Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі банк шоттарындағы қалдықтары жөніндегі есептің нысаны мен мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 31 мамырдағы N 79, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 31 мамырдағы N 151 бірлескен қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 8 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2937. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 162 (V053722) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлері қызметінің айқындық дәрежесін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы (бұдан әрі - Ұлттық Банк) және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) қаулы етеді:
1. Осы бірлескен қаулының қосымшасына сай сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі (бұдан әрі - банктер) банк шоттарындағы қалдықтары жөніндегі есептің нысаны бекітілсін.
2. Банктер ай сайын қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органға банктің мөрімен куәландырылған, банктің бірінші басшысы және бас бухгалтері немесе олардың орнындағы адамдар қол қойған, электрондық байланыс арқылы және қағаз тасымалдаушысында есепті айдан кейінгі айдың төртінші жұмыс күнінен, Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей, осы бірлескен қаулының қосымшасына сәйкес нысан бойынша есепті ұсынады.
3. Осы бірлескен қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енгізіледі.
4. Агенттіктің Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы бірлескен қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы бірлескен қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде Агенттіктің және Ұлттық Банктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) осы бірлескен қаулыны алған күннен бастап бес күндік мерзімде оны Ұлттық Банктің ресми баспасөз басылымдарына жариялауды қамтамасыз етсін.

Об утверждении формы и срока представления банками второго уровня отчета об остатках на банковских счетах страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров в банках второго уровня Республики Казахстан
Совместное постановление Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 31 мая 2004 года N 79 и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 31 мая 2004 года N 151. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2004 года N 2937. Утратило силу - Постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 162 (порядок введения в действие см. п.4) (V053722).
В целях повышения степени прозрачности деятельности страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров Правление Национального Банка Республики Казахстан и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) постановляет:
1. Утвердить форму отчета об остатках на банковских счетах страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров в банках второго уровня Республики Казахстан (далее - банки) согласно приложению к настоящему совместному постановлению.
2. Банки ежемесячно представляют в уполномоченный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций, отчеты по форме, согласно приложению к настоящему совместному постановлению, не позднее 18.00 часов времени города Астаны четвертого рабочего дня месяца, следующего за отчетным, посредством электронной связи и на бумажном носителе, заверенные печатью банка, подписанные первым руководителем и главным бухгалтером банка или лицами, их замещающими.
3. Настоящее совместное постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту стратегии и анализа Агентства (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом Агентства (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего совместного постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего совместного постановления довести до сведения заинтересованных подразделений Агентства и Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня Республики Казахстан.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в пятидневный срок со дня получения настоящего совместного постановления принять меры к опубликованию его в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан.

6. Осы бірлескен қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігінің төрағасы
"Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің Қазақстан
Республикасының екінші деңгейдегі
банктеріндегі банк шоттарындағы
қалдықтары жөніндегі есептің
нысаны мен мерзімін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінің 2004 жылғы 31 мамыр N 79 және
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу
мен қадағалау жөніндегі агенттігінің
2004 жылғы 31 мамыр N 151
Басқармаларының қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің банк шоттарындағы қалдықтары туралы есеп
____________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банктің атауы)
________________ жағдай бойынша
мың теңге
____________________________________________________________________
Рет| Сақтандыру |            Ағымдағы және карт шоттары
нө.|  (қайта    |__________________________________________________
мі.| сақтандыру)| Бар.|    шоттардағы ақша  |  есептелген сыйақы
рі |  ұйымының/ | лығы|        сомасы       |        сомасы
| сақтандыру |     |_____________________|_______________________
| брокерінің |     |      |теңгеге |     |      |теңгеге |
|   атауы    |     |теңге.|есептел.|жиын.|теңге.|есептел.|жиын.
|            |     | мен  |  ген   |тығы | мен  |  ген   |тығы
|            |     |      | шетел  |     |      | шетел  |
|            |     |      |валюта. |     |      |валюта. |
|            |     |      |сындағы |     |      |сындағы |
|            |     |      | ақша   |     |      | ақша   |
|            |     |      |қалдығы |     |      |қалдығы |
____________________________________________________________________
1 |     2      |  3  |  4   |   5    |  6  |   7  |   8    |   9
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Барлығы:
____________________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________
Талап еткенге дейінгі салымдар
_________________________________________________________
| Негізгі борыш сомасы| есептелген сыйақы сомасы
Барлығы|_____________________|___________________________
|      |теңгеге |     |      |теңгеге |
|теңге.|есептел.|жиын.|теңге.|есептел.|жиынтығы
| мен  |  ген   |тығы | мен  |  ген   |
|      | шетел  |     |      | шетел  |
|      |валюта. |     |      |валюта. |
|      |сындағы |     |      |сындағы |
|      | ақша   |     |      | ақша   |
|      |қалдығы |     |      |қалдығы |
_________________________________________________________

6. Контроль над исполнением настоящего совместного постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель                           Председатель Агентства
Национального Банка                    Республики Казахстан
Республики Казахстан                   по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
Приложение
к совместному постановлению Правлений
Национального Банка Республики Казахстан
от 31 мая 2004 года N 79 и Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 31 мая 2004 года N 151
"Об утверждении формы и срока представления
банками второго уровня отчета об остатках
на банковских счетах страховых
(перестраховочных) организаций и страховых
брокеров в банках второго уровня
Республики Казахстан"
Отчет
об остатках на банковских счетах страховых (перестраховочных)
организаций и страховых брокеров в банках второго уровня
Республики Казахстан
_________________________________
(наименование банка второго уровня)
по состоянию на _________________
тысяч тенге
__________________________________________________________________
Порядковый  |     наименование страховой (перестраховочной)
номер      |          организации/страхового брокера
|
____________|_____________________________________________________
1      |      2
____________|_____________________________________________________
|      Всего:
____________|_____________________________________________________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
Текущие и карт-счета
___________________________________________________________________
|   сумма денег на счетах   |    сумма начисленного
|                           |      вознаграждения
|___________________________|________________________________
|        | Остаток    |     |       |Остаток     |
Всего |в тенге | денег в    |Итого|в тенге| денег в    | Итого
|        | иностран-  |     |       |иностран-   |
|        |ной валюте, |     |       |ной валюте, |
|        |пересчитан- |     |       |пересчитан- |
|        |ных в тенге |     |       |ных в тенге |
|        |            |     |       |            |
______|________|____________|_____|_______|____________|___________
3   |   4    |      5     |  6  |    7  |       8    |     9
______|________|____________|_____|_______|____________|___________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
Вклады до востребования
___________________________________________________________________
|   сумма основного долга   |    сумма начисленного
|                           |      вознаграждения
|___________________________|________________________________
|        | Остаток    |     |       |Остаток     |
Всего |в тенге | денег в    |Итого|в тенге| денег в    | Итого
|        | иностран-  |     |       |иностран-   |
|        |ной валюте, |     |       |ной валюте, |
|        |пересчитан- |     |       |пересчитан- |
|        |ных в тенге |     |       |ных в тенге |
|        |            |     |       |            |
______|________|____________|_____|_______|____________|___________

10   |   11 |  12    |  13 |  14  |   15   |   16
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________
Мерзімді салымдар
_________________________________________________________
|негізгі борыштың сомасы| есептелген сыйақы сомасы
Барлығы|_______________________|___________________________
|      | теңгеге  |     |      |теңгеге |
|теңге.| есептел. |жиын.|теңге.|есептел.|жиынтығы
| мен  |   ген    |тығы | мен  |  ген   |
|      |  шетел   |     |      | шетел  |
|      | валюта.  |     |      |валюта. |
|      | сындағы  |     |      |сындағы |
|      |  ақша    |     |      | ақша   |
|      | қалдығы  |     |      |қалдығы |
_________________________________________________________
17   |   18 |   19     |  20 |  21  |   22   |   23
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
кестенің жалғасы
_________________________________________________________
Шартты салымдар
_________________________________________________________
|  негізгі борыш сомасы | есептелген сыйақы сомасы
Барлығы|_______________________|___________________________
|      | теңгеге  |     |      |теңгеге |
|теңге.| есептел. |жиын.|теңге.|есептел.|жиынтығы
| мен  |   ген    |тығы | мен  |  ген   |
|      |  шетел   |     |      | шетел  |
|      | валюта.  |     |      |валюта. |
|      | сындағы  |     |      |сындағы |
|      |  ақша    |     |      | ақша   |
|      | қалдығы  |     |      |қалдығы |
_________________________________________________________
24   |   25 |   26     |  27 |  28  |   29   |   30
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Бірінші басшы ____________________ күні __________
Бас бухгалтер ____________________ күні___________
Орындаушы _________________
Телефоны:____________
Мөр орны

10  |   11   |    12      | 13  |  14   |     15     |    16
______|________|____________|_____|_______|____________|___________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
Срочные вклады
___________________________________________________________________
|   сумма основного долга   |    сумма начисленного
|                           |      вознаграждения
|___________________________|________________________________
|        | Остаток    |     |       |Остаток     |
Всего |в тенге | денег в    |Итого|в тенге| денег в    | Итого
|        | иностран-  |     |       |иностран-   |
|        |ной валюте, |     |       |ной валюте, |
|        |пересчитан- |     |       |пересчитан- |
|        |ных в тенге |     |       |ных в тенге |
|        |            |     |       |            |
______|________|____________|_____|_______|____________|___________
17  |   18   |     19     | 20  |  21   |     22     |    23
______|________|____________|_____|_______|____________|___________
(продолжение таблицы)
___________________________________________________________________
Условные вклады
___________________________________________________________________
|   сумма основного долга   |    сумма начисленного
|                           |      вознаграждения
|___________________________|________________________________
|        | Остаток    |     |       |Остаток     |
Всего |в тенге | денег в    |Итого|в тенге| денег в    | Итого
|        | иностран-  |     |       |иностран-   |
|        |ной валюте, |     |       |ной валюте, |
|        |пересчитан- |     |       |пересчитан- |
|        |ных в тенге |     |       |ных в тенге |
|        |            |     |       |            |
______|________|____________|_____|_______|____________|___________
24  |   25   |    26      |  27 |  28   |     29     |    30
______|________|____________|_____|_______|____________|___________
Первый руководитель_________дата______
Главный бухгалтер___________дата_______
Исполнитель____________
Телефон________________
Место печати