Қазақстан Республикасы Азаматтық авиация ұйымдарының авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылары және мамандары лауазымдарының тізбесін бекіту туралы
Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2004 жылғы 22 маусымдағы N 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әдәілет министрлігінде 2004 жылғы 14 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2948. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 05 мамырдағы № 253 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2011.05.05 № 253 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
"Авиация қауіпсіздігі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 шілдедегі N 746-қбпү қаулысының 16 тармағының 5 абзацына, "Қазақстан Республикасы Азаматтық авиациясының авиациялық қауіпсіздік нұсқаулық-бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2003 жылғы 12 қарашадағы N 523-ҚПҮБ бұйрығының 11 тармағының 5 абзацына сәйкес, Бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған, Қазақстан Республикасы Азаматтық авиация ұйымдарының авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылары және мамандары лауазымдарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті, Ұшу қауіпсіздігін мемлекеттік авиациялық қадағалау басқармасының бастығы А.Б.Жолдыбаевқа жүктелсін.
3. Аталған бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Төраға
"Қазақстан Республикасы Азаматтық
авиация ұйымдарының авиациялық
қауіпсіздік қызметінің басшылары
және мамандары лауазымдарының
тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының 2004 жылғы 22 маусымдағы
N 113 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Азаматтық авиация ұйымдарының авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшылары және мамандары лауазымдарының тізбесі
1. <*>
Ескерту: 1-тармақ алынып тасталды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2009.09.13 N 313 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
2. Әуежайдың (авиакомпанияның) авиациялық қауіпсіздік қызметінің (бұдан әрі - АҚҚ) бастығы.
3. Әуежайдың АҚҚ тексеру бөлімшесі:
1) тексеру бөлімшесінің бастығы;
2) тексеру бөлімшесі бастығының орынбасары;

Об утверждении Перечня должностей руководителей и специалистов служб авиационной безопасности организаций гражданской авиации Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 22 июня 2004 года N 113. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 14 июля 2004 года N 2948. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 253
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 05.05.2011 № 253.
В соответствии с абзацем 5 пункта 16 "Правил авиационной безопасности", утвержденные  постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 746-ДСП, абзацем 5 пункта 11 "Инструкции программы авиационной безопасности гражданской авиации Республики Казахстан", утвержденной приказом Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 ноября 2003 года N 523-ДСП, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемый Перечень должностей руководителей и специалистов служб авиационной безопасности организаций гражданской авиации Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника Управления государственного надзора за безопасностью полетов Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Жолдыбаева А.Б.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утвержден
приказом Председателя Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
от 22 июня 2004 года N 113
"Об утверждении Перечня должностей руководителей
и специалистов служб авиационной
безопасности организаций гражданской
авиации Республики Казахстан"
Перечень должностей руководителей и специалистов
служб авиационной безопасности организаций гражданской
авиации Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказами Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций РК от 13.09.2006 № 204 ; от 0 4.07.2007 № 134 ; приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 07.07.2009 № 313 .
1. Исключен приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 07.07.2009 № 313 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
2. Начальник службы авиационной безопасности (далее - САБ) аэропорта (авиакомпании).
3. Подразделение досмотра САБ аэропорта:
1) начальник подразделения досмотра;
2) заместитель начальника подразделения досмотра;

3) тексеру бөлімшесі ауысымының бастығы;
4) аға инспектор (инспектор, кіші инспектор);
5) тексеру агенті.
4. Әуежайдың АҚҚ қауіпсіздік бөлімшесі:
1) қауіпсіздік бөлімшесінің бастығы;
2) қауіпсіздік бөлімше бастығының орынбасары;
3) қауіпсіздік бөлімшесі ауысымының бастығы;
4) аға инспектор (инспектор, кіші инспектор);
5) бақылау-өткізу пунктінің инспекторы (кіші инспектор);
6) инспектор - қызметтік иттер жетекшісі (патрульдік-із кесуші иттің бастаушысы);
7) инспектор (кiшi инспектор) - жүргiзушi;
8) бақылау және бейне бақылау пунктының инспекторы (кiшi инспекторы).
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2006 жылғы 13 қыркүйектегі N 204 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
5. Әуежайдың АҚҚ рұқсат беру бюросы:
1) рұқсат беру бюросының бастығы;
2) рұқсатнама бюросының аға инспекторы (инспекторы).
Ескерту: 5-тармақпен толықтырылды - ҚР Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2006 жылғы 13 қыркүйектегі N 204 бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
6. Әуежайдың (авиакомпанияның) АҚҚ әкімшілік бөлімшесі:
1) әкімшілік бөлімшесінің бастығы;
2) әкімшілік бөлімшесінің бас маманы (маманы);
3) әкімшілік бөлімшесінің аға инспекторы (инспекторы).
Ескерту: 6-тармақпен толықтырылды - ҚР Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2007 жылғы 4 шілдедегі N 134 бұйрығымен.

3) начальник смены подразделения досмотра;
4) старший инспектор (инспектор, младший инспектор);
5) агент досмотра.
4. Подразделение безопасности САБ аэропорта:
1) начальник подразделения безопасности;
2) заместитель начальника подразделения безопасности;
3) начальник смены подразделения безопасности;
4) старший инспектор (инспектор, младший инспектор);
5) инспектор (младший инспектор) контрольно-пропускного пункта;
6) инспектор - вожатый служебных собак (проводник патрульно-розыскной собаки);
7) инспектор (младший инспектор) - водитель;
8) инспектор (младший инспектор) пункта контроля и видеонаблюдения.
5. Бюро пропусков САБ аэропорта:
1) начальник бюро пропусков;
2) старшй инспектор (инспектор) бюро пропусков.
6. Административное подразделение САБ аэропорта (авиакомпании):
1) начальник административного подразделения;
2) главный специалист (специалист) административного подразделения;
3) старший инспектор (инспектор) административного подразделения.