Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 217 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 13 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2443. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 268 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 268   қаулысымен   (қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін   4-тармақтан   қараңыз) .
_________________________________
Бағалы қағаздар рыногын мемлекеттiк реттеудi жетiлдiру мақсатында, "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  17 және  20-баптарына , "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы күшiне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу, мемлекеттiк тiркелуге жатпайтын акциялардың эмиссияларына ұлттық бiрегейлендiру нөмiрiн беру, акцияларды шығару және орналастыру қорытындылары жөнiндегi есептi қарау және акциялар эмиссиясын жою ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 3 тамыздағы N 304 қаулысының   (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1979 тiркелген, 2003 жылғы 22 ақпанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
3. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, "Активтердi Басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бiрлестiгiне, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне, "Қазақстан Тiзiлiм ұстаушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жiберсiн.

Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 217. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2003 года N 2443. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 30 июля 2005 года N 268 (V053832)(вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК)
В целях совершенствования государственного регулирования рынка ценных бумаг, в соответствии со  статьями 17  и  20 Закона  Республики Казахстан "Об акционерных обществах" и  Законом  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций.
2. Со дня введения в действие настоящего  постановления  признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка от 03 августа 2002 года N 304 "Об утверждении Правил государственной регистрации эмиссии акций, присвоения национального идентификационного номера эмиссиям акций, не подлежащих государственной регистрации, рассмотрения отчета об итогах выпуска и размещения акций и аннулирования эмиссии акций"
(зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1979, опубликованное 22 февраля 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Yлттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана").
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединение юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей" и накопительных пенсионных фондов.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
"Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттiк
тiркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары
туралы есептi бекiту және
акциялар шығарылымын жою
ережесiн бекiту туралы"
2003 жылғы 4 шілдедегі
N 217 қаулысымен
бекiтiлген
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою ережесi
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "екі данамен" деген сөздерден кейін "қағаз тасымалдаушысында және бір данамен электрондық тасымалдаушысында" деген сөздермен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының " Акционерлiк қоғамдар туралы " (бұдан әрi - Заң) " Бағалы қағаздар рыногы туралы " Заңдарына сәйкес әзiрлендi және акционерлiк қоғамның (бұдан әрi - қоғам) жарияланған акцияларын мемлекеттiк тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акцияларын шығарылымын жою тәртiбiн айқындайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтудi және акциялар шығарылымын жоюды қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын
мемлекеттiк реттеудi және бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттiк орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
2. <*>
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
2. Жарияланған акцияларды мемлекеттiк тiркеу
3. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшiн қоғам уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркiн нысанда жасалған өтiнiш;
2) қоғамның құрылтай жиналысының (бiр құрылтайшының шешiмi) немесе акционерлерiнiң жиналысының (дауыс беретiн барлық акцияларды иеленушi акционердiң шешiмi) жарияланған акциялар шығару туралы шешiммен бiрге хаттамасының көшiрмесi;

4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил
государственной регистрации
выпуска объявленных акций,
утверждения отчета об итогах
размещения акций и аннулирования
выпуска акций"
от 4 июля 2003 года N 217
Правила
государственной регистрации выпуска объявленных акций,
утверждения отчета об итогах размещения акций
и аннулирования выпуска акций
<*>
Сноска. По тексту после слов "в двух экземплярах" дополнены слова "на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе" - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
Правила государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " Об акционерных  обществах" (далее - Закон), " О рынке ценных бумаг " и определяют порядок государственной регистрации выпуска объявленных акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций акционерного общества (далее - общество).
1. Общие положения
1. Государственная регистрация выпуска объявленных акций, утверждение отчета об итогах размещения акций и аннулирование выпуска акций, осуществляется государственным органом, осуществляющим государственное регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
2.  (Пункт исключен - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 ).
2. Государственная регистрация выпуска
объявленных акций
3. Для государственной регистрации выпуска объявленных акций общество представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) копию протокола учредительного собрания (решения единственного учредителя) или общего собрания акционеров общества (решения акционера, владеющего всеми голосующими акциями) с решением о выпуске объявленных акций;

3) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң және статистикалық карточканың көшiрмелерi;
4) жарғының көшiрмесi;
5) соңғы екi қаржылық жылдың аудиторлық есептермен расталған қаржы есебiмен (жаңа құрылған қоғамдарды қоспағанда) және жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуге құжаттар ұсыну алдындағы соңғы ай соңындағы жағдай бойынша қаржы есебiмен бiрге осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша акциялар шығарылымының проспектiсiн екi данамен қағаз тасымалдаушысында және бір данамен электрондық тасымалдаушысында; <*>
6) құрылтайшылардың жарғылық капиталды (акцияларды алғашқы рет шығарған жаңадан құрылған қоғамдар үшін) төлегенiн растайтын құжаттардың көшiрмелерi; <*>
6-1) жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшеріне ақы төлеуді растайтын құжаттардың көшірмелері (жарғылық капиталы акцияларды орналастыру қорытындылары туралы бекітілген есеп бойынша кемінде 50.000 айлық есеп көрсеткішін құрайтын қоғамдар үшін)
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
4. Қоғамды қайта ұйымдастыру арқылы құру кезiнде қоғам осы Ереженiң 3-тармағының 1)-6) тармақшаларында аталған құжаттардан басқа:
1) қосу және бiрiктiру арқылы қайта ұйымдастыру кезiнде - өткiзу актiсiнiң және бiрiктiру немесе қосу шартының көшiрмелерiн;
2) бөлу және бөлiнiп шығу арқылы қайта ұйымдастыру кезiнде - бөлiну балансының көшiрмесiн;
3) қайта құру кезiнде - өткiзу актiсiнiң және заңды тұлға тiркелген күнгi қаржы есебiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
5. Уәкiлеттi орган жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуге ұсынған құжаттарды олар алынған күннен бастап отыз күнтiзбелiк күн iшiнде қарайды.
6. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуге ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:
1) қоғамға жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк бередi;
2) акциялар шығарылымы проспектiсiнiң уәкiлеттi органның оны тiркеу туралы белгiсi қойылған бiр данасын қоғамға қайтарады.
3. Акциялар шығарылымының проспектiсiне
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
7. Жарияланған акциялар санының ұлғаюына және төлем агентінің ауысуына қатысты өзгерістер уәкілетті органда тіркелуге жатады. <*>
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .

3) копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и статистической карточки;
4) копию устава;
5) проспект выпуска акций в двух экземплярах на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с финансовой отчетностью за последние два финансовых года (за исключением вновь созданных обществ), подтвержденной аудиторскими отчетами, и финансовой отчетностью по состоянию на конец последнего месяца перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска объявленных акций;
6) копии документов, подтверждающих оплату уставного капитала учредителями (для вновь созданных обществ, осуществляющих выпуск акций впервые);
6-1) копии документов, подтверждающих оплату минимального размера уставного капитала (для обществ, уставный капитал которых по утвержденным отчетам об итогах размещения акций составляет менее 50.000 месячных расчетных показателей).  <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141  (порядок введения в действие см. п.4 постановления  N 141  от 24 мая 2004 года).
4. При создании общества путем реорганизации помимо документов, перечисленных в подпунктах 1)-6) пункта 3 настоящих Правил, общество представляет:
1) копии передаточного акта и договора о слиянии или присоединении - при реорганизации путем присоединения и слияния;
2) копию разделительного баланса - при реорганизации путем разделения и выделения;
3) копию передаточного акта и финансовую отчетность на дату регистрации юридического лица - при преобразовании.
5. Уполномоченный орган рассматривает документы, представленные на государственную регистрацию выпуска объявленных акций, в течение тридцати календарных дней с даты их получения.
6. В случае соответствия документов, представленных для государственной регистрации выпуска объявленных акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган:
1) выдает обществу свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций;
2) возвращает обществу один экземпляр проспекта выпуска акций с отметкой уполномоченного органа о его регистрации.
3. Внесение изменений и дополнений
в проспект выпуска акций
7. Изменения, касающиеся увеличения количества объявленных акций и смене платежного агента, подлежат регистрации в уполномоченном органе.  <*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .

8. Акциялар шығарылымының проспектiсiне енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу үшiн қоғам уәкiлеттi органға:
1) еркiн нысанда жасалған өтiнiштi;
2) акциялар шығарылымының проспектiсiне енгiзiлген, бiрiншi басшы, бас бухгалтер, iшкi аудит қызметiнiң (егер ол бар болса) басшысы қол қойған және қоғам мөрiнiң таңбасымен расталған өзгерiстер мен толықтыруларды екi данамен қағаз тасымалдаушысында және бір данамен электрондық тасымалдаушысында; <*>
3) негiзiнде акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген қоғам органының шешiмiнiң көшiрмесiн;
4) әдiлет органының белгiсi қойылған барлық енгiзiлген өзгерiстерi мен толықтыруларымен бiрге жарғының көшiрмесiн (қоғамның атауы және/немесе жарияланған акциялардың саны өзгерген жағдайда); <*>
5) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң түпнұсқасын (қоғамның атауы және/немесе жарияланған акциялардың саны мен түрі өзгерген жағдайда); <*>
6) орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегерiп тастағанда) жалпы санының он және одан көп (халықтық қоғамдар үшiн - бес және одан көп) процентiн ұстаушылар туралы тiркеушi берген анықтаманың түпнұсқасын ұсынады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
9. Уәкiлеттi орган акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды олар алынған күннен бастап он төрт күнтiзбелiк күн iшiнде қарайды.
10. Акциялар шығарылымының проспектiсiне енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган қоғамға акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстермен толықтырулардың оларды тiркеу туралы белгi қойылған бiр данасын бередi.
11. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк:
1) қоғамның атауы өзгерген;
2) жарияланған акциялардың саны көбейген мынадай жағдайларда ауыстырылады;
3) акцияның түрі өзгерген жағдайда ауыстырылады. <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
12. Жарғылық капиталы кемiнде 50.000 еселенген ең төменгi есептiк көрсеткiш мөлшерiнде төленген, акциялары жабық немесе жеке тәсiлмен орналастырылған қоғам жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алу үшін уәкiлеттi органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) еркiн нысанда жасалған өтiнiш;

8. Для регистрации внесенных изменений и дополнений в проспект выпуска акций в уполномоченный орган обществом представляются:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) изменения и дополнения в проспект выпуска акций в двух экземплярах на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе, подписанные первым руководителем, главным бухгалтером, руководителем службы внутреннего аудита (при ее наличии) и заверенные оттиском печати общества;
3) копия решения органа общества, на основании которого внесены изменения и дополнения в проспект выпуска акций;
4) копия устава со всеми внесенными в него изменениями и дополнениями с отметкой органа юстиции (в случае изменения наименования общества и/или количества объявленных акций);
5) оригинал свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций (в случае изменения наименования общества, количества и/или вида объявленных акций);
6) оригинал справки, выданной регистратором, о держателях десяти и более (для народных обществ - пяти и более) процентов от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом).  <*>
Сноска. Пункт 8 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
9. Уполномоченный орган рассматривает изменения и дополнения в проспект выпуска акций в течение четырнадцати календарных дней с даты их получения.
10. В случае соответствия изменений и дополнений, вносимых в проспект выпуска акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган выдает обществу один экземпляр изменений и дополнений в проспект выпуска акций с отметкой об их регистрации.
11. Свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций подлежит замене в следующих случаях:
1) изменения наименования общества;
2) увеличения количества объявленных акций;
3) изменения вида акций.  <*>
Сноска. Пункт 11 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
12. Общества с уставным капиталом, оплаченным в размере не менее 50.000-кратного минимального расчетного показателя, акции которых размещены закрытым или частным способами, для получения свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций представляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;

