Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы "Нашақорлық заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті және оны құру тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту мен іске қосу туралы" N 2 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2172 тіркелген) өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2004 жылғы 10 ақпандағы N 7 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 4 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2728. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.01 № 101 (2015.01.01 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Келісілген:
Қазақстан Республикасы               Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сотының Төрағасы             Ішкі істер Министрі
30 қаңтар 2004 жыл                   2004 жыл
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрі                    Денсаулық сақтау Министрі
26 ақпан 2004 жыл                    26 қаңтар 2004 жыл
Қазақстан Республикасы               Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің       Әділет Министрі
Төрағасы
4 ақпан 2004 жыл                     27 қаңтар 2004 жыл
Қазақстан Республикасы               Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау агенттігінің        экономикалық және сыбайлас
Төрағасы                             жемқорлық қылмыспен күрес
жөніндегі агенттігінің
27 қаңтар 2004 жыл                   Төрағасы
2 ақпан 2004 жыл
Нашақорлықпен және нашақорлық кәсіппен күрес мәселелері бойынша кеңестің Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысындағы 2003 жылғы 11 қарашадағы N 03-4.7 хаттамалық шешіміне сәйкес және қылмыс туралы статистикалық есептілікті жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы" Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып Бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N1-Н нысанды статистикалық есепті және оны құру тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту мен іске қосу туралы" N 2 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылдың 14 ақпанында N 2172 санымен тіркелген, 2003 жылдың 7 наурызындағы N 9 санмен "Око" газетінде жарияланған) төмендегідей өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепке:
"Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер" 1-бөлімінде:
21-баған келесі редакцияда берілсін:
21-баған "Алып қойылған және сипатталған материалдық құндылықтар мен ақшалай қаражаттар (мың теңгеліктер түрінде)";

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан N 2172)
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 февраля 2004 года N 7. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2004 года N 2728. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2014 № 101 (вводится в действие с 01.01.2015).
Согласовано:
Председатель Верховного Суда        Министр внутренних дел
Республики Казахстан                Республики Казахстан
30 января 2004 год
Министр обороны                     Министр здравоохранения
Республики Казахстан                Республики Казахстан
26 февраля 2004 год                 26 января 2004 год
Председатель Комитета               Министр юстиции
национальной безопасности           Республики Казахстан
Республики Казахстан                27 января 2004 год
4 февраля 2004 год
Председатель Агентства              Председатель Агентства
таможенного контроля                Республики Казахстан
Республики Казахстан                по борьбе с экономической
27 января 2004 год                  и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)
2 февраля 2004 год
В соответствии с протокольным решением совещания у Государственного секретаря Республики Казахстан от 11 ноября 2003 года N 03-4.7 по вопросам борьбы с наркоманией и наркобизнесом, и в целях совершенствования статистической отчетности о преступности, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Министерстве юстиции от 14 февраля 2003 года за N 2172, опубликованный в газете "Око" от 7 марта 2003 года N 9), следующие изменения и дополнения:
в статистический отчет формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", утвержденный указанным приказом:
в разделе 1 "Сведения о преступлениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров":
графу 21 изложить в следующей редакции:
графа 21 "Изъято и описано материальных ценностей и денежных средств (в тысячах тенге)";

төмендегідей мазмұндағы 22, 23, 24, 25, 26, 27-бағандарымен толықтырылсын:
22-баған "Қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы табылған қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың саны";
23-баған "қылмыстар бойынша";
24-баған "бас тарту материалдары бойынша";
25-баған "Есептік кезеңде құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне қатысты қозғалған нашақорлықпен байланысты қылмыстардың саны";
26-баған "сотқа жіберілгені";
27-баған "ақталынған негіздер бойынша қысқартылғаны";
"Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтер" 2-бөлімінде:
келесі мазмұндағы 2-1-бағанмен толықтырылсын:
2-1-баған "соның ішінде кәмелетке толмағандар";
"Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды және прекурсорларды алып қою және жою туралы мәліметтер" 3-бөлімінде:
"Есірткі заттарды және жүйкеге әсер ететін заттарды алып қою және жою туралы мәліметтер" А кестесінің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32-бағандары келесі редакцияда берілсін:
1-баған "Алып қойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар (грамм)";
2-баған "Алып қойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар (миллилитр)";
3-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (грамм)";
4-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (миллилитр)";
5-баған "бас тарту материалдары бойынша (грамм)";
6-баған "бас тарту материалдары бойынша (миллилитр)";
7-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (грамм)";
8-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (миллилитр)";
9-баған "контрабандалық жолмен келіп түскені (грамм)";
10-баған "контрабандалық жолмен келіп түскені (миллилитр)";
11-баған "Жойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар (грамм)";
12-баған "Жойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар (миллилитр)";
13-баған "сот шешімі бойынша (грамм)";
14-баған "сот шешімі бойынша (миллилитр)";
15-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (грамм)";
16-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (миллилитр)";
17-баған "Тапсырылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар (грамм)";
18-баған "Тапсырылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар (миллилитр)";
19-баған "сот шешімі бойынша (грамм)";
20-баған "сот шешімі бойынша (миллилитр)";
21-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (грамм)";
22-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (миллилитр)";
23-баған "Қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы алып қойылған есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар (грамм)";
24-баған "Қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы алып қойылған есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар (миллилитр)";
25-баған "Есептік кезеңнің аяғына алып қойылған есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар салмағының қалдығы (грамм)";
26-баған "Есептік кезеңнің аяғына алып қойылған есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар салмағының қалдығы (миллилитр)";
27-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (грамм)";
28-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (миллилитр)";
29-баған "бас тарту материалдары бойынша (грамм)";
30-баған "бас тарту материалдары бойынша (миллилитр)";
31-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (грамм)";
32-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (миллилитр)";

