"Бала денсаулығы паспорты" 026/у-3 есеп нысанын толтыру және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің 2003 жылғы 24 маусымдағы N 469 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 4 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2423. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 173 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 19.12.2023 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
2003 жылғы 8 шілде
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2003 жылғы 7 шілде
Балаларға, оның ішінде білім беру және әлеуметтік қорғау жүйелері ұйымдарында медициналық көмек көрсетуді жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Бала денсаулығы паспорты" (бұдан әрі - Паспорт) 026/у-3 есеп нысанын толтыру және жүргізу жөніндегі Нұсқаулық бекітілсін.
2. Облыстық, Астана, Алматы қалалары денсаулық сақтау басқармаларының (департаменттерінің) бастықтары Паспортты назарға алсын және емдеу-алдын алу ісіне, оның ішінде меншік нысанына қарамастан білім беру және әлеуметтік қорғауды ұйымдастыру жүйелеріне енгізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр С.Диқанбаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2003 жылғы 26 маусымдағы
N 469 бұйрығымен
бекітілген
"Бала денсаулығы паспорты" 026/у-3 есеп нысанын
толтыру және жүргізу жөніндегі
нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық "Бала денсаулығы паспорты" 026/у-3 есеп нысанын толтыру және жүргізу жөніндегі бірыңғай талаптарды белгілейді.
2. "Бала денсаулығы паспорты" 026/у-3 есеп нысаны денсаулық сақтау, білім беру және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында балаларға медициналық көмек көрсетуді жетілдіру мақсатында әзірленді. Бұл есепке алу нысанын енгізудегі негізгі міндет бала денсаулығының жай-күйін үзіліссіз, сапалы диспансерлік бақылауды жүзеге асыру болып табылады. Бұл - баланың денсаулығын нығайтуға, дене бітімі дамуын жақсартуға арналған алдын-алу шараларын өткізу, ауруды ескерту, дамып келе жатқан патологияның алғашқы кезеңдерін белсенді түрде анықтау, әлсізденген және ауру балаларды сауықтыру мен емдеуді қамтитын шаралар.
3. Әрбір бала білім беру немесе халықты әлеуметтік қорғау мекемесіне (мектеп, мектеп-интернат, лицей) барардың алдында балалар емханасы осы Нұсқаулықтың қосымшасына сәйкес "Бала денсаулығы паспорты" (Паспорт) 026/у-3 есеп нысаны ресімдейді.

Об утверждении Инструкции по заполнению и ведению учетной формы 026/у-3 "Паспорта здоровья ребенка"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 июня 2003 года N 469. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2003 года N 2423. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 декабря 2023 года № 173.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 19.12.2023 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"Согласовано"
Министр образования
и науки
Республики Казахстан
"Согласовано"
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
С целью совершенствования оказания медицинской помощи детям, в том числе и в организациях систем образования и социальной защиты, приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по заполнению и ведению учетной формы 026/у-3 "Паспорта здоровья ребенка" (далее - Паспорт).
2. Начальникам управлений (департаментов) здравоохранения областей, городов Астана, Алматы принять к сведению и внедрить Паспорт в работу лечебно-профилактических организаций, в том числе и систем организации образования и социальной защиты, независимо от форм собственности.
3. Контроль за исполнением данного приказа возложить на Вице-Министра С. Диканбаеву.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
Утверждена
приказом Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 26 июня 2003 года N 469
Инструкция
по заполнению и ведению учетной формы 026/у-3
"Паспорт здоровья ребенка"
1. Настоящая Инструкция определяет единые требования по заполнению и ведению учетной формы 026/у-3 "Паспорт здоровья ребенка".
2. Учетная форма 026/у-3 "Паспорт здоровья ребенка" разработана с целью совершенствования оказания медицинской помощи детям в организациях здравоохранения, образования и социальной защиты населения. Основной задачей введения данной учетной формы является осуществление непрерывного, качественного диспансерного наблюдения за состоянием здоровья ребенка, заключающееся в проведении профилактических мероприятий, направленных на улучшение физического развития, укрепление здоровья ребенка, предупреждение заболеваний, активное выявление начальных стадий развивающейся патологии, оздоровление и лечение ослабленных и больных детей.
3. На каждого ребенка перед поступлением в организацию образования или социальной защиты населения (школу, школа-интернат, лицей) детская поликлиника оформляет учетную форму 026/у-3 "Паспорт здоровья ребенка" (Паспорт), согласно приложению к настоящей Инструкции.

