Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті тергеу изоляторларының арнайы есеп бөлімдерінің жұмысы туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2004 жылғы 9 шілдедегі N 210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 29 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2973. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі iстер министрiнің 2012 жылғы 25 қазандағы № 572 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі iстер министрiнің 2012.10.25 № 572 (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
бірінші орынбасары
ІІІ сыныптағы мемлекеттік
әділет кеңесшісі
________________________
2004 жылғы 8 шілде
Жолын кесу шарасы ретінде тұтқындау қолданылған сезіктілер мен айыпталушыларды ұстауға байланысты құжаттау мен есепке алу мәселелері бойынша қылмыстық-атқару жүйесі тергеу изоляторларының арнайы есеп бөлімдерінің қызметін реттеу мақсатында,  бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті тергеу изоляторларының арнайы бөлімдерінің жұмысы туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы, Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аумақтық қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің бастықтары осы Нұсқаулықты жеке құрамының оқып-үйренуін ұйымдастырсын және тергеу изоляторының жұмысы Нұсқаулық талаптарына сәйкес болуын қамтамасыз етсін.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің  2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министрдің міндетін атқарушы
"Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
тергеу изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
2004 жылғы 8 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті тергеу
изоляторларының арнайы есеп бөлімдерінің
жұмысы туралы
Нұсқаулық
Ескерту: Барлық мәтін бойынша «ҚАЖКБ» деген сөздер «ҚАЖК ҚАЖД» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Әділет министрінің 2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер

Об утверждении Инструкции о работе отделов специального учета следственных изоляторов Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июля 2004 года № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2004 года № 2973. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 октября 2012 года № 572
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 25.10.2012 № 572.
Согласовано
Первый заместитель Генерального
Прокурора Республики Казахстан
8 июля 2004 г.|
В целях урегулирования деятельности отделов специального учета следственных изоляторов уголовно-исполнительной системы по вопросам документации и учета, связанным с содержанием подозреваемых и обвиняемых, в отношении которых в качестве меры пресечения применен арест, приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о работе отделов специального учета следственных изоляторов Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Председателю Комитета уголовно-исполнительной системы, начальникам территориальных Департаментов уголовно-исполнительной системы Комитета уголовно-исполнительной системы организовать изучение личным составом настоящей Инструкции, и обеспечить работу следственных изоляторов в соответствии с ее требованиями.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со регистрации.
И.о.Министра
Утверждена приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
"Об утверждении Инструкции
о работе отделов специального
учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан"
Инструкция
о работе отделов специального учета следственных изоляторов
Комитета  уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан
Сноска. По всему тексту Инструкции слово "УКУИС" заменены словами "ДУИС КУИС" приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1. Осы Нұсқаулық жолын кесу шарасы ретінде тұтқындау қолданылған сезіктілер мен айыпталушы адамдарды (бұдан әрі - сезіктілер, айыпталушылар) ұстауға байланысты құжаттарды ресімдеу және есепке алу мәселелері бойынша тергеу изоляторларының арнайы есепке алу бөлімдерінің (бұдан әрі - арнайы есепке алу бөлімдері) қызметін реттейді.
2. Тергеу изоляторларының арнайы есепке алу бөлімдері:
1) тергеу изоляторларында ұсталушы адамдардың дербес және сандық есебін жүргізеді, олардың алмасуларын бақылауды жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есеп жөніндегі комитетінің аумақтық органдарына (бұдан әрі - ҚС және АЕК) орталықтандырылған есепке алу үшін белгіленген тәртіппен есепке алу құжаттарын жөнелтеді және ресімдейді;
3) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі - ӘдМ) белгілеген Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аумақтық қылмыстық-атқару жүйесі департаменттеріне кейіннен бұл мәліметтерді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетіне жіберу арқылы сезіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың құрамы және қозғалысының саны туралы есепті ұсынады;
4) тергеу изоляторларында ұсталынушы сезіктілер, айыпталушылардың және сотталғандарға жеке істерін ескереді, жүргізеді және сақтайды;
5) сотталғандардан түскен апелляциялық және қадағалау шағымдарды есепке алады, оларды тіркеуді және иесіне жөнелтуді жүзеге асырады, оларға рұқсат беру мерзімін бақылайды және сотталғандарға осы шағымдарды қарау нәтижелерін хабарлайды;
6) кешірім жасау туралы қолдаухатты ресімдейді;
7) сотталғандардың тергеу изоляторларынан уақытылы кезінде босатылуын бақылауды жүзеге асырады және бұл туралы құжаттарды ресімдеуді қамтамасыз етеді;
8) қылмыстық жолын кесу шарасы ретінде тұтқындау қолданылған адамдарды тергеу изоляторларында ұстау мерзіміне бақылау жасауды қамтамасыз етеді;
9) қылмыстық процесті жүргізуші органдарға сотталғандардың және күзет қамауындағы адамдардың жеке бастарын куәландыратын құжаттарына не болмаса осы құжаттардың расталған көшірмелеріне қарау салады және олардың дер кезінде келіп түсуін бақылауды жүзеге асырады;
10) этаппен айдауылдауға жататын адамдардың құжаттарын дайындайды;
11) сотталғандарды мерзімінен бұрын шартты босату туралы, бас бостандығынан айыруды түзеу колониясына ауыстыру туралы, неғұрлым жеңіл жазаға ауыстыру туралы, науқастығы жөнінде жаза өтеуден босату туралы материалдарды ресімдейді және оларды сотқа жөнелтеді;
12) Iшкіісмині, IIБ, прокуратура, сот органдарының, сондай-ақ басқа ұйымдар мен мекемелердің тергеу изоляторларының арнайы бөлімдердің құзыретіне жататын мәселелер жөніндегі қарау салуларына жауаптар дайындайды;

1. Настоящая Инструкция регулирует деятельность отделов специального учета (далее - отдел спецучета) следственных изоляторов (далее - СИЗО) по вопросам оформления документации и учета, связанным с содержанием лиц подозреваемых и обвиняемых, в отношении которых применен арест в качестве меры пресечения (далее - подозреваемые, обвиняемые).
2. Отделы спецучета следственных изоляторов:
1) ведут персональный и количественный учет лиц, содержащихся в СИЗО, осуществляют контроль за их перемещением;
2) оформляют и направляют в установленном порядке в территориальные органы Комитета по правовой статистике и специальному учету Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПС и СУ) учетные документы для централизованного учета;
3) представляют в территориальные Департаменты уголовно-исполнительной системы Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - ДУИС КУИС) установленную Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - МЮ) отчетность о численности, составе и движении подозреваемых, обвиняемых и осужденных, с последующим направлением этих данных в Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комитет УИС);
4) ведут учет и хранят личные дела на содержащихся в СИЗО подозреваемых, обвиняемых и осужденных;
5) ведут учет поступивших от осужденных апелляционных и надзорных жалоб, производят их регистрацию и отправку адресатам, следят за сроками их разрешения и объявляют осужденным результаты рассмотрения этих жалоб;
6) оформляют ходатайства о помиловании;
7) осуществляют контроль за своевременным освобождением осужденных из СИЗО и обеспечивают оформление документов;
8) осуществляют контроль за сроками содержания в СИЗО лиц, в отношении которых в качестве меры пресечения избран арест;
9) запрашивают у органа, ведущего уголовный процесс, документы, удостоверяющие личность осужденных и подозреваемых, обвиняемых, либо заверенные копии этих документов и осуществляют контроль за их своевременным поступлением;
10) подготавливают документы лиц, подлежащих конвоированию;
11) оформляют и направляют в суды материалы об условно-досрочном освобождении осужденных;
12) подготавливают ответы на запросы органов МЮ, Комитета УИС, ДУИС КУИС, Министерства внутренних дел-Управлений внутренних дел (далее - МВД-УВД), прокуратуры, суда, а также других организаций и учреждений по вопросам, относящимся к компетенции отделов спецучета СИЗО;

13) арнайы бөлімдердің құзыретіне жататын мәселелер жөніндегі шағымдарды, өтініштер мен хаттарды қарайды;
14) алынып тасталды .
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2006.06.09 N 175, 2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Арнайы бөлім тергеу изоляторларының әкімшілік ғимаратына орналасады. Арнайы бөлімнің үй-жайындағы есіктердің сенімді тиегі, терезелерінің темір торы болуы және өрттен қауіпсіз болуы қажет.
Есептегі құжаттарды сақтау үшін арнайы бөлім қажетті мөлшерде темір немесе ағаш, темірмен сақталған шкафтармен қамтамасыз етіледі. Жұмыс уақытынан тыс кезде арнайы бөлімнің үй-жайы мөрленеді.
4. Сотталғандарды және сезіктілермен айыпталушыларды арнайы бөлімдегі жұмыстарға тартуға тыйым салынады.
2-тарау. Арнайы бөлімнің жұмысын ұйымдастыру
5. Арнайы бөлімнің барлық жұмысын тергеу изоляторларының басшылығы бекіткен жоспарға сәйкес оның бастығы ұйымдастырады.
6. Сезіктілер және айыпталушылардың, сотталғандардың тергеу изоляторларындағы болуына және қозғалысына байланысты арнайы бөлімнің төмендегідей дербес жұмыс учаскесі бөлінуі мүмкін:
1) жеткізілген және кеткен сезіктілер мен айыпталушыларға және сотталғандарды ресімдеу;
2) тергеу және анықтау органдарының есебіндегі сезіктілерді, айыпталушыларды есепке алу;
3) сотталғандарды есепке алу;
4) есепке алу-анықтама картотекаларын жүргізу;
5) суретке түсіру және дактилоскопиялау;
6) жалпы іс жүргізу.
Көрсетілген жұмыстарды орындау үшін арнайы бөлім бастығы жекелеген қызметкерлер тағайындауы немесе арнайы топтар құруы мүмкін.
3-тарау. Тергеу изоляторларында ұсталынушы
адамдарды есепке алу нысандары
7. Есеп бөлімі осы Нұсқаулықпен бекітілген нысан бойынша тергеу изоляторларында есеп (дербес және сандық) жүргізеді.
8. Арнайы бөлім есепке алудың мынадай құжаттарын:
1) сезіктілер мен айыпталушылардың және сотталғандардың жеке істерін (1-қосымша);
2) N 1 нысанды есепке алу карточкасы (N 2 қосымша);
3) мерзімдік-бақылау картотекасының карточкаларын (3-қосымша);
4) сезіктілермен айыпталушылардың және сотталғандардың тәуліктік есебін алу дәптерін тікелей жүргізеді.
Сонымен қатар, есеп бөлімімен бұдан басқа күзет және қадағалау қызметтері жасаған төмендегідей есепке алу құжаттарын:
5) тергеу изоляторларының қабылдау анықтау картотекасының карточкаларын (4-қосымша);
6) күзет қамауындағы адамдарды және сотталғандарды камераларға орналастыру картотекасының карточкаларын (5-қосымша);
7) тергеу изоляторларына жеткізілген адамдарды тәуліктік есепке алу ведомосін (6-қосымша);

13) рассматривают жалобы, заявления и письма по вопросам, относящимся к компетенции отделов специального учета СИЗО;
14) (исключен приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Отдел спецучета размещается в административном здании СИЗО. Помещения отдела должны иметь решетки на окнах и быть оборудованными с соблюдением требований пожарной безопасности.
Для хранения учетной документации отдел спецучета обеспечивается необходимым количеством железных или деревянных, обитых железом шкафов. В нерабочее время помещения отдела специального учета опечатываются.
4. Привлекать подозреваемых, обвиняемых и осужденных для работы в отделе спецучета запрещается.
Глава 2. Организация работы отдела спецучета
5. Вся работа отдела спецучета организуется его начальником в соответствии с планом, утверждаемым руководством СИЗО.
6. В зависимости от наличия и движения подозреваемых, обвиняемых и осужденных в СИЗО могут быть выделены следующие самостоятельные участки работы отдела спецучета:
1) оформление документов на доставленных и убывающих подозреваемых, обвиняемых и осужденных;
2) учет подозреваемых, обвиняемых, числящихся за органами следствия, дознания и прокуратуры;
3) учет осужденных;
4) ведение учетно-справочных картотек;
5) фотографирование и дактилоскопирование;
6) общее делопроизводство.
Для выполнения указанной работы начальником отдела спецучета могут быть назначены отдельные работники или созданы специальные группы.
Глава 3. Формы учета лиц, содержащихся в СИЗО
7. Отдел спецучета ведет учет (персональный и количественный) в СИЗО по установленным настоящей Инструкцией формам.
8. Непосредственно отделом спецучета ведутся следующие учетные документы:
1) личные дела подозреваемых, обвиняемых и осужденных (приложение N 1);
2) учетные карточки формы N 1 (приложение N 2);
3) карточки контрольно-сроковой картотеки (приложение N 3);
4) тетрадь учета суточного наличия подозреваемых, обвиняемых и осужденных.
Кроме того, отделом спецучета используются следующие учетные документы, составляемые службой охраны и надзора:
5) справочные карточки картотеки приемной СИЗО (приложение N 4);
6) камерные карточки картотеки покамерного размещения подозреваемых, обвиняемых и осужденных (приложение N 5);
7) суточная ведомость учета лиц, доставленных в СИЗО (приложение N 6);

8) тергеу изоляторларынан уақытша кеткен адамдарды тәуліктік есепке алу ведомосін (7-қосымша);
9) тергеу изоляторларында ұсталынушы адамдарды сандық тексеру кітабын (8-қосымша);
10) сотталғандардың және сезіктілердің, айыпталушылардың тергеу изоляторларындағы қозғалыстары туралы анықтаманы пайдаланады (9-қосымша).
4-тарау. Тергеу изоляторларына жеткізілген
адамдардың есепке алу құжаттарын ресімдеу
9. Тергеу изоляторларына жеткізілген сезіктілер, айыпталушылар мен сотталғандарды қабылдауды тергеу изоляторлары бастығының кезекші көмекшісі (ТИБКК) жүргізеді.
10. Сотталғандарды немесе сезіктілерді және айыптыны қабылдау кезінде кезекші мынадай құжаттарды ресімдейді:
1) бір данада жасалатын жеке тінту хаттамасын (10-қосымша). Хаттамада тінту кезінде алып қойылған барлық құжаттар, хаттар, бағалы заттар, ақша және тергеу изоляторларында пайдалануға тыйым салынған заттар тізбеленеді;
2) алынып қойылған құжаттарды, ақшаларды, заттарды, сондай-ақ ордендерді, медальдарды және басқа да айыру белгілерін сақтауға қабылдау актілерін және квитанцияларды (тергеу изоляторларының ішкі тәртіп ережесіне сәйкес құрылады);
3) камералық және анықтамалық карточкаларды;
4) тұтқынға алынған адамның сауалнамасын (11-қосымша). Егер сезікті, айыпты адамға бұрын жеке іс ашылған жағдайда, тұтқынға алынған адамның сауалнамасы оның туыстарының көрсетуімен нақтыланады;
5) тергеу, анықтау органдарының және сот органдарының сезікті, айыпты оқшаулау тәртібі туралы нұсқаулары болған кезде жасалатын оқшаулау тізімін (12-қосымша) ресімдейді. Оқшаулау тізімінің номері камералық карточкаға енгізіледі.
11. Тергеу изоляторларына түскен әрбір адамның тегі жеткізілген адамдарды есепке алудың тәуліктік ведомосіне енгізіледі, оны кезекші әр тәулікке (таңертеңгі сағат 8 таңертеңгі сағат 8 дейін) жасайды және ол арнайы бөлімге тапсырылады. Арнайы бөлімде ведомостер хронологиялық тәртіппен жеке іске тігіледі, ол тергеу изоляторларына жеткізілген адамдарды тіркеу мен есепке алу журналы болып табылады.
Тәуліктік ведомостегі тергеу изоляторларына жеткізілген адамның тегі тіркелген кезекті номер оның жеке ісінің номері болып табылады. Бұл номер сондай-ақ, камералық карточкада, оқшаулау тізімінде және N 1 нысандағы есеп карточкаларында көрсетіледі. Егер адам тергеу изоляторларына жеке ісімен бірге жеткізілсе, онда бұл істе және басқа да есеп өз құжаттарында адамның осы тергеу изоляторларында тіркелген номері көрсетіледі.
Тәуліктік ведомоске жазбалар номерлердің тәртібі бойынша жыл аяғына дейін енгізіледі. Тергеу изоляторларына жеткізілген адамның тегі кезекті номері көрсетіліп те, көрсетілмей де жазылады.
Келген сотталғандар мен сезіктілер, айыпталушылардың барлығының тектері, сондай-ақ басқа тергеу изоляторларынан, УиИ-ден, ТК, ТК-нан жеткізілген адамдардың тектері кезекті номерлері көрсетіліп жазылады.
Осы тергеу изоляторларынан жеке ісімен бірге бұрын басқа күзет қамауында ұстау органдарына, түзеу мекемесіне, сотқа этапталған немесе өзге қалада орналасқан тергеу органдарының қарауына берілген, осы тергеу изоляторларының есебінен шығарылған, бірақ одан соң кері қайтып келген адамдардың кезекті номері көрсетілмей-ақ жазылады. Осы тергеу изоляторлары арқылы жөнелтілген транзитпен жөнелтілетін адамдарды жазған кезде де кезекті номерлері көрсетілмейді. Мұндай жағдайда тәуліктік ведомостегі кезекті номерлерінің орнына "Қайтару" немесе "Транзит" деп жазылады.

8) суточная ведомость учета лиц, временно выбывших из СИЗО (приложение N 7);
9) книга количественной проверки лиц, содержащихся в СИЗО (приложение N 8);
10) справка о движении (прибытии, убытии) осужденных и подозреваемых, обвиняемых в СИЗО (приложение N 9).
Глава 4. Оформление учетных документов на лиц, доставленных в СИЗО
9. Прием доставленных в СИЗО подозреваемых, обвиняемых и осужденных производит - дежурный помощник начальника следственного изолятора (далее - ДПНСИ).
10. При приеме подозреваемого, обвиняемого или осужденного дежурным оформляются следующие документы:
1) протокол личного обыска (приложение N 10), который составляется в одном экземпляре. В протоколе перечисляются все изъятые при обыске документы, письма, ценные вещи, деньги и запрещенные к использованию в СИЗО вещи;
2) акт и квитанции на принятые для хранения либо изъятые документы, деньги, вещи, а также ордена, медали и другие знаки отличия (составляется в соответствии с Правилами внутреннего распорядка СИЗО);
3) камерная и справочная карточки;
4) анкета арестованного (приложение N 11). В том случае, если на подозреваемого, обвиняемого ранее было заведено личное дело, анкета арестованного подробно уточняется с указанием родственников;
5) список лиц, подлежащих изоляции (приложение N 12) (далее - список изоляции), который составляется при наличии указаний органов следствия, дознания или судебного органа о порядке изоляции подозреваемого, обвиняемого. Номер списка изоляции заносится в камерную карточку.
11. Фамилия каждого лица, поступившего в СИЗО вносится в суточную ведомость учета доставленных лиц, которая составляется дежурным на каждые сутки (с 8 часов утра до 8 часов утра) и сдается в отдел спецучета. В отделе спецучета ведомости подшиваются в хронологическом порядке в отдельное дело, которое служит журналом регистрации и учета лиц, доставленных в СИЗО.
Очередной номер в суточной ведомости, за которым зарегистрирована фамилия лица, доставленного в СИЗО, является и номером его личного дела. Этот номер также указывается в камерной карточке, списке изоляции и учетных карточках формы N 1. Если лицо доставлено в СИЗО с личным делом, то в этом деле и в других документах учета указывается тот номер, за которым произведена регистрация лица в данном СИЗО.
Записи в суточные ведомости вносятся по порядку номеров до конца года. Фамилия лица, доставленного в СИЗО, записывается с указанием либо без указания очередного номера.
С указанием очередных номеров записываются все фамилии поступивших осужденных и подозреваемых, обвиняемых, а также фамилии лиц, доставленных из других СИЗО, изоляторов временного содержания (далее - ИВС), исправительных учреждений (далее - ИУ), воспитательных колоний (далее - ВК).
Без указания очередного номера записываются лица, которые ранее конвоировались из данного СИЗО с личными делами в другие места содержания под стражей, ИУ, суды или передавались в распоряжение органов, ведущих уголовный процесс, расположенных в иных городах, снятые с учета наличия в данном СИЗО, но затем возвращенные обратно. Не указываются очередные номера и при записи лиц, отправляемых транзитом через данный СИЗО. В таких случаях в суточных ведомостях вместо очередных номеров пишутся слова "Возврат" или "Транзит".

12. Тергеу изоляторларынан жеке ісінсіз уақытша сот отырысына немесе есептен шығарусыз тергеу органдарының қарауына уақытша шыққан және тергеу изоляторларына қайтадан келген сезіктілер, айыпталушылардың тектері тәуліктік ведомоске енгізілмейді. Олардың келгені туралы тәуліктік уақытша кеткендерді есепке алу ведомосіне белгі жасалады.
13. Жеткізілген адамды қабылдау кезінде ресімделген жеке ісін және құжаттарын - жеке тінту хаттамасын, алып қойылған ақшалар мен өзге де заттардың квитанциялары мен кесімдерінің көшірмелерін, тұтқынға алынған адамның сауалнамасын (міндетті түрде туысқандары көрсетіле отырып барлық графалары толтырылған), сондай-ақ тергеу органының оқшаулау тәртібі туралы (егер ол бар болса) жазбаша нұсқауын кезекші қолхатпен арнайы бөлімге тәуліктік есепке алу ведомосіне тапсырады.
Камералық карточка сотталғанды немесе сезікті, айыпталушыларды қабылдаған кезде корпус бойынша аға қызметкерге тапсырылады, ал анықтама карточкасы - сәлемдемелер қабылдайтын бөлменің бақылаушысына тапсырылады. Оқшаулау тізімі кезекшіде қалады және жеке істе сақталады.
14. Арнайы бөлім сотталғандарды немесе күдіктілерді, айыпталушыларды тергеу изоляторларына қабылдаудың негізділігін, кезекшінің құжаттарды осы Нұсқаулықтың 10-12-тармақтарымен бекітілген ережелерге сәйкес толтыруын тексереді және:
1) қабылданған адамға жеке іс ашуды;
2) тергеу изоляторларының картотекасы үшін әрбір қабылданған адамға N 1 нысандағы есепке алу карточкаларын ашуды;
3) қылмыс жасаған адамдардың орталықтандырылған және жергілікті есебін жүргізу үшін осы Нұсқаулықта көзделген есепке алу құжаттарын толтыруды;
4) осы адамдарынан алынып қойылған жеке басын куәландыратын құжаттардан басқа құжаттарды және хаттарды күзет қамауына алынған адам есепте тұратын тергеу органына немесе сотқа жөнелтуді;
5) сезіктілерді, айыпталушылардың жеке құжаттарын (әскери билет және т.б.) тиісті мекемелерге жіберуді;
6) адамның оның талабы бойынша тергеу изоляторларына келгені туралы бір тәулік ішінде тергеу немесе сот органына ақпарат жіберуді қамтамасыз етеді.
15. Тергеу изоляторларына келген сезіктілер, айыпталушылар жеке істерінде суреттері және дактилоскопиялық карталары болмаған жағдайда оларды фотодактилоскопия тобының қызметкерлері суретке түсіреді және дактилоскопиялайды. Олардың әрқайсысына бір-бірден дактилоскопиялық карта және 6 фотосурет, 4,5х6, 6х9 көлемдегі фотосуреттер (3 анфас және 3 профиль) дайындалады. Дактилоскопиялық карта жеке істің бірінші бөліміне тігіледі. Екі фотосурет (анфас және профиль) тұтқынға алынған адамның сауалнамасына, екеуі этаптауға дайындық кезінде жеке ісі жөніндегі анықтамаға жапсырылады, ал екі фотосурет жеке істің сыртына жапсырылған конвертке салынады. Осы конвертке колонияда фотокарточка дайындау жағдайы үшін негативі (егер фотосуретке түсіру пленкада жасалса) бірге салынады. ТК, тергеу изоляторларына ресімделетін сотталғандардың құжаттары үшін фотография дайындалмайды. Жеке іске арналған дактилоскопиялық картаның бланкілері, сондай-ақ тергеу изоляторларының есепке алу-анықтама картотекасына арналған N1 нысандағы есепке алу карточкасының бланкілері жергілікті жерлердегі қылмыстық-атқару жүйесі басқармаларында (бөлімдерінде) дайындалады.

12. Фамилии лиц подозреваемых и обвиняемых, временно выбывших из СИЗО без личных дел на судебные заседания или в распоряжение органов следствия или дознания без снятия с учета наличия и возвращенных обратно в СИЗО, в суточную ведомость не заносятся. Об их прибытии делается отметка в суточной ведомости учета временно выбывших.
13. Личное дело и документы, оформленные при приеме доставленного лица, - протокол личного обыска, копии актов и квитанций на изъятые деньги и иные предметы, анкета арестованного (заполненная по всем графам, с обязательным указанием родственников), а также письменное указание органа следствия или дознания о порядке изоляции (если оно имеется) дежурный сдает в отдел спецучета под расписку в суточной ведомости учета.
Камерная карточка одновременно с принятым осужденным или подозреваемым, обвиняемым передается старшему по корпусу, а справочная карточка - контролеру комнаты приема передач. Список изоляции остается у дежурного и хранится в отдельном деле.
14. Отдел спецучета проверяет обоснованность приема в СИЗО осужденного или подозреваемого, обвиняемого, заполнение дежурным документов в соответствии с требованиями, установленными пунктами 10-12 настоящей Инструкции, и обеспечивает:
1) заведение личного дела на принятое лицо;
2) заведение на каждое принятое лицо учетной карточки формы N 1 для картотек СИЗО;
3) заполнение предусмотренных настоящей Инструкцией учетных документов для централизованного и местного учета лиц, совершивших преступления;
4) направление органу, ведущему уголовный процесс, изъятых у этого лица писем и иных документов, кроме документов, удостоверяющих личность, в случае отсутствия которых, направление обязательного запроса в эти органы;
5) направление соответствующим учреждениям личных документов подозреваемых, обвиняемых (военный билет в территориальное управление по делам обороны и так далее);
6) направление информации в течение суток органу, ведущему уголовный процесс, о прибытии по их требованию лица в СИЗО.
15. Прибывшие в СИЗО подозреваемые, обвиняемые при отсутствии в личном деле их опознавательных фотографий и дактилоскопических карт фотографируются и дактилоскопируются сотрудником группы фотодактилоскопии. На каждого из них изготовляется по одной дактилоскопической карте (приложение N 13) и по шесть фотокарточек (три анфас и три в профиль) размером 4,5 х 6, и 6 х 9. Дактилоскопическая карта приобщается к первой части личного дела. Две фотокарточки (анфас и в профиль) наклеиваются на анкету арестованного, две на справку по личному делу при подготовке к конвоированию, а две фотокарточки вкладываются в конверт, прикрепленный к обложке личного дела. В этот же конверт вкладываются негативы (если фотографирование производилось на пленке) на случай использования их при изготовлении фотокарточек в колонии. Изготовление фотографий для документов осужденного, оформляемых в ИК, СИЗО не производит. Бланки дактилоскопических карт для личного дела, а также бланки учетных карточек формы N 1 для учетно-справочных картотек СИЗО изготавливаются на местах в ДУИС КУИС.

16. Сезіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың есепке алу құжаттарын арнайы бөлім әзірлейді және қолданыстағы заңнамаға қатаң сәйкестікте КПС және СУ аумақтық басқармаларына жібереді.
17. Тергеу изоляторларында ұсталынушы әйел бала туған жағдайда оны тіркеу қолданыстағы заңнамаға белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
5-тарау. Жеке істерді жүргізу
18. Тергеу изоляторларына қамалған әрбір адамға арнайы бөліммен жеке іс ашылады (1-қосымша).
19. Жеке іс тиісті тәртіппен ұсталады, ал жатар оған құжаттары түрде тігіледі. Жеке іске тігілген барлық құжаттар істің жеке бірінші және екінші бөлімінде жасалатын жазбаға енгізіледі.
Жеке іске сезіктіге, айыптыға және сотталғанға медициналық картасы, орындау парағы, жеке құжаттары салынған конверттер тігілетін жағдайда олар істің екінші бөліміндегі жазбаға енгізіледі. Медициналық картаны медициналық бөлімге, орындау парағын бухгалтерияға тапсырған кезде, сондай-ақ сезіктілер, айыпталушылар және сотталғандар қамауындағы адамдар мен сотталғандардың жеке құжаттарын берген жағдайда бұл туралы жазбаға белгі жасалады. Жеке істегі конвертте сақтаулы жеке құжаттардың жазбасы (сезіктінің, айыптының және сотталғанның) жеке істің екінші бетінің ішкі жағына жазылады. Жеке істің сыртқы бетінің тозығы жеткен жағдайда жаңасымен алмастырылады. Мұндай жағдайда тұтқындағы адамның (сотталғанның) қозғалысы және басқа да мәліметтер ескісінен жаңа бетке көшіріледі, ал ескі сыртқы бет жойылады.
Транзитпен жөнелтілетін адамдардың жеке iстерi ашылмайды. Транзитпен жөнелтілетін адамдардың жеке тінту хаттамалары жеке iске қосылмайды, ол жеке іске тігіледі және арнайы есепке алу бөлiмiнде сақталады. Ерекше жағдайларда (мысалы, медициналық көрсеткiштер бойынша) транзитпен жөнелтілетін адамдардың жеке iстерi бар пакеттер тергеу изоляторының бастығы бекіткен жауапты қызметкердің баянаты негізінде ашылады.
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы   N 175   бұйрығымен .
20. Жеке істерді есепке алу, жүргізу және сақтау арнайы бөлімнің бұл үшін жеке жауапкершілікте болатын, неғұрлым тәжірибелі қызметкерлеріне жүктеледі.
21. Арнайы бөлім сезікті, айыпты және сотталғандарды тергеу изоляторларында ұстаудың негізділігін және олардың құжаттарының (қылмыстық жолын кесу шараларын таңдау туралы, бас бостандығынан айыруға соттау туралы және т.б.) рәсімделуінің дұрыстығын бақылауға міндетті.
Сезікті, айыпты адамдардың мәліметтері әртүрлі болған жағдайда немесе құжаттарда бұл адамдардың бірнеше тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген болса тергеу изоляторларының арнайы бөлімі қылмыстық процесті жүргізуші органға сауалнамалық деректерін анықтау және осы мәселелер бойынша тиісті құжаттарды жіберу туралы сұрау салуға міндетті. Егер арнайы бөлімнің қызметкері сот өкімінің, ұйғарымының, қаулысының көшірмесін куәландырған мөрдің сезік тудыратынын анықтаса немесе құжаттар шешім шығармаған басқа соттың мөрімен куәландырылса арнайы бөлім соттан құжаттың мөрі анық түскен жаңа көшірмесін сұратуға міндетті.
Жеке ісінде өкімнің толық көшірмесі, сотталғанның кассациялық не апелляциялық шағымы бойынша соттың ұйғарымы немесе өкімнің заңды күшіне енуі туралы соттың хабарламасы болмаған жағдайда арнайы бөлім соттан тиісті құжат сұратады.
Өкімнің не ұйғарымның кіріспе, түсіндірме және қорытынды бөліктерінде мазмұндалған деректерде қайшылықтар болғанда, сотталған адамның тегі, аты, әкесінің аты және басқа да деректері бұрмаланғанда, оның туған күні мен айы туралы мәліметтер болмағанда арнайы бөлім өкім немесе ұйғарым шығарған соттан сотталғанның тура деректерін сұратады.
Егер де сотталғанға қатысты бірнеше өкім шығарылса және олар бойынша ақырғы жаза анықталмаған болса, арнайы бөлім бұл мәселені қолданыстағы заңнамаға сәйкес шешу үшін материалдарды сотқа жіберуі керек.
Соттың Қылмыстық  кодекстегі тиісті бапты асыра сілтеуі, жаза мерзімін есептеу кезіндегі қателіктері, колония түрін дұрыс тағайындамауы және басқа да өрескел қателері анықталған жағдайда арнайы бөлім ол туралы бас бостандығынан айыру орындарындағы заңдылықтың сақталуын қадағалайтын прокурорға хабарлайды.
Сотталған адамның олар бойынша түрме қамауындағы жазасын өтеп жатқан кейбір өкімдердің көшірмелері болмағанда түрменің арнайы бөлімі оның мұрағаттық ісін немесе өкімдердің көшірмелерін сұратуы керек.
Егер бірнеше рет сотталған адамға бастапқы өкімдер бойынша жаза мерзімі қысқартылса, бірақ өкімдердің жиынтығы бойынша тағайындалған жазаның мерзімі өзгертілмеген болса, арнайы бөлім тиісті сотқа ақырғы жаза мерзімін анықтау туралы мәселе қоюы керек.
Егер жеке ісінде бұрын сотты болуының бар-жоғы туралы анықтама болмаса, арнайы бөлім КПСУ және СУ аумақтық басқармаларға сұрау салуы тиіс.