дополнить графами 22, 23, 24, 25, 26, 27 следующего содержания:
графа 22 "Количество преступлений и правонарушений, выявленных с применением служебно-розыскных собак";
графа 23 "по преступлениям";
графа 24 "по отказным материалам";
графа 25 "Количество наркопреступлений, возбужденных в отношении работников правоохранительных органов в отчетном периоде";
графа 26 "направлено в суд";
графа 27 "прекращено по реабилитирующим основаниям";
в разделе 2 "Сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров":
дополнить графой 2-1 следующего содержания:
графа 2-1 "в том числе несовершеннолетних";
в разделе 3 "Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров":
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 таблицы А "Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств и психотропных веществ" изложить в следующей редакции:
графа 1 "Изъято наркотических средств, психотропных веществ (грамм)";
графа 2 "Изъято наркотических средств, психотропных веществ (миллилитр)";
графа 3 "по возбужденным уголовным делам (грамм)";
графа 4 "по возбужденным уголовным делам (миллилитр)";
графа 5 "по отказным материалам (грамм)";
графа 6 "по отказным материалам (миллилитр)";
графа 7 "по административным правонарушениям (грамм)";
графа 8 "по административным правонарушениям (миллилитр)";
графа 9 "поступило контрабандным путем (грамм)";
графа 10 "поступило контрабандным путем (миллилитр)";
графа 11 "Уничтожено наркотических средств, психотропных веществ (грамм)";
графа 12 "Уничтожено наркотических средств, психотропных веществ (миллилитр)";
графа 13 "по решению суда (грамм)";
графа 14 "по решению суда (миллилитр)";
графа 15 "по решению других государственных органов (грамм)";
графа 16 "по решению других государственных органов (миллилитр)";
графа 17 "Передано наркотических средств, психотропных веществ (грамм)";
графа 18 "Передано наркотических средств, психотропных веществ (миллилитр)";
графа 19 "по решению суда (грамм)";
графа 20 "по решению суда (миллилитр)";
графа 21 "по решению других государственных органов (грамм)";
графа 22 "по решению других государственных органов (миллилитр)";
графа 23 "Изъято наркотических средств, психотропных веществ с применением служебно-розыскных собак (грамм)";
графа 24 "Изъято наркотических средств, психотропных веществ с применением служебно-розыскных собак (миллилитр)";
графа 25 "Остаток веса изъятых наркотических средств, психотропных веществ на конец отчетного периода (грамм)";
графа 26 "Остаток веса изъятых наркотических средств, психотропных веществ на конец отчетного периода (миллилитр)";
графа 27 "по возбужденным уголовным делам (грамм)";
графа 28 "по возбужденным уголовным делам (миллилитр)";
графа 29 "по отказным материалам (грамм)";
графа 30 "по отказным материалам (миллилитр)";
графа 31 "по административным правонарушениям (грамм)";
графа 32 "по административным правонарушениям (миллилитр)";

А кестесінің 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41,42, 43, 44-бағандары жойылсын.
"Прекурсорларды алып қою және жою туралы мәліметтер" Б кестесінің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33-бағандары келесі редакцияда берілсін:
1-баған "Алып қойылған прекурсорлар (килограмм)";
2-баған "Алып қойылған прекурсорлар (грамм)";
3-баған "Алып қойылған прекурсорлар (литр)";
4-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (килограмм)";
5-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (грамм)";
6-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (литр)";
7-баған "бас тарту материалдары бойынша (килограмм)";
8-баған "бас тарту материалдары бойынша (грамм)";
9-баған "бас тарту материалдары бойынша (литр)";
10-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (килограмм)";
11-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (грамм)";
12-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (литр)";
13-баған "контрабандалық жолмен келіп түскені (килограмм)";
14-баған "контрабандалық жолмен келіп түскені (грамм)";
15-баған "контрабандалық жолмен келіп түскені (литр)";
16-баған "Жойылған прекурсорлар (килограмм)";
17-баған "Жойылған прекурсорлар (грамм)";
18-баған "Жойылған прекурсорлар (литр)";
19-баған "сот шешімі бойынша (килограмм)";
20-баған "сот шешімі бойынша (грамм)";
21-баған "сот шешімі бойынша (литр)";
22-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (килограмм)";
23-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (грамм)";
24-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (литр)";
25-баған "Тапсырылған прекурсорлар (килограмм)";
26-баған "Тапсырылған прекурсорлар (грамм)";
27-баған "Тапсырылған прекурсорлар (литр)";
28-баған "сот шешімі бойынша (килограмм)";
29-баған "сот шешімі бойынша (грамм)";
30-баған "сот шешімі бойынша (литр)";
31-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (килограмм)";
32-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (грамм)";
33-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (литр)";
келесі мазмұндағы 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45-бағандармен толтырылсын:
34-баған "есептік кезеңнің аяғына алып қойылған прекурсорлар салмағының қалдығы (килограмм)";
35-баған "есептік кезеңнің аяғына алып қойылған прекурсорлар салмағының қалдығы (грамм)";
36-баған "есептік кезеңнің аяғына алып қойылған прекурсорлар салмағының қалдығы (литр)";
37-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (килограмм)";
38-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (грамм)";
39-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (литр)";
40-баған "бас тарту материалдары бойынша (килограмм)";
41-баған "бас тарту материалдары бойынша (грамм)";
42-баған "бас тарту материалдары бойынша (литр)";
43-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (килограмм)";
44-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (грамм)";
45-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (литр)";

