Кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлердi иелiкке алу Ережелерiн бекiту туралы
Павлодар облысы әкімінің қаулысы. 2002 жылғы 26 маусымдағы N 143/8. Павлодар облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 16 шілдеде N 1339 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 қыркүйектегі N 178/13 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 қыркүйектегі N 178/13 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Заңы 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы", 1999 жылғы 23 шiлдедегi заңы "Мемлекеттiк қызмет туралы" және 2001 жылғы 23 қаңтардағы  "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" заңы сәйкес, облыстық мәслихаттың (II сайланған ХVIII (кезектен тыс) сессиясы) 2002 жылғы 18 наурыздағы "Облыстық мәслихаттың 2002 жылғы 22 қаңтардағы "2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 11/18 шешiмiн iске асыру мақсатында, мемлекеттiк қызметшiлердi мемлекеттiк тұрғын үймен қамтамасыз ету және бюджет қаражатын ұтымды жұмсау үшiн облыс әкiмияты ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлердi иелiкке алу Ережелерi (бұдан әрi  Ережелер) бекiтiлсiн.
2. Облыс коммуналдық шаруашылық, көлiк және коммуникациялар, мемлекеттiк сатып алу, коммуналдық меншiк департаменттерi, қалалар мен аудандар әкiмдерi Ережелердiң орындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулының орындалуын және бөлiнген қаражаттың мақсатты жұмсалуын бақылау облыс әкiмi орынбасарының мiндетiн атқарушы Б.С. Демеуовке жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмиятының
2002 жылғы 26 маусым
N 143/8 қаулысымен бекiтiлген
Кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн
мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорына
тұрғын үйлердi иелiкке алу
Ережелерi
Тұрғын үйдi иелiкке алудың осы Ережелерi кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлердi иелiкке алу үрдiсiн реттеу және облыстық бюджеттен бөлiнген қаражатты тиiмдi жұмсау мақсатында әзiрлендi.
1. Жалпы ережелер
1. Кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк тұрғын үй қорына алынған тұрғын үйлер Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасында белгiленген техникалық, санитарлық және басқа мiндеттi талаптарға сәйкес болу керек.
2. Кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк тұрғын үй қорына тұрғын үйлердi иелiкке алуды қазақстан Республикасы "Мемлекеттiк қызмет туралы"»Заңына сәйкес және облыс әкiмiнiң келiсiмi бойынша бағдарламаның әкiмшiсi  облыс коммуналдық шаруашылық, көлiк және коммуникациялар департаментi (бұдан әрi  Бағдарламаның әкiмшiсi) мына құжаттар болған жағдайда iске асырады:

Об утверждении Правил приобретения жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим
Постановление акимата Павлодарской области от 26 июня 2002 года N 143/8. Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарской области 6 июля 2002 года за N 1339. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 18 сентября 2009 года N 178/13
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 18 сентября 2009 года N 178/13.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", с Законом Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях реализации решения областного маслихата (XVIII (внеочередная) сессия, II созыв) от 18 марта 2002 года N 11/18 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 22 января 2002 года "Об областном бюджете на 2002 год", для обеспечения жильем государственных служащих и оптимального расходования бюджетных средств акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые правила приобретения жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим (далее Правила).
2. Департаментам коммунального хозяйства, транспорта и коммуникаций, государственных закупок, коммунальной собственности области, акимам городов и районов обеспечить выполнение Правил.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления и целевым использованием бюджетных средств возложить на заместителя акима области Демеуова Б.С.
Аким области                         Д. Ахметов
Утверждены
постановлением акимата области
от 26 июня 2002 года N 143/8
Правила
приобретения жилья в государственный
коммунальный жилищный фонд для дальнейшего
предоставления государственным служащим
Настоящие Правила приобретения жилья разработаны с целью регулирования процесса приобретения жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим и эффективного расходования выделенных из областного бюджета средств.
1. Общие положения
1. Жилье, приобретаемое в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим, должно соответствовать установленным техническим, санитарным и другим обязательным требованиям, предусмотренных жилищным законодательством Республики Казахстан.
2. Приобретение жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим производится администратором программы - департаментом коммунального хозяйства, транспорта и коммуникаций области (далее Администратор программы) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" по согласованию с акимом области при наличии следующих документов:

1) тұрғын үйдi иелiкке беруге өтiнiшi;
2) отбасы құрамы мен тұратын жерi туралы анықтама;
3) мемлекеттiк қызметшi мен онымен үнемi тұратын отбасы мүшелерiнде меншiк құқығындағы тұрғын үйдiң жоқтығы жөнiндегi анықтама;
4) мемлекеттiк қызметшiнiң жұмыс орнынан (қызметiнен) анықтама.
Қажетiне қарай өтiнушi қосымша тұрғын бөлiмiне құқық беретiн отбасында науқастың ауыр түрiмен ауыратын адамның немесе отбасында жиырма аптадан астам уақыт екiқабат болған әйелдiң барлығы жөнiндегi денсаулық сақтау мемлекеттiк мекемесiнiң анықтамасын әкелу керек.
2. Кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру
үшiн мемлекеттiктұрғын үй қорына тұрғын
үйлердi сатып алу жөнiнде конкурс
ұйымдастыру тәртiбi
3. Бағдарлама әкiмшiсi Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы "Мемлекеттiк сатып алу туралы» заңына сәйкес кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк тұрғын үй қорына тұрғын үйлердi иелiкке алу жөнiнде мемлекеттiк сатып алуды өткiзудiң тәсiлдерiн таңдайды, конкурсты өткiзуге өтiнiмдi дайындайды және облыс мемлекеттiк сатып алу департаментiне ұсынады.
4. Облыстық конкурстық комиссия қазақстан Республикасының мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасына сәйкес кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк тұрғын үй қорына тұрғын үйлердi мемлекеттiк сатып алу жөнiнде конкурсты ұйымдастырады және өткiзедi, конкурстық құжаттамада көрсетiлген мына өлшемдердi есепке алып, сатып алынатын тұрғын үйлердiң жеке әрбiр түрi бойынша ұтып алған конкурстық өтiнiмдi анықтайды:
1) өтiнушiнiң талаптарын қанағаттандыратын тұрғын үй бiрлiгiне ең аз бағасы негiзiнде анықталатын тұрғын үйдiң құны;
2) қосалқы үй-жайлардың және үй жаныдағы аумақтың көрiктендiру элементтерiнiң болуы;
3) көрiктендiрудiң деңгейi, қосымша шаруашылық құрылыстар мен үй жанындағы телiмдердiң (жеке тұрғын үйлер үшiн) болуы;
4) тұрғын үйдiң санитарлық және техникалық нормаларға сәйкес келуi.
3. Кейiннен мемлекеттiк қызметшiлерге
беру үшiн мемлекеттiк тұрғын үй
қорына тұрғын үйлердiиелiкке
алудың ерекшелiктерi
5. Облыс мемлекеттiк сатып алу департаментi ықтималды жеткiзушiнiң конкурстық өтiнiмiн қарастыру кезiнде ұсынылып отырған тұрғын үйдi конкурстық құжаттамада көрсетiлген өлшемдерге сәйкес келуiне сараптама комиссиясымен тексерiп қарауды ұйымдастыруға құқылы.
6. Тұрғын үйдi тексеру жөнiндегi конкурстық комиссия сараптамаға өтiнiмнiң түсу сәтiнен үш күндiк мерзiмде ұсынылып отырған тұрғын үйдi тексередi және облыстық конкурстық комиссияға тұрғын үйдi тексеру актiсiмен қоса ұсынымдарын бередi.

1) заявления на предоставление жилья;
2) справки о составе семьи и месте жительства;
3) справки об отсутствии у государственного служащего и постоянно проживающих с ним членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности;
4) справки с места работы (службы) государственного служащего.
При необходимости заявитель предоставляет справки государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, предоставляющей право на дополнительную жилую комнату или о наличии в семье женщины, имеющей беременность свыше двадцати недель.
2. Порядок организации конкурса по закупке жилья
в государственный коммунальный жилищный фонд для
дальнейшего предоставления государственным служащим
3. Администратор программы в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" выбирает способ проведения государственных закупок, готовит и представляет заявку в департамент государственных закупок области на проведение конкурса по приобретению жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим.
4. Областная конкурсная комиссия организует и проводит конкурс по государственным закупкам жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках и определяет выигравшую конкурсную заявку по каждому виду закупаемого жилья отдельно с учетом следующих критериев, указанных в конкурсной документации:
1) стоимости жилья, определяемой на основе самой низкой цены за единицу площади жилья, удовлетворяемого требованиям заявителя;
2) наличия вспомогательных помещений и элементов благоустройства придомовой территории;
3) степени благоустроенности, наличие дополнительных хозяйственных построек и приусадебных участков (для индивидуальных жилых домов);
4) соответствия жилья санитарным и техническим нормам.
3. Особенности приобретения жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего
предоставления государственным служащим
5. Департамент государственных закупок области при рассмотрении конкурсных заявок потенциального поставщика вправе организовать осмотр предлагаемого жилья экспертной комиссией на соответствие жилья критериям, указанным в конкурсной документации.
6. Экспертная комиссия по обследованию жилья в трехдневный срок с момента поступления заявки на экспертизу производит обследование предлагаемого жилья и представляет рекомендации областной конкурсной комиссии с приложением акта обследования жилья.

