Темекі өнімдерін тұтынудың зияны туралы ескертудің мәтіндерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 16 шілдедегі N 536 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 30 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2416
Күші жойылады - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009.11.11 N 692/1 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
"Темекі шегудің алдын алу және шектеу туралы"»Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабын іске асыру мақсатында және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 382 бұйрығына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған темекі өнімдерін тұтынудың зияны туралы ескерту мәтіні бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Денсаулық сақтау вице-Министрі С.Диқанбаеваға жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2003 жылғы 16 шілдедегі
N 536 бұйрығымен бекітілген
Темекі өнімдерін тұтынудың зияны туралы
ескертудің мәтіні
Темекі өнімдерін тұтынудың зиянын ескерту туралы мәтін Негізгі және қосымша ескертпе жазбалардан тұрады.
Темекі өнімдерін тұтынудың зияны туралы негізгі ескертпе жазбаның мәтіні:
"Шылым шегу сіздің денсаулығыңызға өте зиянды",
"Курение серьезно вредит вашему здоровью";
Темекі өнімдерін тұтынудың зияны туралы қосымша ескертпе жазбаның мәтіні:
1) "Шылым шегу өлімге алып келетін аурулар туғызады",
"Курение вызывает смертельные заболевания";
2) "Балаларды темекі түтінінен қорғаңыздар",
"Защитите детей от дыма сигарет";
3) "Темекі шекпейтіндердің өмірі ұзақ",
"Кто не курит-тот живет дольше".
Темекі шегудің зияндығы туралы негізгі және екі қосымша ескерту жазбалардың мәтіндері өндірілетін темекі өнімдері қаптамаларына тең көлемде орналастырылады.
Темекі шегудің зияндығы туралы ескерту жазбасының мәтіні пачкінің әрбір үлкен бетінде тілдердің бірінде: бір жағында - қазақ тілінде, ал екінші жағында - орыс тілінде орналастырылады.
Темекі шегудің зияндығы туралы ескерту жазбасының мәтіні қаптамалардың жыртып алынатын (ашылатын) бөлігінен кейінгі жерге орналастырылады.

Об утверждении текста предупреждения о вреде потребления табачных изделий
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 июля 2003 года N 536. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2003 года N 2416. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года N 692/1
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 11.11.2009 N 692/1 (вводится в действие по истечении двенадцати месяцев со дня введения в действие Кодекса РК "О здоровье народа и системе здравоохранения" и его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 5 Закона Республики Казахстан "О профилактике и ограничении табакокурения" и в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 382, приказываю:
1. Утвердить прилагаемый текст предупреждения о вреде потребления табачных изделий.
2. Контроль за исполнением данного приказа возложит на Вице-министра здравоохранения С.Диканбаеву.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 июля 2003 года N 536
Текст предупреждения
о вреде потребления табачных изделий
Текст предупреждения о вреде потребления табачных изделий состоит из основной и дополнительных предупредительных надписей.
Текст основной предупредительной надписи о вреде потребления табачных изделий:
"Шылым шегу сiздiн денсаулыгынызга оте зиянды"
"Курение серьезно вредит вашему здоровью".
Тексты дополнительных предупредительных надписей о вреде потребления табачных изделий:
1) "Шылым шегу олiмге алып келетiн аурулар тугызады"
"Курение вызывает смертельные заболевания";
2) Балаларды темекi тутiнiнен корганыздар"
"Защитите детей от дыма сигарет";
3) "Темекi шекпейтiндердiн омiрi узак"
"Кто не курит - тот живет дольше".
Тексты основной и двух дополнительных предупредительных надписей о вреде потребления табачных изделий размещаются на равном количестве упаковок производимого объема табачной продукции.
Текст предупреждения о вреде потребления табачных изделий располагается на каждой большой стороне пачки и печатается на одном из языков: на одной стороне - на казахском языке, на другой стороне - на русском языке.
Текст предупреждения о вреде потребления табачных изделий печатается на площади, следующей после отрывной (открывающейся) части упаковки.