Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлігінде N 907 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының Клиринг палаталарының күнделiктi есеп жасау және беру ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 3 шiлдедегi N 158 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 123 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 19 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2283. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 266 Қаулысымен
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 266 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Клиринг ұйымдарының есеп беру тәртiбiн реттейтiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Клиринг палаталарының күнделiктi есеп жасау және беру ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 3 шiлдедегi N 158 қаулысына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 907 тiркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 1999 жылғы 27 қыркүйек - 10 қазанда жарияланған) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
атауындағы және одан әрi мәтiн бойынша "палаталары", "палаталарының" деген сөздер тиiсiнше "ұйымдары", "ұйымдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Клиринг палаталарының күнделiктi есеп жасау және беру ережесiнде (бұдан әрi - Ереже):
Ереженiң атауындағы және одан әрi мәтiн бойынша "палаталары", "палатасы", "палатасының", "палатасына", "палатасын", "палаталарының" деген сөздер тиiсiнше "ұйымдары", "ұйымы", "ұйымының", "ұйымына", "ұйымын", "ұйымдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде "күнделiкті" деген сөзден кейiн "Ұлттық Банк айқындаған" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақ алынып тасталсын;
13-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 19.10.1995 ж. N 177 қаулысымен бекiтiлген Ұлттық Банк бөлiмшелерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының банктерi арасында электронды төлемдермен алмасқан кезде бағдарламалық-криптографиялық қорғау жүйесiн қолдану тәртiбi туралы нұсқаулыққа" деген сөздер "Ұлттық Банктiң бөлiмшелерi мен электрондық құжаттармен алмасуға қатысатын ұйымдар өзара электрондық құжаттармен алмасқан кезде бағдарламалық-криптографиялық қорғау жүйесiн пайдалану тәртiбiн айқындайтын Ұлттық Банктiң нормативтiк құқықтық актiлерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақтағы "бағдарламалық қамсыздандыру" деген сөздер алынып тасталсын;

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июля 1999 года № 158 "Об утверждении Правил составления и представления клиринговыми палатами ежедневной отчетности", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 907
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 апреля 2003 г. № 123. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2003 г. № 2283. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 266
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей порядок представления клиринговыми организациями отчетности, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 03 июля 1999 года N 158 "Об утверждении Правил составления и представления клиринговыми палатами ежедневной отчетности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 907, опубликованное 27 сентября - 10 октября 1999 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана") следующие изменения:
в наименовании и далее по тексту слова "палатами", "палат" заменить соответственно словами "организациями", "организаций";
в Правилах составления и представления клиринговыми палатами ежедневной отчетности, утвержденных указанным постановлением (далее - Правила):
в наименовании и далее по тексту Правил слова "палатами", "палатой", "палаты", "палате", "палат" заменить соответственно словами "организациями", "организацией", "организации", "организации", "организаций";
в пункте 3 после слов "по электронным каналам связи" добавить слова ", определенным Национальным Банком,";
пункт 12 исключить;
в пункте 13 слова "Инструкцией о порядке применения системы программно-криптографической защиты при обмене электронными платежами между подразделениями Нацбанка, а также с банками Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19.10.1995 г. N 177" заменить словами "нормативными правовыми актами Национального Банка, определяющими порядок использования системы программно-криптографической защиты при обмене электронными документами между подразделениями Национального Банка и организациями, участвующими в обмене электронными документами";
в пункте 14 слова "программное обеспечение" исключить;

Ережеге N 1, 2 қосымшалардағы "палаталарының", "палатасы" деген сөздер "ұйымдарының", "ұйымы" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Төлем жүйесi басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне және клиринг ұйымдарына жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Б.Б.Жәмiшевке жүктелсiн.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
Ұлттық Банк
Төрағасы

в приложениях 1 и 2 к Правилам слова "палатами", "палатой", "палате" заменить соответственно словами "организациями", "организацией", "организации".
2. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан и клиринговых организаций.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жамишева Б.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка