Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңының 36 және 52-баптарын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 15 наурыздағы N 73 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 20 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2811. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 183 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.08.2016 № 183 қаулысымен.
Ескерту: Бұйрықтың атауына, кіріспесіне өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 84 қаулысымен .
Ашық жинақтаушы зейнетақы қорларының, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қаржы тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңының 36-бабының 1-2-тармақтарына және 52-бабының 1-3-тармақтарына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Ашық жинақтаушы зейнетақы қорларының және қатысушылары Қазақстан Республикасының резидент еместері болып табылатын зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың акцияларымен жасалатын мәмілелерді тіркеу осы мәмілені жүзеге асыру нәтижесінде Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңының 36-бабының 1-2-тармақтарымен және 52-бабының 1-3-тармақтарымен бекітілген талаптарының бұзылмайтындығына куәлік ететін құжаттың болуы кезінде мәмілеге қатысушылардың екі қарама-қарсы бұйрықтарының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 84 қаулысымен .
2. Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 84 қаулысымен .
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
4. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

О реализации статей 36 и 52 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2004 года N 73. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 апреля 2004 года N 2811. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 183
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.08.2016 № 183.
Сноска. В наименование и в преамбулу внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 84 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации).
В целях обеспечения финансовой устойчивости открытых накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, в соответствии с пунктом 1-2 статьи 36 и пунктом 1-3 статьи 52 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Регистрация сделок с акциями открытых накопительных пенсионных фондов и организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, участниками которых являются нерезиденты Республики Казахстан, осуществляется на основании двух встречных приказов участников сделки при наличии документа, свидетельствующего о том, что в результате осуществления данной сделки не будут нарушены требования, установленные пунктом 1-2 статьи 36 и пунктом 1-3 статьи 52 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 84 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня гос. регистрации).
2. (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 84 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня гос. регистрации).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күн мерзім ішінде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне, екінші деңгейдегі банктерге, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізуге құқылы брокер-дилерлерге, заңды тұлғалардың "Қазақстан Тізілім ұстаушылар Қауымдастығы" және "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" бірлестігіне жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің қызметін қамтамасыз ету департаменті осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, открытых накопительных пенсионных фондов, организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, брокеров-дилеров с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя, объединения юридических лиц "Казахстанская Ассоциация Реестродержателей" и ЗАО "Центральный депозитарий ценных бумаг".
5. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Бахмутову Е.Л.
Председатель