2) соңғы екi қаржылық жылдың аудиторлық есептермен расталған қаржы есебiмен және жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуге құжаттар алу үшін соңғы ай соңындағы жағдай бойынша қаржы есебiмен бiрге осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша акциялар шығарылымының проспектiсiн екi данамен қағаз тасымалдаушысында және бір данамен электрондық тасымалдаушысында;<*>
3) ҰБН беру туралы куәлiктiң (куәлiктердiң) түпнұсқасы (түпнұсқалары).
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
13. Уәкiлеттi орган жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi ауыстыру үшiн ұсынылған құжаттарды олар алынған күннен бастап он төрт күнтiзбелiк күн iшiнде қарайды.
14. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi ауыстыру үшiн ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган қоғамға жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк және акциялар шығарылымы проспектiсiнiң оны тiркеу туралы белгi қойылған бiр данасын бередi.
Егер жарияланған акциялардың санын ұлғайту жарғылық капиталдың мөлшерін ұлғайтпастан орналастырылған акциялар санын ұсақтау арқылы (бұдан әрі - акцияларды ұсақтау) жүзеге асырылған жағдайда, уәкілетті орган куәлікте және ілеспе хатында жарияланған акциялардың саны орналастырылған акциялар санын ұсақтау есебінен ұлғайғандығын көрсетеді.
Ескерту: 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 25 маусымдағы N 217   қаулысымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).
4. Акцияларды орналастыру қорытындылары
туралы есептi бекiту
15. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн қоғам уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркiн нысанда жасалған өтiнiш;
2) акцияларды орналастыру аяқталған күнгі немесе есепті ай соңындағы жағдай бойынша қаржы есеп; <*>
3) баспасөз басылымының нөмiрiн шыққан күнiн көрсете отырып акцияларды орналастыру туралы хабар жарияланған баспасөз басылымы (егер акциялар инвесторлардың шектеусіз тобы арасында орналастырылған жағдайда) бетiнiң көшiрмесiн; <*>

2) проспект выпуска акций в двух экземплярах на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с финансовой отчетностью за последние два финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, и финансовой отчетностью по состоянию на конец последнего месяца перед подачей документов для получения свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций;
3) оригинал (оригиналы) свидетельства (свидетельств) о присвоении НИН.  <*>
Сноска. Пункт 12 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
13. Уполномоченный орган рассматривает документы, представленные на замену свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, в течение четырнадцати календарных дней с даты их получения.
14. В случае соответствия документов, представленных на замену свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил, уполномоченный орган выдает обществу свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций и один экземпляр проспекта выпуска акций с отметкой о его регистрации.
В случае если увеличение количества объявленных акций осуществляется посредством дробления количества размещенных акций без увеличения размера уставного капитала (далее - дробление акций), уполномоченный орган в свидетельстве и сопроводительном письме указывает, что увеличение количества объявленных акций произведено за счет дробления количества размещенных акций.  <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения - пост. Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 25.06.2005г. N  217  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК) (изменения исключены - пост. Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 30 июля 2005 года N  268  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК).
4. Утверждение отчета об итогах размещения акций
15. Для утверждения отчета об итогах размещения акций общество представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) финансовую отчетность по состоянию на конец отчетного месяца или на дату окончания размещения акций;
3) копию страницы печатного издания (в случае, если размещение акций осуществлялось среди неограниченного круга инвесторов), в котором было опубликовано сообщение о размещении акций, с указанием номера и даты выхода печатного издания;

4) осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi екi данамен қағаз тасымалдаушысында және бір данамен электрондық тасымалдаушысында; <*>
5) егер осы орналастыру құрылтайшылар арасында жүзеге асырылмаса, қоғамның директорлар кеңесiнiң акциялар орналастыру туралы шешiмiнiң көшiрмесi.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
16. Қоғамның акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту үшiн ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:
1) есептi бекiтедi және қоғамға акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептiң бекiтiлгендiгi туралы хабарлама жiбередi;
2) есептiң бекiтiлгендiгi туралы уәкiлеттi органның белгiсi қойылған есептiң бiр данасын қоғамға қайтарады.
16-1. Акциялар шығарылымының проспектісіне акцияларды ұсақтаумен байланысты өзгерістер енгізілген жағдайда, эмитент уәкілетті орган бекіткен акцияларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепке енгізілген өзгерістерді және акцияларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті бекіту туралы хабарламаның түпнұсқасын уәкілетті органға ұсынады.
Көрсетілген өзгерістер назарға алынып, уәкілетті орган акцияларды орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті бекіту туралы хабарламаны алған күннен бастап он төрт күнтізбелік күн ішінде ауыстырады.
Ескерту: 16-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 25 маусымдағы N 217   қаулысымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан   қараңыз ).
17. Егер орналастыру басталған не акцияларды орналастыру қорытындылары туралы соңғы есеп ұсынылған күннен бастап алты ай iшiнде қоғам бiр де бiр акция орналастырмаса, ол уәкiлеттi органға:
1) осы кезеңде акцияларды орналастырy жүзеге асырылмағаны туралы жазбаша хабарлама;
2) орналастырудың алты айлық мерзiмi аяқталған күнi тiркеушi берген, орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегерiп тастағанда) жалпы санының он және одан көп (халықтық қоғамдар үшiн - бес және одан көп) процентiн ұстаушылар туралы анықтаманың түпнұсқасын ұсынады.
18. Акциялардың орналастырылмағандығы туралы хабарды қарау нәтижесi бойынша уәкiлеттi орган қоғамға осы хабарламаның назарға алынғандығы туралы хат жiбередi.

4) отчет об итогах размещения акций в двух экземплярах на бумажном носителе и в одном экземпляре на электронном носителе, составленный по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
5) копию решения совета директоров общества о размещении акций, если данное размещение не осуществлялось среди учредителей.  <*>
Сноска. Пункт 15 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
16. В случае соответствия документов общества, представленных для утверждения отчета об итогах размещения акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган:
1) утверждает отчет и направляет обществу уведомление об утверждении отчета об итогах размещения акций;
2) возвращает обществу один экземпляр отчета с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.
16-1. В случае внесения изменений в проспект выпуска акций в связи с дроблением акций, эмитент представляет в уполномоченный орган изменения в отчет об итогах размещения акций, утвержденный уполномоченным органом, и оригинал уведомления об утверждении отчета об итогах размещения акций.
Указанные изменения принимаются к сведению, уполномоченный орган осуществляет замену уведомления об утверждении отчета об итогах размещения акций в течение четырнадцати календарных дней с даты их получения.  <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 16-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года N  217  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК) (изменения исключены - пост. Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 30 июля 2005 года N  268  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации в МЮ РК).
17. Если по истечении шести месяцев с даты начала размещения либо представления последнего отчета об итогах размещения акций общество не разместило ни одной акции, он представляет в уполномоченный орган:
1) письменное уведомление о том, что в данном периоде размещение акций не осуществлялось;
2) оригинал справки, выданной регистратором, о держателях десяти и более (для народных обществ - пяти и более) процентов от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом) на дату истечения шестимесячного срока размещения.
18. По результатам рассмотрения сообщения о неразмещении акций уполномоченный орган направляет обществу письмо о принятии к сведению данного уведомления.

5. Акциялар шығарылымын жою
19. Акциялар шығарылымы:
1) соттың шешiмiмен мәжбүрлеп қайта ұйымдастырылған немесе таратылған;
2) қоғам ерiктi түрде қайта ұйымдастырылған (осы қоғамға басқа заңды тұлғаны қосуды немесе осы қоғамнан жаңа акционерлiк қоғамды бөлiп шығаруды есептемегенде) немесе таратылған;
3) соттың шешiмiмен эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу мемлекеттiк тiркеу жарамсыз деп танылған жағдайларда жойылады.
20. Акциялар шығарылымын жою үшiн қоғам уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркiн нысанда, тіркеушінің атауын көрсете отырып жасалған өтiнiш; <*>
2) соттың мәжбүрлеп қайта ұйымдастыру не тарату туралы шешiмiнiң, немесе шығарылымды мемлекеттiк тiркеудi жарамсыз деп тану туралы шешiмнiң көшiрмесi; немесе
акционерлердiң жалпы жиналысының қоғамды қайта ұйымдастыру немесе тарату және акциялар шығарылымын жою туралы шешімінің көшірмесі; <*>
3) жарияланған акциялардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң және (немесе) ҰБН беру туралы куәлiктiң түпнұсқасы;
4) акциялар шығарылымы проспектiсiнiң оған енгiзiлген өзгерiстерiмен және толықтыруларымен бiрге түпнұсқасы;
5) акцияларды орналастыру қорытындылары есептiң (есептердiң) және уәкiлеттi органның акцияларды орналастыру қорытындылары есептi бекiту туралы хабарламасының (хабарламаларының) түпнұсқасы (нұсқалары).
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
21. Осы Ереженiң 20-тармағының 3)-5) тармақшаларында аталған құжаттардың түпнұсқалары жоғалған жағдайда қоғам баспасөз басылымында жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы жарияланған ақпараттың көшiрмесiн ұсынады.
22. Осы Ереженiң 19-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайларда акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтпестен акциялар шығарылымын жоюға жол берiледi. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтпестен акциялар шығарылымы жойылған жағдайда қоғам уәкiлеттi органға осы Ереженiң 20-тармағының 1)-4) тармақшаларында аталған құжаттарды ұсынады.
23. Акциялар шығарылымын жою үшiн уәкiлеттi органға қоғам ұсынған құжаттар олар алынған күннен бастап он төрт күнтiзбелiк күн iшiнде қаралады.
24. Акциялар шығарылымын жою үшiн ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженiң талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган акциялар шығарылымын жояды және қоғамға акциялар шығарылымын жою туралы хабарлама жiбередi.

5. Аннулирование выпуска акций
19. Аннулирование выпуска акций производится в следующих случаях:
1) принудительной реорганизации или ликвидации общества по решению суда;
2) добровольной реорганизации (за исключением случаев присоединения к данному обществу другого юридического лица или выделения из данного общества нового акционерного общества) или ликвидации общества;
3) признания государственной регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг недействительной по решению суда.
20. Для аннулирования выпуска акций общество представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме с указанием наименования регистратора;
2) копию решения суда о принудительной реорганизации либо ликвидации, или решение о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций; либо
копию решения общего собрания акционеров о реорганизации или ликвидации общества и аннулировании выпуска акций;
3) оригинал свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций и (или) свидетельства о присвоении НИН;
4) оригинал проспекта выпуска акций со всеми внесенными в него изменениями и дополнениями;
5) оригинал (оригиналы) отчета (отчетов) об итогах размещения акций и уведомления (уведомлений) уполномоченного органа об утверждении отчета об итогах размещения акций.  <*>
Сноска. Пункт 20 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
21. В случае утраты оригиналов документов, перечисленных в подпунктах 3)-5) пункта 20 настоящих Правил, общество представляет копию опубликованной в печатном издании информации о недействительности утраченных документов.
22. Допускается аннулирование выпуска акций без утверждения отчета об итогах размещения акций в случаях, предусмотренных в подпункте 1) пункта 19 настоящих Правил. В случае аннулирования выпуска акций без утверждения отчета об итогах размещения акций общество представляет уполномоченному органу документы, перечисленные в подпунктах 1)-4) пункта 20 настоящих Правил.
23. Документы, представленные обществом в уполномоченный орган на аннулирование выпуска акций, рассматриваются в течение четырнадцати календарных дней с даты их получения.
24. В случае соответствия документов, представленных обществом на аннулирование выпуска акций, требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган аннулирует выпуск акций и направляет обществу уведомление об аннулировании выпуска акций.

6. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуден, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтуден және акциялар шығарылымын жоюдан бас тарту
25. Уәкiлеттi орган бас тарту себептерiн көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар туралы заңдарында белгiленген жағдайларда жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуден, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтуден және акциялар шығарылымын жоюдан бас тартады.
26. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуден, акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеуден және акциялар шығарылымын жоюдан бас тартылған жағдайда қоғам уәкiлеттi органның ескертулерiн екi ай iшiнде жояды. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу және акциялар шығарылымын жою үшiн құжаттарды қайтадан ұсынған кезде қарау мерзiмi қайтадан есептеледi. <*>
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
7. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою үшiн ұсынылған құжаттардың мазмұны және ресiмдеу
27. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою үшiн уәкiлеттi органға қоғам ұсынған өтiнiш және құжаттар өтiнiште осы Ереженiң 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң тiзiлiмiн ұстаушының мемлекетте осы қоғам акцияларының бар (жоқ) екенi туралы мөртабанының таңбасы болса қарау үшiн қабылданады.
28. Акциялар шығарылымының проспектiсi қаржы есебiмен бiрге тiгiледi, тiгiлген және нөмiрленген парақтардың саны туралы жазба жасалатын қағаз пломбамен бекiтiледi және қоғам мөрiнiң таңбасы қойылады. Акциялар шығарылымының проспектiсiндегi мәлiметтер уәкiлеттi органға проспектiсiн ұсыну алдындағы есептi кезең үшiн қаржы есебi жасалған күнге сәйкес келуi тиiс. Көрсетiлген күн "проспект күнi" болып табылады.
28-1. Қаржы ұйымдарын қоса алғанда, қоғамдар бухгалтерлік баланстан, кірістер мен шығыстар туралы есептен, ақша қозғалысы туралы есептен және меншік капиталындағы өзгерістер туралы есептен тұратын қаржылық есепті ұсынады. Жылдық қаржылық есепке есеп саясаты жөніндегі ақпарат және түсіндірме жазба қоса беріледі. <*>

6. Отказ в государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждении отчета об итогах размещения акций и аннулировании выпуска акций
25. Уполномоченный орган отказывает в государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждении отчета об итогах размещения акций и аннулировании выпуска акций с указанием причин отказа в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.
26. В случае отказа в государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций и аннулировании выпуска акций общество устраняет замечания уполномоченного органа в течение двух месяцев. При повторном представлении документов на регистрацию выпуска объявленных акций, регистрацию изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждение отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций исчисление срока рассмотрения начинается заново.  <*>
Сноска. Пункт 26 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
7. Содержание и оформление документов, представляемых для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций
и аннулирования выпуска акций
27.  Заявление и документы, представляемые обществом в уполномоченный орган для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций и аннулирования выпуска акций принимаются на рассмотрение при наличии на заявлении оттиска штампа держателя Реестра государственных предприятий и учреждений о наличии (отсутствии) у государства акций данного общества по форме, согласно Приложению 4 к настоящим Правилам.
28. Проспект выпуска акций прошивается вместе с финансовой отчетностью, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов, и ставится оттиск печати общества. Сведения, содержащиеся в проспекте выпуска акций, должны соответствовать дате, на которую составлена финансовая отчетность за последний отчетный период перед представлением проспекта в уполномоченный орган. Указанная дата является "датой проспекта".
28-1. Общества, включая финансовые организации, представляют финансовую отчетность, состоящую из бухгалтерского баланса, отчета о доходах и расходах, отчета о движении денег и отчета об изменениях в собственном капитале. К годовой финансовой отчетности прилагается информация об учетной политике и пояснительная записка.  <*>

Ескерту. 28-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
29. Қосымша (түзетiлген) құжаттар уәкiлеттi органға iлеспе хатпен ұсынылады. Iлеспе хатта уәкiлеттi органның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуден, акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеуден, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтуден және акциялар шығарылымын жоюдан бас тарту туралы хатының шығыс нөмiрi мен күнi, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың тiзбесi көрсетiледi.
30. Егер осы Ережеде (көшірмелер бірінші басшының, бас бухгалтердің қолымен және қоғам мөрінің таңбасымен бекітіледі) ұсыну белгiленбесе қоғам құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады. <*>
Ескерту. 30-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
31. Құжаттың көшiрмелерiндегi немесе құжаттағы парақтар көп болған кезде әрбiр парақ расталады не құжат тiгiледi және тiгiстiң түйiнiне және параққа жартылай желiмделген қағаз пломбамен бекiтiледi. Бiрiншi басшының, бас бухгалтердiң қолдары және мөр таңбасы қағаз пломбаға жартылай, құжаттың парағына жартылай қойылуы тиiс. <*>
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
32. Құжаттарда түсiнiксiз түзетулер, сызып тастаулар, тазалаулар, түзетiлген жерлер, қосымша жазулар (қосымша басулар) жасауға жол берiлмейдi. Түзету жасалған кезде сызып тасталған сөз анық оқылуы тиiс. Әрбiр түзету (толықтыру) түсiндiрiлуi тиiс, мысалы: "түзетiлген ... дұрыс", "қосымша жазылған .. дұрыс", "сызып тасталған ...оқылмасын", құжатқа қол қойған тұлғалар растауы және қоғамның мөрiнiң таңбасымен расталуы тиіс.
8. Қосымша ережелер
33. Уәкiлеттi орган бес жұмыс күнi iшiнде Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң, қоғамның жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы бар заңды тұлғалардың тiзiлiмiн ұстаушыға осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша:
1) жарияланған акциялардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеу;
2) акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу;
3) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту;
4) акциялар шығарылымын жою туралы хабарлама жiбередi.
34. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды тiркеу, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту және акциялар шығарылымын жою кезiнде уәкiлеттi орган берген құжаттардың түпнұсқалары жоғалған жағдайда қоғам баспасөз басылымдарында жоғалған құжаттардың жарамсыздығы туралы ақпарат жариялау шартымен дубликат бepу үшiн өтiнiш жасауға құқылы.

Сноска. Глава дополнена новым пунктом 28-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
29. Дополнительные (исправленные) документы представляются в уполномоченный орган с сопроводительным письмом. В сопроводительном письме указывается исходящий номер и дата письма уполномоченного органа об отказе в регистрации выпуска акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждении отчета об итогах размещения акций и аннулировании выпуска акций, а также перечень представляемых документов.
30. Общество представляет оригиналы документов, если настоящими Правилами не установлено представление копий документов (копии заверяются подписями первого руководителя, главного бухгалтера и оттиском печати общества).  <*>
Сноска. Пункт 30 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
31. При множественности листов в копии документа или в документе заверяется каждый лист либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подписи первого руководителя, главного бухгалтера и оттиск печати должны быть нанесены частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.  <*>
Сноска. Пункт 31 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
32. В документах не допускаются неоговоренные исправления, зачеркивания, подчистки, помарки, дописки (допечатки). При исправлении зачеркнутое слово должно ясно читаться. Каждое исправление (дополнение) должно быть оговорено, например: "исправленному... верить", "дописанному... верить", "зачеркнутое... не читать", заверено лицами, подписавшими документ, и заверено оттиском печати общества.
8. Дополнительные положения
33. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней направляет уведомление держателю Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале общества с участием государства в уставном капитале, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам о (об):
1) государственной регистрации выпуска объявленных акций;
2) регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций;
3) утверждении отчета об итогах размещения акций;
4) аннулировании выпуска акций.
34. В случае утраты оригиналов документов, выданных уполномоченным органом при государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций, утверждении отчетов об итогах размещения акций, общество вправе обратиться за выдачей дубликата при условии опубликования информации о недействительности утраченных документов в печатном издании.

35. Осы Ережелерде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен шешiледi.
Жарияланған акциялар
шығарылымын мемлекеттiк
тiркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары
туралы есептi бекiту
және акциялар шығарылымын
жою ережесiне
1-қосымша
Акциялар шығарылымының проспектiсi
Акциялар шығарылымының проспектiсiнiң мәтiнi акционерлiк қоғамның қаржы жағдайы мен қызметi туралы ақпараттан тұрады.
1. Акциялар шығарылымының проспектiсiнiң титул парағында:
1) құжаттың атауы: "Акциялар шығарылымының проспектiсi";
2) қоғамның толық және қысқартылған атауы;
3) "Уәкiлеттi органның жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу проспектiде жазылған акцияларды сатып алуға қатысты инвесторларға қандай да бiр ұсынымдар ұсынуды бiлдiредi. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi орган осы құжаттағы ақпараттың шынайылығына жауап бермейдi. Акциялар шығарылымының проспектiсi Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес келуiне ғана қаралды. Акционерлiк қоғамның лауазымды тұлғасы осы проспектiдегi ақпараттың шынайылығына жауап бередi және онда ұсынылған барлық ақпараттың дұрыстығын және қоғамға және оның орналастыратын акцияларына қатысты инвесторларды шатастырмайтындығын растайды" деген жазба болады.
Акциялар шығарылымы проспектiсiнiң мәтiнi
1. Акционерлiк қоғам туралы жалпы мәлiметтер
2. Акционерлiк қоғамның атауы.
Осы тармақта акционерлiк қоғамның толық және қысқартылған атауын көрсету қажет.
Егер акционерлiк қоғамның жарғысында оның шетел тiлiнде толық және қысқарған атауы көзделген болса, онда осындай атауды қосымша көрсету керек.
Акционерлiк қоғамның атауы өзгерген жағдайда оның бұрынғы толық және қысқарған атаулары, сондай-ақ оның өзгерген күнi көрсетiледi.
Егер акционерлiк қоғам заңды тұлғаның (заңды тұлғалардың) қайта ұйымдасу нәтижесiнде құрылған болса, онда қайта ұйымдасқан заңды тұлға және акционерлiк қоғамға қатысты құқық иеленушiлiк туралы мәлiмет көрсетiлуге тиiс.
3. Акционерлiк қоғамды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiмет.
Осы тармақта акционерлiк қоғамды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) күнi және куәлiгiнiң нөмiрi, сондай-ақ мемлекеттiк тiркеудi (қайта тiркеудi) жүзеге асыратын органның атауы көрсетiлуi қажет.
4. Салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi.
5. Акционерлiк қоғамның орналасқан жерi, байланыс телефоны мен факстiң нөмiрi, электронды почтаның мекен-жайы туралы ақпарат.

35. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета
об итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Проспект выпуска акций
Текст проспекта выпуска акций содержит информацию о финансовом состоянии и деятельности акционерного общества.
1. Титульный лист проспекта выпуска акций содержит:
1) наименование документа: "Проспект выпуска акций";
2) полное и сокращенное наименование общества;
3) запись: "Государственная регистрация выпуска объявленных акций уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения акций, описанных в проспекте. Уполномоченный орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска объявленных акций, не несет ответственность за достоверность информации, содержащейся в данном документе. Проспект выпуска акций рассматривался только на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан. Должностные лица акционерного общества несут ответственность за достоверность информации, содержащейся в настоящем проспекте, и подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно общества и его размещаемых акций".
Текст проспекта выпуска акций
1. Общие сведения об акционерном обществе
2. Наименование акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование акционерного общества.
Если в уставе акционерного общества предусмотрено его полное и сокращенное наименование на иностранном языке, то необходимо дополнительно указать такое наименование.
В случае изменения наименования акционерного общества указать все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены.
Если акционерное общество было создано в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц), необходимо указать сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и акционерного общества.
3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать дату и номер свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) акционерного общества, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
4. Регистрационный номер налогоплательщика.
5. Информация о месте нахождения акционерного общества, номера контактных телефонов и факса, адрес электронной почты.

6. Акционерлiк қоғамның банктiк деректемелерi.
7. Акционерлiк қоғам қызметiнiң түрлерi.
8. Акционерлiк қоғамға немесе олар шығарған бағалы қағаздарға халықаралық рейтинг агенттiктерi және (немесе) Қазақстан Республикасының рейтинг агенттiктерi берген рейтингтердiң болуы туралы мәлiмет.
9. Акционерлiк қоғамның барлық филиалдары мен өкiлеттiктерiнiң атауы, тiркелген күнi, орналасқан жерi және почталық мекен-жайлары.
10. Акционерлiк қоғамның қаржылық есебiне аудитті жүзеге асыратын (жүзеге асырған) аудиторлық ұйымның толық ресми атауы (аудитордың аты-жөнi, бар болса - әкесiнiң аты).
2. Қоғамның органдары және құрылтайшылары (акционерлерi)
11. Акционерлiк қоғамның директорлар кеңесi.
Осы тармақта:
1) қоғамның директорлар кеңесi төрағасының және мүшелерiнiң аты-жөнi, бар болса - әкесiнiң аты, туған жылы;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген тұлғалардың хронологиялық тәртiппен соңғы үш жылда және қазiргi уақытта атқаратын лауазымы, оның iшiнде қоса атқаратын қызметi;
3) акционерлiк қоғам орналастырған акциялардың жалпы санына директорлар кеңесi мүшелерiне тиесiлi акциялардың проценттiк ара қатынасы;
4) еншiлес және тәуелдi ұйымдардың директорлар кеңесi мүшелерiне тиесiлi акциялардың (жарғылық капиталдағы үлесiнiң) осы ұйымдардың орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталдағы үлесiнiң) жалпы санына проценттiк ара қатынасы;
5) соңғы екi жыл iшiндегi директорлар кеңесi құрамының өзгеруi көрсетiлуi қажет.
12. Акционерлiк қоғамның алқалы (жеке дара) атқару органы.
Осы тармақта:
1) акционерлiк қоғамның жеке дара атқару органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғаның аты-жөнi, бар болса - әкесiнiң аты не акционерлiк қоғамның алқалы атқару органының әрбiр мүшесiнiң, оның iшiнде басқарма төрағасының аты-жөнi, бар болса - әкесiнiң аты;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген тұлғалардың өкiлеттiктерiн көрсете отырып хронологиялық тәртiппен соңғы үш жылда және қазiргi уақытта атқаратын лауазымы, оның iшiнде қоса атқаратын қызметi;
3) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетiлген тұлғаларға тиесiлi акциялардың (жарғылық капиталдағы үлесiнiң) жалпы санына директорлар кеңесi мүшелерiне тиесiлi акциялардың (жарғылық капиталдағы үлесiнiң) проценттiк ара қатынасы көрсетiлуi керек.
13. Соңғы қаржы жылы үшін қоғамның лауазымдық тұлғаларына төленетін сыйақының және жалақының жалпы сомасы. <*>
Акционерлiк қоғам акциялар шығару туралы шешiм қабылданған күнге дейiн үш және одан да көп айда құрылған жағдайда, сыйақының (ақшалай, бағалы қағаздармен немесе қандай да бiр басқа нысанда) және соңғы үш айда осы Қосымшаның 11 және 12-тармақтарында көрсетiлген тұлғалардың (тұлғалардың тобы ретiнде) акционерлiк қоғамнан алған жалақысының жалпы мөлшерiн көрсету қажет.

6. Банковские реквизиты акционерного общества.
7. Виды деятельности акционерного общества.
8. Сведения о наличии рейтингов, присвоенных акционерному обществу или выпущенным им ценным бумагам международными рейтинговыми агентствами и (или) рейтинговыми агентствами Республики Казахстан.
9. Наименования, даты регистрации, места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств акционерного общества.
10. Полное официальное наименование аудиторской организации (фамилия, имя, при наличии - отчество аудитора), осуществлявшей (осуществлявшего) аудит финансовой отчетности акционерного общества.
2. Органы общества и учредители (акционеры)
11. Совет директоров акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать:
1) фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения председателя и членов совета директоров общества;
2) должности, занимаемые лицами, указанными в подпункте 1) настоящего пункта за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе - по совместительству;
3) процентное соотношение акций, принадлежащих членам совета директоров, к общему количеству акций, размещенных акционерным обществом;
4) процентное соотношение акций (долей в уставном капитале), принадлежащих членам совета директоров в дочерних и зависимых организациях, к общему количеству размещенных акций (долей в уставном капитале) данными организациями;
5) изменение в составе совета директоров в течение предыдущих двух лет.
12. Коллегиальный (единоличный) исполнительный орган акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать:
1) фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа акционерного общества, либо фамилию, имя, при наличии - отчество и год рождения каждого из членов коллегиального исполнительного органа акционерного общества, в том числе председателя правления;
2) должности, занимаемые лицами, указанными в подпункте 1) настоящего пункта, за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе - по совместительству, с указанием полномочий;
3) процентное соотношение акций (долей в уставном капитале), принадлежащих лицам, указанным в подпункте 1) настоящего пункта, к общему количеству акций (долей в уставном капитале), размещенных акционерным обществом.
13. Общая сумма вознаграждения и заработной платы, выплаченная должностным лицам общества за последний финансовый год.
В случае, если акционерное общество создано три и более месяцев до даты принятия решения о выпуске акций, необходимо указать общий размер вознаграждения (деньгами, ценными бумагами или в какой-либо другой форме) и заработной платы, полученных от акционерного общества лицами (как группой лиц), указанными в пунктах 11 и 12 настоящего Приложения, за последние три месяца.  <*>

Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
14. Акционерлiк қоғамның ұйымдық құрылымы.
Осы тармақта:
1) акционерлiк қоғамның құрылымдық бөлiмшелерi;
2) акционерлiк қоғам қызметкерлерiнiң, оның iшiнде акционерлiк қоғам филиалдары мен өкiлеттiктерi қызметкерлерiнiң жалпы саны;
3) акционерлiк қоғамның акцияларын иеленетiн акционерлiк қоғамның қызметкерлерiнiң жалпы саны және процентпен орналастырылған жалпы санындағы олардың жиынтық үлесi;
4) акционерлiк қоғам бөлiмшелерiнiң басшылары туралы мәлiмет (аты-жөнi, бар болса - әкесiнiң аты, туған жылы);
5) филиалдар мен өкiлдiктердiң басшылары туралы мәлiмет (аты-жөнi, бар болса - әкесiнiң аты, туған жылы).
15. Қоғамның құрылтайшылары немесе акционерлері.
Осы тармақта құрылтайшы (құрылтайшылар) төлейтін акциялар санын немесе қоғамның орналастырылған акцияларының он және одан да көп (халықтық акционерлік қоғамда - бес және одан көп) процентін иеленетін акционерлерге тиесілі акциялардың проценттік ара қатынасын көрсету қажет. <*>
Мәліметтерде жеке тұлға - акционердің немесе құрылтайшының фамилиясы, аты, болса әкесінің аты, туған жылы және заңды тұлға - акционердің немесе құрылтайшының толық атауы, орналасқан жері болуы тиіс. <*>
Акционерлiк қоғамның олар бойынша құқықтарды жүзеге асыру мерзiмi жарияланған акциялардың мемлекеттiк тiркеуге құжаттарын ұсыну күнiнен бастап 60 күннен аспайтын дауыс беретiн акцияларын сатып алуға жасалған опциондар туралы ақпарат көрсетiлуi тиiс.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
16. Акционерлiк қоғам орналастырылған акциялардың (жарғылық капиталдағы үлесiмен) он және одан да көп (халықтық акционерлiк қоғамда - бес және одан да көп) процентiн иеленетiн iрi акционер болып табылатын ұйымдар туралы мәлiметтер.
Мәлiметтерде заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жерi, қоғамға, ұйымның орналастырылған акцияларының жалпы санына акциялардың (жарғылық капиталдағы үлесi) проценттiк ара қатынасы, қызмет түрi, бiрiншi басшы туралы ақпарат болуға тиiс.
17. Қоғам қатынасатын өнеркәсiптiк, банктiк, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат.
Осы тармақта көрсетiлген ұйымдардың толық және қысқартылған атауы, орналасқан жерi көрсетiледi.