7. Сараптама комиссиясының ұсынымдарын есепке алып, облыстық конкурстық комиссия заңнамамен белгiленген мерзiмде тұрғын үйдi мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi конкурстың қорытындыларын шығарады, олардың негiзiнде Бағдарлама әкiмшiсi сатып алынатын тұрғын үйге меншiк құқықтарын Тiркеу органы  "Қазақстан Республикасы әдiлет министрлiгiнiң Павлодар облысы бойынша Тiркеу қызметi комитетiнiң жылжымайтын мүлiк жөнiндегi орталық» РМК-да мiндеттi тiркеуден өткiзiп, жеткiзушiлермен тұрғын үйдi сатып алуға келiсiм шарт жасасады.
8. Бағдарлама әкiмшiсi бұдан әрi мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлердi мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi келiсiм шарттың шарттарына сәйкес уәкiлеттi органда  облыс коммуналдық меншiк департаментiнде тиiстi рәсiмдердi өткеннен кейiн сатып алынған тұрғын үйдi облыстың коммуналдық мемлекеттiк меншiгiне қабылдайды.
4. Төлеу және тұрғын үйдi беру тәртiбi
9. Сатып алынған тұрғын үйге төлеудi Бағдарлама әкiмшiсi тұрғын үйдi сатып алу жөнiндегi келiсiм шарт пен тұрғын үйдi балансқа алу актiсi негiзiнде жүзеге асырады. Соның өзiнде Бағдарлама әкiмшiсiнiң тұрғын үйiн балансқа алу кезiнде жеткiзушi коммуналдық қызмет-тердi толық көлемде төлеуi керек.
10. Облыс әкiмияты немесе әкiмiнiң актiсiмен иелiкке алынған тұрғын үй Бағдарлама әкiмшiсi балансынан құзыреттерiне мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорын бөлу мен басқару кiретiн атқарушы органдар ретiнде қалалар мен аудандар әкiмдерiне берiледi.
11. Қалалар мен аудандар әкiмияттары иелiкке алынған тұрғын үйлердi оларға қызметтiк тұрғын үй мәртебесiн берiп, әрi қарай Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары» Заңына сәйкес меншiк құқығынсыз мемлекеттiк қызметшiлерге беру үшiн қалалар мен аудандардың мемлекеттiк коммуналдық меншiгiне қабылдайды.

7. С учетом рекомендаций экспертной комиссии областная конкурсная комиссия в установленный законодательством срок подводит итоги конкурса по государственным закупкам жилья, на основании которых Администратор программы заключает договора на покупку жилья с поставщиками с обязательной регистрацией прав собственности на приобретаемое жилье в Регистрирующем органе РГП "Центр по недвижимости Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан по Павлодарской области".
8. Администратор программы согласно условиям договора на государственную закупку жилья в государственный коммунальный жилищный фонд для дальнейшего предоставления государственным служащим принимает приобретенное жилье в коммунальную государственную собственность области с прохождением соответствующих процедур в уполномоченном органе - департаменте коммунальной собственности области.
4. Порядок оплаты и предоставления жилья
9. Оплату за приобретенное жилье Администратор программы производит на основании договора на государственную закупку жилья и акта принятия жилья на баланс. При этом, при принятии жилья на баланс Администратора программы коммунальные услуги должны быть оплачены поставщиком в полном объеме.
10. Актом акимата или акима области приобретенное жилье передается с баланса Администратора программы акимам городов и районов, как исполнительным органам, к компетенции которых относится распределение и управление государственным коммунальным жилищным фондом.
11. Акиматы городов и районов принимают приобретенное жилье в государственную коммунальную собственность городов, районов с приданием ему статуса служебного жилья, для последующего предоставления его государственным служащим без возникновения права собственности в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".0