"Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімиятының 2002 жылғы 19 желтоқсандағы N 195 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 28 желтоқсанда N 792 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010 жылғы 3 наурыздағы N 60 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2010.03.03 N 60 Қаулысымен
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысының 3-тармағы 2) тармақшасына, "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қоғамдық жұмыстарды, жұмыссыздарды кәсіптік даярлауды, біліктілігін көтеруді және қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Ережені бекіту туралы" облыс әкімиятының 2001 жылғы 19 шілдедегі N 38 қаулысына келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
"Жалпы ережелер" 1-бөлімінің 7-тармағының 2) тармақшасы мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Елді мекендердегі жолды ағымдағы жөндеу (шұңқырлар мен жол жиегін қолда бар материалдармен жабу, көпір салу, жолдарды жөндеу);
3-тармақша мына сөздермен толықтырылсын: "сондай-ақ, көктемгі-күзгі су тасқынына байланысты жұмыстар";
4) тармақшадағы "сондай-ақ, әлеуметтік-мәдениет бағытындағы объектілерін" сөздері алынып тасталсын;
мына абзацпен толықтырылсын:
"Мәдениет пен әлеуметтік бағыттағы (мәдениет үйлерін, денсаулық сақтау объектілерін (ауруханалар, фельдшерлік-акушерлік пункттер) және білім беру объектілерін, селолық округ әкімдіктері мен басқа да бюджеттік ұйымдар үшін жалға алған ғимараттарды, егер жергілікті бюджеттерде осы мақсатқа қаржы қарастырылмаған болса немесе олар объектілерді тиісті жағдайда ұстауға жеткіліксіз болса) объектілерді күзету, қысқа дайындау, жөндеу және құрылыс жұмыстарын атқару бойынша көмек көрсету.
6) тармақшада:
"туризм" сөзінен кейін "қаңғырма жануарларды аулау" сөздерімен толықтырылсын;
7) тармақша мына редакцияда мазмұндалсын:
"спорттық іс-шараларды, мерейтойлар салтанаттарын, мемлекеттік мерекелерге арналған іс-шараларды дайындауға қатысу, соның ішінде мұз қалашықтарын салуда қосалқы жұмыстарды да атқару";
8) тармақшада:
"халық санағы" сөздерінен кейін, "жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша статистикалық тексеру" сөзімен толықтырылсын;
9) тармақшада:
"Отын және жемазық дайындау" сөздерінің алдында "көмірді артуға, жеткізуге және түсіруге көмек" сөздерімен толықтырылсын;
"... және жалғыз басты тұратын қарттар.." сөздерінен кейін ".. жаңа келген оралмандар" сөздерімен толықтырылсын;
7-тармақ мына тармақшалармен толықтырылсын:

"О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 19 декабря 2002 года N 195. Зарегистрировано Управлением юстиции Северо-Казахстанской области 28 декабря 2002 года за N 792. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 3 марта 2010 года N 60
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 3.03.2010 N 60
В соответствии с подпунктом 2 пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление акимата области от 19 июля 2001 года N 38 (Р/г N 388 от 30 июля 2001 года, 7 августа 2001 года г. "Северный Казахстан", 21 августа 2001 года г. "Солтүстiк Қазақстан") "Об утверждении Положений по организации и финансированию общественных работ, профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки безработных" следующие изменения и дополнения:
в разделе 1 "Общие положения" в пункте 7 подпункт 2:
дополнить абзацем следующего содержания:
"Текущий ремонт дорог в населенных пунктах (засыпка ям и выбоин подручным материалом, установка отмосток, ремонт подъездных путей);
подпункт 3 дополнить словами "а также работ, связанных с весенне-осенними паводками";
в подпункте 4 слова "а также объектов социально-культурного назначения" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Оказание помощи по подготовке к зиме, ремонту и выполнению строительных работ на объектах социального и культурного назначения (дома культуры, объекты здравоохранения (больницы, фельдшерско-акушерские пункты) и образования, являющихся коммунальной собственностью, арендованные здания для аппаратов акимов сельских округов и других бюджетных организаций, если на эти цели не предусмотрены средства в местных бюджетах или их недостаточно для поддержки объектов в надлежащем состоянии).
в подпункте 6:
после слова "туризма" дополнить словами "отлов бродячих животных";
подпункт 7 изложить в следующей редакции:
"Участие в подготовке спортивных мероприятий, юбилейных торжеств, мероприятий, посвященных государственным праздникам, в том числе и выполнение подсобных работ в строительстве ледовых городков";
в подпункте 8:
после слов "переписи населения" дополнить "статобследования по вопросам занятости и социальной защиты населения";
в подпункте 9:
перед словами "Заготовка дров и кормов" дополнить словами "помощь в доставке и разгрузке угля";
после слов "... и одиноко проживающих престарелых ..." дополнить словами "...  вновь прибывших оралманов";
пункт 7 дополнить подпунктами:

