Ұлттық компанияларға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ведомстволық бағыныстыларына жатқызылғандарды қоспағанда, акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) қаржы-шаруашылық қызметтерінің жоспарларын және мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық қызметтерінің жоспарларын әзірлеу және беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 23 қазандағы N 376 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 11 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2552. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 27 желтоқсандағы N 441 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 27 желтоқсандағы N 441   бұйрығымен .
________________________________
"Мемлекеттік мүлікті басқарудың және жекешелендірудің тиімділігін арттырудың 2003-2005 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 ақпандағы N 118  қаулысымен  бекітілген Мемлекеттік мүлікті басқарудың және жекешелендірудің тиімділігін арттырудың 2003-2005 жылдарға арналған салалық бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2003-2005 жылдарға іс-шаралар жоспарының 2-тармақ 2.3) тармақшасын орындау үшін бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған:
Ұлттық компанияларға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ведомстволық бағыныстыларына жатқызылғандарды қоспағанда, акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) қаржы-шаруашылық қызметтерінің жоспарларын және мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық қызметтерінің жоспарларын әзірлеу және беру ережесін (бұдан әрі - Ереже) және оған қоса беріліп отырған:
Ұлттық компанияларға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ведомстволық бағыныстыларына жатқызылғандарды қоспағанда, акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) қаржы-шаруашылық қызметтері жоспарларының және мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық қызметтері жоспарларының үлгілік құрылымы (1-қосымша);
1 "Базалық көрсеткіштер" нысаны (2-қосымша);
2 "Негізгі қаржы көрсеткіштерінің болжамы" нысаны (3-қосымша);
3 "Кірістер мен шығыстар жоспары" нысаны (4-қосымша);
4 "Ақша қозғалысының жоспары" нысаны (5-қосымша);
5 "Кезең шығыстарының жоспары" нысаны (6-қосымша);
6 "Инвестициялық (инновациялық) бағдарлама" нысаны (7-қосымша) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (М.С.Раханов) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил разработки и представления планов финансово-хозяйственной деятельности акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия) которых принадлежат государству, и планов хозяйственной деятельности государственных предприятий, за исключением национальных компаний и подведомственных Национальному Банку Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2003 года N 376. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2003 года N 2552. Утратил силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 декабря 2005 года N 441 (V054031)
Во исполнение подпункта 2.3) пункта 2 Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Отраслевой программы повышения эффективности управления государственным имуществом и приватизации на 2003-2005 годы, утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2003 года N 118 "Об утверждении Отраслевой программы повышения эффективности управления государственным имуществом и приватизации на 2003-2005 годы" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила разработки и представления планов финансово-хозяйственной деятельности акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия) которых принадлежат государству, и планов хозяйственной деятельности государственных предприятий, за исключением национальных компаний и подведомственных Национальному Банку Республики Казахстан (далее - Правила) и прилагаемые к ним:
Типовую структуру Планов финансово-хозяйственной деятельности акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия) которых принадлежат государству, и планов хозяйственной деятельности государственных предприятий, за исключением национальных компаний и подведомственных Национальному Банку Республики Казахстан (Приложение 1);
Форму 1 "Базовые показатели" (Приложение 2);
Форму 2 "Прогноз основных финансовых показателей" (Приложение 3);
Форму 3 "План доходов и расходов" (Приложение 4);
Форму 4 "План движения денег" (Приложение 5);
Форму 5 "План расходов периода" (Приложение 6);
Форму 6 "Инвестиционная (инновационная) программа" (Приложение 7).
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Раханов М.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің төрағасы М.С.Рахановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2003 жылғы 23 қазандағы
N 376 бұйрығымен
бекітілген
Ұлттық компанияларға және Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің ведомстволық бағыныстыларына
жатқызылғандарды қоспағанда, акцияларының бақылау
пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі
акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің) қаржы-шаруашылық қызметтерінің
жоспарларын  және мемлекеттік кәсіпорындардың
шаруашылық қызметтерінің жоспарларын әзірлеу
және беру ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже тиісті жоспарлы кезеңге ұлттық компанияларға және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ведомстволық бағыныстыларына жатқызылғандарды қоспағанда, акцияларының бақылау пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) (бұдан әрі - Субъектілер) қаржы-шаруашылық қызметтерінің жоспарларын және мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық қызметінің жоспарларын (бұдан әрі - Жоспар) әзірлеу мен беру тәртібін айқындайды.
2. Субъектілер Жоспарының үлгілік құрылымы мен нысаны 1-7-қосымшаларға сәйкес жасалады.
2-тарау. Жоспарды әзірлеу және бекіту тәртібі
3. Жоспар жобаларын әзірлеу мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) Тиісті жоспарлы кезеңге Жоспар жобасын әзірлеуді ұйымдастыруды акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің төрағасы (жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысы, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы) қамтамасыз етеді.
Субъектілер алдағы жоспарлы кезеңнің 1-қарашасына дейін акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің мүшелерінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің қатысушыларының, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органының) қарауына Жоспар жобасын енгізеді.
Ескертулер болған жағдайда, Субъектілер 15 жұмыс күні ішінде Жоспар жобасын жетілдіреді және оны қайта қарауға және бекітуге ұсынады.
2) Жоспар жобасын акционерлік қоғамның директорлар кеңесі (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер қатысушыларының жалпы жиналысы, республикалық меншіктегі кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы) алдағы жоспарлы кезеңнің 25 желтоқсанына дейін бекітеді.           3) Акционерлік қоғамдардың директорлар кеңесінің төрағасы (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер қатысушыларының жалпы жиналысы, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы) жоспарлы кезеңге арналған Жоспарды бекіткен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде оның көшірмесін мемлекеттік меншікке иелік етуге уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) беруді қамтамасыз етеді.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан Раханова М.С.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Правила
разработки и представления планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ (товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия)
которых принадлежат государству, и планов хозяйственной
деятельности государственных предприятий, за исключением
национальных компаний и подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок разработки и представления на соответствующий планируемый период планов финансово-хозяйственной деятельности акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия) которых принадлежат государству, и планов хозяйственной деятельности государственных предприятий (далее - План), за исключением национальных компаний и подведомственных Национальному Банку Республики Казахстан (далее - Субъекты).
2. Типовая структура и формы Плана Субъектов составляются согласно приложениям 1-7.
Глава 2. Порядок разработки и утверждения Плана
3. Формирование проекта Плана осуществляется в следующем порядке:
1) Организацию разработки проекта Плана на соответствующий планируемый период обеспечивает председатель совета директоров акционерного общества (общее собрание участников товарищества с ограниченной ответственностью, орган государственного управления государственным предприятием).
Субъекты до 1 ноября года, предшествующего планируемому периоду, вносят проект Плана на рассмотрение членам совета директоров акционерного общества (участникам товарищества с ограниченной ответственностью, органу государственного управления государственным предприятием).
При наличии замечаний, Субъекты в течение 15 рабочих дней дорабатывают проект Плана и повторно представляют его на рассмотрение и утверждение.
2) Проект Плана утверждается советом директоров акционерного общества (общим собранием участников товарищества с ограниченной ответственностью, органом государственного управления государственным предприятием) до 25 декабря года, предшествующего планируемому периоду.
3) Председатель совета директоров акционерного общества (общее собрание участников товарищества с ограниченной ответственностью, орган государственного управления государственным предприятием) в течение 5 рабочих дней со дня утверждения Плана, обеспечивает представление его копии в орган, уполномоченный на распоряжение государственной собственностью (далее - уполномоченный орган).

3-тарау. Жоспардың қаржы көрсеткіштерін түзету
4. Субъектілер бекітілген Жоспардың кірістер мен шығыстарының жекелеген баптарын түзетілетін баптың сомасынан 10 %-дан аспайтын шекте дербес түзетуге құқылы. Бұл ретте акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің төрағасының (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер қатысушыларының жалпы жиналысының, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органының) келісімінсіз:
1) кірістер мен шығыстардың жалпы сомасын өзгертуге;
2) мемлекеттік бюджетке аударылуы тиіс дивидендтер сомасын (таза табыстың бөлігін) кемітуге жол берілмейді.
Түзетілген Жоспарды оған түзету жасалғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің төрағасына (жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысына, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органына) міндетті жіберумен тоқсанына бір реттен аспайтын түзетуге жол беріледі.
Түзетілген Жоспарды алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде Акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің төрағасы (жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысы, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы) оның көшірмесін уәкілетті органға беруді қамтамасыз етеді.
5. Жоспардың кірістері мен шығыстары бойынша атқару сомасын елеулі өзгерту қажет болған жағдайда Субъектілер Жоспардың өзгертілген жобасын акционерлік қоғамның директорлар кеңесі мүшелерінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысының, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органының) қарауына енгізуге құқылы.
6. Акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің төрағасы (жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысы, мемлекеттік кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органдары) тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетпен көзделген көлемде дивидендтер (таза табыстың бөлігі) түсімі бойынша ұсыныстарды уәкілетті органға беруді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Жоспардың орындалуын бақылау
7. Жоспардың орындалуына бақылауды акционерлік қоғамның директорлар кеңесінің төрағасы (жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысы, мемлекеттік кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы) жүзеге асырады.
5-тарау. Жоспар жобасын әзірлеу кезіндегі
әдіснамалық және ақпараттық қамтамасыз ету
8. Жоспар жобасын әзірлеу кезінде әдіснамалық басшылықты уәкілетті орган жүзеге асырады.
9. Жоспар жобасын сапалы қарау мақсатында және Субъектілер қызметінің ерекшеліктеріне байланысты директорлар кеңесінің мүшелері (жалпы жиналыс қатысушылары, мемлекеттік кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органдары) белгіленген тәртіпте қосымша ақпаратты сұратуға және қарауға құқылы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2003 жылғы 23 қазандағы
N 376 бұйрығымен бекітілген
Ұлттық компанияларға және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің ведомстволық
бағыныстыларына жатқызылғандарды
қоспағанда, акцияларының бақылау
пакеттері (қатысу үлестері)
мемлекетке тиесілі акционерлік
қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің) қаржы-шаруашылық
қызметтерінің жоспарларын және
мемлекеттік кәсіпорындардың
шаруашылық қызметтерінің
жоспарларын әзірлеу және беру
ережесіне N 1 қосымша
Ұлттық компанияларға және Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің ведомстволық бағыныстыларына
жатқызылғандарды қоспағанда, акцияларының бақылау
пакеттері (қатысу үлестері) мемлекетке тиесілі
акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің) қаржы-шаруашылық қызметтері
жоспарларының және шаруашылық жүргізу құқығындағы
мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық қызметтері
жоспарларының үлгілік құрылымы

Глава 3. Корректировка финансовых показателей Плана
4. Субъекты вправе самостоятельно корректировать отдельные статьи доходов и расходов утвержденного Плана в пределах, не превышающих 10% от суммы корректируемой статьи. При этом, без согласования с председателем совета директоров акционерного общества (общим собранием участников товарищества с ограниченной ответственностью, органом государственного управления государственным предприятием) не допускается:
1) изменение общих сумм доходов и расходов;
2) уменьшение суммы дивидендов (части чистого дохода), подлежащей перечислению в государственный бюджет.
Корректировка допускается не более одного раза в квартал с обязательным направлением скорректированного Плана в течение 5 рабочих дней после его корректировки председателю совета директоров акционерного общества (общему собранию участников товарищества с ограниченной ответственностью, органу государственного управления государственным предприятием).
Председатель совета директоров акционерного общества (общее собрание участников товарищества с ограниченной ответственностью, орган государственного управления государственным предприятием) в течение 5 рабочих дней со дня получения скорректированного Плана обеспечивает представление его копии в уполномоченный орган.
5. В случае необходимости значительного изменения сумм исполнения по доходам и расходам Плана, Субъекты вправе внести на рассмотрение членам совета директоров акционерного общества (участникам товарищества с ограниченной ответственностью, органу государственного управления государственным предприятием) измененный проект Плана.
6. Председатель совета директоров акционерного общества (общее собрание участников товарищества с ограниченной ответственностью, органы государственного управления государственными предприятиями) обеспечивает представление в уполномоченный орган предложений по поступлению дивидендов (части чистого дохода) в объеме, предусмотренном государственным бюджетом на соответствующий финансовый год.
Глава 4. Контроль за исполнением Плана
7. Контроль за исполнением Плана осуществляет председатель совета директоров акционерного общества (общее собрание участников товарищества с ограниченной ответственностью, орган государственного управления государственным предприятием).
Глава 5. Методологическое и информационное
обеспечение при разработке проекта Плана
8. Методологическое руководство при разработке проекта Плана осуществляется уполномоченным органом.
9. В целях качественного рассмотрения проекта Плана и в зависимости от специфики деятельности Субъектов, члены совета директоров (участники общего собрания, органы государственного управления государственными предприятиями) вправе запрашивать в установленном порядке и рассматривать дополнительную информацию.
Приложение 1
к Правилам разработки и представления
планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству, и планов
хозяйственной деятельности
государственных предприятий, за
исключением национальных компаний и
подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра финансов Республики
Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Типовая структура
Планов финансово-хозяйственной деятельности
акционерных обществ (товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия)
которых принадлежат государству, и планов хозяйственной
деятельности государственных предприятий, за исключением
национальных компаний и подведомственных Национальному
Банку Республики Казахстан

1. Даму жағдайы мен болашағы туралы баяндама.
1.1. Кіріспе
миссия;
қысқаша құрылу тарихы;
ұйымдық құрылым (еншілес, тәуелді ұйымдар мен бірлесіп
бақыланатын заңды тұлғаларды ескере отырып);
орталық аппарат құрылымы;
таңдап алынған басқару үлгісінің негіздемесі.
1.2. *  Рынокты талдау (қызмет аясы)
бәсекелестер және ортақ рыноктағы үлес;
жағдайдың өзгеруіне байланысты болжамдар;
негізгі  тапсырыскерлер (тұтынушылар, тапсырыс берушілер). -------------------------------------------------------------
*  Табиғи монополия саласына жатқызылған қызметті жүзеге асыратын немесе рыноктағы басымдық  жағдайды алатын заңды тұлғалар толтырмайды.
1.3. Алдағы жоспарлы екі жыл үшін қаржы-шаруашылық қызметіне
талдау (алдағы жоспарлы 2 жыл үшін қаржы қызметінің қорытындылары,
бағалар (тарифтер), өндіріс көрсеткіштерінің өсу/төмендеу негіздемелерімен жоспарлы жыл үшін күтілетін нәтижелер).
1.4. Бірінші жоспарлы жылды бөле отырып орташа мерзімді кезеңге арналған жоспар.
1.4.1. Заттай және ақшалай түрде:
өзіндік құн құрылымын;
әлеуметтік мәселелерді;
қоршаған ортаны қорғау, еңбек қауіпсіздігінің техникасын  сақтау жөніндегі іс-шараларды көрсете отырып өнімдердің (жұмыстардың және қызметтердің) даму қарқыны.
1.4.2. Баға (тариф) саясаты және оның негіздемесі;
1.4.3. Қаржы нәтижелері және бюджетпен қарым-қатынастар (оның
ішінде салық түрлері мен төлемдер, акционерлік қоғамдар үшін - акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер, мемлекеттік кәсіпорындар үшін - аударымдар нормативтері бөлігінде бюджетке түсетін болжамды түсімдер);
1.4.4. Кадр саясаты.
2. Инвестициялық (инновациялық) бағдарлама.
2.1. Инвестициялық (инновациялық) саясат және оның негіздемесі.
2.2. Инвестициялық (инновациялық) бағдарлама (мақсаттарын, сомалары, қарыз (несиелік) қаражатты тарту шарттары, өткізу аймағы мен сандық көрсеткіштерін көрсете отырып әрбір инвестициялық (инновациялық) жобаның қысқаша сипаттамасы).
3. Маңызды даму көрсеткіштерінің болжамы.
3.1. 2-нысан орташа мерзімді кезеңге негізгі көрсеткіштер бойынша беріледі;
3.2. 3, 4, 5, 6-нысандар бойынша 1-жоспарлы жылға беріледі.
Қосымша:
Берілетін ақпарат көлеміне қойылатын талаптар:
Шрифт түрі: Arial;
Шрифт мөлшері: 14;
1.1. бөлімі 2 беттен аспауға тиіс;
1.2. бөлімі 2 беттен аспауға тиіс;
1.3. бөлімі 6 беттен аспауға тиіс;
1.4. бөлімі 7 беттен аспауға тиіс;
2.1. бөлімі 3 беттен аспауға тиіс;
2.2. бөлімі 4 беттен аспауға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің 2003 жылғы
23 қазандағы N 376 бұйрығымен
бекітілген Ұлттық компанияларға
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің ведомстволық
бағыныстыларына жатқызылғандарды
қоспағанда, акцияларының бақылау
пакеттері (қатысу үлестері)
мемлекетке тиесілі акционерлік
қоғамдардың (жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің)
қаржы-шаруашылық қызметтерінің
жоспарларын және мемлекеттік
кәсіпорындардың шаруашылық
қызметтерінің жоспарларын әзірлеу
және беру ережесіне N 2-қосымша
1-нысан
Базалық көрсеткіштер
_______  жағдай бойынша
___________________________________________________________________
N   |                Көрсеткіштің  атауы          |      Ақпарат
____|_____________________________________________|________________
1    Заңды тұлғаның толық атауы
2    ID-коды (бірегей сәйкестендіру коды)
3    Ұйымдық-құқықтық нысан
4    Толық почталық (заңды) мекен-жайы
5    Заңды тұлғаның бастапқы мемлекеттік тіркелген
күні
6    Заңды тұлғаның соңғы рет мемлекеттік қайта
тіркелген күні
7    Заңды тұлғаның бастапқы мемлекеттік тіркеу
нөмірі
8    Заңды тұлғаның соңғы мемлекеттік қайта тіркеу
нөмірі
9    СТН
10   Басқару органының (мемлекеттік орган немесе
заңды тұлға) атауы
11   Акциялар эмиссиясының бастапқы мемлекеттік
тіркелген күні *
12   Акциялар эмиссиясының соңғы мемлекеттік
тіркелген күні
13   Акциялар эмиссиясының бастапқы мемлекеттік
тіркеу нөмірі
14   Акциялар эмиссиясының соңғы мемлекеттік
тіркеу нөмірі
15   Акциялардың саны, барлығы
оның ішінде

1. Доклад о состоянии и перспективах развития.
1.1. Введение.
миссия;
краткая история создания;
организационная структура (с учетом дочерних, зависимых организаций и совместно-контролируемых юридических лиц);
структура центрального аппарата;
обоснование выбранной модели управления.
1.2. *Анализ рынка (сферы деятельности).
конкуренты и доля на общем рынке;
прогнозы по изменению ситуации;
основные клиенты (потребители, заказчики).
1.3. Анализ финансово-хозяйственной деятельности за 2 года, предшествующих планируемому (итоги финансовой деятельности за 2 года, предшествующих планируемому, цены (тарифы), ожидаемые результаты за планируемый год с обоснованием роста/падения производственных показателей).
1.4. План на среднесрочный период, с выделением первого планируемого года.
1.4.1 Динамика развития производства продукции (работ и услуг) в натуральном и денежном выражении с отражением:
структуры себестоимости;
социальных вопросов;
мероприятий по охране окружающей среды, соблюдению техники безопасности труда.
1.4.2 Ценовая (тарифная) политика и ее обоснование;
1.4.3 Финансовые результаты и взаимоотношения с бюджетом (в том числе прогнозируемые поступления в бюджет в разрезе видов налогов и платежей, дивиденды на государственные пакеты акций - для акционерных обществ, нормативы отчислений - для государственных предприятий);
1.4.4 Кадровая политика.
2. Инвестиционная (инновационная) программа.
2.1 Инвестиционная (инновационная) политика и ее обоснование.
2.2 Инвестиционная (инновационная) программа (краткое описание каждого инвестиционного (инновационного) проекта с указанием целей, источников, сумм, условий привлечения заемных (кредитных) средств, региона реализации и количественных показателей).
3. Прогноз важнейших показателей развития.
3.1 Форма 2 представляется по основным показателям на среднесрочный период;
3.2 Формы 3, 4, 5, 6 представляются на 1-ый планируемый год.
Дополнительно:
Требования к объему представляемой информации:
Тип шрифта: Arial;
Размер шрифта: 14;
Раздел 1.1. не более 2 страниц;
Раздел 1.2. не более 2 страниц;
Раздел 1.3. не более 6 страниц;
Раздел 1.4. не более 7 страниц;
Раздел 2.1. не более 3 страниц;
Раздел 2.2. не более 4 страниц.
____________________________
* Не заполняют юридические лица, осуществляющие деятельность, отнесенную к сфере естественной монополии или занимающие доминирующее положение на рынке.
Приложение 2
к Правилам разработки и представления
планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству, и планов
хозяйственной деятельности
государственных предприятий, за
исключением национальных компаний и
подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра финансов Республики
Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Базовые показатели
по состоянию на: _________
форма 1
-------------------------------------------------------------------
N   |          Наименование показателя           |   Информация
п/п |                                            |
-------------------------------------------------------------------
1    Полное наименование юридического лица
2    ID-код (универсальный идентификационный код)
3    Организационно-правовая форма
4    Полный почтовый (юридический) адрес
5    Дата первичной государственной регистрации
юридического лица
6    Дата последней государственной
перерегистрации юридического лица
7    Номер первичной государственной регистрации
юридического лица
8    Номер последней государственной
перерегистрации юридического лица
9    РНН
10   Наименование органа управления
(государственный орган или юридическое лицо)
11   Дата первичной государственной регистрации
эмиссии акций*
12   Дата последней государственной регистрации
эмиссии акций
13   Номер первичной государственной регистрации
эмиссии акций
14   Номер последней государственной регистрации
эмиссии акций
15   Количество акций, всего
в том числе

15.1 жай акциялар
15.2 артықшылығы бар акциялар
16   Бір акцияның атауы, теңге
17   Акциялардың мемлекеттік пакеті (дана)
18   Акциялардың соңғы эмиссиясын тіркеуші
жөніндегі деректер (тіркеушінің атауы,
мекен-жайы, лицензия нөмірі, байланыс телефоны)
19   ЖШС-тың жарғылық капиталындағы мемлекеттік
үлес, (%) **
20   Басшының лауазымы
21   Басшының тегі, аты-жөні
22   Жауапты орындаушының тегі, аты-жөні
23   Басшының телефоны (елді мекеннің коды)
24   Жауапты орындаушының телефоны
(елді мекеннің коды)
25   Электронды мекен-жайы (e-mail)
___________________________________________________________________
Басшы                                 қолы ***
Жауапты орындаушы                     қолы ***
*  11-18-тармақтарды тек АҚ толтырады
**  19-тармақты тек ЖШС толтырады
***   Қолдар мөрмен бекітіледі
Директорлар кеңесінің               Қазақстан Республикасы Қаржы
(қатысушылардың жалпы                  Министрінің 2003 жылғы
жиналысының,                        23 қазандағы N 376 бұйрығымен
мемлекеттік басқару                бекітілген Ұлттық компанияларға
органының бұйрығымен)                және Қазақстан Республикасы
___ жылғы "__ "________              Ұлттық Банкінің ведомстволық
N _____ шешімімен                  бағыныстыларына жатқызылғандарды
бекітілді                          қоспағанда, акцияларының бақылау
_________________________            пакеттері (қатысу үлестері)
(тегі, аты-жөні)               мемлекетке тиесілі акционерлік
қоғамдардың (жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің)
Директорлар кеңесінің төрағасы     қаржы-шаруашылық қызметтерінің
(мемлекеттік басқару органының        жоспарларын және шаруашылық
басшысы)                            жүргізу құқығындағы мемлекеттік
М.О.                             кәсіпорындардың шаруашылық
қызметтерінің жоспарларын
әзірлеу және бекіту ережесіне
3-қосымша
Негізгі қаржы көрсеткіштерінің болжамы
Заңды тұлғаның атауы:
2-нысан
___________________________________________________________________
N    |    Көрсеткіштің атауы  | Өлшем    | __ж.  | __ж.   |__ж.
|                        | бірлігі  |(өткен |(ағымды |(ағымды
|                        |          | жыл)  | жыл)   |жыл)____
|                        |          |________________|ж.(өткен
|                        |          | есеп  | бағалау|жылға),%
_____|________________________|__________|_______|________|________
А  |          Б             |    В     |   1   |    2   |     3=
|                        |          |       |        |(2/1*100)
_____|________________________|__________|_______|________|_________

15.1 простые акции
15.2 привилегированные акции
16   Номинал одной акции, тенге
17   Государственный пакет акций (штук)
18   Сведения о регистраторе последней эмиссии
акций (наименование регистратора, адрес,
номер лицензии, контактный телефон)
19   Государственная доля в уставном капитале
ТОО, (%) **
20   Должность руководителя
21   Ф.И.О. Руководителя
22   Ф.И.О. Ответственного исполнителя
23   Телефон руководителя (код населенного
пункта)
24   Телефон ответственного исполнителя
(код населенного пункта)
25   Электронный адрес (e-mail)
-------------------------------------------------------------------
Руководитель
подпись***
Ответственный исполнитель
подпись***
* пп. 11-18 заполняются только АО
** п. 19 заполняется только ТОО
*** Подписи скрепляются печатью
Приложение 3
к Правилам разработки и представления
планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству, и планов
хозяйственной деятельности
государственных предприятий, за
исключением национальных компаний и
подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра финансов Республики
Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Утвержден
решением совета директоров (общего
собрания участников, приказом
органа государственного управления)
от "___"________"_____года N ___
___________________________________
(Ф.И.О.)
Председатель совета директоров
(руководитель органа
государственного управления)
М.П.
Прогноз основных финансовых показателей
форма 2
Наименование юридического лица:
-------------------------------------------------------------------
N    |  Наименование показателей  |   Ед.   | ______ г. |______ г.
п/п  |                            |  изм.   |(предыдущий|(текущий
|                            |         |   год)    |  год)
|                            |         |-----------|----------
|                            |         |   отчет   | оценка
-------------------------------------------------------------------
А  |             Б              |    В    |     1     |    2
-------------------------------------------------------------------

1.    Қаржыландырудың барлық
көздерінің есебінен айн. мың. теңге
алымнан тыс активтерге
инвестиция - барлығы:
1.1     заемдық қаражат
есебінен                 "
1.1.1   оның ішінде,
мемлекеттік бюджет
қаражаты есебінен        "
1.2.    өз қаражаты есебінен     "
1.3.    құрылтайшылардың
салымдары есебінен       "
1.3.1.  оның ішінде,
мемлекеттік бюджет
қаражаты есебінен        "
2.      Кірістер, барлығы      мың. теңге
3.      Шығыстар, барлығы        "
4.      Негізгі қызметтің
кірісі, бөлімше
бойынша барлығы          "
5.      Сатылған дайын
өнімнің (тауарлардың,
жұмыстардың,
қызметтердің) өзіндік
құны, бөлімше бойынша
барлығы                  "
6.      Жалпы кіріс              "
7.      Кезеңнің шығыстары,
барлығы                  "
7.1.    жалпы және әкімшілік
шығыстар                 "
7.2.    дайын өнімді(тауарларды,
жұмыстарды, қызметтерді)
өткізуге байланысты
шығыстар                 "
7.3.    сыйақылар түріндегі
шығыстар                 "
8.      Салық салынатын табыс    "
9.      Корпоративтік табыс
салығы                   "
10.     Таза табыс (шығын)       "
11.     Дивидендтер, барлығы     "
11.1.   оның ішінде,
акциялардың
мемлекеттік пакетіне     "
12.     Пайдадан аударымдар
нормативтері *             %
12.1.   республикалық бюджетке   "
12.2.   резервтік капиталды
қалыптастыруға           "
12.3.   өндірісті дамытуға       "
12.4.   өзге де бағыттарға **      "
13.     Қызметтің  пайдалылығы
(стр.10/стр.3*100)      мың. теңге
14.     Негізгі қорлардың
және материалдық емес
активтердің
амортизациясының
шығыстары               "
15.     Қызметкерлерінің саны,
барлығы                  адам
16.     Әкімшілік басқарушылық
қызметкердің саны,
барлығы                 "
17.     Жалақы қоры             мың. теңге
18.     Қызметкерледің орташа
айлық жалақы            "
18.1.   оның ішінде, әкімшілік
басқарушылық
қызметкердің            теңге
19.     Өнімнің (жұмыстың,      бірлік
қызмет көрсетудің)      үшін
бірлігіне тарифтер      теңге
(бағалар)
19.1    бұрынғы кезеңге
тарифтердің
(бағалардың) өзгеруі    %
20.     Кредиторлық берешек     мың. теңге
21.     Дебиторлық берешек      "
_______________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_______________________________________________________________
N  | __ж.    |  __ж.   |  __ж.   |  __ж.        |   __ж.        |
|(жоспарлы|(жоспарлы|(жоспарлы|(жоспарлы 3   |(жоспарлы 3 жыл|
| 1 жыл)  |2 жыл)   |3 жыл)   | жыл)____ж.   |  ____ж.       |
|_________|_________|_________|(өткен жылға),|(ағымды жылға),|
| жоспар  | жоспар  | жоспар  |      %       |     %         |
___|_________|_________|_________|_____________ |_______________|
А |    4    |    5    |    6    |  7=(6/1*100) |  8=(6/2*100)  |
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
*  - мемлекеттік кәсіпорындарға
**  - ақпарат таратылып жазылуы тиіс
Директорлар кеңесінің               Қазақстан Республикасы Қаржы
(қатысушылардың жалпы                  Министрінің 2003 жылғы
жиналысының,                        23 қазандағы N 376 бұйрығымен
мемлекеттік басқару                бекітілген Ұлттық компанияларға
органының бұйрығымен)                және Қазақстан Республикасы
___ жылғы "__ "________              Ұлттық Банкінің ведомстволық
N _____ шешімімен                  бағыныстыларына жатқызылғандарды
бекітілді                          қоспағанда, акцияларының бақылау
_________________________            пакеттері (қатысу үлестері)
(тегі, аты-жөні)               мемлекетке тиесілі акционерлік
қоғамдардың (жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің)
Директорлар кеңесінің төрағасы     қаржы-шаруашылық қызметтерінің
(мемлекеттік басқару органының        жоспарларын және шаруашылық
басшысы)                            жүргізу құқығындағы мемлекеттік
М.О.                             кәсіпорындардың шаруашылық
қызметтерінің жоспарларын
әзірлеу және бекіту ережесіне
4-қосымша
Кірістер мен шығыстар жоспары
3-нысан
Заңды тұлғаның атауы:                                  мың. теңге
___________________________________________________________________
N    | Көрсеткіштің  |__ж.|__ ж. |    _____ ж.       |__ ж. |__ ж.
|    атауы      |(өт.|(ағым.| (жоспарлы жыл)    |(ағым.|(жос.
|               |кен |дағы  |___________________|дағы  |парлы
|               |жыл)| жыл) |1   |1   |9   |жыл | жыл) |жыл)
|               |    |      |тоқ.|жар.|ай  |    |__ ж. |___ ж.
|               |    |      |сан |ты  |    |    |(өт.  |(ағым.
|               |    |      |    |жыл.|    |    |кен   |дағы
|               |    |      |    |дық |    |    |жыл.  |жыл.
|               |    |      |    |    |    |    |ға), %|ға), %
|               |_______________________________|      |
|               |есеп|баға. |жос.|жос.|жос.|жос.|      |
|               |    |лау   |пар |пар |пар |пар |      |
___________________________________________________________________
А          Б          1    2     3    4    5    6   7=(2/1 8=(6/2
*100)  *100)
___________________________________________________________________
1   Дайын өнімді
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызметтерді)
сатудан алына.
тын кіріс
2   Сатылған дайын
өнімнің (тауар.
лардың, жұмыс.
тардың, қызмет.
тердің) өзіндік
құны
3   Жалпы кіріс
(1-бет-2-бет)
4   Кезеңнің шығыс.
тары,
оның ішінде

1.    Инвестиции во внеоборотные
активы за счет всех источ-
ников финансирования -
всего:                       тыс.тенге
1.1   за счет заемных средств          "
1.1.1 в т.ч. средств государствен-
ного бюджета                     "
1.2.  за счет собственных средств      "
1.3.  за счет вкладов учредителей      "
1.3.1 в т.ч. средств государствен-
ного бюджета                     "
2.    Доходы, всего                тыс.тенге
3.    Расходы, всего                   "
4.    Доход от основной деятель-
ности                            "
5.    Себестоимость реализованной
готовой продукции (товаров,
работ, услуг):                   "
6.    Валовый доход                    "
7.    Расходы периода, всего           "
7.1.  общие и административные
расходы                          "
7.2.  расходы по реализации
готовой продукции (товаров,
работ, услуг)                    "
7.3.  расходы в виде вознаграж-
дения                            "
8.    Налогооблагаемый доход           "
9.    Корпоративный подоходный
налог                            "
10.   Чистый доход (убыток)            "
11.   Дивиденды, всего                 "
11.1. в т. ч. на государственный
пакет акций                      "
12.   Нормативы распределения
чистого дохода*                  %
12.1. в государственный бюджет         "
12.2. на формирование резервного
капитала                         "
12.3. на развитие производства         "
12.4. на иные направления**            "
13.   Рентабельность деятельности
(стр.10/стр.3*100)               %
14.   Расходы на амортизацию
нематериальных активов и
износ основных средств           "
15.   Численность работников,
всего                           чел.
16.   Численность работников
административно-управлен-
ческого персонала, всего         "
17.   Фонд заработной платы        тыс.тенге
18.   Среднемесячная заработная
плата работников               тенге
18.1. в том числе работников
административно-управлен-
ческого персонала                "
19.   Тарифы (цены) на единицу     тенге за
продукции (работ, услуг)     единицу
19.1  изменение тарифов (цен) к
предыдущему периоду              %
20.   Кредиторская задолженность   тыс.тенге
21.   Дебиторская задолженность        "
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
-----------------------------------------------------------
_______ г. |____ г.|____ г.|____ г.|_______ г. |_______ г. |
(текущий   |(плани-|(плани-|(плани-|(планируе- |(планируе- |
год) в %   |руемый |руемый |руемый |мый 3 год) |мый 3 год) |
к _____ г. |1 год) |2 год) |3 год) |в % к ___г.|в % к ___г.|
(предыдущий|-------|-------|-------|(предыду-  |(текущий   |
год)      | план  | план  | план  |щий год)   |год)       |
-----------------------------------------------------------|
3=(2/1*100)|   4   |   5   |   6   |7=(6/1*100)|8=(6/2*100)|
-----------------------------------------------------------
* - для государственных предприятий
**- информация подлежит расшифровке
Приложение 4
к Правилам разработки и представления
планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству, и планов
хозяйственной деятельности
государственных предприятий, за
исключением национальных компаний и
подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра финансов Республики
Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Утвержден
решением совета директоров (общего
собрания участников, приказом
органа государственного управления)
от "___"________"_____года N ___
___________________________________
(Ф.И.О.)
Председатель совета директоров
(руководитель органа
государственного управления)
М.П.
План доходов и расходов
форма 3
Наименование юридического лица:
тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------
N    |       Наименование показателей       | ______ г. |______ г.
п/п  |                                      |(предыдущий|(текущий
|                                      |   год)    |  год)
|                                      |-----------|----------
|                                      |   отчет   | оценка
-------------------------------------------------------------------
А  |                   Б                  |     1     |    2
-------------------------------------------------------------------
1.    Доход от реализации готовой продукции
(товаров, работ, услуг), всего
1.1   в том числе за счет средств государст-
венного бюджета
2     Себестоимость реализованной готовой
продукции (товаров, работ, услуг),
всего
2.1   в том числе за счет средств
государственного бюджета
3     Валовой доход (стр.1-стр.2)
4     Расходы периода, всего
в том числе за счет средств государст-
венного бюджета

4.1   жалпы және
әкімшілік шығыстар
4.2   Дайын өнімді
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызметтерді)
өткізуге байланыс.
ты шығыстар
4.3   сыйақылар түріндегі
шығыстар
5     Негізгі қызметтен
алынатын кіріс
(шығын) (3-бет-
4 бет)
6     Негізгі емес
қызметтен алынатын
кіріс (шығын)
7     Салық салуға дейінгі
кәдімгі қызметтен
алынатын кіріс
(шығын) (5-бет
+6-бет)
8     Корпоративтік табыс
салығы
9     Салық салынғаннан
кейінгі кәдімгі
қызметтен алынатын
кіріс (шығын)
(7-бет-8-бет)
10    Төтенше жағдайларға
және тоқтатылған
операцияларға
байланысты кіріс
(шығын)
11    Таза табыс (шығын)
(9-бет+(-)10-бет)
___________________________________________________________________
Директорлар кеңесінің               Қазақстан Республикасы Қаржы
(қатысушылардың жалпы                  Министрінің 2003 жылғы
жиналысының,                        23 қазандағы N 376 бұйрығымен
мемлекеттік басқару                бекітілген Ұлттық компанияларға
органының бұйрығымен)                және Қазақстан Республикасы
___ жылғы "__ "________              Ұлттық Банкінің ведомстволық
N _____ шешімімен                  бағыныстыларына жатқызылғандарды
бекітілді                          қоспағанда, акцияларының бақылау
_________________________            пакеттері (қатысу үлестері)
(тегі, аты-жөні)               мемлекетке тиесілі акционерлік
қоғамдардың (жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің)
Директорлар кеңесінің төрағасы     қаржы-шаруашылық қызметтерінің
(мемлекеттік басқару органының        жоспарларын және шаруашылық
басшысы)                            жүргізу құқығындағы мемлекеттік
М.О.                             кәсіпорындардың шаруашылық
қызметтерінің жоспарларын
әзірлеу және бекіту ережесіне
5-қосымша
Ақша қозғалысының жоспары
4-нысан
Заңды тұлғаның атауы:                                  мың. теңге
___________________________________________________________________
N    | Көрсеткіштің  |__ж.|__ ж. |    _____ ж.       |__ ж. |__ ж.
|    атауы      |(өт.|(ағым.| (жоспарлы жыл)    |(ағым.|(жос.
|               |кен |дағы  |___________________|дағы  |парлы
|               |жыл)| жыл) |1   |1   |9   |жыл | жыл) |жыл)
|               |    |      |тоқ.|жар.|ай  |    |__ ж. |___ ж.
|               |    |      |сан |ты  |    |    |(өт.  |(ағым.
|               |    |      |    |жыл.|    |    |кен   |дағы
|               |    |      |    |дық |    |    |жыл.  |жыл.
|               |    |      |    |    |    |    |ға), %|ға), %
|               |_______________________________|      |
|               |есеп|баға. |жос.|жос.|жос.|жос.|      |
|               |    |лау   |пар |пар |пар |пар |      |
___________________________________________________________________
А          Б          1    2     3    4    5    6   7=(2/1 8=(6/2
*100)  *100)
___________________________________________________________________
I.    Операциялық
қызметтен
болатын ақшаның
қозғалысы

4.1   общие и административные расходы,
всего
4.1.1 в том числе за счет средств государст-
венного бюджета
4.2   расходы по реализации готовой
продукции (товаров, работ, услуг),
всего
4.2.1 в том числе за счет средств государст-
венного бюджета
4.3   расходы в виде вознаграждения, всего
4.3.1 в том числе за счет средств государст-
венного бюджета
5     Доход (убыток) от основной деятель-
ности (стр.3 - стр.4)
6     Доход (убыток) от неосновной
деятельности
7     Доход (убыток) от обычной деятельности
до налогообложения (стр.5 +(-) стр.6)
8     Корпоративный подоходный налог
9     Доход (убыток) от обычной деятельности
после налогообложения (стр.7 - стр. 8)
10    Доходы (убытки) от чрезвычайных
ситуаций и прекращенных операций
11    Чистый доход (убыток) (стр. 9 +(-)
стр. 10)
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------------------
_______ г. (планируемый год) |_________ г. |_______ г. |
-----------------------------|(текущий год)|(планируе- |
1 квар-|1 полу-|9 меся-|год  |в % к ____ г.|мый год)   |
тал    |годие  |цев    |     |(предыдущий  |в % к ___г.|
-------|-------|-------|-----|год)         |(текущий   |
план  | план  | план  |план |             |год)       |
-------------------------------------------------------|
3   |   4   |   5   |  6  | 7=(2/1*100) |8=(6/2*100)|
--------------------------------------------------------
Приложение 5
к Правилам разработки и представления
планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству, и планов
хозяйственной деятельности
государственных предприятий, за
исключением национальных компаний и
подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра финансов Республики
Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Утвержден
решением совета директоров (общего
собрания участников, приказом
органа государственного управления)
от "___"________"_____года N ___
___________________________________
(Ф.И.О.)
Председатель совета директоров
(руководитель органа
государственного управления)
М.П.
План движения денег
форма 4
Наименование юридического лица:
тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------
N    |       Наименование показателей       | ______ г. |______ г.
п/п  |                                      |(предыдущий|(текущий
|                                      |   год)    |  год)
|                                      |-----------|----------
|                                      |   отчет   | оценка
-------------------------------------------------------------------
А  |                   Б                  |     1     |    2
-------------------------------------------------------------------
I.    Движение денег от операционной
деятельности

1.    Ақшаның түсуі
1.1   өнімді
(жұмыстарды,
қызметтерді)
сатудан
алынатын кіріс
1.2   алынған аванстар
1.3   сыйақылар
1.4   дивидендтер
1.5   роялти
1.6   өзге де түсімдер
2.    Ақшаның шығуы
2.1   берушілер мен
мердігерлердің
шоттары бойынша
2.2   берілген
аванстар
2.3   жалақы бойынша
2.4   жинақтаушы
зейнетақы қоры
2.5   салықтар
бойынша
2.6   сыйақыларды
төлеу
2.7   өзге де
төлемдер
3.    Операциялық
қызметтің
нәтижесінде
ақшалай
қаражаттың
көбеюі (+)/
азаюы (-)
II.   Инвестициялық
қызметтен
болатын
ақшалай
қаражаттың
қозғалысы
1.    Ақшаның түсуі
1.1   материалдық
емес активтерді
сатудан
алынатын кіріс
1.2   негізгі
қаражатты
сатудан
алынатын кіріс
1.3   басқа ұзақ
мерзімді
активтерді
сатудан
алынатын кіріс
1.4   инвестицияларды,
қаржылық
инвестицияларды
сатудан
алынатын кіріс
1.5   басқа заңды
тұлғалар берген
несиелерді
алудан кіріс
1.6   өзге де түсімдер
2.    Ақшаның шығуы
2.1   материалдық емес
активтерді
сатып алу
2.2   негізгі
қаражатты
сатып алу
2.3   басқа ұзақ
мерзімді
активтерді
сатып алу
2.4   инвестицияларды,
қаржылық
инвестицияларды
сатып алу
2.5   басқа заңды
тұлғаларға
қарыздарды ұсыну
2.6   өзге де төлемдер
3.    Инвестициялық
қызметтің
нәтижесінде
ақшаның
көбеюі (+)/
азаюы (-)
III.  Қаржылық
қызметтен
болатын ақшаның
қозғалысы
1.    Ақшаның түсуі
1.1   акциялар мен
басқа бағалы
қағаздар
шығарудан
алынатын
1.2   банктік
қарыздар алу
1.3   өзге де түсімдер
2.    Ақшаның шығуы
2.1   банктік
қарыздарды өтеу
2.2   меншікті
акцияларды
сатып алу
2.3   дивидендтер
төлеу
2.4   өзге де төлемдер
3.    Қаржылық
қызметтің
нәтижесінде
ақшаның
көбеюі (+)/
азаюы (-)
Барлығы: Ақшаның
өсуі (+)/ азаюы (-)
Есепті кезеңнің
басындағы ақша
Есепті кезеңнің
соңындағы ақша
___________________________________________________________________
Директорлар кеңесінің               Қазақстан Республикасы Қаржы
(қатысушылардың жалпы                  Министрінің 2003 жылғы
жиналысының,                        23 қазандағы N 376 бұйрығымен
мемлекеттік басқару                бекітілген Ұлттық компанияларға
органының бұйрығымен)                және Қазақстан Республикасы
___ жылғы "__ "________              Ұлттық Банкінің ведомстволық
N _____ шешімімен                  бағыныстыларына жатқызылғандарды
бекітілді                          қоспағанда, акцияларының бақылау
_________________________            пакеттері (қатысу үлестері)
(тегі, аты-жөні)               мемлекетке тиесілі акционерлік
қоғамдардың (жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің)
Директорлар кеңесінің төрағасы     қаржы-шаруашылық қызметтерінің
(мемлекеттік басқару органының        жоспарларын және шаруашылық
басшысы)                            жүргізу құқығындағы мемлекеттік
М.О.                             кәсіпорындардың шаруашылық
қызметтерінің жоспарларын
әзірлеу және бекіту ережесіне
6-қосымша
Кезең шығыстарының жоспары
5-нысан
Заңды тұлғаның атауы:                                  мың. теңге
___________________________________________________________________
N    | Көрсеткіштің  |__ж.|__ ж. |    _____ ж.       |__ ж. |__ ж.
|    атауы      |(өт.|(ағым.| (жоспарлы жыл)    |(ағым.|(жос.
|               |кен |дағы  |___________________|дағы  |парлы
|               |жыл)| жыл) |1   |1   |9   |жыл | жыл) |жыл)
|               |    |      |тоқ.|жар.|ай  |    |__ ж. |___ ж.
|               |    |      |сан |ты  |    |    |(өт.  |(ағым.
|               |    |      |    |жыл.|    |    |кен   |дағы
|               |    |      |    |дық |    |    |жыл.  |жыл.
|               |    |      |    |    |    |    |ға), %|ға), %
|               |_______________________________|      |
|               |есеп|баға. |жос.|жос.|жос.|жос.|      |
|               |    |лау   |пар |пар |пар |пар |      |
___________________________________________________________________
А          Б          1    2     3    4    5    6   7=(2/1 8=(6/2
*100)  *100)
___________________________________________________________________
Кезең шығыстары,
барлығы
1     Жалпы және
әкімшілік
шығыстар,
барлығы

1.    Поступление денег
1.1   доход от реализации готовой продукции
(товаров, работ, услуг)
1.2   авансы полученные
1.3   вознаграждения
1.4   дивиденды
1.5   роялти
1.6   прочие поступления
2.    Выбытие денег
2.1   по счетам поставщиков и подрядчиков
2.2   авансы выданные
2.3   по заработной плате
2.4   в накопительные пенсионные фонды
2.5   по налогам
2.6   выплата вознаграждений
2.7   прочие выплаты
3.    Увеличение (+) / уменьшение (-) денег
в результате операционной деятельности
II.   Движение денег от инвестиционной
деятельности
1.    Поступление денег
1.1   доход от выбытия нематериальных
активов
1.2   доход от выбытия основных средств
1.3   доход от выбытия других долгосрочных
активов
1.4   доход от выбытия инвестиций,
финансовых инвестиций
1.5   доход от получения займов, предостав-
ленных другим юридическим лицам
1.6   прочие поступления
2.    Выбытие денег
2.1   приобретение нематериальных активов
2.2   приобретение основных средств
2.3   приобретение других долгосрочных
активов
2.4   приобретение инвестиций, финансовых
инвестиций
2.5   предоставление займов другим
юридическим лицам
2.6   прочие выплаты
3.    Увеличение (+) / уменьшение (-) денег
в результате инвестиционной
деятельности
III.  Движение денег от финансовой
деятельности
1.    Поступление денег
1.1   от выпуска акций и других ценных бумаг
1.2   получение банковских займов
1.3   прочие поступления
2.    Выбытие денег
2.1   погашение банковских займов
2.2   приобретение собственных акций
2.3   выплата дивидендов
2.4   прочие выплаты
3.    Увеличение (+) / уменьшение (-) денег
в результате финансовой деятельности
ИТОГО: Увеличение (+) / уменьшение
(-) денег
Деньги на начало периода
Деньги на конец периода
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------------------
_______ г. (планируемый год) |_________ г. |_______ г. |
-----------------------------|(текущий год)|(планируе- |
1 квар-|1 полу-|9 меся-|год  |в % к ____ г.|мый год)   |
тал    |годие  |цев    |     |(предыдущий  |в % к ___г.|
-------|-------|-------|-----|год)         |(текущий   |
план  | план  | план  |план |             |год)       |
-------------------------------------------------------|
3   |   4   |   5   |  6  | 7=(2/1*100) |8=(6/2*100)|
--------------------------------------------------------
Приложение 6
к Правилам разработки и представления
планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству, и планов
хозяйственной деятельности
государственных предприятий, за
исключением национальных компаний и
подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра финансов Республики
Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Утвержден
решением совета директоров (общего
собрания участников, приказом
органа государственного управления)
от "___"________"_____года N ___
___________________________________
(Ф.И.О.)
Председатель совета директоров
(руководитель органа
государственного управления)
М.П.
План расходов периода
форма 5
Наименование юридического лица:
тыс.тенге
-------------------------------------------------------------------
N    |       Наименование показателей       | ______ г. |______ г.
п/п  |                                      |(предыдущий|(текущий
|                                      |   год)    |  год)
|                                      |-----------|----------
|                                      |   отчет   | оценка
-------------------------------------------------------------------
А  |                   Б                  |     1     |    2
-------------------------------------------------------------------
Расходы периода, всего
1     Общие и административные расходы,
всего

1.1   Материалдар
1.2   Жұмысшылардың
еңбек ақысы
1.3   Еңбекақыдан
бөлінетін
аударымдар
1.4   Негізгі
қорлардың және
материалдық емес
активтердің
амортизациясының
тозуы
1.5   Негізгі қорлар
мен материалдық
емес активтерге
қызмет көрсету
және жөндеу
1.6   Коммуналдық
шығыстары
1.7   Іссапар
шығыстары,
барлығы
1.7.1 белгіленген
нормалардың
шеңберінде
1.7.2 нормалардан тыс
1.8   Өкілдік шығыстар
1.9   Қызметкерлердің
біліктілігін
арттыру
шығыстары
1.10  Директорлар
кеңесін ұстауға
арналған
шығыстар
1.11  Салық бойынша
шығыстар
1.12  Кеңсе және
баспахана
шығыстары
1.13  Байланыс
қызметтері
1.14  Күзет шығыстары
1.15  Консультациялық
(аудиторлық)
және ақпараттық
қызметтер
1.16  Банк қызметтері
1.17  Сақтандыруға
арналған
шығыстар
1.18  Сот шығындары
1.19  Шарттардың
талаптарын
бұзғаны үшін
айыппұлдар,
өсімақылар мен
тұрақсыздық
төлемдер
1.20  Табысты
жасырғаны
(төмендеткені)
үшін айыпұлдар
мен өсімақылар
1.21  ТМҚ-ды ұрлау,
нормативтен тыс
шығындар, бүлінуі,
ұрлануына
байланысты
шығындар
1.22  Аренда шығыстары
1.23  Әлеуметтік салаға
арналған шығыстар
1.24  Күдікті борыштар
жөніндегі
резервтерді құру
бойынша шығыстар
1.25  Мерекелік, мәдени
және спорттық
іс-шараларды
өткізуге арналған
1.26  Қайырымдылық көмек
1.27  Өзге де шығыстар
2       Дайын өнімді
(тауарларды,
жұмыстарды,
қызметтерді)
өткізуге
байланысты
шығыстар, барлығы
2.1   Материалдар
2.2   Жұмысшылардың
еңбек ақысы
2.3   Еңбек
жалақыларынан
аударымдар
2.4   Негізгі қорлардың
және материалдық
емес активтердің
амортизациясының
тозуы
2.5   Негізгі қорлар
мен материалдық
емес активтерді
жөндеу және
қызмет көрсету
2.6   Коммуналдық
шығыстары
2.7   Іссапар
шығыстары,
барлығы
2.7.1 белгіленген
нормалардың
шеңберінде
2.7.2 нормалардан тыс
2.8   Тиеу, тасымалдау
және сақтау
бойынша шығыстар
2.9   Маркетингтік
және жарнамаға
арналған шығыстар
2.10  Аренда шығыстары
2.11  Әлеуметтік салаға
арналған шығыстар
2.12  Өзге де шығыстар
3     Сыйақылар
түріндегі
шығыстар, барлығы
3.1   Банктердің
қарыздары бойынша
сыйақыларға
(пайыздарға)
байланысты
шығыстар
3.2   Жеткізушілердің
қарыздары бойынша
сыйақыларға
(пайыздарға)
байланысты шығыстар
3.3   Арендаға байланысты
сыйақылар
(пайыздарға)
бойынша шығыстар
3.4   Өзге де шығыстар
___________________________________________________________________
Директорлар кеңесінің               Қазақстан Республикасы Қаржы
(қатысушылардың жалпы                  Министрінің 2003 жылғы
жиналысының,                        23 қазандағы N 376 бұйрығымен
мемлекеттік басқару                бекітілген Ұлттық компанияларға
органының бұйрығымен)                және Қазақстан Республикасы
___ жылғы "__ "________              Ұлттық Банкінің ведомстволық
N _____ шешімімен                  бағыныстыларына жатқызылғандарды
бекітілді                          қоспағанда, акцияларының бақылау
_________________________            пакеттері (қатысу үлестері)
(тегі, аты-жөні)               мемлекетке тиесілі акционерлік
қоғамдардың (жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің)
Директорлар кеңесінің төрағасы     қаржы-шаруашылық қызметтерінің
(мемлекеттік басқару органының        жоспарларын және шаруашылық
басшысы)                            жүргізу құқығындағы мемлекеттік
М.О.                             кәсіпорындардың шаруашылық
қызметтерінің жоспарларын
әзірлеу және бекіту ережесіне
7-қосымша
Инвестициялық (инновациялық) бағдарлама
6-нысан
Заңды тұлғаның атауы:                                  мың. теңге
___________________________________________________________________
N | Инвестициялық| Жо. |Пай. |Өте.|            Жоба құны
|(инновациялық)|баны |дала.|лім.|________________________________
| жобаларының  |иге. |нуға |ді. |сме.|       оның ішінде:
|    атауы     |ру.  |ен.  |лік,|та. |___________________________
|              |дің  |гізу.|ай  |лық | ______ | _______ | ______
|              |бас. |дің  |    |құны|  жыл   |   жылы  | жылдары
|              |тал. |жос. |    |бо. | (жос.  |(жоспарлы|(келесі
|              |ған  |парлы|    |йын.| парлы  |кезеңде) |кезең.
|              |күні |күні |    |ша  |кезең.  |кезеңде  |дерде)
|              |     |     |    |бар.|  нің)  |игерілуі |игерілуі
|              |     |     |    |лығы|басында |  тиіс   |тиіс
|              |     |     |    |    |игерілді|         |
___________________________________________________________________

1.1   Материалы
1.2   Оплата труда работников
1.3   Отчисления от оплаты труда
1.4   Износ основных средств и амортизация
нематериальных активов
1.5   Обслуживание и ремонт основных средств
и нематериальных активов
1.6   Коммунальные расходы
1.7   Командировочные расходы, всего
1.7.1 в пределах установленных норм
1.7.2 сверх норм
1.8   Представительские расходы
1.9   Расходы на повышение квалификации
работников
1.10  Расходы на содержание Совета
директоров
1.11  Расходы по налогам
1.12  Канцелярские и типографские работы
1.13  Услуги связи
1.14  Расходы на охрану
1.15  Консультационные (аудиторские) и
информационные услуги
1.16  Банковские услуги
1.17  Расходы на страхование
1.18  Судебные издержки
1.19  Штрафы, пени и неустойки за нарушение
условий договора
1.20  Штрафы и пени за сокрытие (занижение)
дохода
1.21  Убытки от хищений, сверхнормативные
потери, порча, недостача ТМЗ
1.22  Расходы по аренде
1.23  Расходы на социальную сферу
1.24  Расходы по созданию резервов по
сомнительным требованиям
1.25  На проведение праздничных,
культурно-массовых и спортивных
мероприятий
1.26  Благотворительная помощь
1.27  Прочие расходы
2     Расходы по реализации готовой
продукции (товаров, работ, услуг),
всего
2.1   Материалы
2.2   Оплата труда работников
2.3   Отчисления от оплаты труда
2.4   Износ основных средств и амортизация
нематериальных активов
2.5   Ремонт и обслуживание основных
средств и нематериальных активов
2.6   Коммунальные расходы
2.7   Командировочные расходы, всего
2.7.1 в пределах установленных норм
2.7.2 сверх норм
2.8   Расходы по погрузке, транспортировке
и хранению
2.9   Расходы на рекламу и маркетинг
2.10  Расходы по аренде
2.11  Расходы на социальную сферу
2.12  Прочие расходы
3     Расходы в виде вознаграждения, всего
3.1   Расходы по вознаграждению по займам
банков
3.2   Расходы по вознаграждению по займам
поставщиков
3.3   Расходы по вознаграждению по аренде
3.4   Прочие расходы
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
--------------------------------------------------------
_______ г. (планируемый год) |_________ г. |_______ г. |
-----------------------------|(текущий год)|(планируе- |
1 квар-|1 полу-|9 меся-|год  |в % к ____ г.|мый год)   |
тал    |годие  |цев    |     |(предыдущий  |в % к ___г.|
-------|-------|-------|-----|год)         |(текущий   |
план  | план  | план  |план |             |год)       |
-------------------------------------------------------|
3   |   4   |   5   |  6  | 7=(2/1*100) |8=(6/2*100)|
--------------------------------------------------------
Приложение 7
к Правилам разработки и представления
планов финансово-хозяйственной
деятельности акционерных обществ
(товариществ с ограниченной
ответственностью), контрольные пакеты
акций (доли участия) которых
принадлежат государству, и планов
хозяйственной деятельности
государственных предприятий, за
исключением национальных компаний и
подведомственных Национальному Банку
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра финансов Республики
Казахстан
от 23 октября 2003 года N 376
Утвержден
решением совета директоров (общего
собрания участников, приказом
органа государственного управления)
от "___"________"_____года N ___
___________________________________
(Ф.И.О.)
Председатель совета директоров
(руководитель органа
государственного управления)
М.П.
Инвестиционная (инновационная) программа
форма 6
Наименование юридического лица:
тыс.тенге
--------------------------------------------------------------------
N  |Наимено-|Дата  |Плани-|Окупае-|       Стоимость проекта
п/п|вание   |начала|руемая|мость, |---------------------------------
|инвести-|освое-|дата  |месяц  |всего|      в том числе:
|ционных |ния   |ввода |       |по   |---------------------------
|(иннова-|проек-|в экс-|       |смет-|освоено|предстоит|предстоит
|ционных)|та    |плуа- |       |ной  |на на- |к освое- |к освое-
|проектов|      |тацию |       |стои-|чало   |нию в    |нию в
|        |      |      |       |мости|__ года|____ году|____ году
|        |      |      |       |     |(плани-|(плани-  |(следую-
|        |      |      |       |     |руемого|руемом   |щих пе-
|        |      |      |       |     |перио- |периоде) |риодах)
|        |      |      |       |     |да)    |         |
-------------------------------------------------------------------