графы 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 исключить;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 таблицы Б "Сведения об изъятии и уничтожении прекурсоров" изложить в следующей редакции:
графа 1 "Изъято прекурсоров (килограмм)";
графа 2 "Изъято прекурсоров (грамм)";
графа 3 "Изъято прекурсоров (литр)";
графа 4 "по возбужденным уголовным делам (килограмм)";
графа 5 "по возбужденным уголовным делам (грамм)";
графа 6 "по возбужденным уголовным делам (литр)";
графа 7 "по отказным материалам (килограмм)";
графа 8 "по отказным материалам (грамм)";
графа 9 "по отказным материалам (литр)";
графа 10 "по административным правонарушениям (килограмм)";
графа 11 "по административным правонарушениям (грамм)";
графа 12 "по административным правонарушениям (литр)";
графа 13 "поступило контрабандным путем (килограмм)";
графа 14 "поступило контрабандным путем (грамм)";
графа 15 "поступило контрабандным путем (литр)";
графа 16 "Уничтожено прекурсоров (килограмм)";
графа 17 "Уничтожено прекурсоров (грамм)";
графа 18 "Уничтожено прекурсоров (литр)";
графа 19 "по решению суда (килограмм)";
графа 20 "по решению суда (грамм)";
графа 21 "по решению суда (литр)";
графа 22 "по решению других государственных органов (килограмм)";
графа 23 "по решению других государственных органов (грамм)";
графа 24 "по решению других государственных органов (литр)";
графа 25 "Передано прекурсоров (килограмм)";
графа 26 "Передано прекурсоров (грамм)";
графа 27 "Передано прекурсоров (литр)";
графа 28 "по решению суда (килограмм)";
графа 29 "по решению суда (грамм)";
графа 30 "по решению суда (литр)";
графа 31 "по решению других государственных органов (килограмм)";
графа 32 "по решению других государственных органов (грамм)";
графа 33 "по решению других государственных органов (литр)";
дополнить графами 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 следующего содержания:
графа 34 "остаток веса изъятых прекурсоров на конец отчетного периода (килограмм)";
графа 35 "остаток веса изъятых прекурсоров на конец отчетного периода (грамм)";
графа 36 "остаток веса изъятых прекурсоров на конец отчетного периода (литр)";
графа 37 "по возбужденным уголовным делам (килограмм)";
графа 38 "по возбужденным уголовным делам (грамм)";
графа 39 "по возбужденным уголовным делам (литр)";
графа 40 "по отказным материалам (килограмм)";
графа 41 "по отказным материалам (грамм)";
графа 42 "по отказным материалам (литр)";
графа 43 "по административным правонарушениям (килограмм)";
графа 44 "по административным правонарушениям (грамм)";
графа 45 "по административным правонарушениям (литр)";

"Улы заттарды алып қою және тапсыру туралы мәліметтер" В кестесінің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18-бағандары келесі редакцияда берілсін:
1-баған "Алып қойылған улы заттар (грамм)";
2-баған "Алып қойылған прекурсорлар (миллилитр)";
3-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (грамм)";
4-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (миллилитр)";
5-баған "бас тарту материалдары бойынша (грамм)";
6-баған "бас тарту материалдары бойынша (миллилитр)";
7-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (грамм)";
8-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (миллилитр)";
9-баған "контрабандалық жолмен келіп түскені (грамм)";
10-баған "контрабандалық жолмен келіп түскені (миллилитр)";
11-баған "Улы заттардың тиісті мекемелерге тапсырылғаны (грамм)";
12-баған "Улы заттардың тиісті мекемелерге тапсырылғаны (миллилитр)";
13-баған "сот шешімі бойынша (грамм)";
14-баған "сот шешімі бойынша (миллилитр)";
15-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (грамм)";
16-баған "басқа да мемлекеттік органдардың шешімі бойынша (миллилитр)";
17-баған "Есептік кезеңнің аяғына алып қойылған улы заттар салмағының қалдығы (грамм)";
18-баған "есептік кезеңнің аяғына алып қойылған улы заттар салмағының қалдығы (миллилитр)";
келесі мазмұндағы 19, 20, 21, 22, 23, 24-бағандарымен толықтырылсын:
19-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (грамм)";
20-баған "қозғалған қылмыстық істер бойынша (миллилитр)";
21-баған "бас тарту материалдары бойынша (грамм)";
22-баған "бас тарту материалдары бойынша (миллилитр)";
23-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (грамм)";
24-баған "әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша (миллилитр)";
"Есірткі, жүйкеге әсер ететін заттарды қолданудың салдарынан қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтер (тергеумен аяқталған істер бойынша)" 4-бөліміне:
мынадай мазмұндағы 1-1, 1-2-бағандарымен толықтырылсын:
1-1-баған "кәмелетке толмағандар";
1-2-баған "әйелдер";
"Есірткі заттарының, жүйкеге әсер ететін заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтер" (А, Б кестелері) 5-бөлімінде:
келесі мазмұндағы 8-1-жолымен толықтырылсын:
8-1-жол "Есірткі, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды сату мен қолдануды болдыртпау үшін шаралар қабылдамау (Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық кодексінің 319-1-бабы)";
"Жабайы өскен кендір өнімділерінің алқаптарын, заңсыз егістерді және апиындық, майлы көкнәр, кендір, эфедра және есірткі заттарынан тұратын өсімдіктердің басқа да түрлерін өсіруді табу және оларды жою туралы мәліметтер" 6-бөлімі кестесінің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18-бағандары келесі редакцияда берілсін:
А бағаны "аталуы"; Б бағаны "Жолдың коды";
1-баған "апиындық көкнәр деректері";
2-баған "табылған өсімдіктер";
3-баған "жойылған өсімдіктер";
4-баған "табылған егістіктер (кв. метрлерде)";
5-баған "жойылған егістіктер (кв. метрлерде)";
6-баған "майлы көкнәр деректері";
7-баған "табылған өсімдіктер";
8-баған "жойылған өсімдіктер";
9-баған "табылған егістіктер (кв. метрлерде)";
10-баған "жойылған егістіктер (кв. метрлерде)";
11-баған "кендір деректері";
12-баған "табылған өсімдіктер";
13-баған "жойылған өсімдіктер";
14-баған "табылған егістіктер (кв. метрлерде)";
15-баған "жойылған егістіктер (кв. метрлерде)";
16-баған "эфедра деректері";
17-баған "табылған өсімдіктер";
18-баған "жойылған өсімдіктер";

графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 таблицы В "Сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ" изложить в следующей редакции:
графа 1 "Изъято ядовитых веществ (грамм)";
графа 2 "Изъято ядовитых веществ (миллилитр)";
графа 3 "по возбужденным уголовным делам (грамм)";
графа 4 "по возбужденным уголовным делам (миллилитр)";
графа 5 "по отказным материалам (грамм)";
графа 6 "по отказным материалам (миллилитр)";
графа 7 "по административным правонарушениям (грамм)";
графа 8 "по административным правонарушениям (миллилитр)";
графа 9 "поступило контрабандным путем (грамм)";
графа 10 "поступило контрабандным путем (миллилитр)";
графа 11 "Передано ядовитых веществ в соответствующие учреждения (грамм)";
графа 12 "Передано ядовитых веществ в соответствующие учреждения (миллилитр)";
графа 13 "по решению суда (грамм)";
графа 14 "по решению суда (миллилитр)";
графа 15 "по решению других государственных органов (грамм)";
графа 16 "по решению других государственных органов (миллилитр)";
графа 17 "Остаток веса изъятых ядовитых веществ на конец отчетного периода (грамм)";
графа 18 "Остаток веса изъятых ядовитых веществ на конец отчетного периода      (миллилитр)";
дополнить графами 19, 20, 21, 22, 23, 24 следующего содержания:
графа 19 "по возбужденным уголовным делам (грамм)";
графа 20 "по возбужденным уголовным делам (миллилитр)";
графа 21 "по отказным материалам (грамм)";
графа 22 "по отказным материалам (миллилитр)";
графа 23 "по административным правонарушениям (грамм)";
графа 24 "по административным правонарушениям (миллилитр)";
в разделе 4 "Сведения о лицах, совершивших преступления на почве употребления наркотических средств, психотропных веществ (по законченным расследованием делам)":
дополнить графами 1-1, 1-2 следующего содержания:
графа 1-1 "несовершеннолетними";
графа 1-2 "женщинами";
в разделе 5 "Сведения о лицах, совершивших административные правонарушения, связанные с незаконным обращением с наркотическими средствами, психотропными веществами, прекурсорами" (таблицы А, Б):
дополнить строкой 8-1 следующего содержания:
строка 8-1 "Непринятие мер к пресечению сбыта и потребления наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров ( ст.319-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях)";
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 таблицы раздела 6 "Сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества" изложить в следующей редакции:
графа А "наименование"; графа Б "Код строки";
графа 1 "фактов опийного мака";
графа 2 "выявлено растений опийного мака";
графа 3 "уничтожено растений опийного мака";
графа 4 "выявлено посевов (в квадратных метрах) опийного мака";
графа 5 "уничтожено посевов (в квадратных метрах) опийного мака";
графа 6 "фактов масличного мака";
графа 7 "выявлено растений масличного мака";
графа 8 "уничтожено растений масличного мака";
графа 9 "выявлено посевов (в квадратных метрах) масличного мака";
графа 10 "уничтожено посевов (в квадратных метрах) масличного мака";
графа 11 "фактов конопли";
графа 12 "выявлено растений конопли";
графа 13 "уничтожено растений конопли";
графа 14 "выявлено посевов (в квадратных метрах) конопли";
графа 15 "уничтожено посевов (в квадратных метрах) конопли";
графа 16 "фактов эфедры";
графа 17 "выявлено растений эфедры";
графа 18 "уничтожено растений эфедры";

келесі мазмұндағы 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30-бағандармен толықтырылсын:
19-баған "табылған эфедра егістіктері (квадраттық метрлерде)";
20-баған "жойылған эфедра егістіктері (квадраттық метрлерде)";
21-баған "басқа өсімдіктердің деректері";
22-баған "табылған басқа өсімдіктер";
23-баған "жойылған басқа өсімдіктер";
24-баған "табылған басқа өсімдіктердің егістіктері (квадраттық метрлерде)";
25-баған "жойылған басқа өсімдіктердің егістіктері (квадраттық метрлерде)";
26-баған "жабайы өскен кендір алқаптарының деректері";
27-баған "табылған жабайы өскен кендір алқаптарының өсімдіктері";
28-баған "жойылған жабайы өскен кендір алқаптарының өсімдіктері";
29-баған "жабайы өскен кендір алқаптарының табылған егістіктері (квадраттық метрлерде)";
30-баған "жабайы өскен кендір алқаптарының жойылған егістіктері (квадраттық метрлерде)";
"Есірткі, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын тұлғаларды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер" 7-бөліміне:
"Есірткі, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын тұлғалар туралы мәліметтер" А кестесі келесі редакцияда берілсін:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-бағандар бойынша:
1-баған "Есірткі, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын тұлғалардың барлығы";
2-баған "мемлекеттік қызметкерлер";
3-баған "әйелдер";
4-баған "кәмелетке толмағандар";
5-баған "14 жасқа дейінгілер және 14-жастағылар";
6-баған "15-17-жастағылар";
7-баған "18-30-жастағылар";
8-баған "31 және одан жоғары жастағылар";
9-баған "өте қатты байланыстылығы барлар";
10-баған "кәмелетке толмағандар";
11-баған "әйелдер";
12-баған "эпизодтық байланыстылығы барлар";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15-жолдар бойынша:
1-жол "Есептік кезеңнің басына есепте тұрғандар";
2-жол "Есептік кезеңде есепке алынғандар";
3-жол "бірінші рет";
4-жол "Есептік кезеңде есептен алынғандар";
5-жол "5 жылдан аса ремиссияға байланысты есептен шығарылғандар";
6-жол "бас бостандығынан айыруға сотталумен";
7-жол "тұрғылықты мекен-жайы өзгерумен";
8-жол "өліміне";
9-жол "есірткілерді шамадан тыс қабылдауына";
10-жол "басқа жас тобына өтумен байланысты";
11-жол "басқа да себептер";
12-жол "Есептік кезеңнің аяғына есепте тұрғандар";
13-жол "қала тұрғындары";
14-жол "оқушылар";
15-жол "жұмыс істемейтіндер мен оқымайтындар";
7-бөлім төмендегідей мазмұндағы "Қолданылатын есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар мен прекурсорлардың түрлері туралы мәліметтер" Б кестесімен толықтырылсын:
1, 2-бағандары бойынша:
А бағаны "Кейіннен психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылыққа әкеліп соқтырған қолданудағы есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар мен прекурсорлардың аталуы";

дополнить графами 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 следующего содержания:
графа 19 "выявлено посевов (в квадратных метрах) эфедры";
графа 20 "уничтожено посевов (в квадратных метрах) эфедры";
графа 21 "фактов других растений";
графа 22 "выявлено других растений";
графа 23 "уничтожено других растений";
графа 24 "выявлено посевов (в квадратных метрах) других растений";
графа 25 "уничтожено посевов (в квадратных метрах) других растений";
графа 26 "фактов площадей дикорастущей конопли";
графа 27 "выявлено растений площадей дикорастущей конопли";
графа 28 "уничтожено растений площадей дикорастущей конопли";
графа 29 "выявлено посевов (в квадратных метрах) площадей дикорастущей конопли";
графа 30 "уничтожено посевов (в квадратных метрах) площадей дикорастущей конопли";
в раздел 7 "Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами":
таблицу А "Сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами" изложить в следующей редакции:
по графам 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12:
графа 1 "Всего лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами";
графа 2 "госслужащих";
графа 3 "женщин";
графа 4 "несовершеннолетних";
графа 5 "до 14 лет включительно";
графа 6 "15-17 лет включительно";
графа 7 "18-30 лет включительно";
графа 8 "31 лет и выше";
графа 9 "с активной зависимостью";
графа 10 "несовершеннолетних";
графа 11 "женщин";
графа 12 "с эпизодической зависимостью";
по строкам 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15:
строка 1 "Состояло на учете на начало отчетного периода";
строка 2 "Взято на учет в отчетном периоде";
строка 3 "впервые";
строка 4 "Снято с учета в отчетном периоде";
строка 5 "снято с учета в связи с ремиссией более 5 лет";
строка 6 "осуждением к лишению свободы";
строка 7 "изменением постоянного места жительства";
строка 8 "со смертью";
строка 9 "от передозировки наркотиков";
строка 10 "в связи с переходом в другую возрастную группу";
строка 11 "другие причины";
строка 12 "Состоит на учете на конец отчетного периода";
строка 13 "жителей города";
строка 14 "учащихся";
строка 15 "неработающих и неучащихся";
раздел 7 дополнить таблицей Б "Сведения о видах потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" следующего содержания:
по графам 1, 2:
графа А "Наименование потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, вследствие которых возникли психические и поведенческие расстройства";