"11) мәдени-әлеуметтік бағыттағы маңызды объектілерді, соның ішінде каникул кезінде мектептерді, егер бұл мақсатта штат кестесінде бірлік қарастырылмаған болса, сондай-ақ аудан әкімінің коммуналдық меншігіндегі бос ғимараттарды күзету;
12) алыс елді мекендерде тұратын халықты төл құжаттау бойынша жұмысқа уақытша көмек (халықты төлқұжаттандыру үшін қажетті құжаттарды жинау және рәсімдеу жөніндегі көмек);
13) селолық елді мекендерде қоғамдық тәртіп күзетін қамтамасыз ету жөніндегі құқық органдарына жәрдемдесу жасақтарына қатысу);
14) есірткі тарату және пайдаланудың болжамалы жерлеріндегі, сенім пункттеріндегі волонтер ретіндегі жұмыс;
15) балалардың, жасөспірімдердің, жастардың бос уақытын балалар-жасөспірімдер клубтары арқылы ұйымдастыру жөнінде бір реттік жұмыстарды (мереке күндеріне және мерейтойларға дайындық) жүргізу;
16) сая бақтар мен скверлердің аумағын көгалдандыру және күзету;
17) зираттарды, қоқыс жинайтын жерлерді көгалдандыру, соның ішінде қалдықтар жинауды ұйымдастыру;
18) жылыту кезеңінде бюджеттік ұйымдар мен мемлекеттік мекемелерде пеш жағушы ретіндегі жұмыс;
19) жалғызбасты ауру қарт азаматтарды күту (тамақ, дәрі-дәрмек сатып±әкелу, үй ішін жинау, ағарту, еден сырлау, кір жуу, көкөніс отырғызу, арам шөп жұлу және жинау).
Ескерту: 6), 11), 17), 18) және 19) тармақшалар ұйымдар мен мекемелердің штат кестесінде тиісті бірлік болмаған жағдайда қолданылады.";
7-тармақтың 11) тармақшасы 20) тармақша болып саналсын;
8-тармақ келесі мазмұндағы 8 тармақшамен толықтырылсын:
"Егер азаматтың келісімінсіз тұрған орнын ауыстырумен байланысты болмаса, қоғамдық жұмыстар келесі азаматтар санатына лайықты болып табылады:
- алғаш рет жұмыс іздеп жүргендер (бұрын жұмыс істемегендер), мамандығы (кәсібі) жоқтар;
- өзінде бар кәсібі (мамандығы) бойынша біліктілігін көтеруден немесе өз мамандығына жақындас мамандық алудан бас тартқан жағдайда;
- жұмыспен қамту уәкілетті органдарында 18 айдан астам уақыт тіркелген болса;
- жұмыспен қамту уәкілетті органдарына маусымдық жұмыс аяқталғаннан кейін жұмысқа орналасу мәселесі бойынша арыз берсе.";
"Қоғамдық жұмыстарға қамтылған азаматтардың жалақысын төлеу" 4 бөлімнің 20-тармағы мына редакцияда мазмұндалсын:
"қоғамдық жұмыстарға қатысқандардың жалақысы, атқарылған жұмыс түрлеріне байланысты, "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы 41 қаулысына сәйкес тарификацияланады. Бекітілген жұмыс тізіміне енбейтін жұмыстардың жалақысы сәйкестік бойынша тарификацияланады ("Атқарылған жұмыс түрлеріне байланысты қоғамдық жұмыстарға қатысқандардың жалақысын төлеу туралы" қосымша).";
"Қоғамдық жұмыстарды қаржыландыру көздері және тәртібі" 5 бөлімнің 25-тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Еңбекақы төленетін қоғамдық жұмыстар ұйымдастырылатын кәсіпорындар (егер ондай болмаған жағдайда - селолық округ±әкімдері) есеп беру айы аяқталғанға дейін 5 күн ішінде, жұмыс түрлері туралы, қоғамдық жұмысқа қатысқан жұмыссыздар саны туралы, жұмыс уақытын тіркеу туралы, есептелген жалақы туралы белгіленген заңнама тәртібінде жергілікті уәкілетті органдарға есеп береді.";