Сноска. Пункт 13 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
14. Организационная структура акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать:
1) структурные подразделения акционерного общества;
2) общее количество сотрудников акционерного общества, в том числе работников филиалов и представительств акционерного общества;
3) общее количество сотрудников акционерного общества, владеющих акциями акционерного общества и их суммарная доля от общего количества размещенных акций в процентах;
4) сведения о руководителях подразделений акционерного общества (фамилия, имя, при наличии - отчество, год рождения);
5) сведения о руководителях филиалов и представительств (фамилия, имя, при наличии - отчество, год рождения).
15. Учредители или акционеры общества.
В данном пункте необходимо указать количество акций, которое оплачивается учредителем (учредителями), или процентное соотношение акций, принадлежащих акционерам, которые владеют десятью и более (в народном акционерном обществе - пятью и более) процентами размещенных акций общества.
Сведения должны содержать фамилию, имя, при наличии - отчество, год рождения учредителя или акционера - физического лица и полное наименование, место нахождения учредителя или акционера - юридического лица.
Указать информацию о заключенных опционах на покупку голосующих акций акционерного общества, срок реализации прав по которым не превышает 60 дней с даты представления документов на государственную регистрацию выпуска объявленных акций.  <*>
Сноска. Пункт 15 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
16. Сведения об организациях, в которых акционерное общество является крупным акционером - владеет десятью и более (в народном акционерном обществе - пятью и более) процентами размещенных акций (долей в уставном капитале) организации.
Сведения должны содержать полное наименование юридического лица, место нахождения, процентное соотношение акций (долей в уставном капитале), принадлежащих обществу, к общему количеству размещенных акций организации, вид деятельности, информацию о его первом руководителе.
17. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует общество.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование, место нахождения указанных организаций.

18. Акционерлiк қоғамның басқа аффилиирленген тұлғалары туралы мәлiмет.
Осы тармақта осы Қосымшаның 11-16-тармақтарында көрсетiлген барлық тұлғалар туралы мәлiметтер берiледi, бiрақ олар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес акционерлiк қоғамның аффилиирленген тұлғалары болып табылады.
18-1. Қоғамның аффилиирленген тұлғаларымен мәмілелер.
Осы тармақта эмитенттің аффилиирленген тұлғаларымен жасалған мәмілелер туралы ақпаратты көрсету қажет.
Ескерту. 18-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
3. Акционерлiк қоғам қызметiнiң сипаты
19. Акционерлiк қоғам қызметiнiң негiзгi түрлерiнiң қысқаша сипаты, акционерлiк қоғамдарға бәсекелес болып табылатын ұйымдар туралы мәлiметтер.
20. Акционерлiк қоғам қызметiнiң негiзгi түрлерi бойынша сату (жұмыс, қызмет көрсету) кiрiстiлiгiне оң және терiс әсер ететiн факторлар.
21. Соңғы екi жыл немесе акционерлiк қоғам нақты жұмыс iстейтiн кезең iшiнде сатылған өнiмдердiң (орындалған жұмыстың, қызмет көрсетудiң) көлемi.
Соңғы екi жыл немесе акционерлiк қоғам нақты жұмыс iстейтiн кезең iшiнде сатылған өнiмдердiң (орындалған жұмыстың, қызмет көрсетудiң) көлемiндегi өзгерiстердi талдау.
22. Өз өнімдерін (жұмыстарын, қызмет көрсетулерін) сатуды ұйымдастыру бойынша қоғамның қызметі.
Осы тармақта қоғамның жеткізушілері мен тұтынушылары туралы мәліметтерді олар шығаратын немесе тұтынатын тауарлардың (жұмыстың, қызмет көрсетудің) жалпы құнының бес және одан астам процентін құрайтын көлемде көрсету қажет. <*>
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
23. Акционерлiк қоғамның қызметiне әсер ететiн факторлар:
1) қызметтiң маусымдық сипаты бар түрлерi, олардың акционерлiк қоғамның жалпы кiрiсiндегі үлесі;
2) акционерлiк қоғамға жеткiзiлетiн (көрсетiлетiн) шикiзаттағы (жұмыстардағы, қызмет көрсетулердегi) импорттың үлесi және сатылатын өнiмнiң жалпы көлемiндегi экспортқа акционерлiк қоғам сататын өнiмнiң (жұмыстың, қызмет көрсетудiң) үлесi;
3) сот процестерiне акционерлiк қоғамның қатысуы туралы мәлiмет. Оның қатысуымен сот процестерi мәнiнiң сипаттамасын ұсыну қажет, оның нәтижелерi бойынша акционерлiк қоғамның қызметi тоқтатылуы немесе өзгеруi, одан ақшалай және өзге мiндеттемелер өндiрiлiп алуы мүмкін;

18. Сведения о других аффилиированных лицах акционерного общества.
В данном пункте необходимо указать сведения обо всех лицах, не указанных в пунктах 11-16 настоящего Приложения, но являющихся в соответствии с законодательством Республики Казахстан аффилиированными лицами акционерного общества.
18-1. Сделки с аффилиированными лицами общества.
В данном пункте необходимо отразить информацию о заключенных сделках с аффилиированными лицами эмитента.  <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 18-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
3. Описание деятельности акционерного общества
19. Краткое описание основных видов деятельности акционерного общества, сведения об организациях, являющихся конкурентами акционерного общества.
20. Факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности акционерного общества.
21. Объемы реализованной продукции (выполненных работ, услуг) за два последних года или за период фактического существования акционерного общества.
Анализ изменений в объемах реализованной продукции (выполненных работ, услуг) акционерного общества за последние два года или за период фактического существования акционерного общества.
22. Деятельность общества по организации продаж своей продукции (работ, услуг).
В данном пункте необходимо указать сведения о потребителях и поставщиках товаров (работ, услуг) общества в объеме, составляющем пять и более процентов от общей стоимости производимых или потребляемых им товаров (работ, услуг).";
в подпункте 1) пункта 25 слова "в размере более пяти процентов от общей суммы дебиторской задолженности, либо список наиболее крупных дебиторов акционерного общества" заменить словами "в размере пяти и более процентов от балансовой стоимости активов общества.  <*>
Сноска. Пункт 22 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
23. Факторы, влияющие на деятельность акционерного общества:
1) виды деятельности, которые носят сезонный характер, их доля в общем доходе акционерного общества;
2) доля импорта в сырье (работах, услугах) поставляемого (оказываемого) акционерному обществу и доля продукции (работ, услуг), реализуемой акционерным обществом на экспорт, в общем объеме реализуемой продукции;
3) сведения об участии акционерного общества в судебных процессах. Необходимо представить описание сути судебных процессов с его участием, по результатам которых может произойти прекращение или изменение деятельности акционерного общества, взыскания с него денежных и иных обязательств;

4) акционерлiк қоғамға және оның лауазымды тұлғаларына соңғы жыл iшiнде уәкiлеттi мемлекеттiк органдар және (немесе) сот салған барлық әкiмшiлiк жазалар туралы мәлiметтер;
5) тәуекел факторлары:
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында немесе биржадан тыс рынокта акциялардың бағасына, сондай-ақ рынокта өнiм құнының өзгеруiне, қоғамның акцияларының құнына әсер ететiн;
инфляцияға, құнсыздануға және банктiк проценттерге байланысты;
шығарылатын өнiмнiң бәсеке қабiлетiне байланысты;
елдегi саяси ахуалдың өзгеруiне және заңдардың өзгеруiне байланысты;
әлеуметтiк факторларға және тағы басқаларға байланысты тәуекелдердiң толық талдауын ұсыну қажет.
4. Қаржылық емес ұйымдардың қаржы жағдайы
24. Инвестициялар.
Басқа ұйымдардың капиталына ұзақ мерзiмдi инвестициялар туралы мәлiметтер ашылады.
25. Дебиторлық берешек.
Осы тармақта:
1) қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін мөлшерде; <*>
2) дебиторлық берешектi өтеу мерзiмдерi бойынша;
3) жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сомалар тоқсанға бөлiнедi, қалған сомалар жылдарға бөлiнiп көрсетiледi.
Ескерту. 25-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
25-1. Активтер.
Осы тармақта құны қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін құрайтын қоғам мүлкінің сипатын көрсету қажет. <*>
Ескерту. 25-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
26. Қоғамның жарғылық капиталы.
Осы тармақта қоғамның төленген жарғылық капиталының мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі. <*>
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
27. Заемдар.
Осы тармақта қолданыстағы облигацияларды, банк заемдарды және кредиттiк желiлердi шығару туралы ақпарат ашылады. Заемдар туралы ақпарат мiндеттемелердiң валюта бөлiгінде және оларды орындау мерзiмдерi бойынша баяндалады. Валюта түрлерi бойынша жылдық өлшемде орташа проценттiк ставка, жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сомалар тоқсанға бөлiнедi, қалған сомалар жылдарға бөлiнiп көрсетiледi.
28. Қоғамның негiзгi қызметiн жүзеге асыруға байланысты кредиторлық берешек (жеткiзушiлер алдындағы берешек, алынған аванстар):

4) сведения обо всех административных взысканиях, налагавшихся на акционерное общество и его должностных лиц уполномоченными государственными органами и (или) судом в течение последнего года;
5) факторы риска. Необходимо представить подробный анализ рисков:
оказывающих влияние на цену акций на организованном рынке ценных бумаг или внебиржевом рынке, а также на изменение стоимости продукции на рынке, влияющей на стоимость акций общества;
обусловленных инфляцией, девальвацией и ставками банковского процента;
связанных с конкурентной способностью выпускаемой продукции;
связанных с изменением политической ситуации в стране и изменением законодательства;
связанных с социальными факторами, и т.д.
4. Финансовое состояние нефинансовых организаций
24. Инвестиции.
Раскрываются сведения о долгосрочных инвестициях в капитал других организаций.
25. Дебиторская задолженность.
В данном пункте раскрываются:
1) наименования организаций и их место нахождения, имеющих перед акционерным обществом дебиторскую задолженность в размере более пяти процентов от общей суммы дебиторской задолженности, либо список наиболее крупных дебиторов акционерного общества;
2) по срокам погашения дебиторской задолженности;
3) суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам.
25-1. Активы.
В данном пункте необходимо представить описание имущества общества, стоимость которого составляет пять и более процентов от балансовой стоимости его активов.  <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 25-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
26. Уставный капитал общества.
В данном пункте указываются сведения об оплаченном уставном капитале общества.  <*>
Сноска. Пункт 26 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
27. Займы.
В данном пункте раскрывается информация о действующих выпусках облигаций, банковских займах и кредитных линиях. Информация о займах излагается в разрезе валюты обязательств и по срокам их исполнения. По видам валют указывается средняя процентная ставка в годовом измерении, суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев разделяются поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам.
28. Кредиторская задолженность, связанная с осуществлением обществом основной деятельности (задолженность перед поставщиками, полученные авансы):

1) қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін мөлшерде; <*>
2) кредиторлық берешектердi өтеу мерзiмдерi бойынша; жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сомалар тоқсанға бөлiнедi, қалған сомалар жылдарға бөлiнiп көрсетiледi.
Ескерту. 28-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
29. <*>
Ескерту. 29-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
5. Қаржылық ұйымдардың қаржы жағдайы
30. Инвестициялар және бағалы қағаздар портфелi.
Осы мәселе бойынша ақпарат мынадай құрылымда берiледi: басқа ұйымдардың капиталына ұзақ мерзiмдi инвестициялар, мемлекеттiк және мемлекеттiк емес бағалы қағаздар портфелiнiң бөлiгiнде сатуға арналған бағалы қағаздар портфелi, өзге де инвестициялар.
Қоғам стратегиясының қысқаша сипаттамасын беру қажет: басқа ұйымдардың капиталына қатысуы, мемлекеттiк және мемлекеттiк емес бағалы қағаздарды басқаруы.
30-1. Активтер.
Осы тармақта құны қоғам активтерінің баланстық құнының бес және одан астам процентін құрайтын қоғам мүлкінің сипатын көрсету қажет. <*>
Ескерту. 30-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
31. Жарғылық капитал
Осы тармақта акционерлiк қоғамның төленген жарғылық капиталы туралы мәліметтер көрсетiледi.
32. Банкаралық заемдар.
Осы тармақта банкаралық заемдар рыногында акционерлiк қоғам позициясының сипаттамасы ұсынылады.
33. Салымдар (банктер толтырады).
Осы тармақта депозиттiк базаны сипаттайды, оның iшiнде:
1) заңды және жеке тұлғалардың салымдары бөлiгiнде және мерзiмдi салымдар мен талап ету бойынша салымдар бөлiгiнде салымдардың өсу динамикасы;
2) тартылған салымдардың валюта бөлiгiндегi салымдар бойынша орташа сыйақылар;
3) заңды және жеке тұлғалардың салымдары бойынша бөлек;
салымдардың уақытша құрылымы (кредиторлық берешектердi өтеу мерзiмдерi бойынша; жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сомалар тоқсанға бөлiнедi, қалған сомалар жылдарға бөлiнiп көрсетiледi);
4) соңғы үш жыл iшiндегi валюта түрлерi бойынша бөлек салымдар бойынша дебет және кредит айналымдары.

