Шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі қалалық комиссия туралы Ережені бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 31 наурыздағы N 104 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 21 сәуірде N 895 тіркелді
"Шағын кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау туралы" 1997 жылғы 19 маусымдағы N 131 Қазақстан Республикасы Заңының 5, 6-баптарына7-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, 7-1-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі қалалық комиссия туралы Ереже бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Д.Қ.Көтербековке жүктелсін.
Қала әкімі
Бекiтiлдi
қала әкiмдiгiнiң "Шағын және орта
кәсiпкерлiктi дамыту жөнiндегi қалалық
комиссия туралы Ереженi бекiту туралы"
2003 ж. 31 наурыздағы N 104 қаулысымен
Шағын және орта кәсiпкерлiктi дамыту жөнiндегi қалалық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Шағын және орта кәсiпкерлiктi дамыту жөнiндегi қалалық комиссия (бұдан әрi - комиссия) консультативтi-кеңесшi орган болып табылады және шағын және орта кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру мақсатында құрылған.
2. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының заңдарын басшылыққа алады.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мен қызмет аясы
3. Комиссияның негiзгi мiндеттерi болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының "Шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау туралы" Заңын жүзеге асыру бойынша iс-шараларды жүргiзуге көмек көрсету;
2) тиiстi мемлекеттiк органдарға салықтық ауыртпалықтарды азайту мәселелерi бойынша ұсыныстар әзiрлеу;
3) меншiктi және активтердi жария ету мәселелерi жөнiндегi ұсынымдар енгiзу;
4) несиелiк ресурстарға қол жеткiзудi жеңiлдету жөнiнде iс-шаралар жүргiзуге ұсынымдар даярлау;
5) әкiмшiлiк рәсiмдер мен рұқсат берулердi жеңiлдету мәселелерi бойынша ұсыныстар әзiрлеуге қатысу;
6) кәсiпкерлердiң қоғамдық бiрлестiктерiнiң сындарлы бастамаларын қолдау, әрбiр кәсiпкердiң экономикалық дамыған мемлекеттi құруға және республика азаматтарының әл-ауқатын арттыруға белсендi ұстанымда болуын насихаттау;
7) шағын және орта бизнестi қолдау және қорғау жөнiнде нысаналы бағдарламалар мен жобаларды әзiрлеуге, үйлестiруге және iске асыруға көмек көрсету.
4. Жүктелген мiндеттерге сәйкес комиссияның қызметi болып табылады:

Об утверждении Положения о городской комиссии по развитию малого и среднего предпринимательства
Постановление Акимата г.Петропавловска Северо-Казахстанской области от 31 марта 2003 года N 104. Зарегистрировано Управлением юстиции Северо-Казахстанской области 21 апреля 2003 года за N 895
В соответствии со статьей 5, статьей 6, подпунктом 2 пункта 2 статьи 7, статьи 7-1 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1997 года N 131-1 "О государственной поддержке малого предпринимательства", и с подпунктом 17 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить, прилагаемое Положение о городской комиссии по развитию малого и среднего предпринимательства.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кутербекова Д.К.
Аким города
Утверждено
постановлением акимата города
"Об утверждении положения о городской
комиссии по развитию малого и
среднего предпринимательства"
от 31 марта 2003 года N 104
ПОЛОЖЕНИЕ
о городской комиссии по развитию малого и среднего предпринимательства
1. Общие положения
1. Городская комиссия по развитию малого и среднего предпринимательства (далее - комиссия) является консультативно-совещательным органом и создана в целях реализации государственной политики в области поддержки и развития малого и среднего предпринимательства.
2. Комиссия в своей работе руководствуется законодательством Республики Казахстан.
2. Основные задачи и функции комиссии
3. Основными задачами комиссии являются:
1) содействие в осуществлении мероприятий по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной поддержке малого предпринимательства";
2) разработка рекомендаций для соответствующих государственных органов по вопросам снижения налогового бремени;
3) внесение предложений по вопросам легализации собственности и активов;
4) подготовка рекомендаций по проведению мероприятий по облегчению доступа к кредитным ресурсам;
5) принятие участия в разработке предложений по вопросам упрощения административных процедур и разрешений;
6) поддержка конструктивных инициатив общественных объединений предпринимателей, пропаганда активной жизненной позиции каждого предпринимателя в создании экономически развитого государства и повышения благосостояния граждан республики;
7) содействие в разработке, координации и реализации целевых программ и проектов по поддержке и защите малого и среднего бизнеса.
4. Функциями комиссии, в соответствии с возложенными на нее задачами, являются:

1) заңдармен белгiленген тәртiпте кәсiпкерлердiң мүдделерiн және заңды құқықтарын қорғау;
2) мемлекеттiк, аумақтық және салалық шағын және орта бизнестi қолдау және дамыту бағдарламаларын әзiрлеуге, үйлестiрiлуi мен жүзеге асырылуына қатысу;
3) шағын және орта бизнестiң салалық, кәсiподақтық және аумақтық одақтарымен, қауымдастықтары мен бiрлестiктерiмен, басқа да кәсiпкерлiк құрылымдармен әрекеттесу;
4) уәкiлеттi мемлекеттiк органмен, сондай-ақ шағын және орта бизнеске қолдау басқа да жүргiзетiн мемлекеттiк органдармен, келiсiлген шешiмдер шығару үшiн, шағын және орта бизнес саласындағы мемлекеттiк саясатты жетiлдiруге тұрақты әрекеттестiктi жүзеге асыру;
5) тиiстi мемлекеттiк органдар өкiлдерiнiң, кәсiпкерлердiң қоғамдық ұйымдарының, сондай-ақ кәсiпкерлердiң өздерiнiң қатысуымен тақырыптық отырыстар өткiзу;
6) заңдармен белгiленген тәртiпте комиссия жұмысына ғалымдар, беделдi кәсiпкерлер, басқару органдары өкiлдерi және басқа да мамандар арасынан сарапшылар мен кеңесшiлер тарту;
7) заңдармен белгiленген тәртiпте орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан қажеттi ақпараттық, талдаулық, анықтама-статистикалық материалдар, сондай-ақ ведомстволық нормативтiк құқықтық актiлер алу.
3. Комиссия жұмысын ұйымдастыру
5. Комиссияға төраға-қала әкiмiнiң орынбасары басшылық етедi.
6. Комиссия төрағасының орынбасары - экономика бөлiмiнiң бастығы, комиссия хатшысы - экономика бөлiмінiң маманы болып табылады.
7. Комиссияның жеке құрамын әкiмнiң ұсынысы бойынша қала мәслихаты бекiтедi.
8. Комиссия құрамына бiрiншi басшының орынбасары немесе бөлiм бастығы деңгейiнде мемлекеттiк органдар өкiлдерi, қоғамдық бiрлестiктер, сауда-өнеркәсiптiк палата, шағын бизнес, шағын кәсiпкерлiктi қолдау құрылымы, ғылым, кәсiпкерлер одақтары мен ассоциацияларының басшылары енгiзiледi.
9. Комиссияның жұмыс органының мiндеттерi экономика бөлiмiне жүктеледi.
10. Комиссияның жұмыс органы:
1) комиссия отырысының күн тәртiбiн жасайды;
2) комиссия шешiмдерiнiң орындалуын қамтамасыз етедi және бақылайды;
3) комиссия мүшелерiнiң және оның қызметiне тартылған мамандардың жұмысын үйлестiредi.
11. Комиссия отырыстарында қаралуға тиiстi мәселелер тiзбесi қажеттiлiгiне қарай жасалады және төраға бекiтедi.
12. Бекiтiлген тiзбе комиссия мүшелерiне тiзiм бойынша жiберiледi.
13. Комиссия отырыстарының нәтижелерi бойынша хаттама жазылады, оған төраға қол қояды. Комиссия шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оған комиссия мүшелерiнiң жалпы санының басым бөлiгi дауыс берсе қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.

