"Қайтадан тұрғызылған ғимараттарға жергiлiктi маңыздағы тарих және мәдениет ескерткiштерiнiң мәртебесiн беру туралы"
Алматы қалалық Мәслихатының шешімі IІ сайланған XV сессиясының 2002 жылғы 23 қаңтардағы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2002 жылғы 05 наурызда N 441 тіркелді
"Алматы қаласының ерекше мәртебесi туралы" Z980258_ 1998 жылғы 1
шiлдедегi N№258-II-ҚРЗ Қазақстан Республикасы заңының 3 бабының 4
тармақшасына сәйкес II–шi сайланған Алматы қалалық Мәслихаты шешім
қабылдады:
1. Жаңадан тұрғызылған мына ғимараттарға жергiлiктi маңыздағы тарих
және мәдениет ескерткiштерiнiң мәртебесi берiлсiн:
- Қазақстан Республикасының бiрiншi Президентiнiң резиденциясы;
- Қазақстан мұсылмандары дiни басқармасының Орталық мешiтi.
2. Осы шешiмнiң орындалуын қадағалау қоғамдық келiсiм және рухани
дамыту мәселелерi жөнiндегi тұрақты депутаттық комиссияға (А.Ж.Байсарина)
және Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары А.Қ.Бижановқа жүктелсiн.
II-шi сайланған Алматы
қалалық Мәслихаты
ХV-шi сессиясының төрағасы
II-шi сайланған
Алматы қалалық Мәслихаты
хатшысы

О придании статуса памятников истории и культуры местного значения вновь сооруженным зданиям
Решение XV сессии Алматинского городского Маслихата II созыва от 23 января 2002 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 5 марта 2002 года за № 441
В соответствии с подпунктом 4) статьи 3 Закона Республики Казахстан "Об особом статусе города Алматы" от 1 июля 1998 года № 258-1 ЗРК Алматинский городской Маслихат II-го созыва РЕШИЛ:
1. Придать статус памятников истории и культуры местного значения вновь сооруженным зданиям:
- Резиденции первого Президента Республики Казахстан;
- Центральной мечети духовного управления мусульман Казахстана.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам общественного согласия и духовного развития (Байсарина А.Ж.) и заместителя акима города Алматы Бижанова А.Х.
Председатель ХV-й сессии
Алматинского городского
Маслихата II-го созыва      Т.Измухамбетов
Секретарь Алматинского
городского Маслихата
II-го созыва                Ж.Турегельдинов