1) указываются суммы задолженности и наименования организаций и их место нахождения, перед которыми общество имеет задолженность в размере пяти и более процентов от балансовой стоимости активов общества;
2) по срокам погашения кредиторской задолженности; суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев делятся поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам.  <*>
Сноска. Пункт 28 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
29.  (Пункт исключен -   постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 ).
5. Финансовое состояние финансовых организаций
30. Инвестиции и портфель ценных бумаг.
Информация по данному вопросу представляется в следующей структуре: долгосрочные инвестиции в капитал других организаций, портфель ценных бумаг, предназначенных для продажи, в разрезе портфеля государственных и негосударственных ценных бумаг, прочие инвестиции.
Необходимо привести краткое описание стратегии общества: участие в капитале других организаций, управление портфелем государственных и негосударственных ценных бумаг.
30-1. Активы.
В данном пункте необходимо представить описание имущества общества, стоимость которого составляет пять и более процентов от балансовой стоимости его активов.  <*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 30-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
31. Уставный капитал.
В данном пункте указываются сведения об оплаченном уставном капитале акционерного общества.
32. Межбанковские займы.
В данном пункте необходимо представить описание позиции акционерного общества на рынке межбанковских займов.
33. Вклады (заполняется банками).
В данном пункте необходимо представить описание депозитной базы, в том числе:
1) динамику роста вкладов в разрезе вкладов юридических и физических лиц и в разрезе срочных вкладов и вкладов до востребования;
2) средние вознаграждения по вкладам в разрезе валюты привлеченных вкладов;
3) временную структуру вкладов раздельно по вкладам юридических и физических лиц (суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев делятся поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам);
4) дебетовые и кредитовые обороты по вкладам раздельно по видам валют за последние три года.

34. Облигациялардың қолданылып жүрген шығарылым құрылымының сипаттамасы және соңғы үш жылдағы өтелген облигациялар туралы мәлiметтер.
35. Акционерлiк қоғам активтерiнiң бес процентiнен асатын қолданылып жүрген халықаралық заемдарының (сома, өтеу кестесi, сыйақы) шарттары туралы және соңғы үш жылдағы оның активтерiнен бес проценттен асатын тартылған және орындалған халықаралық заемдар туралы мәлiмет.
36. Басқа ұйымдардан алынған акционерлiк қоғамда бар ашық кредиттiк желiлер туралы мәлiмет.
37. Қаржы нәтижелерiн талдау.
Осы тармақта соңғы екi жылдағы аса маңызды қаржы көрсеткiштерiне талдау келтiрiледі: сатылған өнiмдердiң (көрсетiлген жұмыстар, қызметтер) көлемi, таза кiрiс, проценттiк және процентсiз кiрiстер мен шығыстар. Аталған көрсеткiштердiң таяудағы жылға орындалу болжамы ұсынылады.
38. Соңғы екi жылдағы кiрiстер мен шығыстардың құрылымы.
39. Акционерлiк қоғамның пiкiрi бойынша аса маңызды болып табылатын және қоғам қызметiн сипаттайтын қаржы коэффициенттерiнiң есебi.
40. Акциялар шығарылымының проспектiсiнiң күнiне Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген пруденциалдық нормативтер мен орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердiң маңызы.
41. Қоғамның акция шығару туралы шешiмi қабылданғанға дейiнгi соңғы алты ай iшiнде берiлген кепiлдiктердiң көлемi мен саны.
42. Бұрын берiлген кепiлдiктер, сот талаптары нәтижесiнде пайда болған акционерлiк қоғамның ықтимал мiндеттемелерiне қатысты өзге де ақпарат.
6. Бағалы қағаздардың шығарылымдары туралы мәлiмет
43. Барлық тiркелген бағалы қағаздар шығарылымдарына қатысты:
1) бағалы қағаздардың әрбiр шығарылымының жалпы саны, түрi, санаты және нақтылы құны, сондай-ақ бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырған орган, бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу нөмiрi және тiркеу күнi;
2) бағалы қағаздарды орналастыру күнiнiң басталуы және аяқталуы. Егер бағалы қағаздарды орналастыру аяқталмаған болса, онда бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттiк тiркеуге қоғам берген құжаттардағы деректерге сәйкес бағалы қағаздарды орналастыру басталған және аяқталған нақты күндi көрсету қажет;
3) қоғамның бағалы қағаздар ұстаушыларының алдында өз мiндеттемелерiн орындамауы, облигациялар бойынша сыйақыларды төлемеуi (төлемдi кешiктiруi), жай және артықшылықты акциялар бойынша төлемеуi (төлемдi кешiктiруi) орындалмаған мiндеттемелердiң мөлшерi және оларды орындаудың мерзiмi өткен күнi туралы ақпаратты қоса алғандағы фактiлер туралы мәлiметтер. Дивидендтердi есептеу және төлеу бойынша берешектер болған жағдайда оның себебiн көрсету;

34. Описание структуры действующих выпусков облигаций и сведения о погашенных облигациях за последние три года.
35. Сведения об условиях действующих международных займов (сумма, график погашения, размер вознаграждения), превышающих пять процентов от активов акционерного общества, и о привлеченных и исполненных международных займах в размере, превышающем пять процентов от его активов, за последние три года.
36. Сведения об имеющихся у акционерного общества открытых кредитных линиях, полученных от других организаций.
37. Анализ финансовых результатов.
В данном пункте приводится анализ в динамике за последние два года наиболее важных финансовых показателей: объем реализованной продукции (оказанных работ, услуг), чистый доход, процентные и непроцентные доходы и расходы. Представляется прогноз исполнения названных показателей на ближайший год.
38. Структура доходов и расходов за последние два года.
39. Расчеты финансовых коэффициентов, которые, по мнению акционерного общества, являются наиболее важными и характеризуют деятельность общества.
40. Значения пруденциальных нормативов и других обязательных к исполнению норм и лимитов, установленных законодательством Республики Казахстан на дату проспекта выпуска акций.
41. Объем и количество выданных гарантий за шесть последних месяцев до принятия обществом решения о выпуске акций.
42. Иная информация, касающаяся возможных обязательств акционерного общества, которые могут возникнуть в результате выданных им ранее гарантий, судебных исков.
6. Сведения о выпусках ценных бумаг
43. В отношении всех зарегистрированных выпусков ценных бумаг указывается:
1) общее количество, вид, категория и номинальная стоимость ценных бумаг каждого выпуска, форма выпуска, а также орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска ценных бумаг, государственный регистрационный номер и дата государственной регистрации выпуска ценных бумаг;
2) даты начала и окончания размещения ценных бумаг. Если размещение ценных бумаг не завершено, необходимо указать фактическую дату начала размещения и дату окончания размещения ценных бумаг в соответствии с данными, содержащимися в документах, представленных обществом на государственную регистрацию выпуска ценных бумаг;
3) сведения о фактах неисполнения обществом своих обязательств перед держателями ценных бумаг, невыплате (задержке в выплате) вознаграждения по облигациям, невыплате (задержке в выплате) дивидендов по простым и привилегированным акциям, включая информацию о размерах неисполненных обязательств и дате просрочки их исполнения. В случае наличия задолженности по начислению и выплате дивидендов указать причины;

4) бағалы қағаздарды орналастыру немесе айналысқа жiберу тоқтатылған немесе бағалы қағаздар шығарылымы жарамсыз деп танылған жағдайларда осы шешiмдi қабылдаған мемлекеттiк органның атауы шешiм қабылданған күн және оның негiздемесi көрсетiледi;
5) облигациялар бойынша төлемдердiң өтеу күнi және жалпы мөлшерi;
6) бiр акцияға (жай, артықшылықты) дивидендтiң сомасы және екi соңғы қаржы жылының iшiндегi әрбiр жыл үшiн әрбiр акция түрiне дивидендтiң жалпы сомасы;
7) сауда-саттық ұйымдастырушыларының атауын қоса алғанда, қоғамның бағалы қағаздарымен сауданы жүзеге асыратын негізгi рыноктар көрсетiледi.
7. Жарияланған акцияларды шығару туралы мәлiмет
44. Акциялар туралы мәлiмет:
1) акциялардың саны, түрлерi;
2) құрылтайшылар арасында орналастырылған акциялардың саны, түрлері;
3) құрылтайшылар төлейтiн бiр акцияның нақтылы құны;
4) артықшылықты акциялар бойынша дивидендтiң кепiлдiк берiлген мөлшерi.
45. Қоғамның айырбасталатын бағалы қағаздары.
Айырбасталатын акциялар шығарған жағдайда осындай айырбастың тәртiбi мен шарты көрсетiледi.
45-1. Төлем агенті туралы мәліметтер.
Төлем агентінің толық және қысқартылған атауын, оның орналасқан жерін, байланыс телефондарын көрсету қажет. <*>
Ескерту. 45-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
46. Акционерлiк қоғамның тiркеушiсi туралы мәлiмет.
Тiркеушiнiң толық және қысқартылған атауы, оның орналасқан жерi, байланыс телефоны, сондай-ақ бағалы қағаздар ұстаушысының тiзiлiмiн жүргiзу бойынша қызметтi жүзеге асыруға берiлген лицензиясы (нөмiрi, берiлген күнi, лицензияны берген орган) туралы деректердi көрсетедi.
Тіркеушілермен жасалған шарттың күні және нөмірі. <*>
Ескерту. 46-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
8. Қосымша ережелер
47. Акциялар шығару шығындардың сомасы.
Осы тармақта акциялар шығарылымының проспектісін жасаған кезде қызмет көрсететін аудиторлардың, сарапшылардың және қаржы кеңесшілерінің сыйақы мөлшері көрсетілсін. <*>
Ескерту. 47-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 141  қаулысымен .
48. Инвесторларға арналған ақпарат.
Инвесторлардың қоғам жарғысының және акция шығару проспектiсiнiң көшiрмесiмен танысуға болатын орын туралы, сондай-ақ қоғам инвесторлар арасында таратуға қажеттi деп санайтын өзге де ақпарат көрсетiледi.

4) в случае, если размещение или обращение ценных бумаг было приостановлено или выпуск ценных бумаг был признан несостоявшимся, необходимо указать государственный орган, принявший данное решение, дату и основание принятия решения;
5) даты погашения и общий размер выплат по облигациям;
6) сумма дивиденда на одну акцию (простую, привилегированную) и общая сумма дивидендов на каждый вид акций за каждый год из двух последних финансовых лет;
7) основные рынки, на которых осуществляется торговля ценными бумагами общества, включая наименования организаторов торгов.
7. Сведения о выпуске объявленных акций
44. Сведения об акциях:
1) количество, виды акций;
2) количество, виды акций, размещаемых среди учредителей;
3) номинальная стоимость одной акции, оплачиваемой учредителями;
4) гарантированный размер дивиденда по привилегированным акциям.
45. Конвертируемые ценные бумаги общества.
В случае выпуска конвертируемых акций указывается порядок и условия такого конвертирования.
45-1. Сведения о платежном агенте.
Указать полное и сокращенное наименование платежного агента, его место нахождения, контактные телефоны.
<*>
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 45-1 - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
46. Сведения о регистраторе акционерного общества.
Указать полное и сокращенное наименование регистратора, его место нахождения, контактные телефоны, а также данные о лицензии (номер, дата выдачи, орган, выдавший лицензию) на осуществление деятельности по ведению реестра держателей ценных бумаг.
Дата и номер договора с регистратором.  <*>
Сноска. Пункт 46 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
8. Дополнительные положения
47. Сумма затрат на выпуск акций.
В данном пункте указать размер вознаграждения аудиторов, экспертов и финансовых консультантов, предоставлявших услуги при составлении проспекта выпуска акций.  <*>
Сноска. Пункт 47 с дополнениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года  N 141 .
48. Информация для инвесторов.
Указывается информация о местах, где инвесторы могут ознакомиться с копией устава общества и проспектом выпуска акций, а также иная информация, которую общество считает необходимым распространить среди инвесторов.

49. Акцияларды шығару проспектiсiне бiрiншi басшы, бас бухгалтер, iшкi аудит қызметiнiң басшысы (егер ол бар болса) қол қояды және қоғамның мөрiмен куәландырылады.
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттiк тiркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есептi бекiту және акциялар
шығарылымын жою ережесiне
2-қосымша
Акцияларды орналастыру қорытындылары бойынша
ЕСЕП
1. Қоғамның атауы.
2. Орналасқан жерi және банктiк деректемелерi (қызмет көрсететiн банктiң аты, оның орналасқан жерi, коды).
3. Жарияланған акциялар шығарылымының мемлекеттiк тiркелген күні.
4. Қоғамның жарғылық капиталы туралы мәлiмет.
5. Акциялар туралы мәлiмет:
1) шығаруға жарияланған акциялардың жалпы саны _____________;
жай акциялар _____________;
артықшылықты акциялар _____________;
2) артықшылықты акциялар бойынша дивидендтiң кепiлдiк берiлген
мөлшерi _____________.
6. Акцияларды орналастыру туралы мәлiмет:
1) акцияларды орналастыру кезеңiнiң басталу және аяқталу күнi (келесi есептi беру кезiнде - жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеген сәттен бастап орналастырудың барлық кезеңiндегi төлем сомасын көрсете отырып, бұрынғы есептi бекiту күнi);
2) акцияларды орналастыру туралы ақпарат (орналастыру түрi, бағасы және егер болса, соңғы сауда-саттықтың күнi);
3) орналастырылмаған акциялардың саны.
7. Акцияларға ақы төлеу тәсiлi:
1) ақшалай;
2) бағалы қағаздармен;
3) мүлiктiк құқықпен;
4) зияткерлiк қызметтiң нәтижелерiне құқықпен;
5) қоғамның таза кiрiсiн бөлу есебiнен;
6) өзге де тәсiлмен.
Осы тармақтың 1)-6) тармақшаларын толтыру кезiнде олардың деректемелерiн көрсете отырып, акцияларға ақы төлеудi растайтын алғашқы құжаттарға сiлтеме жасау керек.
8. Қоғамның тiркеушiсi туралы мәлiмет:
1) акция ұстаушылардың тiзiлiмiн жүргiзудi жүзеге асыратын тiркеушiнiң атауы және орналасқан жерi ____________________________
____________________________;
2) қоғам акциясын ұстаушылардың тiзiлiмi туралы шарттың күнi және нөмiрi.
9. Акцияларды орналастыру туралы хабар жарияланған баспасөз басылымының атауы және жарияланған күнi.
10. Дивидендтер төлемi туралы мәлiмет:
1) аяқталған қаржы жылының қорытындылары бойынша бiр (жай, артықшылықты) акцияның төленген дивидендтерiнiң мөлшерiн көрсете отырып дивидендтердi соңғы төлеу күні;
2) аяқталған қаржы жылының қорытындылары бойынша төленген дивидендтердiң жалпы сомасы;
3) егер дивиденд уақытында төленбеген жағдай болса, онда акционерлер алдында берешектi өтеу бойынша қоғам қандай шаралар қолданғанын көрсетедi.
11. Акцияларды орналастыру кезеңiнiң аяқталу күнiне қоғамның орналастырылған (қоғам сатып алған акцияларды шегерiп тастағанда) акцияларының он және одан да көп (халықтық қоғамда - бес және одан да көп) процентiн иеленетiн акционерлер туралы мәлiмет. Осы мәлiметтер тiркеушi берген анықтама негiзiнде толтырылады, ол анықтама есептiң ажырамас бөлiгi болып табылады:
____________________________________________________________________
Заңды тұлға -   |  Заңды  тұлға  |Акцияның түрiн  |Орналастырылған
акционерлердiң  |акционерлердiң  |көрсете отырып, |  акциялардың
толық атауы     | нақты  орналас.| акционерлерге  |   жалпы санына
немесе жеке     |қан жерi немесе |   тиесiлi      | проценттiк ара
тұлға -       |- жеке тұлға -  | акциялардың    |   қатынасы
акционерлердiң  |акционерлердiң  |  жалпы саны    |
аты-жөнi, бар   |  мекен-жайы    |                |
болса, әкесiнiң |                |                |
атауы        |                |                |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Есепке бiрiншi басшы, бас бухгалтер қол қояды және акционерлiк қоғамның мөрiмен куәландырылады. Есептiң әрбiр данасы тiркеушi берген анықтаманың түпнұсқасымен тiгiледi және тiгiстiң ұшына және жартылай параққа желiмделген қағаз пломбамен бекiтiледi. Мөрдiң таңбасы қағаз пломбаға, iшiнара құжаттың парағына соғылады және бiрiншi басшының қолымен куәландырылады.
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттiк тiркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есептi бекiту және акциялар
шығарылымын жою ережесiне
3-қосымша
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң, жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы бар заңды тұлғалардың тiзiлiмiн ұстаушыға
ХАБАРЛАМА
Уәкiлеттi орган _____________________________________________
(уәкiлеттi органның немесе уәкiлеттi орган филиалының атауы)
мыналар туралы (жөнiнде) хабарлайды (қажетiнiң астын сызу керек):
жарияланған акциялар шығарылымын (акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды) мемлекеттiк тiркеу;
жарияланған акциялар шығарылымын (акциялар шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды) мемлекеттiк тiркеуден бас тарту;
акциялар шығарылымын жою;
акциялар шығарылымын жоюдан бас тарту;
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту;
акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтуден бас тарту;
қоғамның ____ жылғы "____" ____________ N ________ (өтiнiштiң
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң, жарғылық капиталға мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлғалардың тiзiлiмiн ұстаушының мөртабанына сәйкес реттiк нөмiрi) өтiнiшi негiзiнде:
___________________________________________________________________
Атауы:
(Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес)
Мемлекеттiк тiркеудiң (қайта тiркеудiң) негiзгi деректерi
(Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес)
Күнi (кк/аа/жж)           Нөмiрi             КҰЖЖ коды
___________________________________________________________________
Мемлекеттiк тiркеудiң (қайта тiркеудiң) басқа да деректерi
(Мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiкке сәйкес)
Орналасқан жерi:
Бастапқы мемлекеттiк тiркелген күнi (кк/аа/жж)
___________________________________________________________________
Бірінші басшы:
(лауазымы және аты-жөні)
Тіркеуші туралы деректер
Атауы:
Орналасқан жері:
Шарттың күні және
нөмірі
___________________________________________________________________
Акцияларды орналастыру туралы мәлiметтер (оның iшiнде акциялар
шығарылымын жою кезiнде)
___________________________________________________________________
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк
(мемлекеттiк тiркеуден бас тарту туралы хат)
Күнi (кк/аа/жж)                          Нөмiрi
___________________________________________________________________
Жай акциялар туралы деректер
(Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы
куәлiкке, өтiнiшке сәйкес)
ҰБН                         Саны       Сомасы (теңге)
___________________________________________________________________
Артықшылықты акциялар туралы деректер
(Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы
куәлiкке, өтiнiшке сәйкес)
ҰБН                     Саны             Сомасы (теңге)
___________________________________________________________________
Шығарылымның жалпы сомасы (нақтылы құны бойынша, теңге)
___________________________________________________________________
Шығарылымның реттiк нөмiрi
___________________________________________________________________
Шығарылымның Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiндегi нөмiрi
___________________________________________________________________
Акциялар шығарылымын жою туралы мәлiметтер
___________________________________________________________________
Акциялар шығарылымын жою туралы (акциялар шығарылымын жоюдан
бас тарту туралы) хат
Күнi (кк/аа/жж)                              Нөмiрi
___________________________________________________________________
Жою негiзi:                   | қоғамды тарату
| қоғамды қайта ұйымдастыру
| басқасы (көрсету керек)
___________________________________________________________________
Шығарылымның реттiк нөмiрi
___________________________________________________________________
Жай акциялар туралы деректер
(Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы
куәлiкке, өтiнiшке сәйкес)
ҰБН                        Саны             Сомасы
___________________________________________________________________
Артықшылықты акциялар туралы деректер
(Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы
куәлiкке, өтiнiшке сәйкес)
ҰБН                        Саны             Сомасы
___________________________________________________________________
Акциялар шығарылымын жою туралы хабарлама күнi
___________________________________________________________________
Шығарылымның Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiндегi нөмiрi
___________________________________________________________________
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп (бекiтiлген немесе
бекiтуден бас тартылған) жөнiндегi мәлiметтер
___________________________________________________________________
Есептiң бекiтiлгендiгi туралы (есептi бекiтуден бас тарту туралы)
хат
Күнi (кк/аа/жж)                            Нөмiрi
___________________________________________________________________
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы деректер
(Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы
куәлiкке, өтiнiшке сәйкес)
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк берiлген күн
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы
куәлiктiң нөмiрi
Шығарылымның Бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiндегi нөмiрi
___________________________________________________________________
Акцияларды орналастыру туралы деректер
(акциялар шығару және орналастыру қорытындылары
туралы есепке сәйкес)
Акцияларды орналастыру басталған күн
(кк/аа/жж)
Акцияларды орналастыру кезеңiнiң аяқталған
күнi (кк/аа/жж)
Орналастырылған акциялардың жалпы сомасы
Бiр акцияны орналастыру бағасы
Орналастырылған акциялардың саны
___________________________________________________________________
Жарияланған акциялар шығарылымын
мемлекеттiк тiркеу, акцияларды
орналастыру қорытындылары туралы
есептi бекiту және акциялар
шығарылымын жою ережесiне
4-қосымша
Мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің, жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы бар заңды тұлғалардың тізілімін ұстаушының мөртабандары таңбаларының үлгілері
_____________________________      _______________________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ                          МЕМЛЕКЕТТІҢ
ҚАТЫСУЫМЕН                           ҚАТЫСУЫМЕН
Республикалық бөлімше                    ХХ филиалы
20__ жылғы "__"                     20__ жылғы "__"
_________________                    _________________
_________________                    _________________
N _______________                    N _______________
Оператор: ___________                Оператор: ___________
_____________________________      _______________________________
_____________________________      _______________________________
МЕМЛЕКЕТТІҢ                          МЕМЛЕКЕТТІҢ
ҚАТЫСУЫНСЫЗ                          ҚАТЫСУЫНСЫЗ
Республикалық бөлімше                    ХХ филиалы
20__ жылғы "__"                     20__ жылғы "__"
_________________                    _________________
_________________                    _________________
N _______________                    N _______________
Оператор: ___________                Оператор: ___________
_____________________________      _______________________________

