Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын шет елдік азаматтарды есептік тіркеу туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 15 қыркүйектегі N 4/530 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 29 қыркүйекте N 553 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 9 маусымдағы № 2/345 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 9 маусымдағы № 2/345 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 шілдедегі, миссионерлік қызметті жүзеге асыратын шет елдік азаматтарды есептік тіркеуді жүргізу көрсетілген "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 136 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 702 қаулысын орындау үшін Алматы қалалық Әкімшілігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ
1. "Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын шет елдік азаматтарды есептік тіркеу туралы Тәртіп" бекітілсін. (N 1 қосымша)
Ескерту: 1 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004.06.28 N 3/513 қаулысымен.
2. Миссионерлік қызметпен айналысуға арналған "Рұқсаттың" бірыңғай үлгісі бекітілсін. (N 2 қосымша)
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкімінің орынбасары А.Қ Бижановқа жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі
Әкімшілік хатшысы
Алматы қалалық Әкімшілігінің
2003 жылғы 15 қыркүйектегі
N 4/530 қаулысына
N 1 қосымша <*>
Ескерту: 1 қосымша өзгерді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004.06.28 N 3/513 қаулысымен.
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын
шет елдік азаматтарды есептік тіркеудің
тәртібі туралы
ТӘРТІП
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Қазақстан Pеспубликасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 шілдедегі "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы N 136 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" N 702 қаулысын жүзеге асыру мақсатында әзірленді.
2. Миссионерлік қызметті жүзеге асыру үшін заңда көрсетілген тәртіпке сәйкес Қазақстан Республикасына келген барлық шет елдік азаматтар есептік тіркелуге жатады.
3. Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын шет елдік азаматтарды есептік тіркеуді Алматы қаласындағы аудандық әкімшіліктер діни бірлестіктің заңды тұлғасының мекен-жайы бойынша жүзеге асырады.
2. Есептік тіркеудің тәртібі
1. Шет елдік азаматтар миссионерлік қызметті жүзеге асыру үшін аудандық әкімшіліктің аппаратына келесі құжаттарды тапсырады:
1) діни уағыз құралдары және миссионерлік қызметінің мерзімі көрсетілген өтініші;
2) миссионерлік қызметті жүзеге асыру құқығын ұсынып, діни ұйымға берілген сенімхаттың немесе басқа да құжаттың көшірмесі;
3) миссионер өкілі болып табылатын діни ұйымының өз елінің заңнамасына сәйкес ресми тіркелгенін растайтын, тіркеу туралы куәлігінің немесе басқа да құжатының көшірмесі;

Об учетной регистрации иностранных граждан, осуществляющих миссионерскую деятельность
Постановление Акимата города Алматы N 4/530 от 15 сентября 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 29 сентября 2003 года за N 553. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 9 июня 2011 года № 2/345
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 09.06.2011 № 2/345.
Сноска. Согласно постановлению Акимата города Алматы от 28 июня 2004 года N 3/513, по всему тексту слово "Положение" заменить словом "Правила".
Во исполнение  постановления  Правительства Республики Казахстан N 702 от 17 июля 2003 года "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136", предусматривающего введение учетной регистрации иностранных граждан, осуществляющих миссионерскую деятельность, Акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить "Правила об учетной регистрации иностранных граждан, осуществляющих миссионерскую деятельность" (приложение 1).
2. Утвердить единую форму "Разрешения" на занятие миссионерской деятельностью (приложение 2).
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя Акима города Алматы Бижанова А.Х.
Аким города Алматы                       В.Храпунов
Секретарь акимата                        К.Тажиева
Приложение 1
к постановлению акимата г. Алматы
N 4/530 от 15 сентября 2003 г.
Правила
о порядке учетной регистрации иностранных граждан,
осуществляющих миссионерскую деятельность
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан N 702 от 17 июля 2003 года "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 136".
2. Учетной регистрации подлежат все иностранные граждане, прибывшие в Республику Казахстан в установленном законом порядке для осуществления миссионерской деятельности.
3. Учетная регистрация иностранных граждан, осуществляющих миссионерскую деятельность, производится Акимом района города Алматы по месту нахождения адреса юридического лица религиозного объединения.
2.  Порядок учетной регистрации
1. Для осуществления миссионерской деятельности иностранные граждане представляют в аппарат Акима соответствующего района следующие документы:
1) заявление с указанием вероисповедной принадлежности и срока миссионерской деятельности;
2) копию доверенности или иного документа, выданного религиозной организацией на право осуществления миссионерской деятельности;
3) копию свидетельства о регистрации или иного документа, удостоверяющего, что религиозная организация, которую представляет миссионер, является официально зарегистрированной в соответствии с законодательством своей страны;