11) Охрана значимых объектов социально-культурного назначения, а также пустующих зданий, находящихся в коммунальной собственности акима района.
12) Временная помощь в организационной работе по паспортизации населения, проживающего в отдаленных населенных пунктах (помощь по сбору и оформлению необходимых документов для паспортизации населения).
13) Участие в отрядах содействия правоохранительным органам в обеспечении общественного порядка в сельских населенных пунктах.
14) Работа в предполагаемых точках реализации и употребления наркотиков, в пунктах доверия в качестве волонтеров.
15) Проведение разовых работ (подготовка к праздничным дням и юбилейным датам) по организации досуга детей, подростков, молодежи через детско-подростковые клубы.
16) Благоустройство и охрана территорий парков, скверов.
17) Благоустройство кладбищ, свалок, в том числе организация сбора отходов.
18) Работа в качестве истопника на период отопительного сезона бюджетных организаций и государственных учреждений.
19) Уход за больными одинокими престарелыми гражданами (покупка продуктов, медикаментов, уборка помещения, побелка стен, покраска полов, стирка белья, посадка, прополка и уборка овощей).
Примечание: подпункты 6), 11), 17), 18) и 19) применяются в случае отсутствия соответствующих единиц в штатных расписаниях организаций и учреждений и если на эти цели не предусмотрены средства в местных бюджетах.
подпункт 11) пункта 7 считать подпунктом 20);
пункт 8 дополнить подпунктом 8 следующего содержания:
"Общественные работы являются подходящими, если они не связаны с переменой места жительства без согласия гражданина, для следующих категорий граждан:
- впервые ищущих работу (ранее не работавших), не имеющих профессии (специальности);
- отказавшиеся повысить квалификацию по имеющейся профессии (специальности) или получить смежную;
- состоящие на учете в уполномоченных органах занятости более 18 месяцев;
- обратившиеся в уполномоченные органы занятости по вопросу трудоустройства после окончания сезонных работ;
в разделе 4 "Оплата труда граждан, занятых на общественных работах" пункт 20:
изложить в следующей редакции:
"Оплата труда участников общественных работ, в зависимости от выполняемых видов, тарифицируется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими". По видам работ, не входящим в утвержденный перечень работ оплата труда тарифицируется по идентичности" (приложение "Об оплате труда участников общественных работ, в зависимости от выполняемых видов работ");
в разделе 5 "Источники и порядок финансирования общественных работ":
пункт 25:
изложить в следующей редакции:
"Предприятия (если таковые отсутствуют - акимы сельских округов), где организуются оплачиваемые общественные работы за 5 дней до окончания отчетного месяца, представляют в местные уполномоченные органы в установленном законодательном порядке отчет о видах работ, количестве безработных, принявших участие в общественных работах, об учете рабочего времени, о начисленной заработной плате";