16. Учетные документы на подозреваемых, обвиняемых и осужденных отдел спецучета составляет и направляет в территориальные управления КПС и СУ в строгом соответствии с законодательством.
17. В случае рождения ребенка у женщины, содержащейся в СИЗО, регистрация его производится в порядке, установленном законодательством.
Глава 5. Ведение личных дел
18. На каждое лицо, водворенное в СИЗО, отделом спецучета оформляется личное дело (приложение N 1).
19. Личные дела должны содержаться в надлежащем порядке, а документы в них аккуратно подшиты. Все документы, приобщенные к личному делу, заносятся в описи, которые составляются отдельно на первую и вторую части дела.
В случае приобщения к личному делу медицинских карт, исполнительных листов, конвертов с личными документами подозреваемого, обвиняемого, осужденного, они также вносятся в опись второй части дела. При передаче медицинских карт в медицинскую часть, исполнительных листов - в бухгалтерию, а также в случаях выдачи личных документов подозреваемых, обвиняемых и осужденных об этом производятся отметки в описи. Опись личных документов (подозреваемого, обвиняемого и осужденного), хранящихся в конверте при личном деле, составляется на внутренней стороне второй обложки личного дела. Обложка личного дела, пришедшая в ветхое состояние, заменяется новой. В этом случае сведения о движении арестованного (осужденного) и другие переносятся со старой обложки на новую, а старая обложка уничтожается.
Личные дела транзитно-пересыльных лиц не вскрываются. Протоколы личных обысков транзитно-пересыльных лиц, к личным делам не приобщаются, а подшиваются в отдельное дело и хранятся в отделе специального учета. В исключительных случаях (например, по медицинским показаниям), пакеты с личными делами транзитно-пересыльных лиц вскрываются на основании рапорта ответственного работника, утвержденного начальником следственного изолятора.
Сноска. В пункт 19 внесены изменения приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N  175 .
20. Учет, ведение и хранение личных дел возлагается на наиболее опытных работников отдела спецучета, которые несут за это персональную ответственность.
21. Отдел спецучета обязан следить за обоснованностью содержания в СИЗО подозреваемых, обвиняемых, осужденных и правильностью оформления на них документов (об избрании меры пресечения, об осуждении к лишению свободы и др.).
В тех случаях, когда о подозреваемых, обвиняемых лицах имеются противоречивые сведения или когда в документах на этих лиц указано несколько фамилий, имен, отчеств, отдел спецучета обязан запросить орган, ведущий уголовный процесс, об уточнении анкетных данных и высылке соответствующих документов по этому вопросу. Если сотрудник обнаружит, что печать, которой заверена копия приговора, постановления суда, вызывает сомнение или эти документы заверены печатью другого суда, не выносившего решения, отдел спецучета   обязан запросить из суда новую копию документа с ясным оттиском печати.
При отсутствии в личном деле полной копии приговора, постановления суда по апелляционной жалобе осужденного или уведомления суда о вступлении приговора в законную силу, отдел спецучета запрашивает из суда соответствующий документ.
В случаях расхождения данных, содержащихся во вводной, описательной и резолютивной частях приговора либо постановления, искажения фамилии, имени, отчества и других данных на осужденного, отсутствия сведений о дне и месяце его рождения отдел спецучета должен запросить из суда, вынесшего приговор или постановление, точные данные на осужденного.
При обнаружении превышения судом санкции соответствующей статьи Уголовного  кодекса , ошибки в исчислении срока наказания, неправильного назначения вида колонии и других грубых ошибок отдел спецучета сообщает об этом прокурору, осуществляющему надзор за соблюдением законности в местах лишения свободы. Если лицу, судимому неоднократно, сокращен срок наказания по первоначальным приговорам, но не изменен срок наказания, назначенный по совокупности приговоров, отдел спецучета должен направить запрос в соответствующий суд об определении окончательного срока наказания.
Если в личном деле нет требования о наличии или отсутствии прежних судимостей, отдел спецучета должен направить запрос в территориальные управления КПСУ и СУ.

22. Қылмыстық процесті жүргізуші органның қамауға алынған адамның бастапқы деректерінің өзгеруі туралы қаулысының тергеу изоляторларына келіп түскенде арнайы бөлімнің қызметкерлері барлық қолда бар құжаттарға тиісті түзетулер енгізеді.
Егер бұл адамның есепке алу құжаттары прокуратураның ақпараттық аппараттарына ұсынылған болса, арнайы бөлім жаңадан есепке алу құжаттарын толтырып, оларды белгіленген жерге жібереді.
Бастапқы деректерінің өзгеруі туралы қаулы жеке ісінің бірінші бөлігіне қоса тіркеледі. Сезіктілер, айыпталушылардың кетіп қалған жағдайда келіп түскен бастапқы деректерінің өзгеруі туралы қаулы дереу бұл адам кеткен жерге жіберіледі.
23. Сезіктіден, айыптыдан немесе сотталған адамның жеке құжаттарын алып қойғанда, сондай-ақ мұндай құжаттар оның жеке ісінен табылғанда не өкім шығарған соттан келіп түскенде арнайы бөлім:
1) төлқұжатын, жеке куәлігі, немесе жеке басын білдіретін басқа да құжатты оның жеке ісіне қоса тіркейді;
2) әскери билетін осы адам тұтқынға алынғанға дейін есепте тұрған әскери комиссариатқа жібереді;
3) қызметтік куәлігін, рұқсат қағазын бұл құжаттарды берген кәсіпорынға (мекемеге) қайтарады;
4) соттың шешімі бойынша көлік жүргізу құқығынан айырылған адамның жүргізуші куәлігін соттың көлік жүргізу құқығынан айырғаны туралы хабарлай отырып, осы құжатты берген мекемеге жібереді;
5) медициналық картасын тергеу изоляторларының медициналық бөліміне жібереді;
6) шаруашылық қызмет көрсету жұмыстарын орындау үшiн қалдырылған сотталғандарға арналған орындау парақтарын қолхат арқылы ТИ-дың қаржы бөлiмiне жібередi, ал басқа жағдайларда, сотталғанның бас бостандығынан айыру орындарына кетуі кезінде сотталғанның жеке iсiне қоса тiркейдi.
Бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарды тіркеуден шығару өкімдер заңды күшіне енгеннен кейін жүргізіледі. Арнайы бөлім бұл жағдайларда қызмет көрсететін аумақтағы ішкі істер органдарына толтырылған екі данадағы кету парақтары мен оның статистикалық есепке алу талондары бар, белгіленген нысандағы хабарламаларды ұсынады. Сотталған адамның жеке басын куәландыратын құжаттар болмағанда хабарламалар құжаттардың алынып қойылмағандығы міндетті түрде көрсетіле отырып, елтаңбалы мөрмен және көші-қон полициясы қызметкерінің қолымен расталған N1 нысандағы көшірмелер бойынша толтырылады.
Сезікті, айыпты және сотталғанның жеке ісінде оның жеке басын куәландыратын құжаттар болмаған жағдайда арнайы бөлім міндетті түрде бұл құжаттарды не бұл құжаттардың расталған көшірмелерін қылмыстық процесті жүргізуші органнан сұратады және олардың арнайы осы мақсатта ашылатын журналдарға келіп түсуін бақылайды.
Ескерту: 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы   N 175   бұйрығымен .

22. При поступлении в СИЗО постановления органа, ведущего уголовный процесс, об изменении установочных данных на подозреваемое, обвиняемое лицо, работники отдела спецучета производят соответствующие исправления во всех имеющихся документах.
Если учетные документы на это лицо представлялись в КПС и СУ, отдел спецучета составляет новые учетные документы и направляет их по назначению.
Постановление об изменении установочных данных приобщается к первой части личного дела. В случае убытия подозреваемого, обвиняемого поступившее постановление об изменении установочных данных пересылается туда, куда это лицо убыло.
23. В случае изъятия у подозреваемого, обвиняемого или у осужденного личных документов, а также обнаружения таких документов в его личном деле, либо поступления их из суда, вынесшего приговор, отдел спецучета:
1) паспорт, удостоверение личности, либо иной документ, удостоверяющий личность, приобщает к его личному делу;
2) военный билет направляет в управление по делам обороны, где данное лицо состояло на учете до ареста;
3) служебное удостоверение, пропуск возвращает предприятию (учреждению), выдавшему эти документы;
4) водительское удостоверение, принадлежащее лицу, лишенному по суду права вождения транспорта, пересылает учреждению, выдавшему этот документ, с сообщением о лишении судом права вождения транспорта;
5) медицинскую карту передает в медицинскую часть СИЗО;
6) исполнительные листы на осужденных, оставленных для выполнения работ по хозяйственному обслуживанию, передает в финансовую часть СИЗО под расписку, а в остальных случаях приобщаются к личному делу осужденного, при убытии осужденного в места лишения свободы.
Снятие с миграционного учета осужденных к лишению свободы, производится после вступления приговоров в законную силу. Отдел спецучета в этих случаях представляет в орган внутренних дел, на территории обслуживания которого находится, сообщения установленной формы, с заполненными листами убытия в двух экземплярах и талонами статистического учета к ним. При отсутствии документов, удостоверяющих личность осужденного, сообщения составляются по имеющимся другим документам, с обязательным указанием, что документы, удостоверяющие личность, изъяты не были.
В случае отсутствия в личном деле подозреваемого, обвиняемого, осужденного документов, удостоверяющих личность (паспорт, удостоверение личности, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства), отдел спецучета обязательно запрашивает эти документы либо заверенные копии этих документов у органа, ведущего уголовный процесс, и контролирует их поступление. В случае необходимости подозреваемые, обвиняемые или осужденные документируются в СИЗО, а при направлении осужденных в ИУ для отбытия наказания запросы, направленные в миграционную полицию, пересылаются в ИУ по месту отбытия наказания.
Сноска. В пункт 23 внесены изменения приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N  175 .

24. Сезіктінің, айыптының немесе сотталғанның басқа да жеке құжаттары (кәсіподақ билеті, еңбек кітапшасы, туу және неке туралы куәлігі, оқу орнын бітіргені туралы дипломы, аттестаты және т.б.) оның жеке ісіндегі жеке конвертте сақталады.
Жеке ісінде ордендерді, медальдарды және олардың құжаттарын сақтауға тыйым салынады. Ордендер, медальдар және олардың құжаттары тергеу изоляторларының қаржы бөліміне тапсырылады, ал оларды қабылдап алу туралы квитанция қамауға алынған немесе сотталған адамның жеке ісіне қоса тіркеледі.
25. Егер де сезікті, айыпты адамдар екі немесе одан да көп қылмыстық істер бойынша қылмыстық жауапқа тартылған болса, ол туралы осы тұтқынға алынған адамның ісі оның өндірісінде болатын тергеу немесе сот органдарына хабарланады. Хабарламалардың көшірмелері тұтқындалған адамның жеке ісіне қоса тіркеледі. Жеке ісінің сыртқы бетінде және N1 нысандағы есепке алу карточкасында "_____ іс бойынша өтеді" деген мөртаңба қойылады.
26. Өлім жазасына немесе өмірлік бас бостандығынан айырылған сотталғандарға және де сезіктілерге, айыпталушыларға және сотталғандарға қатысты жедел бөліммен қашуға жақын тұратын, ұстау режимінің қатерлі бұзуын істеуге есепке алынған, жедел бөлім қызметкерінің жеке ісінің бетінде оң жағындағы бұрыштан сол жағындағы бұрышқа қызыл түсті жол сызылады.
27. Сезіктінің, айыптының немесе сотталғанның жеке ісінің жоғалған жағдайында ол арнайы есеп бөлімінің қызметкерімен қайта енгізіледі. Бұл үшін дактилокөшірмелер, фотоға түсірулер және осындай сезіктіні, айыптыны немесе сотталғанды сұрауын жүргізеді. Соттан немесе тергеу органынан қамауғада ұстауға немесе бас бостандығынан айыру туралы құжаттың көшірмесі сұратылады. Сұрау материалдары бойынша және есепте бар құжаттар бойынша қорытынды шығарылады, ол аумақтық ҚАЖ Комитеті органының бастығымен бекітілгеннен кейін тергеу изоляторларында сезіктіні, айыптыны және сотталғанды прокурормен санкцияланған, соттың шешімі немесе қаулының көшірмесі келгенге дейін ұстауға негіз болып табылады.
Қайта енгізілген жеке істің бетінде "Қайта енгізілген" деген жазба тұрады. Жеке істің жоғалғаны туралы тергеу изоляторларында заңдылықты қадағалауды сақтауды жүзеге асыратын прокурор хабарландырылады.
28. Сезіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың жеке істері сейфтер мен металл жәшіктерде сақталады, онда олар мынадай тәртіпте орналастырылады:
1) тергеу және анықтау органдарында есепте тұрған сезіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың жеке істері, алфавиттік тәртіпте;

24. Другие личные документы подозреваемого, обвиняемого или осужденного (профсоюзный билет, трудовая книжка, свидетельство о рождении и браке, диплом, аттестат об окончании учебного заведения и другие) хранятся при его личном деле в отдельном конверте.
Хранение при личном деле орденов, медалей и документов к ним запрещается. Ордена, медали и документы к ним передаются в финансовую часть СИЗО, а квитанция об их приеме приобщается к личному делу подозреваемого, обвиняемого или осужденного.
25. Если лицо, подозреваемое, обвиняемое привлекается к уголовной ответственности по двум или более уголовным делам, об этом сообщается органам следствия, дознания или судебным органам, в производстве которых находятся дела этого арестованного. Копии сообщений приобщаются к личному делу арестованного. На обложке личного дела и на учетной карточке формы N 1 ставится штамп "Проходит по ____делам".
26. В отношении осужденных к смертной казни либо пожизненному лишению свободы, а также подозреваемых, обвиняемых и осужденных, поставленных оперативным отделом на учет как лиц, склонных к побегу, совершению злостных нарушений режима содержания, на обложке личного дела сотрудниками оперативного отдела проводится красная полоса с правого верхнего угла на нижний левый угол.
27. В случае утраты личного дела подозреваемого, обвиняемого или осужденного оно восстанавливается сотрудниками отдела спецучета. Для этого производятся дактилоскопирование, фотографирование и подробный опрос лица, подозреваемого, обвиняемого или осужденного с одновременным сопоставлением его ответов с данными имеющихся учетных документов. Из суда или органа следствия (дознания) запрашивается копия документа, являющаяся основанием для содержания под стражей, или копия приговора о лишении свободы. По материалам опроса и имеющимся учетным документам выносится заключение, которое после утверждения начальником ДУИС КУИС, является основанием для содержания в СИЗО подозреваемого, обвиняемого или осужденного до получения копии приговора суда или копии постановления, санкционированного прокурором, об избрании меры пресечения в виде ареста.
На обложке восстановленного личного дела производится запись "Восстановленное". Об утрате личного дела ставится в известность прокурор, осуществляющий надзор за соблюдением законности в СИЗО.
28. Личные дела подозреваемых, обвиняемых и осужденных хранятся в сейфах и металлических шкафах, где раскладываются в следующем порядке:
1) личные дела подозреваемых, обвиняемых, числящихся за органами следствия и дознания в алфавитном порядке;

2) прокуратураларда есепте тұрған сезіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың жеке істері, алфавиттік тәртіпте;
3) соттарда есепте тұрған сезіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың жеке істері, алфавиттік тәртіпте;
4) өкімдердің заңды күшіне енуін күтіп отырған сотталғандардың жеке істері, оларды соттаған аудандардың атаулары бойынша, алфавиттік тәртіпте;
5) апелляциялық шағымдар бойынша шешімдерді күтіп отырған сотталғандардың жеке істері, апелляциялық қарау тағайындау датасы бойынша, алфавиттік тәртіпте;
6) оларға қатысты өкімдер заңды күшіне енген сотталғандардың жеке істері, этаптау бағыттары бойынша, алфавиттік тәртіпте;
7) бас бостандығынан айыруға шартты түрде сотталғандардың жеке істері, алфавиттік тәртіпте;
8) этаптау бағыттары бойынша транзиттік-қайта жер аударылған адамдардың жеке істері, алфавиттік тәртіпте;
9) шаруашылық қызметін көрсету жөніндегі жұмыстарға пайдаланылатын сотталғандардың жеке істері, алфавиттік тәртіпте.
29. Өлім жазасына сотталғандардың жеке істері тергеу изоляторларының бастығында сақталады.
30. Басқа істер бойынша қылмыстық жауапқа тартылуына байланысты тергеу изоляторларында ұсталатын сотталғандардың жеке істері арнайы бөлімде олардың кімнің есебінде тұрғандығына байланысты тиісті санаттағы жеке істермен бірге сақталады.
31. Тергеу изоляторларының бастығы сотталғандардың және сезіктілердің, айыпталушылардың жеке істерін соттарға, прокуратура органдарына, прокуратураның ақпараттық аппараттарына, ҚАЖ Комитетіне тікелей жібере алады. Жеке істер басқа мекемелерге тек ҚАЖ Комитетінің аумақтық органдары арқылы жіберіледі.
32. Арнайы бөлім қызметкерлеріне қолданыстағы заңнамамен көзделген жағдайларда сотталған адамды оның жеке ісіндегі сот өкімдері, ұйғарымдары мен қаулылары көшірмелерінің, сондай-ақ мінездемелердің мазмұнымен таныстыруға рұқсат етіледі. Сотталған адамды бұл құжаттармен таныстыру қызметтік үй-жайда дауыстап оқып беру арқылы жүргізіледі, ал егер сотталғанда есту қабілеті жағынан кедергілер болса оқу олардың өздерімен жүргізіледі, ол туралы құжаттарда тиісті белгі қойылады.
33. Сотталғандардың және сезіктілердің, айыпталушылардың жеке істері уақытша пайдалану үшін тергеу изоляторларының жедел және тәрбие жұмысы бөлімдерінің қызметкерлеріне істерді беруді есепке алу журналына олардың қол қоюы арқылы бес күннен аспайтын мерзімге берілуі мүмкін. Жеке істер қайтарылғанда бұл журналға тиісті белгі қойылады.
34. Тергеу изоляторларынан босатылған және қайтыс болған адамдардың жеке істері мұрағатқа тапсырылады және мынадай тәртіпте ресімделеді:

2) личные дела подозреваемых, обвиняемых и осужденных, числящихся за прокуратурами, в алфавитном порядке;
3) личные дела подозреваемых, обвиняемых и осужденных, числящихся за судами, в алфавитном порядке;
4) личные дела осужденных, ожидающих вступления приговоров в законную силу, по наименованиям районов, где осуждены, в алфавитном порядке;
5) личные дела осужденных, ожидающих решений по апелляционным жалобам, по датам назначения апелляционного рассмотрения, в алфавитном порядке;
6) личные дела осужденных, приговор в отношении которых вступил в законную силу, по направлениям конвоирования, в алфавитном порядке;
7) личные дела условно-осужденных к лишению свободы, в алфавитном порядке;
8) личные дела транзитно-пересыльных лиц, по направлениям конвоирования, в алфавитном порядке;
9) личные дела осужденных, используемых на работах по хозяйственному обслуживанию, в алфавитном порядке.
29. Личные дела осужденных к смертной казни хранятся у начальника СИЗО.
30. Личные дела осужденных, содержащихся в СИЗО, в связи с привлечением их к уголовной ответственности по другим делам, хранятся в отделе спецучета с личными делами соответствующей категории в зависимости от того, за кем они числятся.
31. Начальник СИЗО может высылать личные дела осужденных и подозреваемых, обвиняемых в суды, органы прокуратуры, в КПС и СУ, в Комитет УИС. Личные дела в другие учреждения высылаются только через территориальные органы Комитета УИС.
32. Работникам отдела спецучета разрешается в случаях, предусмотренных действующим законодательством, знакомить осужденного с содержанием имеющихся в его личном деле копий приговоров и постановлений судов, а также характеристик. Ознакомление осужденного с этими документами производится в служебном помещении путем прочтения ему вслух либо, если прочтение вслух невозможно - оно осуществляется им самостоятельно, о чем на документах делаются соответствующие отметки об ознакомлении.
33. Личные дела осужденных и подозреваемых, обвиняемых могут выдаваться для временного пользования, на срок не более пяти дней, работникам оперативного отдела и отдела воспитательной работы СИЗО под расписку в журнале учета выдачи дел. При возвращении личных дел в этом журнале производится соответствующая отметка.
34. Личные дела лиц, освобожденных из СИЗО, умерших сдаются в архив следственного изолятора и оформляются в следующем порядке:

1) барлық құжаттар бекітілген үлгідегі сыртқы беттерге тігіледі;
2) бірінші және екінші бөліктердегі құжаттар номерленеді және парақтар саны туралы жазбалар жасалатын тізбелерге енгізіледі. Тізбелер оларды толтырған адамның қолымен бекітіледі. Босатылған (қайтыс болған) адамның жеке құжаттарының тізбесі екінші сыртқы беттің ішкі жағында толтырылады;
3) металл түйреуіштер, қадауыштар және тіреуіштер істен алынып тасталады;
4) сыртқы беттің тыс жағында тергеу изоляторларының атауы, сондай-ақ жеке істің қашан басталғаны және аяқталғаны көрсетіледі. Сонымен қатар сыртқы беттің тыс жағындағы төменгі сол жақ бұрышында көлемі 6 х 6 см. мынадай мазмұндағы мөртаңба-трафарет басылады:
----------------------------------------------------------------
|Мұрағат N..................................................
|Орама N....................................................
|Босатылған жылы............................................
|Сақтау мерзімі.............................................
----------------------------------------------------------------
35. Жеке істер мұрағатқа үш данада толтырылатын тапсыру тізбелері бойынша тапсырылады. Оның екеуі мұрағатқа жіберіледі, ал біреуі арнайы бөлімде қалады. Тізбелер алфавиттік тәртіпте толтырылады. Жеке істің сақталатын орны туралы есепке алу карточкасында белгі қойылады.
6-тарау. Картотекалық есепті жүргізу
36. Арнайы бөліммен:
1) әрбір тергеу изоляторларында ұсталушы немесе одан кеткен адамның болуы, шығуы туралы, сондай-ақ оған қатысты тергеу және сот өндірісінің кезеңі туралы анықтамалар беру;
2) уақытша кеткен адамдардың қайта оралуын бақылау;
3) тұтқындалғандардың қамауда ұсталу мерзімдерін, сотталғандар мен транзиттік-қайта жер аударылған адамдарды дер кезінде этаптауды бақылау мақсатында болудың есепке алу-анықтамалық картотекасы және кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасы жүргізеді.
37. Арнайы бөлімнің қызметкері әрбір жеткізілген адамға осы Нұсқаулықтың 8-тармағында көзделген N 1 нысандағы есепке алу карточкасын түсіндірмеде көрсетілген ережелер бойынша (N 14 қосымша) толтырады.
38. Болудың есепке алу-анықтамалық картотекасына тергеу изоляторларында ұсталатын барлық адамдардың есепке алу карточкалары салынады. Кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасына болу есебінен шыға отырып кеткен адамдардың есепке алу карточкалары қосылады.
39. Болудың есепке алу-анықтамалық картотекасы негізгі және екі қосалқы - "Анықталушылар" және "Транзиттік" деген бөлімшелерден тұрады.
Жеке істерінсіз және болудың есебінен шықпастан тергеу изоляторларынан шығып кеткен адамдар бір тәулік ішінде тергеу изоляторларына олар қайтып оралмаған жағдайда есепке алу карточкалары негізгі бөлімшеден алынып "Анықталушылар" деген бөлімшеге қайта салынады.
"Транзиттік" деген бөлімшеге транзиттік-қайта жер аударылған адамдардың есепке алу карточкалары салынады.

1) все документы подшиваются в обложки утвержденного образца;
2) документы в первой и второй частях пронумеровываются и вносятся в описи, на которых производятся надписи о количестве листов. Описи скрепляются подписью лица, составившего их. На личные документы освобожденного (умершего) лица опись составляется на внутренней стороне второй обложки;
3) металлические булавки, скрепки и заколки удаляются из дела;
4) на лицевой стороне обложки указывается наименование СИЗО, а также когда начато и закончено личное дело. Кроме того, в нижнем левом углу лицевой стороны обложки проставляется штамп-трафарет размером 6x6 см. следующего содержания:
Архив N.............
Связка N............
Год освобождения. Срок хранения.....
35. Сдача личных дел в архив производится по сдаточным описям, составляемым в трех экземплярах. Два из них предназначаются для архива, а один остается в отделе спецучета. Описи составляются в алфавитном порядке. О месте хранения личного дела производится отметка в учетной карточке.
Глава 6. Ведение картотечного учета
36. Учетно-справочная картотека наличия и учетно-справочная картотека выбывших ведутся отделом спецучета в целях:
1) выдачи справок о наличии, выбытии, а также о стадии следственного и судебного производства в отношении каждого содержащегося или убывшего из СИЗО лица;
2) контроля за возвращением временно убывших лиц;
3) контроля за сроками содержания под стражей арестованных, своевременным конвоированием осужденных и транзитно-пересыльных лиц.
37. На каждое доставленное лицо сотрудник отдела спецучета заполняет учетную карточку формы N 1, предусмотренную пунктом 8 настоящей Инструкции, по правилам, указанным в пояснении (приложение N 14).
38. В учетно-справочную картотеку наличия помещаются учетные карточки на всех лиц, содержащихся в СИЗО. В учетно-справочную картотеку выбывших входят учетные карточки на лиц, выбывших со снятием с учета наличия.
39. Учетно-справочная картотека наличия имеет основное и два подсобных отделения - "Выясняемые" и "Транзитные".
В отделение "Выясняемые" перекладываются учетные карточки из основного отделения на лиц, выбывших из СИЗО без личных дел и без снятия с учета наличия, в случае невозвращения их в СИЗО в течение суток.
В отделение "Транзитные" помещаются учетные карточки на транзитно-пересыльных лиц.

40. Кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасында сондай-ақ негізгі бөлімшемен қатар екі қосалқы - "Бақылау" және "Транзиттік" деген бөлімшелер болады. Бұл картотеканың негізгі бөлімшесінде болудың есепке алу-анықтамалық картотекасынан ауыстырылып салынған есептен шыға отырып тергеу изоляторларынан кеткен барлық адамдардың есепке алу карточкалары болады.
"Бақылау" деген бөлімшеге жеке істерімен қоса УиИ-дан кеткен қайтарылуға жататын адамдардың есепке алу карточкалары қайта салынады.
Кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасының "Транзиттік" деген бөлімшесіне болудың есепке алу-анықтамалық картотекасының "Транзиттік" деген бөлімшесінен кезекті этаппен шығып кеткен барлық транзиттік-қайта жер аударылған адамдардың есепке алу карточкалары қайта салынады.
41. Картотекалардағы карточкалар тегі, аты, әкесінің аты бойынша қатаң алфавиттік тәртіпте орналастырылады. Картотекалар картотекалық шкафтарда сақталады. Адамдар көп ұсталатын тергеу изоляторларында болудың есепке алу-анықтамалық картотекасы үшін арнайы картотекалық стол жабдықталуы мүмкін.
Картотекалардың сақталуына жауапты қызметкер жоқ болғанда картотекалық шкафтар (столдар) жабылады.
42. Картотекаларды жүргізу кезінде арнайы бөлім қызметкері:
1) есепке алу карточкаларында кезекшіден келіп түскен тізімдер мен ауыстыру туралы талондарға сәйкес адамдарды бір камерадан екінші бір камераға ауыстыру туралы дер кезінде белгі қоюы;
2) тергеу органдары мен соттардан құжаттар келіп түскен кезде карточкаларда қылмысты қайта қарау туралы, қамауда ұсталатын адамдарды қайта тізу мен соттау туралы белгі қоюы;
3) адамдар тергеу изоляторларынан жеке істерімен қоса және болу есебінен шыға отырып кеткенде карточкаларда тиісті белгілер қоюы, сондай-ақ карточкаларды кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекаларына салуы;
4) Есепке алу карточкаларын сақтау мерзiмiн Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiзілімiнде N 2843 болып тiркелген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 23   бұйрығымен бекітілген "Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың қағидасына"  N 10 қосымшаға сәйкес есептеуі тиіс.
Ескерту: 42-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы   N 175   бұйрығымен .
7-тарау. Тергеу изоляторларында сезіктілердің, айыпталушылардың
және сотталғандардың орын ауыстыруын есепке алу
43. Тергеу изоляторларының арнайы бөлімі күн сайын кезекшіден (N 15 қосымша) тиісті түрде ресімделген сезіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың орын ауыстыруы туралы талондар (16-қосымша) мен тізімдерді қабылдайды, олардың негізінде N 1 есепке алу карточкаларында тиісті белгі қояды. Талондар мен тізімдер бөлек жеке іске тігіледі.

