Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі аудандық-қалалық комиссия туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы-Зырян қаласы әкімиятының 2003 жылғы 8 сәуірдегі N 110 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 30 сәуірде N 1232 тіркелді. Күші жойылды - Зырян аудандық мәслихатының 09 жылғы 14 сәуірдегі N 353 хаты негізінде
Ескерту. Күші жойылды - Зырян ауданы әкімі аппаратының 2009.04.14 N 353 хаты негізінде.
Әділет басқармасында 2002 жылы 19 сәуірде 783 нөмірінде тіркелген, "Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ведомствоаралық облыстық комиссия туралы" Шығыс Қазақстан облыс әкімиятының 2002 жылғы 11 ақпандағы N 76 қаулысын орындау және апаттылықты төмендету, көлік кешенінің қауіпсіз жұмысын арттыру және Зырян ауданының-Зырян қаласының көлігінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатпен, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31 бап 1 тармақ 17 тармақшасымен басшылық етіп, әкімият ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөнінде аудандық- қалалық комиссия құрылсын.
2. Комиссияның персоналдық құрамы Зырян ауданының-Зырян қаласының мәслихатының бекітуіне ұсынылсын.
3. Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі аудандық-қалалық комиссия туралы Ереже қосымшаға келісімді бекітілсін.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Зырян ауданы-Зырян қаласының әкім орынбасары Николай Ефимович Игнашинға жүктелсін.
Зырян ауданы-Зырян қаласының әкімі
Зырян ауданы-Зырян қаласының
әкімиятының 2003 жылғы
8 сәуірдегі N 110 қаулысына
қосымша
Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі
аудандық қалалық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі аудандық қалалық комиссия көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз етумен, тиісті аудандық бағдарламаны жасаумен және жүзеге асырумен, осы мақсаттарға бөлінетін қаржыларды тиімді пайдаланумен байланысты мәселелер бойынша жергілікті атқарушы органдардың, меншік нысандарына қарамастан шаруашылық жүргізуші субъектілердің, қоғамдық ұйымдар мен бірлестіктердің қызметін үйлестіру жөніндегі ұсыныстарды дайындайтын консультативтік-кеңес беруші аудандық орган болып табылады.
2. Комиссия өзінің қызметін төмендегі бағыттар бойынша жүзеге асырады:
1) көліктегі апаттың себептерін зерттеу мен талдау және қозғалыс қауіпсіздігін сақтау жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
2) басылымдықтарды айқындау және көліктегі апатты азайту жөніндегі аудандық бағдарламаны, жобаны және шараларды жасау мен жүзеге асыруға көмектесу;

О районной-городской комиссии по обеспечению безопасности на транспорте
Постановление акимата Зыряновского района-города Зыряновска Восточно-Казахстанской области от 8 апреля 2003 года N 110. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 30 апреля 2003 года за N 1232. Утратило силу - на основании письма маслихата Зыряновского района от 14 апреля 2009 года № 353
Сноска. Утратило силу - на основании письма маслихата Зыряновского района от 14.04.2009 № 353.
Во исполнение постановления акимата Восточно-Казахстанской области от 11 февраля 2002 года N 76 "О Межведомственной областной комиссии по обеспечению безопасности на транспорте", зарегистрированного в управлении юстиции 19 апреля 2002 года за N 783, и в целях снижения аварийности, повышения безопасной работы транспортного комплекса и обеспечения безопасности на транспорте Зыряновского района-города Зыряновска, руководствуясь п.п.17 п.1 ст. 31 3акона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать районную-городскую комиссию по обеспечению безопасности на транспорте.
2. Персональный состав комиссии представить на утверждение маслихата Зыряновского района-города Зыряновска.
3. Утвердить положение о районной-городской комиссии по обеспечению безопасности на транспорте согласно приложению.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Зыряновского района-города Зыряновска Игнашина Николая Ефимовича.
Аким Зыряновского района-города Зыряновска
Приложение
к постановлению акимата
Зыряновского района-города Зыряновска
от 8 апреля 2003 года N 110
ПОЛОЖЕНИЕ
о районной-городской комиссии по обеспечению
безопасности на транспорте
1. Районная-городская комиссия по обеспечению безопасности на транспорте является консультативно-совещательным районным органом для выработки предложений по координации деятельности местных исполнительных органов, хозяйствующих субъектов, независимо от форм собственности, общественных организаций и объединений по вопросам, связанным: с обеспечением безопасности на транспорте; разработкой и реализацией соответствующих районных программ; эффективным использованием выделяемых на эти цели средств.
2. Комиссия осуществляет свою деятельность по следующим направлениям:
1) изучение и анализ причин аварийности на транспорте и выработка рекомендаций по выполнению безопасности движения;
2) определение приоритетов и содействие в разработке и реализации районных программ, проектов и мероприятий по снижению аварийности на транспорте;

3) көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету басым бағыттарында: автомобиль және темір жолдарды, қалалар мен елді мекендердің көше жүйелерін салу мен жаңғырту, жылжымалы құрамның техникалық сипаттамаларын жақсартуда, көлік қозғалысын реттеудің қазіргі заманғы техникалық құралдарын енгізуде, көлік құралдары жүргізушілерінің кәсіптік деңгейін көтеруде, жол полициясы басқармасының қызметкерлері мен көлік жүргізушілерін жол-көлік оқиғаларында зардап шеккендерге алғашқы медициналық көмек көрсетуге оқытуда даму мен ғылыми-техникалық потенциалдың, материалдық-техникалық ресурстар мен бюджеттік қаржылардың шоғырландырылуына көмектесу;
4) көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының әрекет етуші заңдылықтары мен нормативтік актілеріне қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстарды әзірлеуге қатысу;
5) облыстық басқармалар мен комитеттердің, жергілікті атқарушы органдардың, шаруашылық жүргізуші субъектілер мен қоғамдық бірлестіктердің көлік оқиғаларының алдын алу мен олардың салдарын азайту, бұл жұмыстың оңды тәжірибесін тарату мәселелері жөніндегі жұмыс тәжірибесін зерттеу;
6) жергілікті атқарушы органдардың, шаруашылық жүргізуші субъектілер мен қоғамдық бірлестіктердің ұсыныстарын талдау және көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу;
7) көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі жергілікті, ведомстволық қызметтер мен қоғамдық бірлестіктердің қызметіне ықпал етіп, көмек көрсету;
8) тұрғындардың барлық жастағы топтарын жол қозғалысы Ережелеріне оқытуға бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жол қозғалысы қауіпсіздігі жөніндегі білімдерді насихаттауға ықпал ету.
3. Комиссия мыналарға құқылы:
1) жергілікті атқарушы органдардан, шаруашылық жүргізуші субъектілерден олардың көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі қызметін бейнелейтін мәліметтерді сұрауға және алуға;
2) көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдарда, меншік нысандарына қарамастан кәсіпорындар мен ұйымдарда тексерулер ұйымдастыруға;
3) өз мәжілістерінде көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың төменгі буындағы комиссиялардың, кәсіпорындар мен ұйымдардың баяндамалары мен есептерін тыңдауға;
4) жергілікті атқарушы органдарға, кәсіпорындар мен ұйымдарға қарамағындағы көлікте қауіпсіздікті қамтамасыз етпеген басшыларды тәртіптік жауапкершілікке тарту жайлы ұсыныстар енгізуге;
5) тиісті жергілікті атқарушы органдардың, кәсіпорындар мен ұйымдардың басшыларының келісімімен білікті мамандарды көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз етумен байланысты мәселелер бойынша материалдар дайындауға қатысуға, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың, кәсіпорындар мен ұйымдардың осы мәселелер жөніндегі Үкімет қаулыларын, Зырян ауданы-Зырян қаласының әкім шешімдерін орындауын зерттеу мен талдауға тартуға.

3) содействие развитию и концентрации научно-технического потенциала, материально-технических ресурсов и бюджетных ассигнований на приоритетных направлениях обеспечения безопасности на транспорте: программах строительства и реконструкции автомобильных и железных дорог, уличной сети городов и населенных пунктов, улучшении технических характеристик подвижного состава, внедрении современных технических средств регулирования движения на транспорте, повышении профессионального уровня водителей транспортных средств, обучении работников дорожной полиции и водителей транспортных средств оказанию первой медицинской помощи пострадавшим в дорожно-транспортных происшествиях;
4) участие в подготовке предложений по внесению необходимых изменений и дополнений в действующее законодательство и нормативные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
5) изучение опыта работы областных управлений и комитетов, местных исполнительных органов, хозяйствующих субъектов и общественных объединений по вопросам предупреждения транспортных происшествий и снижения тяжести последствий, распространения положительного опыта этой работы;
6) анализ предложений местных исполнительных органов, хозяйствующих субъектов и общественных объединений и выработка рекомендаций по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
7) содействие и оказание помощи в деятельности местных, ведомственных служб и общественных объединений по обеспечению безопасности на транспорте;
8) содействие в обучении всех возрастных групп населения Правилам дорожного движения, пропаганде знаний по безопасности дорожного движения через средства массовой информации.
3. Комиссия имеет право:
1) запрашивать и получать от местных исполнительных органов, хозяйствующих субъектов данные, отражающие их деятельность по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
2) организовывать проведение проверок местных исполнительных органов, на предприятиях и в организациях, независимо от форм собственности, по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
3) заслушивать на своих заседаниях доклады и отчеты местных исполнительных органов, предприятий и организаций по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
4) вносить местным исполнительным органам, предприятиям и организациям предложения о привлечении к дисциплинарной ответственности руководителей, не обеспечивающих безопасность на подведомственном транспорте;
5) привлекать по согласованию с руководителями соответствующих местных исполнительных органов, предприятий и организаций квалифицированных специалистов для участия в подготовке материалов по вопросам, касающимся обеспечения безопасности на транспорте, а также для изучения и анализа выполнения местными исполнительными органами, предприятиями и организациями постановлений Правительства, решений акима Зыряновского района-города Зыряновска по этим вопросам.

4. Комиссия өзінің жұмысын комиссияның төрағасы бекіткен жоспарға сәйкес жүргізеді. Комиссияның мәжілістері тоқсан сайын бір реттен сиретпей өткізіледі. Комиссияның шешімдері хаттама ретінде рәсімделеді және ұсыныс беру сипатқа ие болады.
5. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру-техникалық жағынан қамтамасыз етуді Зырян ауданы-Зырян қаласының әкім аппараты жүзеге асырады.
6. Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі аудандық-қалалық комиссия Зырян ауданы-Зырян қаласының әкімі жанындағы тұрақты орган болып табылады, оның құрамын әкім айқындайды, бекітеді.
Зырян ауданы-Зырян қаласының әкім
аппаратының жетекшісі

4. Комиссия проводит свою работу в соответствии с утвержденным председателем Комиссии планом. Заседания Комиссии проводятся не реже одного раза в квартал. Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
5. Организационно-техническое обеспечение работы Комиссии осуществляет аппарат акима Зыряновского района-города Зыряновска.
6. Районно-городская комиссия по обеспечению безопасности на транспорте является постоянным органом при акиме Зыряновского района-города Зыряновска, который определяет и ее состав.
Руководитель аппарата акима
Зыряновского района-города Зыряновска