1) представление интересов и защита законных прав предпринимателей в установленном законодательством порядке;
2) принятие участия в разработке, обеспечении координации и реализации государственной, региональной и отраслевых программ развития и поддержки малого и среднего бизнеса;
3) взаимодействие с отраслевыми, профессиональными и территориальными союзами, ассоциациями и объединениями малого и среднего бизнеса, другими предпринимательскими структурами;
4) осуществление постоянного взаимодействия с уполномоченным государственным органом, а также с другими государственными органами, осуществляющими поддержку малого и среднего бизнеса для выработки согласованных решений и совершенствования государственной политики в области малого и среднего бизнеса;
5) проведение тематических заседаний с участием на них представителей соответствующих государственных органов, общественных организаций предпринимателей, а также самих предпринимателей;
6) в установленном законодательством порядке привлечение для работы комиссии экспертов и консультантов из числа ученых, авторитетных предпринимателей, представителей органов управления и других специалистов;
7) получение в установленном законодательством порядке от центральных и местных исполнительных органов необходимых информационных, аналитических, справочно-статистических материалов, а также ведомственных нормативных правовых актов.
3. Организация деятельности комиссии
5. Комиссию возглавляет председатель - заместитель акима города.
6. Заместителем председателя комиссии является начальник отдела экономики, секретарем комиссии - специалист отдела экономики.
7. Персональный состав комиссии по представлению акима утверждается маслихатом города.
8. В состав комиссии включаются представители государственных органов на уровне заместителя первого руководителя или начальника отдела руководители общественных объединений, торгово-промышленных палат, союзов и ассоциации малого бизнеса, структур поддержки малого предпринимательства, ученых, предпринимателей.
9. Функции рабочего органа комиссии возлагаются на отдел экономики.
10. Рабочий орган комиссии:
1) формирует повестку дня заседания комиссии;
2) обеспечивает и контролирует выполнение решений комиссии;
3) координирует работу членов комиссии и привлеченных к ее деятельности специалистов.
11. Перечень вопросов для рассмотрения на заседаниях комиссии составляется по мере необходимости и утверждается председателем.
12. Утвержденный перечень рассылается членам комиссии по списку.
13. По результатам заседаний комиссии составляется протокол, который подписывается председателем. Решения комиссии принимаются простым большинством голосов путем открытого голосования и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.

14. Комиссия шешiмдерi ұсынымдық тұрпатта болады.
15. Комиссия мүшелерi ерекше пiкiр айтуға құқылы, ондай пiкiр болған жағдайда жазбаша түрде мазмұндалып комиссия хаттамасына қосымша берiлуге тиiс.
16. Комиссия отырыстары қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанына кем дегенде бiр рет өткiзiледi және комиссия төрағасының шақыруымен жүргiзiледi. Жедел шешiм қабылдау қажет болған жағдайда төрағаның шақыруымен комиссияның кезектен тыс отырысы өткiзiлуi мүмкiн.
17. Комиссия төрағасының шақыруымен комиссия отырыстарында мүдделi мемлекеттiк органдардың басшылары және басқа да лауазымды тұлғалар, кәсiпкерлер мен өтiнiштерi қаралатын қоғамдық ұйымдардың өкiлдерi қатысуы мүмкiн.

14. Решения комиссии носят рекомендательный характер.
15. Члены комиссии имеют право на особое мнение, которое в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания комиссии.
16. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал и созываются председателем. В случаях, когда необходимо принятие срочного решения возможно проведение внеочередного заседания комиссии по созыву председателя.
17. По приглашению председателя на заседаниях комиссии могут присутствовать также руководители и другие должностные лица заинтересованных государственных органов, предприниматели и представители их общественных организаций, чьи обращения рассматриваются.