40. В учетно-справочной картотеке выбывших также помимо основного отделения имеются два подсобных отделения "Контрольное" и "Транзитное". В основном отделении этой картотеки находятся перемещенные из учетно-справочной картотеки наличия учетные карточки на всех лиц, выбывших из СИЗО со снятием с учета.
В "Контрольное" отделение перекладываются учетные карточки на подлежащих возврату лиц, выбывших из ИВС с личными делами.
В отделение "Транзитные" учетно-справочной картотеки выбывших перекладываются учетные карточки из отделения "Транзитные" учетно-справочной картотеки наличия на всех транзитно-пересыльных лиц, убывших с очередным конвоиром.
41. Карточки в картотеках раскладываются в строгом алфавитном порядке по фамилиям, именам, отчествам. Картотеки хранятся в картотечных шкафах. В СИЗО, где содержится значительное количество лиц, для учетно-справочной картотеки наличия может оборудоваться специальный картотечный стол.
Картотечные шкафы (столы) в отсутствие сотрудника, отвечающего за сохранность картотек, запираются.
42. Работники отдела спецучета при ведении картотек обязан:
1) своевременно производить отметки в учетных карточках о перемещении лиц из камеры в камеру в соответствии со списками и талонами о перемещении, поступившими от дежурного;
2) при поступлении документов из органов следствия, дознания и суда производить отметки в карточках о переквалификации преступления, о перечислении и осуждении лиц, содержащихся под стражей;
3) делать соответствующие отметки в карточках при убытии лиц из СИЗО с личными делами и со снятием с учета наличия, а также вкладывать карточки в учетно-справочную картотеку выбывших;
4) изымать по истечение срока хранения карточки на убывших лиц из учетно-справочной картотеки выбывших и уничтожать эти карточки по отборочному акту. Сроки хранения учетных карточек исчислять согласно приложению 10 к Правилам ведения и использования отдельных видов специальных учетов, утвержденных  приказом  Генерального прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 23, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2843.
Сноска. В пункт 42 внесены изменения приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N  175 .
Глава 7. Учет перемещения подозреваемых,
обвиняемых и осужденных в СИЗО
43. Отдел спецучета ежедневно принимает от дежурного оформленные талоны (приложение N 15) и списки о перемещении подозреваемых, обвиняемых (приложение N 16), на основании которых производит соответствующие отметки в учетных карточках форм N 1. Талоны и списки подшиваются в отдельное дело.

44. Жауап алу үшін тергеу изоляторларындағы сезіктілер, айыпталушылар тергеуші өзінің қызметтік куәлігін көрсеткеннен кейін шығарылады.
Егер іс бойынша басқа тергеуші тағайындалған болса немесе істі өз өндірісіне өзге орган қабылдап алса, алғаш рет жауап алуға шақырған кезде тергеуші куәлігімен қоса сезікті, айыпталушы тіркелген тергеу органының басшысы қол қойған арнайы жазбаша растау қағазын не істі өз өндірісіне қабылдап алуы туралы қаулының расталған көшірмесін көрсетуге міндетті. Жазбаша растау қағазы немесе қаулының көшірмесі сезікті, айыпталушы адамның жеке ісіне қоса тіркеледі.
Сезікті, айыпталушы адамды шақыру құқығы сондай-ақ тергеу изоляторларындағы заңдылықтың сақталуын қадағалауды жүзеге асырушы прокурорға, осы іске қатысты тергеу жүргізуге жетекшілік етуші жоғары тұрған прокурор мен лауазымды адамдарға беріледі.
45. Сезікті, айыпты адамды адвокатпен (қорғаушысымен) кездесуге шығару адвокатта (қорғаушыда) оның жеке басын куәландыратын құжат, адвокатураға қатыстылығын растайтын құжат және тиісті органның осы іске адвокаттың (қорғаушының) қатысуына берген рұқсат қағазы болғанда ғана жүзеге асырылады.
46. Осы Нұсқаулықтың 44-45 тармақтарында көрсетілген жағдайларда тергеуші, қорғаушы мен адвокат талап қағазын (17-қосымша) толтырады. Кезекші сезікті, айыпталушы адам тіркелген арнайы бөлімнен анықтама алғаннан кейін шақыру талонын (18-қосымша) ресімдейді және оның жауап алуға немесе кездесуге шығарылуын ұйымдастырады. Кезекші өткен тәуліктердегі талаптар мен шақыру талондарын тергеу изоляторларының арнайы бөліміне тапсырады, олар тиісті жеке істерге тіркеледі.
47. Сезіктілердің, айыпталушылардың айтарлықтай саны ұсталатын тергеу изоляторларында шақыру талаптары мен шақыру талондарын жеке істерге тігуге рұқсат беріледі, мұндай іс арнайы бөлімде үш жыл бойы сақталады.
8-тарау. Уақытша кеткен, күзет қамауына алынған
және сотталған адамдарды есепке алу
48. Тергеу изоляторларынан жеке ісінсіз бір тәуліктен аспайтын (бұл адам көрсетілген мерзім ішінде қайтып келуі керек) мерзімге кеткен сезікті, айыпты немесе сотталған адамдар уақытша кеткен адамдар болып есептеледі.
49. Сезікті, айыпталушы адамды қарауылға (айдап алып жүруге) алынған адамды беруге осы адам тіркелген соттың немесе тергеу органының тиісті нысанда ресімделген жазбаша рұқсаты негіз бола алады.
Сотталған немесе сезікті, айыпталушы адамды басқа органның шақыруы тек осы адам тіркелген органның жазбаша рұқсаты болған кезде ғана орындалады.
Сот органының талабын алған соң арнайы бөлім қарауыл (айдап алып жүру) үшін бекітілген нысандағы анықтама (19-қосымша) дайындайды. Тергеу изоляторлары бастығының қолы қойылған тапсырысты арнайы бөлім сот отырысына кем дегенде бір-екі тәулік қалғанда бөлім командиріне (қалалық, аудандық ішкі істер органының бастығына) жібереді. Тапсырыс қарауыл (айдауыл) бастығына ол сотталғандарды немесе күзет қамауына алынған адамдарды қабылдап алу үшін тергеу изоляторларына келгенге дейін тапсырылуы да мүмкін.

44. Для проведения допроса в СИЗО подозреваемые, обвиняемые выводятся к следователю (дознавателю) по предъявлении им служебного удостоверения.
Если по делу назначен другой следователь или дело принято к производству иным органом, при первичном вызове на допрос следователь (дознавателю) кроме удостоверения обязан предъявить специальное письменное подтверждение, подписанное руководителем органа, ведущего уголовный процесс, либо второй экземпляр постановления о принятии дела к своему производству. Письменное подтверждение или постановление приобщаются к личному делу лица, подозреваемого, обвиняемого.
Право вызова лица, подозреваемого, обвиняемого предоставляется также прокурору, осуществляющему надзор за соблюдением законности в СИЗО, вышестоящему прокурору и должностным лицам, руководящим расследованием данного дела.
45. Вывод лица, подозреваемого, обвиняемого для свидания с адвокатом (защитником) производится при наличии у адвоката (защитника) документа, удостоверяющего его личность, документа, подтверждающего принадлежность к адвокатуре и допуска органа, ведущего уголовный процесс, к участию адвоката (защитника) в данном деле.
46. В случаях, указанных в пунктах 44 - 45 настоящей Инструкции, следователь (дознаватель), адвокат (защитник) заполняют требование на вызов (приложение N 17). Дежурный после наведения справки в отделе спецучета, за кем числится лицо, подозреваемое, обвиняемое оформляет талон вызова (приложение N 18) и организует вывод его для допроса или свидания. Требования и талоны на вызов за истекшие сутки дежурный сдает в отдел спецучета, где они приобщаются к соответствующим личным делам.
47. В СИЗО, где содержится большое количество подозреваемых, обвиняемых требования на вызов и талоны вызова разрешается подшивать в отдельное дело, которое хранится в отделе спецучета в течение трех лет.
Глава 8. Учет временно выбывших лиц, подозреваемых,
обвиняемых и осужденных
48. Временно выбывшим считаются лица, подозреваемые, обвиняемые или осужденные, которые выбывают из СИЗО без личного дела на срок не более одних суток (за указанный срок это лицо подлежит возврату).
49. Основанием для выдачи лица, подозреваемого, обвиняемого караулу (конвою) является надлежащим образом оформленное письменное требование судебного или следственного органа, за которым числится это лицо.
Вызов осужденного или лица, подозреваемого, обвиняемого иным органом исполняется только при наличии письменного разрешения того органа, за которым числится данное лицо.
Отдел спецучета, получив требование судебного органа, подготавливает заявку установленной формы (приложение N 19) на караул (конвой). Эта заявка, подписанная начальником СИЗО, не позднее чем, за одни - двое суток до судебного заседания отделом спецучета направляется командиру части (начальнику территориального органа внутренних дел). Заявка может вручаться и начальнику караула (конвоя) до прибытия его в СИЗО для приема осужденных или подозреваемых, обвиняемых.

50. Сезіктілерді, айыпталушыларды сот процесіне немесе тергеу органына жіберетін күннің алдында арнайы бөлім кезекшіге осы адамдарды жеткізу туралы тергеу немесе сот органы қойған талаптары бар қолхат пен олардың жеке істерін тапсырады.
Кезекші осы адамдардың тегін уақытша кеткендерді есепке алудың тәуліктік ведомосіне жазады және оларды жіберуді қамтамасыз етеді.
Одан әрі кезекші тергеу немесе сот органдарына жіберілген адамдардың өз уақытында оралуын қадағалайды, ал олар тергеу изоляторларына оралған кезде тәуліктік ведомоске тиісті белгі қояды.
Егер тергеу изоляторларынан уақытша кеткен адам бір тәулік ішінде кері қайтпаса, кезекші қайтып келмеуінің себебін анықтауға және уақытша кеткендерді есепке алудың тәуліктік ведомосінде бұл туралы көрсетуге міндетті.
Сезікті, айыпталушы адамды сотталған жағдайда кезекші қарауылдан (айдауылдан) өкімнің көшірмесін немесе оның үзіндісінің көшірмесін алып, оны арнайы бөлімге тапсыруға міндетті.
Арнайы бөлімнің қызметкерлері кезекшіден тәуліктік ведомоске қол қойып, кеткен адамдардың, сезіктілер, айыпталушылар жеке істерін қабылдауға және кезекшінің осы тармақта көрсетілген құжаттарды ресімдеудің ережелерін сақтауын тексеруге міндетті.
51. N 1 нысандағы есепке алу карточкасы мен сотталғанның жеке ісіне тиісті белгілер қойылған соң, арнайы бөлімнің қызметкері бұл істі өкімнің заңды күшіне енуін күтіп жүрген сотталғандардың жеке істері қатарына қосады.
Тәуліктік ведомосте сот залынан немесе тергеу изоляторларының үй-жайынан күзет қамауынан босатылуына байланысты кері қайтарылмаған адам тіркеліп тұрса, арнайы бөлім соттан немесе тергеу органынан осы адамды күзет қамауынан босатуға негіз болатын құжатты (өкімнің, сот анықтауының, тергеу органының жолын кесу шарасын өзгерту немесе істі тоқтату туралы қаулысының көшірмесін) талап етеді. Мұндай жағдайда осы адамның есепке алу карточкасы негізгі анықтамалық-есепке алу бөлімінен "Анықтау" бөліміне ауыстырылады, ал жеке ісі анықталушы істердің тобына қосылады. Адамды босатуға негіз болатын құжатты алғаннан кейін есепке алу карточкасы кеткендердің анықтамалық-есепке алу картотекасына қосылады, ал босатуға негіз болатын құжат тіркелген жеке ісі мұрағатқа тапсырылады.
52. Тергеу изоляторларынан басқа қаланың, ауданның уақытша ұстау изоляторлары арқылы тергеу немесе сот органына кетіп бара жатқан сезікті, айыпты адамдар айдауылмен қоса жолданатын жеке ісімен бірге жіберіледі және есептен шығарылады. Осындай адамның есепке алу карточкасы қолда бар анықтамалық-есепке алу картотекасының бөлімшесінен кеткендердің анықтамалық-есепке алу картотекасының бақылау бөлімшесіне ауыстырылады.

50. Накануне дня отправки подозреваемых, обвиняемых в судебный или следственный орган отдел спецучета сдает дежурному личные дела на них под расписку с требованием органа, ведущего уголовный процесс, о доставке этих лиц.
Дежурный записывает фамилии этих лиц в суточную ведомость учета временно выбывших и обеспечивает их отправку.
В дальнейшем, дежурный следит за своевременным возвращением отправленных в следственные или судебные органы лиц, а по возвращении их в СИЗО, отмечает в суточной ведомости.
Если лицо, временно выбывшее из СИЗО, не будет в течение суток возвращено обратно, дежурный обязан выяснить причину невозвращения и указать об этом в суточной ведомости учета временно выбывших.
В случае осуждения подозреваемого, обвиняемого дежурный обязан получить от караула (конвоя) копию приговора или выписку из него и сдать в отдел спецучета.
Работники отдела спецучета обязаны принять от дежурного под расписку в суточной ведомости личные дела на убывавших подозреваемых, обвиняемых и проверить соблюдение дежурным правил оформления документов, указанных в настоящем пункте.
51. После соответствующих отметок в учетной карточке формы N 1 и в личном деле осужденного сотрудник отдела спецучета перемещает это дело в число личных дел осужденных, ожидающих вступления приговора в законную силу.
Если в суточной ведомости значится лицо, не возвращенное обратно в связи с освобождением из-под стражи из зала суда или из помещения органа, ведущего уголовный процесс, отдел спецучета запрашивает от него документ (копию приговора, постановления суда, органа, ведущего уголовный процесс, об изменении меры пресечения или прекращении дела), на основании которого это лицо освобождено из-под стражи. В таком случае учетная карточка на это лицо из основного отделения учетно-справочной картотеки наличия перекладывается в отделение "Выясняемые", а личное дело перемещается в подгруппу выясняемых дел. По получении документа, послужившего основанием к освобождению лица, учетная карточка (после соответствующей отметки) перекладывается в учетно-справочную картотеку выбывших, а личное дело с приобщенным документом, послужившим основанием для освобождения, сдается в архив.
52. Лицо, подозреваемое, обвиняемое, убывающее из СИЗО в следственный или судебный орган через ИВС другого города, района, направляется вместе с личным делом, пересылаемым вместе с конвоем, и снимается с учета наличия. Учетная карточка на такое лицо из основного отделения учетно-справочной картотеки наличия перекладывается в контрольное отделение учетно-справочной картотеки выбывших.

53. Бұрын жеке ісімен кеткен күзет қамауына алынған адам осы тергеу изоляторларына қайтып оралған жағдайда, осы Нұсқаулықтың 12-тармағында қарастырылған есепке алу тәртібі қолданылады. Есепке алу карточкасы кеткендердің ақпараттық-есепке алу картотекасынан алынып, тиісті белгілер қойылған соң ақпараттық-есепке алу картотекасына қосылады.
54. Тергеу изоляторларына уақытша ұстау изоляторларынан тергеу немесе сот органының қарамағына кеткен және осы орган күзет қамауынан босатқан адамның жеке ісі келіп түскен жағдайда тергеу изоляторларының арнайы бөлімі мұны N 17 нысан (1, 6 бағаналар және 8-11 бағаналардың бірі босату себептеріне қарай) бойынша есеп беруде көрсетеді.
Осы адамның есепке алу карточкасы кеткендердің анықтамалық есепке алу картотекасының бақылау бөлімшесінен алынып, тиісті белгілер қойылған соң осы картотеканың негізгі бөлімшесіне орналастырылады, ал босатуға негіз болатын құжатпен бірге жеке ісі мұрағатқа тапсырылады.
55. Сезікті, айыпты адамның сот қарамағына берілген жағдайда оның жеке ісі сот есебіндегі жеке істер қатарына қосылады. Сезікті, айыпты адамдарды бір тергеу немесе сот органынан басқа органға ауыстыру туралы жазбаша хабарлама алғаннан кейін бұл туралы күзет қамауына алынған адамға қол қойдырып хабарлайды. Оның есепке алу карточкасына тиісті белгілер қойылады, ал келіп түскен хабарлама күзет қамауына алынған адамның жеке ісіне тігіледі.
Егер қылмыстық процесті жүргізетін органнан басқа орган туралы хабар уақытала түспесе, бұндай кезде арнайы есеп бөлімі ТИЗО-да заңдылықты сақтайтын қадағалауды жүзеге асырушы прокурорға бұл туралы жазбаша түрде хабарлайды.
Егер тергеу немесе сот органы бір құжатта бірнеше адамның қарамағына ауыстырылғанын хабарласа, бұл жағдайда олардың әрқайсысына ауыстырылғаны туралы анықтама жасалады, ол тиісті адамға қол қойдыру арқылы хабарланады және оның жеке ісіне тігіледі.
9-тарау. Тергеу изоляторларында күзет қамауына алынған адамдар
мен сотталғандарды ұстаудың мерзімдерін сақтау,
оларға тергеу және  сот құжаттарын (айыптау қорытындыларын,
өкімдерді, анықтауларды және т.б.) тапсыру
56. Сезіктілерді, айыпталушыларды ұстаудың мерзімдерін сақтау үшін тергеу изоляторларында арнайы бөлім мерзімдік-бақылау картотекасын пайдаланады (21-қосымша).
57. Сезікті, айыпты адамды ұстаудың мерзімі аяқталуға кем дегенде жиырма төрт сағат қалғанда арнайы бөлімінің қызметкері баяндамасының негізінде тергеу изоляторларының бастығы бұл туралы қылмыстық процесті жүргізуші органға, сондай-ақ тергеу изоляторларында заңдылықтың сақталуын қадағалауды жүзеге асыратын прокурорға жазбаша хабарлайды.
Хабарламаның көшірмесі (22-қосымша) тиісті жеке іске тігіледі.

53. В случае, когда ранее убывавший с личным делом подозреваемый или обвиняемый возвращается в этот же СИЗО, применяется порядок учета, предусмотренный пунктом 12 настоящей Инструкции. Учетная карточка изымается из учетно-справочной картотеки выбывших и после соответствующих отметок входит в учетно-справочную картотеку наличия.
54. При поступлении в СИЗО из ИВС личного дела на лицо, убывшее в распоряжение органа, ведущего уголовный процесс, и освобожденное этим органом из-под стражи, отдел спецучета СИЗО отражает это в отчете по форме N 17 (приложение N 20) (строки 1,6 и одна из строк с 8 по 11 в зависимости от причин освобождения).
Учетная карточка на это лицо из контрольного отделения учетно-справочной картотеки выбывших изымается и после соответствующей отметки помещается в основное отделение этой картотеки, а дело с документом, послужившим основанием к освобождению, сдается в архив.
55. В случае перечисления за судом подозреваемого, обвиняемого его личное дело перекладывается в число личных дел, числящихся за судом. После получения письменного сообщения о перечислении подозреваемого, обвиняемого от одного органа, ведущего уголовный процесс, другому, об этом подозреваемому, обвиняемому объявляется под расписку. В его учетной карточке производятся соответствующие отметки, а поступившее сообщение приобщается к личному делу подозреваемого, обвиняемого.
Если сообщение от органа, ведущего уголовный процесс, о перечислении за другим органом не поступило своевременно, то отдел спецучета письменно уведомляет об этом прокурора, осуществляющего надзор за соблюдением законности в СИЗО.
В случае сообщения в одном документе органа, ведущего уголовный процесс, о перечислении нескольких лиц, то в таком случае на каждое из них составляется справка о перечислении, которая объявляется соответствующему лицу под расписку и приобщается к его личному делу.
Глава 9. Соблюдение сроков содержания в СИЗО подозреваемых, обвиняемых и осужденных, вручение им следственных и судебных документов (обвинительных заключений, приговоров и так далее)
56. Для соблюдения сроков содержания подозреваемых, обвиняемых в СИЗО отделом спецучета используются карточки контрольно-сроковой картотеки (приложение N 21).
57. На основании доклада работника отдела спецучета начальник СИЗО не позднее, чем за двадцать четыре часа до истечения установленного срока содержания под стражей подозреваемого, обвиняемого письменно уведомляет об этом орган, ведущий уголовный процесс, а также прокурора, осуществляющего надзор за соблюдением законности в СИЗО.
Копия уведомления (приложение N 22) приобщается к соответствующему личному делу.

58. Заңда белгіленген тәртіпте күзет қамауында ұстау мерзімін ұзарту туралы (N 23 қосымша) хабарлама келіп түспеген жағдайда арнайы бөлімнің қызметкері тұтқында ұстау мерзімінің аяқталған күнінен кейінгі күннің бірінші жартысында оның жеке ісін тергеу изоляторларының бастығына баяндайды, ол тұтқынға алынған адамды өзінің қаулысымен босатады, оның көшірмесін жиырма төрт сағаттың ішінде қылмыстық іс өндірісінде жатқан органға немесе адамға және Қазақстан Республикасының Қылмыстық-іс жүргізу кодексіне сәйкес прокурорға жібереді.
59. Соттан айыптау қорытындысының, анықтаудың (қаулының) көшірмесін алғаннан кейін арнайы бөлім соңғыларын айыпталушыға немесе сотталған адамға қолхат (24-қосымша) арқылы береді. Қолхат осы құжаттарды жіберген сотқа жіберіледі. Iлеспе хаттың көшірмесі сезіктінің, айыптының жеке ісіне тігіледі. Прокурор берген айыптау қорытындысының көшірмесін алғаны туралы сотталған адамның қолхаты сонымен қатар күзет қамауына алынған немесе сотталған адамның жеке ісіне тігіледі.
60. Егер ол шағымданбаса немесе наразылық білдірмесе, кассациялық шағымдану және наразылық білдіру мерзімі біткен соң заң бойынша өкім заңды күшіне енеді.
Өкімнің заңды күшіне енуі туралы соттан түскен анықтаманы арнайы бөлім сотталған адамға хабарлайды және оның жеке ісіне тігеді.
61. Бас бостандығынан айыру мерзімі бойынша сотталғандарды күзет қамауынан уақытылы босатылуын бақылауды жүзеге асыру үшін жыл сайын ағымдағы жылы босатуға жататын әрбір адамға арнайы бөлім осы Нұсқаулықтың 8-тармағында қарастырылған нысан бойынша мерзімдік-бақылау карточкасын жазады.
62. Мерзімдік-бақылау карточкаларынан мерзімдік-бақылау картотекасы құралады, онда карточкалар жазалау мерзімінің аяқталу күні бойынша орналастырылады, егер сотталған адамдар басқа түзеу мекемелеріне этапталса, мерзімдік-бақылау карточкалары картотекадан алынып, сотталған адамның жеке ісіне тігіледі.
10-тарау. Тергеу изоляторларында ұсталатын адамдарды
этаптауға құжаттарды ресімдеу және этапталатын
адамдарды есепке алу
63. Бас бостандығынан айыру жазасын түзеу колонияларында, тәрбиелеу колонияларында өтеуге сотталған адамдар, сондай-ақ түрме қамауына сотталғандар тергеу изоляторларынан жазасын өтейтін жерге тергеу изоляторларының әкімшілігі ҚАЖ Комитетінің ұйғарымына сәйкес әкімнің заңды күшіне енуі туралы анықтаманы алғаннан кейін кем дегенде он күн ішінде этапталады.
Осы мерзім ішінде арнайы бөлімнің қызметкерлері этапталатын адамдарға қажетті құжаттарды дайындауға міндетті.
64. Сотталған адамның жеке ісінде әр түрлі мазмұнда жазылған немесе анықталмаған деректердің болуы осы сотталған адамды жазасын өтеу орнына жіберуді кідіртуге негіз бола алмайды.
Егер сотталған адамның жеке ісіндегі әр түрлі мазмұнда жазылған немесе анықталмаған деректерді анықтау туралы сауалдарға сотталған адам тергеу изоляторларында ұсталған мерзім ішінде жауап алынбаса, арнайы бөлім бұл туралы сотталған адам этапталатын түзеу мекемесінің әкімшілігіне хабарлайды және оның жеке ісімен бірге сауалдардың көшірмелерін жібереді.

58. В случае не поступления сообщения о продлении срока содержания под стражей в установленном законом порядке, работник отдела спецучета в первой половине дня следующего за днем окончания срока ареста докладывает об этом начальнику СИЗО, который выносит постановление об освобождении лица, заключенного под стражу (приложение N 23), копию которого в течение двадцати четырех часов направляет органу или лицу, в производстве которого находится уголовное дело, и прокурору, в соответствии с Уголовно-процессуальным  кодексом  Республики Казахстан.
59. После получения из суда копии обвинительного заключения, приговора, постановления последние немедленно вручаются отделом спецучета обвиняемому или осужденному под расписку (приложение N 24). Расписка направляется в суд, приславший эти документы. Копия сопроводительного письма приобщается к личному делу подозреваемого, обвиняемого или осужденного. Расписка подозреваемого, обвиняемого в получении копии обвинительного заключения, врученной прокурором, также приобщается к личному делу подозреваемого, обвиняемого или осужденного.
60. Отдел спецучета поступившую из суда справку о вступлении приговора в законную силу объявляет осужденному и приобщает к его личному делу.
61. Для осуществления контроля за своевременным освобождением из-под стражи осужденных по отбытии срока лишения свободы, ежегодно на каждое лицо, подлежащее освобождению в текущем году, отделом спецучета составляется карточка контрольно-сроковой картотеки по форме, предусмотренной подпунктом 3) пункта 8 настоящей Инструкции.
62. Карточки контрольно-сроковой картотеки размещаются по датам окончания срока наказания, и изымаются из картотеки и приобщаются к личным делам осужденных, если они конвоируются в другие ИУ.
Глава 10. Оформление документов на конвоирование лиц,
содержащихся в СИЗО, и учет конвоируемых лиц
63. Осужденные к лишению свободы с отбыванием наказания в ИУ, в ВК, а также осужденные к тюремному заключению, конвоируются из СИЗО к месту отбывания наказания не позднее десяти дней со дня получения администрацией СИЗО извещения о вступлении приговора суда в законную силу, согласно разнарядки Комитета УИС.
Работники отдела спецучета за этот период обязаны подготовить необходимую документацию на конвоируемых.
64. Наличие в личном деле осужденного противоречивых или не уточненных данных не может являться основанием для задержки отправки этого осужденного к месту отбывания наказания.
Если ответы на запросы об уточнении противоречивых или не уточненных данных в период содержания осужденного в СИЗО до его убытия не были получены, отдел спецучета ставит об этом в известность администрацию ИУ, куда конвоируется осужденный, и направляет вместе с личным делом копии запросов.

65. Арнайы бөлімнің қызметкерлері басқа органдардан келіп түскен этапталатын сотталған адамдардың құжаттарын тексеруге міндетті. Iшкіісмин, ХҚК органдарының қаулысы, прокуратура органдарының қаулылары, сондай-ақ айдап алып жүру туралы сот анықтаулары сотталғандар ұсталатын жерлерге екі данада жіберіледі. Осындай қаулылардың, анықтаулардың бірінші даналары сотталғандардың жеке істеріне тігіледі, ал екінші даналары сотталғандар этапталатын тергеу изоляторларының, түзеу мекемелерінің арнайы бөлімдерінде қалады.
Егер де тергеу изоляторларының әкімшілігіне тәуелді емес себептер бойынша сотталған адамды дер кезінде этаптау мүмкін болмаса, ол туралы арнайы бөлім тиісті хат әзірлейді және сотталған адам оның қарамағына жіберілуі тиіс анықтау, тергеу, прокуратура немесе сот органына хабарлайды.
66. Егер сотталған адам басқа бас бостандығынан айыру орнына осы тергеу изоляторларынан есептен шыға отырып этапталса, оның жеке ісі конвертке салынады, оған бекітілген нысандағы (24-қосымша) жеке ісі бойынша фотосуреті бар анықтама жапсырылады. Жіберуші орган жеке ісі бойынша анықтамада сотталған адамның жіберілген түзеу мекемесінің атауын және ол жүріп өтуге тиісті тапсыру пункттерін көрсетуге міндетті.
Сотталған немесе сезікті, айыпты адам транзитпен өтетін тергеу изоляторларының арнайы бөлімі жіберуші орган анықтаған және көрсеткен жүріп өтетін тапсыру пункттерінің дұрыстығын тексеруге міндетті. Дұрыс көрсетілмеген жағдайда арнайы бөлім анықтамаға түзету енгізеді. Жасалған түзетулерді тергеу изоляторларының бастығы қол қойып, куәландырады және елтаңбалы мөртаңбамен расталады.
67. Арнайы бөлім тергеу изоляторларынан этапталатын адамдардың ілеспе тізімін (26-қосымша) жасайды.
Тізім төрт данада жасалады, оның екеуі қарауыл бастығына тапсырылады (оның бірі қарауылға, екіншісі - сотталған адамдар жіберілетін бас бостандығынан айыру орны үшін), үшінші данасы қарауыл бастығының сотталғандарды және олардың жеке істерін қабылдап алғаны туралы қолхатымен бірге арнайы бөлімде қалдырылады, ал төртінші данасы ақша аудару үшін қаржы, заттай үлес беру үшін шаруашылық бөлімдеріне жіберіледі.
Егер бір қарауыл әр түрлі пункттерге баратын адамдарды этаптаса, баратын пункттер санына қарай бірнеше ілеспе тізімдер жасалады.
Егер сотталғандар мен сезіктілерді, айыпталушыларды этаптауды тергеу изоляторларының айдауылы жүзеге асырса, көрсетілген адамдарды және олардың жеке істерін қабылдап алғаны туралы тиісті лауазымды адамның қолхатымен бірге ілеспе тізімнің бір данасын түзеу мекемесі жіберуші мекемеге қайтарады.

65. Работники отдела спецучета обязаны проверить поступившие из других органов документы на конвоирование осужденных. Постановления органов, ведущих уголовный процесс, о конвоировании должны направляться в двух экземплярах по месту содержания соответствующих осужденных. Первые экземпляры этих постановлений приобщаются к личным делам осужденных, а вторые остаются в отделах спецучета СИЗО, ИУ, откуда конвоируются эти осужденные.
В случае, если не будет возможным по не зависящим от администрации СИЗО причинам своевременно конвоировать осужденного, об этом отделом спецучета готовится соответствующее письмо и уведомляется орган дознания, следствия, прокуратуры или суда, в распоряжение которого должен быть отправлен осужденный.
66. Если осужденный конвоируется в другое место лишения свободы со снятием с учета наличия в данном СИЗО, его личное дело вкладывается в пакет, на который наклеивается справка по личному делу установленной формы (приложение N 25) с фотокарточкой. На справке по личному делу орган-отправитель обязан указать наименование ИУ, в которое направлен осужденный, и передаточные пункты (далее - ПП), через которые он должен следовать.
Отдел спецучета СИЗО, через который осужденный или подозреваемый, обвиняемый следует транзитом, должен проверить, правильно ли органом-отправителем определены и указаны в справке ПП. В случае если они указаны неправильно, отдел спецучета должен внести исправления в справку. Исправления удостоверяются подписью начальника СИЗО и заверяются гербовой печатью.
67. На лиц, конвоируемых из СИЗО отделом спецучета составляется попутный список (приложение N 26).
Список составляется в четырех экземплярах, из них два вручаются начальнику караула (один предназначается для караула, второй - для ИУ, в которое направляются осужденные), третий экземпляр с распиской начальника караула в приеме осужденных и личных дел на них остается в отделе спецучета, а четвертый - передается в хозяйственный и финансовый отделы для перечисления денег, выдачи вещевого довольствия и прочее.
Если одним и тем же караулом конвоируются лица, следующие в разные пункты назначения, составляется несколько попутных списков - по числу пунктов назначения.
Если конвоирование осужденных и подозреваемых, обвиняемых до места назначения осуществляется конвоем СИЗО, один экземпляр попутного списка с распиской соответствующего должностного лица в приеме указанных лиц и личных дел ИУ возвращается в учреждение - отправитель.

68. Арнайы бөлім тергеу изоляторларынан эшелонмен жіберілетін адамдардың эшелондық тізімін (27-қосымша) және эшелонды жіберу туралы кесім (28-қосымша) жасайды.
Эшелондық тізім төрт данада жасалады. Екі данасы қарауыл бастығына тапсырылады (біреуі қарауылға, біреуі колония үшін), үшінші данасы сотталғандарды немесе күзет қамауына алынған адамдарды және олардың жеке істерін қабылдап алғаны туралы қарауыл бастығының қолхатымен бірге арнайы бөлімде қалдырылады. Төртінші данасы ақша аудару үшін қаржы бөліміне жіберіледі.
Эшелонды жіберу туралы кесім екі данада жасалады, оның біреуі тергеу изоляторларында қалдырылып, эшелондық тізімге қосылады, ал екіншісі эшелон бастығына беріледі.
69. Iлеспе және эшелондық тізімдер (жіберілген адамдарды қабылдап алғаны туралы қарауыл бастықтарының қолхаттарымен қоса) хронологиялық ретте жеке іске тігіледі және жіберуді растайтын құжаттар ретінде арнайы бөлімде сақталады.
70. Есептен шыға отырып тергеу изоляторларынан кететін барлық адамдарға олардың жеке заттары беріледі. Ақша және бағалы заттары берілмейді, олар осы адамдардың баратын жерлеріне жіберіледі. Заттарды, ақша мен бағалы заттарды беру және жіберу заңмен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
71. Дәстүрлі тәртіппен беру не ТМД-ның басқа республикаларында жазасын одан әрі өтеу үшін сезікті, айыпты адамдар мен сотталғандарды этаптаған жағдайда ҚАЖ Комитетінің ұйғарымын алғаннан кейін тергеу изоляторларының бастығы отыз тәуліктің ішінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес және осы Нұсқаулықта көрсетілген тәртіпте берілген адамды этаптауды және оны берілетін мемлекеттің тиісті органына беруді ұйымдастыруға міндетті.
Тергеу изоляторларының арнайы бөлімі Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының тапсырмаларын орындау туралы үш данада хат дайындайды. 1 - ҚАЖ комитеті-не, 2 - құзыретті прокурорға, ал хаттың үшінші данасы жеке іске тігіледі, ол арнайы бөлімде сақталады.
72. Сотталғанды жазасын өтейтін жерге жіберу кезінде тергеу изоляторларының әкімшілігі сотталғанның таңдауы бойынша оның туысқандарының біріне немесе заңды өкіліне жазасын өтеу үшін ол қайда жіберілетіні туралы хабарлауға міндетті. Осы мақсатта тергеу изоляторларынан кететін сотталған адамға арнайы бөлім почта ашық хатын береді. Ашық хат жіберілетін адамның мекен-жайын, тегін, атын, әкесінің атын сотталған адамның өзі жазады, одан кейін сол жерге жіберу үшін ашық хат арнайы бөлімге қайтарылады.
Ашық хаттың сыртқы бетіне арнайы бөлім мынадай мәтінді жазады. "Сіздің (ұлыңыз, еріңіз, әйеліңіз және т.с.с.) _____________ (тегі және аты-жөні, жіберілген датасы), жазасын өтеу үшін мына мекен-жай бойынша ______________ (түзеу мекемесінің шартты белгісі көрсетіледі) жіберілгендігі хабарланады. 2000 жылғы "___" ______. Мекеме бастығының қолы.

68. В отношении лиц, направляемых из СИЗО эшелоном, отделом спецучета составляется эшелонный список (приложение N 27) и акт об отправке эшелона (приложение N 28).
Эшелонный список составляется в четырех экземплярах. Два экземпляра вручаются начальнику караула (один для караула и один для колонии), третий экземпляр с распиской начальника караула в приеме осужденных или подозреваемых, обвиняемых и их личных дел остается в отделе спецучета. Четвертый экземпляр передается в финансовый отдел для перечисления денег.
Акт об отправке эшелона составляется в двух экземплярах, один из которых остается в СИЗО и приобщается к эшелонному списку, а второй - передается начальнику эшелона.
69. Попутные и эшелонные списки (с расписками начальников караулов в приеме отправленных лиц) подшиваются в хронологическом порядке в отдельное дело и хранятся в отделе спецучета как документы, подтверждающие отправку.
70. Всем лицам, выбывающим из СИЗО со снятием с учета наличия, выдаются их личные вещи. Деньги и ценности не вручаются, а пересылаются в места убытия этих лиц. Выдача и пересылка вещей, денег и ценностей осуществляется в установленном законодательством порядке.
71. В случае конвоирования подозреваемых, обвиняемых и осужденных для выдачи в экстрадиционном порядке, либо дальнейшего отбывания наказания в других государствах, начальник СИЗО, после получения наряда Комитета УИС, обязан в течение тридцати суток организовать конвоирование и передачу лица соответствующему органу того государства, которому оно выдано, в соответствии с законодательством и в порядке, указанном настоящей Инструкцией.
Об исполнении указаний Генеральной прокуратуры Республики Казахстан спецотдел СИЗО готовит письмо в трех экземплярах: первый - в Комитет УИС, второй - уполномоченному прокурору, а третий экземпляр письма подшивается в отдельное дело, которое хранится в отделе спецучета.
72. При отправке осужденного к месту отбывания наказания администрация СИЗО обязана поставить в известность одного из его родственников либо законного представителя по выбору осужденного о том, куда он направляется для отбывания наказания. Для этой цели убывающему из СИЗО осужденному отделом спецучета выдается почтовая открытка. Адрес, фамилия и отчество того, кому направляется открытка (извещение), заполняются самим осужденным, после чего открытка возвращается в отдел спецучета для отправки по назначению.
На оборотной стороне открытки отделом спецучета пишется следующий текст: "Сообщается, что Ваш (а) (сын, муж, жена и так далее)_(фамилия и инициалы, дата отправки), направлен для отбывания наказания по адресу (указывается условное наименование ИУ). "___" __200 _г. Подпись начальника учреждения.

73. Тергеу изоляторларынан сотталғандар немесе сезікті, айыпты адамдарды есептен шығара отырып кеткеннен кейін арнайы бөлімнің қызметкері ілеспе немесе эшелондық тізімнің негізінде N 1 нысандағы есепке алу карточкаларына белгілер қояды (бұл адамдар қайда кетті, мекемесі, кеткен датасы). Осы белгілерді жасай отырып, арнайы бөлімнің қызметкері есепке алу карточкаларын кеткендердің анықтамалық-есепке алу картотекасына қосуға міндетті.
11-тарау. Тергеу изоляторларынан босатуға
жататын адамдарға құжаттар ресімдеу.
Бұл адамдарды босату мен есепке алудың тәртібі
74. Босату тиісті сот шешімін, тергеушінің, анықтау немесе прокуратура органының қаулысын алғаннан кейін не қылмыстық іс өндірісінде жатқан прокурорға, адамға немесе органға жіберген тергеу изоляторлары бастығының қылмыстық процесті жүргізуші органның хабарламасы назар аударусыз қалса, сезікті, айыпты адамдарды ұстаудың мерзімі аяқталған соң жүргізіледі.
75. Сезікті, айыпты адамының немесе сотталған адамды босату не сотталған адамның жазасын өтеу мерзімі қысқарғаны туралы құжаттарды алған соң арнайы бөлім осы құжатты ресімдеудің дұрыстығы мен оның жеке іс материалдарымен сәйкестігін мұқият тексеруден өткізеді.
Елтаңбалы мөртаңбамен расталмаған, анық емес мөртаңба белгісі бар немесе басқа органның (шешім шығармаған) мөртаңбасымен расталған құжат түскен жағдайда, сондай-ақ түскен құжатта көрсетілген сауалнамалық деректердің жеке іс материалдарымен сәйкессіздігі болса, құжаттың түпнұсқа екеніне күмәнданса, арнайы бөлім бұл туралы тергеу изоляторларының бастығына баяндайды және оның орындауы тоқтатылады. Арнайы бөлім жаңа құжат немесе шешім шығарған органнан босату туралы құжаттың растығы туралы куәлік алу үшін шұғыл шаралар қабылдайды.
Сотталған адамды босату туралы құжатты орындауды тоқтату тергеу изоляторларында заңдылықты сақтауға қадағалауды жүзеге асырушы прокурор бекіткен тергеу изоляторлары бастығының қаулысымен ресімделеді.
Жеке адамнан немесе құпия емес почта арқылы келіп түскен сезікті, айыпты адамды немесе сотталған адамды босату туралы не сотталған адамның жазасын өткеру мерзімін қысқарту туралы құжат қосымша тексеруге жатады. Бұл жағдайда шешім шығарған органнан тез арада, тәртіп бойынша, телеграф бойынша тиісті растау қағазы сұралады.
76. Босату не жазасын өтеу мерзімін азайту туралы құжаттар, егер онда көрсетілген адамдар тергеу изоляторларынан басқа бас бостандығынан айыру орындарына кеткен болса, құпия почта арқылы немесе қолымен осы адамдар кеткен жерлерге шұғыл жіберіледі. Ол туралы аталған құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыратын органға хабарланады.
Жеке адамдардан не құпия емес почтамен келген босату немесе жазасын өтеу мерзімін азайту туралы құжаттарды жіберген жағдайда көшірмелері олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыратын органдарға жіберілетін ілеспе хаттарда бұл құжаттар жеке адамдардан немесе құпия емес почтамен келген құжаттар ретінде қосымша тексеруді қажет ететіндіктері көрсетіледі.
77. Босату және жазаны өткеру мерзімін азайту туралы құжаттар тиісті сотталғандар мен сезікті, айыпты адамдарға қолхат алу арқылы хабарланады.
78. Босатылған адамдармен уақытылы есеп айырысу, оларды тергеу изоляторларының есебінен жолақы билетімен және баратын жерге дейінгі жолға азықпен қамтамасыз ету мақсатында арнайы бөлім тиісті қызметтерді бұл адамдардың босатылатын уақыты туралы алдын-ала хабардар етеді.
Сотталған немесе сезікті, айыпты адамдар берешек болса, олармен уақытылы есеп айырыспаса және басқа да себептер босатуды тоқтатуға негіз бола алмайды.

73. После убытия из СИЗО осужденных или подозреваемых, обвиняемых со снятием с учета наличия сотрудник отдела спецучета на основании попутного либо эшелонного списка производит отметки в учетных карточках формы N 1 (куда убыли эти лица, учреждение, дата убытия). Произведя эти отметки, он обязан поместить учетные карточки в учетно-справочную картотеку выбывших.
Глава 11. Оформление документов на лиц, подлежащих освобождению
из СИЗО. Порядок освобождения и учета этих лиц
74. Освобождение производится после получения соответствующего решения суда, постановления следователя, органа дознания или прокурора, либо после истечения срока содержания под стражей, если уведомление начальником СИЗО органа, ведущего уголовный процесс, осталось без внимания.
75. Отдел спецучета, получив документы об освобождении лица, подозреваемого, обвиняемого или осужденного либо о сокращении осужденному срока наказания, производит тщательную проверку правильности оформления и тождественности этого документа материалам личного дела.
В случае поступления документа, не заверенного гербовой печатью, с неясным оттиском печати или заверенного печатью другого органа (не выносившего решения), а также несоответствия анкетных данных, указанных в поступившем документе, материалам личного дела, а также в случае возникновения сомнения в подлинности документа отдел спецучета докладывает начальнику СИЗО и исполнение его приостанавливается. Отделом принимаются срочные меры к получению нового документа либо соответствующего подтверждения от органа, вынесшего решение, о действительности документа об освобождении.
Приостановление исполнения документа об освобождении осужденного оформляется постановлением начальника СИЗО, утвержденным прокурором, осуществляющим надзор за соблюдением законности в СИЗО.
76. Документы об освобождении либо о снижении срока наказания, если указанные в них лица убыли из СИЗО в другие места лишения свободы, немедленно пересылаются фельдъегерской связью или специальной почтой либо с нарочным в места убытия этих лиц. Об этом сообщается органам, осуществляющим контроль за исполнением названных документов.
77. Документы об освобождении и о снижении срока наказания объявляются соответствующим осужденным и подозреваемым, обвиняемым под расписку.
78. В целях своевременного расчета с освобожденными лицами, обеспечения их за счет СИЗО проездными билетами и питанием на путь следования отдел спецучета заранее ставит в известность соответствующие службы учреждения о времени освобождения этих лиц.
Наличие задолженности за осужденным или лицом, подозреваемым, обвиняемым несвоевременный расчет с ними и другие причины не могут служить основанием для задержки освобождения.

79. Тергеу изоляторларынан босатылған адамдарға босатылғаны туралы анықтамалар беріледі (N 29 қосымша).
Сезікті, айыпталушы босатылғандарға анықтама мына негіздер бойынша беріледі:
1) қылмыстық процесті жүргізуші тергеу органдарының қылмыстық істерді қысқартуы;
2) ақтау өкімі туралы сот қаулысы;
3) бас бостандығынан айырумен байланысты емес жазаға сотталу;
4) бұрын таңдап алынған жолын кесу шарасын өзгерту немесе бұзу;
5) жалпы немесе қатаң бақылаудағы психиатриялық ауруханаға мәжбүрлеп емдеуге жібере отырып, қылмыстық жауапкершіліктен босату туралы сот анықтамасы.
80. Сотталғандарға қатысты анықтамада - "сотталғанға" деген сөзден кейін:
1) бір өкімнің негізінде жаза өтеген адамдарға қатысты, - соттың атауы, өкім шыққан дата, ҚК бабы және жазаның мерзімі;
2) бірнеше қылмыс жасағаны үшін жаза өтеген адамдарға қатысты ІК барлық баптары және қылмыстар жиынтығы бойынша тағайындалған жазаның ақырғы мерзімі;
3) бірнеше өкімнің негізінде жаза өтеген адамдарға қатысты барлық сотты болуы туралы мәліметтер (сотталған датасы, ҚК баптары, әр өкім бойынша жаза мерзімі) көрсетіледі. Соңғы өкім бойынша осы деректермен бірге соттың атауы және өкімдер жиынтығы бойынша тағайындалған жазаның жалпы мерзімі көрсетіледі.
Бұрын сотты болуы туралы мәліметтер босату туралы анықтамада олар заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе шешілмеген жағдайда ғана көрсетіледі.
Бұрын сотталмаған, сондай-ақ бұрынғы сотты болулары өтелген адамдарға анықтаманың тиісті жолында сызық қойылады.
81. Анықтамада "қайдан босатылды" деген сөздерден кейін төменде көрсетілген себептер бойынша босатылғанының негіздері көрсетіледі:
1) мерзім аяқталған соң босатылғандарға - жаза өтелгеннен кейін;
2) соттың ұйғарымы немесе қаулысы бойынша босатылғандарға - ұйғарым немесе қаулы бойынша (соттың толық атауы, шешім шығарылған дата және сот қабылдаған босату формулировкасы көрсетіледі);
3) рақымшылық ету арқылы босатылғандарға - 200 __ ж. "___"________ Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы (Жарлықтың атауы жазылады) бойынша.
Рақымшылық ету немесе амнистия кесімімен жаза мерзімі қысқартылған, бірақ олар бас бостандығынан айырудың қалған мерзімін өтеу адамдарға босату туралы анықтамаларында сот тағайындаған жаза мерзімінен кейін осы мерзімді рақымшылық ету немесе амнистия тәртібінде қысқартылғаны көрсетіледі.
Егер босатылуымен қатар сотталған адамнан соттылығы шешілсе немесе ол жазалаудың қосымша шарасынан босатылса, босатылуы негізі жазылғаннан кейін сол туралы жазылады.

79. Лицам, освобожденным из СИЗО, выдается справка об освобождении (далее - справка) (приложение N 29).
Справка выдается лицам, содержащимся под стражей в СИЗО, освобожденным по следующим основаниям:
1) прекращение уголовного преследования органом, ведущим уголовный процесс;
2) постановление судом оправдательного приговора;
3) осуждение к наказанию, не связанному с лишением свободы;
4) изменение или отмена ранее избранной меры пресечения;
5) вынесение судом определения об освобождении от уголовной ответственности с направлением на принудительное лечение в психиатрическую больницу с общим или строгим наблюдением.
80. В справке в отношении осужденных - после слов "осужденному (ой)" указывается:
1) в отношении лиц, отбывавших наказание на основании одного приговора, - наименование суда, дата вынесения приговора, статья Уголовного  Кодекса  (далее - УК) и срок наказания;
2) в отношении лиц, отбывавших наказание за совершение нескольких преступлений, все статьи УК и окончательный срок наказания, назначенный по совокупности преступлений;
3) в отношении лиц, отбывавших наказание на основании нескольких приговоров, сведения обо всех судимостях (дата осуждения, статьи УК, срок наказания по каждому приговору). По последнему приговору наряду с этими данными указываются также наименование суда и общий срок наказания, назначенный по совокупности приговоров.
Сведения о прежних судимостях в справке об освобождении указываются в тех случаях, когда эти судимости в установленном законом порядке не погашены или не сняты.
Ранее не судимым, а также лицам, прежние судимости у которых погашены или сняты, в соответствующей графе справки производится прочерк.
81. В справке после слов "откуда освобожден по" подробно излагается основание освобождения соответственно по указанным ниже мотивам:
1) освобожденным по окончании срока - по отбытии наказания;
2) освобожденным по постановлениям судов по постановлению (указывается полное наименование суда, дата вынесения решения и принятая судом формулировка освобождения);
3) освобожденным в порядке помилования - по Указу Президента Республики Казахстан от "__" ____200_г. (пишется наименование Указа).
Лицам, которым актом помилования или амнистии сокращен срок наказания, но они продолжали отбывать оставшийся срок лишения свободы, в справке об освобождении после записи о сроке наказания, определенном судом, указывается о сокращении этого срока в порядке помилования или амнистии.
Если одновременно с освобождением с осужденного снимается судимость или он освобождается также от дополнительной меры наказания, об этом производится запись после изложения основания освобождения.

82. Босатылуы туралы анықтамада:
1) шартты-мерзімінен бұрын босатылған адамдарға, - мерзімнің өтелмеген бөлігі (сот ұйғарымына тура сәйкестікте жазылады) және шартты-мерзімінен бұрын босату туралы сот ұйғарымы шығарылған датасы;
2) бас бостандығынан айыру мерзімінің өтелмеген бөлігі жеңілдеу жазамен ауыстырылған адамдарға - жазалаудың жаңа шарасы;
3) белгілі лауазым атқаруға немесе белгілі қызметпен айналысуға құқығынан айыруға қосымша сотталған адамдарға - жазалаудың қосымша шарасы.
Көрсетілген мәліметтер сондай-ақ босату туралы анықтамаларда көрсетіледі. Босату туралы анықтамалардың "Тұрғылықты жерге барады" деген жолда босатылған адам баратын елді мекен, аудан және облыс (республика, өлке) көрсетіледі.
Психикалық ауруы бар адамдарды босатқан кезде, оларға қатысты қылмыстық жауапкершіліктен босату немесе жалпы не қатаң қадағалаудағы психиатриялық ауруханаға жатқызу арқылы жазадан босату туралы прокуратура қаулы немесе сот ұйғарым шығарса, тергеу изоляторларының арнайы бөлімі анықтама ресімдейді.
Оларды толтырған кезде келесі ерекшеліктер сақталады: психикалық ауру адамды босату датасы ретінде анықтамаларда сот ұйғарымы тергеу изоляторларына түсуін тіркеу (түсу) датасы көрсетіледі. "Қайдан босатылды" деген сөздерден кейін соттың атауы көрсетіледі, ұйғарымның қарарлық бөлігінің қысқаша формулировкасы, сондай-ақ ұйғарым (қаулы) шығарылған дата.
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылуынан кейін әкімшілік қадағалауға алынуға жататын адамдар босату туралы анықтама мен оның көшірмесінің сыртқы бетінде "тұрғылықты жері бойынша құжаттандырылуға жатады" деген мөр қойылады.
83. Босату туралы анықтаманы толтыру шарик типтес сиясы қара және көк түсті қаламмен түсінікті, тиянақты қателерсіз және түзетулерсіз толтырылады. Анықтаманың сол жағының үстіңгі жағында тергеу изоляторларының шартты атауы жазылады.
84. Босату туралы анықтамаға және оның көшірмесіне босатылып жатқан адамның фотосуреті жапсырылады.
Босату туралы құжаттар беруіне байланысты сотталғандарды суретке босатылғанға дейін үш ай қалғанда азаматтық тұрмыста киетін киімде түсіреді.
Босату туралы анықтамаларға тергеу изоляторының бастығы және арнайы бөлімнің бастығы немесе олар болмағанда ауыстыратын адамдар қол қояды. Анықтамаға жапсырылған босатылатын адамның фотосуреті және қолы тергеу изоляторларының шартты атауы бар елтаңбалы мөрімен расталады.
85. Босату туралы анықтама босатылатын адамға оның көшірмесінде қол қою арқылы беріледі. Сонымен бірге босатылатын адамнан жауап алынып, оның жауаптары жеке ісіндегі сауалнамалық және басқа да деректермен салыстырылады, тану фотосуреттері және ерекше белгілер босатылатын адамның жеке басымен салыстырылады, қаржылық бөлім анықтаманың сыртқы бетін толық тексергені тексеріледі.
Жеке басының құжаттарын, заттар, ақша, құндылықтар, сондай-ақ кәсіпорынның (мекеменің) жұмысқа (оқуға) қабылдау туралы хатын, паспорт (жеке басы куәлігін) алу үшін қажет фотосуреттерді алғаны туралы босатылатын адам жеке ісі екінші мұқабасының ішкі бетінде қол қояды.

82. В справке также указывается:
1) лицам, освобожденным условно-досрочно, - не отбытая часть срока наказания (записывается в точном соответствии с постановлением суда) и дата вынесения судом постановления об условно-досрочном освобождении;
2) лицам, которым не отбытая часть срока лишения свободы заменена более мягким наказанием, - новая мера наказания;
3) лицам, осужденным дополнительно к лишению права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью, - дополнительная мера наказания.
Указанные сведения отражаются также в копии справки. В графе справки "Следует к месту жительства" указывается населенный пункт, район и область (республика, край), куда выезжает освобожденный.
При освобождении подозреваемых, обвиняемых страдающих психическими расстройствами, в отношении которых прокуратурой вынесено постановление либо судом вынесено постановление об освобождении их от уголовной ответственности либо освобождении от наказания с помещением в психиатрическую больницу с общим или строгим наблюдением, отделом спецучета СИЗО также оформляется справка.
При заполнении соблюдаются следующие особенности: в качестве даты освобождения психически больных в справке указывается дата регистрации (поступления) в СИЗО постановлений судов. После слов "откуда освобожден по" указывается наименование суда (прокуратуры), краткая формулировка резолютивной части его определения (постановления), а также дата вынесения постановления.
Лицам, подлежащим после освобождения из мест лишения свободы взятию под административный надзор, на оборотной стороне справки и ее копии проставляется штамп "подлежит документированию по месту жительства".
83. Заполнение справки производится шариковой ручкой черного и синего цветов, разборчиво, без помарок и исправлений. В верхнем левом углу справки записывается условное наименование СИЗО.
84. На справку и на ее копию наклеиваются фотокарточки освобождаемого.
Фотографирование осужденных в связи с выдачей им документов об освобождении производится в одежде гражданского обихода не ранее чем за три месяца до освобождения.
Справка подписывается начальником СИЗО и начальником отдела спецучета, в их отсутствие заменяющими их лицами. Подписи и наклеенная на справку фотокарточка освобожденного, заверяются гербовой печатью с условным наименованием СИЗО.
85. Справка об освобождении выдается освобождаемому под расписку на ее копии. При этом производится опрос освобождаемого, и его ответы сверяются с анкетными и другими данными документов личного дела, сличаются опознавательные фотокарточки и особые приметы с личностью освобождаемого, проверяется полнота заполнения финансовым отделом оборотной стороны справки.
В получении личных документов, вещей, денег, ценностей, а также письма предприятия (учреждения) о приеме на работу (учебу), фотокарточек, необходимых для получения паспорта (удостоверения личности), освобождаемый расписывается на внутренней стороне второй обложки личного дела.

86. Босату туралы анықтамалардың түбіршектері тергеу изоляторларында бір жыл сақталады, содан кейін акт бойынша жойылады.
Анықтамалардың бүлінген бланкілері тергеу изоляторларының бастығы немесе оны ауыстыратын адам бекіткен акт бойынша жойылады. Акт бағыныштылығы бойынша ҚАЖБ, осы басқармалар мен бөлімдер белгілеген мерзімдерде жылына бір рет берілетін бланктер шығындау туралы мәліметтерге (30-қосымша) қоса тіркеледі.
87. Бас бостандығынан айыру бас бостандығынан айырусыз түзеу жұмыстарымен ауыстырылған адамды босату кезінде арнайы бөлім одан таңдап алған тұрғылықты жері бойынша түзеу жұмыстарының инспекциясына (бөлімшесіне, бөліміне) келуі туралы қолхат (31-қосымша) алып алады. Босатылғаннан кейін бір тәулік ішінде арнайы есепке алу бөлімі сотталғанның тұрғылықты жері бойынша ҚАЖК аумақтық ҚАЖД сотталғанның жеке ісіне қоса тіркеп, хат жібереді (32-қосымша).
Ескерту: 87-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175, 2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен
88. Айырықша паспорттық режимдегі жерге және шекаралық аймақта тұруға бара жатқан босатылатын адамдарға құжаттарды ресімдеу қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте жүргізіледі.
89. Азаматтардың денсаулығын сақтау саласына жетекшілік ететін уәкілетті орталық атқару органының психиатриялық ауруханаларына жолданатын психикалық аурулардың "А" және "Б" нысандағы анықтамалар жеке басы құжаттарымен, сот шешімдерінің көшірмелері мен сот-психиатриялық сараптаманың актілерімен қоса аурухананың әкімшілігіне тапсырылады, ал қатаң қадағалаудағы психиатриялық емханаларға этапталатын адамдарға жеке істерімен бірге жолданады.
90. Сотталғанды босату немесе оған бас бостандығынан айыру мерзімін қысқарту бөлігіндегі соттың ұйғарымын немесе қаулысын орындау туралы айыптау өкімін шығарған сотқа хабарланады, ал ұйғарым немесе қаулы шығарған соттың сұрауы бойынша сол сотқа да хабарланады (хабарламаның көшірмесі босатылған адамның жеке ісіне қоса тігіледі).
91. Сотталғанды босату туралы (қылмыстық істерді тоқтамға алуына байланысты) не жазалау мерзімін өтеген соң, шартты-мерзімнен бұрын, ауруына байланысты босатылған, сондай-ақ тергеу изоляторларында өлген адамдарға қатысты жазалау мерзімін қысқарту туралы соттың ұйғарымы немесе қаулысы олардың мұрағаттық жеке істеріне қоса тігіледі. Ұйғарым және қаулы шығарған соттарға: бұрын босатылғандар туралы - оларды босатудың датасы мен негізі, сондай-ақ таңдап алған тұрғылықты жерлер (мекен-жайлары); өлгендер туралы - өлген даталары хабарланады.
Бас бостандығынан айыру жеңілірек жазамен ауыстырылған сотталғандарға қатысты босату және жазалау мерзімін қысқарту туралы соттардың ұйғарымдары мен қаулылары осы адамдар кеткен мекен-жай бойынша ішкі істер органдарына жолданады.