49. Проспект выпуска акций подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, руководителем службы внутреннего аудита (при ее наличии) и заверяется оттиском печати общества.
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Отчет
об итогах размещения акций
1. Наименование общества.
2. Место нахождения и банковские реквизиты (название обслуживающего банка, его место нахождения, код банка).
3. Дата государственной регистрации выпуска объявленных акций.
4. Сведения об уставном капитале общества.
5. Сведения об акциях:
1) общее количество объявленных к выпуску акций ____________;
простых акций _____________;
привилегированных _____________;
2) гарантированный размер дивиденда по привилегированным акциям ___________.
6. Сведения о размещении акций:
1) дата начала размещения и дата окончания периода размещения акций (при представлении последующего отчета - дата утверждения предыдущего отчета с указанием суммы оплаты за весь период размещения с момента государственной регистрации выпуска объявленных акций);
2) информация о размещении акций (вид, цена размещения и дата последних торгов, при проведении таковых);
3) количество неразмещенных акций.
7. Способ оплаты акций:
1) деньгами;
2) ценными бумагами;
3) имущественными правами;
4) правом на результаты интеллектуальной деятельности;
5) за счет распределения чистого дохода общества;
6) иным способом.
При заполнении подпунктов 1)-6) настоящего пункта необходимо сделать ссылки на первичные документы, подтверждающие оплату акций, с указанием их реквизитов.
8. Сведения о регистраторе общества:
1) наименование и место нахождения регистратора, осуществляющего ведение реестра держателей акций__________________;
2) дата и номер договора о ведении реестра держателей акций общества.
9. Наименование печатного издания и дата публикации сообщения о размещении акций.
10. Сведения о выплате дивидендов:
1) дата последней выплаты дивидендов с указанием размера выплаченных дивидендов на одну (простую, привилегированную) акцию по итогам завершенного финансового года;
2) общая сумма выплаченных дивидендов по итогам завершенного финансового года;
3) если имелись случаи несвоевременной выплаты дивидендов, указать какие меры предпринимались обществом по погашению задолженности перед акционерами.
11. Сведения об акционерах, владеющих десятью и более (в народном акционерном обществе - пятью и более) процентами размещенных акций общества (за вычетом акций, выкупленных обществом) на дату окончания периода размещения акций. Данные сведения заполняются на основании справки, выданной регистратором, которая является неотъемлемой частью отчета:
___________________________________________________________________
Полное наименование| Фактическое  |Общее количество|Процентное
акционеров -       | место нахож- |акций, принадле-|соотношение к
юридических лиц или|дения акцио-  |жащих акционеру,|общему количест-
фамилия, имя, при  |неров - юри-  |с указанием вида|ву размещенных
наличии - отчество |дических лиц  |акций           |акций
акционеров -       |или адреса    |                |
физических лиц     |акционеров -  |                |
|физических лиц|                |
-------------------------------------------------------------------
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером и заверяется оттиском печати акционерного общества. Каждый экземпляр отчета прошивается с оригиналом справки, выданной регистратором, и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя.
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Держателю Реестра государственных предприятий и учреждений,
юридических лиц с участием государства
в уставном капитале
Уведомление
Уполномоченный орган_______________________________________
(наименование уполномоченного органа или филиала
уполномоченного органа)
уведомляет о(об) (нужное подчеркнуть):
государственной регистрации выпуска объявленных акций (изменений в проспект выпуска акций);
отказе в государственной регистрации выпуска объявленных акций (изменений в проспект выпуска акций);
аннулировании выпуска акций;
отказе в аннулировании выпуска акций;
утверждении отчета об итогах размещения акций;
отказе в утверждении отчета об итогах размещения акций;
на основании заявления от "____" __________ ____года N _____
(порядковый номер заявления согласно штампу Держателя Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале) общества:
___________________________________________________________________
|                     Наименование:                                |
|(в соответствии со Свидетельством о государственной               |
|(пере)регистрации)                                                |
|                                                                  |
|          Основные данные государственной (пере)регистрации       |
|(в соответствии со Свидетельством о государственной               |
|(пере)регистрации)                                                |
|Дата (дд/мм/гг)                 Номер                код ОКПО     |
|__________________________________________________________________|
|        Прочие данные государственной (пере)регистрации           |
| (в соответствии со Свидетельством о государственной              |
| (пере)регистрации)                                               |
|__________________________________________________________________|
|                                                                  |
|Место нахождения:                                                 |
|Дата первичной государственной регистрации                        |
|(дд/мм/гг)                                                        |
|__________________________________________________________________|
|Первый руководитель:                                              |
|(должность и имя)                                                 |
|                     Данные о регистраторе                        |
|Наименование:                                                     |
|Место нахождения:                                                 |
|Дата и номер договора                                             |
|__________________________________________________________________|
Сведения о размещении акций (в том числе при аннулировании выпуска
акций)
__________________________________________________________________
|                                                                  |
|Свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных   |
|  акций (письмо об отказе в государственной регистрации)          |
|        Дата (дд/мм/гг)                       Номер               |
|__________________________________________________________________|
|                                                                  |
|                    Данные по простым акциям                      |
|  (в соответствии со Свидетельством о государственной регистрации |
|            выпуска объявленных акций, заявлением)                |
|        НИН               Количество      Сумма (тенге)           |
|__________________________________________________________________|
|                                                                  |
|                Данные по привилегированным акциям                |
|(в соответствии со Свидетельством о государственной регистрации   |
|              выпуска объявленных акций, заявлением)              |
|                                                                  |
|        НИН               Количество      Сумма (тенге)           |
|__________________________________________________________________|
|                                                                  |
|Общая сумма выпуска (по номинальной стоимости, тенге)             |
|Порядковый номер выпуска                                          |
|Номер выпуска в Государственном реестре ценных бумаг              |
|__________________________________________________________________|
Сведения об аннулировании выпуска акций
__________________________________________________________________
|                                                                  |
| Письмо об аннулировании выпуска акций (об отказе в аннулировании |
| выпуска акций)                                                   |
|                                                                  |
|            Дата (дд/мм/гг)               Номер                   |
|__________________________________________________________________|
|                                                                  |
| Основание аннулирования:    __  ликвидация общества              |
|                                                                  |
|                             __  реорганизация общества           |
|                                                                  |
|                             __  прочее (указать)                 |
|__________________________________________________________________|
| Порядковый номер выпуска                                         |
|__________________________________________________________________|
|                   Данные по простым акциям                       |
|(в соответствии со Свидетельством о государственной регистрации   |
|            выпуска объявленных акций, заявлением)                |
|                                                                  |
|         НИН              Количество           Сумма              |
|__________________________________________________________________|
|              Данные по привилегированным акциям                  |
|(в соответствии со Свидетельством о государственной регистрации   |
|            выпуска объявленных акций, заявлением)                |
|                                                                  |
|          НИН              Количество           Сумма             |
|__________________________________________________________________|
|Дата Уведомления об аннулировании выпуска акций                   |
|__________________________________________________________________|
|Номер выпуска в Государственном реестре ценных бумаг              |
|__________________________________________________________________|
Сведения об отчете об итогах размещения акций
(утвержденном или в утверждении которого было отказано)
__________________________________________________________________
|                                                                  |
|  Письмо об утверждении отчета (об отказе в утверждении отчета)   |
|                                                                  |
|   Дата (дд/мм/гг)                           Номер                |
|__________________________________________________________________|
|   Данные о государственной регистрации выпуска объявленных       |
|   акций (в соответствии со Свидетельством о государственной      |
|   регистрации выпуска объявленных акций, заявлением)             |
|                                                                  |
| Дата Свидетельства о государственной регистрации выпуска         |
| объявленных акций                                                |
| Номер Свидетельства о государственной регистрации выпуска        |
| объявленных акций                                                |
| Номер выпуска в Государственном реестре ценных бумаг             |
|__________________________________________________________________|
|                                                                  |
|Данные о размещении акций                                         |
|(в соответствии с отчетом об итогах выпуска и размещения акций)   |
|Дата начала размещения акций (дд/мм/гг)                           |
|Дата окончания периода размещения акций (дд/мм/гг)                |
|Общая сумма размещенных акций                                     |
|Цена размещения одной акции                                       |
|Количество неразмещенных акций                                    |
|__________________________________________________________________|
Приложение 4
к Правилам государственной
регистрации выпуска объявленных
акций, утверждения отчета об
итогах размещения акций и
аннулирования выпуска акций
Образцы
оттисков штампов держателя Реестра государственных
предприятий и учреждений, юридических лиц с участием
государства в уставном капитале
__________________________               __________________________
|  С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА  |             |  С УЧАСТИЕМ ГОСУДАРСТВА  |
|Республиканское отделение |             |        Филиал XX         |
| "__" ___________ 20__г.  |             | "__" ___________20__г.   |
|  N ______________        |             |  N ______________        |
|Оператор: _____________   |             |Оператор: _____________   |
|__________________________|             |__________________________|
__________________________               __________________________
| БЕЗ УЧАСТИЯ  ГОСУДАРСТВА |             |  БЕЗ УЧАСТИЯ ГОСУДАРСТВА |
|Республиканское отделение |             |        Филиал XX         |
| "__" ___________ 20__г.  |             | "__" ___________20__г.   |
|  N ______________        |             |  N ______________        |
|Оператор: _____________   |             |Оператор: _____________   |
|__________________________|             |__________________________|