Ветеринарлық-санитарлық Ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2003 жылғы 18 шілдедегі № 173 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2003 жылғы 4 тамызда № 2404 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2009 жылғы 5 қарашадағы № 209 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 05.11.2009 № 209 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңы 6-бабының 1-тармағы 8-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi № 339 "Ветеринария туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы № 155 "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң 310 бабы3 бабы 2-тармағына сәйкес және әзiрленген ереженi ескере отырып Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. Ветеринарлық-санитарлық Ережесi бекiтiлсiн (қосымша).
Он бесiншi сессия
төрағасы
Аудандық мәслихат
хатшысы
Қарабалық аудандық мәслихаты
екiншi шақырылған он бесiншi
сессиясының
2003 жылғы 18 шiлдедегi
№ 173 шешiмiмен бекiтiлдi
Ветеринарлық-санитарлық
ЕРЕЖЕСI
1. Ауылшаруашылық мал иелерi мерзiмiнде өткiр инфекциялық ауруларды алдын-алуға байланысты, барлық ветеринарлық-санитарлық iс-шараларды өткiзуге мiндеттi.
2. Өлген малды уақытында иесiмен мал зиратына шығарылады, ол туралы дереу ветеринарлық жұмыскерлерiне (инспектор) хабарланады.
3. Инфекциялық малды, сондай-ақ ветеринарлық өңдеуден өткiзбеген малды бағуға тыйым салынады.
4. Қоғамдық табында жеке иелерiне жататын бiр жастан үлкен өгiздi бағуға тыйым салынады. Жеке табын ұйымдарымен немесе иенiң үнемi бақылауымен өгiздi бағуға рұқсат етiледi.
5. Өткiр инфекциялық аурулар кезiнде ауылшаруашылық мал иелерi карантиннiң талаптарын сақтауға мiндеттi. Ұдайы өндiрiс, айдауда, малды тасуда, сондай-ақ нарықта ауылшаруашылық өнiмдерiн сатуда, дайындауда, сақтауда және тасуда санитарлық-ветеринарлық талаптарды сақтау.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы № 155 ҚРЗ "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң 310 бабына сәйкес азаматтарға немесе лауазымды тұлғаларға осы Ереженi бұзғаны үшiн ескерту немесе айыппұл салуға әкелiп соғады.

Об утверждении ветеринарно-санитарных правил
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 18 июля 2003 года № 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 августа 2003 года № 2404. Утратило силу - Решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 5 ноября 2009 года № 209
Сноска. Утратило силу - Решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 05.11.2009 № 209.
В соответствии с подпунктом 8 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148, Законом Республики Казахстан "О Ветеринарии" от 10 июля 2002 года № 339, пунктом 2 статьи 3статьи 310 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года № 155 и с учетом разработанных правил Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ветеринарно-санитарные правила (приложение).
Председатель
пятнадцатой сессии
Секретарь
районного маслихата
Утверждены
решением пятнадцатой сессии
второго созыва Карабалыкского
районного маслихата
от 18 июля 2003 года
№ 173
Ветеринарно-санитарные правила
1. Владельцы сельскохозяйственных животных обязаны в срок проводить все ветеринарно-санитарные мероприятия, связанные с предупреждением острых инфекционных заболеваний.
2. Павшие животные своевременно вывозятся владельцем на скотомогильник, о чем немедленно ставится в известность ветеринарный работник (инспектор).
3. Пастьба инфекционных животных, а также не прошедших ветеринарную обработку, запрещена.
4. Запрещается выпас не кострированных бычков старше одного года принадлежащих индивидуальным владельцам в общественном гурте. Выпас не кострированных бычков разрешается с организацией отдельного гурта или под постоянным контролем владельца.
5. Владельцы сельскохозяйственных животных обязаны соблюдать требования карантина при острых инфекционных заболеваниях. Соблюдать санитарно-ветеринарные требования при воспроизводстве, перегоне, перевозке, а также правилах торговли сельскохозяйственной продукцией на рынках при заготовках, хранении и транспортировке. Нарушение настоящих правил влечет предупреждение или штраф на граждан или должностных лиц согласно статьи 310 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года № 155 ЗРК.