Жинақталған зейнетақы қаражатын жинақтаушы зейнетақы қорларынан аудару ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 24 мамырдағы N 146 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 5 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2928. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 217 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі  N 217  (қолданысқа енгізілу тәртібін   3-тармақтан  қараңыз) қаулысымен.
_________________________________________________
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  27-бабы 1-тармағының 6)-тармақшасына,  41-бабы  2-тармағының 6)-тармақшасына және "Қаржы рыногы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  13-бабының 3)-тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Жинақталған зейнетақы қаражатын жинақтаушы зейнетақы қорларынан аудару ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1065 тіркелген, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік құқықтық актілер жинағында 2001 жылы жарияланған, 4-том, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитеті Төрағасының міндеттерін орындаушының "Жинақталған зейнетақы қаражатын жинақтаушы зейнетақы қорларынан аудару ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 4 қаңтардағы N 2-П  бұйрығының  күші жойылды деп танылсын.
4. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.

Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 мая 2004 года N 146. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2004 года N 2928. Примечание РЦПИ: постановление утрачивает силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 217 (порядок введения в действие см. п. 3)
Примечание РЦПИ: постановление утрачивает силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года  N 217  (порядок введения в действие см.  п. 3 ).
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 27, подпунктом 6) пункта 2  статьи 41  Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и пунктом 3)  статьи 13  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу  приказ  исполняющего обязанности Председателя Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 января 2000 года № 2-П "Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из накопительных пенсионных фондов", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1065, опубликованный в 2001 году в Сборнике нормативных правовых актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан, том 4.
4. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения Юридических Лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и накопительных пенсионных фондов.

5. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Е.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының
"Жинақталған зейнетақы қаражатын
жинақтаушы зейнетақы қорларынан
аудару ережесін бекіту туралы"
2004 жылғы 24 мамырдағы
N 146 бұйрығымен бекітілді
Жинақталған зейнетақы қаражатын жинақтаушы
зейнетақы қорларынан аудару
Ережесі
Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын бір жинақтаушы зейнетақы қорынан басқаға немесе сақтандыру ұйымына аудару тәртібін айқындайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жинақталған зейнетақы қаражатын аудару туралы өтініш - зейнетақымен қамсыздандыру және жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорына аудару туралы шартты бұзуы жөніндегі салымшының (алушының) өтініші;
2) жинақталған зейнетақы қаражатын сақтандыру ұйымына аудару туралы өтініш - жинақталған зейнетақы қаражатын (толық немесе ішінара) сақтандыру ұйымына онымен зейнетақы аннуитеті шартын жасауға байланысты аудару туралы салымшының (алушының) өтініші;
3) сақтандыру ұйымы - "өмірді сақтандыру" саласы бойынша онымен салымшы (алушы) зейнетақы аннуитеті шартын жасаған сақтандыру қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар сақтандыру ұйымы;
4) жіберуші қор - жинақтаушы зейнетақы қоры, одан салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорына немесе сақтандыру ұйымына аударады;
5) алушы қор - жинақтаушы зейнетақы қоры, оған салымшы (алушы) осы жинақтаушы зейнетақы қорымен жасалған зейнетақы шартының негізінде жинақталған зейнетақы қаражатын аударады.
2-тарау. Жинақталған зейнетақы қаражатын
аудару тәртібі
2. Жинақталған зейнетақы қаражатын аудару мақсатында салымшы (алушы) жіберуші қорға мынадай құжаттарды:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына немесе 2-қосымшасына орай жинақталған зейнетақы қаражатын аудару туралы өтінішті;
2) салымшының (алушының) жекелілігін куәландыратын құжаттың көшірмесін және шолуға арналған куәліктің түпнұсқасын;

5. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
24 мая 2004 г. N 146
"Об утверждении Правил перевода
пенсионных накоплений
из накопительных пенсионных фондов"
Правила
перевода пенсионных накоплений
из накопительных пенсионных фондов
Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон) и определяют порядок перевода пенсионных накоплений вкладчика (получателя) из одного накопительного пенсионного фонда в другой или в страховую организацию.
Глава 1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений - заявление вкладчика (получателя) о расторжении договора о пенсионном обеспечении и переводе пенсионных накоплений в другой накопительный пенсионный фонд;
2) заявление о переводе пенсионных накоплений в страховую организацию - заявление вкладчика (получателя) о переводе пенсионных накоплений (полностью или частично) в страховую организацию в связи с заключением с ней договора пенсионного аннуитета;
3) страховая организация - страховая организация, имеющая лицензию на осуществление страховой деятельности по отрасли "страхование жизни", с которой вкладчик (получатель) заключил договор пенсионного аннуитета;
4) фонд-отправитель - накопительный пенсионный фонд, из которого вкладчик (получатель) переводит пенсионные накопления в другой накопительный пенсионный фонд или страховую организацию;
5) фонд-получатель - накопительный пенсионный фонд, в который вкладчик (получатель) переводит пенсионные накопления на основании заключенного пенсионного договора с данным накопительным пенсионным фондом.
Глава 2. Порядок перевода пенсионных накоплений
2. Вкладчик (получатель) в целях перевода пенсионных накоплений представляет в фонд-отправитель следующие документы:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений согласно приложению 1 или приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя) и оригинал удостоверения для обозрения;

3) алушы қормен жасалған шарттың көшірмесін не сақтандыру ұйымымен жасалған шарттың түпнұсқасын береді.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .
2-1. Салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатын алушы қорға аудару туралы өтінішпен жеке өзі хабарласа алмаған жағдайда, салымшы (алушы) жинақталған зейнетақы қаражатын аудару мақсатында жеке немесе заңды тұлғаға, онда жинақталған зейнетақы қаражаты аударылатын жинақтаушы зейнетақы қорын көрсете отырып, жинақталған зейнетақы қаражатын аудару туралы өтінішпен хабарласуға нотариат куәландырған сенімхатты береді.
Сенімді адам жіберуші қорға мынадай құжаттарды:
1) осы Ереженің 3-қосымшасына немесе 4-қосымшасына сай өтінішті;
2) жинақталған зейнетақы қаражатын аудару туралы өтінішпен хабарласуға нотариат куәландырған сенімхатты;
3) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) алушы қормен жасалған шарттың көшірмесін не сақтандыру ұйымымен жасалған шарттың түпнұсқасын;
5) сенімді адамның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және шолуға арналған куәліктің түпнұсқасын береді.
Ескерту: 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .
2-2. Жіберуші қор салымшыға (алушыға) немесе сенімді адамға ұсынылған құжаттардың толық тізбесін және олардың қабылданған күнін көрсете отырып анықтаманы береді.
Ескерту: 2-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .
3. Жинақталған зейнетақы қаражатын аударуды салымшы (алушы) осы Ереженің 2-тармағында көзделген барлық құжаттарды берген күннен бастап отыз күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде жіберуші қор жүзеге асырады.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .

3) копию договора, заключенного с фондом-получателем, либо оригинал договора, заключенного со страховой организацией.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).
2-1. В случае невозможности личного обращения вкладчика (получателя) с заявлением о переводе пенсионных накоплений в фонд-отправитель, вкладчик (получатель) в целях осуществления перевода пенсионных накоплений выдает физическому или юридическому лицу нотариально удостоверенную доверенность на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений с указанием в ней накопительного пенсионного фонда, в который осуществляется перевод пенсионных накоплений.
Поверенный предоставляет в фонд-отправитель следующие документы:
1) заявление согласно приложению 3 или приложению 4 к настоящим Правилам;
2) нотариально удостоверенную доверенность на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений;
3) копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя);
4) копию договора, заключенного с фондом-получателем либо оригинал договора, заключенного со страховой организацией;
5) копию документа, удостоверяющего личность поверенного и оригинал удостоверения для обозрения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-1 -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).
2-2. Фонд-отправитель выдает вкладчику (получателю) или поверенному справку с указанием полного перечня представленных документов и даты их принятия.
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-2 -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).
3. Перевод пенсионных накоплений осуществляется фондом-отправителем  в срок, не превышающий тридцати календарных дней с даты подачи вкладчиком (получателем) всех документов, предусмотренных пунктом 2 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 3 с изменениями -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).

3-1. Жіберуші қор салымшыға (алушыға) немесе сенімді адамға жинақталған зейнетақы қаражатын аудару туралы тапсырманың орындалмау себептерін көрсете отырып, салымшы (алушы) өтінішті берген күннен бастап жеті күнтізбелік күн ішінде жазбаша түрде дәлелді жауапты береді.
Ескерту: 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .
4. Салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы қаражатын аударуға байланысты шығыстарды жіберуші қор өзінің меншікті қаражатының есебінен жүзеге асырады.
5. Төлем тапсырмасындағы жинақталған зейнетақы қаражатының сомасын жіберуші қор оларды аударуды жүзеге асыру күніне көрсетеді.
6. Жинақталған зейнетақы қаражатын аудару үшін жіберуші қор Қазақстан Республикасының төлем жүйесінде қолданылатын формат бойынша электрондық төлем тапсырмасын қалыптастырады.
7. Жіберуші қор жинақталған зейнетақы қаражатын алушы қордың сәйкес шотына немесе сақтандыру ұйымының шотына аударатын банк-кастодианға электрондық төлем тапсырмасын береді.
8. Жіберуші қор алушы қорға немесе сақтандыру ұйымына жинақталған зейнетақы қаражатын аударуды растау үшін жинақталған зейнетақы қаражатының атап көрсетілген сомасы туралы салымшыға (алушыға) ол өтініш еткенде мыналарды:
1) үзінді көшірмелерді беру күнін;
2) есептелген инвестициялық кірістің сомасын көрсете отырып, өткен жылдағы жинақталған зейнетақы қаражаты сомасының қалдығын;
3) нақты түсімнің айлары мен күндерін көрсете отырып, ағымдағы күнтізбелік жылдағы зейнетақы жарналары түсімдерінің сомасын;
4) әр айдағы нақты есептеудің күнін көрсете отырып, ағымдағы күнтізбелік жылдағы инвестициялық кірістің сомасын;
5) олардың нақты түсімінің сомасы мен күндерін көрсете отырып, жеке зейнетақы шотына басқа қорлардан түскен жинақталған зейнетақы қаражатын аудару сомасын;
6) қордың комиссиялық сыйақысының сомасын;
7) егер жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы құнсызданудың деңгейін есептей отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының мөлшерінен аз болған жағдайда, Заңға сәйкес қалпына келтірілген соманы;
8) нақты төлемдердің күні мен ұстап қалған табыс салығының сомасын көрсете отырып, өткен жылда жасалған зейнетақы төлемдерінің сомасын;
9) зейнетақы жарналарының және инвестициялық кірістің нақты түскен сомасын көрсете отырып, аударылған жинақталған зейнетақы қаражатының нақты сомасын;
10) жеке зейнетақы шотындағы жинақталған зейнетақы қаражаты сомасының қалдығын (жинақталған зейнетақы қаражатын сақтандыру ұйымына аударған жағдайда) көрсете отырып береді.

3-1. Фонд-отправитель в письменной форме представляет вкладчику (получателю) или поверенному мотивированный ответ с указанием причин неисполнения поручения о переводе пенсионных накоплений в течение семи рабочих дней с даты подачи заявления вкладчиком (получателем).
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).
4. Расходы, связанные с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя), фонд-отправитель осуществляет за счет собственных средств.
5. Сумма пенсионных накоплений в платежном поручении указывается фондом-отправителем на дату осуществления их перевода.
6. Для перевода пенсионных накоплений фонд-отправитель формирует электронное платежное поручение по формату, используемому в платежной системе Республики Казахстан.
7. Фонд-отправитель передает электронное платежное поручение банку-кастодиану, который переводит пенсионные накопления на соответствующий счет фонда-получателя или счет страховой организации.
8. Фонд-отправитель в подтверждение перевода пенсионных накоплений в фонд-получатель или в страховую организацию выдает вкладчику (получателю) при его обращении выписку о перечисленной сумме пенсионных накоплений с указанием:
1) даты выдачи выписки;
2) остатка суммы пенсионных накоплений за истекший год с указанием сумм начисленного инвестиционного дохода;
3) сумм поступлений пенсионных взносов за текущий календарный год с указанием месяцев и дат фактического поступления;
4) суммы инвестиционного дохода за текущий календарный год с указанием дат фактического начисления за каждый месяц;
5) сумм переводов пенсионных накоплений, поступивших из других фондов на индивидуальный пенсионный счет с указанием сумм и дат их фактического поступления;
6) суммы комиссионного вознаграждения фонда;
7) восстановленную в соответствии с Законом сумму, в случае если сумма пенсионных накоплений стала меньше размера фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции;
8) суммы пенсионных выплат, произведенных в истекшем году с указанием дат фактических выплат и сумм удержанного подоходного налога;
9) фактическую сумму переведенных пенсионных накоплений с указанием фактически поступивших сумм пенсионных взносов и инвестиционного дохода;
10) остатка суммы пенсионных накоплений на индивидуальном пенсионном счете (в случае перевода пенсионных накоплений в страховую организацию).