86. Корешки справок хранятся в СИЗО один год, после чего уничтожаются по акту.
Испорченные бланки справок также уничтожаются по акту, утверждаемому начальником СИЗО или лицом, его заменяющим. Акт прилагается к сведениям по расходованию бланков (приложение N 30), представляемым один раз в год в ДУИС КУИС по подчиненности.
87. Отдел спецучета при освобождении осужденного, которому лишение свободы заменено наказанием, не связанным с лишением свободы, отбирает от него подписку (приложение N 31) о его явке в уголовно-исполнительную инспекцию по месту избранного жительства. Отделом специального учета в течении суток после освобождения в ДУИС КУИС, по месту жительства осужденного, направляется письмо (приложение 32) с приобщением личного дела освобожденного.
Сноска. Пункт 87 с изменениями, внесенными приказами Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175; от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
88. Оформление документов освобождаемым для следования на жительство в местности с особым паспортным режимом и пограничную зону производится в порядке, установленном законодательством.
89. Справки об освобождении на психически больных, направляемых в психиатрические больницы уполномоченного центрального исполнительного органа, осуществляющего руководство в области охраны здоровья граждан, вместе с их личными документами, копиями решений судов и актов судебно-психиатрической экспертизы сдаются администрации больницы, а на лиц, конвоируемых в психиатрические больницы со строгим наблюдением, направляются в эти больницы вместе с личными делами.
90. Об исполнении постановления суда в части освобождения осужденного либо снижения ему срока лишения свободы сообщается суду, вынесшему обвинительный приговор, а в случае просьбы суда, вынесшего постановление, также и этому суду (копия сообщения приобщается к личному делу освобожденного).
91. Постановления судов об освобождении осужденного (в связи с прекращением уголовных дел) либо о сокращении срока наказания в отношении лиц, ранее освобожденных по отбытии срока наказания, условно-досрочно, по болезни, а также умерших в СИЗО приобщаются к их архивным личным делам. В суды, вынесшие постановления, сообщается: в отношении ранее освобожденных - дата и основание их освобождения, а также избранные ими места жительства (адреса); в отношении умерших - дата их смерти. Постановления судов об освобождении и о сокращении срока наказания в отношении осужденных, кому лишение свободы заменено более мягким видом наказания, пересылаются в органы внутренних дел по месту убытия этих лиц.

92. Тұтқынға алу түріндегі бұлтартпау шарасын шықпау туралы қолхатқа өзгерту туралы соттың ұйғарымын немесе қаулысын, тергеушінің немесе алдын ала анықтауды жүргізіп жатқан адамның қаулысын босатуды жүргізетін тергеу изоляторларының қызметкері босатылатын адамнан сондай қолхатты алып қойып босату туралы құжаттармен бірге арнайы бөлімге жіберуге міндетті, шықпау туралы қолхатты арнайы бөлім тиісті органға жібереді.
93. Тұтқынға алынған адамды немесе сотталған адам босатылып, оның жеке ісі арнайы бөлімге қайтарылған соң N 1 нысанындағы есепке алу карточкасында босату туралы белгі қойылады, сонан соң осы карточка кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасына қоса тігіледі, ал жеке ісі қоса тіркелген босату туралы құжатпен бірге мұрағатқа тапсырылады.
12-тарау. Өлген және қашып кеткен
адамдарды есепке алу
94. Сотталған немесе сезіктілерді, айыпталушыларды оның өліміне байланысты бар не жоқ болудың есебінен шығару дәрігер толтырған өлімі туралы куәліктің негізінде жүргізіледі.
95. Сотталған немесе сезікті, айыпты адамның өлімі туралы тергеу изоляторларының әкімшілігі жақын туысқандардың біреуіне жазбаша түрде хабарлайды.
Өлген адамның туысқандарына өлгені туралы куәлікті алу үшін қай АХАЖ-ға жолығуы тиіс екенін, сондай-ақ мәйітті жерлеу үшін өлгеннен кейін не өлім фактісі бойынша уәкілетті орган тексеруді аяқтағаннан кейін жеті тәулік ішінде талап ету құқығы туралы түсіндіріледі.
Осы мерзім өткен соң мәйіт талап етілген болмаса оны тергеу изоляторлары қалалық бейітте жерлейді.
Туысқанға хабарлама жіберумен қатар өлімі туралы жазбаша хабарлама тергеу изоляторлары орналасқан қаланың қалалық (аудандық) АХАЖ бөліміне (бөлімшесіне, бюросына) жіберіледі. Тұтқынға алынған адамның өлгені туралы осы адам есепте болған тергеу немесе сот органына хабарланады.
Туысқандарға жолданатын өлгені туралы хабарламаның көшірмесі және АХАЖ бөліміне (бөлімшесіне, бюросына) жолданатын жазбаша хабарламаның көшірмесі өлген адамның жеке ісіне қоса тігіледі. Өлген адамның ісіне сондай-ақ: өлімі туралы дәрігердің куәлігі, сараптаушының қорытындысы (егер мәйітті сот-медициналық сою жүргізілсе), мәйітті туыстарына беру туралы акт немесе жерлеу туралы акт.
96. Адамның өлуіне байланысты оның есепке алу карточкасында өлгені туралы белгі қойылады. Бұл жағдайда карточка есепке алу-анықтамалық бар жоқ болуы картотекасынан алынып, кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасына қойылады. Жеке іс тиісті ресімдеуден кейін мұрағатқа тапсырылады.
97. Сотталған немесе сезікті, айыпты адам тұтқыннан қашқан жағдайда тергеу изоляторларының бастығы ҚАЖБ бастығына дереу хабарлайды. Егер қашқан адам тергеу немесе сот органының есебінде болса, қашқаны туралы дереу сот немесе тергеу органына хабарланады. N1 нысанына есепке алу карточкасында қашқаны туралы белгі қойылған соң ол кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасына қойылады. Оның орнына болудың картотекасына "Анықталушылар" бөлімшесіне қойылатын есепке алу карточкасының көшірмесі қойылады.
Iздестіруден кейін және қашқанды тергеу изоляторларына қамаған соң, есепке алу карточкасы кеткендердің есепке алу-анықтамалық картотекасынан болуын есепке алу-анықтамалық картотекасына қойылады, ал карточканың көшірмесі жойылады.

92. При исполнении постановления суда, следователя или лица, производящего дознание, об изменении меры пресечения в виде ареста на подписку о невыезде работник СИЗО производящий освобождение, обязан отобрать от освобождаемого такую подписку и вместе с документами об освобождении передать в отдел спецучета. Подписка о невыезде отделом пересылается соответствующему органу.
93. После освобождения подозреваемого, обвиняемого или осужденного и возвращения его личного дела, отдел спецучета на учетной карточке формы N 1 делает отметку об освобождении, затем эта карточка вкладывается в учетно-справочную картотеку выбывших, а личное дело с приобщенным к нему документом об освобождении сдается в архив.
Глава 12. Учет умерших и лиц, совершивших побеги
94. Снятие с учета наличия осужденного или подозреваемого, обвиняемого в связи с его смертью производится на основании справки о смерти, составленной врачом.
95. О смерти осужденного или подозреваемого, обвиняемого администрация СИЗО письменно извещает одного из близких родственников.
Родственникам умершего разъясняется, в какой орган записи актов гражданского состояния (далее - ЗАГС) им надлежит обратиться за получением свидетельства о смерти, а также об их праве истребования трупа на захоронение в течение семи суток после смерти либо после завершения проверки по факту смерти уполномоченным органом.
По истечении этого срока в случае не истребования трупа его захоронение производится администрацией СИЗО, на кладбище населенного пункта, где он расположен.
Одновременно с извещением родственников письменное извещение о смерти посылается городскому (районному) отделу ЗАГС города, на территории которого расположен СИЗО (приложение N 33). О смерти подозреваемого, обвиняемого сообщается также органу, ведущему уголовный процесс, за которым это лицо числилось.
Копия извещения о смерти, направляемого родственникам, и копия письменного извещения, посылаемого в отдел ЗАГСа, приобщается к личному делу умершего. К личному делу умершего приобщается также: копия актовой записи ЗАГСа о смерти, заключение эксперта (если производилось судебно-медицинское вскрытие трупа), акт о передаче трупа родственникам умершего или акт о погребении.
96. В связи со смертью лица в учетной карточке делается отметка о смерти. Карточка в этом случае изымается из учетно-справочной картотеки наличия и перекладывается в учетно-справочную картотеку выбывших. Личное дело после соответствующего оформления сдается на хранение в архив.
97. В случае побега из-под стражи осужденного или подозреваемого, обвиняемого начальник СИЗО немедленно докладывает начальнику территориального ДУИС КУИС.
Если бежавший числился за следственным или судебным органом, о побеге немедленно сообщается соответствующему следственному или судебному органу. На учетной карточке формы N 1 делается отметка о побеге, после чего она перекладывается в учетно-справочную картотеку выбывших. Вместо нее в картотеку наличия ставится копия учетной карточки, которая помещается в отделение "Выясняемые".
После розыска и водворения бежавшего в СИЗО учетная карточка из учетно-справочной картотеки выбывших перекладывается в учетно-справочную картотеку наличия, а копия карточки уничтожается.

13-тарау. Тергеу изоляторларында ұсталатын адамдарды
сан жағынан есепке алу және болуын тексеру
98. Сотталғандар мен тұтқынға алынған адамдардың саны, құрамы және қозғалысы туралы күнделікті есепке алу және есеп жасау үшін тергеу изоляторының арнайы бөлімі N 17 нысандағы тәуліктік болуын есепке алу дәптерін жүргізеді. Сотталған және сезіктілердің, айыпталушылардың болуы және қозғалысы осы нысан бойынша күн сайын таңғы сағат сегіздегі ахуалға көрсетіледі. "Тергеу изоляторының атауы" деген жолда (тігінен) датасы, ал қалған жолдарда тәулік ішіндегі мәліметтер көрсетіледі. Тоқсандық есепті жасаған кезде 2 жолдан 14 жолға дейінгі көрсеткіштер тігінен сомаланады, ал есеп беру нысанының 15 жолдан 35 жолға дейінгі мәліметтер есеп беретін тоқсанның соңғы күніне тәуліктік болу ахуалына көрсетіледі.
Есептің көрсетілген нысанын толтыру үшін жеке істер қозғалысының деректері және жеке істердің тиісті санаттарын есепке алуды жүзеге асыратын қызметкерлердің қосымша жазбалары және кезекші жүргізетін сан жағынан есепке алудың деректері пайдаланылады. Жеке істердің нақты болуы 15 жолда көрсетілген адамдардың санына және тәуліктік болудың есепке алу нысанының 16 жолдан 26 жолға дейінгі көрсеткіштердің сомасына сәйкес болуы тиіс.
99. Кезекші осы Нұсқаулықтың 8-тармағында көзделген сотталған және тұтқынға алынған адамдардың әр тәулік бойы (таңғы сағ.8-ден таңғы сағ.8-ге дейін) қозғалысы туралы анықтама.
Сотталған және сезіктінің, айыптының тәулік бойы қозғалысы туралы анықтамада жазбаларды:
1) тергеу изоляторларына жеткізілген адамдарды есепке алудың тәуліктік ведомостардың;
2) тергеу изоляторларынан уақытша кеткен адамдарды есепке алудың тәуліктік ведомостардың;
3) жолай және эшелондық тізімдердің;
4) рұқсат қағаздар мен босатылғандардың жеке істерінің;
5) сотталғандардың және тұтқынға алынған адамдардың өлімі туралы немесе олардың басқа себептермен кетуі туралы кезекшілердің шимай жазбаларының деректері бойынша әр ауысымның кезекшісі жүргізеді.
Кезегін таңғы сағат 8-де аяқтайтын түнгі ауысымның кезекшісі анықтаманың 3-5 тармақтарында тәулік бойы қозғалыс туралы деректерді жалпылап есепке алудың тәуліктік ведомостары, жеке істер және жолай тізімдермен бірге арнайы бөлімге тапсырады.
100. Арнайы бөлім болудың тәуліктік деректерін таңғы сағат 8-дегі ахуал бойынша сотталған және қамауға алынған адамдардың қорытынды болуының (арнайы бөлімнің тәуліктік есепке алуы нысанының 15-жолында) тәуліктегі қозғалыс туралы кезекші анықтаманың 5-тармағында көрсетілген мұндай адамдардың жалпы санына тең болуын тексереді.

Глава 13. Количественный учет и проверка наличия лиц, содержащихся в СИЗО
98. Для ежедневного учета и составления отчетов о численности, составе и движении осужденных и подозреваемых, обвиняемых отделом спецучета СИЗО ведется тетрадь учета суточного наличия по форме N 17. Наличие и движение осужденных и подозреваемых, обвиняемых по этой форме указывается ежедневно по состоянию на восемь часов утра. В графе "Наименование СИЗО указывается (по вертикали) дата, в остальных графах указываются сведения за сутки. При составлении отчета за квартал показатели строк со 2-14 суммируются по вертикали, а сведения в строках 15-35 формы отчета показываются по состоянию суточного наличия на последний день отчетного квартала.
Для заполнения указанной формы отчета используются данные движения личных дел и подсобные черновые записи сотрудников, осуществляющих учет соответствующих категорий личных дел, и данные количественного учета, ведущегося дежурным. Фактическое наличие личных дел должно соответствовать количеству лиц, показанному в строке 15, и сумме показателей строк с 16 по 26 формы учета суточного наличия.
99. Дежурным составляется предусмотренная пунктом 8 настоящей Инструкции справка о движении (прибытии, убытии) осужденных и подозреваемых, обвиняемых за каждые сутки (с 8 час. утра до 8 час. утра).
Записи в справке о движении за сутки осужденных и подозреваемых, обвиняемых производятся дежурным каждой смены по данным следующих документов:
1) суточной ведомости учета лиц, доставленных в СИЗО;
2) суточной ведомости учета лиц, временно выбывших из СИЗО;
3) попутных и эшелонных списков;
4) пропусков и личных дел освобожденных;
5) черновых заметок дежурных о смерти осужденных и подозреваемых, обвиняемых или о выбытии их по другим основаниям.
Дежурный ночной смены, оканчивающий дежурство в восемь часов утра, обобщает данные о движении за сутки в пунктах 3-5 справки и сдает ее в отдел спецучета вместе с суточными ведомостями учета, личными делами и попутными списками.
100. Отдел спецучета проверяет данные суточного наличия с тем, чтобы итоговое наличие осужденных и подозреваемых, обвиняемых по состоянию на восемь часов утра (в строке 15 формы суточного учета отдела спецучета) равнялось общему количеству этих лиц, показанному в пункте пятом справки дежурного о движении за сутки.

101. Тергеу изоляторларында ұсталатын бүкіл адамдарды тегі бойынша тексеру айына бір рет камералық карточкалар бойынша жүргізіледі. Оны корпус бойынша аға қызметкерлер немесе кезекшілер жүргізеді. Тексерудің нәтижелері бойынша арнайы бөлімге жіберілетін акт жасалады.
14-тарау. Тергеу изоляторларында ұсталатын адамдардың
және азаматтардың ұсыныстарын, арыздарын және
шағымдарын қабылдау мен қараудың тәртібі
Тергеу изоляторларында ұсталатын адамдар белгіленген тәртіпте туысқандарымен хат алысуға, сондай-ақ "Қылмыс жасауда сезікті және айыпталушы адамдарды тұтқында ұстаудың тәртібі мен шарттары туралы" Қазақстан Республикасының  Заңында көзделген тәртіпте мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, қоғамдық құрылымдарға, бұқаралық ақпарат құралдарына ұсыныстар, арыздар мен шағымдар жасауға құқылы.
102. Өзінің шағымын (арызын) сотталған немесе сезікті, айыпталушы адам ауызша немесе жазбаша беруі мүмкін. Прокурорға немесе сотқа жолдаған ұсыныстарын, арыздарын және шағымдарын ашық түрде немесе жабық пакетте берулері мүмкін. Бұл шағымдарды, арыздарды және ұсыныстарды тергеу изоляторының әкімшілігі қарауына жатпайды және адресатқа дереу жабылған түрінде жолданады.
Шағымдар, арыздар мен хаттар сотталған және тұтқынға алынған адамдардың есебінен жіберіледі, ал апелляциялық шағымдар - тергеу изоляторының есебінен. Сотталған және сезікті, айыпталушы адамдарда ақшалай қаражат болмаған жағдайда ұсыныстар, арыздар және шағымдар мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін өзі басқару органдарына, қоғамдық құрылымдар мен лауазымды адамдарға тергеу изоляторларының есебінен жіберіледі.
103. Ұсыныстар, арыздар мен хаттарды қабылдауды корпус бойынша күн сайын аға қызметкер мен кезекші, сондай-ақ арнайы, жедел және тәрбие бөлімдерінің қызметкерлері жүргізулері мүмкін. Қабылданған ұсыныстар, арыздар, шағымдар және хаттарды олар дереу арнайы бөлімге жолдайды.
Сотталған адамнан апелляциялық шағым түскен жағдайда кезекші мынадай мазмұндағы штемпель қояды:
------------------------------------------------------------
| 200_ж. "..."__________
| "...."сағ. "...." мин.
| берілді.
| Тергеу изоляторлары бастығының кезекші көмекшісінің
| қолы
------------------------------------------------------------
Штемпельдің оттискісінде кезекші шағым түскен дата мен уақытты қойып оны дереу арнайы бөлімге жібереді.
Сотталғандар, сондай-ақ сезікті, айыпталушылар ұсыныстар, арыздар, шағымдар мен хаттарға өз аттарын жазады. Құпия ұсыныстар, арыздар, шағымдар мен хаттарды беруге тыйым салынады.
104. Қойылған мәселелерді шешуге құзырлы емес мекеме немесе органға шағым немесе арыз берілсе, осындай шағымды берген адамға шағымды немесе арызды қайда беру тиіс екені түсіндіріледі. Егер осы адам жіберуді талап етсе, онда шағым көрсетілген мекен-жай бойынша жіберіледі.
105. Шағымдар, арыздар, ұсыныстар және хаттар арнайы бөлімде белгіленген тәртіпте тіркеліп, берілген күнінен бастап үш күн аспай мақсаты бойынша жіберіледі. Прокурор мен сотқа жолданған шағымдар мен арыздар мақсаты бойынша дереу жіберіледі, ал мемлекеттік органдарға жолданғандар тергеу изоляторларының әкімшілігі қараған соң тәуліктік мерзімде. Апелляциялық шағымдар берілген күні немесе келесі күннің бірінші жартысында жіберіледі.
Шағым, арызбен бірге қолданатын ілеспе хатта арызданушы туралы қысқаша мәліметтер көрсетіледі. Егер шағымда немесе арызда сотталғандарды немесе тұтқынға алынған адамдарды тергеу изоляторларында ұстауға байланысты мәселелер қозғалатын болса, ілеспе хатта қабылданған шаралар туралы және шағымның (арыздың) мәні туралы әкімшіліктің көзқарасы хабарланады.

101. Пофамильная проверка всех лиц, содержащихся в СИЗО, производится один раз в месяц по камерным карточкам. Проводят ее старшие по корпусам или дежурные. По результатам проверки составляется акт, который передается в отдел спецучета.
Глава 14. Порядок приема и рассмотрения предложений,
заявлений и жалоб от лиц, содержащихся в СИЗО и от граждан
102. Свою жалобу (заявление) осужденный или подозреваемый, обвиняемый может изложить устно или письменно. Предложения, заявления и жалобы, адресованные прокурору и в суд, могут подаваться ими в открытом виде или в закрытом пакете. Эти жалобы, заявления и предложения просмотру администрацией СИЗО не подлежат и немедленно направляются адресату в запечатанном виде.
Жалобы, заявления и письма отправляются за счет осужденных и подозреваемых, обвиняемых, а апелляционные жалобы - за счет СИЗО. При отсутствии у подозреваемого, обвиняемого или осужденного денежных средств, предложения, заявления и жалобы в государственные органы, органы местного самоуправления, общественные объединения и к должностным лицам, отправляются за счет СИЗО.
103. Прием предложений, заявлений, жалоб и писем производится ежедневно старшим по корпусу и дежурным, а также может производиться работниками отдела спецучета, оперативного и воспитательного отделов. Принятые предложения, заявления, жалобы и письма немедленно передаются ими в отдел спецучета.
При поступлении от осужденного апелляционной жалобы дежурный ставит на ней штемпель следующего содержания:
Подано:
"..."...........200..г.
в "__" час. "___" мин.
Подпись дежурного помощника начальника СИЗО.
На оттиске штемпеля дежурным проставляются дата и время поступления жалобы, после чего жалоба незамедлительно передается в отдел спецучета.
104. В случае подачи жалобы или заявления в адрес учреждения или организации, некомпетентной решать поставленные вопросы, лицу, подавшему такую жалобу, разъясняется, куда следует адресовать жалобу или заявление. Если это лицо настаивает на отправке, то жалоба (заявление) направляется по указанному адресу.
105. Жалобы, заявления, предложения и письма в отделе спецучета регистрируются и не позднее трех суток со дня их подачи направляются по назначению. Жалобы и заявления, адресованные прокурору и в суд, направляются по назначению немедленно, а адресованные в государственные органы, после рассмотрения администрацией СИЗО, направляются в суточный срок. Апелляционные жалобы направляются в день их подачи, либо в первой половине следующего дня.
В сопроводительном письме, при котором направляется жалоба, заявление, указываются краткие сведения о заявителе. Если в жалобе или заявлении затрагиваются вопросы, связанные с содержанием в СИЗО осужденных либо подозреваемых, обвиняемых в сопроводительном письме адресату указывается также о принятых мерах и сообщается мнение администрации по существу жалобы (заявления).

106. Шағымды (арызды) жібергені туралы арнайы бөлімнің қызметкері оны берген адамға қолхат арқылы жариялайды. Iлеспе хаттың көшірмесі жеке іске тігіледі. Шағымға немесе арызға түскен жауап арызданушыға жарияланып жеке іске тігіледі.
107. Тұтқынға алынған және сотталған адамдардың ұсыныстары, арыздары, шағымдары және хаттары тиісті мекен-жайларға жай поштамен жіберіледі. Құпия тәртіпте тек ғана құпия сипаттағы мәліметтері бар шағымдар, арыздар мен хаттар жіберіледі. Олардың құпиялық дәрежесін ілеспе хатқа қол қойған лауазымды адам анықтайды.
108. Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан шетелдік мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктеріне жолданған тергеу изоляторларында ұсталатын шетел азаматтарының хаттары белгіленген тәртіпте ҚАЖБ жіберіледі, ал республикалық мемлекеттік органдарға және қоғамдық құрылымдарға жолданғандар жалпы тәртіпте жіберіледі.
109. Сотталғандарды немесе сезікті, айыпталушыларды іздестіру жөніндегі туысқандардың және өзге де азаматтардың арыздары бойынша оларға мынадай мәліметтер хабарланады:
1) тергеу изоляторларында ұсталатын адамдар туралы - елді мекеннің атауы және мекеменің шартты атауы;
2) кеткен адамдар туралы - сотталған кеткен жердің пошталық индексі;
3) босатылатын адамдар туралы - босату датасы мен таңдап алған тұрғылықты жері;
4) өлген адамдар туралы - өлген датасы және өлуін тіркеуді АХАЖ-дың қай бюросында жүргізілгені.
Тергеу изоляторларынан қашқан адамдарды іздеу туралы азаматтардың арыздары мекеменің жедел бөліміне беріледі.
Сезіктілерге, айыпталушыларға қатысты тергеу изоляторларының әкімшілігі оның туысқандарына қай тергеу органының есебіне алынғандығы, ал жаңадан сотталған адамға қатысты - қай сот және қандай мерзімге сотталғаны туралы хабарлауы мүмкін.
110. Жоғалтылған босату туралы анықтаманың орнына анықтаманың телқұжатын беру туралы өтініш анықтаманың телқұжатын алу мәселесі бойынша құжаттар үшін екі фотосуретін қоса бере отырып, тұрғылықты жеріндегі полиция органына жазбаша өтініш арқылы өтінім білдіру керектігі түсіндіріліп, өтініш иесіне қайтарылады. Арнайы бөлім полиция органынан сұрау салу алғаннан кейін, анықтаманың телқұжаты өтініш иесіне беру үшін полиция органына жіберіледі. Анықтама бланкісінде "Телқұжат" деген жазба басылады. Полиция органына анықтама телқұжатының жіберілгендігі туралы өтініш иесіне хабарланады.
Басқа да қажетті жағдайларда (соттылығын алып тастау мәселесін шешу үшін ақтау кезінде) мекемелердің сұрау салуы бойынша немесе сотталғандардың өтініштері бойынша еркін нысандағы анықтамалар жіберіледі.

106. О направлении жалобы (заявления) работник отдела спецучета объявляет лицу, подавшему ее, под расписку. Копия сопроводительного письма подшивается к личному делу. Ответ на жалобу или заявление также объявляется заявителю, после чего приобщается к личному делу.
107. Предложения, заявления, жалобы и письма подозреваемых, обвиняемых и осужденных направляются в соответствующие адреса простой почтой.
В секретном порядке направляются только жалобы, заявления и письма, содержащие сведения секретного характера. Степень их секретности определяет должностное лицо, подписывающее сопроводительное письмо.
108. Письма иностранцев, содержащихся в СИЗО, адресованные дипломатическим представительствам иностранных государств, находящихся на территории Республики Казахстан, направляются в установленном порядке в территориальные ДУИС КУИС; адресованные республиканским государственным органам и общественным объединениям, направляются в общем порядке.
109. По заявлениям родственников и иных граждан о розыске осужденных или подозреваемых, обвиняемых им сообщаются следующие сведения:
1) о лицах, содержащихся в СИЗО - название населенного пункта и условное наименование учреждения;
2) о убывших лицах - почтовый адрес места, куда убыл осужденный;
3) об освобождаемых лицах - дата освобождения и избранное ими место жительства;
4) об умерших лицах - дата смерти, и в каком отделе ЗАГСа произведена регистрация смерти.
Заявления граждан о розыске лиц, бежавших из СИЗО, передаются в оперативный отдел учреждения.
В отношении подозреваемого, обвиняемого администрацией СИЗО родственникам может быть сообщено о том, за каким следственным органом он числится, в отношении вновь осужденного - каким судом и на какой срок осужден.
110. Заявление о выдаче дубликата справки взамен утраченной справки об освобождении возвращается заявителю, с разъяснением о получении дубликата справки в органе полиции по месту жительства, с письменным заявлением и приложением двух фотокарточек для документов. После получения отделом спецучета из органа полиции запроса дубликат справки высылается органу полиции для вручения заявителю. На бланке справки производится надпись "Дубликат". О высылке дубликата справки в орган полиции сообщается заявителю.
В других необходимых случаях (при реабилитации для решения вопроса о снятии судимости и так далее) по запросам учреждений или ходатайствам освобожденных высылаются справки в произвольной форме.

15-тарау. Өлiм жазасына немесе өмiр бойы
бас бостандығынан айыруға сотталғандарға
құжат рәсiмдеу
Ескерту: 15-тараумен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы   N 175   бұйрығымен
111. Өлiм жазасына сотталғандардың жеке iстерiн тергеу изоляторының бастығы сақтайды, ол өзi осы адамдарға қатысты кiрiс және шығыс хат-хабарының есебін жүргiзедi, сондай-ақ оларға тиісті сатыларға кешiрiм жасау туралы шағым, өтiнiш беру тәртібі мен мерзiмдерiн түсiндiредi. Осы мақсатпен тергеу изоляторының бастығы:
1) келген сотталғанның жеке iсiн және барлық басқа құжаттарын кезекшiден алады, ол туралы келген адамдарды есепке алудың тәуліктiк ведомосына жазады;
2) тергеу изоляторында ұсталатын айыпталушыны өлім жазасына на соттау туралы сот үкiмi шығарылған жағдайда, арнайы есепке алу бөлiмiнде жеке iсiн алады және өзiнде сақтайды;
3) соттан үкiмнiң көшiрмесi түскеннен кейiн арнайы есепке алу бөлiмiнiң бастығымен бiрге сотталғанға қолхат бойынша үкiмнiң көшiрмесiн тапсырады және апелляциялық шағым беру тәртібін түсiндiредi. Өлім жазасына сотталғанның үкiм көшiрмесiн алған жөнiнде қолхатты сотқа жiбередi, ал iлеспе құжаттың көшiрмесiн сотталғанның жеке iсiне тiркейдi;
4) бiрiншi сатының шығарған сот үкiмiн алған соң 5 жұмыс күнi iшiнде Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетiнiң аймақтық мекемесiне сотталған жөнiнде мәлімет жiберуге арнайы есепке алу бөлiмiнiң бастығына нұсқау бередi;
5) бiр тәулікке жеткiзбей, сотталғаннан түскен апелляциялық шағымды сотқа жiберудi қамтамасыз етедi.
112. Үкiмнiң заңды не аппеляциялық қаулының күшiне енгенi туралы соттың хабарламасы түскен күнi, бiрақ келесi жұмыс күнiнен кешiктiрмей, тергеу изоляторының бастығы сотталғанға үкiмнiң заңды күшiне енгенi жөнiнде хабарлайды. Қосымша бұл туралы хабарлама аппеляциялық қаулыны алғаннан кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде ҚСАЕК аумақтық органдарына жiбередi.
Өлім жазасына сотталғандарға тергеу изоляторының бастығы Қазақстан Республикасы Президентiнiң атына кешiрiм жасау туралы өтiнiш беру құқығын, оның мерзiмi мен тәртібін, сондай-ақ өтiнiш дайындауда заңды көмек алу құқығын түсiндiредi.
Өлiм жазасын орындауға мораторий енгiзген жағдайда, өлім жазасына сотталған мораторий тоқтатылған соң бiр жыл iшiнде, ол мораторий жарияланғанға дейiн немесе мораторий уақытында өтiнiш берген немесе бермегенiне қарамастан, кешiрiм жасау туралы өтiнiш беруiне құқығы бар.

Глава 15. Оформление документов на осужденных к смертной казни
или пожизненному лишению свободы
Сноска. Инструкция дополнена главой 15 приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N  175 .
111. Личные дела осужденных к смертной казни хранит начальник следственного изолятора, который лично ведет учет входящей и исходящей корреспонденции в отношении этих лиц, а также разъясняет им порядок и сроки подачи жалоб, ходатайств о помиловании в соответствующие инстанции. С этой целью начальник следственного изолятора:
1) получает от дежурного личное дело и все другие документы на прибывшего осужденного, о чем расписывается в суточной ведомости учета прибывших лиц;
2) после поступления из суда копии приговора совместно с начальником отдела специального учета вручает осужденному под расписку копию приговора и разъясняет порядок подачи апелляционной жалобы. Расписку о получении осужденным к смертной казни копии приговора направляет в суд, а копию сопроводительного документа приобщает к личному делу осужденного;
3) в случае вынесения судом приговора об осуждении к смертной казни обвиняемого, содержащегося в следственном изоляторе, изымает в отделе специального учета личное дело и хранит у себя;
4) обеспечивает представление извещения об осужденном в территориальный орган Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПС и СУ) в течение 5 рабочих дней после получения приговора, вынесенного судом первой инстанции;
5) обеспечивает направление в суд, не позже суточного срока, поступившей от осужденного апелляционной жалобы.
112. В день поступления извещения суда о вступлении приговора в законную силу либо апелляционного постановления, но не позднее следующего рабочего дня начальник следственного изолятора обеспечивает объявление осужденному о вступлении приговора в законную силу. Начальник следственного изолятора обеспечивает направление извещения об этом в территориальный орган КПС и СУ в течение 5 рабочих дней после получения апелляционного постановления.
Осужденным к смертной казни начальник следственного изолятора разъясняет право подачи ходатайства о помиловании на имя Президента Республики Казахстан, срок и порядок подачи, а также право на получение юридической помощи в составлении ходатайства.
В случае введения моратория на исполнение смертной казни осужденный к смертной казни имеет право в течение года после отмены моратория обратиться с ходатайством о помиловании независимо от того, ходатайствовал он об этом до объявления моратория либо во время его действия или нет.

113. Тергеу изоляторы бастығының қолымен куәландырылған және мекеменiң елтаңбалы мөрiмен бекiтiлген кешiрiм жасау туралы өтiнiштi (33-қосымша) мекеме басшылығының қабылдағанынан үш күннен асырмай Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жолдайды.
114. Егер өлім жазасына сотталған аталған мерзiм iшiнде кешiрiм жасау туралы өтiнiш бермесе немесе ондай өтiнiш беруден бас тартатынын бiлдiрсе, өлім жазасына сотталған ұсталатын мекеме басшылығы осыған байланысты акті жасайды (34-қосымша).
Үкiмнiң заңды күшiне енгенiне бiр жыл өткеннен кейiн немесе өлiм жазасын орындауға мораторийдiң тоқтатылуына бiр жыл өткеннен кейiн мекеме бастығы немесе оның мiндетiн атқаратын адам, заңдылықтың орындалуын қадағалайтын прокурор және мекеме дәрігерiнiң қатысуымен үш данада акті жасайды, онда өтiнiш бермейтiнi туралы немесе мерзiмiнiң өту себептерi көрсетiледi.
Мекеме бастығының, прокурордың және дәрігердің қолдары қойылған актiге сотталған қол қояды, егер ол қол қоюдан бас тартса, бұл туралы актiде, қол қоятын адамдардың куәландыруымен арнайы белгi соғылады. Мекеменiң елтаңбалы мөрiмен бекiтiлген актiнiң, оның толтыруына 3 күннен кешiктiрілмей 1 данасы сотталғанның тәртібі мінезделетін мәліметтерiмен бiрге Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне жолданады.
115. Кешiрiм жасау туралы өтiнiштің не бас тарту туралы актiнің және мiнездеменiң екiншi даналары өлiм жазасына сотталғанның жеке iсiне тігіледі. Кешiрiм жасау туралы өтiнiштің не бас тарту туралы актiнің үшiншi данасы қылмыстық iстiң материалдарына тiркеу үшін үкiм шығарған сотқа жiберiледi.
116. Сотталғанға өлім жазасы түрiндегi жазаны (рақымшылық жасау тәртібімен немесе апелляциялық не қадағалау сатысы) бас бостандығынан айырумен ауыстырған жағдайда мекеме бастығы мiндеттi түрде бұл туралы сотталғанға жариялайды және үкiм шығарған сот пен жазаны орындау заңдылығын қадағалау жөнiндегi прокурорға хабарлайды. Сотталған түзеу мекемесiне жiберілгенге дейiн өлім жазасына сотталғандарды ұстауға арналған камерадан кез келген кішігірім камераға ауыстырылады.
117. Өлім жазасына сотталғанға мекеме бастығы үкiм заңды күшiне енгеннен кейін өсиет қалдыруға немесе мүлiктік сипаттағы өзге де иеліктерге құқығын түсiндiредi.
118. Өсиет қалдыру, сенiм хат толтыру адвокаттың қатысуымен сотталған ұсталып жатқан мекемеде толтырылады және мекеме бастығымен куәландырылады. Мекеме бастығы аталған құжаттардың толтырылуы және көрсетiлген адресаттарға жiберiлуі туралы анықтама әзірлейді және сотталғанның жеке iсiне тiркейдi.

113. Заверенное подписью начальника следственного изолятора и скрепленное гербовой печатью учреждения ходатайство о помиловании (приложение 35) направляется в Администрацию Президента Республики Казахстан не позднее трехдневного срока со дня его приема руководством учреждения.
114. В случае, когда осужденный к смертной казни не подаст в указанный срок ходатайство о помиловании или заявит, о своем нежелании обращаться с таким ходатайством, администрацией учреждения, в котором содержится осужденный к смертной казни, составляется соответствующий акт (приложение 34).
По истечении одного года со дня вступления приговора в законную силу либо одного года после отмены моратория на исполнение смертной казни начальником учреждения или лицом, его замещающим, составляется акт, в котором излагаются мотивы отказа или причины пропуска срока, в трех экземплярах в присутствии прокурора по надзору за законностью исполнения наказаний и врача учреждения.
Подписанный начальником учреждения, прокурором и врачом акт, подписывается осужденным, в случае его отказа подписать акт, об этом в акте делается специальная отметка, заверяемая лицами, составившими акт. Один экземпляр акта, скрепленный гербовой печатью учреждения, направляется не позднее трехдневного срока со дня его составления вместе со сведениями, характеризующими поведение осужденного, в Администрацию Президента Республики Казахстан.
115. Вторые экземпляры ходатайства о помиловании либо акта об отказе и характеристики приобщаются к личному делу осужденного к смертной казни. Третьи экземпляры ходатайства о помиловании либо акта об отказе направляются в суд постановивший приговор, для приобщения к материалам уголовного дела.
116. В случае замены осужденному наказания в виде смертной казни лишением свободы (в порядке помилования или апелляционной либо надзорной инстанцией) начальник учреждения немедленно объявляет об этом осужденному и извещает об этом суд, вынесший приговор, и прокурора по надзору за законностью исполнения наказаний. Осужденный переводится из камеры для содержания осужденных к смертной казни в любую маломестную камеру до направления в исправительное учреждение.
117. Осужденному к смертной казни, после вступления приговора в законную силу начальник учреждения разъясняет право составления завещания или иных распоряжений имущественного характера.
118. Составление завещания, доверенности происходит в присутствии адвоката в учреждении по месту содержания осужденного и удостоверяется начальником учреждения. Начальник учреждения составляет и приобщает к личному делу осужденного справку о составлении перечисленных документов и направлении адресатам, указанным в них.

119. Өлім жазасына сотталғандардың үкiмдерiн орындау Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi белгiлеген орындарда жүргiзiледi.
120. ҚАЖК (өлім жазасына сотталған ұсталып жатқан мекеме қарамағындағы) аумақтық ҚАЖД бастығы алған үкiм шығарған соттың елтаңбалы мөрiмен куәландырылған орындау туралы ұйғарымы өлім жазасы туралы үкiмдi орындауға негіздеме болып табылады, оған мынадай құжаттар тiркелуi тиiс:
1) соттың өлiм жазасы түріндегі жаза тағайындау туралы үкiмi;
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң өлiм жазасына сотталғанға кешiрiм жасау туралы ұсынымды қанағаттандырудан бас тарту немесе рақымшылық жасау актiсiн қолданбау туралы Жарлығы;
3) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының қадағалау тәртібімен сот үкiмiне наразылық бiлдiруге негiздемелердің жоқтығы туралы қорытындысы;
4) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының қадағалау тәртібімен iстi қарауға негiздемелердiң жоқтығы туралы қорытындысы.
Ескерту: 120-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің  2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
121. Осы Нұсқаулықтың 120-тармағында аталған соттан алынған құжаттарды, сондай-ақ сотталғанның жеке басын куәландыратын құжатты ҚАЖК аумақтық ҚАЖД бастығы ҚР ӘдМ ҚАЖ комитетiнiң төрағасына "Өз қолына" деген белгiсi бар арнаулы құпия пакетпен жiбередi.
Ескерту: 121-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің  2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
122. Қарамағында өлім жазасына сотталған ұсталатын мекеме бар ҚАЖК аумақтық ҚАЖД бастығы ҚАЖ комитетiне шифрлы жеделхатпен өлім жазасына сотталғанға ерекше қарауыл беруге өтінім жiбередi. Қазақстан Республикасы IIМ Iшкi әскер комитетi ерекше қарауыл тағайындаған соң,  ҚАЖК аумақтық ҚАЖД бастығы мекеме бастығына өлім жазасына сотталғанды бекітілген тергеу изоляторында одан әрі ұстау үшін айдауылдауға нұсқау бередi.
Ескерту: 122-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің  2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
123. Өлім жазасына сотталғанды айдауылдауға нұсқау алғаннан кейін мекеме бастығы:
1) оның баратын орнын хабарламай, сотталғанға басқа мекемеге одан әрі ұстау үшiн ауыстырылатынын жариялайды;

119. Приведение в исполнение приговоров на осужденных к смертной казни производится в местах, определяемых Министерством юстиции Республики Казахстан.
120. Основанием для приведения в исполнение приговора о смертной казни является полученное начальником территориального ДУИС КУИС, (в ведении которого находится учреждение, где содержится осужденный к смертной казни), заверенное гербовой печатью распоряжение суда, вынесшего приговор, о приведении его в исполнение, к которому должны быть приложены следующие документы:
1) приговор суда о назначении наказания в виде смертной казни;
2) Указ Президента Республики Казахстан об отказе в удовлетворении ходатайства о помиловании или неприменении акта помилования к осужденному к смертной казни;
3) заключение Генерального Прокурора Республики Казахстан об отсутствии оснований для принесения протеста на приговор суда в порядке надзора;
4) заключение Председателя Верховного Суда Республики Казахстан об отсутствии оснований для рассмотрения дела в порядке надзора.
Сноска. Пункт 120 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
121. Полученные из суда документы, перечисленные в пункте 120 настоящей Инструкции, а также документ, удостоверяющий личность осужденного, начальник территориального ДУИС КУИС направляет в пакете с грифом секретно с пометкой "Лично" Председателю Комитета УИС МЮ РК.
Сноска. Пункт 121 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
122. Начальник территориального ДУИС КУИС, в ведении которого находится учреждение, где содержится осужденный к смертной казни, направляет в Комитет УИС секретной шифрованной телеграммой заявку на особый караул осужденного к смертной казни. После назначения Комитетом внутренних войск МВД Республики Казахстан особого караула начальник территориального ДУИС КУИС дает указание начальнику учреждения о конвоировании осужденного к смертной казни для дальнейшего содержания в прикрепленный следственный изолятор.
Сноска. Пункт 122 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
123. Начальник учреждения после получения указания о конвоировании осужденного к смертной казни:
1) объявляет осужденному о переводе в другое учреждение для дальнейшего содержания без сообщения ему пункта назначения;

2) оны ерекше қарауылмен баратын жерiне жiберiлуiн қамтамасыз етедi;
3) айдауыл жөнiндегi барлық құжаттарында, соның iшiнде жеке iсі бойынша анықтаманың 6-тармағында "одан әрі ұстау үшiн" деп көрсетедi;
4) N 1 нысандағы есепке алу карточкасында "Үкiм бойынша жөнелтілді. Анықтаманы мекеме бастығы бередi" деп белгiлейдi;
5) кездесу және сәлем-сауқат бөлiмдерiнен анықтама карточкасын, сондай-ақ камералық карточкасы мен дәрігерлiк-санитарлық картасын алып, оларды сотталғанның жеке iсiне тiркейдi;
6) сотталғанның жеке iсiне оның қамауда ұсталу кезiнде мекемеге жүгінген зайыбының, жақын туыстарының бар-жоғы туралы жазбаларға салыстыру жүргiзедi.
124. Өлім жазасына сотталғанды бекітілген тергеу изоляторына жiберер алдында және жiберу кезiнде, кешiрiм жасау туралы өтiнiштi қанағаттандырмау немесе рақымшылық жасау актiсiн қолданбау, оның iсi бойынша үкiмдi орындау ұйғарымының болуы туралы хабарлауға тыйым салынады. Туыстарына және өзге де адамдарға өлім жазасына сотталғанның жөнелтілген орны туралы хабарланбайды.
125. Өлім жазасына сотталған үкiм орындалғанға дейiн өлген жағдайда мекеме басшылығы сотталғанның өлiмi жөнiнде мiндеттi түрде үкiм шығарған сотқа, апелляциялық сотқа (егер сотталған апелляция берсе) және Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне (егер онда сотталғанның материалдары қарауда болса) жеделхатпен хабарлайды.
Осындай тәртіппен сотталғанға қатысты басқа да өзгерiстер туралы (оның жаңа қылмыс жасағаны, қашып кетуі және тағы да басқа) хабарланады. Сотталғанның өлiмi заңнамада белгiленген тәртіппен тiркеледi.
126. Өлім жазасына сотталған үкiм орындалғанға дейiн өлгенi туралы туысқандарына адам өлiмi жөнiнде хабар қағаз жiбередi, сонымен бір мезгілде қайтыс болған адамның денесiн беру жөнiндегi мәселе шешiледi.
127. Үкiмi iске асырылған өлім жазасына сотталғанның қайтыс болуын тiркеу мынадай тәртіппен жүргізіледi:
үкiмдi орындаған мекеменің әкімшілігі:
1) сотталғанның жеке басын куәландыратын қоса берілген құжаттарымен бірге қамауда ұстау орынында қайтыс болған адамның өлгені туралы (35-қосымша) хабарламаны өлім жазасы туралы үкiм шығарған сот орналасқан аудандық (қалалық) әділет басқармасына жiбередi.
Аудандық (қалалық) әділет басқармасына жiберiлетiн хабарламада "Өлiм орыны" деген жолда өлім жазасы туралы үкiм шығарған соттың орналасқан жерін көрсетеді. "Өлiм фактiсiн растайтын құжаттар" деген жолда - қай соттың соттағаны, үкiм шығарған уақытын көрсетеді, өлу себебiн көрсетпейдi;
2) үкiм шығарған сотқа үш күндiк мерзімде оның орындалғаны туралы өлім жазасына сотталғанның өлiмiн тiркеген аудандық (қалалық) әділет басқармасын көрсетiп, хабар жiбередi (36-қосымша);

2) обеспечивает его отправку в место назначения особым караулом;
3) во всех документах о конвоировании, в том числе в пункте 6 справки по личному делу, указывает "для дальнейшего содержания";
4) на учетной карточке формы N 1 отмечает: "Убыл по приговору. Справки выдает начальник учреждения";
5) изымает справочную карточку из комнаты свиданий и передач, а также камерную карточку и медико-санитарную карту и приобщает их к личному делу осужденного;
6) в личном деле осужденного проводит сверку записей о наличии супруги, близких родственников, обращавшихся в учреждение в период его содержания под стражей.
124. Перед отправкой и при отправке осужденного к смертной казни в прикрепленный следственный изолятор сообщать об отклонении ходатайства о помиловании либо неприменении акта помилования, наличии распоряжения о приведении приговора по его делу в исполнение запрещается.
Родственникам и другим лицам о месте убытия осужденного к смертной казни не сообщается.
125. В случае смерти осужденного к смертной казни до исполнения приговора, администрация учреждения немедленно сообщает о смерти осужденного в суд, вынесший приговор, в суд апелляционной инстанции (если осужденный подал апелляцию) и телеграммой в Администрацию Президента Республики Казахстан (если материалы осужденного находятся там на рассмотрении).
В таком же порядке сообщается о других изменениях в отношении осужденного (совершении им нового преступления, побега и так далее). Регистрация смерти осужденного производится в установленном законодательством порядке.
126. Родственникам высылается извещение о смерти лица, осужденного к смертной казни, умершего до исполнения приговора, одновременно решается вопрос о передаче им тела умершего.
127. Регистрация смерти осужденного к смертной казни, приговор, в отношении которого приведен в исполнение, производится в следующем порядке:
администрация учреждения, исполнившего приговор:
1) направляет извещение о смерти лица, умершего в месте содержания под стражей (приложение 33) с приложенными документами, удостоверяющими личность осужденного, районное (городское) управление юстиции по месту нахождения суда, вынесшего приговор о смертной казни.
В извещении, направляемом в районное (городское) управление юстиции, в строке "Место смерти" указывается местонахождение суда, вынесшего приговор о смертной казни. В строке "Документы, подтверждающие факт смерти" - каким судом осужден, дата вынесения приговора. Причина смерти не указывается;
2) направляет в трехдневный срок в суд, вынесший приговор, сообщение о его исполнении (приложение 36) с указанием районного (городского) управления юстиции, в котором осуществлена регистрация смерти осужденного к смертной казни;

3) үкiм орындалған жердiң ҚСАЕК аймақтық бөлiмiне сотталған жөнiнде хабарламаның (37-қосымша) 2 данасын, соңғысының өлім жазасына үкiм шығарылған жердiң ҚСАЕК аумақтық бөлiмiне және ҚСАЕК орталық органына "үкiм бойынша жөнелтілді" деген белгiсімен үкімнің орындалу фактісін көрсете отырып, бөлек хатпен жiбередi;
4) өлім жазасының орындалғаны туралы (38-қосымша) және өлiмi туралы куәліктi қай жерден алатын хабарламаны зайыбына немесе сотталғанның жақын туыстарының бiрiне жiбередi.
128. Үкiм орындалған өлім жазасына сотталғанның мәйiтiн жерлеген жерi туралы ақпарат беру жөніндегі барлық өтініштер мәні бойынша жауап қайтару үшiн ҚАЖ комитетiне жiберiледi. Үкiм орындалған өлім жазасына сотталғанның мәйiтiн жерлеген жерi жөнiнде мәлімет жерленгеннен кейiн екi жыл өткен соң туыстарына хабарланады, одан бұрын ақпарат сұрағандарға, бұл мәселе бойынша жерленгеннен кейiн екi жыл өткен соң өтiнiш беру қажеттiлiгi туралы хабарлайды.
Үкiм орындалған өлім жазасына сотталғанның зайыбына, туыстарына және өзге де адамдарға үкiм орындалған жерді жария етуге тыйым салынады.
129. Тергеу изоляторының әкімшілігі, әділет органдары және прокуратура үкiм орындалған өлім жазасына сотталғанның туыстарына және өзге де адамдарға өзгелей ауызша және жазбаша анықтамалар бермейдi.
Үкiм орындалған өлім жазасына сотталғанның өлiмi туралы куәлiк алу туралы өтiнiш қайта келсе, өтiнiш берушiлерге үкiм шығарған сотқа жүгінгені жөн екені хабарланады
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 1 Қосымша
(бірінші бетінің сыртқы жағы)
Күдіктінің, айыптының (сотталғандардың)
ЖЕКЕ ІСІ
Тегі ___________________
Аты-жөні _______________
Әкесінің аты ___________
Басталды 200 ж. " "___________
Аяқталды 200 ж. " "___________
Арх. N ______________
Жеке істің бетіне басқа
жазбалар жазуға тыйым салынады
(бірінші беттің ішкі жағы)
Айыптының (сотталғанның) есепке қосылуы (ауыстырылуы) туралы
МӘЛІМЕТТЕР
_____________________________________
Күні | Кіммен есепке алынған
_____________________________________
_____________________________________
АЙЫПТЫНЫҢ (СОТТАЛҒАННЫҢ) ҚОЗҒАЛЫСЫН ТІРКЕУ
__________________________________________________________________
ТИЗО, |ТИЗО-ның,  |Болу уақыты  |Жеке істің тіркелген нөмірі
коло. |колонияның |-------------|
нияның|орналасқан | Кел. | Кет. |
атауы |жері (қала,|      |      |
|ауыл, ТЖ   |      |      |
|станциясы) |      |      |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(бірінші жапсырма парақ)
1-Бөлім
Жеке істің бірінші бөліміне мына құжаттар тігіледі:
Жазалау шараларын таңдау туралы қаулы; ұстау хаттамасы немесе қамауға алынғаны туралы анықтама; хаттама немесе тұтқынға алу кезінде тінту актісі; қамауға алынғанның анкетасы; дактилоскопиялық картасы; сотталған жазасын өтеп жатқандағы бойынша көшірме (үкімнің көшірмесі); аппеляциялық анықтаудың көшірмесі немесе үкімнің заңды күшіне енгені туралы соттың ескертпесі; бұрынғы сотталғандығының бары немесе болмағандығы туралы анықтама; үкімнің орындалу мәселелері бойынша соттың анықтау көшірмесі; үкімнің өзгеруі туралы немесе бас бостандығынан айыру орындарынан босатылу туралы анықтау көшірмесі немесе соттың қаулысы (сонымен қатар, шартты-мезгілді босатылу, бас бостандығынан айыру мерзімінің жарты бөлігін жеңіл жазамен ауыстыру туралы, шартты босатылу туралы, жазаны өтеуді ауруы бойынша босатылу); Қазақстан Республикасы Президентінің кешірім туралы Жарлығын орындау туралы жазбасы; амнистияны қолдану туралы қаулылар, хаттаманың шығуы және басқа да құжаттар; босатылу немесе үкімнің өзгеруі туралы құжаттардың орындалу туралы хаттардың көшірмесі; өлімі туралы медициналық құжаттардың көшірмесі, қаза болған жағдай туралы акт, (егер өлім несчастынй ретінде болса), соттық-медициналық айқындау акті (егер ол болған болса), жерлеу туралы немесе өлікті туыстарына беру туралы акт, сотталғанның өлімі туралы АХАЖ органдарына және туыстарына жіберілген хабарлардың көшірмесі; сотталғанның қашуы туралы хабарлар; босатылғаны туралы анықтамалардың көшірмесі; ақшаны, заттарды және басқа да бұйымдарды, сонымен қатар ордендарды, медальдарды және құжаттарды алып қою туралы кивтанцияның (актінің) көшірмесі; өліп қалған адамдардың заңды мұрагеріне жеке заттарын, ақшаны және басқа да бағалы заттарды беру немесе салып жіберу туралы квитанция; өндірістік зақым және бас бостандығынан айыру орындарында болған уақытта мүгедектік алғаны туралы актілер. Барлық құжаттар олардың түсуі бойынша тігіледі және тізімге кіргізіледі.
Жеке істің бірінші бөлімінде орналасқан құжаттардың
Тізімі
__________________________________________________________________
NN п/п | Құжаттың атауы | Беттердің нөмірлері | Ескертпе
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(екінші жапсырма парақ)
2 Бөлім
Жеке істің екінші бөліміне мына құжаттар тігіледі:
Сотталғанның мінездемесі; шартты-мезгілді, шартты босатылу, бас бостандығынан жазаның жарты бөлігін жеңіл жазамен ауыстыру, ҚК ауыстыру, ерекше режим колониясынан қатаң режимдегі колонияға ауыстыру, жаза мерзіміне қысқарту, және де осы мәселелер бойынша бақылау комиссиясының шешімі, сотталғандарды ерекше бақылауы қажет туралы анықтама-орентир (егер ол қашуға және анаша шегуге және т.б. құмар болса) мәселелері бойынша комиссия отырысының хаттамасынан шығарылуы; марапаттау және жазалау туралы құжаттар; айдауылдан шығару (айдауылдау) туралы қаулылар және оған құжаттар; инстанцияларға шағымдар мен өтініштер, шағымдар мен өтініштерге жіберілгені туралы қосымша хаттың көшірмесі; сұраулардың хаттамасы; мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерді жарияламау туралы подписка; сотталғанның түзелуінің мәні бар, оның тәртіп мінезіне, байланысына басқа құжаттар.
Барлық құжаттар олардың түсуіне қарай тігіледі және тізімге кіргізіледі. Белгіленген тәртіппен құжатталмаған құжаттарды, олардың шығарылуы, құжаттардың жобасы және басқа да дұрыс емес материялдарды тігуге тыйым салынады.
Жеке істің бірінші бөлімінде орналасқан құжаттардың
Тізімі
__________________________________________________________________
NN п/п | Құжаттың атауы | Беттердің нөмірлері | Ескерту
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(екінші беттің ішкі жағы)
құжаттары бар конвертті
жапсыруға арналған орын
Конвертте бар құжаттардың
Тізімі
__________________________________________________________________
NN п/п | Құжаттың атауы | Беттердің нөмірлері | Ескерту
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ҚОЛХАТ
Маған тиесілі құжаттарды, заттарды, ақшаларды, бағалы заттарды
босатылған кезде
Толығымен алдым ____________________________
(босатылғанның қолы)
200 ж. "__" _______
Істе барлығы ____________ парақ бар.
__________________________________________________________________
(аты-жөні, лауазымы, мұрағатқа тапсыру үшін құжатты
дайындаған адамның қолы)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 2 Қосымша
(алдыңғы беті)
N 1 нысанды есептік кәртішке
1.Тегі__________________________  Орган ___________________________
2.Аты-жөні _____________________        (кіммен тұтқындалды -
3.Әкесінің аты _________________            қысқартуларсыз)
4.Туды "__" __________ 19_____ж.  _________________________________
5.Туған жері ___________________  _________________________________
________________________________  _________________________________
6.Мекен-жайы ___________________
7.Мамандығы()___________________  істердің NN
8.Жұмыс істейтін жері, лауазымы
________________________________  След.

3) представляет в территориальный орган КПС и СУ по месту исполнения приговора 2 экземпляра извещения об осужденном (приложение 37) с отражением факта исполнения приговора отметкой "убыл по приговору" для направления последним отдельного письма в территориальный орган КПС и СУ по месту осуждения к смертной казни и центральный орган КПС и СУ;
4) направляет сообщение (приложение 38) об исполнении смертной казни супруге или одному из близких родственников осужденного и месте, где они могут получить свидетельство о смерти.
128. Все обращения за информацией о месте захоронения трупа осужденного к смертной казни, приговор, в отношении которого исполнен, направляются в Комитет УИС для дачи ответа по существу. О месте захоронения трупа осужденного к смертной казни, приговор, в отношении которого исполнен, сообщается родственникам по истечении двух лет с момента захоронения, обратившимся ранее сообщается о необходимости обращения по этому вопросу по истечение двух лет с момента захоронения.
Запрещается объявлять супруге, родственникам осужденного к смертной казни и иным лицам место исполнения приговора.
129. Другие устные и письменные справки родственникам осужденного к смертной казни, приговор, в отношении которого исполнен, и иным лицам администрацией следственного изолятора, а также органами юстиции и прокуратуры не выдаются.
При поступлении повторных запросов о получении свидетельства о смерти осужденного к смертной казни заявителям сообщают о том, что им следует обратиться в суд, вынесший приговор.
Приложение N 1
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
(внешняя сторона первой обложки)
Л И Ч Н О Е   Д Е Л О
Подозреваемого, обвиняемого (осужденного)
Фамилия ___________________
Имя     ___________________
Отчество ___________________
Начато "___"___________ 200 г.
Окончено "__"__________ 200 г.
Арх. N __________
производить другие надписи на
обложке личного дела запрещается
(внутренняя сторона первой обложки)
С В Е Д Е Н И Я
О зачислении (перечислении) обвиняемого (подсудимого)
________________________________________________
Дата   |   За кем зачислен (перечислен)
------------------------------------------------
_______________________________________________
РЕГИСТРАЦИЯ ДВИЖЕНИЯ ОБВИНЯЕМОГО (ОСУЖДЕННОГО)
__________________________________________________________________________
Наименование |Место нахождения| Время      | Регистрацион.
СИЗО,колонии |СИЗО,колонии    | Пребывания | Номер лич. Дела
|(город, село,   |------------|
|станция ЖД)     |Приб.| убыл |
--------------------------------------------------------------------------
(первый вкладыш)
Ч А С Т Ь 1
В первую часть личного дела подшиваются следующие документы:
постановление об избрании меры пресечения; протокол задержания или справка о взятии под стражу; протокол или акт обыска при аресте; анкета арестованного; дактилоскопическая карта; копия (копии приговора), по которому осужденный отбывает наказание; копия апелляционного постановления или уведомления суда о вступлении приговора в законную силу; справка о наличии или отсутствии прежних судимостей; копии постановления суда по вопросам исполнения приговора; копия постановления либо постановления суда об изменении приговора или об освобождении из места лишения свободы (в том числе об условно-досрочном освобождении, о замене неотбытой части срока лишения свободы более мягким наказанием, об условном освобождении, об освобождении от отбывания наказания по болезни); предписание об исполнении Указа Президента Республики Казахстан о помиловании; постановления, выписка из протоколов и другие документы о применении амнистии; копии писем об исполнении документов об освобождении или изменении приговора; копии медицинских документов о смерти, акт о несчастном случае (если смерть наступила в результате несчастного случая), акт судебно-медицинского вскрытия (если оно производилось), акт о погребении или о передаче трупа родственникам, копии сообщений о смерти осужденного, направленных в орган ЗАГСа и родственникам; сообщения о побеге осужденного; копия справок об освобождении; копии квитанций (актов) об изъятии (приеме) денег, вещей и иных предметов, а также орденов, медалей и документов; квитанции о выдаче или высылке законным наследникам личных вещей, денег и других ценностей умершего; акты о производственном травматизме и документы, подтверждающие получение инвалидности в период нахождения в местах лишения свободы.
Все документы подшиваются по мере их поступления и заносятся в опись.
О П И С Ь
Документов, находящихся в первой части личного дела
__________________________________________________________________________
NN |  Наименование Документа   |   Номера листов     |  Примечание
п/п|                           |                     |
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
(второй вкладыш)
Ч А С Т Ь 2
Во вторую часть личного дела подшиваются следующие документы:
Характеристики осужденного; выписки из протоколов заседаний комиссий по вопросам условно-досрочного, условного освобождения, замене неотбытой части наказания лишения свободы более мягким наказанием, перевода на КП, перевода из колонии особого режима в колонию строгого режима, сокращения срока наказания, а также решения наблюдательной комиссии по этим вопросам, справки-ориентировки о необходимости особого надзора за осужденным (если он склонен к совершению побега, употреблению наркотиков и тому подобное); документы о поощрениях и взысканиях; постановление о расконвоировании (законвоировании) и документы к нему; копии сопроводительных писем о направлении в инстанции жалоб и заявлений, ответы на жалобы и заявления; протоколы опросов; подписка о неразглашении сведений составляющих государственную тайну; другие документы, имеющие значение в исправлении осужденного, в характеристике его поведения, связей и так далее.
Все документы подшиваются по мере их поступления и заносятся в опись.
Запрещается подшивать неоформленные в установленном порядке документы, выписки из них, проекты документов и другие черновые материалы.
О П И С Ь
документов, находящихся во второй части личного дела
__________________________________________________________________________
NN |  Наименование Документа   |   Номера листов     |  Примечание
п/п|                           |                     |
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
(внутренняя сторона 2 обложки)
место для прикрепления конверта
с документами
О П И С Ь
документов, находящихся в конверте
__________________________________________________________________________
NN |  Наименование Документа   |   Количество        |  Примечание
п/п|                           |   документов        |
|                           |   или листов        |
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
Р А С П И С К А
Принадлежащие мне документы, вещи, деньги, ценности при освобождении
Получил полностью ____________________________
(подпись освобождаемого)
"__" _______ 200 г.
Всего в деле находится ____________ листов.
______________________________________________________________________
(фамилия, должность, подпись лица, оформившего дело для сдачи в архив)
Приложение N 2
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
(лицевая сторона)
Учетная карточка формы N 1
1.Фамилия_____________________    Орган _____________________________
2.Имя ________________________        (кем арестован - без сокращений)
3.Отчество ___________________    ___________________________________
4.Родился "__" _______________    ___________________________________
19____г.
5.Место рождения _____________    NN дел
______________________________    След.
6.Адрес ______________________    ___________________________________
7.Проф.(спец.)________________    Арх._______________________________
8.Место работы, должность ____
______________________________    Дактило-___________________________

9. Ұлты_________________________  _________________________________
10. Азаматтығы__________________  Мұражай__________________________
________________________________
11. 200 ж. "___" _______________  Дактило-
Тұтқынға алынды                   _________________________________
12.Қылмыстың түрі ______________
________________________________  Формула
________________________________  _________________________________
13.ҚР ҚК бп ____________________
Кәртішке құрылды________________
________________________________  Оң қолының нұсқағыш саусағының
(органның атауын көрсету)
200__ж. "___" __________________
________________________________
(кәртішкені құрастырғанның тегі)
(екінші беті)
Кіммен сотталды __________________________________________________
Қашан ________________________ ст.ст. ____________________________
______________________________ ҚР ҚК _____________________________
Мерзімі__________________________ жыл ____________________________
(қосымша шараларды толықтай көрсету)
__________________________________________________________________
Үкім заңды күшіне енді____________________________________________
__________________________________________________________________
(Аумағы 140 х 95мм)
(алдыңғы беті)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 3 Қосымша
Бақылау-мерзім картотекасының кәртішкесі
1.Мерзімнің аяқталуы 200__ж. "__"_____________________
2.Тегі _______________________________________________
3.Аты-жөні ______________________ Әкесінің аты________
4.Жеке іс N __________________________________________
Кәртішкені құрастырған________________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
______________________________________________________
(Аумағы 140х95мм)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 4 Қосымша
АНЫҚТАМАЛЫҚ КӘРТІШКЕ N ___________________
1.Тегі____________________________________________________________
2.Аты-жөні, әкесінің аты _________________________________________
3.Жылы ________________________________
4.Камераға орналастырылған_________________________
Корпус N __________________________________ 200__ж.
____________________________
ТИЗО бастығының кезекші көмекші _________________
АУЫСТЫРЫЛУЫ ЖӘНЕ КЕТУІ ТУРАЛЫ БЕЛГІЛЕРІ
а) ТИЗО-ға ауыстырылуы
__________________________________________________________________
Күні           |     |     |     |     |     |     |     |
__________________________________________________________________
Камераның N    |     |     |     |     |     |     |     |
__________________________________________________________________
Корпустың N    |     |     |     |     |     |     |     |
__________________________________________________________________
б) кетуі
ТИЗО-дан 200__ж._____________________ "___" _____________
ТИЗО қабылдау бөлмесінің қызметкері
ХАБАРЛАР ЖӘНЕ КЕЗДЕСУЛЕР ТУРАЛЫ БЕЛГІЛЕРІ
1. Хабарлар
__________________________________________________________________
Күні           |     |     |     |     |     |     |     |
__________________________________________________________________
Күні           |     |     |     |     |     |     |     |
__________________________________________________________________
2. Кездесу
__________________________________________________________________
Күні           |     |     |     |     |     |     |     |
__________________________________________________________________
Күні           |     |     |     |     |     |     |     |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Марапаттау шаралары     |  Жазалау шаралары
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Бөлу сызығы
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 5 Қосымша
КАМЕРАЛЫҚ КӘРТІШКЕ N ___________________
Жеке істің N __________________
Бас бостандығынан айыру орындарындағы бұрыңғы жазалары (иә, жоқ)
Бөлектеу тізімі N ________________________________________________
1.Тегі ___________________________________________________________
2.Аты-жөні, әкесінің аты__________________________________________
3.Туған жылы _____________________________________________________
4.ҚР ҚК ____________________________баптары бойынша жүгіндіріледі
5. бұрын _________рет бп. бойынша сотталған_______________________

9. Национальность_____________
10. Гражданство_______________    Формула ___________________________
11.Арестован "___" ___________
200 __г.                          Отпечаток указательного
12.Характер преступления _____    Пальца правой руки
13. ст. УК РК_________________
Карточка составлена___________
______________________________
(указать название органа)
"___" ____________ 200__г.
______________________________
(фамилия составившего карточку)            (оборотная сторона)
Кем осужден_______________________________________________________________
Когда_______________________ ст.ст. ______________________________________
_____________________________УК РК _______________________________________
Срок__________________________ лет _______________________________________
(указать полностью дополнительные меры)
__________________________________________________________________________
Приговор вступил в законную силу _________________________________________
(Размер 140 х 95мм)
(лицевая сторона)
Приложение N 3
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
Карточка контрольно-сроковой картотеки
1.Конец срока "__"_____________________200__г.
2.Фамилия ______________________________________
3.Имя________________ Отчество _________________
4.Личное дело N_________________________________
Карточку
составил
_______________________________________
(должность, фамилия, подпись)
________________________________________________
(Размер 140х95мм)
Приложение N 4
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
СПРАВОЧНАЯ КАРТОЧКА N  ___________________
1. Фамилия  _________________________
2. Имя, Отчество ____________________
3. Год ______________________________
4. Помещен в камеру__________________
Корпус N _________________________ 200__г. __________________________
Дежурный помощник начальника СИЗО  __________________________________
ОТМЕТКИ О ПЕРЕМЕЩЕНИИ И ВЫБЫТИИ
а) Перемещение в СИЗО
__________________________________________________________________________
Дата
N камеры
N корпуса
_________________________________________________________________________
б) Выбытие
выбыл из СИЗО в _______________ "___" _____________200__г.
Сотрудник приемной СИЗО
ОТМЕТКИ О ПЕРЕДАЧАХ И СВИДАНИЯХ
1.Передачи
__________________________________________________________________________
Дата
Дата
__________________________________________________________________________
2.Свидания
__________________________________________________________________________
Дата
Дата
__________________________________________________________________________
Меры поощрения                                  Меры взыскания
__________________________________________________________________________
ЛИНИЯ СГИБА
Приложение N 5
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
КАМЕРНАЯ КАРТОЧКА N_________________________
Личное дело N__________________________ Отбывал ли Ранее наказание в
Список изоляции N ______________________местах  лишения свободы (да, нет)
1.Фамилия____________________________________________________
2.Имя, отчество______________________________________________
3.Год рождения_______________________________________________
4.Привлекается по ст. ____________________________УК РК
5.ранее судим _______ раз по ст.ст.__________________________

6. ТИЗО-ға келген күн                     _______________________
7. 200 ж._ "__" сотталған ______________ |Каме. |Күні|Ауыстыру
8. сотпен анықталған колонияның түрі____ |раның |    |туралы нұс.
9. Қабылдау кезінде жеке тінтуді         |нөмірі|    |қау берген
жүргізді _________________________       |      |    |адамның қолы.
__________________________________       |_______________________
__________________________________       |_______________________
N______Камераға орналастырсын (нұсқау берген адамның қолы) ______
Сақтауға алынған заттарға N ____ акті құрылды
Квитанциялар жазылып берілген N _________________________________
Қашан және қайда кетті ____________________________________
(сыртқы беті)
Сотталғанда (тұтқынға алынғанда) түскен кезде болған, және де
алынған хабарлар, посылкалардың және камерада сақтауға рұқсат
етілетін жеке заттарының тізімі
__________________________________________________________________
N N|  Атауы және қысқа   | Саны |    Күдікті, айыпты және
п/п|менездеме (суреттеме)|      |   сотталған адамның қолы
__________________________________________________________________
Бөліну сызығы
ТИЗО-ға тиесілі сотталғандарға (тұтқындалғандарға)
пайдалануға берілген заттардың тізімі
__________________________________________________________________
NN|Атауы|Саны|Берген|  Сотталғанның немесе   |Корпус бойынша
|     |    | күні |тұтқынға алынғанның қолы|басшының қолы
__________________________________________________________________
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 6 Қосымша
200 ж. "___"________ таңертенгі сағат сегізден бастап
200 ж. "___"________ таңертенгі сағат сегіз уақытында
ТИЗО-ға жеткізілген адамдарды тіркеудің
КҮНДЕЛІКТІ ВЕДОМОСЫ
___________________________________________________________________
NN| Тегі, аты,|  |Қайдан |Қашан жеткізілген|   |   ТИЗО-арнайы
п/п| әкесінің  |  |жеткі. |-----------------|   |бөлімімен құжатты
|аты (толық)|  |зілген |     |      |    |   |  алғаны туралы
|           |  |(толық |     |      |    |   |     қол хат
|           |  |көрсе. |     |      |    |   |
|           |  |тілсін)|     |      |    |   |
___________________________________________________________________
1       2       3    4       5     6      7   8          9
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі ___________________________
(қолы)
200__ж. "__" __________________
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 7 Қосымша
200 ж. "___"_________ таңертеңгі сағат сегізден бастап
200 ж. "___"_________ таңертеңгі сағат сегіз уақытында
ТИЗО-дан уақытша шығып кеткен адамдарды тіркеудің
КҮНДЕЛІКТІ ВЕДОМОСЫ
___________________________________________________________________
NN|Тегі,|Қайда   |Айдауыл |Кеткен |Сотталғанды|ТИЗО-ға |Арнайы
п/п|аты, |кеткенін|басты.  |уақыты |қабылдауда |қашан   |бөлімнің
|әке. |көрсету |ғының   |(күні, |айдауыл    |қайта.  |жеке істі
|сінің|соттың  |атауы,  |сағаты |бастығының |рылды,  |қабыл.
| аты |атауы   |алды ала|минуты)|  қол хаты |қайда   |дағаны
|(то. |және    |жазудың |       |           |орна.   |туралы
|лық. |т.б.    |бөлімнің|       |           |ласқан  |қол хаты
| тай)|        |атауы   |       |           |туралы  |
|     |        |        |       |           |камерасы|
___________________________________________________________________
1    2       3        4        5          6        7       8
___________________________________________________________________
ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі ________________________
(қолы)
200__ж. "__" __________________
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 8 Қосымша
200 ж. "____"_____________ ТИЗО-да
ұсталып жатқан адамдарды сандық тексерісінің
КІТАБЫ
___________________________________________________________________
Камераның нөмірі және|   | 1  | 2  | 3 | 4  | 5 | 6 | 7 | 8 |  9
онда бар адамдар:    |   |    |    |   |    |   |   |   |   |

6. Дата прибытия в СИЗО
7. Осужден "__" ______________200__г.          _______________________
8. Вид колонии, определенный судом ___________ | N     | Дата |Подпись
9. Личный обыск при приеме                     |камеры |      |лица,
производил _________________________________|       |      |давшего
(фамилия и инициалы сотрудника,   |       |      |указание
производившего обыск) подпись_____|       |      |о перемещ.
|------------------------
|________________________
Поместить в камеру N______ (подпись лица, давшего указание) _________
На полученные на хранение вещи (ценности) составлен акт N ___________
Выписаны квитанции   ________________________________________________
Когда и куда выбыл___________________________________________________
(оборотная сторона)
Перечень собственных вещей, имевшихся у осужденного (арестованного), при поступлении, а также полученных в передачах, посылках и разрешенных к хранению в камере
__________________________________________________________________________
NN | Наименование и краткая   | Количество |Подпись лица,подозреваемого,
п/п| Характеристика (описание)|            |обвиняемого, и осужд-го
--------------------------------------------------------------------------
Линия сгиба
Перечень вещей, принадлежащих СИЗО,
выданных в пользование осужденному (арестованному)
__________________________________________________________________________
N | Наименование |Количество| Дата  |Подпись          | Подпись
п/п|              |          | выдачи|осужденного      | старшего
|              |          |       |или арестованного| по корпусу
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
Приложение N 6
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
СУТОЧНАЯ ВЕДОМОСТЬ
учета лиц, доставленных в СИЗО  за время с восьми
часов утра "___" _______ 200__г.,
до восьми часов утра "__" _____200__г.
__________________________________________________________________________
N | Фамилия, имя,|   | Откуда доставлен |Когда доставлен|   |Расписка в
п/п| отчество     |   |(указать          |---------------|   |получении
| (полностью)  |   | полностью)       |    |    |     |   |документа
|              |   |                  |    |    |     |   |Отделом
|              |   |                  |    |    |     |   |спецучета
|              |   |                  |    |    |     |   |СИЗО
--------------------------------------------------------------------------
1 |     2        | 3 |        4         | 5  |  6 |  7  | 8 |     9
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
Дежурный помощник начальника СИЗО            _____________________________
(подпись)
"___" _______________200__г.
Приложение N 7
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
СУТОЧНАЯ ВЕДОМОСТЬ
учета лиц, доставленных в СИЗО  за время с восьми
часов утра "___" ______ 200__г.,
до восьми часов утра "__" ______200__г.
__________________________________________________________________________
NN|Фамилия,|Куда убыл   |Фамилия     |Время  |Расписка|Когда   |Расписка
п/п|имя,    |указать     |начальника  |убытия |началь- |возвра- |отдела
|отчество|наименование|конвоя,     |(дата, |ника    |щен в   |спецучета
|(пол-   |суда и т.д. |наименование|часы,  |конвоя в|СИЗО,   |в приеме
|ностью) |            |части и     |минуты)|приеме  |N       |личного
|        |            |предписания |       |осужден-|камеры  |дела
|        |            |            |       |ного    |куда    |(доку-
|        |            |            |       |(аресто-|помещен |мента)
|        |            |            |       |ванного |        |
---------------------------------------------------------------------------
1 |    2   |      3     |      4     |    5  |    6   |    7   |    8
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________________
Дежурный помощник начальника СИЗО
________________________
(подпись)          "__" __________________200__г.
Приложение N 8
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
КНИГА
количественной проверки лиц, содержащихся
в СИЗО на "___" час "___" _______200__г.
__________________________________________________________________________
Номер камеры и наличие |   |  1  |  2  | 3 | 4 |  5  |  6 |  7 | 8 |  9
в них человека)        |   |     |     |   |   |     |    |    |   |

а) камера N - сандық | А | 12 | 10 | 9 | 4  | 44| 3 | 53| 7 | 14
жұптық - камерада бар|   |    |    |   |    |   |   |   |   |
орынның лимиті       |_____________________________________________
б) камерада          | Б |  7 |  4 | 5 | 3  | 2 | 3 | 4 | 7 |  8
адамдардың саны      |   |    |    |   |    |   |   |   |   |
___________________________________________________________________
|   | 10 | 11 | 12| 13 | 14| 15| 16| 17| 18
|   |    |    |   |    |   |   |   |   |
| А |  4 |  4 | 44|  4 | 8 | 8 | 8 | 8 |  8
___________________________________________________________________
| Б |  4 |  3 | 39|  3 | 8 | 8 | 7 | 6 | 8
___________________________________________________________________
Корпуста барлығы
___________________________________________________________________
Камера бойынша орналастырылмаған "____" адам.
Тергеу изоляторында барлығы орналасқан
Күдікті, айыпты және сотталған
Тапсырды:
ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі _____________ (тегі, қолы)
Қабылдады: ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі_______ (тегі, қолы)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 9 Қосымша
ТИЗО-ға 200 ж "___"________.8.00-ден бастап 200 ж. "__"_________
8.00-ге дейін сотталғандардың және күдіктілердің, айыптылардың
қозғалысы (келгені, кетуі) туралы
АНЫҚТАМА
1. 8.00 сағатта "___"________ адам ұсталды.
2. 8.00-ден 20-ға дейін ауысымның қозғалысы.
___________________________________________________________________
Келді (қайдан)  |   Саны   |  Кетті (қайда)  |     Саны
___________________________________________________________________
1.                                 1.
2.                                 2.
3.                                 3.
___________________________________________________________________
Барлығы ауысым
бойынша:
___________________________________________________________________
ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі ___________________ (тегі, қолы)
1. 20.00 сағатқа "__" сотталған, күдікті, айыпты ұсталды
2. 20.00 сағаттан бастап 8.00 сағатқа дейін ауысым қозғалысы
___________________________________________________________________
Келді (қайдан)  |   Саны   |  Кетті (қайда)  |     Саны
___________________________________________________________________
1.                                 1.
2.                                 2.
3.                                 3.
___________________________________________________________________
Барлығы ауысым
бойынша:
___________________________________________________________________
ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі _________________________________
(Тегі, қолы)
3. Сонымен бірге еріп қайтадан күніне сағат 8.00-ден бастап
"___" ___________ сағат 8.00-ге дейін "___" __________ адам келді.
4. Сонымен қайтадан күніне 8.00-ден бастап "___" __________
8.00-ге дейін "___" _____________ адам кетті.
5. 8.00-ге дейінгі жағдай бойынша барлығы "___" __________
сотталған, айыпты ұсталады. ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі
___________________
(тегі, қолы)
200__ж. "___" _______________
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 10 Қосымша
Күдіктіні, айыптыны жеке тінтудің
ХАТТАМАСЫ
___________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, әкесінің аты)
__________________________ туған жылы, Тергеу изоляторына әкелінген
N _________ ж. _______________ "___" _________________ 200__ж.
Тінту кезінде барлық жеке мүліктері қаралды. Сондай-ақ алынғаны:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тінту жүргізу бойынша шағымы және өтініші____________________
___________________________________________________________________
(егерде түскен болса, қысқаша оның мағынасын мазмұндау, ал егер жоқ
болса: - "түспегенін" көрсету керек)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Хаттамаға тінту кезінде алынғаны толық енгізілді.
Дұрыс жазылғандығын растаймын
______________________________________________
(айыпталушы, күдіктінің қолы)
Тінту жүргізгендер __________________________________________
(лауазымы, адамның аты-жөні,
___________________________________________________________________
тінту жүргізген)
"___"_____________ 200_ж.
___________________________________________________________________
(тінту жүргізген адамдардың қолы)

а)числителем-N камеры, | А |  12 | 10  | 9 | 4 | 44  |  3 | 53 | 7 | 14
---------------------------------------------------
знаменателем - лимит   | Б |  7  |  4  | 5 | 3 |  2  |  3 | 4  | 7 | 8
мест в камере          ---------------------------------------------------
б) количество человек  |   |     |     |   |   |     |    |    |   |
в камере               |   |     |     |   |   |     |    |    |   |
|   |  10 |  11 | 12| 13| 14  | 15 | 16 | 17|  18
| А |   4 |   4 | 44| 4 |  8  |  8 |  8 | 8 |  8
---------------------------------------------------
| Б |   4 |   3 | 39| 3 |  8  |  8 |  7 | 6 |  8
---------------------------------------------------------------------------
ИТОГО  в корпусе
___________________________________________________________________________
Не размещено по камерам "___" человек.
Всего находится в следственном изоляторе
Подозреваемых, обвиняемых и осужденных
Сдал:
Дежурный помощник начальника
СИЗО               _____________                    (фамилия, подпись)
Принял: Дежурный помощник начальника СИЗО_________  (фамилия, подпись)
Приложение N 9
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
СПРАВКА
о движении (прибытии, убытии) осужденных и подозреваемых, обвиняемых
в СИЗО с 8.00 "__" _________200_г. до 8.00 "__"_________ 200_г.
1.Содержалось на 8.00 час "____" человек.
2.Движение за смену с 8.00 часов до 20.00 час.
__________________________________________________________________________
Прибыло (откуда)  |  Количество     |  Убыло (куда)    |  Количество
--------------------------------------------------------------------------
1.                                   1.
2.                                   2.
3.                                   3.
--------------------------------------------------------------------------
Итого за смену:
__________________________________________________________________________
Дежурный помощник начальника СИЗО _____________________________
(фамилия, подпись)
1.Содержалось на 20.00 час "___" осужденных, подозреваемых, обвиняемых
2.Движение за смену с 20.00 часов до 8.00 час
__________________________________________________________________________
Прибыло (откуда)  |  Количество     |  Убыло (куда)    |  Количество
--------------------------------------------------------------------------
1.                                   1.
2.                                   2.
3.                                   3.
--------------------------------------------------------------------------
Итого за смену:
__________________________________________________________________________
Дежурный помощник начальника СИЗО _____________________________
(фамилия, подпись)
3.Итого вновь прибыло за сутки с 8.00 "___" ______ до 8.00 "___" _______ человек.
4.Итого вновь убыло за сутки с 8.00 "___" ________ до 8.00 "___" _______ человек.
5.Всего по состоянию на 8.00 "___" ______________содержится ____________ подозреваемых, обвиняемых.
Дежурный помощник начальника СИЗО __________(фамилия, подпись)
"___" _______________ 200__г.
Приложение N 10
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
ПРОТОКОЛ
личного обыска подозреваемого, обвиняемого
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
________________ года рождения, доставленного в СИЗО N __________
г. _______________ "___" _________________ 200__г.
При обыске осмотрены все личные вещи. При этом изъято:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Заявления и претензии по поводу обыска _____________________
__________________________________________________________________
(если поступили, кратко изложить их сущность, а если нет - указать:
"не поступило")
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Изъятое при обыске в протокол внесено полностью.
Правильность записи подтверждаю____________________________________
(подпись подозреваемого, обвиняемого)
Обыск производили  ______________________________________________
(должность, ФИО лиц, _________________________________________________________________
производивших обыск)
"___"_____________ 200_г. _______________________________________
(подписи лиц, производивших обыск)

14. жақын туыстары жөніндегі мағлұмат:
___________________________________________________________________
Туыстық жағы |Тегі, аты-жөні|Тұрғылықты|  Жұмыс орыны, лауазымы
|              |  мекені  |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Танушыға арналған орын                  жеке қолы
Тұтқынның фото                          сурет
Белгілері (сызу керек)
БОЙЫ: еңселі (171 см-ден жоғары), орташа (165-170), аласа(165см-ден
төмен)
Шашының түсі: ақ сары, жылтыраған, орыс түстес, қою орыс түстес,
қап-қара, сарғыш, ағарғаны бар, аппақ.
Көзінің түсі: қоңырқай, қара, көк, сары, жасылдау, ашық-қоңыр.
Басқада белгілер:
__________________________________________________________________
(татуировкасын жазу, зақымдалуы, бұзылулар, қалдары,
__________________________________________________________________
тілінің кемдігі, кекештігі,)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қашан тұтқындалды: 200_ж "__" ______________.
Тұтқынның негіздемесі:
__________________________________________________________________
(органның атауын, құжаттың атауын және күнін көрсету)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Кімге тіркелген
Анкета толтырылды ________________________________________________
(тұтқында ұстау орынының атауын көрсету)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Қала, ауыл, станция
Кіммен толытырған _______________ (лауазымы, шені, тегі)
Анкетаны толтырылған қызметкердің қолы ________
200_ж "__" ________________.
КПС және СУ есептік-тіркеу
материялдарын белгілеу
үшін жіберу туралы орын
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 11 Қосымша
Мекеменің атауы: _____________________________________
Анкетаны тұтқынға алынғанға толтыруға беруге тыйым салынады.
Тұтқындағының сөзімен толтырылады және дұрыстығы құжаттар
бойынша тексеріледі.
Тұтқынға алынғанның анкетасы
___________________________________________________________________
N |               СҰРАҚТАР                     |    ЖАУАПТАР
___________________________________________________________________

14. Сведения о близких родственниках:
__________________________________________________________________________
Степень | Фамилия, имя, отчество | Адрес местожительства | Место работы,
Родства |                        |                       | должность
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
Место для опознавательного                                  личная подпись
фотоснимка арестованного                                    арестованного
Приметы (подчеркнуть)
РОСТ:  высокий (свыше 171 см),   средний (165-170),     низкий (ниже165см)
Цвет волос: белокурый, светлорусые, русые, темнорусые, черные, рыжие,
с проседью, седые.
Цвет глаз: карие, черные, голубые, серые, зеленоватые, светло-карие.
Другие приметы:__________________________________________________________
(записать татуировки, увечья, повреждения, рубцы, шрамы,
_________________________________________________________________________
плешивость, картавость, заикание)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Когда арестован: "__" ______________ 200_г.
Основание ареста: _______________________________________________________
(указать наименование органа, название и дату документа) _________________________________________________________________________
За кем зачислен
Анкета заполнена в ______________________________________________________
(указать наименование места содержания
_________________________________________________________________________
под стражей)
Город, село, станция
Кем заполнена_______________(должность, звание, фамилия)
Подпись сотрудника, заполнившего анкету__________________________________
"__" ________________ 200_г.
Место для отметки о направлении
учетно-регистрационных материалов в КПСи СУ
Приложение N 11
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004года N 210
Наименование учреждения: _____________________________________
Передавать анкету для заполнения арестованному запрещается.
Заполняется со слов арестованного и правильность проверяется по документам
Анкета арестованного
_________________________________________________________________________
N  |                Вопросы                     |     Ответы
___|____________________________________________|________________________

1.  Тегі, аты, әкесінің аты
2.  Егер тегін, атын және әкесінің атын
өзгерткен болса қашан, қайда және қандай
себептермен екендігін көрсету
3.  (Жылы, күні, айы және туған жері
(ауыл, қала, аудан, облысы)
4.  Азаматтығы (куәлігі болмаған кезде
азаматтығын растайтын құжатты көрсетсін)
5.  Ұлты
6.  Тұтқынға дейінгі тұрғылықты жері
(толық мекен-жайы)
7.  Білімі ортақ және арнайы (қандай оқу орнын
және қашан бітіргенін көрсету)
8.  Мамандық және маман
9.  Жанұя жағдайы (егер некеде тұрса АХАЖ-тың
қандай органымен, қашан және кіммен
(Тегі, аты, әкесінің аты)
10. Тұтқынға дейінгі жұмыс орыны немесе
айналысқан заты. Егер жұмыс істемесе қашан
және кіммен босатылған.
11. Қандай мемлекеттік наградалары бар (қашан
және немен марапатталған)
12. Әскери міндеттерге қатысы және әскери шені
13. Қылмыстық жауапкершілікке жүгіндірілген бе
(кіммен, қашан және не үшін сотталған)
___________________________________________________________________
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 12 Қосымша
Бөлек ұстауға жататын адамдардың тізімі
Тізімі сонда орналасқандардың N
___________________________________________________________________
_____________________________, бір-бірінен бөлек ұстауға жататындар
__________________________________________________________________
(N қатысы _________)
__________________________________________________________________
N | Тегі, аты, |Туған жылы|Жеке ісінің N|камераның N |Ескерту
п\п|әкесінің аты|          |             |            |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
ТИЗО бастығының кезекші көмекшісі ________________________________
(тегі, қолы)
200__ж. "___" _____________________.
Ескерту : топтық ретінде және бөлек ұстауға жату бойынша өтетін
адамның жеке ісінің бетінде штемпель қойылады: "топтық іс бойынша
өтеді. N ________ бөлек тізімі"
(келесі беті)
Тұтқынға алынған туралы мәліметтер
Тұтқындалды _______________________________________________________
(қашан, кіммен, не үшін, баптар, ҚК бөлімдері)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қосымша мәліметтер
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Айрықшылығы
Денесінің кемшіліктері ____________________________________________
(кемтарлық, зақымы, сүйелдер, таңбалар, тыртық,
дененің ауыр қозғалысы
___________________________________________________________________
тазы, бетінің бұзылуы, көзінің әр түстілігі, кекештігі,
татуировкалары және т.б.)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Кәртішкені құрастырды: ____________________________________________
(лауазымы, қолы)
___________________________________________________________________
Кәртішкенің дұрыс толтырылғанын тексерді, формуланы тауып алды ____
___________________________________________________________________
(лауазымы, қолы және күні)

1.  Фамилия, имя отчество
2.  Если изменял фамилию, имя и отчество,
указать когда, где и по какой причине
3.  Год, число, месяц, и место рождения (село,
ауыл, город, район, область)
4.  Гражданство (при отсутствии паспорта указать
какой документ удостоверяет гражданство)
5.  Национальность
6.  Постоянное место жительство до ареста
(подробный адрес)
7.  Образование общее и специальное (указать
какое учебное заведение и когда закончил)
8.  Профессия и специальность
9.  Семейное положение (если состоит в браке,
указать каким органом ЗАГСа, когда и с кем
(ФИО, год рождения) зарегистрирован брак
10. Место работы или род занятий перед арестом.
Если не работал, когда и откуда уволен
11. Какие имеет правительственные награды
(когда и чем награжден)
12. Отношение к воинской обязанности и воинское
звание
13. Привлекался ли к уголовной ответственности
(кем, когда и за что был осужден)
_________________________________________________________________________
Приложение N 12
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004года N 210
Список лиц, подлежащих изоляции N ____
числящихся за____________________________________________________________,
подлежащих изоляции друг от друга
__________________________________________________________________
(отношение N от _________)
_________________________________________________________________________
N |Фамилия, имя,|  Год   |N личного|N камеры|Примечание
п\п|  отчество   |рождения|  дела   |        |
___|_____________|________|_________|________|___________________________
|             |        |         |        |
___|_____________|________|_________|________|___________________________
Дежурный помощник начальника
СИЗО ______________________________________________________
(фамилия, подпись)
"___" _____________________ 200__г.
примечание: На обложке личного дела лица, проходящего по групповому делу и подлежащего
изоляции, проставляется штемпель: "проходит по групповому делу. Список изоляции N ________"
(оборотная сторона)
Данные об аресте
Арестован
_________________________________________________________________________
(когда, кем, за что, статьи, части УК)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Дополнительные сведения
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Приметы
Физические недостатки
__________________________________________________________________________
(увечья, повреждения, бородавки,
пятна, рубцы, шрамы, болезненные движения
__________________________________________________________________________
тела, плешивость (форма), ассиметрия лица, разноцветность глаз,
картавость, заикание, татуировки и т.д)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Карту составил:
__________________________________________________________________
(должность и подпись)
__________________________________________________________________
Правильность составления карты проверил, формулу вычислил__
__________________________________________________________________
(должность, подпись и дата)