4. Егер бала мектепке дейінгі мекемеге барып жүрген болса, онда Паспортты сондағы медицина қызметкері толтырады.
5. Паспортқа жазбалар мемлекеттік немесе орыс тілінде түсінікті, өшірусіз жазылады.
6. Бала бақылауында тұратын мектепке дейінгі немесе мектеп мекемесінің медицина қызметкеріне оның бөлімдеріне сәйкес бала осы ұйымда болған кезінде Паспортты тұрақты жүргізу мен толтыру жүктеледі.
Бала бір ұйымнан екінші ұйымға ауыстырылған жағдайда оның денсаулық жағдайын ары қарай бақылай отырып, сабақтастықты сақтау үшін тиісті ұйымға берілуі тиіс. Паспорт жоғалған жағдайда оны бала бақылауда тұрған ұйымның медицина қызметкері қалпына келтіруі тиіс.
7. Паспортта мынадай тараулар болады:
1 тарау. "Бала туралы жалпы мәліметтер" мұнда баланың негізгі төлқұжаттық мәліметтері жазылады (аты-жөні, тегі, әкесінің аты-толық, ұлты, туған жылы, айы, күні, жынысы, үйінің мекен-жайы және телефоны немесе интернаттық мекеменің мекен-жайы мен телефоны). Бұдан басқа, тиісті бағанда бала бақылауда тұрған балалар емханасының атауы, номері, мекен-жайы көрсетілуі тиіс. Қанының тобы мен резус-факторы болған жағдайда оларды тиісті бағанда көрсету қажет. Егер балада мүгедектік бар болса, онда тобы мен негізгі диагнозы көрсетілуі тиіс.
"Ұйымдардың мәліметтері" кестесін толтырған кезде "келген айы, жылы" бағанында айы рим санымен жылы араб санымен көрсетіледі (мысалы 2003 жылғы тамыз дегенді VIII-2003 ж. деп жазу қажет). Келесі бағандарда ұйым туралы осы кездегі мәліметтер, "жалпы" немесе "коррекциялық" деген түрі жазылып көрсетіледі.
"Аллергия" кестесін толтырған кезде тиісті бағандарға барлық қажетті мәліметтер жазылады.
2 тарау. "Анамнестикалық мәліметтер". "Ана-аналары туралы" кестені толтырған кезде "білімі" бағанында "білімі жоқ", "толық емес орта", "орта", "орта арнаулы", "аяқталмаған орта", "жоғары" мынадай білім деңгейлерінің бірін көрсету қажет. Баланың тұрмыс жағдайы да айтылады (қанағаттанарлық немесе қанағаттанарлық емес). "Отбасылық анамнез" бағанын толтырған кезде әкесі және шешесінің негізгі аурулары көрсетілуі тиіс.
"Мектептен тыс сабақтар", "Басынан өткізген аурулар", "Жатқызу туралы мәліметтер", "Санаториялық-курорттық емдеу туралы мәліметтер", "Сабақты ауруы бойынша босату" кестелерін толтырған кезде бағандарына сәйкес баланың дамуына қатысты барлық қажетті мәліметтер жазылады.
3 тарау. "Иммуноалдын-алу шаралары" - кестенің тиісті бағандарына егу күнтізбесіне сәйкес балаға жасалған барлық мәліметтер енгізілуі тиіс.
4 тарау. "Міндетті емдеу-алдын алу шаралары" мұнда ауыз қуысын тазалау және құрттардан тазаруға байланысты жыл сайынғы баланы алдын ала тексерудің соңғы нәтижелері жазылады.
5 тарау. "Зертханалық және құрал-жабдықтық зерттеулер" жыл сайынғы медициналық тексеру кезінде балаларды диспансерлеу жөніндегі әдістемелік ұсынымдарға сәйкес, оның ішінде тереңдетілген зерттеулер балалардың қан, несеп пен нәжісі анализдеріне міндетті зерттеулер жасалады. Кеуде клеткаларын флюрографияға түсіреді немесе рентгенологиядан өткізеді. Бұдан басқа тексерулер көрсеткіштер бойынша тағайындалады.
6 тарау. "Балалардың салмақ-бой көрсеткіштері" кесте мен диаграммадан тұрады. Онда баланың жыл сайынғы салмағы мен бойының көрсеткіші жазылуы қажет.
7 тарау. "Диспансерлік бақылаудағылар туралы мәліметтер" ұсынылып отырған бұл кестеде диспансерлік ауруларды бақылау және оны есептен шығару туралы мәліметтер жазылады.
8 тарау. "Жоспарлы тереңдетілген медициналық тексерулер" ұсынылған бұл кестеде балалардың педиатр дәрігердің және өзге маман-дәрігерлердің дені сау балаларды қарау мерзімін ескере отырып балаларды мектеп жасына дейінгі кезінен бастап осы уақытқа дейінгі медициналық алдын-алу тексеру мәліметтері жазылады.
"Баланың өмір сүру көрсеткішін айқындау" кестесін толтырған кезде тиісті бағандарда баланың оң жауаптары ескеріледі:

4. Если ребенок посещает дошкольное учреждение, то Паспорт заполняется в нем медицинским работником.
5. Записи в Паспорте производятся на государственном или русском языке, разборчивым почерком, без помарок.
6. На медицинского работника дошкольного или школьного учреждения, где наблюдается ребенок, возлагается задача по систематическому ведению и заполнению Паспорта, в соответствии с его разделами, до выбытия ребенка из этой организации.
В случае перевода ребенка из одной организации в другую Паспорт должен быть передан в соответствующую организацию, для сохранения преемственности в наблюдении за состоянием его здоровья. В случае утери Паспорта он подлежит восстановлению медицинским работником той организации, где ребенок наблюдается.
7. Паспорт содержит следующие разделы:
Раздел 1. "Общие сведения о ребенке" в котором отражены основные паспортные данные ребенка (фамилия, имя, отчество - полностью, национальность, дата рождения, пол, домашний адрес и телефон или адрес и телефон интернатного учреждения). Кроме того, в соответствующей графе необходимо указать название, номер, адрес и телефон детской поликлиники, где наблюдается ребенок. В случае имеющихся данных о группе крови и резус-факторе указать их в соответствующей графе. Если у ребенка имеется инвалидность, то указать группу и основной диагноз.
При заполнении таблицы "Характеристика организаций" в графе "месяц, год поступления" месяц указывается римскими цифрами, год арабскими (например, август 2003 года следует писать VIII - 2003 г.). В следующих графах отмечается характеристика организаций с указанием его типа на текущий момент "общего" или "коррекционного".
При заполнении таблицы "Аллергия" вносятся все необходимые данные в соответствующие графы.
Раздел 2. "Анамнестические сведения" при заполнении таблицы "Сведения о родителях" в графе "образование" необходимо указать одну из следующих уровней образованности: "без образования", "неполное среднее", "среднее", "средне специальное", "неоконченное высшее", "высшее". Отмечаются жилищно-бытовые условия проживания ребенка (удовлетворительные или неудовлетворительные). При заполнении графы "Семейный анамнез" указать основные заболевания по линии отца и матери.
При заполнении таблиц "Внешкольные занятия", "Перенесенные заболевания", "Сведения о госпитализации", "Сведения о санаторно-курортном лечении", "Пропуск занятий по болезни" в соответствии с графами вносятся все необходимые данные касательно ребенка в динамике.
Раздел 3. "Иммунопрофилактические мероприятия" - медицинским работником в соответствующие графы таблицы должны вноситься все сведения о проводимых ребенку профилактических прививках, согласно прививочного календаря.
Раздел 4. "Обязательные лечебно-профилактические мероприятия" в котором отражаются конечные результаты по ежегодному профилактическому осмотру ребенка в связи с санацией полости рта и дегельминтизацией.
Раздел 5. "Лабораторные и инструментальные исследования" - в соответствии с методическими рекомендациями по диспансеризации детского населения при ежегодных медицинских осмотрах, в том числе и углубленных, детям производятся обязательные исследование анализов крови, мочи и кала. Проводится флюорография или рентгеноскопия грудной клетки, другие виды обследований назначаются по показаниям.
Раздел 6. "Массо-ростовые показатели ребенка" содержит таблицу и диаграммы, в которых необходимо ежегодно отмечать показатели веса и роста ребенка.
Раздел 7. "Сведения о находящихся на диспансерном наблюдении" в представленной таблице отражаются сведения о наблюдении за диспансерным больным и снятии его (ее) с учета.
Раздел 8. "Данные плановых углубленных медицинских осмотров" в представленных таблицах отражаются сведения об обязательных профилактических медицинских осмотрах ребенка, начиная с дошкольного возраста врачом педиатром и врачами других специальностей, с учетом сроков осмотров здоровых детей.
При заполнении таблиц "Определение показателей образа жизни ребенка" в соответствующих графах учитываются положительные ответы ребенка:

1) олар болмаған жағдайда - "тәуекелі аз топ" белгіленеді;
2) бір оң жауап болған жағдайда - "тәуекелі орта тобы";
3) екі оң және оқушының тәуекел факторы бар болғанда - "тәуекелі жоғары тобы".
Балалардың тәуекел факторларының бар болуына қарай алдын-ала араласу топтары:
1) олар болмаған жағдайда - "тәуекелі аз топ" болғанда жалпы принциптер бойынша бақыланады;
2) бір оң жауап болған жағдайда - "тәуекелі орта тобы";
3) екі оң және оқушының тәуекел факторы бар болғанда - "тәуекелі жоғары тобы" - алдын-алу араласуларын өткізуге арналған мақсатты топтар.
"орта және жоғары тәуекел топтарының" балалары алдын алу араласуларын өткізу үшін мақсатты топтарға бөлінеді.
9 тарау. "Жыл сайынғы медициналық алдын алу тексерулерінің мәліметтері" кестесінде баланың жыл сайынғы медициналық алдын алу жөніндегі мәліметтер жазылады.
10 тарау. "Психофизикалық даму және Психолог-медико-педагокикалық консультацияларға жіберу туралы мәліметтер" кестесінде жыл сайын баланың дамуындағы байқалған бұзылулар жазылады.
11 тарау. "Мамандықтарға қайшы келетін медициналық көрсеткіштерді көрсете отырып жасалатын кәсіби консультациялар" кестесінде 5 сыныптан бастап кәсіптік бағдар беру жөніндегі кешенді шаралар жазылады.
12 тарауда. "Ағымдағы медициналық бақылаудың мәліметтері" алдын алу егулерін жасауға рұқсат беретін медициналық бақылау, тексеру, ұсынымдар, вакцина жасағаннан кейінгі бақылау күнделігі, диспансерлік есепке алынған оқушыларды тексеру мен емдеу жоспары, емтихандардан және өзге де шаралардан босату туралы мәліметтер жазылады.
Паспорттағы 13 тарау медициналық анықтамалар, көшірмелер мен қорытындылар беру үшін қарастырылған.
"Бала денсаулығы паспорты"
026/у-3 есеп нысанын толтыру
және жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа қосымша
Бала денсаулығы паспорты
(ОКУД бойынша кодтың нысаны 026/у-3)
1. Бала туралы жалпы мәлімет
Баланың аты-жөні, әкесінің аты ____________________________________
___________________________________________________________________
Ұлты _____________________ Туған күні ____________________________
Жынысы: ер/әйел (қажеттісінің астын сызу керек)
Мекен-жайы (немесе интернат мекемесінің мекен-жайы)________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Телефон (тұрғылықты орны) _________________________________________
Қызмет көрсететін емхана __________________________________________
___________________________________________________________________
______ телефон (мед/ұйым) _____________________________
Қанның тобы ______________ Резус - фактор ________________________
Мүгедектік ______________________________________________________
___________________________________________________________________
Түскен | Ұйымдар сипаттамасы
айы, |-----------------------------------------------------------
жылы | Мектепке дейінгі | Орта жалпы білім | Балалар үйі
| мекеме | беру |
|-----------------------------------------------------------
| жалпы | түзету | жалпы | түзету | жалпы | түзету
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Түскен | Ұйымдар сипаттамасы (жалғасы)
айы, |-----------------------------------------------------------
жылы | Кәсіби білім беру | Мектеп-интернат | Балалар үйі
|-----------------------------------------------------------
| жалпы | түзету | жалпы | түзету | жалпы | түзету
-------------------------------------------------------------------
Қолайсыз кәсіби-өндірістік факторлар __________________________
___________________________________________________________________
(кәсіби білім беру ұйымдары үшін, нешінші жылдан бастап)
Аллергия
-------------------------------------------------------------------
Вакциналық, дәрілік |Аллерген|Бастапқы| Диагнозды | Ескерту
аллергииялық аурулар | | жасы | қою жылы |
-------------------------------------------------------------------

1) при их отсутствии - определяется как "группа малого риска";
2) при одном положительном - "группа среднего риска";
3) при двух положительных и наличии фактора риска у школьника - "группа высшего риска".
В зависимости от наличия факторов риска у детей выделяют группы профилактического вмешательства:
1) при отсутствии факторов риска - группа "малого риска" - ребенок наблюдается по общим принципам;
2) при наличии одного фактора риска - "группа среднего риска";
3) при наличии двух и более факторов риска - "группа высокого риска" - целевые группы для проведения профилактических вмешательств.
Дети из "группы среднего и высокого риска" выделяются в целевые группы для проведения профилактических вмешательств.
Раздел 9. "Данные ежегодных профилактических медицинских осмотров" в таблице отражаются сведения о ежегодных профилактических медицинских осмотрах ребенка.
Раздел 10. "Сведения о психофизическом развитии и направлении в Психолого-медико-педагогическую консультацию" в таблице ежегодно отражаются обнаруженные нарушения в развитии ребенка.
Раздел 11. "Профессиональная консультация с указанием медицинских противопоказаний к профессиям" в таблице отражается комплекс мероприятий по профессиональной ориентации, начиная с 5 класса.
В разделе 12. "Данные текущего медицинского наблюдения" отражаются данные медицинского наблюдения, осмотры, рекомендации разрешения на проведение профилактических прививок, дневник контроля за поствакцинальным состоянием, планы обследования и лечения, взятых на диспансерный учет школьников, сведения об освобождении от экзаменов и другое.
Раздел 13 предусмотрен в Паспорте, как место для подклеивания медицинских справок, выписок и заключений.
Приложение
к Инструкции по заполнению
и ведению учетной формы 026/у-3
"Паспорт здоровья ребенка"
Паспорт здоровья ребенка
(Код формы по ОКУД - 026/у-3)
Примечание РЦПИ: Текст Паспорта на двух языках -
государственном и русском.
1. Общие положения
Ф.И.О. ребенка ____________________________________________________
___________________________________________________________________
Национальность ___________ Дата рождения _________________________
Пол: мужской/женский (подчеркнуть)
Домашний адрес (или адрес интернатного учреждения)_________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Телефон (места жительства) ________________________________________
Обслуживающая поликлиника _________________________________________
___________________________________________________________________
Телефон (мед/орг.) _____________________________
Группа крови ______________ Резус - фактор ________________________
Инвалидность_______________________________________________________
-------------------------------------------------------------------
Месяц, | Характеристика организаций
год |-----------------------------------------------------------
поступ-| Дошкольная | Среднего общего | Детский дом
ления | организация | образования |
|-----------------------------------------------------------
|Общее|коррекционное|Общее|коррекционное|Общее|коррекционное
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
Месяц, | Характеристика организаций (продолжение)
год |-----------------------------------------------------------
поступ-| Профессионального | Школа-интернат | Детский дом
ления | образования | |
|-----------------------------------------------------------
|Общее|коррекционное|Общее|коррекционное|Общее|коррекционное
-------------------------------------------------------------------
Неблагоприятные профессионально-производственные факторы___________
___________________________________________________________________
(для организаций профессионального образования, с какого года)
Аллергия
-------------------------------------------------------------------
Вакцинальная, лекарственная,|Аллерген|Возраст|Год установ-|Примеча-
аллергические заболевания | |начала |ления |ния
| | |диагноза |
-------------------------------------------------------------------

2. Анамнестикалық мәліметтер
Ата-аналары туралы мәліметтер
------------------------------------------------------------------
|А.Ж.Ә., туған жылы| Білімі | Жұмыс орны, жұмыс телефоны
-------------------------------------------------------------------
Анасы
Әкесі
-------------------------------------------------------------------
Отбасының сипаттамасы - толық/толық емес (қажеттісінің астын сызу
керек).
Тұрмыстық жағдайы _________________________________________________
___________________________________________________________________
Отбасылық анамнез (аурушаңдық) ____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мектептен тыс сабақ
__________________________________________________________________
Сабақтың түрлері | Жасы/аптадағы сағаттар
|________________________________________________
| 4 жас | 5 жас | 6 жас | 7 жас
___________________________________________________________________
Спорт (қайсысы
екенін көрсету,
оның ішінде би)
Музыка
Шет тілі
Өзге де сабақтар
(көрсету керек)
___________________________________________________________________
Сабақтың түрлері | Жасы/аптадағы сағаттар
|------------------------------------------------
| 10 жас | 12 жас | 14-15 жас | 16-17 жас
___________________________________________________________________
Спорт (қайсысы екенін
көрсету, оның ішінде
би)
Музыка
Шет тілі
Өзге де сабақтар
(көрсету керек)
___________________________________________________________________
Бұрын ауырған аурулар
__________________________________________________________________
Аурулар | Күні | Аурулар | Күні
___________________________________________________________________
Қызылша Дизентерия
Көк жөтел Дифтерия
Скарлатина Туберкулез
Іш сүзегі Ревматизм
Желшешек Эпидемиялық паротит
Қызыл жегі
Вирусты гепатит
(А, В, С, Д)
___________________________________________________________________
Ауруханаға жатқызу туралы мәліметтер (жарақаттарды,
операцияларды қоса алғанда)
___________________________________________________________________
Күні | Диагноз, араласулардың түрлері | Мекеме
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Санаторийлық-курорттық (және оған теңестірілген) емдеу
туралы мәліметтер
___________________________________________________________________
Күні | Диагноз | Мекеме
| |------------------------------
| | Бейін | Климаттық аймақ
___________________________________________________________________
Сырқаты бойынша сабақты босатуы
___________________________________________________________________
Күні | Диагноз
----------------------------|
Нешесінен |нешесіне дейін |
___________________________________________________________________