А1 бағаны "Қайта қараудың МКБ-10 бойынша шифрі";
Б бағаны "Жолдың коды";
1-баған "Есірткі, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын тұлғалардың барлығы (А кестесінің 12-жолының 1-бағанынан)";
2-баған "есірткі, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды шамадан тыс қолданғаннан қайтыс болғандар";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31-жолдар бойынша:
1-жол "Есірткі заттарын қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар, барлығы";
2-жол "Опиоидтерді қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
3-жол "героин";
4-жол "апиын";
5-жол "басқалар";
6-жол "Каннабиноидтерді қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
7-жол "марихуана";
8-жол "анаша, гашиш";
9-жол "басқалар";
10-жол "Кокаинді қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
11-жол "кокаин";
12-жол "Жүйкеге әсер ететін заттарды қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар, барлығы:"
13-жол "Седативті және ұйықтататын заттарды қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
14-жол "диазепам";
15-жол "басқалар";
16-жол "галлюциногендерді қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
17-жол "ЛСД";
18-жол "басқалар";
19-жол "Басқа да психоактивті заттарды қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
20-жол "МДМА";
21-жол "басқалар";
22-жол "Прекурсорларды қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар, барлығы:";
23-жол "Ұшпалы еріткіштерді қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
24-жол "толуол";
25-жол "ацетон";
26-жол "басқалар";
27-жол "Кофеинді қосқанда басқа да ынталандырушыларды қолданудың нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтар";
28-жол "эфедрин";
29-жол "псевдоэфедрин";
30-жол "басқалар";
31-жол "Барлығы";
А1 бағаны бойынша:
1-жол "F11, F12, F14";
2-жол "F11";
6-жол "F12";
10-жол "F14";
12-жол "F13, F16, F19";
13-жол "F13";
16-жол "F16";
19-жол "F19";
22-жол "F15, F18";
23-жол "F18";
27-жол "F15";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті құру мен қалыптастыру бойынша Нұсқаулықтағы:
2-тармақта:
бірінші азат жолдағы "Қаржы полициясы агенттігі" сөздері "Қазақстан Республикасының экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыспен күрес жөніндегі агенттігі (қаржы полициясы)" сөздерімен ауыстырылсын;
6-тармақтағы:
"5," саны алып тасталынсын;
"бөлімдер" сөзі "бөлім" сөзімен ауыстырылсын;
7-тармақта:
бірінші азат жол келесі редакцияда берілсін:

графа А1 "Шифр по МКБ-10 пересмотра";
графа Б "код строки";
графа 1 "Всего лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами (из графы 1 строки 12 таблицы А)";
графа 2 "умерших от передозировки наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров";
по строкам 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31:
строка 1 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления наркотических средств, всего";
строка 2 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления опиоидов";
строка 3 "героин";
строка 4 "опий";
строка 5 "другие";
строка 6 "Психические и поведенческие расстройства в результате употребления каннабиноидов";
строка 7 "марихуана";
строка 8 "анаша, гашиш";
строка 9 "другие";
строка 10 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления кокаина";
строка 11 "кокаин";
строка 12 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления психотропных веществ, всего:";
строка 13 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления седативных и снотворных веществ";
строка 14 "диазепам";
строка 15 "другие";
строка 16 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления галлюциногенов";
строка 17 "ЛСД";
строка 18 "другие";
строка 19 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления других психоактивных веществ";
строка 20 "МДМА";
строка 21 "другие";
строка 22 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления прекурсоров, всего:";
строка 23 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления летучих растворителей";
строка 24 "толуол";
строка 25 "ацетон";
строка 26 "другие";
строка 27 "Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления других стимуляторов, включая кофеин";
строка 28 "эфедрин";
строка 29 "псевдоэфедрин";
строка 30 "другие";
строка 31 "Всего";
по графе А1:
строку 1 "F11, F12, F14";
строку 2 "F11";
строку 6 "F12";
строку 10 "F14";
строку 12 "F13, F16, F19";
строку 13 "F13";
строку 16 "F16";
строку 19 "F19";
строку 22 "F15, F18";
строку 23 "F18";
строку 27 "F15";
в Инструкции по составлению статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", утвержденной указанным приказом:
пункте 2:
в абзаце первом слова "Агентства финансовой полиции" заменить словами "Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)";
в пункте 6:
цифру "5," исключить;
слово "разделы" заменить словом "раздел";
в пункте 7:
абзац первый изложить в следующей редакции:

"7. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі аймақтық басқармалар жинақталған есеп пен әрбір құқықтық статистика субъектісі бойынша есепті Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетке тексеріліп, қол қойылғаннан кейін есептік кезеңнен кейінгі айдың 6-күніне модемдік байланыспен тапсырады.";
екінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"5, 8-бөлімдер есептік кезеңнен кейінгі айдың 12-күніне тапсырылады";
9-тармақта:
екінші азат жолдағы "NN 1.0, 1.1, 3.0, 6.0 нысанды статистикалық кәртішкелер" сөздерінің алды "1-Н" саны және әрпімен толықтырылсын;
10-тармақта:
оныншы азат жолдағы "21-жолда қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы ашылған істердің саны ерекшеленеді" сөздері "21-жолда аяқталған істер бойынша қылмыстардың ішінен алып қойылған және сипатталған материалдық құндылықтар мен ақшалай қаражаттардың (мың теңгеліктер түрінде) саны бейнеленеді. 22-жолда қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы табылған қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың саны ескеріледі, солардың ішінен 23-бағанда қылмыстар бойынша ескеріледі, 24-бағанда бас тарту материалдары бойынша. Есептік кезеңде құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне қатысты қозғалған нашақорлық қылмыстардың саны 25-бағанда бейнеленеді. 25-жолдан 26-жолда сотқа жіберілген, 27-бағанда ақталынған негіздер бойынша қысқартылған қылмыстар ескеріледі" сөздерімен ауыстырылсын;
13-тармақта:
сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші азат жолдары келесі редакцияда ауыстырылсын:
"1-2-бағандарда граммдарда, миллилитрлерде көрсетілген есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың есептік кезеңде алып қойылған жалпы саны бейнеленеді, олардың ішінен 3-4-бағандарда қозғалған қылмыстық істер бойынша, 5-6-бағандарда бас тарту материалдары бойынша, 7-8-бағандарда әкімшілік іс жүргізу бойынша ерекшеленеді.
9-10-бағандарда контрабандалық жолмен келіп түскендер ескеріледі.
11-12-бағандарда жойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың жалпы саны бейнеленеді, солардың ішінен: сот шешімі бойынша - 13-14-бағандарда, басқа да мемлекеттік органдардың шешімдері бойынша - 15-16-бағандарда көрсетіледі. 17-18-бағандарда сақтау, ғылыми, өндірістік, емдік және басқа да мақсаттарда пайдалану үшін тапсырылған тиісті құзыретті органдарға (мекемелерге) тапсырылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың саны, солардың ішінен: сот шешімі бойынша - 19-20-бағандарда, басқа да мемлекеттік органдардың шешімдері бойынша - 21-22-бағандарда бейнеленеді. 23-24-бағандарда қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы алып қойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттардың саны бейнеленеді. 25-26-бағандарда есептік кезеңнің аяғына алып қойылған есірткі заттары мен жүйкеге әсер ететін заттар қалдығы салмағының жалпысаны бейнеленеді, солардың ішінен 27-28-бағандарда қозғалған қылмыстық істер бойынша ерекшеленеді, 29-30-бағандарда бас тарту материалдары бойынша, 31-32-бағандарда әкімшілік іс жүргізу бойынша көрсетіледі. Б және В кестелері N1-Н нысанды есептің 3-бөлімінің А кестесі үшін белгіленген ережелер бойынша толтырылады.";
14-тармақта:
төртінші азат жол келесі мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:

"7. Сводный отчет и отчет по каждому субъекту правовой статистики региональные управления по правовой статистике и специальным учетам представляют в Комитет по правовой статистике и специальным учетам по модемной связи после его проверки и подписания к 6 числу месяца, следующего за отчетным периодом.";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Разделы 5, 8 представляются к 12 числу месяца, следующего за отчетным периодом";
в пункте 9:
абзац второй после слов "статистических карточек форм NN1.0, 1.1, 3.0, 6.0" дополнить цифрой и буквой "1-Н";
в пункте 10:
в абзаце десятом слова "в графе 21 выделяется количество дел, раскрытых с применением служебно-розыскных собак" заменить словами "в графе 21 из числа преступлений по оконченным делам отражается количество изъятых и описанных материальных ценностей и денежных средств (в тысячах тенге). В графе 22 учитываются количество преступлений и правонарушений, выявленных с применением служебно-розыскных собак, из них в графе 23 учитываются по преступлениям, в графе 24 по отказным материалам. Количество наркопреступлений, возбужденных в отношении работников правоохранительных органов в отчетном периоде, отражается в графе 25. Из графы 25 в графе 26 учитываются преступления, направленные в суд, в графе 27 прекращенные по реабилитирующим основаниям";
в пункте 13:
абзацы восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"В графах 1-2 отражается общее количество изъятых в отчетном периоде наркотических средств, психотропных веществ, выраженное в граммах, миллилитрах, из которых в графах 3-4 выделяется по возбужденным уголовным делам, 5-6 по отказным материалам, 7-8 - по административным производствам.
В графах 9-10 учитываются по поступившим контрабандным путем.
В графах 11-12 отражается общее количество уничтоженных наркотических средств, психотропных веществ, из них: по решению суда - графах 13-14, других государственных органов - графах 15-16. В графах 17-18 отражается количество переданных для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях количество наркотических средств и психотропных веществ в соответствующие компетентные органы (учреждения), из них: по решению суда - графах 19-20, других государственных органов - графах 21-22. В графах 23-24 отражается количество изъятых наркотических средств, психотропных веществ с применением служебно-розыскных собак. В графах 25-26 отражается общее количество остатка веса изъятых наркотических средств, психотропных веществ на конец отчетного периода, из которых в графах 27-28 выделяется по возбужденным уголовным делам, 29-30 по отказным материалам, в графах 31-32 по административным производствам.
Таблицы Б и В заполняются по правилам, установленным для таблицы А раздела 3 отчета формы N 1-Н.";
в пункте 14:
абзац четвертый дополнить предложением следующего содержания:

"1-бағаннан алынған 1-1-бағанында кәмелетке толмағандардың саны ерекшеленеді, 1-бағаннан алынған 2-1-бағанында әйелдер саны ерекшеленді.";
15-тармақта:
үшінші азат жол келесі редакцияда берілсін:
"Есептің 5-бөлімінің А кестесі Комитеттің аумақтық органдарымен Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылдың 5 желтоқсанындағы N 67 бұйрығымен бекітілген N 1-АП нысанды әкімшілік құқық бұзушылықты есепке алу жөніндегі статистикалық кәртішкенің негізінде құрылады. Кәмелетке толмағандардың құқығын қорғау жөніндегі комиссиясы Б кестесі бойынша "Кәмелетке толмағандармен жасалған әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" мәліметтерді тапсырады.
16-тармақта:
екінші азат жолдың "1-18" сандары "1-30" сандарымен ауыстырылсын;
17-тармақ келесі редакцияда берілсін:
"17. Есептің бөлімінде есірткі, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын тұлғалардың жалпы саны туралы мәліметтер берілген.
1-жолда есептік кезеңнің басына есепте тұрған есірткі, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын тұлғалардың саны көрсетіледі. Есептік кезеңнің аяғына есепте тұрған тұлғалар санының көрсеткіштері жылдық қорытындылар бойынша 12-жолдан келесі есептік кезеңнің (жылдың) 1-жолына ауыстырылады. 2-жолда есептік кезеңде есепте тұрған тұлғалар бейнеленеді. 2-бағаннан 3-бағанда соның ішінде бірінші рет есепке алынғандар. 4-жолда есептік кезеңде есептен шығарылған тұлғалардың саны ескеріледі. Соның ішінде 4-бағаннан 5-11-бағандарда мынадай себептер бойынша есептен шығарылған тұлғалар ерекшеленеді: 5 жылдан аса ремиссиямен, сотталумен, тұрғылықты мекен-жайын өзгертумен, өліммен, басқа жас тобына өтуімен және басқа да себептермен байланысты. 13, 14, 15-жолдарда 12-жолдан жас белгілері бойынша есептік кезеңнің аяғына есепте тұрған тұлғалар бейнеленеді.
1-бағанда есірткі заттарымен, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын, есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар мен прекурсорларды қолдану нәтижесінде психикалық және мінез-құлықтық жабырқаңқылықтарға ұшыраған есептегі тұлғалар ескеріледі. 2-12-бағандарда олар мемлекеттік тұлғаларға, әйелдерге, кәмелетке толмағандарға, жас топтарына, активті түрде және эпизодтық байланысты тұлғаларға үлестіріледі.
Б кестесінде, қолданылатын есірткі, жүйкеге әсер ететін заттардың және прекурсорлардың түрлері туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда есептік кезеңнің аяғына есепте тұрған есірткі, жүйкеге әсер ететін заттармен және прекурсорлармен қиянат жасайтын тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі. Соның ішінде 2-бағанда шамадан тыс қолданғаннан қайтыс болған тұлғалардың саны ескеріледі. 1-30-жолдарда халықаралық жіктеушілер бойынша есірткі, жүйкеге әсер ететін заттар және прекурсорлар бейнеленеді. 31-жолда 1, 12 және 22-жолдар көрсеткіштерінің сомасы көрсетіледі.
Есептің 7-бөлімі (А, Б кестелері) денсаулық сақтау департаменттерінің (басқармаларының), облыстар, Астана, Алматы қалалары әкімшіліктерінің бастықтарымен жасалып, қол қойылады.

"В графе 1-1 из графы 1 выделяется количество несовершеннолетних, в графе 1-2 из графы 1 выделяется количество женщин.";
в пункте 15:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Таблица А раздела 5 отчета составляется территориальными органами Комитета на основании статистической карточки по учету административного правонарушения формы N 1-АП, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 67 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2606). Комиссией по защите прав несовершеннолетних представляются сведения по таблице Б "О результатах рассмотрения дел об административных правонарушениях, совершенных несовершеннолетними";
в пункте 16:
в абзаце втором цифры "1-18" заменить цифрами "1-30";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. В разделе 7 отчета даны сведения об общем количестве лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами.
В строке 1 указывается количество лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, состоящих на учете, на начало отчетного периода. Показатели количества лиц, находившихся на учете, на конец отчетного периода, переносятся из строки 12 по итогам года, в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода. В строке 2 отражаются лица, состоящие на учете в отчетном периоде. Из строки 2 в строке 3 в т.ч. взятые на учет впервые. В строке 4 учитываются количество лиц, снятых с учета в отчетном периоде. В том числе из строки 4 в строках 5-11 выделяются лица, снятые с учета по следующим причинам: в связи с ремиссией более 5 лет, осуждением, изменением постоянного места жительства, со смертью, переходом в иную возрастную группу и другие причины. В строках 13, 14, 15 из строки 12 отражаются лица, состоящие на учете на конец отчетного периода по разным признакам.
В графе 1 учитываются находящиеся на учете лица, злоупотребляющие наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, страдающие психическими и поведенческими расстройствами в результате употребления наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров. В графах 2-12 они распределяются на госслужащих, женщин, несовершеннолетних, возрастные группы, лиц с активной и эпизодической зависимостью.
В таблице Б отражаются сведения о видах потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
В графе 1 указываются общее количество лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, состоящих на учете в конце отчетного периода. В том числе, в графе 2 учитывается количество лиц, умерших от передозировки. В строках 1-30 отражаются наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры по их международным классификаторам. В строке 31 указывается сумма показателей строк 1, 12 и 22.
Раздел 7 (таблицы А, Б) отчета составляется и подписывается начальниками департаментов (управлений) здравоохранения акиматов областей, городов Астана, Алматы.".

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (Р.С.Хайруллин) белгіленген тәртіпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық бөлімшелеріне орындау үшін жолдансын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары М.Қ.Уәйісовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Хайруллин Р.С.) представить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ направить субъектам правовой статистики и специальных учетов, Комитету по правовой статистике и специальным учетам и его территориальным подразделениям для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Ваисова М.К.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан