со.|сый. |со.|сый.|со.|сый. |со.|сый. |со.|сый.
|   ма.|ақы. |ма.|ақы. |ма.|ақы.|ма.|ақы. |ма.|ақы. |ма.|ақы.
|   сы |ның  |сы |ның  |сы |ның |сы |ның  |сы |ның  |сы |ның
|   |  |ор.  |   |ор.  |   |ор. |   |ор.  |   |ор.  |   |ор.
|   |  |таша |   |таша |   |таша|   |таша |   |таша |   |таша
|   |  |алын.|   |алын.|   |алын.   |алын.|   |алын.|   алын.
|   |  | ған |   | ған |   |ған |   |ған  |   |ған  |   |ған
|   |  |став.|   |став.|   |став.   |став.|   |став.|   став.
|   |  |касы,|   |касы,|   |касы,   |касы,|   |касы,|   касы,
|   |  |  %  |   |  %  |   |  % |   |  %  |   |  %  |   | %
____________________________________________________________________
А   | Б |1 |  2  | 3 |  4  | 5 |  6 | 7 |  8  | 9 | 10  |11 | 12
____________________________________________________________________

остатки денег на вкладах физических лиц - 700 тысяч тенге под 12 %;
Средневзвешенная ставка вознаграждения равна:
500 х 11 + 700 х 12
------------------------------ = 11,6 %.
500 + 700
Условный пример расчета средневзвешенных ставок
вознаграждения по шифрам 24 и 27
Суммы денег, привлеченных на счета вкладов юридических и физических лиц, и ставки вознаграждения по ним за отчетный месяц
составили:
до востребования - 20 тысяч тенге под 2 %;
условные - 15 тысяч тенге под 9 %;
до 1 месяца - 30 тысяч тенге под 10 %;
от 1 до 3 месяцев - 40 тысяч тенге под 12 %;
от 3 месяцев до 1 года - 60 тысяч тенге под 14 %;
от 1 года до 5 лет - 70 тысяч тенге под 15 %;
от 5 лет и более - 50 тысяч тенге под 14 %.
Средневзвешенная ставка вознаграждения по шифру 27 равна:
30 х 10 + 40 х 12 + 60 х 14 + 70 х 15 + 50 х 14
------------------------------------------------- = 13,5 %.
30 + 40 + 60 + 70 + 50
Средневзвешенная ставка вознаграждения по шифру 24 равна:
20 х 2 + 15 х 9 + 250 х 13,5
----------------------------- = 12,5 %.
20 + 15 + 250
________________________________________________________________
Приложение N 2
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления банками второго
уровня и организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций,
отчетности об основных видах деятельности
Форма N 2 Отчет о займах и
ставках вознаграждения по ним
за ________________200__года
1. Банковские займы
в тысячах тенге
___________________________________________________________________
| Шифр |             краткосрочные в валюте:
|строки|_________________________________________________
|      | национальной  | свободно-      |других видах
|      |               |конвертируемой  |валют
|      |_______________|________________|________________
|      |сум-|средне-   | сум-|средне-   | сум-|средне-
|      |ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-
|      |    |ная ставка|     |ная ставка|     |ная ставка
|      |    |вознагра- |     |вознагра- |     |вознагра-
|      |    |ждения,%  |     |ждения,%  |     |ждения,%
__________|______|____|__________|_____|__________|_____|__________
А    |   Б  |  1 |     2    |  3  |    4     |  5  |    6
__________|______|____|__________|_____|__________|_____|__________

10. Есепті
кезеңде
заңды
және жеке
тұлғалар
өтеген
несиелік
берешек
және
мерзімі
өткен
берешек,
барлығы
оның
ішінде
өтеу мер.
зімдері
бойынша:  27
1 айға
дейін     28
1 айдан
3 айға
дейін     29
3 айдан
1 жылға
дейін     30
1 жылдан
5 жылға
дейін     31
5 жылдан
жоғары
және одан
көп       32
11. Есепті
кезең
аяғында
заңды және
жеке
тұлғалар.
ға беріл.
ген заем.
дар
бойынша
несиелік
берешек
және
мерзімі
өткен
берешек,
барлығы,
оның
ішінде
өтеу
мерзім.
дері
бойынша:  33
1 айға
дейін     34
1 айдан
3 айға
дейін     35
3 айдан
1 жылға
дейін     36
1 жылдан
5 жылға
дейін     37
5 жылдан
жоғары
және одан
көп       38
12. Заңды
және жеке
тұлға.
ларға
берілген
заемдар
бойынша
есепті
кезең
аяғындағы
мерзімі
өткен
берешек,
барлығы
оның
ішінде
өтеу
мерзімі
бойынша:  39
1 айға
дейін     40
1 айдан
3 айға
дейін     41
3 айдан
1 жылға
дейін     42
1 жылдан
5 жылға
дейін     43
5 жылдан
жоғары
және одан
көп       44
____________________________________________________________________
Төраға _________________________________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер __________________________________
(аты-жөні)
Орындаушы __________________      _____________________
(аты-жөні)                 телефон
200____  ж.  "___"_______________
N 2  нысанды толтыру ережесі
N 2 нысан бойынша "Заемдар және олар бойынша сыйақы ставкалары туралы есепті" ай сайын резиденттермен (заңды және жеке тұлғалар) заемдар бойынша операцияларды жүзеге асыратын барлық банктер жасайды. Есеп банк бойынша тұтастай және облыстар бөлігінде Астана және Алматы қалаларын бөліп көрсете отырып мың теңгемен ұсынылады.
Баланстық есепшоттарда ескерілетін, есепке енгізілетін сомалар несиелік есепшоттар ашу туралы клиенттермен жасалған шарттардың негізінде өтеу мерзімдері бойынша бөлінген болуы тиіс.
Заемдар өтеу мерзімдері бойынша мыналарға жіктелген болуы мүмкін:
1) 1 айға дейін;
2) 1 айдан 3 айға дейін;
3) 3 айдан 1 жылға дейін;
4) 1 жылдан 5 жылға дейін;
5) 5 жылдан бастап және одан көп.
Нысанның символдары мен шифрларын толтыру былайша жүзеге асырылады.
01 шифры есепті кезеңнің басында клиенттерге берілген заемдар бойынша несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің қалдық сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі. Барлық символдар бойынша 01 шифры алдыңғы айдағы есептің осы символдары бойынша 07 шифрына тең.
02 шифры - есепті кезеңнің басында клиенттерге (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне) берілген заемдар бойынша несиелік берешектің және мерзімі өткен берешектің қалдық сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі. Барлық символдар бойынша 02 шифры алдыңғы айдағы есептің осы символдары бойынша 08 шифрына тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 02 шифры осы символдар бойынша 01 шифрынан кіші немесе оған тең.
03 шифры есепті кезеңде клиенттерге берілген қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді заемдар сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
04 шифры - есепті кезеңде клиенттерге (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне) берілген қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді заемдар сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
Егер осы немесе басқа есепшоттар бойынша беру болмаса, онда 03 және 04 шифрлары бойынша нөлдер көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 04 шифры осы символдар бойынша 03 шифрынан кіші немесе оған тең.
05 шифры - есепті кезеңде заемдар бойынша мерзімі өткен өтелген берешек сомасын қоса алғанда, клиенттер өтеген заемдар сомасы көрсетіледі.
06 шифры - есепті кезеңде заемдар бойынша мерзімі өткен өтелген берешек сомасын қоса алғанда, клиенттер (шағын кәсіпкерлік субъектілері) өтеген заемдар сомасы көрсетіледі.

10. Ссудная
задолженность
и просроченная
задолженность,
погашенные
юридическими
и физическими
лицами за
отчетный пе-
риод, всего
в том числе
по срокам
погашения:     27
________________________________________________________________
до 1 месяца    28
________________________________________________________________
от 1 до 3
месяцев        29
________________________________________________________________
от 3 месяцев
до 1 года      30
________________________________________________________________
от 1 года
до 5 лет       31
________________________________________________________________
свыше 5 лет
и более        32
________________________________________________________________
11. Ссудная за-
долженность и
просроченная
задолженность
по займам,
предоставлен-
ным юридичес-
ким и физичес-
ким лицам, на
конец отчет-
ного периода,
всего в том
числе по сро-
кам погашения: 33
________________________________________________________________
до 1 месяца    34
________________________________________________________________
от 1 до
3 месяцев      35
________________________________________________________________
от 3 месяцев
до 1 года      36
________________________________________________________________
от 1 года
до 5 лет       37
________________________________________________________________
свыше 5 лет
и более        38
________________________________________________________________
12. Просро-
ченная за-
долженность
по займам,
предостав-
ленным
юридическим
и физическим
лицам, на
конец отчет-
ного периода,
всего в том
числе по сро-
кам погашения: 39
________________________________________________________________
до 1 месяца    40
________________________________________________________________
от 1 до
3 месяцев      41
________________________________________________________________
от 3 месяцев
до 1 года      42
________________________________________________________________
от 1 года
до 5 лет       43
________________________________________________________________
свыше 5 лет
и более        44
________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_________________________________________________
физическим лицам в валюте:              |
_________________________________________________|
национальной  | свободно-      |других видах    |
|конвертируемой  |валют           |
_______________|________________|________________|
сум-|средне-   | сум-|средне-   | сум-|средне-   |
ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-  | ма  |взвешен-  |
|ная ставка|     |ная ставка|     |ная ставка|
|вознагра- |     |вознагра- |     |вознагра- |
|ждения,%  |     |ждения,%  |     |ждения,%  |
____|__________|_____|__________|_____|__________|
7 |     8    |  9  |    10    |  11 |    12    |
____|__________|_____|__________|_____|__________|
Председатель _________________________________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________________________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель __________________      __________________
(Ф.И.О.)              телефон
"___"_______________ 200__г.
Правила заполнения формы N 2
"Отчет о займах и ставках вознаграждения по ним" по форме N 2
составляется ежемесячно всеми банками, осуществляющими
операции по займам с резидентами (юридическими и физическими
лицами).
Отчет представляется в тысячах тенге в целом по банку и
в разрезе областей с выделением городов Астана и Алматы.
Суммы, учитываемые на балансовых счетах, включенные в отчет, должны быть распределены по срокам погашения на основании
договоров с клиентами об открытии ссудных счетов.
По срокам погашения займы могут быть классифицированы на:
1) до 1 месяца;
2) от 1 до 3 месяцев;
3) от 3 месяцев до 1 года;
4) от 1 года до 5 лет;
5) от 5 лет и более.
Заполнение символов и шифров формы осуществляется следующим образом.
Шифр 01 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам, по видам валют на начало отчетного периода. Шифр 01 по всем символам  равен шифру 07 по тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 02 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам (субъектам малого предпринимательства), по видам валют на начало отчетного периода. Шифр 02 по всем символам равен шифру 08 по тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 02 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 01 по тем же символам.
Шифр 03 - отражаются суммы краткосрочных и долгосрочных займов, предоставленных клиентам за отчетный период, по видам валют.
Шифр 04 - отражаются суммы краткосрочных и долгосрочных займов, предоставленных клиентам (субъектам малого предпринимательства) за отчетный период, по видам валют.
Если по тем или иным счетам не было выдачи, то по шифрам 03 и 04 показываются нули.
Шифр 04 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 03 по тем же символам.
Шифр 05 - отражаются суммы займов, погашенных клиентами за отчетный период, включая суммы погашенной просроченной задолженности по займам.
Шифр 06 - отражаются суммы займов, погашенных клиентами (субъектами малого предпринимательства) за отчетный период,
включая суммы погашенной просроченной задолженности по займам.

1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 06 шифры осы символдар бойынша 05 шифрынан кіші немесе оған тең.
07 шифры - есепті кезеңнің аяғында клиенттерге берілген заемдар бойынша несиелік берешек және мерзімі өткен берешек қалдығының сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
08 шифры - есепті кезеңнің аяғында клиенттерге (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне) берілген заемдар бойынша несиелік берешек және мерзімі өткен берешек қалдығының сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 08 шифры осы символдар бойынша 07 шифрынан кіші немесе оған тең.
09 және 10 шифрлары бойынша бағам өзгерген кездегі есепті валютадағы шетел валютасының осындай бірлік санымен  бухгалтерлік есеп, қаржылық басқа есеп беру жүйесінде көрсету нәтижесінде пайда болған бағамдық айырмашылық көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 09 шифры мынаған тең: 01, 03, 11 шифрларын шегеріп тастағанда, 07, 05 шифрларының қосындысына:
09 = 07 + 05 - 01 - 03 - 11
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 10 шифры мынаған тең: 02, 04, 12 шифрларын шегеріп тастағанда, 08, 06 шифрларының қосындысына:
10 = 08 + 06 - 02 - 04 - 12
11 және 12 шифрлары бойынша есепті кезеңде пайда болған, пайда болу себептері заемдарды беру және өтеу бойынша операциялар да, бағамның өзгеруі де болып табылмайтын сомалар көрсетіледі. Бұлар, мысалы, клиенттің экономиканың қай секторына, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне жататыны, заем валютасы, заем мерзімі өзгергенде, үмітсіз борыштарды есептен шығарғанда, негізгі борыш сомасын клиенттердің банк заемдары бойынша мерзімі өткен және оқшауланған берешектер есепшоттарына жатқызғанда, қате жазбалар және басқалар болғанда пайда болатын сомалар.
13 шифры есепті кезең аяғында клиенттерге берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешек қалдықтары сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
14 шифры есепті кезең аяғында клиенттерге (шағын кәсіпкерлік  субъектілеріне) берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешек қалдықтары сомасы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 14 шифры осы символдар бойынша 13 шифрынан кіші немесе оған тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 13 шифры осы символдар бойынша 07 шифрынан кіші немесе оған тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 14 шифры осы символдар бойынша 08 шифрынан кіші немесе оған тең.
15 шифры  есепті кезеңнің басында заңды және жеке тұлғалар бөлігінде заемдар бойынша несиелік берешек және мерзімі өткен берешек қалдықтарының сомасы көрсетіледі. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 15 шифры осы символдар бойынша 16 - 20 шифрларына тең.

Шифр 06 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 05 по тем же символам.
Шифр 07 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам, по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 08 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам (субъектам малого предпринимательства), по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 08 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 07 по тем же символам.
По шифрам 09 и 10 отражается курсовая разница, возникающая в результате отражения в системе бухгалтерского учета, финансовой и иной отчетности одного и того же количества единиц иностранной валюты в отчетной валюте при изменении курса.
Шифр 09 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен: сумме шифров 07, 05 за вычетом шифров 01, 03, 11:
09 = 07 + 05 - 01 - 03 - 11.
Шифр 10 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен: сумме шифров 08, 06 за вычетом шифров 02, 04, 12:
10 = 08 + 06 - 02 - 04 - 12.
По шифрам 11 и 12 отражаются суммы, образовавшиеся в отчетном периоде, причиной возникновения которых не являются ни операции по предоставлению и погашению займов, ни изменения курса. Это те суммы, которые возникают, например, при изменении принадлежности клиента к сектору экономики, к субъектам малого предпринимательства, валюты займа, сроков займа, списание безнадежных долгов, отнесение сумм основного долга на счета просроченной и блокированной задолженности клиентов по займам банка, ошибочные записи и тому подобное.
Шифр 13 - отражаются суммы остатков просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам, по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 14 - отражаются суммы остатков просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам (субъектам малого предпринимательства), по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 14 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 13 по тем же символам.
Шифр 13 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 07 по тем же символам.
Шифр 14 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 08 по тем же символам.
Шифр 15 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и  просроченной задолженности по займам по видам валют и по срокам погашения в разрезе юридических и физических лиц на начало отчетного периода.  Шифр 15 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров с 16 по 20 по тем же символам.