9. Алушы қор не сақтандыру ұйымы жинақталған зейнетақы қаражатының түскені туралы жеке зейнетақы шотына немесе сақтандыру ұйымының шотына оларды есепке алған күннен бастап жеті күнтізбелік күннің ішінде салымшыға (алушыға) жазбаша хабарлайды.
10. Жіберуші қорға зейнетақы жарналары немесе алушы қорға не сақтандыру ұйымына салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы жарнасын аударғаннан кейінгі өзге сомалары түскен және жеке зейнетақы шоты жабылған жағдайда, аталған сома қайтарылу себептері көрсетіле отырып, оларды жіберушіге қайтарылуы тиіс.
Ескерту: 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .
3-тарау. Қорытынды ережелер
11. Осы Ережелермен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешілуі тиіс.
Жинақталған зейнетақы
қаражатын жинақтаушы
зейнетақы қорларынан
аудару ережесінің
1-қосымшасы
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Кімге: |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(жіберуші қордың атауы)
Салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы
қаражатын жинақтаушы зейнетақы қорынан
жинақтаушы зейнетақы қорына аудару туралы
ӨТІНІШІ
Мен, салымшы (алушы)
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Фамилиясы |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Аты |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Әкесінің аты |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Туған күні: |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
Құжаттың түрі: (тиісті ұяда х-пен көрсетіңіз)
_                    _
|_| Жеке куәлік      |_| Төлқұжат
_  _  _  _  _  _  _  _  _           _  _  _  _  _  _  _
Нөмірі |_||_||_||_||_||_||_||_||_| берілді |_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(кім берді)
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Әлеуметтік жеке коды (ӘЖК) N |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_| жасалған
(жіберуші қордың толық атауы)
_________________________  N ___________________  зейнетақы шартын
бұзуды және міндетті (ерікті, ерікті кәсіби) зейнетақы жарналарының
есебінен менің жинақталған зейнетақы қаражатымды толық көлемде
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(алушы қордың толық атауы)
аударуды өтінемін.
Зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты бұзуға және жинақталған
зейнетақы қаражатын басқа қорға аударуға байланысты жеке зейнетақы
шоты жабылатындығы маған түсіндірілді.
Салымшының (алушының) қолы:   ____________________________
_  _  _  _  _  _  _  _
Өтініш жасалған күн:|_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Өтініш жіберуші қорда қабылданды |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
Өтінішті қабылдаған адамның фамилиясы, аты, әкесінің аты мен
лауазымы
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Жіберуші қорда тіркелді: |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Келіп түскен нөмірі |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
Ескерту:
1. Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады.

9. Фонд-получатель либо страховая организация письменно уведомляет вкладчика (получателя) о поступлении пенсионных накоплений в течение семи календарных дней со дня их зачисления на индивидуальный пенсионный счет или на счет страховой организации.
10. В случае поступления в фонд-отправитель пенсионных взносов или иных сумм после произведенного перевода пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в фонд-получатель либо в страховую организацию и закрытия индивидуального пенсионного счета, названная сумма подлежит возврату их отправителю, с указанием причин возврата.
Сноска. Пункт 10 с изменениями -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).
Глава 3. Заключительные положения
11. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 1 в новой редакции -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).
Кому: _________________________________________________
(наименование фонда-отправителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
вкладчика (получателя) о переводе пенсионных
накоплений из накопительного пенсионного фонда
в накопительный пенсионный фонд
Я, вкладчик (получатель)
Фамилия  __________________________________________________
Имя      __________________________________________________
Отчество __________________________________________________
Дата рождения:_____ ______ _____________
(цифрами день, месяц, год)
Вид документа: (укажите  x  в соответствующей ячейке)
____ Удостоверение личности ______ Паспорт
Номер ____________ Выдано ______ _______ __________________
(цифрами день, месяц, год)
___________________________________________________________
(кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК) N _____________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)______________
Прошу расторгнуть пенсионный договор N_____ от ___________,
заключенный с _____________________________________________
(полное наименование фонда-отправителя)
и перевести мои пенсионные накопления в полном объеме за
счет обязательных (добровольных, добровольных
профессиональных) пенсионных взносов,
в _________________________________________________________
(полное наименование фонда-получателя)
Мне разъяснено, что в связи с расторжением договора о
пенсионном обеспечении и переводом пенсионных накоплений в
другой фонд будет закрыт индивидуальный пенсионный счет.
Подпись Вкладчика (получателя): ___________________________
Дата составления заявления: _____ ______ _____________
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято в фонде-отправителе ____ _____ _________
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, Имя, Отчество и должность лица, принявшего заявление
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Зарегистрировано в фонде-отправителе:_____ ______ _________
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _____________
Примечание. 1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.

2.  Барлық жолдар міндетті түрде толтырылады.
Жинақталған зейнетақы
қаражатын жинақтаушы
зейнетақы қорларынан
аудару ережесінің
2-қосымшасы
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 24 желтоқсандағы N 440   қаулысымен .
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Кімге:|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(жіберуші қордың атауы)
Салымшының (алушының) жинақталған зейнетақы
қаражатын жинақтаушы зейнетақы қорынан
сақтандыру ұйымына аудару туралы
ӨТІНІШІ
Мен, салымшы (алушы)
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Фамилиясы |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Аты |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Әкесінің аты |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _
Туған күні: |_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
Құжаттың түрі: (тиісті ұяда х-пен көрсетіңіз)
_                          _
|_| Жеке куәлік            |_| Төлқұжат
_  _  _  _  _  _  _            _  _  _  _  _  _  _  _
Нөмірі |_||_||_||_||_||_||_|   берілді|_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(кім берді)     _  _  _  _  _  _  _  _  _
Әлеуметтік жеке коды (ӘЖК) N|_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) |_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_| жасалған
(жіберуші қордың толық атауы)
_________________________  N ___________________  зейнетақы шартын
бұза отырып не бұзбай (қажетінің астын сызыңыз)
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
(сақтандыру ұйымының толық атауы)
міндетті (ерікті, ерікті кәсіби) зейнетақы жарналарының есебінен
толық көлемдегі не ішінара сомадағы
________________________________________________________________
(аударылатын жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы жазбаша)
менің жинақталған зейнетақы қаражатымды аударуды өтінемін.
Мен:
1) зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт бұзылған және жинақталған
зейнетақы қаражаты аударылған жағдайда жеке зейнетақы шоты
жабылатындығына;
2) зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт бұзылмаған жағдайда,
жіберуші қор жеке зейнетақы шотын жабатындығына және сақтандыру
ұйымына жинақталған зейнетақы қаражатын аударғаннан кейін он екі
күнтізбелік ай ішінде жеке зейнетақы шотына ақша түспеген шартпен
зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты бұзатындығына келісімен.
Салымшының (алушының) қолы: ____________________________
_  _  _  _  _  _  _  _
Өтініш жасалған күн: |_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _
Өтініш жіберуші қорда қабылданды |_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
Өтінішті қабылдаған адамның фамилиясы, аты, әкесінің аты мен
лауазымы
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _
Жіберуші қорда тіркелді: |_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _
Келіп түскен нөмірі |_||_||_||_||_||_||_||_|
Ескерту:
1. Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады.

2. Все поля обязательные для заполнения.
Приложение 2
к Правилам перевода пенсионных
накоплений из накопительных
пенсионных фондов
Сноска. Приложение 2 в новой редакции -  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2005 года N 440 (вводится в действие по истечении двадцати дней со дня его государственной регистрации).
Кому: _________________________________________________
(наименование фонда-отправителя)
ЗАЯВЛЕНИЕ
вкладчика (получателя) о переводе пенсионных
накоплений из накопительного пенсионного фонда
в страховую организацию
Я, вкладчик (получатель)
Фамилия  __________________________________________________
Имя      __________________________________________________
Отчество __________________________________________________
Дата рождения: _____ ______ _____________
(цифрами день, месяц, год)
Вид документа: (укажите  x  в соответствующей ячейке)
____ Удостоверение личности ______ Паспорт
Номер ____________ Выдано ______ _______ __________________
(цифрами день, месяц, год)
___________________________________________________________
(кем выдано)
Социальный индивидуальный код (СИК) N _____________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН) _____________
Прошу перевести мои пенсионные накопления в полном объеме
либо частично в сумме:_____________________________________
(сумма переводимых пенсионных накоплений прописью)
за счет обязательных (добровольных, добровольных
профессиональных) пенсионных взносов, в ___________________________________________________________
(полное наименование страховой организации)
с расторжением либо без расторжения (нужное подчеркнуть)
пенсионного договора N _______ от ____________,
заключенного с ____________________________________________
(наименование фонда-отправителя)
Я согласен, что:
1) в случае расторжения договора о пенсионном обеспечении
и перевода пенсионных накоплений будет закрыт индивидуальный
пенсионный счет;
2) в случае не расторжения договора о пенсионном
обеспечении фонд-отправитель закрывает индивидуальный пенсионный
счет и расторгает договор о пенсионном обеспечении при условии
отсутствия денег на индивидуальном пенсионном счете в течение
двенадцати календарных месяцев после перевода пенсионных
накоплений в страховую организацию.
Подпись Вкладчика (получателя): ___________________________
Дата составления заявления: _____ ______ __________________
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято в фонде-отправителе ____ _____ _________
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, Имя, Отчество и должность лица, принявшего заявление
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Зарегистрировано в фонде-отправителе: ____ ______ _________
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _____________
Примечание. 1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.

1) зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт бұзылған және жинақталған
зейнетақы қаражаты аударылған жағдайда жеке зейнетақы шоты
жабылатындығына;
2) зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт бұзылмаған жағдайда,
жіберуші қор жеке зейнетақы шотын жабатындығына және сақтандыру
ұйымына жинақталған зейнетақы қаражатын аударғаннан кейін он екі
күнтізбелік ай ішінде жеке зейнетақы шотына ақша түспеген шартпен
зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты бұзатындығына келіседі.
Сенімді адамның қолы:  ____________________________
_  _  _  _  _  _  _  _
Өтініш жасалған күн: |_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _
Өтініш жіберуші қорда қабылданды |_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
Өтінішті қабылдаған адамның фамилиясы, аты, әкесінің аты мен
лауазымы
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _
|_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _
Жіберуші қорда тіркелді: |_||_||_||_||_||_||_||_|
(цифрмен күні, айы, жылы)
_  _  _  _  _  _  _  _
Келіп түскен нөмірі |_||_||_||_||_||_||_||_|
Ескерту:
1. Өтініш баспа әріптерімен анық толтырылады.
2. Барлық жолдар міндетті түрде толтырылады.

1) в случае расторжения договора о пенсионном
обеспечении и перевода пенсионных накоплений индивидуальный
пенсионный счет будет закрыт;
2) в случае не расторжения договора о пенсионном
обеспечении фонд-отправитель закрывает индивидуальный
пенсионный счет и расторгает договор о пенсионном обеспечении
при условии отсутствия денег на индивидуальном пенсионном
счете в течение двенадцати календарных месяцев после перевода
пенсионных накоплений в страховую организацию.
Подпись поверенного: _____________________________________
Дата составления заявления: _____ ______ _________________
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято в фонде-отправителе ____ _____ _________
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, Имя, Отчество и должность лица, принявшего заявление
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Зарегистрировано в фонде-отправителе: ____ ______ _________
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _____________
Примечание. 1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательные для заполнения.