4) Қазақстан Республикасында тіркелген діни ұйымды шақыру құжаты;
5) миссионерлік қызметке арналған әдебиет, дыбыстық, бейнелік материалдар және (немесе) басқа да діни ұйымды шақыру құжаты;
2. Өтініш иесі аталған құжаттарды көрсетерде белгіленген тәртіпке сәйкес тіркелген құжатты ұсынады.
3. Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын шет елдік азаматтарды есептік тіркеу құжаттар берілген соң жеті тәуліктен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
4. Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына, осы Тәртіпке сәйкес келген жағдайда аудандық әкімшілік миссионерлік қызметті жүзеге асыратын ғылыми тіркеу туралы тиісті өкім қабылдайды және миссионерлік қызметпен айналысуға рұқсат 2 қосымша береді.
Ескерту: 4 тармақ өзгерді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2009.01.12 N 1/15 қаулысымен.
5. Рұқсатта тіркелу нөмірі, берілген күні, миссионердің тегі және есімі, қай діни бірлестікке жататыны және қызметінің мерзімі көрсетіледі.
6. Егер миссионерлік қызметтің мәні мен мақсаты Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келсе, ол есептік тіркелмеуі мүмкін.
Әкімшілік хатшысы
Алматы қалалық Әкімшілігінің
2003 жылғы 15 қыркүйектегі
N 4/530 қаулысына
N 2 қосымша
Алматы қаласында миссионерлік қызметпен
айналысуға арналған
РҰҚСАТ
N_____                     200_ж.  "__" __________
1.________________________________________________
(миссионердің тегі, есімі)
2.________________________________________________
(діни сенімі, қай діни бірлестікке жататыны)
3.Осы рұқсат_________________________дейін жарамды.
(рұқсаттың қолданылу мерзімі)
Аудан Әкімінің қолы
Әкімшілік хатшысы

4) вызов религиозной организации, зарегистрированной в Республике Казахстан;
5) литературу, аудио-, видео- материалы и (или) иные предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности.
2. При представлении указанных документов заявитель предъявляет паспорт, зарегистрированный в установленном порядке.
3. Учетная регистрация иностранных граждан, осуществляющих миссионерскую деятельность, производится в срок, не превышающий семи суток со дня подачи документов.
4. В случае соответствия представленных документов законодательству Республики Казахстан и настоящим Правилам, Аким района выносит соответствующее распоряжение об учетной регистрации иностранного гражданина, осуществляющего миссионерскую деятельность, и выдает разрешение (приложение 2) на занятие миссионерской деятельностью.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Акимата города Алматы от 12.01.2009 N 1/15.
5. Разрешение содержит регистрационный номер, дату выдачи, фамилию и имя миссионера, принадлежность к религиозному объединению и срок деятельности.
6. В учетной регистрации может быть отказано, если предмет и цели миссионерской деятельности противоречат законодательству Республики Казахстан.
7. Иностранный гражданин может быть лишен учетной регистрации, если будет установлено, что были представлены документы, содержащие недостоверные сведения, а также в случае противоречия миссионерской деятельности законодательству Республики Казахстан.
Секретарь акимата              К. Тажиева
Приложение 2
к постановлению акимата г. Алматы
N 4/530 от 15 сентября 2003 г.
РАЗРЕШЕНИЕ
На занятие миссионерской деятельностью в г. Алматы
N _________             от "__" 200_ г.
1._______________________________________________________
(фамилия, имя миссионера)
2._______________________________________________________
(вероисповедание, принадлежность к религиозному объединению)
3. Данное разрешение действительно до ______________________
(срок действия разрешения)
Подпись акима района.
Секретарь акимата                             К.Тажиева