Шығыс Қазақстан облысы Әкімінің сыйлықтары туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімиятының қаулысы 2002 жылғы 7 маусымдағы N 172. Шығыс Қазақстан облысының әділет басқармасында 2002 жылғы 13 маусымда N 837 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 8 маусымдағы N 91 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009.06.08 N 91 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік жастар саясатының тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 28 тамыз 1999 жылғы N 73 Өкімін іске асыру, сонымен қатар аймақтық ақпараттық кеңістікті тиімді дамытуда, дарынды журналистердің және шығармашылық топтардың жұмыстарын ынталандыру мақсатында Шығыс Қазақстан облысының Әкімияты
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Журналистиканы дамытуға қосқан үлесі үшін Шығыс Қазақстан облысы Әкімінің жыл сайынғы берілетін сыйлықтары туралы Ережесі бекітілсін. (N 1 қосымша).
2. Ішкі саясат департаменті (Саиров Е.Б.) үстіңгі жылдың 15 маусымына дейін облыс Әкімінің сыйлығына үміткерлердің кандидатураларын қарау және іріктеу бойынша конкурс комиссиясының құрылымы жөнінде ұсыныстарды енгізсін.
3. 2002 жылғы сыйлықты беру ішкі саясат Департаментіне жергілікті деңгейде жастардың аймақтық саясатын өткізуге бөлінген қаражаттар есебінен жүргізілсін.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс Әкімінің бірінші орынбасары Т.Ж. Абайділдинге жүктелсін.
Шығыс Қазақстан облысының ә кімі
Шығыс Қазақстан облысы Әкімиятының
2002 жылғы 7 маусым N 172 қаулысына
N 1 қосымшасы
Журналистиканы дамытуға қосқан үлесі үшін берілетін
Шығыс Қазақстан облыс Әкімінің сыйлықтары туралы
ЕРЕЖЕ
1. Облыс Әкімінің сыйлықтары аймақтық журналистиканың дамуына, әлеуметтік-экономикалық реформаларды жариялауға, ішкі саяси тұрақтылық және қоғамдық келісімді нығайтуға қосқан елеулі үлесі үшін беріледі.
2. Облыс Әкімінің сыйлықтары жыл сайын Қазақстанның журналистика күнінде тапсырылады.
3. Сыйлықтар 7 номинация бойынша тапсырылады:
1) қоғамдық-саяси тақырыптама;
2) азаматтық бейбітшілік пен ұлтаралық келісімді нығайту үшін;
3) облыс тарихы мен мәдениеті;
4) аймақтың экономикасын дамыту;
5) әлеуметтік-экономикалық реформаларды ақпараттандыру үшін;
6) жастар және балалар тақырыптары;
7) рухани және адамгершілік мәселелерін жариялағаны үшін.
Бір үміткер екі немесе одан көп номинация сыйлығына ұсынылмайды.
4. Сыйлықтан үміткерлер кандидатураларын бұқаралық ақпарат құралдарының редакциялары ұсынады немесе өзін өзі ұсынады. Конкурстық құжаттар (ұсыныстар, өмірбаяны, мінездемелер, шығармашылық материалдары) жыл сайын маусымның 1 дейін ішкі саясат департаментіне тапсырылады.

О премиях Акима Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 7 июня 2002 года N 172. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 13 июня 2002 года за N 837. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 8 июня 2009 года N 91
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 08.06.2009 N 91.
В целях реализации распоряжения Президента Республики Казахстан от 28 августа 1999 года N 73 "О концепции государственной молодежной политики Республики Казахстан" N 990073 , а также эффективного развития информационного пространства региона, стимулирования работы талантливых журналистов и творческих групп Восточно-Казахстанский областной акимат
ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить Положение об ежегодных премиях Акима Восточно- Казахстанской области за вклад в развитие журналистики (приложение N 1).
2. Департаменту внутренней политики (Саиров Е.Б.) в срок до 15 июня т.г. внести предложения по составу конкурсной комиссии по рассмотрению и отбору кандидатур на соискание премий Акима области.
3. Произвести выплату премий в 2002 г. за счет средств, выделенных Департаменту внутренней политики на проведение региональной молодежной политики на местном уровне.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима области Т. Абайдильдина.
Аким Восточно-Казахстанской области
Приложение N 1
к постановлению акимата
Восточно-Казахстанской области
7 июня 2002 г. N 172
ПОЛОЖЕНИЕ
о премиях Акима Восточно-Казахстанской области за вклад
в развитие журналистики
1. Премии Акима области присуждаются за значительный вклад в развитие журналистики региона, освещение социально-экономических реформ, проводимых в области, укрепление внутриполитической стабильности и общественного согласия.
2. Премии Акима области вручаются ежегодно в День казахстанской журналистики.
3. Премии присуждаются по 7-ми номинациям:
1) общественно-политическая тематика;
2) за укрепление гражданского мира и межнационального согласия;
3) история и культура области;
4) развитие экономики региона;
5) за информационное обеспечение социально-экономических реформ;
6) молодежная и детская тематика;
7) за освещение проблем духовности и нравственности. Один соискатель не может быть выдвинут по двум и более номинациям.
4. Кандидатуры на соискание премий выдвигаются редакциями средств массовой информации и самостоятельно. Конкурсные документы (представления, автобиографии, характеристики, творческие материалы) представляются в Департамент внутренней политики до 1 июня ежегодно.

5. Сыйлықтармен марапаттау шешімі комиссия мәжілісінде оның 2/3 кем емес көпшілік дауысымен қабылданады.
6. Сыйлықтармен марапаттауға ұсынудағы негізгі шарттар:
1) ішкі саяси тұрақтылықты нығайтуға, қазақстандық патриотизмге, азаматтық жауапкершілікке тәрбиелеуге қосқан үлесі үшін;
2) облыста жүргізіліп жатқан өзгерістерді;
3) жаңашылдық, кәсіби мүмкіндіктерін іске асыру;
4) рухани мұраны насихаттау, Шығыс Қазақстанның тарихы мен мәдениетін сақтау және дамыту.
7. Сыйлық үміткерге тек бір рет беріледі. Комиссия мүшелері конкурсқа жіберілмейді.
8. Сыйлықтардың көлемін облыс Әкімі белгілейді.
9. Сыйлықтарды Шығыс Қазақстан облысының Әкімі тапсырады. Сыйлық "Шығыс Қазақстан облысы Әкімі сыйлығының лауреаты" дипломымен қоса беріледі. Марапаттау рәсімін ішкі саясат Департаменті дайындайды.
10. Номинанттардың тізімі бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады.
ШҚО ішкі саясат
Департаментінің Директоры

5. Решение о присуждении премий принимается большинством голосов на заседании комиссии при наличии не менее 2/3 ее состава.
6. Основные критерии при выдвижении на присуждение премии:
1) вклад в упрочение внутриполитической стабильности, воспитание казахстанского патриотизма, гражданской ответственности;
2) информационное обеспечение проводимых преобразований в области;
3) новаторство, реализация профессионального потенциала;
4) пропаганда духовного наследия, сохранение и развитие истории и культуры Восточного Казахстана;
7. Премия вручается соискателю один раз. Члены комиссии к конкурсу не допускаются.
8. Размер премий определяется Акимом области.
9. Премии вручает Аким Восточно-Казахстанской области. Премия сопровождается вручением диплома "Лауреат премии Акима Восточно- Казахстанской области". Церемонию вручения разрабатывает Департамент внутренней политики.
10. Список номинантов публикуется в средствах массовой информации.
Директор Департамента внутренней политики