Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне берілетін әлеуметтік көмектік мөлшерін белгілеу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімиятының 2002 жылғы 15 қазандағы № 197 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2002 жылғы 5 қарашада № 1855 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімиятының 2003 жылғы 8 желтоқсандағы № 322 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімиятының 08.12.2003 № 322 қаулысымен.
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заң күші бар Жарлығының 20 бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 бабына сәйкес, Таран ауданының әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (ай сайын) 230 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек ретінде жыл сайынғы әлеуметтік қорғау жөнінде қосымша шара белгіленсін.
2. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек тағайындаудың және төлеудің ұсынылып отырған тәртібі туралы ережелер бекітілсін.
3. 2001 жылғы 8 ақпандағы № 20 "2001 жылға арналған Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне берілетін атаулы әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілеу туралы" аудан әкімі шешімінің күші жойылсын.
4. Аудандық еңбек, жұмыспен және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы осы ережені орындауды жүзеге асырсын (Л.Г. Өтешева).
5. Аудандық қаржы басқармасы (В.С. Пирог) Ұлы Отан соғысының әлеуметтік көмекті аудандық бюджетте қажеттік қаражат көздесін.
6. Қаулының орындалуына бақылау жасау Таран аудан әкімінің орынбасары М.А. Исенбаевке жүктелсін.
Аудан әкімі
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы
Таран ауданы әкімиятының
2002 жылғы 5 қазандағы
№ 197 қаулысына қосымша
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне
әлеуметтік көмек тағайындау және төлеудің тәртібі туралы
Ережелер
Осы Ережелер Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 Заң күші бар, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Жарлығының 20 бабына сәйкес әзірленді.
I. Жалпы ережелер
Осы Ережелер Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсетуді реттейді.
II. Әлеуметтік көмекті тағайындау тәртібі
1. Әлеуметтік көмек өтініш негізінде көрсетіледі.
2. Әлеуметтік көмек тағайындау туралы өтінішті оны алуға құқығы бар адам, тұратын жері бойынша, аудандық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасына (бұдан әрі уәкіл органы) береді.

Об установлении размеров социальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны
Постановление акимата Тарановского района Костанайской области от 15 октября 2002 года № 197. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 ноября 2002 года № 1855. Утратило силу постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 8 декабря 2003 года № 322
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 08.12.2003 № 322.
В соответствии со статьей 20 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года № 2247, со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года акимат Тарановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить ежегодные дополнительные меры по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны в виде оказания социальной помощи в размере 230 тенге (ежемесячно).
2. Утвердить прилагаемые Правила о порядке назначения и выплаты социальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны.
3. Решение акима района "Об установлении размеров адресной материальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны на 2001 год" № 20 от 8 февраля 2001 года считать утратившим силу.
4. Районному управлению труда, занятости и социальной защиты населения (Утешевой Л.Г.) принять к исполнению настоящие Правила.
5. Районному финансовому управлению (Пирог В.С.) предусмотреть в районном бюджете необходимые средства для выплаты социальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны.
6. Контроль за настоящим постановлением возложить на заместителя акима Тарановского района Исенбаева М.А.
Аким района                                Г. Нурмахамбетов
Приложение
к постановлению акимата
Тарановского района
Костанайской области
Республики Казахстан
от 15 октября 2002 года
№ 197
Правила
о порядке назначения и выплаты социальной помощи
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны
Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 20 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".
1. Общие положения
Настоящие Правила регулируют оказание социальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны.
2. Порядок назначения социальной помощи
1. Социальная помощь носит заявительную форму.
2. Заявление о назначении социальной помощи подается лицом, имеющим право на его получение, в районное управление труда, занятости и социальной защиты населения (далее – уполномоченный орган) по месту жительства.