26-тармақта "әр айдың 10 жұлдызына дейін" сөздері "әр айдың 1 жұлдызына дейін" сөздерімен ауыстырылсын.
Облыс әкімі
Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру
және қаржыландыру жөніндегі
Ережеге қосымша
Атқарылған жұмыс түрлеріне байланысты қоғамдық жұмыстарға қатысқандардың жалақысын төлеу туралы
Жұмыс түрлерінің атауы
Мамандық
Нормативтік құжат
Раз
ря
ды
Тариф
тік коэффици ент
1. Тұрмыстық-комму
налдық-шаруашылық ұйымдарына қалалардың, елді мекендердің аулаларын жинауда көмек көрсету
аула жинаушы
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 22-қосымша
II
0,88
2. Жол салу және жөндеу, су құбыры, газ, канализациялық және басқа да коммуникацияларды салу, кеспе тас және жол жиегінің тастарын салу, сондай-ақ сол жұмыстар үшін қосалқы материалдарды (құрылыс тастарын, қиыршық тас, плиталар, құм т.б.) дайындау.
Елді мекендердегі жолдарды ағымдағы жөндеу.(шұңқырлар
ды және жол жиегін қолда бар материалдармен жабу, көпір салу, кіру жолдарын жөндеу)
Ғимараттарға және үйлерге кешенді қызмет көрсету және жөндеу жөнінде
гі жұмысшы.
Халық шаруашылығының барлық салалары үшін қызметкерлер кәсібіне тарифтік-біліктілік сипаттамалар. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау миистрлігінің 1993 жылғы 4 қаңтардағы N 21 қаулысына 39 толықтыру
III
0,95
3. Мелиоративтік жұмыстар, сондай-ақ көктемгі-күзгі су тасқынына байланысты жұмыстарды жүргізу.
гидро техника
лық құрылыс
ты қараушы
лар
Халық шаруашылығының барлық салалары үшін қызметкерлер кәсібіне тарифтік-біліктілік сипаттамалар. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1993 жылғы 4 қаңтардағы N 21 қаулысы
III
0,95
4. Тұрғын үйлер құрылысына, қайта құру мен күрделі жөндеуге қатысу. Мәдениет пен әлеуметтік бағыттағы (мәдениет үйлерін, денсаулық сақтау объектілерін (ауруханалар, фельдшерлік-акушер
лік пункттер) және білім беру объектілерін, селолық округ әкімдігі және басқа да бюджеттік ұйымдар үшін жалға алған ғимараттарды, егер  жергілікті бюджеттерде осы мақсатқа қаржы қарастырылмаған болса немесе олар объектілерді тиісті жағдайда ұстауға жеткіліксіз болса) объктілерді күзету, қысқа дайындау, жөндеу және құрылыс жұмыстарын атқару бойынша көмек көрсету
Ғимарат
тарға, үйлерге және құрылғы
ларға жұмыс істеуі және ағымдағы жөндеу жүргізу
ші жұмысшы.
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 22-қосымша
III-IV
0,95-
1,02
5. Тарихи-
архитекту ра лық ескерткіштерді, кешендерді және қорық жерлерін қалпына келтіру.
Ескерт
кіш
терді қалпына келтіру жұмыскер
Жұмыстар мен кәсіптердің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығы, 1970 жыл
III

в пункте 26 слова "до 10 числа каждого месяца" заменить словами "до 1 числа каждого месяца".
Аким области
Приложение к Положению
по организации и финансированию
общественных работ
Об оплате труда участников общественных работ
в зависимости от выполняемых видов работ
Наименование видов работ
Профес- сия
Нормативный документ
Раз-ряд
Тариф-
ный коэффи-
циент
1. Помощь организациям жилищно-комму-нального хозяйства в уборке территорий городов, населенных пунктов
уборщик террито-рий
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.02. N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющихся госслужащими, приложение 22
II
0.88
2. Строитель
ство и ремонт дорог, прокладка водопроводных, газовых, канализационных и других коммуникаций, укладка брусчатки и бордюрного камня, а также заготовка необходимого материала для этих работ, подсобного материала (строительного камня, щебня, плит, песка и др.). Текущий ремонт дорог в населенных пунктах (засыпка ям и выбоин подручным материалом, установка отмосток, ремонт подъездных путей)
рабочий по комплексному обслужи-ванию и ремонту зданий и сооруже-ний
Дополнение 39 к постановлению Министерства труда Республики Казахстан от 4.01.1993 года N 21 "Тарифно-квалификацион
ные характеристики на профессии работников, общие для всех отраслей народного хозяйства"
III
0.95
3. Проведение мелиоративных работ, а также работ связанных с весенне-осенними паводками
осмотр- щик гидротехнических сооруже-ний
постановление Министерства труда Республики Казахстан от 4 января 1993 года N 21 "Об утверждении тарифно-квалификационных характеристик на профессии рабочих, общие для всех отраслей народного хозяйства"
III
0.95
4. Участие в строительстве, реконструкции и капитальном ремонте жилья. Оказание помощи по подготовке к зиме, ремонту и выполнению строительных работ на объектах социального и культурного назначения (дома культуры, объекты здравоохранения (больницы,фельдшерско-аушерские пункты) и образования, являющихся коммунальной собственнос- тью,арендован-ные здания для аппаратов акимов сельских округов и других бюджетных организаций, если на эти цели не предусмотрены средства в местных бюджетах или их недостаточно для поддержки объектов в надлежащем состоянии)
рабочий по обслужи-ванию и текущему ремонту зданий, сооруже-ний и оборудо-вания
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 22
III-IV
0.95-1.02
5. Восстановле
ние историко-
архи тектурных памятников, комплексов и заповедных зон
рабочий  по восстановлению памятников
Единый тарифно-квалификационный справочник работ и профессий, 1970 г.
III

0,95
6. Аймақтарды экологиялық сауықтыру (орман шаруашылығының, дем алатын жерлер мен туризм жерлерін көгалдандыру (ағаш отырғызу, гүл егу) және көркейту, сақтау және өркендету, қаңғырма жануарларды аулау.
Көркейту жөнінде
гі жұмысшы
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 22-қосымша
III
0,95
7. Спорттық іс-шараларды, мерейтой салтанаттарын, мемлекеттік мерекелерге арналған іс-шараларды дайындауға қатысу, соның ішінде мұз қалашықтарын салуда қосалқы жұмыстарды да атқару.
Спорттық құрылыс
тарды жөндеуші
лер
Халық шаруашылығының барлық салалары үшін қызметкерлер кәсібіне тарифтік-біліктілік сипаттамалар. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1993 жылғы 4 қаңтардағы N 21 қаулысына 39 толықтыру.
III
0,95
8. Республикалық және аймақтық қоғамдық науқандарға(сауал
нама жүргізу, халық санағы, статистикалық тексеріс) қатысу.
статистика қызметкері
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы  Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 1-қосымша
G-17
1,08
9. Халықтың аз қамтамасыз етілген жүктеріне және жалғыз тұратын қарттарға, жаңа келген оралмандарға, сондай-ақ қаланың және аудан әкімдерінің коммуналдық меншігіндегі кәсіпорындар мен әлеуметтік-тұрмыс
тық мәдиниет нысандарына отын және жемазық дайындау, көмірді артуға, жеткізуге және түсіруге көмек көрсету.
жұмысшы
Жұмыстар мен кәсіптердің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығы, 1970 жыл. бірінші басылым.
II
0,88
10. Үй шаруашылығының санағына және шаруашылық кітабын жасауға көмек көрсету.
Тіркеуші
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 1-қосымша
G-17
1,08
11. Әлеуметтік-
мәдиниет бағытындағы маңызды нысандарды, соның ішінде каникул кезінде мектептерді, егер бұл мақсатта штат кестесінде бірлік қарастырылмаған болса, сондай-ақ аудан әкімінің коммуналдық меншігіндегі бос ғимараттарды күзету
Күзетші
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 22-қосымша
II
0,88
12. Алыс елді мекенде тұратын халықты төлқұжат
тау жөніндегі жұмысқа уақытша көмек.
Төлқұжат қызметке
рі
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 1-қосымша
G-17

0.95
6. Экологичес
кое оздоров
ление регионов (озеленение и благоустройство территорий (посадка деревьев, разбивка цветников), сохранение и развитие лесопаркового хозяйства, зон отдыха и туризма, отлов бродячих животных)
рабочий по благоустройству
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 22
III
0.95
7. Участие в подготовке спортивных мероприятий, юбилейных торжеств, мероприятий, посвященных государственным праздникам, в том числе и выполнение подсобных работ в строительстве ледовых городков
Ремонтировщик спортив
ных сооруже
ний
дополнение 39 к постановлению Министерства труда  от 4.01.1993г. N 21 "Тарифно-квалификационные профессии работников, общие для всех отраслей народного хозяйства"
III
0.95
8. Участие в проведении республикан
ских и региональных общественных кампаний (опросов общественного мнения, переписи населения, статобследова
ния по вопросам занятости и социальной защиты населения)
статис- тик
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 1
G-17
1.08
9. Заготовка дров и кормов, помощь в  доставке и разгрузке угля для  малообес
печенных слоев населения и одинокопроживающих престарелых, вновь прибывших оралманов, а также предприятий коммунальной собственности и объектов соцкультбыта города и районов
рабочий
Единый тарифно-квалификационный справочник работ и профессий, 1970 г., первый выпуск
II
0.88
10. Помощь в переписи домашних хозяйств и в составлении похозяйственных книг
регистратор
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 1
G-17
1.08
11. Охрана значимых объектов социально-культурного назначения, а также пустующих зданий, находящихся в коммунальной собственности акима района
сторож
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 22
II
0.88
12. Временная помощь в организацион
ной работе по паспортизации населения, проживающего в отдаленных населенных пунктах (помощь по сбору и оформлению необходимых документов для паспортизации населения)
паспор
тист
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 1
G-17

