N 2141 тіркелген "Ғылыми дәрежелер беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 16 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2004 жылғы 9 маусымдағы N 535 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 21 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2906. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 127 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2011.03.31 № 127 (ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Кандидаттық емтихандарды өткізу рәсімдерін және диссертацияларды алдын ала сарапталуды реттеу мақсатында бұйырамын:
1. (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2141 тіркелген, "Қазақстан Республикасы орталық атқару және басқа да мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені" журналында жарияланған, 2003 жыл, N 15, 842-б.) "Ғылыми дәрежелер беру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2003 жылғы 10 қаңтардағы N 16  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Ғылыми дәрежелер беру ережелерінде:
13-тармағының бірінші абзацында "белгіленген тізім" сөздері "ғылым тарихы мен философиясы (салалары бойынша), қазақ тілі, шет тілі, арнаулы пән (мамандығы)" сөздерімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Кандидаттық емтихандарды өткізу тәртібін ЖАК белгілейді.";
15-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Диссертация орындалған немесе ізденуші бекітілген ұйымда алдын ала диссертацияны сараптамадан өткізу тәртібін ЖАК белгілейді";
46-тармақта "(шағын кәсіпорындар, қоғамдық академиялар, академияаралық комиссиялар және т.б.)" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Жоғары аттестациялық комитет (А.Қ. Құсайынов) жоғары білікті ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды аттестаттау мәселелері жөніндегі нормативтік актілерін осы бұйрыққа сәйкестендірсін.
3. Осы бұйрық 2004 жылғы 1 қыркүйектен бастап енгізілетін ғылым тарихы және философиясы (салалары бойынша) бойынша емтихан тапсыру бөлігінде 1-тармақтың 1) тармақшасының үшінші абзацынан басқасы мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Министрдің
міндетін атқарушы

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года № 16 "Об утверждении Правил присуждения ученых степеней", зарегистрированный за № 2141
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2004 года № 535. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2004 года № 2906. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 127
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 31.03.2011 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В целях упорядочения процедуры проведения кандидатских экзаменов и предварительной экспертизы диссертаций приказываю:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 января 2003 года N 16 "Об утверждении Правил присуждения ученых степеней" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2141, опубликованный в журнале "Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2003 г., N 15, ст. 842), следующие изменения и дополнения:
в Правилах присуждения ученых степеней, утвержденных указанным приказом:
в абзаце первом пункта 13 слова "установленному перечню" заменить словами "истории и философии науки (по отраслям), казахскому языку, иностранному языку, специальной дисциплине (специальности)";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Порядок проведения кандидатских экзаменов определяется ВАК.";
пункт 15 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"Порядок проведения предварительной экспертизы диссертации в организации, где выполнялась диссертация или к которой был прикреплен соискатель, определяется ВАК";
в пункте 46 слова "(малые предприятия, общественные академии, межакадемические комиссии и др.)" исключить.
2. Высшему аттестационному комитету (Кусаинов А.К.) привести нормативные акты по вопросам аттестации научных и научно-педагогических кадров в соответствии с настоящим приказом.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации, за исключением абзаца третьего подпункта 1) пункта 1 в части сдачи экзамена по истории и философии науки (по отраслям), который вводится с 1 сентября 2004 года.
И.о. Министра