Қазақстан Республикасы радиожиілік спектрiн пайдалануға арналған рұқсаттар нысанын бекіту туралы
Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитет төрағасының 2002 жылғы 12 қарашадағы N 233-0 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 9 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2077. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009 жылғы 13 шілдедегі N 295 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігі төрағасының 2009.07.13. N 295 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының радиожиілік спектрiн пайдалануға арналған рұқсаттарды беру, радиожиіліктердi меншiктеу жөнiндегi жұмыстарды тәртiпке келтiру мақсатында және "Қазақстан Республикасының көлiк-коммуникация кешенiнің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 3 қарашадағы N 1665  қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының радиожиiлiк спектрiн пайдалануға арналған рұқсаттардың нысаны (бұдан әрi - Рұқсат) бекiтiлсiн:
бекiтiлген және жылжымалы қызметтер үшiн (1-қосымшаға сәйкес);
теле- және радио қызметтерi үшiн (2-қосымшаға сәйкес).
2. Рұқсаттарды нөмiрлеудiң мынадай кодировкасы белгiленсiн:
N A/BB-CCC/DDDD:
А - қызмет түрi (1 - кәсiпкерлiк, 2 - өндiрiстiк);
BB - радиобайланыс түрi (3-қосымшаға сәйкес);
CCC - Қазақстан Республикасының әкiмшілік-аумақтық бөлiну коды (4-қосымшаға сәйкес);
DDDD - рұқсаттың реттік нөмiрi.
3. Рұқсат қатаң есептегi бланкi және бекітілген радиожиіліктер номиналдарын (белдеулерiн) пайдалану құқығын куәландыратын жалғыз құжат болып табылатындығы белгiленсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Төраға орынбасары А.Қ.Жұмағалиевқа жүктелсiн.
5. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi, таныстыру мен таратуға жатады.
Төраға
ҚР ККМ Байланыс және ақпараттандыру
жөнiндегi комитетi Төрағасының
"Қазақстан Республикасының радиожиiлiк
спектрiн пайдалануға арналған
рұқсаттар нысанын бекiту туралы"
2002 жылғы 12 қарашадағы
N 233-0 бұйрығына 1 қосымша
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 5
тамыздағы N 164-б   бұйрығымен .
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрiн пайдалануға
РҰҚСАТ
KZ                                       N 000000 *
PЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берiлдi (заңды және жеке тұлғалардың атауы)____________________
Ұйымдастыру үшiн__________________________________________
(байланыс түрі (теледидар және радио хабарлары
бағдарламаларын эфирде трансляциялаудан басқа)
Мынадай көрсеткiштерi бар радиожиiлiктерін пайдалануға рұқсат етiледi:
__________________________________________________________________
Р/с Орнатылу пунктi Жабдық  Тасымалдау  Қуат, Антеннаның Ескертулер
N                    түрі   жиіліктері   Вт     іліну
N                             МГц             биіктігі, м
п/п
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 200__жылдың 31 желтоқсанына дейiн
Берілген күнi: 200__ жылғы "___"_________               М.О.
Төрағаның орынбасары         ______________ Т.А.Ә.
(қолы)
(екінші беті)
________________________________________________________________
Қосымша мәліметтер:
________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

Об утверждении форм разрешений на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 ноября 2002 года N 233-О. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2002 года N 2077. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 13 июля 2009 года N 295
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 13.07.2009 N 295 .
В целях упорядочения работы по присвоению радиочастот, выдаче разрешений на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года N 1665 "О некоторых вопросах транспортно-коммуникационного комплекса Республики Казахстан" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые формы разрешений на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан (далее - Разрешение):
для фиксированной и подвижной служб (согласно приложению 1);
теле- и радио служб (согласно приложению 2).
2. Установить следующую кодировку нумерации Разрешения:
N А/ВВ-ССС/DDDD:
А - вид деятельности (1 - предпринимательская, 2 - производственная);
ВВ - вид радиосвязи (согласно приложению 3);
ССС - код административно-территориального деления Республики Казахстан (согласно приложению 4);
DDDD - порядковый номер разрешения.
3. Установить, что Разрешение является бланком строгой отчетности и единственным документом, удостоверяющим право использования закрепленных номиналов (полос) частот.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Жумагалиева А.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации, подлежит ознакомлению и рассылке.
Председатель
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета по связи
и информатизации МТК РК
от 12 ноября 2002 года N 233-О
"Об утверждении форм разрешений
на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан" <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 5 августа 2004 года N 164-п .
(Примечание РЦПИ: Текст Разрешения на двух языках -
государственном и русском, см. бумажный вариант)
____________________________________________________________________
Герб
Уполномоченный орган
в области связи
____________________________________________________________________
KZ                                          N 000000*
Разрешение
на использование радиочастотного спектра
Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Выдано   (наименование юридических и физических лиц)
Для     (вид связи (кроме эфирной трансляции телевизионных
органи-  и радиовещательных программ))
зации
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
-------------------------------------------------------------------
N  !Пункт установки|  Вид  |Несущие |Мощность| Высота   |Примеча-
п/п|               |обору- |частоты,|   Вт   |подвеса   |ние
|               |дования|  МГц   |        |антенны, м|
-------------------------------------------------------------------
Срок действия Разрешения: до 31 декабря 200__ года
Дата выдачи: "____"__________________ 200__года      М.П.
Заместитель Председателя   __________________   Ф.И.О.
(подпись)
(обратная сторона)
------------------------------------------------------------------
Дополнительные |
сведения:      |
------------------------------------------------------------------
Условия действия Разрешения:

1. Радиожиілік спектрiн (РЖС) пайдаланғаны үшiн төлемақы төлеген
жағдайда Рұқсат жарамды болып табылады.
2. Рұқсат РЖС пайдаланғаны үшiн бiрiншi төлемақы төленгеннен соң
жыл сайын аумақтық Байланыс саласындағы уәкілетті органы
басқармасында ұзартылады және басқарма бастығының қолымен
куәландырылады.
3. Заңнамада белгiленген тәртiппен ресiмделген пайдалану құқығына
рұқсат алғаннан кейiн ғана радиоэлектронды құралдарды (РЭҚ)
пайдалануға рұқсат етіледi.
4. Байланыс саласындағы уәкілетті органы аумақтық басқармасының
келiсiмiнсiз, РЭҚ техникалық параметрлерi мен қондырғы орынын
өзгертуге тиым салынады.
5. РЭҚ параметрлерi Қазақстан Республикасының белгiленген нормалары
мен стандарттары талабына сәйкес болуы тиiс.
Рұқсаттың қолданылу мерзiмi мына уақытқа дейiн ұзартылған:
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
ҚР ККМ Байланыс және ақпараттандыру
жөнiндегi комитетi Төрағасының
"Қазақстан Республикасының радиожиiлiк
спектрiн пайдалануға арналған
рұқсаттар нысанын бекiту туралы"
2002 жылғы 12 қарашадағы
N 233-0 бұйрығына 2 қосымша
Байланыс саласындағы уәкілетті орган
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ақпараттандыру
және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 5
тамыздағы N 164-б   бұйрығымен .
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
радиожиілік спектрiн пайдалануға
РҰҚСАТ
KZ                                       N 000000 *
PЧС N A/BB-CCC/DDDD
Берiлдi______________________________________________________
(Теледидар немесе радио хабарларын тарату ұйымының атауы)
Ұйымдастыру үшiн__________________________________________
Теледидар (немесе радио) хабарлары
бағдарламаларын эфирде трансляциялау)
Мынадай көрсеткiштерi бар радиожиiлiктерін пайдалануға рұқсат етiледi:
__________________________________________________________________
Р/с Орнатылу пунктi Жабдық  Тасымалдау  Қуат, Антеннаның Ескертулер
N                    түрі   жиіліктері   Вт     іліну
N                             МГц             биіктігі, м
п/п
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: 200__жылдың 31 желтоқсанына дейiн
Берілген күнi: 200__ жылғы "___"_________               М.О.
Төрағаның орынбасары         ______________ Т.А.Ә.
(қолы)
(екінші беті)
________________________________________________________________
Қосымша мәліметтер:
________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу шарттары:

1. Разрешение является действительным при условии оплаты за использование радиочастотного спектра (РЧС).
2. Разрешение продлевается ежегодно в территориальном управлении Уполномоченного органа в области связи после первой оплаты за использование РЧС и заверяется подписью начальника управления.
3. Эксплуатация радиоэлектронных средств (РЭС) разрешается только после получения разрешения на право их эксплуатации, оформляемого в установленном законодательством порядке.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС, без согласования с территориальным управлением Уполномоченного органа в области связи.
5. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Срок действия Разрешения продлен:
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
____________________________________________________________________
Приложение 2 к приказу
Председателя Комитета по связи
и информатизации МТК РК
от 12 ноября 2002 года N 233-О
"Об утверждении форм разрешений
на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан" <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 5 августа 2004 года N 164-п .
(Примечание РЦПИ: Текст Разрешения на двух языках -
государственном и русском, см. бумажный вариант)
____________________________________________________________________
Герб
Уполномоченный орган
в области связи
____________________________________________________________________
KZ                                          N 000000*
Разрешение
на использование радиочастотного спектра
Республики Казахстан
РЧС N A/BB-CCC/DDDD
Выдано   (название телевизионной или радиовещательной организации)
Для     Эфирной трансляции телевизионных (или радиовещательных)
органи-  программ
ции
Разрешается использовать радиочастоты со следующими данными:
-------------------------------------------------------------------
N  |Пункт установки|  Вид  |Несущие |Мощность| Высота   |Примеча-
п/п|               |обору- |частоты,|   Вт   |подвеса   |ние
|               |дования|  МГц   |        |антенны, м|
-------------------------------------------------------------------
Срок действия Разрешения: до 31 декабря 200__ года
Дата выдачи: "____"__________________ 200__года      М.П.
Заместитель Председателя   __________________   Ф.И.О.
(подпись)
(обратная сторона)
------------------------------------------------------------------
Дополнительные |
сведения:      |
------------------------------------------------------------------
Условия действия Разрешения:

1. Рұқсат берiлгенi үшiн алынатын алым төленген жағдайда Рұқсат
жарамды болып табылады.
2. Лицензиат лицензия шарттарын орындаған жағдайда Рұқсат таратқыш
орнатылған орны бойынша жыл сайын аумақтық Байланыс саласындағы
уәкілетті органы басқармасында ұзартылады және басқарма бастығының
қолымен куәландырылады.
3. Заңнамада белгiленген тәртiппен ресiмделген пайдалану құқығына
рұқсат алғаннан кейiн ғана радиоэлектронды құралдарды (PЭҚ)
пайдалануға рұқсат eтіледi.
4. Байланыс саласындағы уәкілетті органы аумақтық басқармасының
келiсiмiнсiз, РЭҚ техникалық параметрлерi мен қондырғы орынын
өзгертуге тиым салынады.
5. РЭҚ параметрлерi Қазақстан Республикасының белгiленген нормалары
мен стандарттары талабына сәйкес болуы тиiс.
Рұқсаттың қолданылу мерзiмi мына уақытқа дейiн ұзартылған:
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
20 ___ ж. "____"___________ дейін ___________  М.О.
(қолы)
ҚР ККМ Байланыс және ақпараттандыру
жөнiндегi комитетi Төрағасының
"Қазақстан Республикасының радиожиiлiк
спектрiн пайдалануға арналған
рұқсаттар нысанын бекiту туралы"
2002 жылғы 12 қарашадағы
N 233-0 бұйрығына 3 қосымша
Байланыс түрлері бойынша кодтар тізімі
___________________________________________________________________
Код N                      Байланыс түрі ___________________________________________________________________
10                       Теледидар
11                       Эфирлiк-кабельдi теледидар
20                       Радиохабаларын тарату
21                       ДСВ-КВ (Ұзын-орта толқындар)
хабарларын тарату
30                       Ұялы
31                       Транкингтiк
32                       Радиотелефондық
33                       Радиобайланыс
34                       КВ (қысқа толқынды) байланыс
35                       Пейджингтік
41                       Магистральды радиорелелiк желiлер
42                       Аумақтық радиорелелiк желiлер
43                       Жергіліктi радиорелелiк желiлер
44                       Телевизиялық сигналдарды таратуға
арналған радиорелелiк желілер
50                       Спутниктiк байланыстың жердегi
станциялары
51                       Жылжымалы спутниктiк байланыс
жүйелерi
60                       Сымсыз радиоқол жеткiзу желiсi (WLL)
61                       Деректердi беру желiсi
___________________________________________________________________
ҚР ККМ Байланыс және ақпараттандыру
жөнiндегi комитетi Төрағасының
"Қазақстан Республикасының радиожиiлiк
спектрiн пайдалануға арналған
рұқсаттар нысанын бекiту туралы"
2002 жылғы 12 қарашадағы
N 233-0 бұйрығына 4 қосымша
Қазақстан Республикасы әкiмшілiк-аумақтық
бөлiнуiнiң объектiлердi белгiлеу жүйесiндегi кодтар
___________________________________________________________________
Код N                               Аумақ ___________________________________________________________________
900                        Қазақстан Республикасы
901                        Астана қаласы, Ақмола облысы
902                        Ақмола облысы
904                        Ақтөбе облысы
907                        Алматы облысы
910                        Алматы қаласы
915                        Атырау облысы
917                        Шығыс Қазақстан облысы
919                        Жамбыл облысы
926                        Батыс Қазақстан облысы
930                        Қарағанды облысы
933                        Қызылорда облысы
937                        Қостанай облысы
943                        Маңғыстау облысы
945                        Павлодар облысы
948                        Солтүcтiк Қазақстан облысы
958                        Оңтүcтiк Қазақстан облысы
___________________________________________________________________

1. Разрешение является действительным при условии оплаты сбора за выдачу Разрешения.
2. Разрешение продлевается ежегодно в территориальном управлении Уполномоченного органа в области связи по месту установки передатчика в случае соблюдения лицензиатом лицензионных условий и заверяется подписью начальника управления.
3. Эксплуатация радиоэлектронных средств (РЭС) разрешается только после получения разрешения на право их эксплуатации, оформляемого в установленном законодательством порядке.
4. Запрещено изменять технические параметры и место установки РЭС, без согласования с территориальным управлением Уполномоченного органа в области связи.
5. Все параметры РЭС должны соответствовать установленным нормам и стандартам Республики Казахстан.
Срок действия Разрешения продлен:
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
20___ г. "____"_________ до _____________ М.П.
(подпись)
Приложение 3 к приказу
Председателя Комитета по связи
и информатизации МТК РК
от 12 ноября 2002 года N 233-О
"Об утверждении форм разрешений
на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан"
Список кодов по видам связи
-------------------------------------------------------------------
N кода   |                     Вид связи
-------------------------------------------------------------------
10      Телевидение
11      Эфирно-кабельное телевидение
20      Радиовещание
21      ДСВ-КВ вещание
30      Сотовая
31      Транкинговая
32      Радиотелефонная
33      Радиосвязь
34      КВ-связь
35      Пейджинговая
41      Магистральные радиорелейные линии
42      Зоновые радиорелейные линии
43      Местные радиорелейные линии
44      Радиорелейные линии для передачи телевизионных
сигналов
50      Земные станции спутниковой связи
51      Системы подвижной спутниковой связи
60      Сети беспроводного радиодоступа (WLL)
61      Сети передачи данных
-------------------------------------------------------------------
Приложение 4 к приказу
Председателя Комитета по связи
и информатизации МТК РК
от 12 ноября 2002 года N 233-О
"Об утверждении форм разрешений
на использование радиочастотного
спектра Республики Казахстан"
Коды в системе обозначений объектов
административно-территориального деления
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N кода   |                      Территория
-------------------------------------------------------------------
900     Республика Казахстан
901     г. Астана, Акмолинская область
902     Акмолинская область
904     Актюбинская область
907     Алматинская область
910     г. Алматы
915     Атырауская область
917     Восточно-Казахстанская область
919     Жамбылская область
926     Западно-Казахстанская область
930     Карагандинская область
933     Кызылординская область
937     Костанайская область
943     Мангыстауская область
945     Павлодарская область
948     Северо-Казахстанская область
958     Южно-Казахстанская область
-------------------------------------------------------------------