2. Анамнестические сведения
Сведения о родителях
-------------------------------------------------------------------
|Ф.И.О. год рождения |Образование| Место работы, телефон
-------------------------------------------------------------------
Мать
Отец
-------------------------------------------------------------------
Характеристика семьи - полная/неполная (нужное подчеркнуть).
Жилищно-бытовые условия____________________________________________
___________________________________________________________________
Семейный анамнез (заболевания) ____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Внешкольные занятия
-------------------------------------------------------------------
Вид занятий | Возраст/часов в неделю
|------------------------------------------------
| 4 года | 5 лет | 6 лет | 7 лет
-------------------------------------------------------------------
Спорт (указать
какой, в том числе
танцы)
Иностранный язык
Другие занятия
(указать)
-------------------------------------------------------------------
Вид занятий | Возраст/часов в неделю
|------------------------------------------------
| 10 лет | 12 лет | 14-15 лет | 16-17 лет
-------------------------------------------------------------------
Спорт (указать
какой, в том числе
танцы)
Музыка
Иностранный язык
Другие занятия
(указать)
-------------------------------------------------------------------
Перенесенные заболевания
-------------------------------------------------------------------
Заболевания | Дата | Заболевание | Дата
-------------------------------------------------------------------
Корь Дизентерия
Коклюш Дифтерия
Скарлатина Туберкулез
Брюшной тиф Ревматизм
Ветряная оспа Эпидемический паротит
Краснуха
Вирусный гепатит
(А, В, С, Д)
--------------------------------------------------------------------
Сведения о госпитализации (включая травмы, операции)
--------------------------------------------------------------------
Дата | Диагноз, вид вмешательства | Учреждение
--------------------------------------------------------------------
Сведения о санаторно-курортном (и приравненном к нему)
лечении
--------------------------------------------------------------------
Дата | Диагноз | Учреждение
| |------------------------------
| | Профиль | Климатическая зона
--------------------------------------------------------------------
Пропуск занятий по болезни
--------------------------------------------------------------------
Дата | Диагноз
----------------------------|
от | до |
--------------------------------------------------------------------

3. Иммундық алдын алу іс-шаралары
Алдын алу егулері
___________________________________________________________________
Егулер | Егу | Қайта егу
|_____________________________________________
| I | II | III | I | II | III | IV
___________________________________________________________________
Полиомиелит (күні)
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
қолы
Күл ауруы, көкжөтел
сіреспе (күні)
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
қолы
Паротит (күні)
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
қолы
Қызылыша (күні)
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
қолы
В гепатиті (күні)
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
қолы
Қызылжегі (күні)
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
қолы
___________________________________________________________________
Туберкулезге қарсы егулер (БЦЖ)
___________________________________________________________________
Жасы
Күні
Мөлшері
Серия
Нәтижесі
Қолы
___________________________________________________________________
Эпидемиялық көрсеткіштері бойынша егулер
___________________________________________________________________
Атауы күні |
___________________________________________________________________
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
Қолы
___________________________________________________________________
Атауы күні |
___________________________________________________________________
Жасы
Серия
Мөлшері
Салу тәсілі
Реакция (тез, жайлап)
Қолы
___________________________________________________________________
Манту реакциясы
___________________________________________________________________
Күні
Жасы
Қайсы қолы
Серия
Мөлшері
Нәтижесі
Қолы
Күні
Жасы
Қайсы қолы
Серия
Мөлшері
Нәтижесі
Қолы
___________________________________________________________________
4. Міндетті емдеу-алдын алу іс-шаралары
Ауыз қуысын тазалау
___________________________________________________________________
Күні | Стоматолог тексеруінің | Тазалаудың нәтижесі
| мәліметтері (формула) |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Құрттардан тазалау
___________________________________________________________________
Тексеру | Нәтижесі| Емдеу |Пайдаланылған| Бақылау анализі
күні | | күні | препарат |------------------------
| | | | күні | нәтижесі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

3. Иммунопрофилактические мероприятия
Профилактические прививки
--------------------------------------------------------------------
Прививка | Вакцинация | Ревакцинация
|----------------------------------------------
| I | II | III | I | II | III | IV
--------------------------------------------------------------------
Полиомиелит (дата)
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
Дифтерия, коклюш,
столбняк (дата)
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
Паротит (дата)
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
Корь (дата)
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
Гепатит "В" (дата)
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
Краснуха (дата)
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
-------------------------------------------------------------------
Прививка против туберкулеза (БЦЖ)
-------------------------------------------------------------------
Возраст
Дата
Доза
Серия
Результат
Подпись
-------------------------------------------------------------------
Прививки по эпидемиологическим показаниям
-------------------------------------------------------------------
Название, дата |
-------------------------------------------------------------------
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
-------------------------------------------------------------------
Название, дата |
-------------------------------------------------------------------
Возраст
Серия
Доза
Способ введения
Реакция (немедленная,
замедленная)
Подпись
-------------------------------------------------------------------
Реакция Манту
-------------------------------------------------------------------
Дата
Возраст
Какая рука
Серия
Доза
Результат
Подпись
Дата
Возраст
Какая рука
Серия
Доза
Результат
Подпись
-------------------------------------------------------------------
4. Обязательные лечебно-профилактические мероприятия
Санация полости рта
-------------------------------------------------------------------
Дата | Данные осмотра стоматолога (формула) | Результаты санации
-------------------------------------------------------------------
Дегельминтизация
-------------------------------------------------------------------
Дата обсле-|Результат| Дата |Использован-| Контрольные анализы
дования | |лечения|ный препарат|------------------------
| | | | дата | результат
-------------------------------------------------------------------

