Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың жекелеген санаттарын кеден бажын салудан босату тәртiбi туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі N 171 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2322. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21  № 474Бұйрығымен.
"Бiлiм беру, ғылыми және мәдени сипаттағы материалдарды әкелу туралы" 1950 жылғы 22 қарашадағы келiсiмнiң және оның Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы N 197-I Заңымен бекiтiлген 1976 жылғы 26 қарашадағы Хаттамасының ережелерiн iске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың жекелеген санаттарын кеден бажын салудан босату тәртiбi туралы нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң баспасөз қызметi осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының орынбасары С.Ж.Мулькинге жүктелсiн.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi.
Төраға
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрінің
2003 жылғы 18 сәуір
Келісілді:
Қазақстан Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келісім
министрінің
2003 жылғы 17 сәуір
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Білім беру және ғылым министрінің
2003 жылғы 8 сәуір
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Еңбек және әлеуметтік қорғау
министрінің
2003 жылғы 22 сәуір
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт жөніндегі
агенттігі төрағасының
2003 жылғы 15 сәуір
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
2003 жылғы 25 сәуірдегі
N 171 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың жекелеген санаттарын кеден бажын салудан босату тәртiбi туралы
нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық 1950 жылғы 22 қарашадағы "Бiлiм беру, ғылыми және мәдени сипаттағы материалдарды әкелу туралы" келiсiмдi және оған Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы N 197-I Заңымен бекiтiлген 1976 жылғы 26 қарашадағы Хаттаманы (бұдан әрi - Келiсiм және Хаттама) iске асыру үшiн әзiрлендi және тауарларды кеден бажын салудан босату тәртiбiн айқындайды.

Об утверждении Инструкции о порядке освобождения от обложения таможенной пошлиной отдельных категорий товаров, импортируемых в Республику Казахстан
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года № 171. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2003 года № 2322. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В целях реализации положений Соглашения "О ввозе материалов образовательного, научного и культурного характера" от 22 ноября 1950 года и Протокола к нему от 26 ноября 1976 года, ратифицированных Законом Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года N 197-I, приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию "О порядке освобождения от обложения таможенной пошлиной отдельных категорий товаров, импортируемых в Республику Казахстан".
2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Мулькина С.Д.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Согласовано:               Согласовано:
Министр                     Министр
индустрии и торговли       культуры, информации и
Республики Казахстан       общественного согласия
18 апреля 2003 года         Республики Казахстан
17 апреля 2003 года
Согласовано:               Согласовано:
Министр                     Министр
образования и науки       труда и социальной защиты
Республики Казахстан              населения
8 апреля 2003 года         Республики Казахстан
22 апреля 2003 года
Согласовано:
Председатель
Агентства по туризму
и спорту
Республики Казахстан
15 апреля 2003 года
Утверждена
приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 25 апреля 2003 года N 171
Инструкция
о порядке освобождения от обложения таможенной пошлиной
отдельных категорий товаров, импортируемых
в Республику Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в целях реализации Соглашения "О ввозе материалов образовательного, научного и культурного характера" от 22 ноября 1950 года и Протокола к нему от 26 ноября 1976 года, ратифицированных Законом Республики Казахстан от 5 декабря 1997 года N 197-I (далее - Соглашение и Протокол), и определяет порядок освобождения товаров от обложения таможенной пошлиной.

2. Осы Нұсқаулықта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тауарлар - бiлiм бepу ғылыми және мәдени сипаттағы материалдар;
2) Қазақстан Республикасының уәкiлеттi мемлекеттiк органдары:
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Мәдениет және қоғамдық келiсiм министрлігі;
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Еңбек және әлеуметтiк қорғау министрлiгi;
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттiгi.
3. Кеден баждарын салудан босату осы нұсқаулықтың 4-тармағында көрсетiлген 1-қосымшада келтiрiлген Келiсiмге қатысушы елдерден шығарылатын және әкелiнетiн тауарларды қоспағанда 2-қосымшада келтiрiлген тауарларға Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелу кезiнде қолданылады.
4. Кеден баждарын салудан босату:
1) кеңсе керек-жарақтарын;
2) жекеше коммерциялық кәсiпорындар жариялаған немесе негiзiнен жарнама мақсатындағы кiтаптарды, жарияланымдарды және құжаттарды (осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаның 1-бөлiмiнде аталған катологтарды, плакаттарды және туристiк басылымдарды қоспағанда);
3) көлемiнiң 70 пайызынан астамын жарнама алатын газеттер мен мерзiмдi басылымдарды;
4) көлемiнiң 25 пайызынан астамын жарнама алатын (осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаның "Кiтаптар, басылымдар және құжаттар" бөлiмiнде айтылған каталогтарды қоспағанда) аталған барлық басқа да тауарларды әкелу кезiнде қолданылмайды. Туризм жөнiндегi плакаттар мен әдебиеттерге қатысты мұндай пайыздық өлшем тек жекеше коммерциялық материалдарға ғана қолданылады.
2. Кеден жеңiлдiктерi берiлген тауарларға қатысты кедендiк бақылау ерекшелiктерi
5. Тауарларды кедендiк ресiмдеу уәкiлеттi мемлекеттiк органның фирмалық бланкiсiнде 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша ресiмделген және уәкiлеттi мемлекеттiк органның басшысы не оның орнындағы адам қол қойған тауарлардың сипаты туралы растауды кеден органына ұсыну жолымен кеден баждарын салудан босату қолданыла отырып жүргiзiледi.
6. 2-қосымшаның 1-11 ұстанымдары бойынша өнiмнiң бұқаралық ақпарат құралдарындағы (мерзiмдi баспа басылымында, теле- және радио бағдарламасында) жарнамаларының көлемi туралы растауды бұқаралық ақпарат құралдарын жеке нөмiрiнiң әрбiр тиражына немесе әкелiнетiн өнiмнiң жеке шығарылуына қабылдау ұсынылады. Көрсетiлген растауды Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi еркiн нысанда бередi.
7. 2-қосымшаның 31-50, 109-114 ұстанымдарында көрсетiлген тауарларды импорттау кезiнде ресiмдеуші кеден органына Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң еркiн нысандағы аталған тауарлардың Қазақстан Республикасында шығарылмайтындығы туралы растауы ұсынылады.

2. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) товары - материалы образовательного, научного и культурного характера;
2) уполномоченные государственные органы Республики Казахстан:
Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан;
Министерство образования и науки Республики Казахстан;
Министерство труда и социальной защиты Республики Казахстан;
Агентство по туризму и спорту Республики Казахстан.
3. Освобождение от обложения таможенными пошлинами применяется при ввозе на таможенную территорию Республики Казахстан товаров, приведенных в Приложении 2, за исключением товаров, указанных в пункте 4 настоящей Инструкции, происходящих и ввозимых из стран - участниц Соглашения, приведенных в Приложении 1.
4. Освобождение от обложения таможенными пошлинами, не применяется при ввозе:
1) канцелярских принадлежностей;
2) книг, публикаций и документов (за исключением каталогов, плакатов и туристических изданий, упомянутых в разделе 1 Приложения 2 к настоящей Инструкции), опубликованных частными коммерческими предприятиями или для них, главным образом в целях рекламы;
3) газет и периодических изданий, в которых реклама занимает более 70 процентов объема;
4) всех других товаров (кроме каталогов, упомянутых в разделе "Книги, издания и документы" Приложения 2 к настоящей Инструкции), в которых реклама занимает более 25 процентов объема. В отношении плакатов и литературы по туризму, такой процентный критерий применяется лишь к частным коммерческим материалам.
2. Особенности таможенного оформления
и таможенного контроля
5. Таможенное оформление товаров производится с применением освобождения от обложения таможенными пошлинами при представлении в таможенный орган подтверждения о характере товаров, оформленного по установленной форме согласно Приложению 3, на фирменном бланке уполномоченного государственного органа и подписанного руководителем государственного уполномоченного органа либо лицом, его замещающим.
6. Подтверждение об объеме рекламы в продукции средств массовой информации (периодическом печатном издании, теле- и радиопрограмме) по позициям 1-11 Приложения 2, принимается на каждый тираж отдельного номера или отдельного выпуска ввозимой продукции средств массовой информации. Указанное подтверждение выдается Министерством культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан в произвольной форме.
7. При импорте товаров, указанных в позициях 31-50, 109-114 Приложения 2, в таможенный орган оформления представляется подтверждение Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, в произвольной форме, о том, что данные товары не производятся в Республике Казахстан.

8. 2-қосымшаның 25-49 ұстанымдарында көрсетiлген тауарларды импорттау кезiнде ресiмдеуші кеден органына Қазақстан Республикасы еңбек және әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң еркiн нысандағы аталған тауарлардың:
- тiкелей зағип адамдармен айналысатын мекемелер немесе ұйымдар әкелген зағип адамдардың бiлiм беру, ғылым және мәдениет саласында прогресiн қамтамасыз ету үшiн;
- тiкелей осындай адамдарға бiлiм берумен немесе көмек көрсетумен айналысатын мекемелер немесе ұйымдар әкелген басқа да дене және ақыл-ой кемiстiгi бар адамдарға бiлiм беру, еңбек қызметi және әлеуметтiк қозғалысы үшiн әдейi арналғаны туралы растауы ұсынылады.
9. 2-қосымшаның 51-108 ұстанымдарында көрсетiлген тауарларды импорттау кезiнде ресiмдеуші кеден органына Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң аталған тауарлардың кiтаптар, басылымдар және құжаттар шығару үшiн арналғандығы туралы растауы ұсынылады.
10. Тауарларды кедендiк ресiмдеу сәтiнде тауарлардың сипаты туралы, бұқаралық ақпарат құралдарының өнiмдерiндегi жарнаманың көлемi туралы растауы, сондай-ақ 7, 8 және 9-тармақтарға сәйкес ұсынылатын растаулар болмаған жағдайда, мұндай тауарларды кедендiк ресiмдеу жалпыға бiрдей тәртiппен жүргiзiледi.
2003 жылғы 25 сәуір N 171
Қазақстан Республикасына импортталатын
тауарлардың жекелеген санаттарын
кеден бажын салудан босату тәртiбi
туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
1950 жылы Флоренцияда өткен ЮНЕСКО Бас конференциясында мақұлданған "Бiлiм беру, ғылыми және мәдени сипаттағы материалдарды әкелу туралы" келiсiмге қосылған елдердiң тiзiмi.
N   Елдiң атауы:          31. Малайзия
1.  Югославия             32. Дания
2.  Таиланд               33. Гватемала
3.  Камбоджиа             34. Нигерия
4.  Шри Ланка             35. Сьера-Леоне
5.  Пәкiстан              36. Конго Демократиялық
6.  Египет                    Республикасы
7.  Лаос                  37. Мадагаскар
8.  Монако                38. Жаңа Зеландия
9.  Израиль               39. Габон
10. Швеция                40. Италия
11. Вьетнам               41. Танзания
12. Куба                  42. Кипр
13. Филиппины             43. Кот-д Ивуар
14. Швейцария             44. Никарагуа
15. Лихтенштейн           45. Камерун
16. Сальвадор             46. Руанда
17. Ұлыбритания           47. Уганда
18. Гаити                 48. Буркино-Фасо
19. Греция                49. Иран
20. Финляндия             50. Тринидад и Тобаго
21. Германия              51. АҚШ
22. Франция               52. Кения
23. Бельгия               53. Мальта
24. Люксембург            54. Нигер
25. Нидерланды            55. Марокко

8. При импорте товаров, указанных в позициях 25-49 Приложения 2 в таможенный орган оформления представляется подтверждение Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан, в произвольной форме, о том, что данные товары специально предназначены:
- для обеспечения прогресса слепых в области образования, науки и культуры, непосредственно ввозимые учреждениями или организациями, занимающимися слепыми;
- для образования, трудовой деятельности и социального продвижения других лиц, страдающих физическими или умственными недостатками, непосредственно ввозимые учреждениями или организациями, занимающимися образованием или оказанием помощи этим лицам.
9. При импорте товаров, указанных в позициях 51-108 Приложения 2, в таможенный орган оформления представляется подтверждение Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан о том, что данные товары предназначены для производства книг, изданий и документов.
10. В случае отсутствия в момент таможенного оформления товаров подтверждения о характере товаров, об объеме рекламы в продукции средств массовой информации, а также подтверждений, предоставляемых в соответствии с пунктами 7, 8 и 9, таможенное оформление таких товаров производится в общеустановленном порядке.
Приложение 1
к Инструкции о порядке
освобождения от обложения
таможенной пошлиной отдельных
категорий товаров, импортируемых
в Республику Казахстан
от 25 апреля 2003 года N 171
Список стран, присоединившихся к Соглашению "О ввозе материалов, относящихся к образованию, науке и культуре", одобренного на Генеральной конференции ЮНЕСКО, состоявшейся во Флоренции в 1950 году.
N    Наименование страны
п/п
1.   Югославия
2.   Таиланд
3.   Камбоджи
4.   Шри Ланка
5.   Пакистан
6.   Египет
7.   Лаос
8.   Монако
9.   Израиль
10.  Швеция
11.  Вьетнам
12.  Kyбa
13.  Филиппины
14.  Швейцария
15.  Лихтенштейн
16.  Сальвадор
17.  Великобритания
18.  Гаити
19.  Греция
20.  Финляндия
21.  Германия
22.  Франция
23.  Бельгия
24.  Люксембург
25.  Нидерланды

26. Ауғаныстан            56. Конго
27. Гана                  57. Сингапур
28. Австрия               58. Маврикий
29. Иордания              59. Жапония
30. Норвегия              60. Боливия
61. Румыния
62. Польша
63. Ирак
64. Фиджи
65. Джамахирия
66. Барбадос
67. Замбия
68. Тонга
69. Оман
70. Ирландия
71. Венгрия
72. Қасиеттi Престол
73. Сирия
74. Соломон аралдары
75. Португалия
76. Сан-Марино
77. Австралия
78. Венесуэла
79. Словения
80. Хорватия
81. Босния и Герцеговина
82. Ресей Федерациясы
83. Болгария
84. Словакия
85. Чеш Республикасы
86. Бұрынғы Югослав
87. Македония Республикасы
88. Литва
89. Молдова
90. Қазақстан
91. Испания
92. Малави
2003 жылғы 25 сәуір N 171
Қазақстан Республикасына импортталатын
тауарлардың жекелеген санаттарын
кеден бажын салудан босату тәртiбi
туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Кеден бажын салудан босатылған тауарлардың тiзбесi
___________________________________________________________________
Ұста.|ТМД СЭҚ ТН |       Тауардың атауы *       |Қазақстан
ным. |кoды       |                             |Республикасының
ның  |           |                             |тауарлардың сипатын
N   |           |                             |(жарнама көлемiн)
|           |                             |растайтын
|           |                             |министрлiктерi мен
|           |                             |ведомстволары
___________________________________________________________________
1. Кiтаптар, басылымдар және құжаттар
___________________________________________________________________
1    4901-ден     Баспа кiтаптары (жарнама     Қазақстан
көлемiнiң 25 пайыздан артық  Республикасының
бөлiгiн алатын әдебиеттен    Мәдениет, ақпарат
басқасы)                     және қоғамдық келiсiм
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасының
Бiлiм және ғылым
министрлiгi
2    4901-ден,    Жарнама көлемiнiң 70         Қазақстан
4902         пайыздан аз бөлiгiн алатын   Республикасының
газеттер, журналдар мен      Мәдениет, ақпарат
мерзiмдiк басылымдар         және қоғамдық келiсiм
министрлiгi
3    4901-ден,    Мақсаттары әкелу елiнен тыс  Қазақстан
4902-ден,    жерлерде туризмді дамыту     Республикасының
4911 10-нан  болатын жеке ұйымдар         Мәдениет, ақпарат
шығарған басылымдарды қоса   және қоғамдық
алғанда, безендірулермен     келiсiм министрлiгi,
немесе оларсыз туризм        Қазақстан
жөнiндегi жарнамалық         Республикасының
плакаттар және туристік      Туризм және спорт
әдебиеттер (брошюралар,      жөнiндегi агенттiгi
анықтамалықтар, кестелер,
буклеттер және сол сияқты
басылымдар) (жарнама
көлемiнiң 25 пайыздан артық
бөлiгiн алатын жеке
коммерциялық ұйымдар
шығарған туризм жөнiндегi
плакаттар мен әдебиеттерді
қоспағанда)

26.  Афганистан
27.  Гана
28.  Австрия
29.  Иордания
30.  Норвегия
31.  Малайзия
32.  Дания
33.  Гватемала
34.  Нигерия
35.  Сьера-Леоне
36.  Демократическая Республика Конго
37.  Мадагаскар
38.  Новая Зеландия
39.  Габон
40.  Италия
41.  Танзания
42.  Кипр
43.  Кот-д Ивуар
44.  Никарагуа
45.  Камерун
46.  Руанда
47.  Уганда
48.  Буркина-Фасо
49.  Иран
50.  Тринидад и Тобаго
51.  США
52.  Кения
53.  Мальта
54.  Нигер
55.  Марокко
56.  Конго
57.  Сингапур
58.  Маврикий
59.  Япония
60.  Боливия
61.  Румыния
62.  Польша
63.  Ирак
64.  Фиджи
65.  Джамахирия
66.  Барбадос
67.  Замбия
68.  Тонга
69.  Оман
70.  Ирландия
71.  Венгрия
72.  Святейший Престол
73.  Сирия
74.  Соломоновы острова
75.  Португалия
76.  Сан-Марино
77.  Австралия
78.  Венесуэла
79.  Словения
80.  Хорватия
81.  Босния и Герцеговина
82.  Российская Федерация
83.  Болгария
84.  Словакия
85.  Чешская Республика
86.  Бывшая Югославская Республика Македония
87.  Литва
88.  Молдова
89.  Казахстан
90.  Испания
91.  Малави
Приложение 2
к Инструкции о порядке
освобождения от обложения
таможенной пошлиной отдельных
категорий товаров, импортируемых
в Республику Казахстан
от 25 апреля 2003 года N 171
Перечень товаров,
освобождаемых от обложения таможенной пошлиной
-------------------------------------------------------------------
N  !Код ТН ВЭД!   Наименование товара*    !Министерства и ведомства
по-!СНГ       !                           !Республики Казахстан,
зи-!          !                           !подтверждающие характер
ции!          !                           !товаров (объем рекламы)
-------------------------------------------------------------------
1. Книги, издания и документы
-------------------------------------------------------------------
1   из 4901    Печатные книги (кроме       Министерство культуры,
литературы, в которой       информации и обществен-
реклама занимает более 25   ного согласия Республики
процентов объема)           Казахстан, Министерство
образования и науки
Республики Казахстан
2   из 4901,   Газеты, журналы и периоди-  Министерство культуры,
4902       ческие издания, в которых   информации и обществен-
реклама занимает менее 70   ного согласия Республики
процентов объема            Казахстан
3   из 4901,   Рекламные плакаты по        Министерство культуры,
из 4902,   туризму и туристическая     информации и обществен-
из 4911 10 литература (брошюры,        ного согласия Республики
справочники, расписания,    Казахстан, Агентство по
буклеты и подобные издания) туризму и спорту
с иллюстрациями или без     Республики Казахстан
них, включая издания,
опубликованные частными
организациями, цель которых
состоит в развитии туризма
за пределами страны ввоза
(кроме плакатов и литерату-
ры по туризму, опубликован-
ных частными коммерческими
организациями, в которых
реклама занимает более 25
процентов объема)

4    4901-ден,    Мақсаты әкелу елiнен тыс     Қазақстан
4902-ден,    жерлерде оқуды ынталандыру.  Республикасының
4911-ден     дан тұратын басылымдар       Білім және ғылым
министрлігі
5    4901-ден,    Әкелу елiнен тыс жерлердегi
4902-ден,    баспалар немесе таратушылар
4911-ден     сату үшiн ұсынатын кiтаптар
мен жариялаулардың
каталогтары
6    482020000    Баспа мәтiндерi және оқушы   Қазақстан
-ден,        толтыру үшiн қалдырылған     Республикасының
орындары бар жаттығулар      Білім және ғылым
жинағы                       министрлігі
7    4905-тен,    Геология, зоология,          Қазақстан
4911 91-ден  ботаника, минералогия,       Республикасының
палеонтология, археология,   Білім және ғылым
этнология, метеорология,     министрлігі
климатология, геофизика
сияқты ғылым салалары
үшін мүдделi карталар мен
сызбалар, сондай-ақ
метеорологиялық және
геофизикалық диаграммалар
8    490600000    Архитектуралық, өндірiстiк   Қазақстан
-ден         немесе техникалық сипаттағы  Республикасының
жоспарлар мен сызбалар және  Индустрия және сауда
олардың репродукциясы        министрлігі
9    4901-ден,    Бiрiккен Ұлттар Ұйымы        Қазақстан
4902-ден,    немесе оның атынан оның      Республикасының
4911-ден     мамандандырылған мекемелері. Мәдениет, ақпарат
нің кез-келгенi шығарған     және қоғамдық
оқу ағарту ғылыми немесе     келісім министрлiгi,
мәдени сипаттағы фильмдер.   Қазақстан
дiң, дыбыс жазбаларының      Республикасының
немесе басқа да              Индустрия және сауда
аудиовизуальдық  материал.   министрлiгi
дардың каталогтары
10   490400000    Қолжазбадағы немесе баспа    Қазақстан
нысанындағы, немесе          Республикасының
баспалықтан өзге тәсiлмен    Индустрия және caуда
шығарылған әуен              министрлiгi,
Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
11   4901-ден,    Аудиокассеталарды қоса       Қазақстан
8524-тен     алғанда, тиiстi баспа        Республикасының Бiлiм
материалдарымен бiрге        және ғылым
жиынтық түрiнде ұсыныла      министрлiгi
алатын бағдарламалық оқытуға
арналған материалдар
___________________________________________________________________
2. Өнер шығармалары және оқу ағарту, ғылыми немесе мәдени
сипаттағы топтамалар бөлiктерi
___________________________________________________________________
12   970110000    Өнеркәсiптiк әдiспен         Қазақстан
-ден         дайындалған көркем сипаттағы Республикасының
заттарды қоспағанда,         Мәдениет, ақпарат
толықтай қолдан жасалған     және қоғамдық
көшiрмелердi қоса алғандағы  келiсiм министрлiгi,
картиналар мен суреттер      Қазақстан
Республикасының
Индустрия және сауда
министрлiгi
13   970200000    Суретшi қол қойған және      Қазақстан
-ден         нөмiрлеген тақтай немесе     Республикасының
басқа да қолмен нақыштау     Мәдениет, ақпарат
материалдарының нысандарынан және қоғамдық
жасалған құймажазулар,       келiсiм министрлiгi
нақыштар, нақыштаңбалар
14   970300000    Бұқаралық репродукцияларды   Қазақстан
және коммерциялық сипаттағы  Республикасының
заңсыз өнiмдердi қоспағанда  Мәдениет, ақпарат
көлем, бедерлi немесе терең  және қоғамдық
қашалған мүсiндеудiң бiртума келiсiм министрлiгi
көркем шығармалары немесе
мүсiндер

4   из 4901,   Издания, цель которых       Министерство образования
из 4902,   состоит в стимулировании    и науки Республики
из 4911    обучения за пределами       Казахстан
страны ввоза
5   из 4901,   Каталоги книг и публикаций,
из 4902,   предлагаемые для продажи
из 4911    издательствами или
распространителями,
находящимися за пределами
страны ввоза
6   из         Сборники упражнений с       Министерство образования
4820 20    печатными текстами и        и науки Республики
000        местами, оставленными для   Казахстан
заполнения учеником
7   из 4905,   Карты и схемы,              Министерство образования
из 4911 91 представляющие интерес для  и науки Республики
таких областей науки, как   Казахстан
геология, зоология,
ботаника, минералогия,
палеонтология, археология,
этнология, метеорология,
климатология, геофизика,
а также метеорологические
и геофизические диаграммы
8   из 4906    Планы и чертежи             Министерство индустрии
00 000     архитектурного, промышлен-  и торговли Республики
ного или технического       Казахстан
характера и их репродукции
9   из 4901    Каталоги фильмов,           Министерство индустрии и
из 4902    звукозаписей или других     торговли Республики
из 4911    аудиовизуальных материалов  Казахстан, Министерство
просветительного, научного  культуры, информации и
или культурного характера,  общественного согласия
издающиеся Организацией     Республики Казахстан,
Объединенных Наций или от   Министерство образования
ее имени любым из ее        и науки Республики
специализированных          Казахстан
учреждений
10  4904 00    Музыка в рукописи или в     Министерство культуры,
000        печатной форме, или         информации и обществен-
воспроизведенная иным       ного согласия Республики
способом, чем печатный      Казахстан, Министерство
индустрии и торговли
Республики Казахстан
11  из 4901    Материалы для               Министерство образования
из 8524    программированного          и науки Республики
обучения, которые могут     Казахстан
быть представлены в виде
наборов вместе с соответ-
ствующими печатными
материалами, включая
аудиокассеты
-------------------------------------------------------------------
2. Произведения искусства и части коллекций просветительного,
научного или культурного характера
-------------------------------------------------------------------
12             Картины и рисунки,          Министерство культуры,
из 9701 10 включая копии, выполненные  информации и обществен-
000     полностью от руки, за       ного согласия Республики
исключением предметов       Казахстан, Министерство
художественного характера,  индустрии и торговли
изготовленных промышленным  Республики Казахстан
способом
13  из 9702 00 Литографии, гравюры и       Министерство культуры,
000     эстампы, воспроизведенные   информации и обществен-
с форм, досок или других    ного согласия Республики
материалов ручной           Казахстан
гравировки, подписанные и
пронумерованные художником
14  9703 00    Оригинальные художествен-   Министерство культуры,
000        ные произведения ваяния     информации и обществен-
или скульптуры, объемные,   ного согласия Республики
рельефные или углубленной   Казахстан
резьбы, за исключением
массовых репродукций и
кустарных изделий
коммерческого характера

15   97-ден       Галереялар, мұражайлар және  Қазақстан
басқа да қоғамдық мекемелер  Республикасының
үшін арналған, сатуға        Мәдениет, ақпарат
арналмаған жинақтау заттары  және қоғамдық
мен өнер заттары             келiсiм министрлігі
16   970500000    Сатуға арналмаған, анатомия, Қазақстан
-ден         зоология, ботаника,          Республикасының
минералогия, палентология,   Бiлiм және ғылым
археология және этнография   министрлiгi,
сияқты ғылыми салалардағы    Қазақстан
жинақтар мен жинақтардың     Республикасының
бөлiктерi                    Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық
келiсiм министрлігі
17   970600000    100 жылдан артық болған      Қазақстан
антиквариат                  Республикасының
Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық
келiсiм министрлiгi
___________________________________________________________________
3. Оқу ағарту, ғылыми немесе мәдени сипаттағы
аудиовизуальдық материалдар
___________________________________________________________________
18   3705-тен,    Кинофильмдер,                Қазақстан
3706-дан     диофильмдер,                 Республикасының
микрофильмдер және           Бiлiм және ғылым
диапозитивтер                министрлiгі,
Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық
келiсiм министрлігi
19   3705-тен,    Әр сюжеттiң екi              Қазақстан
3706-дан     көшiрмесiн әкелумен          Республикасының
шектеулi шартымен            Бiлiм және ғылым
экспозицияланған және        министрлiгi немесе
шығарылған негативтер        Мәдениет, ақпарат
және позитивтер              және қоғамдық
түрiнде көшiру               келiсiм министрлiгi
мақсатында әкелiнген
кинохроника (дыбысты
немесе дыбыссыз)
20   8524-тен     Тек қоғамдық немесе          Қазақстан
жекеше оқу ағарту,           Республикасының
ғылыми немесе мәдени         Бiлiм және ғылым
мекемелерде немесе           министрлiгi немесе
қоғамдарда пайдалануға       Мәдениет, ақпарат
ғана арналған дыбыс          және қоғамдық
жазбалары                    келiсiм министрлiгi
21   491191-ден,  Қоғамдық немесе жекеше       Қазақстан
902300-ден   оқу-ағарту, ғылыми немесе    Республикасының
мәдени мекемелерде көрсету   Бiлiм және ғылым
және сабақ беру мақсатында   министрлiгi
ғана пайдалануға арналған
модельдер, мaкeттep және
қабырға кестелерi
22   8524-тен     Бейнежазбалар, кинескопиялық Қазақстан
жазбалар, бейнедискiлер,     Республикасының
бейнеграммдар және дыбыс пен Мәдениет, ақпарат
бейнежазудың басқа да        және қоғамдық
нысандары                    келiсiм министрлiгi
23   370590900    Тура немесе оптикалық        Қазақстан
-ден         аппараттардың көмегiмен      Республикасының
проекциялауға арналғандарды  Бiлiм және ғылым
қоса алғанда, диапозитивтер  министрлiгi немесе
Мәдениет, ақпарат
және қоғамдық
келiсiм министрлiгi

15  из 97      Предметы коллекционирова-   Министерство культуры,
ния и предметы искусства,   информации и обществен-
предназначенные для         ного согласия Республики
галерей, музеев и других    Казахстан
общественных заведений и
не предназначенные для
продажи
16  из 9705 00 Коллекции и части           Министерство образования
000     коллекций в таких научных   и науки Республики
областях, как анатомия,     Казахстан, Министерство
зоология, ботаника, мине-   культуры, информации и
ралогия, палеонтология,     общественного согласия
археология и этнография,    Республики Казахстан
не предназначенные для
продажи
17  9706 00    Антиквариат возрастом       Министерство культуры,
000        более 100 лет               информации и обществен-
ного согласия Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
3. Аудиовизуальные материалы просветительного,
научного или культурного характера
-------------------------------------------------------------------
18  из 3705,   Кинофильмы, диафильмы,      Министерство образования
из 3706    микрофильмы и диапозитивы   и науки Республики
Казахстан либо
Министерство культуры,
информации и
общественного согласия
Республики Казахстан
19  из 3705,   Кинохроника (звуковая       Министерство образования
из 3706    или немая), ввозимая в      и науки Республики
целях копирования в виде    Казахстан или
экспонированных и прояв-    Министерство культуры,
ленных негативов и          информации и обществен-
позитивов при условии       ного согласия
ограничения ввоза двумя
копиями каждого сюжета
20  из 8524    Звукозаписи для исполь-     Министерство образования
зования исключительно в     и науки Республики
общественных или частных    Казахстан или
просветительных, научных    Министерство культуры,
или культурных учреждениях  информации и обществен-
или обществах               ного согласия
21 из 4911 91, Модели, макеты и настенные  Министерство образования
из 9023 00 таблицы для использования   и науки Республики
исключительно в целях       Казахстан
демонстрации и преподава-
ния в общественных или
частных просветительных,
научных или культурных
учреждениях
22  из 8524    Видеозаписи, кинескопичес-  Министерство культуры,
кие записи, видеодиски,     информации и обществен-
видеограммы и другие формы  ного согласия Республики
записи звука и изображения  Казахстан
23  из 3705 90 Диапозитивы, включая        Министерство образования
900     предназначенные для прямой  и науки Республики
проекции или с помощью      Казахстан либо
оптической аппаратуры       Министерство культуры,
информации и обществен-
ного согласия Республики
Казахстан

24   3705-тен,    Есептеу машиналарына         Қазақстан
8524-тен     пайдаланылатын ақпараттар    Республикасының
мен құжаттамаларды сақтау    Бiлiм және ғылым
қызметтерiнде қолданылатын   министрлiгi немесе
микрокарталар, микроафиша.   Мәдениет, ақпарат
лар немесе өзге де ақпарат   және қоғамдық келiсiм
сақтау құралдары             министрлiгi немесе
Қазақстан
Республикасының
Индустрия және сауда
министрлiгi
___________________________________________________________________
4. Зағип және басқа да дене және ақыл-ой кемiстiгi бар
адамдарға арналған материалдар
___________________________________________________________________
25   4901-ден,    Бiлiм беру, ғылым және       Қазақстан
8524-тен     мәдениет саласында зағип     Республикасының
адамдардың прогресiн         Еңбек және әлеуметтiк
қамтамасыз етуге арналған    қорғау министрлiгi,
"Сөйлейтiн кiтаптар",        Қазақстан
күйтабақтар, кассеталар      Республикасының
және басқа да дыбыс          Бiлiм және ғылым
шығаратын материалдар,       министрлiгi
үлкейтiлген қаріптi
кiтаптар
26   8519-дан,    Зағиптарға арнайы арналған   Қазақстан
8520-дан     немесе бейiмделген және      Республикасының
"сөйлейтiн кiтаптарды"       Еңбек және әлеуметтiк
ойнату үшін қажетті          қорғау министрлiгi,
фонографтар мен кассеталар   Қазақстан
үшін ойнатқыштар             Республикасының
Бiлiм және ғылым
министрлiгі
27   8543-тен,    Зағип немесе жартылай        Қазақстан
8528-ден,    көзi көрмейтiн адамдардың    Республикасының
901380-нен   әдеттегi қарiптердi оқу      Еңбек және әлеуметтiк
үшiн арналған жабдықтар,     қорғау министрлiгi
мысалға, оқуға арналған
электронды машиналар,
телевизиялық зорайтқыштар
және оптикалық құралдар
28   8442-ден,    Брайль материалдарын және    Қазақстан
8443-тен,    жазбаларды механикалық       Республикасының
8471-ден     немесе есептеу машинасының   Еңбек және әлеуметтік
көмегімен шығару, мысалы,    қорғау министрлігі
стереотиптен басуға
арналған машиналар, Брайль
қарiпiне аударуға және
осы қарiппен басуға
арналған машиналар, Брайль
есептегіш машиналарының
терминалды және бейне
қондырғыларды
29   39-дан,      Брайль қағаздары, Брайль     Қазақстан
48-ден,      қарiпiмен кiтаптар және      Республикасының
8523-тен,    "сөйлейтiн" кiтаптар         Еңбек және әлеуметтiк
8524-тен     дайындауға арналған          қорғау министрлiгi
магниттiк таспалар мен
кассеталар
30   660200000    Зағип адамдардың қозғалысын  Қазақстан
-ден,        жеңiлдетуге арналған         Республикасының
9021-ден     жабдықтар, мысалы,           Еңбек және
бағдарлауға және кедергілер. әлеуметтiк қорғау
ді бiлу үшін арналған        министрлiгi
электронды қондырғылар мен
ақ таяқтар

24  из 3705,   Микрокарты, микрофиши,      Министерство образования
из 8524    магнитные или иные          и науки Республики
средства хранения           Казахстан либо
информации, применяемые в   Министерство культуры,
службах хранения информа-   информации и обществен-
ции и документации,         ного согласия Республики
использующих вычислитель-   Казахстан или
ные машины                  Министерство индустрии и
торговли Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
4. Материалы для слепых и других лиц с физическими
или умственными недостатками
-------------------------------------------------------------------
25  из 4901,   "Говорящие книги",          Министерство труда и
из 8524    грампластинки, кассеты или  социальной защиты
другие звуковоспроизводя-   Республики Казахстан или
щие материалы, предназна-   Министерство образования
ченные для обеспечения      и науки Республики
прогресса слепых в области  Казахстан
образования, науки и
культуры, книги с
увеличенным шрифтом
26  из 8519,   Фонографы и проигрыватели   Министерство труда и
из 8520    для кассет, специально      социальной защиты
предназначенные или         Республики Казахстан или
приспособленные для слепых  Министерство образования
и необходимые для           и науки Республики
проигрывания "говорящих     Казахстан
книг"
27  из 8543,   Оборудование для чтения     Министерство труда и
из 8528,   нормального шрифта          социальной защиты
из 9013 80 слепыми или лицами с        Республики Казахстан
частичной потерей зрения,
например: электронные
машины для чтения,
телевизионные увеличители
и оптические приспособления
28  из 8442,   Оборудование для            Министерство труда и
из 8443,   механического или с         социальной защиты
из 8471    помощью вычислительных      Республики Казахстан
машин производства мате-
риалов Брайля и записей,
например: машины для
печатания со стереотипа
электронные машины для
перевода на шрифт Брайля
и печатания этим шрифтом,
терминальные и видеоустрой-
ства вычислительных машин
Брайля
29  из 39,     Бумага Брайля, магнитные    Министерство труда и
из 48,     ленты и кассеты для         социальной защиты
из 8523,   изготовления книг со        Республики Казахстан
из 8524    шрифтом Брайля и "говоря-
щих книг"
30  из 6602 00 Приспособления для          Министерство труда и
000,       облегчения передвижения     социальной защиты
из 9021    слепых, например электрон-  Республики Казахстан
ные устройства для
ориентации и обнаружения
препятствий и белые трости

41   3212-ден     Полимерлердi бояуға          Қазақстан
арналған бояутектердiң       Республикасының
концентраттары               Индустрия және сауда
түйiршіктелген әмбебап       министрлiгі,
Қазақстан
Республикасының
Еңбек және әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
42   9603-тен     Жасанды түстi қыл            Қазақстан
Республикасы
Индустрия және сауда
министрлiгі,
Қазақстан
Республикасының
Еңбек және әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
43   0502-ден     Табиғи қыл                   Қазақстан
Республикасы
Индустрия және сауда
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасының
Еңбек және әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
44   4805-тен     Бесқабатты гофр қатты қағазы Қазақстан
Республикасы
Индустрия және сауда
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасының
Еңбек және әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
45   50-ден       Ширақ жiптердi,              Қазақстан
қимаүлгілердi байлау         Республикасының
кезiнде, қылқаламдарды       Индустрия және сауда
байлау маталарды пiшiмдеу    министрлігі,
кезiндегі                    Қазақстан
трифло қондырғыларын         Республикасының
дайындау үшiн пайдаланылатын Еңбек және әлеуметтiк
полимер материалдарынан      қорғау министрлiгі
жасалған жiптер
46   3812 ден     Сүйенiш таяқтарына,          Қазақстан
жиналмалы таяқтарға          Респуликасының
жабынғы, оларға тұт.         Индустрия және сауда
қалар дайындау, көрмей.      министрлігі,
тін адамдарға арналған
шахматтар, дойбылар,         Қазақстан
домино, Брайль жүйесi        Республикасының
бойынша жазу үшiн қалам      Еңбек және әлеуметтiк
грифельдер дайындау          қорғау министрлігі
үшiн пайдаланылатын
пластификаторлар
(пластикалық массалар)
47   5911-ден     Винилист былғары             Қазақстан
Республикасы
Индустрия және сауда
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасының
Еңбек және әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
48   35-тен       Желiмдер (ПВА, қағаз,        Қазақстан
ағаш және т.б.)              Республикасының
Индустрия және сауда
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасының
Еңбек және әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
49   39-дан       Шахмат тақталарын, таяқтарға Қазақстан
саптар және т.б.дайындауға   Республикасы
арналған фенопласт           Индустрия және сауда
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасының
Еңбек және әлеуметтiк
қорғау министрлiгі
___________________________________________________________________
5. Ғылыми аспаптар мен жабдықтар
___________________________________________________________________
50   841780900    Тек қана ғылыми немесе       Қазақстан
-ден,        оқу ағарту құрылымдарын      Республикасының
8419-дан,    арналған және коммерциялық   Бiлiм және ғылым
8421-ден,    мақсатта пайдаланылатын      министрлiгi
8514-тен,    ғылыми аспаптар мен
90-нан       жабдықтар
___________________________________________________________________

41  из 3212    Суперконцентраты пигментов  Министерство индустрии
гранулированные универ-     и торговли Республики
сальные для окрашивания     Казахстан, Министерство
полимеров                   труда и социальной
защиты Республики
Казахстан
42  из 9603    Щетина искусственная        Министерство индустрии
цветная                     и торговли Республики
Казахстан, Министерство
труда и социальной
защиты Республики
Казахстан
43  0502       Щетина натуральная          Министерство индустрии
и торговли Республики
Казахстан, Министерство
труда и социальной
защиты Республики
Казахстан
44  из 4805    Пятислойный гофрокартон     Министерство индустрии
и торговли Республики
Казахстан, Министерство
труда и социальной
защиты Республики
Казахстан
45  из 50      Нити из полимерных          Министерство индустрии
материалов, используемые    и торговли Республики
для изготовления            Казахстан, Министерство
тифлоприспособлений при     труда и социальной
вязке жгутов, шаблонов,     защиты Республики
при вязке кистей, крое      Казахстан
тканей
46  из 3812    Пластификаторы (пластичес-  Министерство индустрии
кие массы), используемые    и торговли Республики
для покрытия тростей        Казахстан, Министерство
опорных, тростей складных,  труда и социальной
изготовления к ним рукоя-   защиты Республики
тей, изготовления шахмат,   Казахстан
шашек, домино для незря-
чих, ручек-грифелей для
письма по системе Брайля
47  из 5911    Винилист кожа               Министерство индустрии
и торговли Республики
Казахстан, Министерство
труда и социальной
защиты Республики
Казахстан
48  из 35      Клеи (ПВА, бумажный,        Министерство индустрии
столярный и т.д.)           и торговли Республики
Казахстан, Министерство
труда и социальной
защиты Республики
Казахстан
49  из 39      Фенопласт, для изготовле-   Министерство индустрии
ния шахматных досок, ручек  и торговли Республики
для тростей и т.д.          Казахстан, Министерство
труда и социальной
защиты Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
5. Научные приборы и оборудование
-------------------------------------------------------------------
50  из 8417 80 Научные приборы и           Министерство образования
900,    оборудование, предназна-    и науки Республики
из 8419,   ченные исключительно для    Казахстан
из 8421,   научных или просветитель-
из 8514,   ских учреждений и исполь-
из 90      зующиеся для некоммерчес-
ких целей
-------------------------------------------------------------------

8. Спорт жабдықтары
___________________________________________________________________
114  9506-дан     Дене шынықтыру - спорт       Қазақстан
ұйымдарына арналған спорт    Республикасының
жабдықтары                   Индустрия және сауда
министрлігі,
Қазақстан
Республикасының
Туризм және спорт
жөніндегі агенттігі
___________________________________________________________________
* Кеден баждарынан босату мақсаты үшiн тауарлардың номенклатурасы ТМД СЭҚ TH коды, тауардың атауы және (немесе) мақсатты тағайындалуы бойынша белгiленедi.
2003 жылғы 25 сәуір N 171
Қазақстан Республикасына импортталатын
тауарлардың жекелеген санаттарын
кеден бажын салудан босату тәртiбi
туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Министрлiктiң тауар сипаты туралы растауының тұрпатты нысаны
_________________________________________________________________
(кеден органының атауы)
Тауар сипатын растау туралы
_________________________________________________________________
(министрлiктiң атауы)
_________________________________________________________________
(импорттаушының атауы)
Қазақстан Республикасына әкелген (алынған)
жалпы мөлшерi ___________________________________________________
(тауардың атауы мен мөлшерi)
бiлiм беру, ғылыми және мәдени сипаттағы материал болып табылатындығын және Бiлiм беру, ғылыми және мәдени сипаттағы материалдарды әкелу туралы 1950 жылғы 22 қарашадағы келiсiмнiң және оған "Бiлiм беру, ғылыми және мәдени сипаттағы материалдарды әкелу туралы келiсiмдi және оған қоса Хаттаманы бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 5 желтоқсандағы N 197-І Заңымен бекiтiлген 1976 жылғы 26 қарашадағы Хаттаманың күшiне саятындығын осы хатпен растайды.
Уәкiлеттi адамның қолы

8. Спортивное оборудование
-------------------------------------------------------------------
114 из 9506    Спортивное оборудование,    Министерство индустрии
предназначенное для         и торговли Республики
физкультурно-спортивных     Казахстан, Агентство
организаций                 по туризму и спорту
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
*Для целей освобождения от таможенных пошлин номенклатура товаров определяется по коду ТН ВЭД СНГ, наименованию товара и (или) его целевому назначению.
Приложение 3
к Инструкции о порядке
освобождения от обложения
таможенной пошлиной отдельных
категорий товаров, импортируемых
в Республику Казахстан
от 25 апреля 2003 года N 171
Типовая форма подтверждения министерства
о характере товара
_________________________________
(наименование таможенного органа)
О подтверждении характера товаров
Настоящим письмом _____________________________ подтверждает,
(название министерства)
что ввозимый в Республику Казахстан (получаемый)
___________________________________________________________________
(наименование импортера)
общим количеством _________________________________________________
(наименование, количество товара)
является материалом образовательного, научного и культурного характера и подпадает под действие Соглашения о ввозе материалов образовательного, научного и культурного характера от 22.11.50 г. и Протокола к нему от 26.11.76 г., ратифицированных Законом Республики Казахстан от 5 декабря 1997 г. N 197-I "О ратификации Соглашения о ввозе материалов, относящихся к образованию, науке и культуре, и Протокола к нему".
Подпись уполномоченного лица