3. Әлеуметтік көмек сұраушы белгіленген үлгі бойынша әлеуметтік көмекті тағайындау туралы өтініш береді.
4. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін өтінішті қарауды әлеуметтік көмек тағайындау комиссия 10 күндік мерзімде асырады.
5. Әлеуметтік көмек тағайындаудан бас тарту дәлелді болған жағдайда бұл туралы өтініш берушіге жазбаша хабарлайды.
6. Әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан есептеледі.
7. Берілген ақпаратты растағанына өтінішті қабылдаған тұлғалар толық жауап береді. Ақша төленгеннен ақпараттың рас еместігі, не басқа заң бұзушылық анықталса, заңсыз төленген сома Заңмен белгіленген тәртіп бойынша, кінәлі тұлғадан өндіріліп алынады.
III. Әлеуметтік көмекті төлеу
8. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмекті төлеу аудандық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
9. Уәкіл органы комиссияның шешімі негізінде әлеуметтік көмек тағайындалған азаматтардың тізімін жасап, ай сайын қаржыландыруға аудандық қаржы бөліміне өтінім ұсынады.
10. Әлеуметтік көмекті төлеу Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің тиісті банкілік операцияларына лицензиясы бар, мемлекеттіксатып алу туралы заңнамамен белгіленген тәртіпте анықталған мекемелер арқылы жүзеге асырылады.
11. Әлеуметтік көмекті төлеу уәкіл органы ұсынған тізімдеріне сәйкес өткен ай үшін төленеді.
12. Әлеуметтік көмек алушының қайтыс болған уақытынан тоқтатылады.
IV. Әлеуметтік көмек төлеуге бақылау жасау
13. Уәкіл органы ай сайын АХАТ органдарынан әлеуметтік көмек тағайындалғандардың қайтыс болған жағдайларын тіркеу туралы мәлімет сұратып отырады.
14. Уәкіл органы ай сайын зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан Қазақстан Республикасынан, облыс, ауданның тыс жерлерге кеткен Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектер туралы мәлімет сұратып отырады.
15. Дұрыс ресімделмеген құжаттар бойынша заңсыз әлеуметтік көмек төленіп кетсе, осыған кінәлі лауазымды адамдар заңмен белгіленген тәртіп бойынша жауап береді.
16. Төленген сомаларға бақылау ай сайын Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің тиісті банкілік операцияларына лицензиясы бар мемлекеттік сатып алу туралы заңнамамен белгіленген тәртіпте анықталған мекеме және уәкіл органы арасындағы салыстырып тексеру актілері негізінде жүргізіледі.

3. Лицо, обратившееся за социальной помощью, предоставляет заявление о назначении социальной помощи по установленной форме.
4. Рассмотрение заявления для назначения социальной помощи осуществляется в 10-дневный срок комиссией по назначению социальной помощи.
5. В случае мотивированного отказа в назначении социальной помощи заявителю сообщается об этом письменно.
6. Начисление социальной помощи производится с месяца, в котором подано заявление.
7. Полную ответственность за подтверждение достоверности предоставленной информации несут лица, принявшие заявление. В случае выявления после произведенных выплат каких-либо нарушений либо недостоверности данных незаконно выплаченные суммы взыскиваются с виновных лиц в порядке, установленном законодательством.
3. Выплата социальной помощи
8. Выплата социальной помощи для участников и инвалидов Великой Отечественной войны осуществляется за счет расходов бюджета района.
9. Уполномоченный орган, на основании решения комиссии, производит начисление и формирует списки граждан, которым назначена социальная помощь и ежемесячно представляет заявки на финансирование в районное финансовое управление.
10. Выплата социальной помощи осуществляется через организацию, имеющую лицензию Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций и выбранную в порядке, установленном законодательством о государственных закупках.
11. Выплата социальной помощи производится за истекший месяц согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
12. Выплата социальной помощи прекращается со дня смерти получателя.
4. Контроль за выплатами социальной помощи
13. Уполномоченный орган ежемесячно запрашивает в органах ЗАГСа сведения о регистрации случаев смерти лиц, которым назначена социальная помощь.
14. Уполномоченный орган ежемесячно запрашивает в районном отделении Государственного центра по выплате пенсий сведений об участниках и инвалидах Великой Отечественной войны, выбывших за пределы территории района, области Республики Казахстан.
15. За неправильное оформление документов, по которым незаконно была выплачена социальная помощь, должностные лица, по вине которых это произошло, несут ответственность в порядке, установленном законом.
16. Контроль за выплаченными суммами ежемесячно осуществляется на основе актов-сверок между организацией, имеющей лицензию Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций и выбранную в порядке, установленном законодательством о государственных закупках, и уполномоченным органом.

17. Аудандық қаржы басқармасы әлеуметтік көмекке бюджет қаражатының дұрыс шығындалуына тексерулерді жүзеге асырады.

17. Районное финансовое управление осуществляет последующие проверки правильности расходования бюджетных средств на выплату социальной помощи.