7. Диспансерлік бақылауда тұрғандар туралы мәлімет
___________________________________________________________________
Маман |Есепке | Маманға келуін бақылау |Есептен
--------|алынған| |шығарыл.
Диагноз| күн | |ған күні
| |-----------------------------------------|--------
| |Белгі.|Ке.|Белгі.|Ке.|Белгі.|Келуі|Белгі.| Себебі
| |ленген|луі|ленген|луі|ленген| |ленген|
___________________________________________________________________
8. Жоспарлы тереңдетілген медициналық тексеру
мәліметтері
1 жастан - 3 жасқа дейін
___________________________________________________________________
Параметрлері | 1 жаста | 2 жаста | 3 жаста
___________________________________________________________________
Тексеру күні
баланың жасы
(тексерген кездегі)
Бойы
Салмағы
Шағымы
___________________________________________________________________
Мамандардың тексеруі
___________________________________________________________________
Педиатр
Хирург (ортопед)
Невропатолог (1 жаста)
Отоларинголог
Офтальмолог
Логопед (3 жастан бастап)
Стоматолог (жыл сайын)
өзге де мамандар ___
Зертханалық мәліметтері
(қанның жалпы анализі,
ішек құрт қабыршақтарына
несеп, нәжіс анализі)
Қорытынды диагноз
(оның ішінде негізі,
ілеспелі аурулар)
Табиғи дамуын бағалау
Жүйке-психикалық
дамуын бағалау
Денсаулық тобы
Ұсынымдар (сауығу,
режім, тамақтану, шынығу
жалпы және түзету
типіндегі білім беру
мекемесіне түсу,
білімнің жоғары мазмұнды
мекемесі және басқалар)
Қолы
___________________________________________________________________
5-7 жаста (мектепке барар алдында)
___________________________________________________________________
Параметрлері | 5 жаста |Мектепке дейінгі | Мектепке барар
| | 1 жыл (6 жаста) |алдында (7 жаста)
___________________________________________________________________
Тексеру күні
Баланың жасы
(тексерген кездегі)
Бойы
Салмағы
Шағымы
___________________________________________________________________
Мамандардың тексеруі
__________________________________________________________________
Педиатр (оның ішінде
ЖТЖ мин,.
7 жастан АҚ - 3 рет)
Хирург
Невропатолог
Офтальмолог
Отоларинголог
Стоматолог
өзге де
мамандар _____
Қорытынды диагноз
(оның ішінде негізі,
ілеспелі аурулар)
Табиғи дамуын
бағалау
Жүйке-психикалық
дамуын бағалау
Денсаулық тобы
Дене шынықтырумен
айналысу үшін
медициналық топ
___________________________________________________________________
Спортпен, балдық Спорттың айғақталған
немесе спорттық түрі шектелген
бимен айналысуға (көрсетілсін) қарсы айғақталған
ұсынымдар (астың сызу керек)
___________________________________________________________________
Ұсынымдар
(сауығу, режім,
тамақтану, шынығу,
жалпы және түзету
типіндегі білім беру
мекемесіне түсу,
білімнің жоғары
мазмұнды мекемесі
және басқалар)
Қолы
___________________________________________________________________
9-10 жаста (3 сынып-мәндік оқытуда өту)
___________________________________________________________________
Тексеру нәтижелері
___________________________________________________________________
Тексеру күні | |Тексеру (жылы, айлары)| | Сынып
| | | |
___________________________________________________________________
Параметрлер | Бойы | | Салмағы |
___________________________________________________________________
Жыныстық | Ұл балалар |P Ax Fa |Қыздар |P Мa Ax Fa
формуласы | | | |
___________________________________________________________________
Еттекір функция.|Меnаrhе | |Мепзез |
сының сипаты |(жасы, айлары) | |(сипат. |
| | |тама) |
___________________________________________________________________
Шағымы
___________________________________________________________________
Мамандардың тексеруі | Диагноз
___________________________________________________________________
Педиатр (оның ішінде
ЖҚЖ минутына АҚ - 3 рет)
Хирург
Офтальмолог
Отоларинголог
Невропатолог
Стоматолог
Гинеколог
Педагог, психолог
өзге де _____
Қорытынды диагноз
(оның ішінде
негізі, ілеспелі
аурулар)
Табиғи дамуын бағалау
Жүйке-психикалық
дамуын бағалау
Дене шынықтырумен Денсаулық тобы
айналысатын медициналық
топ
Медициналық-педагогикалық
қорытынды
Спортпен, балдық немесе Спорттың түрі айғақталған (астын
спорттық бимен шектеу сызу керек)
айналысуға ұсынымдар қарсы
айғақталған
Ұсынымдар (сауығу,
режім, тамақтану, шынығу
жалпы және түзету
типіндегі білім беру
мекемесіне түсу,
білімнің жоғары мазмұнды
мекемесі және басқалары)
Дәрігер педиатрдың қолы
___________________________________________________________________
Баланың салауатты өмірінің көрсеткіші
___________________________________________________________________
Қауіпті факторы | Оқушы |Отбасы мүшелері|Қоршаған орта
|-------------------------------------------
| иә | жоқ | иә | жоқ | иә | жоқ
___________________________________________________________________
Темекі тарту
Алкогольды қолдану
Есірткіні және өзге де
психотропты заттар
қолдану
Дененің артық салмағы
Дене салмағының
тапшылығы
Артериялық гипертония
Табиғи белсенділігі
___________________________________________________________________
Қауіпті факторлардың болуынан тәуелді алдын алу
араласулар тобы
_________________________________________________________________
Қауіпті|Темекі |Ішімдікті |Есірткіні|Дененің |Артериялық| Табиғи
топ | тарту |пайдалану |пайдалану| артық |гипертония| белсенді.
| | | |салмағы | | лігі
___________________________________________________________________
Аз қауіпті
топ
Орта
қауіпті
топ
Жоғары
қауіпті
топ
___________________________________________________________________
12 жаста
___________________________________________________________________
Тексеру нәтижелері
___________________________________________________________________
Тексеру күні | |Тексеру сәтіндегі жасы| | Сынып
| | (жылы, айлары) | |
___________________________________________________________________
Параметрлер | Бойы | Салмағы |
___________________________________________________________________
Жыныстық | Ұл балалар |P Ax Fa | Қыздар |P Мa Ax Fa
формуласы | | | |
___________________________________________________________________
Еттекір функция. |Меnаrhе | |Мепзез |
сының сипаты |(жасы, айлары) | |(сипат. |
| | |тама) |
___________________________________________________________________
Шағымы
___________________________________________________________________
Мамандардың тексеруі | Диагноз
___________________________________________________________________
Педиатр (оның ішінде
ЖҚЖ минутына АҚ - 3 рет)
Хирург
Офтальмолог
Отоларинголог
Невропатолог
Стоматолог
Гинеколог
Педагог, психолог
өзге де _____
Қорытынды диагноз
(оның ішінде
негізі, ілеспелі
аурулар)
Табиғи дамуын бағалау
Жүйке-психикалық
дамуын бағалау
Дене шынықтырумен Денсаулық тобы
айналысатын
медициналық топ
Медициналық-
педагогикалық қорытынды
Спортпен, балдық немесе Спорттың түрі айғақталған (астын
спорттық бимен шектеу сызу керек)
айналысуға ұсынымдар қарсы
айғақталған
Ұсынымдар (сауығу,
режім, тамақтану, шынығу
жалпы және түзету
типіндегі білім беру
мекемесіне түсу,
білімнің жоғары мазмұнды
мекемесі және басқалар)
Дәрігер педиатрдың қолы
___________________________________________________________________
Баланың салауатты өмірінің көрсеткіші
___________________________________________________________________
Қауіпті факторы | Оқушы |Отбасы мүшелері|Қоршаған орта
|-------------------------------------------
| иә | жоқ | иә | жоқ | иә | жоқ
___________________________________________________________________
Темекі тарту
Алкогольды қолдану
Есірткіні және өзге де
психотропты заттар
қолдану
Дененің артық салмағы
Дене салмағының
тапшылығы
Артериялық гипертония
Табиғи белсенділігі
___________________________________________________________________
Қауіпті факторлардың болуынан тәуелді алдын алу
араласулар тобы
__________________________________________________________________
Қауіпті|Темекі |Ішімдікті |Есірткіні|Дененің |Артериялық| Табиғи
топ | тарту |пайдалану |пайдалану| артық |гипертония| белсенді.
| | | |салмағы | | лігі
___________________________________________________________________
Аз қауіпті
топ
Орта
қауіпті
топ
Жоғары
қауіпті
топ
___________________________________________________________________

7. Сведения о находящихся на диспансерном наблюдении
--------------------------------------------------------------------
Специалист| Дата | Контроль посещения специалиста | Дата
----------|взятия | |снятия
Диагноз |на учет| |с учета
| |-----------------------------------------|-------
| |назна-|явка|назна-|явка|назна-|яв-|назна-|Причина
| |чено | |чено | |чено |ка |чено |
--------------------------------------------------------------------
8. Данные плановых углубленных медицинских осмотров
В возрасте от 1-3 лет
-------------------------------------------------------------------
Параметры | в 1 год | в 2 года | в 3 года
-------------------------------------------------------------------
Дата обследования
Возраст ребенка
(на момент осмотра)
Рост
Вес
Жалобы
-------------------------------------------------------------------
Осмотры специалистов
-------------------------------------------------------------------
Педиатр
Хирург (ортопед)
невропатолог (в 1 год)
Отоларинголог
Офтальмолог
Логопед (с 3-х лет)
Стоматолог (ежегодно)
Другие специалисты
Лабораторные данные
(общий анализ крови,
анализ мочи, кал на яйца
глист)
Заключительный диагноз
(в том числе основной и
сопутствующие
заболевания)
Оценка физического
развития
Оценка нервно-психичес-
кого развития
Группа здоровья
Рекомендации
(оздоровление, режим,
питание, закаливание,
поступление в образова-
тельное учреждение
общего и коррекционного
типов, учреждения с
повышенным содержанием
образования)
Подпись
-------------------------------------------------------------------
В возрасте 5-7 лет (перед школой)
-------------------------------------------------------------------
Параметры | в 5 лет |За 1 год до школы| Перед школой
| | (в 6 лет) | (в 7 лет)
-------------------------------------------------------------------
Дата обследования
Возраст ребенка
(на момент осмотра)
Рост
Вес
Жалобы
-------------------------------------------------------------------
Осмотры специалистов
-------------------------------------------------------------------
Педиатр (в том числе
ЧСС в минуту,
Артериальное давление
(далее - АД) с 7 лет
- 3 раза)
Хирург
Невропатолог
Офтальмолог
Отоларинголог
Стоматолог
другие
Заключительный
диагноз (в том числе
основной и
сопутствующие
заболевания)
Оценка физического
развития
Оценка нервно-психи-
ческого развития
Группа здоровья
Медицинская группа
для занятий
физкультурой
-------------------------------------------------------------------
Рекомендации к Вид спорта показано
занятиям спортом, (указать) ограничено
бальными или противопоказано
спортивными танцами (подчеркнуть)
-------------------------------------------------------------------
Рекомендации
(оздоровление, режим,
питание, закаливание,
поступление в образо-
вательное учреждение
общего и коррекцион-
ного типов, учреждения
с повышенным содержа-
нием образования)
Подпись
-------------------------------------------------------------------
В возрасте 9-10 лет
(3 класс - переход к предметному обучению)
-------------------------------------------------------------------
Результаты осмотра
-------------------------------------------------------------------
Дата обследования| |Возраст (лет, месяцев)| | Класс
| | на момент осмотра | |
-------------------------------------------------------------------
Параметры | Рост | |Вес
-------------------------------------------------------------------
Половая формула |Мальчики | | Девочки |
| |P Ax Fa| |Р Ма Ах Ме
-------------------------------------------------------------------
Характеристика |Меnаrhе | |Мепзез |
менструальной |(лет, месяцев) | |характе- |
функций | | |ристика |
-------------------------------------------------------------------
Жалобы
-------------------------------------------------------------------
Осмотры специалистов | Диагноз
-------------------------------------------------------------------
Педиатр (в том числе
ЧСС за 1 минуту,
АД - 3 раза)
Хирург
Офтальмолог
Отоларинголог
Невропатолог
Стоматолог
Гинеколог
Педагог, психолог
другие
Заключительный диаг-
ноз (в том числе
основной и сопутст-
вующие заболевания)
Оценка физического
развития
Оценка нервно-
психического
развития
Медицинская группа
для занятий
физкультурой Группа здоровья
Медико-педагогическое
заключение
Рекомендации к заня- вид спорта показано
тиям спортом, бальны- (указать) ограничения
ми или спортивными п/показано
танцами (подчеркнуть)
Рекомендации (оздо-
ровление, поступление
в образовательное
учреждение общего и
коррекционного типов,
учреждения с повышенным
содержанием образования)
Подпись врача педиатра
-------------------------------------------------------------------
В возрасте 12 лет
-------------------------------------------------------------------
Результаты осмотра
-------------------------------------------------------------------
Дата обследования| |Возраст (лет, месяцев)| | Класс
| | на момент осмотра | |
-------------------------------------------------------------------
Параметры | Рост | |Вес
-------------------------------------------------------------------
Половая формула |Мальчики | | Девочки |
| |P Ax Fa| |Р Ма Ах Ме
-------------------------------------------------------------------
Характеристика |Меnаrhе | |Мепзез |
менструальной |(лет, месяцев) | |характе- |
функций | | |ристика |
-------------------------------------------------------------------
Жалобы
-------------------------------------------------------------------
Осмотры специалистов | Диагноз
-------------------------------------------------------------------
Педиатр (в том числе
ЧСС за 1 минуту,
АД - 3 раза)
Хирург
Офтальмолог
Отоларинголог
Невропатолог
Стоматолог
Гинеколог
Педагог, психолог
другие
Заключительный диаг-
ноз (в том числе
основной и сопутст-
вующие заболевания)
Оценка физического
развития
Оценка нервно-
психического
развития
Медицинская группа
для занятий
физкультурой Группа здоровья
Медико-педагогическое
заключение
Рекомендации к заня- вид спорта показано
тиям спортом, бальны- (указать) ограничения
ми или спортивными п/показано
танцами (подчеркнуть)
Рекомендации (оздо-
ровление, поступление
в образовательное
учреждение общего и
коррекционного типов,
учреждения с повышенным
содержанием образования)
Подпись врача педиатра
-------------------------------------------------------------------
Показатели образа жизни ребенка
-------------------------------------------------------------------
Факторы риска | Школьник | Члены семьи | Окружение
|-------------------------------------------
| да | нет | да | нет | да | нет
-------------------------------------------------------------------
Курение
Употребление алкоголя
Употребление наркоти-
ческих и других психо-
активных веществ
Избыточная масса тела
Дефицит массы тела
Артериальная гипертония
Физическая активность
-------------------------------------------------------------------
Группы профилактического вмешательства в зависимости
от наличия факторов риска
-------------------------------------------------------------------
Группы |Курение|Употребле-|Употреб-|Избыточ-|Артериаль-|Физическая
риска | |ние алко- |ление |ная мас-|ная гипер-|активность
| |голя |наркоти-|са тела |тония |
| | |ков | | |
-------------------------------------------------------------------
Малого
риска
Среднего
риска
Высокого
риска
-------------------------------------------------------------------

9-10
10-11
11-12
12-13
13-14
14-15
15-16
16-17
___________________________________________________________________
11. Мамандыққа медициналық қарсы айғақтарды көрсете
отырып кәсіби консультация беру
___________________________________________________________________
Күні | Маман | Ұсынымдар | Дәрігердің қолы
___________________________________________________________________
12. Ағымдық дәрігерлік және мейірбикелік жазбалар
(тексерулер, ұсынымдар, алдын алу екпелерін жүргізуге
рұқсат, егуден кейінгі жағдайын бақылау күнделігі)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

9-10
10-11
11-12
12-13
13-14
14-15
15-16
16-17
-------------------------------------------------------------------
11. Профессиональная консультация с указанием
медицинских противопоказаний к профессиям
-------------------------------------------------------------------
Дата | Специалист | Рекомендации | Подпись
-------------------------------------------------------------------
12. Данные текущего медицинского наблюдения
(осмотры, рекомендации, разрешения на проведение
профилактических прививок, дневник контроля за
поствакцинальным состоянием)

13. Анықтамаларға арналған орын

13. Место для справок