1,08
13. Селолық елді мекендерде қоғамдық тәртіп күзетін қамтамасыз етуге көмек.
Кезекші  басшы.
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 1-қосымша
G-17
1,08
14. Есірткі заттар тарату және пайдаланудың болжамалы жерлеріндегі, сенім пунктерінде волонтер ретіндегі жұмыс.
Көмекші, медбике
лер
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 қаңтардағы N-41 қаулысы, 1-қосымша
G-17
1,08
15. Балалардың, жасөспірімдердің, жастардың бос уақытын балалар-жасөспірім
дер клубтары арқылы ұйымдастыру жөнінде жұмыс жүргізу, жазғы каникул кезінде балалардың сауықтырылуын және демалуын қамтамасыз ету.
Мәдени ұйымдас
тырушы
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 1-қосымша.
G-16 катего
рия
сыз орта бі
лік ті
лік дәрежесі
1,17
16. Саябақтар скверлердің аумағын көркейту және күзету.(жеке меншік нысандарынан басқа)
Күзетші
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 22-қосымша
II
0,88
17. Зираттарды, қоқыс жинайтын жерлерді көгалдандыру, соның ішінде қалдықтар жинауды ұйымдастыру.
Көркейту жөнінде
гі жұмысшы
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 22-қосымша
III
0,95
18. Бюджеттік ұйымдар мен мемлекеттік мекемелерде жылу беру маусымы кезінде пеш жағушы ретіндегі жұмыс.
Пеш жағушы
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 22-қосымша
II
0,88
19. Жалғыз басты ауру қарт азаматтарды күту (тамақ, дәрі-дәрмек сатып әкелу, үй ішін жинау, ағарту, еден сырлау, кір жуу, көкөніс отырғызу, арам шөп жұлу және жинау)
Техника
лық атқарушы
"Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысы, 1-қосымша
G-17
1,08
Ескертулер:
1. Қоғамдық жұмыстарға қатысқандардың орташа айлық жалақысы мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне тарифтік коэффициент есебімен белгіленген атқарылған жұмыстар бойынша ең төменгі базалық жалақы мөлшеріне байланысты анықталады. Бұл жағдайда, орташа еңбекақы мөлшері мемлекетпен кепілденген ең төменгі деңгейден төмен болмауы тиіс.

1.08
13. Участие в отрядах содействия правоохрани
тельным органам в обеспечении  общественного порядка в сельских населенных пунктах
дежурный
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 1
G-17
1.08
14. Работа в предполагаемых точках реализации и употреблении наркотиков, в пунктах доверия
помощник медсес
тры
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 1
G-17
1.08
15. Проведение разовых работ (подготовка к праздничным и юбилейным датам) по организации досуга детей, подростков, молодежи через детско-подростковые клубы
культоргорганизатор
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 1
G-16
средний уровень ква
лифика
ции без катего
рии
1.17
16.Благоустройство и охрана территорий парков, скверов (кроме объектов частной собственности)
сторож
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 22
II
0.88
17. Благоуст
ройство кладбищ, свалок, в том числе организация сбора отходов
рабочий по благоустройству
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 22
III
0.95
18. Работа в качестве истопника на период отопительного сезона бюджетных организаций и государственных учреждений
истопник
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 22
II
0.88
19. Уход за больными одинокими престарелыми гражданами (покупка продуктов, медикаментов, уборка помещения, побелка стен, покраска полов, стирка белья, посадка, прополка и уборка овощей)
технический исполни
тель
постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющимися госслужащими, приложение 1
G-17
1.08
Примечание:
1. Среднемесячная оплата труда участников общественных работ определяется исходя из базового размера минимальной заработной платы, установленной для работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими с учетом тарифных коэффициентов по выполняемым работам. При этом размер среднемесячной заработной платы не должен быть ниже минимального уровня гарантированного государством.

2. "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда сәйкес тарифтік коэффициент өзгерістеріүосы қосымшаға да енгізілуі қажет.

2. При внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11.01.02 г. N 41 "О системе оплаты труда работников госучреждений, не являющихся госслужащими" необходимо произвести соответствующую корректировку коэффициентов и в данном приложении.