1 және 7 символдары бойынша 15 шифры осы символдар бойынша 01 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 15 шифры осы символдар бойынша 01 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 15 шифры осы символдар бойынша 01 шифрына тең;
1 және 7 символдары бойынша 16, 17, 18 шифрларының сомасы 1 символы бойынша 01 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 16, 17, 18 шифрларының сомасы 3 символы бойынша 01 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 16, 17, 18 шифрларының сомасы 5 символы бойынша 01 шифрына тең;
1 және 7 символдары бойынша 19 және 20 шифрларының сомасы 7 символы бойынша 01 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 19 және 20 шифрларының сомасы 9 символы бойынша 01 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 19 және 20 шифрларының сомасы 11 символы бойынша 01 шифрына тең;
21 шифры есепті кезеңде клиенттерге берілген заемдар сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша және өтеу мерзімдері бойынша көрсетіледі. Егер сол немесе басқа есепшоттар бойынша беру болмағанда нөлдер көрсетіледі. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 21 шифры осы символдар бойынша 22 - 26 шифрлары сомасына тең.
1 және 7 символдары бойынша 21 шифры осы символдар бойынша 03 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 21 шифры осы символдар бойынша 03 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 21 шифры осы символдар бойынша 03 шифрына тең;
1 және 7 символдары бойынша 22, 23, 24 шифрларының сомасы 1 символы бойынша 03 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 22, 23, 24 шифрларының сомасы 3 символы бойынша 03 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 22, 23, 24 шифрларының сомасы 5 символы бойынша 03 шифрына тең;
1 және 7 символдары бойынша 25 және 26 шифрларының сомасы 7 символы бойынша 03 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 25 және 26 шифрларының сомасы 9 символы бойынша 03 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 25 және 26  шифрларының сомасы 11 символы бойынша 03 шифрына тең.
27 шифры есепті кезеңде клиенттерге берілген заемдар бойынша өтелген мерзімі өткен берешек сомасын қоса алғанда, клиенттер өтеген заемдар сомасы заңды және жеке тұлғалар бөлігінде валюта түрлері бойынша және өтеу мерзімдері бойынша көрсетіледі. 1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 28 - 32 шифрлары сомасына тең.
1 және 7 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 05 шифрына тең;
3 және 9 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 05 шифрына тең;
5 және 11 символдары бойынша 27 шифры осы символдар бойынша 05 шифрына тең;
1 және 7 символдары бойынша 28, 29, 30 шифрларының сомасы 1 символы бойынша 05 шифрына тең;

Шифр 15 по символам 1 и 7 равен шифру 01 по тем же символам;
шифр 15 по символам 3 и 9 равен шифру 01 по тем же символам;
шифр 15 по символам 5 и 11 равен шифру 01 по тем же символам;
сумма шифров 16, 17, 18 по символам 1 и 7 равна шифру 01 по символу 1;
сумма шифров 16, 17, 18 по символам 3 и 9 равна шифру 01 по символу 3;
сумма шифров 16, 17, 18 по символам 5 и 11 равна шифру 01 по символу 5;
сумма шифров 19 и 20 по символам 1 и 7 равна шифру 01 по символу 7;
сумма шифров 19 и 20 по символам 3 и 9 равна шифру 01 по символу 9;
сумма шифров 19 и 20 по символам 5 и 11 равна шифру 01 по символу 11.
Шифр 21 - отражаются суммы займов, предоставленных клиентам за отчетный период, по видам валют и по срокам погашения в разрезе юридических и физических лиц. Если по тем или иным счетам не было выдачи, то показываются нули. Шифр 21 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров с 22 по 26 по тем же символам.
Шифр 21 по символам 1 и 7 равен шифру 03 по тем же символам;
шифр 21 по символам 3 и 9 равен шифру 03 по тем же символам;
шифр 21 по символам 5 и 11 равен шифру 03 по тем же символам;
сумма шифров 22, 23, 24 по символам 1 и 7 равна шифру 03 по символу 1;
сумма шифров 22, 23, 24 по символам 3 и 9 равна шифру 03 по символу 3;
сумма шифров 22, 23, 24 по символам 5 и 11 равна шифру 03 по символу 5;
сумма шифров 25 и 26 по символам 1 и 7 равна шифру 03 по символу 7;
сумма шифров 25 и 26 по символам 3 и 9 равна шифру 03 по символу 9;
сумма шифров 25 и 26 по символам 5 и 11 равна шифру 03 по символу 11.
Шифр 27 - отражаются суммы займов, погашенных клиентами за отчетный период, по видам валют и по срокам погашения в разрезе юридических и физических лиц, включая суммы погашенной просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам. Шифр 27 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен сумме шифров с 28 по 32 по тем же символам.
Шифр 27 по символам 1 и 7 равен шифру 05 по тем же символам;
шифр 27 по символам 3 и 9 равен шифру 05 по тем же символам;
шифр 27 по символам 5 и 11 равен шифру 05 по тем же символам;
сумма шифров 28, 29, 30 по символам 1 и 7 равна шифру 05 по символу 1;

5 және 11 символдары бойынша 43 және 44 шифрларының сомасы 11 символы бойынша 13 шифрына тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 39 шифры осы символдар бойынша 33 шифрынан кіші немесе оған тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 40 шифры осы символдар бойынша 34 шифрынан кіші немесе оған тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 41 шифры осы символдар бойынша 35 шифрынан кіші немесе оған тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 42 шифры осы символдар бойынша 36 шифрынан кіші немесе оған тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 43 шифры осы символдар бойынша 37 шифрынан кіші немесе оған тең.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 44 шифры осы символдар бойынша 38 шифрынан кіші немесе оған тең.
Сыйақы ставкаларын есептеу
01 шифры бойынша сыйақы ставкасы клиенттердің есепті кезең басындағы заемдар бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының және мерзімі өткен заемдарының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі. 01 шифры бойынша сыйақы ставкасын есептеу кезінде несиелік берешек сомасын да, сол сияқты  клиенттерге берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешекті де ескерген жөн.
02 шифры бойынша сыйақы ставкасы клиенттердің (шағын кәсіпкерлік субъектілерінің) есепті кезең басындағы заемдар бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының және мерзімі өткен заемдарының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі. 02 шифры бойынша сыйақы ставкасын есептеу кезінде несиелік берешек сомасын да, сол сияқты клиенттерге (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне) берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешекті де ескерген жөн.
03 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңде клиенттерге нақты берілген заемдар бойынша орташа алынған сыйақы ставкасы сияқты есептеледі.
04 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңде клиенттерге (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне) нақты берілген заемдар бойынша орташа алынған сыйақы ставкасы сияқты есептеледі.
05 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңде клиенттер нақты өтеген заемдар бойынша орташа алынған сыйақы ставкасы сияқты есептеледі. 05 шифры бойынша сыйақы ставкасын есептеген кезде
несиелік берешек сомасын да, сол сияқты клиенттерге берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешекті де ескерген жөн.
06 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңде клиенттер (шағын кәсіпкерлік субъектілері) нақты өтеген заемдар бойынша орташа алынған сыйақы ставкасы сияқты есептеледі. 06 шифры бойынша сыйақы ставкасын есептеген кезде  несиелік берешек сомасын да, сол сияқты клиенттерге (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешекті де ескерген жөн.

сумма шифров 43 и 44 по символам 5 и 11 равна шифру 13 по символу 11.
Шифр 39 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 33 по тем же символам.
Шифр 40 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 34 по тем же символам.
Шифр 41 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 35 по тем же символам.
Шифр 42 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 36 по тем же символам.
Шифр 43 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 37 по тем же символам.
Шифр 44 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 38 по тем же символам.
Расчет ставок вознаграждения
Ставка вознаграждения по шифру 01 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам клиентов на начало отчетного периода. При расчете ставки вознаграждения по шифру 01 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам.
Ставка вознаграждения по шифру 02 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам клиентов
(субъектов малого предпринимательства) на начало отчетного периода. При расчете ставки вознаграждения по шифру 02 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам (субъектам малого предпринимательства).
Ставка вознаграждения по шифру 03 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически предоставленным займам клиентам за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 04 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически предоставленным займам клиентам (субъектам малого
предпринимательства) за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 05 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически погашенным займам клиентами за отчетный период. При расчете ставки вознаграждения по шифру 05 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам.
Ставка вознаграждения по шифру 06 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически погашенным займам клиентами (субъектами малого предпринимательства) за отчетный период. При расчете ставки вознаграждения по шифру 06 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам (субъектам малого предпринимательства).

07 шифры бойынша сыйақы ставкасы клиенттердің есепті кезең аяғындағы заемдар бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының және мерзімі өткен заемдарының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі. 07 шифры бойынша сыйақы ставкасын есептеу кезінде несиелік берешек сомасын да, сол сияқты клиенттерге  берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешекті де ескерген жөн.
08 шифры бойынша сыйақы ставкасы клиенттердің (шағын кәсіпкерлік субъектілерінің) есепті кезең аяғындағы заемдар бойынша нақты қалыптасқан сыйақы ставкаларының және мерзімі өткен заемдарының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі. 08 шифры бойынша сыйақы ставкасын есептеу кезінде несиелік берешек сомасын да, сол сияқты клиенттерге (шағын кәсіпкерлік субъектілеріне) берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешекті де ескерген жөн.
13 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңнің аяғында клиенттердің мерзімі өткен заемдары бойынша нақты қалыптасқан орташа алынған сыйақы ставкаларының көлемі сияқты есептеледі.
14 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңнің аяғында клиенттердің (шағын кәсіпкерлік субъектілерінің)  мерзімі өткен заемдары бойынша нақты қалыптасқан орташа алынған сыйақы ставкаларының көлемі сияқты есептеледі.
15 шифры бойынша сыйақы ставкасы 16-20 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкаларының көлемі сияқты есептеледі.
21 шифры бойынша сыйақы ставкасы 22-26 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкаларының көлемі сияқты есептеледі.
27 шифры бойынша сыйақы ставкасы 28-32 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкаларының көлемі сияқты есептеледі.
33 шифры бойынша сыйақы ставкасы 34-38 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкаларының көлемі сияқты есептеледі.
39 шифры бойынша сыйақы ставкасы 40-44 шифрларының орташа алынған сыйақы ставкаларының көлемі сияқты есептеледі.
07 шифры бойынша орташа алынған сыйақы ставкаларын есептеудің шартты мысалы
Клиенттерге берілген заемдар бойынша есепті айдың аяғында нақты берешек 630 мың теңге болды. Оның ішінде:
100 мың теңге 20 %-пен,
150 мың теңге 21 %-пен,
200 мың теңге 19 %-пен,
10 мың теңге 180 %-пен, мерзімі өткен берешек,
20 мың теңге оқшауланған берешек,
Орташа алынған сыйақы ставкасы мынаған тең:
100 х 20 + 150 х 21 + 200 х 19 + 10 х 180 + 20 х 0
-------------------------------------------------- = 22,4 %.
100 + 150 + 200 + 10 + 20
21 шифры бойынша орташа алынған сыйақы ставкаларын есептеудің шартты мысалы
Есепті кезеңде клиенттерге берілген заемдар сомасы және олар бойынша сыйақы ставкалары мынадай болды:
1 айға дейін - 80 мың теңге 18 %-пен,

Ставка вознаграждения по шифру 07 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам клиентов на конец отчетного периода. При расчете ставки вознаграждения по шифру 07 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам.
Ставка вознаграждения по шифру 08 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам клиентов (субъектов малого предпринимательства) на конец отчетного периода. При расчете ставки вознаграждения по шифру 08 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам (субъектам малого предпринимательства).
Ставка вознаграждения по шифру 13 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по просроченным займам клиентов на конец отчетного периода.
Ставка вознаграждения по шифру 14 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по просроченным займам клиентов (субъектов малого предпринимательства) на конец отчетного периода.
Ставка вознаграждения по шифру 15 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 16 по 20 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 21 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 22 по 26 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 27 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 28 по 32 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 33 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 34 по 38 шифр.
Ставка вознаграждения по шифру 39 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения с 40 по 44 шифр.
Условный пример расчета средневзвешенной ставки
вознаграждения по шифру 07
Фактическая задолженность на конец отчетного месяца по займам, предоставленным клиентам, составила 630 тысяч тенге. Из них:
100 тысяч тенге под 20 %,
150 тысяч тенге под 21 %,
200 тысяч тенге под 19 %,
10 тысяч тенге под 180 %, просроченная задолженность,
20 тысяч тенге - блокированная задолженность.
Средневзвешенная ставка вознаграждения равна:
100 х 20 + 150 х 21 + 200 х 19 + 10 х 180 + 20 х 0   ---------------------------------------------------- = 22,4 %.
100 + 150 + 200 + 10 + 20
Условный пример расчета средневзвешенной
ставки вознаграждения по шифру 21
Сумма займов, предоставленных клиентам за отчетный период, и ставки вознаграждения по ним составили:
до 1 месяца - 80 тысяч тенге под 18 %,

1 айдан 3 айға дейін - 100 мың теңге 19 %-пен,
3 айдан 1 жылға дейін - 120 мың теңге 20 %-пен,
1 жылдан 5 жылға дейін  - 140 мың теңге 21 %-пен,
5 жылдан бастап және одан көп - 160 мың теңге 22 %-пен.
Орташа алынған сыйақы ставкасы мынаған тең:
80 х 18 + 100 х 19 + 120 х 20 + 140 х 21 + 160  х 22
---------------------------------------------------- = 20,3 %.
80 + 100 + 120 + 140 + 160
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 3 қосымша
N 3  нысан 200__жылға ________________ заемдар бойынша нақты берешек қалдықтары жөніндегі есеп
мың теңгемен
____________________________________________________________________
Заемның  |Баланстық|Кредиттеу|Кепіл түрі|Заемшының|Заемшының|Сома.
және заем |есеп-шот | объекті.|  меншік  |  меншік | экономи.| сы
бойынша  | номері  | сінің   |нысанының |  нысаны.|  калық  |
жасалмаған|         |  коды   |  коды    | ның коды| қызметі |
төлемдер |         |         |          |         | түрінің |
коды   |         |         |          |         |   коды  |
____________________________________________________________________
1         2         3          4           5         6      7
____________________________________________________________________
Төраға _________________________________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер __________________________________
(аты-жөні)
Орындаушы __________________   _____________________
(аты-жөні)            телефон
200___  ж."___"_______________
N 3 нысанды толтыру тәртібі
N 3 нысан бойынша "Заемдар бойынша нақты қалдықтар жөніндегі есепті" ай сайын резиденттермен (заңды және жеке тұлғалармен) заемдар бойынша операцияларды жүзеге асыратын барлық банк жасайды. Есеп жалпы банк бойынша мың теңгеде және Астана және Алматы қалаларын бөле отырып облыстар бөлігінде ұсынылады.
Есепте клиенттерге ұлттық және шетелдік валютада ұсынылған заемдар бойынша несиелік берешек және мерзімі өткен берешектер қалдықтары сомасы көрсетіледі.
Есеп мынадай түрде жасалады.
1-бағанда - осы Нұсқаулықтың 13-қосымшасында келтірілген заемдар бойынша заемдардың және жасалмаған төлемдердің кодтары көрсетіледі.
2-бағанда - клиенттерге ұсынылған заемдар сомасының есебі және клиенттердің банк берген заемдар бойынша негізгі борыш сомасы бойынша мерзімі өткен берешектерінің есебі жүргізілетін баланстық есепшоттардың сегіз таңбалы номерлері көрсетіледі.
3-бағанда - осы Нұсқаулықтың N 14 қосымшасында келтірілген кредиттеу объектілерінің коды көрсетіледі.
4-бағанда - осы Нұсқаулықтың N 15 қосымшасында келтірілген кепіл түрі бойынша заемдар коды көрсетіледі.
5-бағанда - осы Нұсқаулықтың N 16 қосымшасында келтірілген заемшылардың меншік нысанының коды көрсетіледі.
6-бағанда - осы Нұсқаулықтың N 17 қосымшасында келтірілген заемшылардың экономикалық қызметі түрінің коды көрсетіледі.
7-бағанда - клиенттерге ұсынылған несиелік берешек және мерзімі өткен берешек қалдықтарының сомасы көрсетіледі.
8-бағанда заемдар мен жасалмаған төлемдердің әрбір коды және есеп бойынша жалпы жиынтығы бойынша заемдар мен жасалмаған төлемдердің әрбір баланстық есепшоты бойынша жиынтығы келтіріледі.
Есепке деректер заемдар бойынша заемдар мен жасалмаған төлемдер кодтарының кезектілік тәртібімен енгізіледі.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 4 қосымша
N 4 нысан  200___жылға  ________________
берілген заемдар туралы есеп
кезеңге, мың теңгемен
____________________________________________________________________
Заем|Баланстық|Кредит.|Кепіл  |Заемшы.|Заемшының|Ұсынылған| Сомасы
коды| есепшот | теу   | түрі  | ның   |экономи. | заемдар |
| номері  |объек. |бойынша|меншік | калық   | бойынша |
|         | тісі. | заем  |нысаны.| қызмет  | орташа  |
|         | нің   | коды  | ның   |түрінің  | алынған |
|         | коды  |       | коды  |  коды   | сыйақы  |
|         |       |       |       |         |ставкасы,|
|         |       |       |       |         |    %    |
____________________________________________________________________
1      2        3        4       5       6          7         8
____________________________________________________________________
Төраға _________________________________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер __________________________________
(аты-жөні)
Орындаушы __________________   _____________________
(аты-жөні)            телефон
200___  ж."___"_______________
N 4 нысанды толтыру тәртібі
N 4 нысан бойынша "ұсынылған заемдар туралы есепті" ай сайын резиденттермен (заңды және жеке тұлғалармен) заемдар бойынша операцияларды жүзеге асыратын барлық банк жасайды. Есеп жалпы банк бойынша мың теңгеде және Астана және Алматы қалаларын бөле отырып облыстар бөлігінде ұсынылады.
Есепте клиенттерге есепті кезеңде ұлттық және шетелдік валютада ұсынылған заемдар сомасы көрсетіледі.
Есеп мынадай түрде жасалады.
1-бағанда - осы Нұсқаулықтың 13-қосымшасында келтірілген заемдар кодтары көрсетіледі.
2-бағанда - дебеті бойынша клиенттерге ұсынылған заемдар сомасы келтірілетін  баланстық есепшоттардың сегіз таңбалы номерлері көрсетіледі.
3-бағанда - осы Нұсқаулықтың 14-қосымшасында келтірілген кредиттеу объектілерінің коды көрсетіледі.
4-бағанда - осы Нұсқаулықтың 15-қосымшасында келтірілген кепіл түрі бойынша заемдардың коды көрсетіледі.
5-бағанда - осы Нұсқаулықтың 16-қосымшасында келтірілген заемшылардың меншік нысандарының коды көрсетіледі.
6-бағанда - осы Нұсқаулықтың 17-қосымшасында келтірілген заемшылардың экономикалық қызметі түрлерінің коды көрсетіледі.

от 1 до 3 месяцев - 100 тысяч тенге под 19 %,
от 3 месяцев до 1 года - 120 тысяч тенге под 20 %,
от 1 года до 5 лет - 140 тысяч тенге под 21 %,
от 5 лет и более - 160 тысяч тенге под 22 %.
Средневзвешенная ставка вознаграждения равна:
80 х 18 + 100 х 19 + 120 х 20 + 140 х 21 + 160 х 22  ----------------------------------------------------- = 20,3 %.
80 + 100 + 120 + 140 + 160
_________________________________________________________________
Приложение N 3
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления банками второго
уровня и организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций,
отчетности об основных видах деятельности
Форма N 3 Отчет об остатках фактической
задолженности по займам
за ________________200__года
в тысячах тенге
________________________________________________________________
Код      |Номер |Код    |Код займа|Код формы |Код вида     |Сум-|
займа и  |балан-|объекта|по виду  |собствен- |экономической| ма |
неплатежа|сового|креди- |залога   |ности     |деятельности |    |
по займу |счета |тования|         |заемщика  |заемщика     |    |
_________|______|_______|_________|__________|_____________|____|
1    |   2  |    3  |    4    |     5    |      6      |  7 |
_________|______|_______|_________|__________|_____________|____|
Председатель _________________________________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________________________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель __________________      __________________
(Ф.И.О.)               телефон
"___"_______________ 200__г.
Правила заполнения формы N 3
"Отчет об остатках фактической задолженности по займам" по форме N 3 составляется ежемесячно всеми банками, осуществляющими операции по займам с резидентами (юридическими и физическими лицами). Отчет представляется в тысячах тенге в целом по банку и в разрезе областей с выделением городов Астана и Алматы.
В отчете отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам в национальной и иностранной валюте.
Отчет составляется следующим образом.
Графа 1 - указываются коды займов и неплатежей по займам, которые приведены в Приложении N 13 к настоящей Инструкции.
Графа 2 - указываются семизначные номера балансовых счетов, на которых ведется учет сумм займов, предоставленных клиентам, и учет сумм блокированной и просроченной задолженности клиентов по основной сумме долга по займам, предоставленных банком.
Графа 3 - указываются коды объектов кредитования, которые приведены в Приложении N 14 к настоящей Инструкции.
Графа 4 - указываются коды займов по виду залога, которые приведены в Приложении N 15 к настоящей Инструкции.
Графа 5 - указываются коды форм собственности заемщиков, которые приведены в Приложении N 16 к настоящей Инструкции.
Графа 6 - указываются коды видов экономической деятельности заемщиков, которые приведены в Приложении N 17 к настоящей Инструкции.
Графа 7 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным клиентам.
В графе 7 выводятся итоги по каждому балансовому счету кодов займов и неплатежей, по каждому коду займов и неплатежей и общий итог по отчету.
В отчет данные вносятся в последовательном порядке кодов займов и неплатежей по займам. Данные по кодам займов и неплатежей отражаются в порядке возрастания номера балансового счета.
_________________________________________________________________
Приложение N 4
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления банками второго
уровня и организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций,
отчетности об основных видах деятельности
Форма N 4 Отчет о предоставленных займам
за ________________200__года
в тысячах тенге, за период
________________________________________________________________
Код  |Номер |Код    |Код    |Код формы|Код вида|Средневзве-|Сум-|
займа|балан-|объекта|займа  |собствен-|экономи-|шенная ста-| ма |
|сового|креди- |по виду|ности    |ческой  |вка вознаг-|    |
|счета |тования|залога |заемщика |деятель-|раждения по|    |
|      |       |       |         |ности   |предостав- |    |
|      |       |       |         |заемщика|ленным     |    |
|      |       |       |         |        |займам, %  |    |
_____|______|_______|_______|_________|________|___________|____|
1   |   2  |    3  |   4   |     5   |   6    |     7     |  8 |
_____|______|_______|_______|_________|________|___________|____|
Председатель _________________________________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________________________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель __________________      __________________
(Ф.И.О.)               телефон
"___"_______________ 200__г.
Правила заполнения формы N 4
"Отчет о предоставленных займах" по форме N 4 составляется ежемесячно всеми банками, осуществляющими операции по займам с резидентами (юридическими и физическими лицами). Отчет представляется в тысячах тенге в целом по банку и в разрезе областей с выделением городов Астана и Алматы.
В отчете отражаются суммы займов, предоставленных клиентам за отчетный период, как в национальной, так и в иностранной валюте.
Отчет составляется следующим образом.
Графа 1 - указываются коды займов, которые приведены в  Приложении N 13 к настоящей Инструкции.
Графа 2 - указываются семизначные номера балансовых счетов, по дебету которых проводятся суммы займов, предоставленных клиентам.
Графа 3 - указываются коды объектов кредитования, которые приведены в Приложении N 14 к настоящей Инструкции.
Графа 4 - указываются коды займов по виду залога, которые приведены в Приложении N 15 к настоящей Инструкции.
Графа 5 - указываются коды форм собственности заемщиков, которые приведены в Приложении N 16 к настоящей Инструкции.
Графа 6 - указываются коды видов экономической деятельности заемщиков, которые приведены в Приложении N 17 к настоящей Инструкции.

7-бағанда - шартқа сай есепті кезеңде нақты ұсынылған заемдар бойынша орташа алынған сыйақы ставкасы көрсетіледі. 7-бағанда әрбір заемдар коды және есеп бойынша жалпы жиынтығы бойынша заемдар кодтарының әрбір баланстық есепшоты бойынша жиынтығы келтіріледі.
Сыйақының орташа алынған ставкаларын есептеудің
шартты үлгісі
кезеңге мың теңгемен
____________________________________________________________________
Заем|Баланстық|Кредит.|Кепіл  |Заемшы.|Заемшының|Ұсынылған| Сомасы
коды| есепшот | теу   | түрі  | ның   |экономи. | заемдар |
| номері  |объек. |бойынша|меншік | калық   | бойынша |
|         | тісі. |заемның|нысаны.| қызметі | орташа  |
|         | нің   | коды  | ның   |         | алынған |
|         | коды  |       | коды  |         | сыйақы  |
|         |       |       |       |         |ставкасы,|
|         |       |       |       |         |    %    |
____________________________________________________________________
1      2        3        4      5        6          7         8
____________________________________________________________________
02   1417171       11      04     20      36       20,0      100
02   1417171       11      04     20      45       23,0      200
баланстық есепшот бойынша жиынтығы 1417171         22,0      300
02   1440171       11      04     20      15       21,0      400
02   1440171       11      04     20      21       19,0      500
баланстық есепшот бойынша жиынтығы 1440171         19,9      900
коды бойынша жиынтығы 02                           20,4      1200
жиынтығы                                           20,4      1200
____________________________________________________________________
1417171 баланстық есепшот бойынша орташа алғандағы сыйақы ставкасы мынаған тең:
100 х 20,0 + 200 х 23,0
-------------------------- = 22,0 %.
100 + 200
1440171 баланстық есепшот бойынша орташа алғандағы сыйақы ставкасы мынаған тең:
400 х 21,0 + 500 х 19,0
-------------------------- = 19,9 %.
400 + 500
02 коды бойынша орташа алғандағы сыйақы ставкасы мынаған тең:
300 х 22,0 + 900 х 19,9
--------------------------- = 20,4 %.
300 + 900
8-бағанда - заемдардың тиісті кодтары бойынша есепті кезеңде клиенттерге (заңды және жеке тұлғаларға) ұсынылған заемдар сомасы көрсетіледі.
8-бағанда әрбір заемдар коды және есеп бойынша жалпы жиынтығы бойынша заемдар кодтарының әрбір баланстық есепшоты бойынша жиынтығы келтіріледі.
Есепке деректер заемдар кодтарының кезектілік тәртібімен енгізіледі. Заемдар кодтары бойынша деректер баланстық есепшот номерінің өспелі тәртібімен көрсетіледі.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 5 қосымша
N 5 нысан  200__жылғы  ________________ клиенттердің
ағымдағы есепшоты және олар бойынша сыйақы ставкалары туралы есеп
мың теңгемен
____________________________________________________________________
|Жол.|Клиенттердің мынадай валютадағы ағымдағы
|дар |             есепшоты:
|шиф.|_________________________________________
|ры  |   ұлттық    |   еркін     | валютаның
|    |             |  айырбас.   |   басқа
|    |             |  талатын    |  түрінде
|    |__________________________________________
|    |сома.|орташа.|сома.|орташа |сома.|орташа
|    | сы  |алған. | сы  |алған. | сы  |алған.
|    |     |дағы   |     |дағы   |     |дағы
|    |     |сыйақы |     |сыйақы |     |сыйақы
|    |     |ставка.|     |ставка.|     |ставка.
|    |     |сы, %  |     |сы, %  |     |сы, %
____________________________________________________________________

Графа 7 - отражаются средневзвешенные ставки вознаграждения по фактически предоставленным займам за отчетный период согласно договорам. В графе 7 выводятся итоги по каждому балансовому счету кодов займов, по каждому коду займов и общий итог по отчету. При подведении итогов рассчитываются средневзвешенные ставки вознаграждения по займам.
Условный пример расчета средневзвешенных
ставок вознаграждения
в тысячах тенге, за период
________________________________________________________________
Код  |Номер |Код    |Код    |Код формы|Код вида|Средневзве-|Сум-|
займа|балан-|объекта|займа  |собствен-|экономи-|шенная ста-| ма |
|сового|креди- |по виду|ности    |ческой  |вка вознаг-|    |
|счета |тования|залога |заемщика |деятель-|раждения по|    |
|      |       |       |         |ности   |предостав- |    |
|      |       |       |         |заемщика|ленным     |    |
|      |       |       |         |        |займам, %  |    |
_____|______|_______|_______|_________|________|___________|____|
1   |   2  |    3  |   4   |     5   |   6    |     7     |  8 |
_____|______|_______|_______|_________|________|___________|____|
02   1417171    11      04       20       36        20,0    100
02   1417171    11      04       20       45        23,0    200
________________________________________________________________
итого по балансовому счету 1417171                  22,0    300
________________________________________________________________
02   1440171    11      04       20       15        21,0    400
02   1440171    11      04       20       21        19,0    500
________________________________________________________________
итого по балансовому счету 1440171                  19,9    900
________________________________________________________________
итого по коду 02                                    20,4    1200
________________________________________________________________
итого                                               20,4    1200
________________________________________________________________
Средневзвешенная ставка вознаграждения по балансовому счету 1417171 равна:
100 х 20,0 + 200 х 23,0
------------------------------ = 22,0 %.
100 + 200
Средневзвешенная ставка вознаграждения по балансовому счету 1440171 равна:
400 х 21,0 + 500 х 19,0
------------------------------ = 19,9 %.
400 + 500
Средневзвешенная ставка вознаграждения по коду 02 равна:
300 х 22,0 + 900 х 19,9
------------------------------ = 20,4 %.
300 + 900
Графа 8 - отражаются суммы займов, предоставленных клиентам (юридическим и физическим лицам) за отчетный период по соответствующим кодам займов.
В графе 8 выводятся итоги по каждому балансовому счету кодов займов, по каждому коду займов и общий итог по отчету.
В отчет данные вносятся в последовательном порядке кодов займов. Данные по кодам займов отражаются в порядке возрастания номера балансового счета.
____________________________________________________________________
Приложение N 5
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления банками
второго уровня и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности
об основных видах деятельности
Форма N 5 Отчет о текущих счетах клиентов
и ставках вознаграждения по ним
за ________________200__года
в тысячах тенге
____________________________________________________________________
| Шифр|     Текущие счета клиентов в валюте:
|стро-|____________________________________________
|ки   |национальной |   свободно-  | других видах
|     |             |конвертируемой|    валют
|     |_____________|______________|_______________
|     |сумма|средне-|сумма|средне- |сумма|средне-
|     |     |взве-  |     |взвешен-|     |взвешен-
|     |     |шенная |     |ная     |     |ная
|     |     |ставка |     |ставка  |     |ставка
|     |     |вознаг-|     |вознаг- |     |вознаг-
|     |     |ражде- |     |рожде-  |     |рожде-
|     |     |ния, % |     |ния, %  |     |ния,%
_________________|_____|_____|_______|_____|________|_____|_________

А            Б     1     2       3      4      5     6
____________________________________________________________________
1. Заңды және жеке
тұлғалардың есепті
кезеңнің басындағы
ағымдағы есепшот.
тардағы ақша қалдығы, 01
оның ішінде барлығы:
заңды тұлға           02
жеке тұлға            03
2. Заңды және жеке
тұлғалардың ағымдағы
есепшотына есепті
кезеңде түскен ақша,  04
оның ішінде барлығы:
заңды тұлға           05
жеке тұлға            06
3. Заңды және жеке
тұлғалардың есепшот.
тарынан есепті
кезеңде қайтып
алынған ақша, оның    07
ішінде барлығы:
заңды тұлға           08
жеке тұлға            09
4. Заңды және жеке
тұлғалардың есепті
кезеңнің аяғында
ағымдағы есепшот.
тарындағы ақша
қалдығы, оның         10
ішінде барлығы:
заңды тұлға           11
жеке тұлға            12
5. Бағамдық айырмасы,
барлығы               13          х             х             х
заңды тұлға           14          х             х             х
жеке тұлға            15          х             х             х
6. Заңды және жеке
тұлғалардың есепті
кезеңде құралған
ағымдағы есепшотта.
рының көлеміндегі
басқа өзгерістер,
барлығы               16          х             х             х
заңды тұлға           17          х             х             х
жеке тұлға            18          х             х             х
____________________________________________________________________
Төраға _____________________    Орындаушы _________________
(аты-жөні)                         (аты-жөні)
Бас бухгалтер ______________    ___________________________
(аты-жөні)                  телефон
"___"_______________ 200  ж.
N 5 нысанды толтыру тәртібі
N 5 нысан бойынша "Клиенттердің ағымдағы есепшоттары және олар бойынша сыйақы ставкалары туралы есепті" ай сайын резиденттермен (заңды және жеке тұлғалармен) заемдар бойынша операцияларды жүзеге асыратын барлық банк жасайды. Есеп жалпы банк бойынша мың теңгеде Астана және Алматы қалаларын бөле отырып облыстар бөлігінде ұсынылады.
Нысандардың символдары мен шифрларын толтыру мынадай түрде жүзеге асырылады.
01 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңнің басында валюта түрлері бойынша ағымдағы есепшоттарындағы ақша қалдықтарының сомасы көрсетіледі. 01 шифры барлық символдар бойынша алдыңғы айдағы есепшоттың сол шифры бойынша 10 шифрына тең.
02 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңнің басында валюта түрлері бойынша ағымдағы есепшоттарындағы ақша қалдықтарының сомасы көрсетіледі. 02 шифры барлық символдар бойынша алдыңғы айдағы есепшоттың сол шифры бойынша 11 шифрына тең.
03 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңнің басында валюта түрлері бойынша ағымдағы есепшоттарындағы ақша қалдықтарының сомасы көрсетіледі. 03 шифры барлық символдар бойынша алдыңғы айдағы есепшоттың сол шифры бойынша 12 шифрына тең.
1, 3, 5 символдары бойынша 01 шифры сол символдар бойынша 02, 03 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
04 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңде ағымдағы есепшотына түскен ақша сомасы көрсетіледі. Егер ағымдағы есепшотқа ақша түспесе, онда есепте ноль көрсетіледі.
05 шифр - заңды тұлғалардың есепті кезеңде ағымдағы есепшотына түскен ақша сомасы көрсетіледі. Егер ағымдағы есепшотқа ақша түспесе, онда есепте ноль көрсетіледі.
06 шифр - жеке тұлғалардың есепті кезеңде ағымдағы есепшотына түскен ақша сомасы көрсетіледі. Егер ағымдағы есепшотқа ақша түспесе, онда есепте ноль көрсетіледі.

А        |  Б  |  1  |   2   |  3  |    4   |  5  |    6
_________________|_____|_____|_______|_____|________|_____|_________
1. Остатки денег    01
на текущих счетах
юридических и
физических лиц на
начало отчетного
периода, всего
в том числе:
___________________________________________________________________
юридические лица    02
___________________________________________________________________
физические лица     03
___________________________________________________________________
2. Поступило        04
денег на текущие
счета юридических
и физических лиц
за отчетный
период, всего
в том числе:
___________________________________________________________________
юридические лица    05
___________________________________________________________________
физические лица     06
___________________________________________________________________
3. Отозвано денег   07
с текущих счетов
юридических и
физических лиц за
отчетный период,
всего в том
числе:
___________________________________________________________________
юридические лица    08
___________________________________________________________________
физические лица     09
___________________________________________________________________
4. Остатки денег    10
на текущих счетах
юридических и
физических лиц на
конец отчетного
периода, всего
в том числе:
___________________________________________________________________
юридические лица    11
___________________________________________________________________
физические лица     12
___________________________________________________________________
5. Курсовая         13           х              х              х
разница, всего
___________________________________________________________________
юридические лица    14           х              х              х
___________________________________________________________________
физические лица     15           х              х              х
___________________________________________________________________
6. Другие           16           х              х              х
изменения в
объеме текущих
счетов юридичес-
ких и физических
лиц, образовав-
шиеся за отчетный
период, всего
___________________________________________________________________
юридические лица    17           х              х              х
___________________________________________________________________
физические лица     18           х              х              х
___________________________________________________________________
Председатель _______________  Исполнитель __________________
(Ф.И.О.)                      (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ________________    ___________________
(Ф.И.О.)             телефон
"___"_______ 200 г.
Правила заполнения формы N 5
"Отчет о  текущих счетах клиентов и ставках вознаграждения по ним" по форме N 5 составляется ежемесячно всеми банками, осуществляющими операции на текущих счетах резидентов (юридических и физических лиц). Отчет представляется в тысячах тенге в целом по банку и в разрезе областей с выделением городов Астана и Алматы.
Заполнение символов и шифров формы осуществляется следующим образом.
Шифр 01 - отражаются суммы остатков денег на текущих счетах юридических и физических лиц по видам валют на начало отчетного периода. Шифр 01 по всем символам равен шифру 10 по тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 02 - отражаются суммы остатков денег на текущих счетах юридических лиц по видам валют на начало отчетного периода. Шифр 02 по всем символам равен шифру 11 по тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 03 - отражаются суммы остатков денег на текущих счетах физических лиц по видам валют на начало отчетного периода. Шифр 03 по всем символам равен шифру 12 по тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 01 по символам 1, 3, 5 соответствует сумме шифров 02, 03 по тем же символам.
Шифр 04 - отражаются суммы поступивших денег на текущие счета юридических и физических лиц за отчетный период. Если не было поступления денег на текущие счета, то в отчете указываются нули.
Шифр 05 - отражаются суммы поступивших денег на текущие счета юридических лиц за отчетный период. Если не было поступления денег на текущие счета, то в отчете указываются нули.
Шифр 06 - отражаются суммы поступивших денег на текущие счета физических лиц за отчетный период. Если не было поступления денег на текущие счета, то в отчете указываются нули.

1, 3, 5 символдары бойынша 04 шифры сол символдар бойынша 05, 06 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
07 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңде ағымдағы есепшоттарынан валюта түрлері бойынша қайтарып алынған ақша сомасы көрсетіледі.
08 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңде ағымдағы есепшоттарынан валюта түрлері бойынша қайтарып алынған ақша сомасы көрсетіледі.
09 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңде ағымдағы есепшоттарынан валюта түрлері бойынша қайтарып алынған ақша сомасы көрсетіледі.
1, 3, 5 символдары бойынша 07 шифры сол символдар бойынша 08, 09 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
10 шифр - заңды және жеке тұлғалардың есепті кезеңнің аяғында валюта түрлері бойынша ағымдағы есепшоттарындағы ақша қалдықтары сомасы көрсетіледі.
11 шифр - заңды тұлғалардың есепті кезеңнің аяғында валюта түрлері бойынша ағымдағы есепшоттарындағы ақша қалдықтары сомасы көрсетіледі.
12 шифр - жеке тұлғалардың есепті кезеңнің аяғында валюта түрлері бойынша ағымдағы есепшоттарындағы ақша қалдықтары сомасы көрсетіледі.
1, 3, 5 символдары бойынша 10 шифры сол символдар бойынша 11, 12 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
13 шифр бойынша бағам өзгерген кезде есепті кезеңде шетел валютасының сол санының қаржылық және өзге есебін бухгалтерлік есеп жүйесінде көрсету нәтижесінде туындайтын бағамдық айырма көрсетіледі. 1, 3, 5 символдары бойынша 13 шифр 01, 04, 16 шифрларын шегере отырып 10 және 07 шифрларының сомасына тең:
13 = 10 - 01 - 04 + 07 - 16
1, 3, 5 символдары бойынша 13 шифры сол символдар бойынша 14, 15 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
1, 3, 5 символдары бойынша 14 шифр 02, 05, 17 шифрларын шегере отырып 11 және 08 шифрларының сомасына тең:
14 = 11 - 02 - 05 + 08 - 17
1, 3, 5 символдары бойынша 15 шифр 03, 06, 18 шифрларын шегере отырып 12 және 09 шифрларының сомасына тең:
15 = 12 - 03 - 06 + 09 - 18
16 шифр бойынша туындауына салымдарды тарту және қайтарып алу жөніндегі операциялар да, бағамның өзгерісі де болып табылмайтын есепті кезеңде құралған сомалар көрсетіледі. Бұл, мысалы, клиенттің экономика секторына қажеттілігі, салым валютасы, салым мерзімдері, қате жазбалары және осыған ұқсастары өзгерген кезде туындайтын сомалар.
1, 3, 5 символдары бойынша 16 шифр 17 және 18 шифрларының сомасына тең сыйақы ставкасының есебі.
2, 4, 6 символдары бойынша есепте сыйақының орташа алғандағы ставкасы көрсетіледі.
01 шифры бойынша сыйақы ставкасы 02 және 03 шифрларының орташа алғандағы сыйақы ставкасы ретінде есептеледі.
02 шифры бойынша сыйақы ставкасы заңды тұлғалардың есепті кезеңнің басындағы ағымдағы есепшоттары бойынша нақты құралған сыйақы ставкаларының орташа алғандағы шамасы есептеледі.

Шифр 04 по символам 1, 3, 5 соответствует сумме шифров 05, 06 по тем же символам.
Шифр 07 - отражаются суммы денег, отозванных с текущих счетов юридических и физических лиц за отчетный период, по видам валют.
Шифр 08 - отражаются суммы денег, отозванных с текущих счетов юридических лиц за отчетный период, по видам валют.
Шифр 09 - отражаются суммы денег, отозванных с текущих счетов физических  лиц за отчетный период, по видам валют.
Шифр 07 по символам 1, 3, 5 соответствует сумме шифров 08, 09 по тем же символам.
Шифр 10 - отражаются суммы остатков денег на текущих счетах юридических и физических лиц по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 11 - отражаются суммы остатков денег на текущих счетах юридических лиц по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 12 - отражаются суммы остатков денег на текущих счетах физических лиц по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 10 по символам 1, 3, 5 соответствует сумме шифров 11, 12 по тем же символам.
По шифру 13 отражается курсовая разница, возникающая в результате отражения в системе бухгалтерского учета, финансовой и иной отчетности одного и того же количества единиц иностранной валюты в отчетной валюте при изменении курса. Шифр 13 по символам 1, 3, 5 равен сумме шифров 10 и 07 за вычетом шифров 01, 04, 16:
13 = 10 - 01 - 04 + 07 - 16.
Шифр 13 по символам 1, 3, 5 соответствует сумме шифров 14, 15 по тем же символам.
Шифр 14 по символам 1, 3, 5 равен сумме шифров 11 и 08 за вычетом шифров 02, 05, 17:
14 = 11 - 02 - 05 + 08 - 17.
Шифр 15 по символам 1, 3, 5 равен сумме шифров 12 и 09 за вычетом шифров 03, 06, 18:
15 = 12 - 03 - 06 + 09 - 18.
По шифру 16 отражаются суммы, образовавшиеся в отчетном периоде, причиной возникновения которых не являются ни операции по привлечению и отзыву вкладов, ни изменения курса. Это те суммы, которые возникают, например, при изменении принадлежности клиента к сектору экономики, валюты вклада, сроков вклада, ошибочные записи и тому подобное.
Шифр 16 по символам 1, 3, 5 равен сумме шифров 17 и 18.
Расчет ставок вознаграждения
В отчете по символам 2, 4, 6 отражаются средневзвешенные ставки вознаграждения.
Ставка вознаграждения по шифру 01 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения шифров 02 и 03.
Ставка вознаграждения по шифру 02 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по текущим счетам юридических лиц на начало отчетного периода.
Ставка вознаграждения по шифру 03 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по текущим счетам физических лиц на начало отчетного периода.

04 шифры бойынша сыйақы ставкасы 05 және 06 шифрларының орташа алғандағы сыйақы ставкасы ретінде есептеледі.
05 шифры бойынша сыйақы ставкасы заңды тұлғалардың есепті кезеңнің басындағы ағымдағы есепшоттары бойынша нақты тартылған ақша сомасы бойынша орташа алғандағы сыйақы ставкасы есептеледі.
06 шифры бойынша сыйақы ставкасы жеке тұлғалардың есепті кезеңнің басындағы ағымдағы есепшоттары бойынша нақты тартылған ақша сомасы бойынша орташа алғандағы сыйақы ставкасы есептеледі.
07 шифры бойынша сыйақы ставкасы 08 және 09 шифрларының орташа алғандағы сыйақы ставкасы ретінде есептеледі.
08 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңде заңды тұлғалардың ағымдағы есепшоттарынан нақты қайтып алынған ақша сомасы бойынша орташа алғандағы сыйақы ставкасы ретінде есептеледі. 09 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңде жеке тұлғалардың ағымдағы есепшоттарынан нақты қайтып алынған ақша сомасы бойынша орташа алғандағы сыйақы ставкасы ретінде есептеледі.
10 шифры бойынша сыйақы ставкасы 11 және 12 шифрларының орташа алғандағы сыйақы ставкасы ретінде есептеледі.
11 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңнің аяғында заңды тұлғалардың ағымдағы есепшоттары бойынша нақты құралған сыйақы ставкасының орташа алғандағы шамасы ретінде есептеледі.
12 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңнің аяғында жеке тұлғалардың ағымдағы есепшоттары бойынша нақты құралған сыйақы ставкасының орташа алғандағы шамасы ретінде есептеледі.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 6 қосымша
N 6 нысан Айырбастау пункттерінің қолма-қол шетел валютасын
сатып алуы/сатуы туралы есеп
200 ___  жылғы  _____________
валюта бірліктерімен
____________________________________________________________________
1. Айырбастау пункттерінің қолма-қол шетел валютасын сатып алуы
____________________________________________________________________
Валютаның атауы       |Жол | Ең аз |Ең көп | Орташа | Жеке
|шиф.| бағам |бағам  |алынған |тұлға.
|ры  |(валюта|(валюта| бағам  |лардан
|    | бірлі.|бірлі. |(валюта |шетел
|    | гіне  | гіне  | бірлі. |валюта.
|    |теңге, |теңге, | гіне   | сын
|    |тиын)  |тиын)  | теңге, |сатып
|    |       |       |  тиын) | алу
|    |       |       |        |көлемі
____________________________________________________________________
А               Б      1      2        3        4
____________________________________________________________________
АҚШ доллары - барлығы          01
оның ішінде:
банктердің айырбастау
пункттері                      02
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың айырбастау
пункттері                      03
Ресей рублі - барлығы          04
оның ішінде:
банктердің айырбастау
пункттері                      05
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың айырбастау
пункттері                      06
ЕУРО - барлығы                 07
оның ішінде:
банктердің айырбастау
пункттері                      08
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың
айырбастау пункттері           09
____________________________________________________________________

Ставка вознаграждения по шифру 04 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения шифров 05 и 06.
Ставка вознаграждения по шифру 05 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически привлеченным суммам денег на текущие счета юридических лиц за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 06 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически привлеченным суммам денег на текущие счета физических лиц за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 07 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения шифров 08 и 09.
Ставка вознаграждения по шифру 08 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически отозванным суммам денег с текущих счетов юридических лиц за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 09 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически отозванным суммам денег с текущих счетов физических лиц за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 10 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения шифров 11 и 12.
Ставка вознаграждения по шифру 11 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по текущим счетам юридических лиц на конец отчетного периода.
Ставка вознаграждения по шифру 12 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок возна- граждения по текущим счетам физических лиц на конец отчетного периода.
___________________________________________________________________
Приложение N 6
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления банками
второго уровня и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности
об основных видах деятельности
Форма N 6 Отчет о покупке/продаже наличной
иностранной валюты обменными пунктами
за ________________200__года
1. Покупка наличной иностранной валюты обменными пунктам
в единицах валюты
___________________________________________________________________
Наименование валюты|Шифр |Наимень-|Наиболь-|Среневзве-|Объем покуп-
|стро-|ший курс|ший курс|шенный    |ки иностран-
|ки   |(тенге, |(тенге, |курс (тен-|ной валюты у
|     |тиын за |тиын за |ге, тиын  |физических
|     |единицу |единицу |за единицу|лиц
|     |валюты) |валюты) |валюты    |
___________________|_____|________|________|__________|____________
А         |  Б  |    1   |    2   |     3    |     4
___________________|_____|________|________|__________|____________
Доллар США - всего    01
в том числе:
обменные пункты       02
банков
обменные пункты       03
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
Российский рубль -    04
всегов том числе:
обменные пункты       05
банков
обменные пункты       06
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
ЕВРО - всего          07
в том числе:
обменные пункты       08
банков
обменные пункты       09
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций

2. Айырбастау пункттерінің қолма-қол шетел валютасын сатуы    ____________________________________________________________________
АҚШ доллары - барлығы          11
оның ішінде:
банктердің айырбастау
пункттері                      12
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың
айырбастау пункттері           13
Ресей рублі - барлығы          14
оның ішінде:
банктердің айырбастау
пункттері                      15
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың
айырбастау пункттері           16
ЕУРО - барлығы                 17
оның ішінде:
банктердің айырбастау
пункттері                      18
банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың
айырбастау пункттері           19
____________________________________________________________________
Филиал директоры ___________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер ___________________
(аты-жөні)
Орындаушы   ___________________   телефон ______________
(аты-жөні)
200 ___ ж. "___"_______________
N 6 нысанды толтыру ережесі
Айырбастау пункттерінің қолма-қол шетел валютасын сатып алуы/сатуы туралы есепті қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын жүзеге асыратын барлық айырбастау пункттері ай сайын жасайды.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың айырбастау пункттеріне (бұдан әрі мәтін бойынша ұйымдардың айырбастау пункттері) ұйымдардың (қызметінің бірден-бір түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлға) кредиттік серіктестіктердің және почта байланысы ұйымдарының айырбастау пункттері жатады.
Нысандардың символдары мен шифрларын толтыру былайша жүзеге асырылады.
01 шифры бойынша есепті айдағы тұтастай алғанда банктердің айырбастау пункттері және ұйымдардың айырбастау пункттері жеке тұлғалардан АҚШ долларын сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: 02 және 03 шифрларынан АҚШ долларын сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: 02 және 03 шифрларынан АҚШ долларын сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: АҚШ долларын сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: осы символ бойынша 02 және 03 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
02 шифры бойынша есепті айда банктердің айырбастау пункттерінің жеке тұлғалардан АҚШ долларын сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда АҚШ долларын сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда АҚШ долларын сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда АҚШ долларын сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатып алынған АҚШ доллары сомасы көрсетіледі.
03 шифры бойынша есепті айда ұйымдардың айырбастау пункттерінің жеке тұлғалардан АҚШ долларын сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда АҚШ долларын сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда АҚШ долларын сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда АҚШ долларын сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатып алынған АҚШ доллары сомасы көрсетіледі.
04 шифры бойынша есепті айдағы тұтастай алғанда банктердің айырбастау пункттері және ұйымдардың айырбастау пункттері жеке тұлғалардан ресей рублін сатып алу көлемі көрсетіледі.

2. Продажа наличной иностранной валюты обменными пунктами
в единицах валюты
___________________________________________________________________
Наименование валюты|Шифр |Наимень-|Наиболь-|Среневзве-|Объем прода-
|стро-|ший курс|ший курс|шенный    |жи иностран-
|ки   |(тенге, |(тенге, |курс (тен-|ной валюты
|     |тиын за |тиын за |ге, тиын  |физическим
|     |единицу |единицу |за единицу|лицам
|     |валюты) |валюты) |валюты    |
___________________|_____|________|________|__________|____________
А         |  Б  |    1   |    2   |     3    |     4
___________________|_____|________|________|__________|____________
Доллар США - всего    11
в том числе:
обменные пункты       12
банков
обменные пункты       13
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
Российский рубль -    14
всего
в том числе:
обменные пункты       15
банков
обменные пункты       16
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
ЕВРО - всего          17
в том числе:
обменные пункты       18
банков
обменные пункты       19
организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
-------------------------------------------------------------------
Директор филиала ___________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ___________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель _________________  телефон __________________
(Ф.И.О.)
"___"_______________ 200  г.
Правила заполнения формы N 6
Отчет о покупке/продаже наличной иностранной валюты обменными пунктами составляется ежемесячно всеми обменными пунктами, осуществляющими обменные операции с наличной иностранной валютой.
К обменным пунктам организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций (далее по тексту обменные пункты организаций), относятся обменные пункты организаций (юридических лиц, единственным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой), кредитных товариществ и организаций почтовой связи.
Заполнение символов и шифров формы осуществляется следующим образом.
По шифру 01 отражается объем покупки долларов США у физических лиц обменными пунктами банков и обменными пунктами организаций в целом за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки долларов США из шифров 02 и 03;
символ 2: указывается наибольший  курс покупки долларов США из шифров 02 и 03;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки долларов США;
символ 4: соответствует сумме шифров 02 и 03 по этому символу.
По шифру 02 отражается объем покупки долларов США у физических лиц обменными пунктами банков за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки долларов США за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс покупки долларов США за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки долларов США за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма купленных долларов США за отчетный месяц.
По шифру 03 отражается объем покупки долларов США у физических лиц обменными пунктами организаций за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки долларов США за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс покупки долларов США за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки долларов США за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма купленных долларов США за отчетный месяц.
По шифру 04 отражается объем покупки российских рублей у физических лиц обменными пунктами банков и обменными пунктами организаций в целом за отчетный месяц.

1 символы: 05 және 06 шифрларынан ресей рублін сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: 05 және 06 шифрларынан ресей рублін сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: ресей рублін сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: осы символ бойынша 05 және 06 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
05 шифры бойынша есепті айда банктердің айырбастау пункттерінің жеке тұлғалардан ресей рублін сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ресей рублін сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ресей рублін сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ресей рублін сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатып алынған ресей рублі сомасы көрсетіледі.
06 шифры бойынша есепті айда ұйымдардың айырбастау пункттерінің жеке тұлғалардан ресей рублін сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ресей рублін сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ресей рублін сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ресей рублін сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатып алынған ресей рублі сомасы көрсетіледі.
07 шифры бойынша есепті айдағы тұтастай алғанда банктердің айырбастау пункттері және ұйымдардың айырбастау пункттері жеке тұлғалардан ЕУРО сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: ЕУРО сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: 08 және 09 шифрларынан ЕУРО сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: 08 және 09 шифрларынан ЕУРО сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: осы символ бойынша 08 және 09 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
08 шифры бойынша есепті айда банктердің айырбастау пункттерінің жеке тұлғалардан ЕУРО сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ЕУРО сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ЕУРО сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ЕУРО сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатып алынған ЕУРО сомасы көрсетіледі.
09 шифры бойынша есепті айда ұйымдардың айырбастау пункттерінің жеке тұлғалардан ЕУРО сатып алу көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ЕУРО сатып алудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ЕУРО сатып алудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ЕУРО сатып алудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатып алынған ЕУРО сомасы көрсетіледі.
11 шифры бойынша есепті айдағы тұтастай алғанда банктердің айырбастау пункттері және ұйымдардың айырбастау пункттері жеке тұлғаларға АҚШ долларын сату көлемі көрсетіледі.

символ 1: указывается наименьший курс покупки российских рублей из шифров 05 и 06;
символ 2: указывается наибольший курс покупки российских рублей из шифров 05 и 06;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки российских рублей;
символ 4: соответствует сумме шифров 05 и 06 по этому символу.
По шифру 05 отражается объем покупки российских рублей у физических лиц обменными пунктами банков за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки российских рублей за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс покупки российских рублей за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки российских рублей за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма купленных российских рублей за отчетный месяц.
По шифру 06 отражается объем покупки российских рублей у физических лиц обменными пунктами организаций за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки российских рублей за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс покупки российских рублей за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки российских рублей за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма купленных российских рублей за отчетный месяц.
По шифру 07 отражается объем покупки ЕВРО у физических лиц обменными пунктами банков и обменными пунктами организаций в целом за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки ЕВРО;
символ 2: указывается наибольший курс покупки ЕВРО из шифров 08 и 09;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки ЕВРО из шифров 08 и 09;
символ 4: соответствует сумме шифров 08 и 09 по этому символу.
По шифру 08 отражается объем покупки ЕВРО у физических лиц обменными пунктами банков за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки ЕВРО за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс покупки ЕВРО за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки ЕВРО за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма купленных ЕВРО за отчетный месяц.
По шифру 09 отражается объем покупки ЕВРО у физических лиц обменными пунктами организаций за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс покупки ЕВРО за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс покупки ЕВРО за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс покупки ЕВРО за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма купленных ЕВРО за отчетный месяц.
По шифру 11 отражается объем продажи долларов США физическим лицам обменными пунктами банков и обменными пунктами организаций в целом за отчетный месяц.

1 символы: 12 және 13 шифрларынан АҚШ долларын сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: 12 және 13 шифрларынан АҚШ долларын сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: АҚШ долларын сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: осы символ бойынша 12 және 13 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
12 шифры бойынша есепті айда банктердің айырбастау пункттерінің жеке тұлғаларға АҚШ долларын сату көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда АҚШ долларын сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда АҚШ долларын сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда АҚШ долларын сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатылған АҚШ доллары сомасы көрсетіледі.
13 шифры бойынша есепті айда ұйымдардың айырбастау пункттерінің жеке тұлғаларға АҚШ долларын сату көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда АҚШ долларын сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда АҚШ долларын сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда АҚШ долларын сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатылған АҚШ доллары сомасы көрсетіледі.
14 шифры бойынша есепті айдағы тұтастай алғанда банктердің айырбастау пункттері және ұйымдардың айырбастау пункттері жеке тұлғаларға ресей рублін сату көлемі көрсетіледі.
1 символы: 15 және 16 шифрларынан ресей рублін сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: 15 және 16 шифрларынан ресей рублін сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: ресей рублін сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: осы символ бойынша 05 және 06 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
15 шифры бойынша есепті айда банктердің айырбастау пункттерінің жеке тұлғаларға ресей рублін сату көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ресей рублін сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ресей рублін сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ресей рублін сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатылған ресей рублі сомасы көрсетіледі.
16 шифры бойынша есепті айда ұйымдардың айырбастау пункттерінің жеке тұлғаларға ресей рублін сату көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ресей рублін сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ресей рублін сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ресей рублін сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатылған ресей рублі сомасы көрсетіледі.
17 шифры бойынша есепті айдағы тұтастай алғанда банктердің айырбастау пункттері және ұйымдардың айырбастау пункттері жеке тұлғаларға ЕУРО сату көлемі көрсетіледі.

символ 1: указывается наименьший курс продажи долларов США из шифров 12 и 13;
символ 2: указывается наибольший курс продажи долларов США из шифров 12 и 13;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи долларов США;
символ 4: соответствует сумме шифров 12 и 13 по этому символу.
По шифру 12 отражается объем продажи долларов США физическим лицам обменными пунктами банков за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс продажи долларов США за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс продажи долларов США за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи долларов США за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма проданных долларов США за отчетный месяц.
По шифру 13 отражается объем продажи долларов США физическим лицам обменными пунктами организаций за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс продажи долларов США за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс продажи долларов США за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи долларов США за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма проданных долларов США за отчетный месяц.
По шифру 14 отражается объем продажи российских рублей физическим лицам обменными пунктами банков и обменными пунктами организаций в целом за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс продажи российских рублей из шифров 15 и 16;
символ 2: указывается наибольший курс продажи российских рублей из шифров 15 и 16;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи российских рублей;
символ 4: соответствует сумме шифров 15 и 16 по этому символу.
По шифру 15 отражается объем продажи российских рублей физическим лицам обменными пунктами банков за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс продажи российских рублей за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс продажи российских рублей за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи российских рублей за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма проданных российских рублей за отчетный месяц.
По шифру 16 отражается объем продажи российских рублей физическим лицам обменными пунктами организаций за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс продажи российских рублей за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс продажи российских рублей за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи российских рублей за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма проданных российских рублей за отчетный месяц.
По шифру 17 отражается объем продажи ЕВРО физическим лицам обменными пунктами банков и обменными пунктами организаций в целом за отчетный месяц.

1 символы: 18 және 19 шифрларынан ЕУРО сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: 18 және 19 шифрларынан ЕУРО сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: 18 және 19 шифрларынан ЕУРО сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: осы символ бойынша 18 және 19 шифрларының сомасына сәйкес келеді.
18 шифры бойынша есепті айда банктердің айырбастау пункттерінің жеке тұлғаларға ЕУРО сату көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ЕУРО сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ЕУРО сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ЕУРО сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатылған ЕУРО сомасы көрсетіледі.
19 шифры бойынша есепті айда ұйымдардың айырбастау пункттерінің жеке тұлғаларға ЕУРО сату көлемі көрсетіледі.
1 символы: есепті айда ЕУРО сатудың ең аз бағамы көрсетіледі;
2 символы: есепті айда ЕУРО сатудың ең көп бағамы көрсетіледі;
3 символы: есепті айда ЕУРО сатудың орташа алынған бағамы көрсетіледі;
4 символы: есепті айда сатылған ЕУРО сомасы көрсетіледі.
Орташа алынған бағам былайша анықталады:
K1 x Q1 + K2 x Q2 + ... + Kn x Qn
К ор.=---------------------------------------
Q1 + Q2 + ... + Qn
мұндағы:  Kn  -  n-ші мәміле бойынша бағам,
Qn - n-ші мәміле бойынша көлем.
Айырбастау пунктінің қолма-қол АҚШ долларын орташа алынған сату бағамын есептеу мысалы.
Айырбастау пункті халыққа бір айда 2 000 АҚШ долларын сатты:
200 АҚШ долларын 1 АҚШ доллары үшін 150 теңге бағамымен;
500 АҚШ долларын 1 АҚШ доллары үшін 151 теңге бағамымен;
700 АҚШ долларын 1 АҚШ доллары үшін 152 теңге бағамымен;
600 АҚШ долларын 1 АҚШ доллары үшін 153 теңге бағамымен.
Айырбастау пунктінің  қолма-қол АҚШ долларын орташа алынған сату бағамы мынаған тең:
200 х 150 + 500 х 151 + 700 х 152 + 600 х 153
К ор.= --------------------------------------------- = 151,85
200 + 500 +700 + 600
Қолма-қол АҚШ долларын халыққа облыстар бойынша орташа алынған сату бағамын есептеу мысалы.
Банктердің айырбастау пункттері бір айда валютаның бір бірлігіне 151 теңге орташа алынған бағаммен (12 шифры бойынша 3 символы) халыққа 8 000 000 АҚШ долларын сатты (12 шифры бойынша 4 символы).
Ұйымдардың айырбастау пункттері бір айда валютаның бір бірлігіне 152 теңге орташа алынған бағаммен (13 шифры бойынша 3 символы) халыққа 400 000 АҚШ долларын сатты (13 шифры бойынша 4 символы).
Облыстар бойынша қолма-қол АҚШ долларын орташа алынған сату бағамы мынаған тең:
8 000 000 х 151 + 400 000 х 152
Кор.= --------------------------------- = 151,05 (11 шифры бойынша
8 000 000  +  400 000                       3 символы)
Есепте банктер филиалдарының айырбастау пункттерінің, дербес банктердің айырбастау пункттерінің және ұйымдардың айырбастау пункттерінің атауларын көрсетпестен облыстар бойынша жиынтық деректерді ғана көрсеткен дұрыс.

символ 1: указывается наименьший курс продажи ЕВРО из шифров 18 и 19;
символ 2: указывается наибольший курс продажи ЕВРО из шифров 18 и 19;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи ЕВРО;
символ 4: соответствует сумме шифров 18 и 19 по этому символу.
По шифру 18 отражается объем продажи ЕВРО физическим лицам обменными пунктами банков за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс продажи ЕВРО за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс продажи ЕВРО за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи ЕВРО за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма проданных ЕВРО за отчетный месяц.
По шифру 19 отражается объем продажи ЕВРО физическим лицам обменными пунктами организаций за отчетный месяц.
символ 1: указывается наименьший курс продажи ЕВРО за отчетный месяц;
символ 2: указывается наибольший курс продажи ЕВРО за отчетный месяц;
символ 3: указывается средневзвешенный курс продажи ЕВРО за отчетный месяц;
символ 4: указывается сумма проданных ЕВРО за отчетный месяц.
Средневзвешенный курс определяется следующим образом:
K1 x Q1 + K2 x Q2 + ... + Kn x Qn
К ср.= -----------------------------------------
Q1 + Q2 + ... + Qn
где Kn - курс по n-ной сделке,
Qn - объем по n-ной сделке.
Пример расчета средневзвешенного курса продажи
наличных долларов США обменным пунктом
Обменным пунктом за месяц было продано населению 2 000 долларов США:
200 долларов США по курсу 150 тенге за 1 доллар США;
500 долларов США по курсу 151 тенге за 1 доллар США;
700 долларов США по курсу 152 тенге за 1 доллар США;
600 долларов США по курсу 153 тенге за 1 доллар США.
Средневзвешенный курс продажи наличных долларов США обменным пунктом равен:
200 х 150 + 500 х 151 + 700 х 152 + 600 х 153
К ср.= --------------------------------------------- = 151,85
200 + 500 +700 + 600
Пример расчета средневзвешенного курса продажи
наличных долларов США населению по области
Обменными пунктами банков за месяц было продано населению 8 000 000 долларов США (символ 4 по шифру 12) по средневзвешенному курсу 151 тенге за единицу валюты (символ 3 по шифру 12).
Обменными пунктами организаций за месяц было продано населению 400 000 долларов США (символ 4 по шифру 13) по средневзвешенному курсу 152 тенге за единицу валюты (символ 3 по шифру 13).
Средневзвешенный курс продажи долларов США по области равен:
8 000 000 х 151 + 400 000 х 152
К ср.= ------------------------------- = 151,05 (символ 3 по
8 000 000  +  400 000                шифру 11)
В отчете следует указывать только сводные данные по области без выделения названий обменных пунктов филиалов банков, обменных пунктов самостоятельных банков и обменных пунктов организаций.

Операция болмаған жағдайда, бірақ шетел валютасын сатып алу/сату бойынша айырбастау бағамы белгіленгенде есепте 1 және 2 символдары бойынша ең аз және ең көп бағам көрсетілуі тиіс.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 7 қосымша
N 7 нысан
200__ жылғы _____________
Шаруа (фермерлік) қожалығына берілген заемдар және
олар бойынша сыйақы ставкалары туралы есеп
мың теңгемен
____________________________________________________________________
|   |      валютамен, қысқа     |     валютамен, ұзақ
|   |         мерзімді:         |        мерзімді:
|Жол|________________________________________________________
|шиф. ұлттық |еркін ай.|валюта. | ұлттық  |еркін ай.|валюта.
|ры |        |налыста. |ның     |         |налыста. |ның
|   |        |ғы       |басқа   |         |ғы       |басқа
|   |        |         |түрле.  |         |         |түрле.
|   |        |         |рімен   |         |         |рімен
|   |_______________________________________________________
|   со.|сый. |со.|сый. |со.|сый.|со.|сый. |со.|сый. |со.|сый.
|   ма.|ақы. |ма.|ақы. |ма.|ақы.|ма.|ақы. |ма.|ақы. |ма.|ақы.
|   сы |ның  |сы |ның  |сы |ның |сы |ның  |сы |ның  |сы |ның
|   |  |ор.  |   |ор.  |   |ор. |   |ор.  |   |ор.  |   |ор.
|   |  |таша |   |таша |   |таша|   |таша |   |таша |   |таша
|   |  |алын.|   |алын.|   |алын.   |алын.|   |алын.|   алын.
|   |  | ған |   | ған |   |ған |   |ған  |   |ған  |   |ған
|   |  |став.|   |став.|   |став.   |став.|   |став.|   став.
|   |  |касы,|   |касы,|   |касы,   |касы,|   |касы,|   касы,
|   |  |  %  |   |  %  |   |  % |   |  %  |   |  %  |   | %
____________________________________________________________________
А   | Б |1 |  2  | 3 |  4  | 5 |  6 | 7 |  8  | 9 | 10  |11 | 12
____________________________________________________________________
1. Есепті
кезең
басында
шаруа
(фермер.
лік)
қожалы.
ғына
берілген
заем
бойынша
несиелік
берешек
және
мерзімі
өткен
берешек   01
2. Есепті
кезеңде
шаруа
(фермер.
лік)
қожалы.
ғына
берілген
заемдар   02
3. Есепті
кезеңде
шаруа
(фермер.
лік)
қожалы.
ғына
берілген
заем
бойынша
несиелік
берешек
және
мерзімі
өткен
берешек   03
4. Есепті
кезең
аяғында
шаруа
(фермер.
лік)
қожалы.
ғына
берілген
заем
бойынша
несиелік
берешек
және
мерзімі
өткен
берешек   04
5. Бағам.
дық
айырма    05     х         х         х        х        х         х
6. Есепті
кезеңде
құрылған,
шаруа
(фермер.
лік)
қожалы.
ғына
берілген
заемдар
көлемін.
дегі
басқа
өзге.
рістер    06     х         х         х        х        х         х

В случае отсутствия операций, но установления обменных курсов по покупке/продаже иностранной валюты, в отчете следует отражать наименьшие и наибольшие курсы по символам 1 и 2.
Приложение N 7
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления банками
второго уровня и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности
об основных видах деятельности
Форма N 7 Отчет о займах крестьянским (фермерским)
хозяйствам и ставках вознаграждения по ним
за ________________200__года
в тысячах тенге
___________________________________________________________________
|Шифр |          краткосрочные в валюте:
|стро-|___________________________________________
|ки   |национальной |   свободно-  | других видах
|     |             |конвертируемой|    валют
|     |_____________|______________|______________
|     |сумма|средне-|сумма|средне- |сумма|средне-
|     |     |взве-  |     |взвешен-|     |взвешен-
|     |     |шенная |     |ная     |     |ная
|     |     |ставка |     |ставка  |     |ставка
|     |     |вознаг-|     |вознаг- |     |вознаг-
|     |     |ражде- |     |рожде-  |     |рожде-
|     |     |ния, % |     |ния, %  |     |ния,%
_________________|_____|_____|_______|_____|________|_____|________
А        |  Б  |  1  |   2   |  3  |    4   |  5  |    6
_________________|_____|_____|_______|_____|________|_____|________
1. Ссудная
задолженность и
просроченная
задолженность по
займам,
предоставленным
крестьянским
(фермерским)
хозяйствам, на
начало
отчетного периода   01
___________________________________________________________________
2. Займы,
предоставленные
крестьянским
(фермерским)
хозяйствам за
отчетный период     02
___________________________________________________________________
3. Ссудная
задолженность и
просроченная
задолженность,
погашенные
крестьянскими
(фермерскими)
хозяйствами за
отчетный период     03 ___________________________________________________________________
4. Ссудная
задолженность и
просроченная
задолженность по
займам,
предоставленным
крестьянским
(фермерским)
хозяйствам, на
конец отчетного
периода             04 ___________________________________________________________________
5. Курсовая
разница             05           х              х              х ___________________________________________________________________
6. Другие
изменения в
объеме займов,
предоставленных
крестьянским
(фермерским)
хозяйствам,
образовавшиеся
за отчетный
период              06           х              х              х ___________________________________________________________________

7. Есепті
кезең
аяғында
шаруа
(фермер.
лік)
қожалы.
ғына
берілген
заемдар
бойынша
мерзімі
өткен
берешек   07
____________________________________________________________________
Төраға ________________         Орындаушы __________________
(аты-жөні)                          (аты-жөні)
__________________
телефоны
Бас бухгалтер ________________  "___"_____________ 200_ж.
(аты-жөні)
N7 нысанды толтыру ережесі
"Шаруа (фермерлік) қожалығына берілген заемдар және олар бойынша сыйақы ставкалары туралы есепті" резиденттермен (жеке тұлғалармен (шаруа (фермерлік) қожалықтарымен) заемдар бойынша операцияларды жүзеге асыратын барлық банктер ай сайын N 7 нысан бойынша жасайды. Есеп банк бойынша тұтастай және Астана мен Алматы қалаларын бөлек алғанда облыстар бөлігінде мың теңгемен ұсынылады.
Нысанның символдары мен шифрларын толтыру мынадай түрде жүзеге асырылады.
01 шифры  - шаруа (фермерлік) қожалығына берілген заемдар бойынша несиелік берешек және мерзімі өткен берешектің қалдық сомасы есепті кезеңнің басындағы валюта түрлері бойынша көрсетіледі. 01 шифры барлық символдар бойынша алдыңғы айдың есебінің осы символдары бойынша 04 шифрына тең болады.
02 шифры - шаруа (фермерлік) қожалығына берілген қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді  заемдарының сомасы есепті кезеңнің басындағы валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
Егер осы немесе басқа есепшоттар бойынша  ақша берілмеген болса, онда 02 шифры бойынша нөлдер көрсетіледі.
03 шифры - заем бойынша мерзімі өткен берешектерді өтеген соманы қоса алғанда, есепті кезеңде  шаруа (фермерлік) қожалықтары өтеген заемдардың сомалары көрсетіледі.
04 шифры - шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар бойынша несиелік берешек және мерзімі өткен берешек қалдықтарының сомасы есепті кезең аяғында валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
05 шифры бойынша бағам өзгерген кезде есепті валютадағы шетел валютасы бірлігін дәл осы санымен бухгалтерлік есеп жүйесінде, қаржылық және өзге есепте көрсету нәтижесінде пайда болған  бағамдық айырмашылық көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 05 шифры 01, 02 және 06 шифрларын қоспағанда, 04 және 03 шифрлары сомасына тең:
05 = 04 - 01 - 02 + 03 - 06
06 шифры бойынша пайда болу себептері заемдарды беру және өтеу бойынша операциялар да емес, бағамның өзгеруі де емес болып табылатын есепті кезеңде пайда болған сомалар көрсетіледі. Бұл сомалар, мысалы, клиенттің  экономиканың қай секторына жататыны, заем валютасы, заем мерзімдері өзгергенде, қате жазбалар және сол сияқтылар болғанда пайда болатын сомалар.
07 шифры - шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешектер қалдығының сомасы есепті кезеңнің басында валюта түрлері бойынша көрсетіледі.
1, 3, 5, 7, 9, 11 символдары бойынша 07 шифры  аз немесе сол символдар бойынша 04 шифрына тең.
Сыйақы ставкаларын есептеу
Есепте 2, 4, 6, 8, 10, 12 символдары бойынша алғашқы шартқа сәйкес берілген заемдар бойынша сыйақы ставкаларынан шығатын орташа алынған сыйақы ставкалары көрсетіледі.

7. Просроченная
задолженность
по займам,
предоставленным
крестьянским
(фермерским)
хозяйствам, на
конец отчетного
периода             07
___________________________________________________________________
Продолжение таблицы
__________________________________________________
|         долгосрочные в валюте:            |
|___________________________________________|
|национальной |   свободно-  | других видах |
|             |конвертируемой|    валют     |
|_____________|______________|______________|
|сумма|средне-|сумма|средне- |сумма|средне- |
|     |взве-  |     |взвешен-|     |взвешен-|
|     |шенная |     |ная     |     |ная     |
|     |ставка |     |ставка  |     |ставка  |
|     |вознаг-|     |вознаг- |     |вознаг- |
|     |ражде- |     |рожде-  |     |рожде-  |
|     |ния, % |     |ния, %  |     |ния,    |
______|_____|_______|_____|________|_____|________|
А  |  7  |   8   |  9  |   10   |  11 |    12  |
______|_____|_______|_____|________|_____|________|
1
2
3
4
5               х             х               х
6               х             х               х
7
___________________________________________________
Председатель ________  Исполнитель __________  __________
(Ф.И.О.)               (Ф.И.О.)     телефон
Главный бухгалтер ___________________    "__"________ 200__г.
(Ф.И.О.)
Правила заполнения формы N 7
"Отчет о займах крестьянским (фермерским) хозяйствам и ставках вознаграждения по ним" по форме N 7 составляется ежемесячно всеми банками, осуществляющими операции по займам с резидентами (физическими лицами (крестьянскими (фермерскими) хозяйствами). Отчет представляется в тысячах тенге в целом по банку и в разрезе областей с выделением городов Астана и Алматы.
Заполнение символов и шифров формы осуществляется следующим образом.
Шифр 01 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным крестьянским (фермерским) хозяйствам, по видам валют на начало отчетного периода. Шифр 01 по всем символам равен шифру 04 по тем же символам отчета за предыдущий месяц.
Шифр 02 - отражаются суммы краткосрочных и долгосрочных займов, предоставленных крестьянским (фермерским) хозяйствам за отчетный период, по видам валют.
Если по тем или иным счетам не было выдачи, то по шифру 02 показываются нули.
Шифр 03 - отражаются суммы займов, погашенных крестьянскими (фермерскими) хозяйствами за отчетный период, включая суммы погашенной просроченной задолженности по займам.
Шифр 04 - отражаются суммы остатков ссудной задолженности и просроченной задолженности по займам, предоставленным крестьянским (фермерским) хозяйствам, по видам валют на конец отчетного периода.
По шифру 05 отражается курсовая разница, возникающая в результате отражения в системе бухгалтерского учета, финансовой и иной отчетности одного и того же количества единиц иностранной валюты в отчетной валюте при изменении курса.
Шифр 05 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 равен: сумме шифров 04 и 03 за вычетом шифров 01, 02 и 06:
05 = 04 - 01 - 02 + 03 - 06.
По шифру 06 отражаются суммы, образовавшиеся в отчетном периоде, причиной возникновения которых не являются ни операции по предоставлению и погашению займов, ни изменения курса. Это те суммы, которые возникают, например, при изменении принадлежности клиента к сектору экономики, валюты займа, сроков займа, списание безнадежных долгов, отнесение сумм основного долга на счета просроченной и блокированной задолженности клиентов по займам банка, ошибочные записи и тому подобное.
Шифр 07 - отражаются суммы остатков просроченной задолженности по займам, предоставленным крестьянским (фермерским) хозяйствам, по видам валют на конец отчетного периода.
Шифр 07 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11 меньше или равен шифру 04 по тем же символам.
Расчет ставок вознаграждения
В отчете по символам 2, 4, 6, 8, 10, 12 отражаются средневзвешенные ставки вознаграждения, исходя из ставок вознаграждения за предоставленные займы согласно первоначальным договорам.

01 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңнің басында шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар және мерзімі өткен заемдар бойынша нақты пайда болған сыйақы ставкаларының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі. 01 шифры бойынша сыйақы ставкасын  есептеген кезде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар бойынша несиелік берешектің сомасы сияқты мерзімі өткен берешек те есепке алынатынын ескеру керек.
02 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңдегі шаруа (фермерлік) қожалықтарына нақты берілген заемдар бойынша орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі.
03 шифры бойынша сыйақы ставкасы  есепті кезеңдегі шаруа (фермерлік) қожалықтарының нақты өтелген заемдары бойынша орташа алынған сыйақы ставкалары сияқты есептеледі. 03 шифры бойынша сыйақы ставкаларын есептеген кезде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар бойынша несиелік берешектің сомасы сияқты мерзімі өткен берешек те есепке алынатынын ескеру керек.
04 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңнің аяғындағы шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар және мерзімі өткен заемдар бойынша нақты пайда болған сыйақы ставкаларының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі. 04 шифры бойынша сыйақы ставкасын  есептеген кезде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар бойынша несиелік берешектің сомасы сияқты мерзімі өткен берешек те есепке алынатынын ескеру керек.
07 шифры бойынша сыйақы ставкасы есепті кезеңнің аяғындағы шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілген заемдар және мерзімі өткен заемдар бойынша нақты пайда болған сыйақы ставкаларының орташа алынған көлемі сияқты есептеледі.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 8 қосымша
N 8 нысан  200__жылғы ________________
Банкаралық заемдар және банк салымдары бойынша есеп
1. Берілген заемдар және орналастырылған салымдар
валютаның мың бірлігімен
____________________________________________________________________
|   |        Ұлттық валюта    |          USD
Заем,   |Ба.|__________________________________________________
салым    |ған|   Заемдар  |  Салымдар  |  Заемдар   | Салымдар
мерзімі  |шиф.__________________________________________________
|ры |Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый.
|   |кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы.
|   |де    |ның  |де    |ның  |де    |ның  |де    |ның
|   |беріл.|орта.|орна. |орта.|беріл.|орта.|орна. |орта.
|   |гені  | ша  |ласты.|ша   |гені  |ша   |ласты.|ша
|   |      |алын.|рылға.|алын.|      |алын.|рылға.|алын.
|   |      |ған  |ны    |ған  |      | ған |ны    | ған
|   |      |став.|      |став.|      |став.|      |став.
|   |      |касы,|      |касы,|      |касы,|      |касы,
|   |      |  %  |      |  %  |      |  %  |      | %
____________________________________________________________________

Ставка вознаграждения по шифру 01 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам крестьянских (фермерских) хозяйств на начало отчетного периода. При расчете ставки вознаграждения по шифру 01 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным крестьянским (фермерским) хозяйствам.
Ставка вознаграждения по шифру 02 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически предоставленным займам крестьянским (фермерским) хозяйствам за отчетный период.
Ставка вознаграждения по шифру 03 рассчитывается как средневзвешенная ставка вознаграждения по фактически погашенным займам крестьянскими (фермерскими) хозяйствами за отчетный период. При расчете ставки вознаграждения по шифру 03 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным крестьянским (фермерским) хозяйствам.
Ставка вознаграждения по шифру 04 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по займам и просроченным займам крестьянских (фермерских) хозяйств на конец отчетного периода. При расчете ставки вознаграждения по шифру 04 следует учитывать как суммы ссудной задолженности, так и просроченной задолженности по займам, предоставленным крестьянским (фермерским) хозяйствам.
Ставка вознаграждения по шифру 07 рассчитывается как средневзвешенная величина фактически сложившихся ставок вознаграждения по просроченным займам крестьянских (фермерских) хозяйств на конец отчетного периода.
Приложение N 8
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления банками
второго уровня и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности
об основных видах деятельности
Форма N 8 Отчет по межбанковским займам
и вкладам банка
за ________________200__года
1. Предоставленные займы и размещенные вклады
в тысячах единиц валюты
___________________________________________________________________
Срок займа, |Шифр | Национальная валюта  |          USD
вклада   |стро-|______________________|________________________
|ки   |    Займы  |   Вклады |  Займы    |    Вклады
|     |___________|__________|___________|____________
|     |Пре- |Сред-|Раз-|Сред-|Пре- |Сред-|Раз-|Сред-
|     |дос- |невз-|ме- |невз-|дос- |невз-|ме- |невз-
|     |тав- |ве-  |щен-|ве-  |тав- |ве-  |щен-|вешен-
|     |лен- |шен- |ные |шен- |лен- |шен- |ные |ная
|     |ные  |ная  |за  |ная  |ные  |ная  |за  |ставка
|     |за   |став-|от- |став-|за   |став-|от- |вознаг-
|     |от-  |ка   |чет-|ка   |от-  |ка   |чет-|рожде-
|     |чет- |воз- |ный |воз- |чет- |воз- |ный |ния,
|     |ный  |наг- |пе- |наг- |ный  |наг- |пе- |%
|     |пе-  |рож- |риод|рож- |пе-  |рож- |риод|
|     |риод |де-  |    |де-  |риод |де-  |    |
|     |     |ния,%|    |ния,%|     |ния,%|    |
_____________|_____|_____|_____|____|_____|_____|_____|____|______

А        Б    1      2      3     4      5     6      7     8
____________________________________________________________________
1. резидент
банктер        01
1 айға дейін   02
1 айдан астам  03
2. резидент
емес банктер   04
1 айға дейін   05
1 айдан астам  06
Олардың ішінде:
Ресей
Федерациясының
банктері       07
1 айға дейін   08
1 айдан астам  09
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________________
EURO            |         RUR
___________________________________________________
Заемдар  |  Салымдар  |  Заемдар   | Салымдар
___________________________________________________
Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый.
кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы.
де    |ның  |де    |ның  |де    |ның  |де    |ның
беріл.|орта.|орна. |орта.|беріл.|орта.|орна. |орта.
гені  | ша  |ласты.|ша   |гені  |ша   |ласты.|ша
|алын.|рылға.|алын.|      |алын.|рылға.|алын.
|ған  |ны    |ған  |      | ған |ны    | ған
|став.|      |став.|      |став.|      |став.
|касы,|      |касы,|      |касы,|      |касы,
|  %  |      |  %  |      |  %  |      |  %
____________________________________________________
9    10     11     12     13    14    15    16
____________________________________________________
____________________________________________________
2. Алынған заемдар және тартылған салымдар
валютаның мың бірлігінде
____________________________________________________________________
|   |        Ұлттық валюта    |          USD
Заем,   |Ба.|__________________________________________________
салым    |ған|   Заемдар  |  Салымдар  |  Заемдар   | Салымдар
мерзімі  |шиф.__________________________________________________
|ры |Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый.
|   |кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы.
|   |де    |ның  |де    |ның  |де    |ның  |де    |ның
|   |беріл.|орта.|орна. |орта.|беріл.|орта.|орна. |орта.
|   |гені  | ша  |ласты.|ша   |гені  |ша   |ласты.|ша
|   |      |алын.|рылға.|алын.|      |алын.|рылға.|алын.
|   |      |ған  |ны    |ған  |      | ған |ны    | ған
|   |      |став.|      |став.|      |став.|      |став.
|   |      |касы,|      |касы,|      |касы,|      |касы,
|   |      |  %  |      |  %  |      |  %  |      | %
____________________________________________________________________
А        Б    1      2      3     4      5     6      7     8
____________________________________________________________________

А     |  Б  |  1  |  2  |  3 |  4  |  5  |  6  |  7 |   8
_____________|_____|_____|_____|____|_____|_____|_____|____|______
1. банки-
резиденты      01
до 1 месяца    02
свыше 1
месяца         03
2. банки-
нерезиденты    04
до 1 месяца    05
свыше 1
месяца         06
из них:
банки
Российской
Федерации      07
до 1 месяца    08
свыше 1
месяца         09
___________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_______________________________________________
EURO         |          RUR           |
______________________|________________________|
Займы  |   Вклады |  Займы    |    Вклады  |
___________|__________|___________|____________|
Пре- |Сред-|Раз-|Сред-|Пре- |Сред-|Раз-|Сред-  |
дос- |невз-|ме- |невз-|дос- |невз-|ме- |невз-  |
тав- |ве-  |щен-|ве-  |тав- |ве-  |щен-|вешен- |
лен- |шен- |ные |шен- |лен- |шен- |ные |ная    |
ные  |ная  |за  |ная  |ные  |ная  |за  |ставка |
за   |став-|от- |став-|за   |став-|от- |вознаг-|
от-  |ка   |чет-|ка   |от-  |ка   |чет-|рожде- |
чет- |воз- |ный |воз- |чет- |воз- |ный |ния,   |
ный  |наг- |пе- |наг- |ный  |наг- |пе- |%      |
пе-  |рож- |риод|рож- |пе-  |рож- |риод|       |
риод |де-  |    |де-  |риод |де-  |    |       |
|ния,%|    |ния,%|     |ния,%|    |       |
_____|_____|____|_____|_____|_____|____|_______|
9  | 10  | 11 |  12 | 13  | 14  | 15 |  16   |
_____|_____|____|_____|_____|_____|____|_______|
2. Полученные займы и привлеченные вклады
в тысячах единиц валюты
__________________________________________________________________
Срок займа,|Шифр | Национальная валюта   |          USD
вклада  |стро-|_______________________|_______________________
|ки   |    Займы  |   Вклады  |  Займы    |    Вклады
|     |___________|___________|___________|___________
|     |Полу-|Сред-|Прив-|Сред-|Полу-|Сред-|Прив-|Сред-
|     |чен- |невз-|ле-  |невз-|чен- |невз-|ле-  |невз-
|     |ные  |ве-  |чен- |ве-  |ные  |ве-  |чен- |вешен-
|     |за   |шен- |ные  |шен- |за   |шен- |ные  |ная
|     |от-  |ная  |за   |ная  |от-  |ная  |за   |ставка
|     |чет- |став-|от-  |став-|чет- |став-|от-  |воз-
|     |ный  |ка   |чет- |ка   |ный  |ка   |чет- |наг-
|     |пе-  |воз- |ный  |воз- |пе-  |воз- |ный  |рож,
|     |риод |наг- |пе-  |наг- |риод |наг- |пе-  |дения,
|     |     |рож- |риод |рож- |     |рож- |риод |%
|     |     |де-  |     |де-  |     |де-  |     |
|     |     |ния,%|     |ния,%|     |ния,%|     |
____________|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|______
А    |  Б  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |   8
____________|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|_____|______

1. резидент
банктер        10
1 айға дейін   11
1 айдан астам  12
2. резидент
емес банктер   13
1 айға дейін   14
1 айдан астам  15
Олардың ішінде:
Ресей
Федерациясының
банктері       16
1 айға дейін   17
1 айдан астам  18
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
___________________________________________________
EURO            |         RUR
___________________________________________________
Заемдар  |  Салымдар  |  Заемдар   | Салымдар
___________________________________________________
Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый. |Есепті|Сый.
кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы. |кезең.|ақы.
де    |ның  |де    |ның  |де    |ның  |де    |ның
беріл.|орта.|орна. |орта.|беріл.|орта.|орна. |орта.
гені  | ша  |ласты.|ша   |гені  |ша   |ласты.|ша
|алын.|рылға.|алын.|      |алын.|рылға.|алын.
|ған  |ны    |ған  |      | ған |ны    | ған
|став.|      |став.|      |став.|      |став.
|касы,|      |касы,|      |касы,|      |касы,
|  %  |      |  %  |      |  %  |      |  %
____________________________________________________
9    10     11     12     13    14    15    16
____________________________________________________
____________________________________________________
Төраға  _______________________________
(аты-жөні)
Бас бухгалтер _________________________
(аты-жөні)
Орындаушы __________________      _____________________
(аты-жөні)                 телефоны
"___"_______________ 200  ж.
N 8 нысанды толтыру ережесі
N 8 нысан бойынша "Банкаралық заемдар және банк салымдары бойынша есеп" заемдарды беру/алу және салымдарды орналастыру/тарту бойынша банкаралық операцияларды жүзеге асыратын барлық банктер апта сайын жасайды. Есеп валютаның мың бірлігінде филиалдар бойынша деректерді ескере отырып банк бойынша жалпы алғанда ұсынылады.
Нысанның символдары мен шифрлары былайша толтырылады.
1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 символдар бойынша 01 шифр мынаған тең: 02 шифр плюс сол символдар бойынша 03 шифрі.
1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 символдар бойынша 04 шифр мынаған тең: 05 шифр плюс сол символдар бойынша 06 шифрі.
1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 символдар бойынша 07 шифр мынаған тең: 08 шифр плюс сол символдар бойынша 09 шифрі.
1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 символдар бойынша 10 шифр мынаған тең: 11 шифр плюс сол символдар бойынша 12 шифрі.
1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 символдар бойынша 13 шифр мынаған тең: 14 шифр плюс сол символдар бойынша 15 шифрі.
1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 символдар бойынша 16 шифр мынаған тең: 17 шифр плюс сол символдар бойынша 18 шифрі.
Орташа алынған сыйақы ставкасы былайша айқындалады:

1. банки-
резиденты     10
до 1 месяца   11
Свыше 1
месяца        12
2. банки-
нерезиденты   13
до 1 месяца   14
свыше 1
месяца        15
из них:
банки
Российской
Федерации     16
до 1 месяца   17
свыше 1
месяца        18
________________________________________________________________
Продолжение таблицы
__________________________________________________
EURO           |          RUR            |
________________________|_________________________|
Займы   |   Вклады  |  Займы     |    Вклады  |
____________|___________|____________|____________|
Полу- |Сред-|Прив-|Сред-|Полу- |Сред-|Прив-|Сред- |
ченные|невз-|ле-  |невз-|ченные|невз-|ле-  |невз- |
за от-|ве-  |чен- |ве-  |за от-|ве-  |чен- |ве-   |
четный|шен- |ные  |шен- |четный|шен- |ные  |шен-  |
пе-   |ная  |за   |ная  |пе-   |ная  |за   |ная   |
риод  |став-|от-  |став-|риод  |став-|от-  |став- |
|ка   |чет- |ка   |      |ка   |чет- |рожде-|
|воз- |ный  |воз- |      |воз- |ный  |ния,  |
|наг- |пе-  |наг- |      |наг- |пе-  |%     |
|рож- |риод |рож- |      |рож- |риод |      |
|де-  |     |де-  |      |де-  |     |      |
|ния,%|     |ния,%|      |ния,%|     |      |
______|_____|_____|_____|______|_____|_____|______|
9   | 10  | 11  |  12 |  13  | 14  | 15  |  16  |
______|_____|_____|_____|______|_____|_____|______|
Председатель ________________________________
(Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ___________________________
(Ф.И.О.)
Исполнитель ______________      _____________
(Ф.И.О.)               телефон
"___"_______________ 200  г.
Правила заполнения формы N 8
"Отчет по межбанковским займам и вкладам банка" по форме N 8 составляется еженедельно всеми банками, осуществляющими межбанковские операции по предоставлению/получению займов и размещению/привлечению вкладов. Отчет представляется в тысячах единиц валюты в целом по банку с учетом данных по филиалам.
Заполнение символов и шифров формы осуществляется следующим образом.
Шифр 01 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 равен: шифр 02 плюс шифр 03 по тем же символам.
Шифр 04 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 равен: шифр 05 плюс шифр 06 по тем же символам.
Шифр 07 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 равен: шифр 08 плюс шифр 09 по тем же символам.
Шифр 10 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 равен: шифр 11 плюс шифр 12 по тем же символам.
Шифр 13 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 равен: шифр 14 плюс шифр 15 по тем же символам.
Шифр 16 по символам 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 равен: шифр 17 плюс шифр 18 по тем же символам.
Средневзвешенная ставка вознаграждения определяется следующим образом:

S1 x Q1 + S2 x Q2 + ... + Sn x Qn
Sср.=------------------------------------------
Q1 + Q2 + ... +  Qn
мұнда Sn - n мәмілесі бойынша сыйақы ставкасы,
Qn - n мәмілесі бойынша көлемі
Есепте банктермен жасалған заемдар мен салымдар бойынша операциялар заемды беру (алу) немесе салымды орналастыру (тарту) туралы шешім қабылданған сәттен бастап көрсетіледі.
Есепке барлық берілген (алынған) заемдардың немесе мерзімі 1 жылға дейінгі орналастырылған (тартылған) салымдардың ұлттық валютадағы сондай-ақ шетел валютадағы (теңгеге есептеместен) сомалар кіреді. Есепте бұрын көрсетілген берілген (алынған) заемдар немесе орналастырылған (тартылған) салымдар бойынша мерзімін ұзарту жөніндегі шарттар жасалған жағдайда мерзімі ұзартылған сомаларды келесі есептерге кіргізуге болмайды.
Егер мәміле жасалмаған болса, ал ол бойынша есеп ұсынылған болса, банк Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін хабардар етеді және түзетілген есепті сол күнге ұсынады.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 9 қосымша
N 9 нысан 200 ____ жылғы ____________________
Банктердің биржадан тыс операциялары туралы
____________________________________________________________________
Валютаның     |Ба. | Мәмілелер |Мәміленің |Мәміленің |Мәміленің
атауы       |ған |  көлемі   | орташа   |ең төменгі|ең жоғары
|шиф.| (валюта.  |алынған   | бағамы   | бағамы
|рі  | ның мың   | бағамы   |          |
|    |бірлігінде)|          |          |
____________________________________________________________________
|    |Сатып|сату |Сатып|сату|Сатып|сату|Сатып|сату
|    |алу  |     | алу |    | алу |    | алу |
____________________________________________________________________
А             Б     1    2     3     4     5     6    7     8
____________________________________________________________________
АҚШ доллары
Банкаралық опера.
циялар, барлығы     01
(02 + 03)
оның ішінде:
Резидент банктер.
мен                 02
Резидент емес
банктермен          03
ЕУРО
Банкаралық
операциялар,        04
барлығы (05 + 06)
оның ішінде:
Резидент банктермен 05
Резидент емес
банктермен          06
Ресей рублі
Банкаралық опера.
циялар, барлығы     07
(08 +09)
оның ішінде:
Резидент банктермен 08
Резидент емес
банктермен          09
____________________________________________________________________
Төраға ________________      Орындаушы ______________
(аты-жөні)                      (аты-жөні)
Бас бухгалтер ___________
(аты-жөні)
телефоны___________________
"___"___________200  ж.
N 9 нысанды толтыру ережесі
N 9  нысан бойынша "Банктердің биржадан тыс операциялары туралы есепті" шетел валютасын сатып алу/сату бойынша биржадан тыс мәмілелерді жүзеге асыратын барлық банктер күн сайын жасайды. Есеп валютаның мың бірлігінде филиалдар бойынша деректерді ескере отырып банк бойынша жалпы алғанда ұсынылады.
Есепке тек ұлттық валютада, яғни теңге/АҚШ долларында, теңге/ЕУРО-да, теңге/ресей рублінде немесе АҚШ доллары/теңгемен, ЕУРО/теңгемен, ресей рублі/теңгемен жасалған операциялар кіреді.
Есепте жалпы алғанда қолма-қол ақшамен сондай-ақ қолма-қол ақшасыз валютадағы мәмілелер көрсетіледі. Есепте "СВОП"операциялары көрсетілмейді.
Валютаның әрбір түрі бойынша мәмілелердің көлемін мәмілелердің орташа алынған, ең төменгі және ең жоғары бағамдарын көрсете отырып резиденттермен (Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері) және резидент еместерімен (шетелдік банктер) операцияларға бөле отырып көрсету қажет. Мәмілелердің орташа алынған бағамы былайша айқындалады:
K1 x Q1 + K2 x Q2 +...+ Kn x Qn
К ср. = ----------------------------------
Q1 + Q2 +...+ Qn
мұнда Kn - n - мәмілесі бойынша бағамы,
Qn - n - мәмілесі бойынша көлемі.
Есепте банктер шетел валютасын сатып алу/сату туралы мәмілелерді жасаған сәттен бастап операциялар көрсетіледі.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 10 қосымша
N 10 нысан 200 ____ жылғы _______________
Айырбастау пункттерінің саны туралы есеп
бірлік саны
____________________________________________________________________
|      Есепті күнге      |         Оның ішінде есепті айға
____________________________________________________________________
|Айырбас.| оның ішінде:  |Ашылған |  оның ішінде: |  Жабылған
|тау     |_______________|айырбас.|_______________| айырбастау
|пункт.  |Банк.|  Банк   |  тау   |Банк.|  Банк   |  пунктте.
|терінің |тер  |операция.|пунктте.|тер  |операция.|   рінің
|барлығы |     |ларының  | рінің  |     |ларының  |  барлығы
|        |     |жекелеген|барлығы |     |жекелеген|
|        |     |түрлерін |        |     |түрлерін |
|        |     | жүзеге  |        |     | жүзеге  |
|        |     |асыратын |        |     |асыратын |
|        |     | ұйымдар |        |     | ұйымдар |
____________________________________________________________________
А     1       2       3         4      5       6           7
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_______________________________________________________________
Оның ішінде есепті айға
_______________________________________________________________
оның ішінде:  |Қалпына|  оның ішінде: |Тоқта. |  оның ішінде:
_______________| келті.|_______________|тылған |_______________
Банк.|  Банк   |рілген |Банк.|  Банк   | айыр. |Банк.|  Банк
тер  |операция.| айыр. |тер  |операция.|бастау |тер  |операция.
|ларының  |бастау |     |ларының  |пункт. |     |ларының
|жекелеген|пункт. |     |жекелеген|терінің|     |жекелеген
|түрлерін | тері  |     |түрлерін |барлығы|     |түрлерін
| жүзеге  |       |     | жүзеге  |       |     | жүзеге
|асыратын |       |     |асыратын |       |     |асыратын
| ұйымдар |       |     | ұйымдар |       |     | ұйымдар
________________________________________________________________
8       9        10     11     12        13     14     15
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Филиал директоры ______________     Орындаушы ___________
(аты-жөні)                   (аты-жөні)
Бас бухгалтер __________________
(аты-жөні)
телефоны___________________
"___"___________200  ж.
N 10 нысанды толтыру ережесі
N 10 нысан бойынша айырбастау пункттерінің саны туралы есепті Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің филиалдары ай сайын толтырады.
Есепте есепті күнге облыс аумағындағы барлық айырбастау пункттерінің (банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың) саны, сондай-ақ есепті айда ашылған, жабылған, қалпына келтірілген және тоқтатылған айырбастау пункттерінің (банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың) саны көрсетіледі.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың айырбастау пункттеріне (бұдан әрі мәтін бойынша ұйымдардың айырбастау пункттері) ұйымдардың (қызметінің жалғыз түрі қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғалардың), кредиттік серіктестіктердің және почта байланысы ұйымдарының айырбастау пункттері жатады.
Нысанның символдары былайша толтырылады:
1 символ - банктер мен ұйымдардың есепті күнге істеп жатқан айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.

S1 x Q1 + S2 x Q2 + . . . + Sn x Qn
Sср.= -------------------------------------------------
Q1 + Q2 + . . . +  Qn
где Sn - ставка вознаграждения по n-ной сделке,
Qn - объем по n-ной сделке
В отчете отражаются операции по займам и вкладам с банками с момента принятия решения о предоставлении (получении) займа или размещении (привлечении) вклада.
В отчет включаются все суммы предоставленных (полученных) займов или размещенных (привлеченных) вкладов сроком до 1 года как в национальной, так и иностранной валюте (без пересчета в тенге). В случае заключения договоров на пролонгацию по предоставленным (полученным) займам или размещенным (привлеченным) вкладам, раннее отраженным в отчете, не следует включать пролонгированные суммы в последующий отчет.
В случае если сделка не состоялась, а отчет по ней уже представлен, то банк уведомляет Национальный Банк Республики Казахстан и представляет исправленный отчет на ту же дату.
Приложение N 9
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления банками
второго уровня и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности
об основных видах деятельности
Форма N 9 Отчет о внебиржевых операциях банков
за ____________________ 200 ____ года
___________________________________________________________________
Наименование |Шифр |Объемы сде-|Средневзве-|Минимальный|Максималь-
валюты    |стро-|лок (в ты- |шанный курс|курс сделки|ный курс
|ки   |сячах еди- |сделки     |           |сделки
|     |ниц валюты)|           |           |
|     |-----------------------------------------------
|     |покуп-|про-|покуп-|про-|покуп-|про-|покуп-|про-
|     |ка    |да- |ка    |да- |ка    |да- |ка    |да-
|     |      |жа  |      |жа  |      |жа  |      |жа
_____________|_____|______|____|______|____|______|____|______|____
А      |  Б  |   1  |  2 |   3  |  4 |   5  |  6 |   7  | 8
_____________|_____|______|____|______|____|______|____|______|____
Доллары США
Межбанковские
операции,
всего
(02 + 03)       01
в том числе:
с банками-
резидентами     02
с банками-
нерезидентами   03
ЕВРО
Межбанковские
операции,
всего
(05 + 06)       04
в том числе:
с банками-
резидентами     05
с банками-
нерезидентами   06
Российские
рубли
Межбанковские
операции,
всего
(08 +09)        07
в том числе:
с банками-
резидентами     08
с банками-
нерезидентами   09
___________________________________________________________________
Председатель _____________  Исполнитель _____________ телефон
(Ф.И.О.)                   (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер____________________
(Ф.И.О.)
"___"___________200  г.
___________________________________________________________________
Приложение N 10
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления банками
второго уровня и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности
об основных видах деятельности
Форма N 10 Отчет о количестве обменных пунктов
за ____________________ 200 ____ года
количество единиц
___________________________________________________________________
|На отчетную дату |       В том числе за отчетный месяц
|-----------------|--------------------------------------------
|Все- |  Из них:  |Все- |  Из них:  |Всего|  Из них:  |Всего
|го   |-----------|го   |-----------|зак- |-----------|восста-
|об-  |бан-|орга- |от-  |бан-|орга- |рыто |бан-|орга- |новлено
|мен- |ков |низа- |крыто|ков |низа- |об-  |ков |низа- |обменных
|ных  |    |ций,  |об   |    |ций,  |мен- |    |ций,  |пунктов
|пунк-|    |осу-  |мен- |    |осу-  |ных  |    |осу-  |
|тов  |    |ществ-|ных  |    |ществ-|пунк-|    |ществ-|
|     |    |ляющих|пунк-|    |ляющих|тов  |    |ляющих|
|     |    |от-   |тов  |    |от-   |     |    |от-   |
|     |    |дель- |     |    |дель- |     |    |дель- |
|     |    |ные   |     |    |ные   |     |    |ные   |
|     |    |виды  |     |    |виды  |     |    |виды  |
|     |    |бан-  |     |    |бан-  |     |    |бан-  |
|     |    |ков-  |     |    |ков-  |     |    |ков-  |
|     |    |ских  |     |    |ских  |     |    |ских  |
|     |    |опера-|     |    |опера-|     |    |опера-|
|     |    |ций   |     |    |ций   |     |    |ций   |
____|_____|____|______|_____|____|______|_____|____|______|________
А |  1  |  2 |   3  |  4  |  5 |   6  |  7  |  8 |   9  |   10
____|_____|____|______|_____|____|______|_____|____|______|________
Продолжение таблицы
______________________________
В том числе за отчетный месяц|
______________________________|
Из них:  |Всего |  Из них:  |
-----------|приос-|-----------|
бан-|орга- |танов-|бан-|орга- |
ков |низа- |ленно |ков |низа- |
|ций,  |обмен-|    |ций,  |
|осу-  |ных   |    |осу-  |
|ществ-|пунк- |    |ществ-|
|ляющих|тов   |    |ляющих|
|от-   |      |    |от-   |
|дель- |      |    |дель- |
|ные   |      |    |ные   |
|виды  |      |    |виды  |
|бан-  |      |    |бан-  |
|ков-  |      |    |ков-  |
|ских  |      |    |ских  |
|опера-|      |    |опера-|
|ций   |      |    |ций   |
____|______|______|____|______|
11 |  12  |  13  | 14 |  15  |
____|______|______|____|______|
Директор филиала____________  Исполнитель _________ телефон
(Ф.И.О.)                (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер_______________    "___"___________200  г.
Правила заполнения формы N 10
Отчет о количестве обменных пунктов по форме N 10 составляются ежемесячно филиалами Национального Банка Республики Казахстан.
В отчете отражаются количество всех обменных пунктов (банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций), находящихся на территории области на отчетную дату, а также количество открытых, закрытых, восстановленных и приостановленных обменных пунктов (банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций) за отчетный месяц.
К обменным пунктам организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций (далее по тексту обменные пункты организаций), относятся обменные пункты организаций (юридических лиц, единственным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой), кредитных товариществ и организаций почтовой связи.
Заполнение символов формы осуществляется следующим образом.
Cимвол 1 - отражается количество действующих обменных пунктов банков и обменных пунктов организаций на отчетную дату.

1 символ 2 және 3 символдардың сомасына тең.
2 символ - банктердің есепті күнге істеп жатқан айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
3 символ - ұйымдардың есепті күнге істеп жатқан айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
4 символ - банктер мен ұйымдардың есепті айда жаңадан ашылған айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
4 символ 5 және 6 символдардың сомасына тең.
5 символ - банктердің есепті айда жаңадан ашылған айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
6 символ - ұйымдардың есепті айда жаңадан ашылған айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
Жаңадан ашылған айырбастау пункттерінің санына қызметі есепті айда қалпына келтірілген айырбастау пункттерінің саны кірмейді.
7 символ - банктер мен ұйымдардың есепті айда жабылған айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
7 символ 8 және 9 символдардың сомасына тең.
8 символ - банктердің есепті айда жабылған айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
9 символ - ұйымдардың есепті айда жабылған айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
Жабылған айырбастау пункттерінің санына қызметі есепті айда тоқтата тұрылған айырбастау пункттерінің саны кірмейді.
10 символ - қызметі есепті айда қалпына келтірілген банктер мен ұйымдардың айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
10 символ 11 және 12 символдардың сомасын тең.
11 символ - қызметі есепті айда қалпына келтірілген банктердің айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
12 символ - қызметі есепті айда қалпына келтірілген ұйымдардың айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
13 символ - қызметі есепті айда тоқтата тұрылған банктер мен ұйымдардың айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
13 символ 14 және 15 символдардың сомасына тең.
14 символ - қызметі есепті айда тоқтата тұрылған банктердің айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
15 символ - қызметі есепті айда тоқтата тұрылған ұйымдардың айырбастау пункттерінің саны көрсетіледі.
Есептің барлық бағандары толтырылады. Егер есепті кезеңде айырбастау пункттері ашылмаған, жабылмаған, қалпына келтірілмеген және тоқтата тұрылмаған болса, тиісті бағандарда ноль қойылады.
Есепті айдағы мәлімет символдарының және алдыңғы айдағы мәлімет символдарының байланысы былайша жүзеге асырылады:
1 символ (алдыңғы ай үшін) плюс 4 символ (есепті ай үшін) минус 7 символ (есепті ай үшін) плюс 10 символ (есепті ай үшін) минус 13 символ (есепті ай үшін) 1 символға (есепті күнге) тең болады.

Символ 1 равен сумме символов 2 и 3.
Символ 2 - отражается количество действующих обменных пунктов банков на отчетную дату.
Символ 3 - отражается количество действующих обменных пунктов организаций на отчетную дату.
Символ 4 - отражается количество вновь открытых обменных пунктов банков и обменных пунктов организаций за отчетный месяц.
Символ 4 равен сумме символов 5 и 6.
Символ 5 - отражается количество вновь открытых обменных пунктов банков за отчетный месяц.
Символ 6 - отражается количество вновь открытых обменных пунктов организаций за отчетный месяц.
В количество вновь открытых обменных пунктов не включается количество обменных пунктов, деятельность которых была восстановлена в отчетном месяце.
Символ 7 - отражается количество закрытых обменных пунктов банков и обменных пунктов организаций за отчетный месяц.
Символ 7 равен сумме символов 8 и 9.
Символ 8 - отражается количество закрытых обменных пунктов банков за отчетный месяц.
Символ 9 - отражается количество закрытых обменных пунктов организаций за отчетный месяц.
В количество закрытых обменных пунктов не включается количество обменных пунктов, деятельность которых была приостановлена в отчетном месяце.
Символ 10 - отражается количество обменных пунктов банков и обменных пунктов организаций, деятельность которых была восстановлена в отчетном месяце.
Символ 10 равен сумме символов 11 и 12.
Символ 11 - отражается количество обменных пунктов банков, деятельность которых была восстановлена в отчетном месяце.
Символ 12 - отражается количество обменных пунктов организаций, деятельность которых была восстановлена в отчетном месяце.
Символ 13 - отражается количество обменных пунктов банков и обменных пунктов организаций, деятельность которых была приостановлена в отчетном месяце.
Символ 13 равен сумме символов 14 и 15.
Символ 14 - отражается количество обменных пунктов банков, деятельность которых была приостановлена в отчетном месяце.
Символ 15 - отражается количество обменных пунктов организаций, деятельность которых была приостановлена в отчетном месяце.
Все графы отчета должны быть заполнены. Если за отчетный период не было открыто, закрыто, восстановлено, приостановлено обменных пунктов, то в соответствующих графах проставляются нули.
Увязка символов сведений за отчетный месяц и символов сведений за предыдущий месяц осуществляется следующим образом:
Символ 1 (за предыдущий месяц) плюс символ 4 (за отчетный месяц) минус символ 7 (за отчетный месяц) плюс символ 10 (за отчетный месяц) минус символ 13 (за отчетный месяц) равен символу 1 (на отчетную дату).

2 символ (алдыңғы ай үшін) плюс 5 символ (есепті ай үшін) минус 8 символ (есепті ай үшін) плюс 11 символ (есепті ай үшін) минус 14 символ (есепті ай үшін) 2 символға (есепті күнге) тең болады.
3 символ (алдыңғы ай үшін) плюс 6 символ (есепті ай үшін) минус 9 символ (есепті ай үшін) плюс 12 символ (есепті ай үшін) минус 15 символ (есепті ай үшін) 3 символға (есепті күнге) тең болады.
Екінші деңгейдегі банктердің және
банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қызметінің негізгі түрлері туралы
есеп беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері жөніндегі нұсқаулыққа
N 11 қосымша
N 11 нысан  200___  жылғы __________________ Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қолма-қол  ақша айалымы (кассалық айналым) туралы есеп
мың теңгемен
____________________________________________________________________
Қолма-қол ақшалардың кірісі    |     Қолма-қол ақшалардың
|             шығысы
____________________________________________________________________
Сим.|       Баптары        |Cома.|Сим.|     Баптары          |Сома.
волы|                      |сы   |волы|                      | сы
____________________________________________________________________
01  Тауарларды сатудан,          31   Тауарларға, қызмет
қызмет көрсетулерден              көрсетулерге және
және орындалған                   орындалған жұмыстарға
жұмыстардан түскен                төлеуге ақша беру
түсімдер
02  Коммуналдық төлем.           32   Еңбекке ақы төлеуге
дерден түскен түсімдер            ақша беру
04  Көлік кәсіпорындарынан       34   Көлік, байланыс кәсіп.
түскен түсімдер                   орындарына ақша беру
05  Байланыс кәсіпорын.
дарынан түскен түсімдер
06  Қонақ үй, ойын және          36   Ауыл шаруашылығы өнім.
шоу бизнес кәсіпорын.             деріне төлеуге ақша беру
дарынан түскен түсімдер
07  Сақтандыру ұйымдарынан       37   Сақтандыру ұйымдарына
түскен түсімдер                   ақша беру
08  Заңды тұлға құрмай           38   Заңды тұлға құрмай
кәсіпкерлік қызметті              кәсіпкерлік қызметті
жүзеге асыратын жеке              жүзеге асыратын жеке
тұлғалардың есепшот.              тұлғалардың есепшот.
тарына түскен түсімдер            тарынан ақша беру
09  Уәкілетті банктердің         39   Уәкілетті банктердің
айырбастау пункттерінде           меншікті айырбастау
шетел валютасын сатудан           пункттеріне шетел
түскен түсімдер                   валютасын сатып
алуға ақша беруі
10  Қолма-қол шетел валюта.      40   Қолма-қол шетел валюта.
сымен айырбастау                  сымен айырбастау
операцияларын жүргізуге           операцияларын жүргізуге
лицензиялары бар                  лицензиялары бар
уәкілетті ұйымдардың              уәкілетті ұйымдардың
шетел валютасын сатудан           шетел валютасын сатып
түскен түсімдері                  алуға ақша беруі

Символ 2 (за предыдущий месяц) плюс символ 5 (за отчетный месяц) минус символ 8 (за отчетный месяц) плюс символ 11 (за отчетный месяц) минус символ 14 (за отчетный месяц) равен символу 2 (на отчетную дату).
Символ 3 (за предыдущий месяц) плюс символ 6 (за отчетный месяц) минус символ 9 (за отчетный месяц) плюс символ 12 (за отчетный месяц) минус символ 15 (за отчетный месяц) равен символу 3 (на отчетную дату).
Приложение N 11
к Инструкции о перечне, формах
и сроках представления банками
второго уровня и организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций, отчетности
об основных видах деятельности
Форма N 11 Отчет об оборотах наличных денег
(кассовые обороты) банков и организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
за ____________________ 200 ____ года
в тысячах тенге
___________________________________________________________________
Приход наличных денег      |     Расход наличных денег
_________________________________|_________________________________
Символ|       Статьи       |Сумма|Символ|       Статьи       |Сумма
______|____________________|_____|______|____________________|_____
01     Поступления от             31     Выдачи на оплату
реализации товаров,               товаров, услуг и
услуг и выполненных               выполненных работ
работ
02     Поступления                32     Выдачи на оплату
коммунальных                      труда
платежей
04     Поступления от             34     Выдачи предприятиям
предприятий                       транспорта, связи
транспорта
05     Поступления от
предприятий связи
06     Поступления от             36     Выдачи на оплату
предприятий                       продукции сельского
гостиничного,                     хозяйства
игорного и шоу
бизнеса
07     Поступления от             37     Выдачи страховым
страховых                         организациям
организаций
08     Поступления на             38     Выдачи со счетов
счета физических                  физических лиц,
лиц, осуществляющих               осуществляющих
предпринимательскую               предпринимательскую
деятельность без                  деятельность без
образования                       образования
юридического лица                 юридического лица
09     Поступления от             39     Выдачи на покупку
продажи иностранной               иностранной валюты
валюты обменными                  уполномоченными
пунктами                          банками собственным
уполномоченных                    обменным пунктам
банков
10     Поступления                40     Выдачи на покупку
от продажи                        иностранной валюты
иностранной валюты                уполномоченным
уполномоченными                   организациям,
организациями,                    имеющим лицензию на
имеющими лицензию                 проведение обменных
на проведение                     операций с наличной
обменных операций                 иностранной валютой
с наличной
иностранной валютой

11  Жеке тұлғалардың мерзім.     41   Жеке тұлғалардың
ді салымдары бойынша              мерзімді салымдары
есепшоттарына түсімдер            бойынша есепшоттары.
нан ақша беру
12  Жеке тұлғалардың талап       42   Жеке тұлғалардың талап
етілмелі салымдары                етілмелі салымдары
және ағымдағы есепшот.            және ағымдағы есепшот.
тары бойынша есепшот.             тары бойынша есепшот.
тарына түсімдер                   тарынан ақша беру
13  Міндетті және ерікті
түрдегі зейнетақы
жарналары
14  Бағала қағаздар мен          44   Бағалы қағаздар,
вексельдерді сатудан              вексельдер бойынша ақша
түскен түсімдер                   беру
15  Жеке және заңды              45   Жеке және заңды
тұлғалардың заемдарды             тұлғаларға заемдар беру
өтеуі
16  Еңбекке ақы төлеуге
алынған ақшаларды
қайтару
17  Қолма-қол шетел
валютасымен айырбастау
операцияларын жүргізуге
лицензиялары бар уәкілет.
ті банктердің және
уәкілетті ұйымдарға
берілген ақшаларды
қайтару
18  Салықтардан, алымдардан      48   Зейнетақы және жәрдемақы
және кеден төлемдерінен           төлеуге ақша беру
түскен түсімдер
19  Банкоматтардан алынған       49   Банкоматтарды толықтыру
қолма-қол ақшалардан              үшін ақша беру
түскен түсімдер
20  Өзге түсімдер                50   Өзге шығыстар
Кіріс бойынша жиынтық             Шығыс бойынша жиынтық
(01-20 символдары)                (31-50 символдары)
21  Есепті кезең басындағы       51   Есепті кезең
Ұлттық Банк филиалдары.           аяғындағы Ұлттық Банк
ның айналым кассасындағы          филиалдарының айналым
қолма-қол ақшаның қалдығы         кассасындағы қолма-қол
ақшаның қалдығы
22  Есепті кезең басындағы       52   Есепті кезең аяғындағы
екінші деңгейдегі                 екінші деңгейдегі
банктердің, ұйымдардың            банктердің, ұйымдардың
операциялық кассасындағы          операциялық кассасындағы
қолма-қол ақшалардың              қолма-қол ақшалардың
қалдығы                           қалдығы
23  Ұлттық Банк филиалдары.      53   Ұлттық Банк филиалдары.
ның айналым кассасына             ның айналым кассасынан
екінші деңгейдегі                 екінші деңгейдегі
банктерден, ұйымдардан            банктерге, ұйымдарға
қолма-қол ақша түсімдері          қолма-қол ақша беру
24  Ұлттық Банк филиалдары.      54   Ұлттық Банк филиалдары.
ның айналым кассалары.            ның айналым кассаларына
нан екінші деңгейдегі             екінші деңгейдегі банк.
банктердің, ұйымдардың            тердің, ұйымдардың
операциялық кассаларына           қолма-қол ақша өткізуі
қолма-қол ақша түсімдері

11     Поступления на счета       41     Выдачи со счетов по
по срочным вкладам                срочным вкладам
физических лиц                    физических лиц
12     Поступления на счета       42     Выдачи со счетов по
по вкладам до                     вкладам до
востребования и                   востребования и
текущим счетам                    текущим счетам
физических лиц                    физических лиц
13     Обязательные и
добровольные
пенсионные взносы
14     Поступления от             44     Выплаты по ценным
продажи ценных                    бумагам, векселям
бумаг и векселей
15     Погашение займов           45     Выдачи займов
физическими и                     физическим и
юридическими лицами               юридическим лицам
16     Возврат денег,
полученных на оплату
труда
17     Возврат денег,
выданных
уполномоченным
банкам и
уполномоченным
организациям,
имеющим лицензию на
проведение обменных
операций с наличной
иностранной валютой
18     Поступления налогов,       48     Выдачи на выплату
сборов и таможенных               пенсий и пособий
платежей
19     Поступления изъятых        49     Выдачи для
наличных денег                    подкрепления
из банкоматов                     банкоматов
20     Прочие поступления         50     Прочие расходы
Итого по приходу                  Итого по расходу
(символы с 01 по 20)              (символы с 31 по 50)
21     Остаток наличных           51     Остаток наличных
денег в оборотной                 денег в оборотной
кассе филиалов                    кассе филиалов
Национального Банка               Национального Банка
на начало отчетного               на конец отчетного
периода                           периода
22     Остаток наличных           52     Остаток наличных
денег в операционной              денег в операционной
кассе банков второго              кассе банков второго
уровня, организации               уровня, организаций
на начало отчетного               на конец отчетного
периода                           периода
23     Поступления наличных       53     Выдачи наличных денег
денег в оборотную                 из оборотной кассы
кассу филиалов                    филиалов Национального
Национального Банка               Банка банкам второго
от банков второго                 уровня, организациям
уровня, организаций
24     Поступления наличных       54     Сдача наличных денег
денег в операционную              банками второго
кассу банков второго              уровня, организациями
уровня, организации               в оборотную кассу
из оборотной кассы                филиалов Национального
филиалов                          Банка
Национального Банка

1.  Салымдар     1    айлық  Екінші     Қазақстан     Есепті кезең.
және олар                деңгейдегі Республикасы. нен кейінгі
бойынша                  банктер    ның Ұлттық    8-күні
сыйақы                              Банкіне
ставкалары
туралы
есеп
2.  Заемдар      2    айлық  Екінші     Қазақстан     Есепті кезең.
және олар                деңгейдегі Республикасы. нен кейінгі
бойынша                  банктер    ның Ұлттық    8-күні
сыйақы                              Банкіне
ставкалары
3.  Заем бойын.  3    айлық  Екінші     Қазақстан     Есепті кезең.
ша нақты                 деңгейдегі Республикасы. нен кейінгі
берешектің               банктер    ның Ұлттық    8-күні
қалдықтары                          Банкіне
туралы есеп
4.  Берілген     4    айлық  Екінші     Қазақстан     Есепті кезең.
заемдар                  деңгейдегі Республикасы. нен кейінгі
туралы есеп              банктер    ның Ұлттық    8-күні
Банкіне
5.  Клиенттер.   5    айлық  Екінші     Қазақстан     Есепті кезең.
дің ағымда.              деңгейдегі Республикасы. нен кейінгі
ғы есепшот.              банктер    ның Ұлттық    7-күні
тары және                           Банкіне
олар бойынша
сыйақы
ставкалары
туралы есеп
6.  Айырбас      6    айлық  Екінші     Қазақстан     Есепті кезең.
пункттері.               деңгейдегі Республикасы  нен кейінгі
нен қолма-               банктер,   Ұлттық Банкі. 7-күні
қол шетел                банк       нің филиал.
валютасын                операция.  дарына
сатып                    ларының
алу/сату                 жекелеген
туралы                   түрлерін
есеп                     жүзеге
асыратын
ұйымдар
Екінші     Қазақстан     Есепті
деңгейдегі Республикасы  кезеңнен
банктердің Ұлттық        кейінгі
филиал.    Банкінің      6-күні
дары, банк филиалдарына
операция.
ларының
жекелеген
түрлерін
жүзеге
асыратын
ұйымдардың
филиалдары
Қазақстан  Қазақстан     Есепті
Республи.  Республикасы  кезеңнен
касы       Ұлттық        кейінгі
Ұлттық     Банкіне       9-күні
Банкінің
филиалдары
7.  Шаруа        7    айлық  Екінші     Қазақстан     Есепті
(фермерлік)              деңгейдегі Республикасы  кезеңнен
қожалығына               банктер    Ұлттық        кейінгі
берілген                            Банкіне       9-күні
заемдар
және олар
бойынша
сыйақы
ставкалары
туралы есеп
8.  Банкаралық   8    апта.  Екінші     Қазақстан     Есепті
заемдар           лық    деңгейдегі Республикасы  кезеңнен
және банк                банктер    Ұлттық        кейінгі
салымдары                           Банкіне       екінші
бойынша есеп                                      жұмыс күні

1.  Отчет о      1   месячная  Банки     Национальному  8 числа
вкладах и                  второго   Банку Респуб-  после
ставках                    уровня    лики Казахстан отчетного
вознаграж-                                          периода
дения по
ним
2.  Отчет о      2   месячная  Банки     Национальному  8 числа
займах и                   второго   Банку Респуб-  после
ставках                    уровня    лики Казахстан отчетного
вознаграж-                                          периода
дения по
ним
3.  Отчет об     3   месячная  Банки     Национальному  8 числа
остатках                   второго   Банку Респуб-  после
фактичес-                  уровня    лики Казахстан отчетного
кой задол-                                          периода
женности
по займам
4.  Отчет о      4   месячная  Банки     Национальному  8 числа
предостав-                 второго   Банку Респуб-  после
ленных                     уровня    лики Казахстан отчетного
займах                                              периода
5.  Отчет о      5   месячная  Банки     Национальному  7 числа
текущих                    второго   Банку Респуб-  после
счетах                     уровня    лики Казахстан отчетного
клиентов и                                          периода
ставках
вознаграж-
дения по
ним
6.  Отчет о      6   месячная  Банки     Филиалам       7 числа
покупке/                   второго   Национального  после
продаже                    уровня,   Банка Респуб-  отчетного
наличной                   органи-   лики Казахстан периода
иностран-                  зации,
ной валюты                 осущест-
обменными                  вляющие
пунктами                   отдель-
ные виды
банков-
ских
операций
Филиалы   Филиалам       6 числа
банков    Национального  после
второго   Банка Респуб-  отчетного
уровня,   лики Казахстан периода
филиалы
органи-
заций,
осущест-
вляющих
отдель-
ные виды
банков-
ских
опера-
ций
Филиалы   Национальному  9 числа
Нацио-    Банку Республ- после
нального  лики Казахстан отчетного
Банка                    периода
Респуб-
лики Ка-
захстан
7.  Отчет о      7   месячная  Банки     Национальному  9 числа
займах                     второго   Банку Респуб-  после
крестьян-                  уровня    лики Казахстан отчетного
ским                                                периода
(фермер-
ским) хо-
зяйствам и
ставках
вознаграж-
дения по
ним
8.  Отчет по     8   ежене-    Банки     Национальному  на второй
межбанков-       дельная   второго   Банку Респуб-  рабочий
ским зай-                  уровня    лики Казахстан день после
мам и                                               отчетного
вкладам                                             периода
банка