(аумағы 205х290)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 13 Қосымша
Ескерту: 13-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің  2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
(алдыңғы беті)
________________                        дакт________________
(жынысы)                             форм.
формула_____________
1.Тегі _______________________          дополнит.
2.Аты ________________________          классифик. _________
3.Әкесінің аты _______________
4.Туған жылы 200__ ж. "__" __________
5.Туған жері ______________
Оң қолы
1.Үлкен 2.Сілтегіш 3.Ортаңғы 4.Аты жоқ 5.Шынашақ
_______          _______         _______
|        |       |       |       |
|    16    |       |    8    |       |
16   |        |    8    |       |    4    |
Сол қолы
(Майысу сызығы)
___________________________________________________________________
6.Үлкен 7.Сілтеуіш 8.Ортаңғы 9.Аты жоқ 10.Шынашақ
________           ________
4     |        |     2     |        |     1
_________     2    _________     1    _________
|          |         |          |
Бақылау оттискі (Майысу сызығы)
_______________
Сол қолы  | Үлкен | Үлкен | Оң қолы
|_______________|
|       |       |
|_______|_______|
Тұтқынға алынғанның қолы _________________________________________
Кәртішке толтырылды 200__ж "__" ___________. _____________________
(қайда және қандай органда екенін көрсету)
Ескерту : қосымша мамандықтың формуласын ӘдМ, ҚАЖК ҚАЖД жасамайды.
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 14 Қосымша
N 1 нысанды есептік кәртішкені толтыру бойынша
Түсініктеме
Есептік кәртішкелер сиямен, түсінікті жазумен толтырылады. Тегі, аты және әкесінің аты мөрленген әріптермен жазылады.
Күдікті, айыпты және сотталған адам бірнеше тегі болған жағдайда оған қанша тегі болса сонша есептік кәртішке толтырылады. Мысалы: Иванов-Петров, Иванов-Петров, басқасы Петров-Иванов деп толтырылады. Анықтау мәліметтері және басқа да белгілер бір есептік кәртішкеде (негізгі) жазылады, ал қалған есептік кәртішкелерде тек тегі, аты және әкесінің аты көрсетіледі және негізгі есептік кәртішкеге сілтеме жазылады. Есептік кәртішкеде бар барлық сұрақтарға назарға алынбаған жауап беріледі. Тұтқынға дейінгі сотталғанның, күдіктінің және айыптының туған жері және тұрғылықты жері сондай-ақ іс бойынша үкім шығарған соттың атауы толық ешқандай қысқартусыз көрсетіледі.
Сотталғаны туралы мәліметтер заңды күшіне енген үкімнің негізінде ҚК баптары және бөлімдері көрсетіле отырып толтырылады. Егер сотталғанға заңның бабында көрсетілген үкімнің төменгі шегіне тағайындалған болса соттың шешімін жазған кезінде міндетті түрде бұл кезде қандай бап екені көрсетіледі. Бірнеше қылмыс жасағаны үшін немесе бірнеше үкім бойынша сотпен жазаны тағайындаған кезде, бітпеген мерзімнің болуы немесе қосылуында жазаның ортақ мерзімі жазылады.
КПС және СУ үшін N 1 нысанды есептік кәртішкеден бұл түрдегі есептік кәртішке арнайы есеп бөлімі үшін мына түрде толтырылады:

(размер 205х290)
Приложение N 13
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 13 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
(лицевая сторона)
________________                                         дакт_____________
(пол)                                               форм.
формула__________
1.Фамилия ____________________                           дополнит.
2.Имя ________________________                           классифик. ______
3.Отчество ___________________
4.Дата рожд. "__" __________ 200__г.
5.Место рождения______________
Правая рука
1.Большой  2.Указательный   3.Средний   4.Безымянный   5.Мизинец
_________     16    _____________     8         ________________
16 |_________|8            |_____________|4
_________|         |_____________|             |________________
Левая рука                          (линия перегиба)
___________________________________________
6.Большой  7.Указательный  8.Средний  9.Безымянный  10.Мизинец
4        _______________     2       ____________     1
__________|               |___________|            |_____________
2                         1
_____________               ____________
Контрольные оттиски (линия перегиба)
_____________________________
__________________________
|Большой|Большой|
Левая рука|_______|_______|                      Правая рука
|       |       |
|       |       |
Подпись __|_______|_______|_____________арестованного_____________
Карта заполнена "__" ___________ 200__г. _________________________
(указать где и в каком органе)
Примечание: формула дополнительной классификации в МЮ, ДУИС КУИС не
составляется.
Приложение N 14
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
ПОЯСНЕНИЯ
по заполнению учетной карточки формы N 1
Учетные карточки заполняются чернилами, разборчивым почерком.
Фамилии, имена и отчества пишутся печатными буквами.
В случаях, когда лицо, подозреваемое, обвиняемое или осужденный значится под несколькими фамилиями, на него заполняется столько учетных карточек, сколько у него фамилий. Например: Иванов-Петров, заполняются: Иванов-Петров, другая Петров-Иванов. Установочные данные и другие отметки записываются на одной (основной) учетной карточке, а на остальных учетных карточках указываются только фамилии, имя и отчество и делается ссылка на основную учетную карточку. На все вопросы, имеющиеся в учетной карточке, даются исчерпывающие ответы. Место рождения и жительства осужденного или лица, подозреваемого, обвиняемого до ареста, а также наименование суда, вынесшего приговор (определение постановление) по делу, указываются полностью без сокращений.
Сведения об осуждении заполняются на основании приговора, вступившего в законную силу, при этом указываются статьи, их части, наименования УК. Если осужденному назначена мера наказания ниже низшего предела, указанного в соответствующей данному преступлению статье закона, при записи решения суда обязательно указывается, какая статья закона при этом применена. При назначении судом наказания за совершение нескольких преступлений или по нескольким приговорам указывается, как осужден - с поглощением или с присоединением не отбытого срока и пишется общий срок наказания.
В отличие от учетной карточки формы N 1 для КПСиСУ учетная карточка этой формы для отдела спецучета заполняется следующим образом:

1) тергеу ісінің нөмірін қоюға арналған жеке істің нөмірі графада қойылады;
2) камераның нөмірі мұрағат істің нөмірін қою үшін арналған графада қойылады;
3) камераның нөмірі ауысқан кезде камераның бірінші кездегі нөмірі сызылып тасталады, ал жаңа нөмір сол графада немесе төменгісінде қойылады;
4) сотталған немесе күдікті, айыпты адам тіркелген органның атауы және келгендігінің күні оң қолының сілтеме саусағының таңбасын алуға арналған графада көрсетіледі;
5) адамның басқа тергеу немесе соттық органға ауысқан кездегі туралы мәлімет сондай-ақ оның кетуі туралы мәліметтер есептік кәртішкенің келесі бетінде көрсетіледі.
Қалған басқа графалар олардың барысымен толтырылады.
18 жасқа дейінгі қылмыс жасаған адамдарға қатысты төртбұрыштың ішінде "к/т" әріпетірімен к/т деп жазылады. 14 және 15 графаларда сотталғанда тұтқынға алынғанға дейін болған білімі мен мамандығына сәйкес қоса сонымен бірге бас бостандығы кезінде онымен алынған білімі мен мамандығы жазылады. 18 графада сотталған келген кезге дейін ұсталынған Түзеу мекемелері көрсетіледі.
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 15 Қосымша
Күдіктіні, айыптыны ауыстыру туралы
ТАЛОН
Корпус бойынша басшының         N____ Азаматқа ___________________
Күдікті, айыптының тегі, аты, әкесінің аты _______________________
N камерадан ____ N камераға ауыстырылсын _________
Ауыстыруға негіздеме _____________________________________________
__________________________________________________________________
(ауыстыруға нұсқау берген адамның қолы)
200__ж. "__" ____________.
_______________________________________________
(ауыстыруға нұсқау берген адамның қолы)
200__ж. "__" _____________.
(аумағы 10x14 см.)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 16 Қосымша
Күдіктілерді, айыптыларды ауыстыру туралы
Т і з і м і
Корпус бойынша басшының N______     Азамат ________________________
____________________________________________________________________
N п/п | Тегі, аты, әкесінің аты| N камерадан | N камераға | Ескерту
_______|________________________|_____________|____________|________
____________________________________________________________________
Ауыстыру туралы нұсқау берген адамның қолы __________
(қолы)
200__ж. "___" ________________.
Тізімде көрсетілген адамдарды ауыстырды
________________________________
(қолы)
200__ж. "___"________________.
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 17 Қосымша
(алдыңғы беті)                      (келесі беті)
Шығуға деген
талаптар                            Тергеу уақтылы туралы мәлімет
N ________ Кабинеті _                 Басталды "-___"
"__" 200__ ж. ___________
Айыптыны (күдіктіні)
кездесуге
шақыруыңызды
сұраймыз                              сағ."___" "___" мин.
200 __ж. Аяқталды "__" __.
__________________________________    сағ."___" "___" мин.
(тегі, аты, әкесінің аты)
__________________________________
__________________________________    Тергеудің аяқталуы
_____________________                 сағ. "___" "___" мин.
__________________________________
Кіммен шақырылады __________________ (тергеудің аяқталуы)
(тегі куәліктің N)
N қатысы ____________________
берілді _____________________
________________________ тергеудің құқығына
кездесуге қосымша _________________________
(қолы)
200__ж. "__" ___________
(аумағы 10х14)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 18 Қосымша
(алдыңғы беті)                           (артқы беті)
Күдіктіні, айыптыны
_____________                     Шақыру таллоны N_______
Корпус бойынша басшысы N ___      камерадан N__________________
Қабылдадым 200_ж. сағ. "__"
"__" мин.
Кабинетке шағарыңыз N ____        "__" _________.
Сұрау жүргізу үшін (адвокатпен кездесуге) Бақылаушыдан күдіктілерді,
айыптыларды қабылдаған адамның қолы _________
_____________________________     _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сұраудың аяқталғаны бойынша (адвокатпен кездесудің) бастықтың
кезекші көмекшісі _________________ СИЗО камераға қабылданды
сағ.. "___" "___" мин.
______________________________ 200_ ж. "__" ___________
(қолы)
200_ж. "__" ____________________________________________________
(күдіктіні, айыптыны қабылдаған адамның қолы)
(аумағы 10х14)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 19 Қосымша
II. Айдауылды жіберуі(келуі)  Белгіні  Тергеу изоляторының белгісі
туралы белгі________________  жүргіз.
____________________________  ген       Қазақстан Республикасы ІІМ
Айдауылдың (қарауылдың) келу  адамның     УКВВ әскери бөлімінің
және кету уақыты __________   қолхаты          командиріне
___________________________            ___________________________
Бөлімнен (бөлімшеден)                   ж.
жіберілді __________________           ___________________________
сағ. "___" "___" мин.______                     Сұраным
тергеу изоляторына келді               20_ ж. сағ. "__" _______
____________________________           қарауыл жіберуіңізді сұраймын
сағ. "___" "___" мин.тергеу            Аталғандарды айдауылдау үшін
изоляторынан жіберілді                 ____________________________
____________________________           ____________________________
____________________________             (соттық мекеменің атауы)
сағ. "___"  "___" мин.
Сағ. "___" "___" мин.                  ____________________________
Соттық мекемеге келді ______                мекен-жайы бойынша
____________________________           ____________________________
сағ. "___" "___" мин. тергеу           ____________________________
изоляторына келді
___________________________            сотталғандар өкілдікке түседі
__________________________             __________________________
сағ. "___" "___" мин.                  __________________________
___________________________            __________________________
бөлімге (бөлімшелерге)
қайтып келді                           Соттық процестің басталуы
III. Айдауыл қызметін                  сағ. "___" " ___"
тексеретін адамдардың
белгілері__________________                 ТИЗО  бастығы
___________________________                  ____________
IY. Қарауыл жұмысын орындау
туралы штаб бөлімінің                  ___________________________
(бөлімше командирі)                         (атағы, тегі қолы)
қорытындысы________________
___________________________
(келесі беті)
Сотталғандардың және оларға деген белгілі мәліметтердің
Тізімі
____________________________________________________________________
N |Тегі, |Туған| Қандай  |Ұсталып |Айдауылдау |   Қандай   | Сотқа
N |аты,  |жылы | баптар  | жатқан |  кезінде  |наряд қажет |жіберуге
|әкесі.|     |(ҚК бабы)| ТИЗО   |бір бірінен|(күнделікті |жататын
|нің   |     | бойынша | атауы  |және басқа |   немесе   |дәлелдер
|аты   |     | жазала. |        |сотталған. |күшейтілген)|
|      |     |  нады   |        |  дардан   |            |
|      |     |         |        | бөлектеу  |            |
|      |     |         |        | қажет пе  |            |
__|______|_____|_________|________|___________|____________|________

1) номер личного дела указывается в графе, предназначенной для проставления номера следственного дела;
2) номер камеры проставляется в графе, предназначенной для проставления номера архивного дела;
3) при изменении номера камеры первоначальный номер камеры зачеркивается, а новый проставляется в той же графе рядом или ниже;
4) наименование органа, за которым числится осужденный или лицо, подозреваемое, обвиняемое и дата зачисления указываются в графе, предназначенной для отпечатка указательного пальца правой руки;
5) сведения о перечислении лица другому следственному или судебному органу, а также сведения о его выбытии указываются на оборотной стороне учетной карточки.
Все остальные графы заполняются в соответствии с их назначением.
В отношении лиц, совершивших преступления в возрасте до 18 лет, в квадратике с буквами "н/с" пишется н/с. В графах 14 и 15 наряду с образованием и профессией, имевшимися до ареста у осужденного, указываются также образование и профессия, полученные им при отбывании лишения свободы. В графе 18 указываются ИУ, где осужденный содержался до прибытия в (по л/делу).
Приложение N 15
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
Талон
о перемещении подозреваемого, обвиняемого
Старшему по корпусу N____              г-ну______________________________
Подозреваемого, обвиняемого         (Ф.И.О) _____________________________
переведите из камеры N____ в камеру N_________
Основание
перевода_______________________________________________
_______________________________________________
(подпись лица, давшего указание о перемещении)
"__" ____________200__г.
_______________________________________________
(подпись лица, давшего указание о перемещении)
"__" _____________200__г.
(размер 10x14 см.)
Приложение N 16
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
Список
о перемещении подозреваемых, обвиняемых
Старшему по корпусу N______              г-ну______________
___________________________________________________________
N п/п|Фамилия, Имя|Из камеры N|В камеру N|Примечание
|  Отчество  |           |          |
_____|____________|___________|__________|_________________
|            |           |          |
|            |           |          |
_____|____________|___________|__________|_________________
Подпись лица, давшего указание о перемещении __________
(подпись)
"___" ________________ 200__г.
Указанных в списке лиц перевел ____________________________
(подпись)
"___" ________________ 200__г.
Приложение N 17
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
(лицевая сторона)                               (оборотная сторона)
Требование на вызов                               Сведения о времени
N _______                                    допроса
Кабинет N _________
Начат    "__"
___________ 200__г.
Прошу вызвать для допроса                     в "___" час. "___" мин.
свидания (ненужное зачеркнуть)
обвиняемого (подозреваемого)                  Окончен "__" __ 200 __г.
__________________________________            в "___" час. "___" мин.
(фамилия, имя отчество)
__________________________________
__________________________________            Продолжительность допроса
числящегося за ___________________            "___" час. "___" мин.
__________________________________
Кем вызывается____________________
(подпись лица, производившего допрос)
(фамилия, N удостоверения)
отношение за N ____________________
от _________________________ выдано
__________________________ на право
производства допроса, свидания
прилагаю _________________________
(подпись)
"__" ___________ 200__г.
(размер 10х14)
Приложение N 18
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
(лицевая сторона)                             (оборотная сторона)
Талон вызова N __________________          Подозреваемого, обвиняемого
_______________________________
(фамилия)
Ст. по корпусу N ________________          из камеры N______
N _______________________________
Принял в "__" час. "__" мин.
Выведите в кабинет N ____________          "__" _________ 200 __г.
для допроса (свидания с адвокатом)         _______подпись лица, принявшего
подозреваемого, обвиняемого                подозреваемого, обвиняемого
_________________________________          от постового контролера для
фамилия, имя, отчество                  доставки на допрос
(свидание с адвокатом)
содержащегося в камере N_________
По окончании допроса
(свидания с адвокатом)
подозреваемый, обвиняемый
_____________ принят в камеру
"___" час. "___" мин.
Дежурный помощник начальника               "__" ___________2000_г.
СИЗО
_________________________________          _______________________
(подпись)                           подпись лица, принявшего
"___"____________200__г.                   подозреваемого, обвиняемого)
(размер 10х14)
Приложение N 19
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
II. Отметки об отправлении            Расписка лиц,   Штапм следственного
(прибытии)                            производивших   изолятора
Конвоя (караула) ____________            отметки
__________________________
Время прибытия и отправления                          Командиру воинской
конвоя (караула) ____________                         части УКВВ МВД
_____________________________                         Республики Казахстан
отправился из части                                   ___________________
(подразделения) _____                                      г.
_____________________________                         ___________________
"___" час.  "___" мин.                                       Заявка
Прибыл в следственный                                 Прошу выслать караул
изолятор ______                                       "__" ___ 200__г.
_____________________________
"___" час.  "___" мин.                                "__" час. Для
_____________________________                         конвоирования
Отправился из следственного                           поименованных на
изолятора ____                                        обороте подсудимых в
_____________________________                         ______________
"___" час.  "___" мин.                                ____________________
Прибыл в судебное учреждение                          ________
_____________________                                        (наименование
_____________________________                         судебного учреждения)
"___" час.  "___" мин.                                ____________________
Возвратился в следственный                            _____
изолятор___________________                           по            адресу
_____________________________                         ____________________
"___" час.  "___" мин.                                ____________________
Возвратился в часть                                   ______
(подразделение)                                       подсудимые поступают
__________________                                    в распоряжение
_____________________________                         ______________
"___" час. "___" мин.                                 ____________________
III. Отметки лиц, проверяющих                         _________
службу конвоя(караула)                                ____________________
_____________________________                         _________
IY. Заключение штаба части                            Начало судебного
(командира подразделения) о                           процесса в
выполнении задач караула ____                         "___" час. "___" мин.
_________________
_____________________________                            Начальник СИЗО
________________
___________________
(звание, фамилия,
подпись)
(оборотная сторона)
Список
подсудимых и установочные данные на них
__________________________________________________________________________
N N|Фамилия,|  Год   |   По   | Место  |Требует-  |Какой      |Веществен-
|имя,    |рождения|  какой |содержа-|ся ли     |наряд      |ные дока-
|отчество|        | статье |ния     |изоляция  |требуется  |зательства,
|        |        |(статьям|наиме-  |при       |(обыкновен-|подлежащие
|        |        |   УК)  |нования |конвоиро- |ный или    |доставке в
|        |        |обвиня- | СИЗО   |вании     |усиленный) |   суд
|        |        |  ется  |        |друг от   |           |
|        |        |        |        |друга и   |           |
|        |        |        |        |других    |           |
|        |        |        |        |подсудимых|           |
___|________|________|________|________|__________|___________|___________

1 |   2  |  3  |    4    |   5    |      6    |      7     |   8
____________________________________________________________________
__________________________________
Іздестіруді |  Сотталғандарды
жүргізген  |   қарауылдан
адамның тегі|      немесе
|    тұтқыннан
|босатылғандарды
|мөрі бар қосымшамен
|  қол хатқабыл
____________|____________________
9     |        10
_________________________________
Сұранысты толтырған адамның қолы
Ескерту :
1. Егер соттық отырыста куә ретінде бір уақытта (айыпты
адамдар, бұрын сотталғандар және күдіктілер, айыптылар онда
4 графасында бұл жайлы "сотталған" деген белгі жасалады.)
2. Егер соттық отырысқа жіберіліп отырған адам тағы да басқа
іс бойынша тұтқында ұсталып отырса тергеу изоляторының әкімшілігі
қарауыл бастығына сотта төрағалық ететін адамға арнайы қарасты
беруі тиіс.
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 20 Қосымша
ОКУД 0610365 Коды N 17-ТИ
Жылдық Форма 02ж.23.10. N 48-г
статистикасы бойынша Қазақстан
Республикасының Агенттігінің
бұйрығымен бекітілген
200 ж. "__" тоқсанда ТИЗО-да ұсталынып жатқан
күдіктілердің, айыптылардың және сотталғандардың саны,
құрамы және қозғалысы туралы
Есеп беру
____________________________________________________________________
|Код | Саны
________________________________________________________|____|______
А                                     |  Б |  1
________________________________________________________|____|______
Күдіктілердің, айыптылардың және сотталғандардың саны
(есеп беру мерзімінің басында)                            1
____________________________________________________________________
Сонымен|Ол. |ТИЗО-ға түскендер                            2
қатар: |ар. |Қайта тұтқындалғандар                        3
|дан |Сонымен қатар кәмелетке толмағандар          4
|    |транзитті-жіберу                             5
____________________________________________________________________
ТИЗО-дан күдіктілердің, айыптылардың және
сотталғандардың кеткендері                                6
____________________________________________________________________
Сонымен|Босатыл.|УДО-ны қоса жазаның мерзімі біту
қатар: |тылғаны.|бойынша
|на бай. |Тергеу және тінту органдарымен істің
|ланысты |аяқталуы                                 8
|        |Жаза шарасын өзгертуге                   9
|        |Істің сотпен және нақты себептермен
|        |аяқталуы                                 10
|        |Шартты сотталғаны және бас бостандығы.
|        |нан байланысты емес шаралар бойынша      11
|____________________________________________________________
|8,9,10,11 беттердегі тергеу және тінту органда.
|рымен тұтқынға алынғандар                         12
|Транзитпен келетіндер                             13
____________________________________________________________________
ТК, ТК, түрмелерге жіберілгендер                          14
____________________________________________________________________
Күдіктілердің, айыптылардың және сотталғандардың
(есептік мерзім басындағы) саны
____________________________________________________________________
Сонымен|Күдіктілер, айыптылар (тергеулік)                 16

1 |   2    |   3    |   4    |    5   |    6     |      7    |    8
___|________|________|________|________|__________|___________|___________
продолжение таблицы
_________________________________________________
Фамилия лица, |Расписка о приеме
производившего|подсудимых от
розыск     |караула или
|освобождения
|из-под стражи с
|приложением
|печати
______________|__________________________________
9       |            10
______________|__________________________________
подпись лица, заполнившего заявку
Примечание:
1. Если судебное заседание одновременно вызываются в качестве свидетелей (обвиняемых лица, ранее осужденные и подозреваемые, обвиняемые, то об этом в графе 4 делается отметка "осужденный".
2. Если лицо, направляемое в судебное заседание, содержится под стражей еще по другому делу, администрация следственного изолятора должна выдать начальнику караула специальное отношение на имя председательствующего на суде.
3. Срок хранения заявки 5 лет.
Приложение N 20
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
Код ОКУД 0610365 Утверждена приказом
Агентства Республики Казахстан
по статистике 48-г от 23.10.02 г.
Форма N 17-СИ квартальная
Отчет
о численности, составе и движении подозреваемых, обвиняемых и
осужденных, содержащихся в СИЗО - ___ за "___" квартал 200__г.
__________________________________________________________________________
|  Код  |Кол-во
__________________________________________________________|_______|_______
А                            |   Б   |  1
__________________________________________________________|_______|_______
Число подозреваемых, обвиняемых и осужденных (на начало      1
отчетного периода)
__________________________________________________________________________
В том числе:  Из   поступило в СИЗО                          2
них  вновь арестованных                        3
в том числе несовершеннолетних            4
следующих транзитом                       5
Выбыло подозреваемых, обвиняемых и осужденных из СИЗО        6
В том   В              по отбытию срока наказания,           7
числе:  связи с        включая УДО
освобождени-   за прекращением дел органами
ем             следствия и дознания                  8
за изменением меры пресечения         9
за прекращением дел судами и
оправдательными приговорами           10
по судебным приговорам об условном
осуждении и мерами не связанным с
лишением свободы                      11
Арестовано органами следствия и дознания из стр.     12
8,9,10,11
следующих транзитом                                  13
Направлено в ИК, ВК, тюрьмы                          14
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
|  Код  |Кол-во
__________________________________________________________|_______|_______
А                            |   Б   |  1
__________________________________________________________|_______|_______
Число подозреваемых, обвиняемых содержащихся в СИЗО на
конец отчетного периода
В том числе:  Подозреваемых, обвиняемых (следственных)       16

қатар: |Сотталғандар (1 инстанциялы соттармен)            17
|Жазаның заңды күшіне ену анықтамасы және
|апелляциялық шағымдар бойынша шешім күтіп
|отырған сотталғандар)                             18
|Кәмелетке толмағандар (16,17 беттерден)           19
|Жазаның қатаң түрі/өмірлік бас бостандығынан
|айырылуға жазылғандар                             20
|ТК айдауылға жататын сотталғандарды               21
|ТК айдуылға жататын сотталғандарды                22
|Шаруашылық қызмет көрсетуге шығарылған
|сотталғандарды                                    23
|Үкім және соттың қаулысы бойынша түрмелік
|жазаны өтеп жатқан сотталғандар                   24
|____________________________________________________________
|Олар.|Ерекше қауіпті рецидивистерді               25
|дан  |Транзитпен кеткендер                        26
|____________________________________________________________
|Әйелдер (16,17 беттерден)                         27
____________________________________________________________________
УПК мен белгіленген мерзімнің бұзылуына қатысты
адамдардың саны                                           28
____________________________________________________________________
Сонымен|Қамауға ұстаудың мерзімін ұзартылмауы             29
қатар: |____________________________________________________________
|Тергеу |2 айдан жоғары                            30
|кезінде|6 айдан жоғары                            31
|ұстал. |9 айдан жоғары                            32
|ғандар |
|____________________________________________________________
|1 айдан жоғары соттық процесті күтіп отырғандар   33
|5 күннен жоғары жазалардың көшірмесін күтіп
|отырғандар                                        34
|2 айдан жоғары апелляциялық шағымдар бойынша
|шешімдерін күтіп отырғандар                       35
____________________________________________________________________
Мекеме бастығы
_______________________________________________
(тегі, қолы)
Мекеменің арнайы есеп бөлімінің бастығы
_______________________________________________
(тегі, қолы)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 21 Қосымша
Бақылау-мерзімдік картотеканың кәртішкесі
(алдыңғы беті)                        (артқы беті)
1. Ф.А.Ә ___________ орган___________  Сотталған күні__________
2. Аз-т _____________________________  Үкім ___________________
3. Тұтқынға алынды_______ (сот)______  ________________________
4. Бап ______________________          Апелляциялық шағым_________
5. Ұзартылды_____________________      Апелляциялық қарастыру ______
6.Прокуратура _______________________
7.Сот _______________________________
Күдіктілер мен айыптылардың ТИЗО-да ұстау
мерзімін бақылау картотекасын жүргізудің прим.
Тәртібі
1. ТИЗО-ға түскен күдікті, айыпты адамның әрқайсысына кәртішке ашылады, онда адамның тегі, аты, әкесінің аты, оның жеке ісінің нөмірі, тұтқынға алынған күні және қамауда ұстау мерзімінің аяқталуы жазылады.
2. Кәртішкелер картотекалық жәшікке қамауда ұстау мерзімінің аяқталуы айлар бойынша салынады. Қамауда ұсталып жатқан адамның мерзімі келесі айда аяқталатын болса олардың кәртішкелері күндері бойынша салынады.
3. Есеп тобының қызметкері күдікті, айыпты адамдардың кәртішкелерін ұстау мерзімі екі күннен аяқталатындардың күнделікті алып жеке істерін пайдалана отырып осы адамдарға белгіленген үлгімен ескертпе толтырылады. Бұл ескертпе ТИЗО бастығына баяндалады және тұтқынға алынған мерзімнің аяқталуы органға жіберіледі, олардың өндірісінде қылмыстық іс бар, көшірмесі прокурорға.
4. Ескертпе жібергеннен кейін кәртішкелер қамауда ұстау мерзімінің ұзартылуы туралы хабар түскен бақылау орнына салынады.
5. Тергеу және тінту органынан қамауда ұстау мерзімін ұзарту туралы хабар түскен кезде, бұл адамға деген кәртішке қамауда ұстау мерзімінің жаңасына сәйкес кәртішкеге қойылады.

Подсудимых (за судами 1 инстанции)             17
Осужденных, ожидающих решение по
апелляционным жалобам и справок вступления
приговора в законную силу                      18
Несовершеннолетних (из стр. 16, 17)            19
Приговоренных к исключительной мере
наказания/пожизненному лишению свободы         20
Осужденных, подлежащих конвоир в ИК            21
Осужденных, подлежащих конвоир в ВК            22
Осужденных, выведенных в хозобслугу            23
Осужденных, отбывающих тюремное наказание по
приговору и постановлению суда                 24
Из     осужденных при особо опасном рецидиве
них    преступлений                            25
следующих транзитом                            26
Женщин (из стр.16,17)                          27
Число лиц, в отношении которых нарушены сроки,
установленные УПК (на конец отчетного периода)               28
В том числе:  Не продление сроков содержания под стражей     29
Содержалось       Свыше 2-х месяцев            30
подследственных   Свыше 6-и месяцев            31
Свыше 9-и месяцев            32
Ожидающих начала судебного процесса свыше 1
месяца                                         33
Ожидающих копии приговоров свыше 5 суток       34
Ожидающих решения по апелляционным жалобам
свыше 2 месяца                                 35
__________________________________________________________________________
Начальник учреждения
___________________________________________________________
(фамилия, подпись)
Начальник отдела специального учета учреждения
______________________________________________________
(фамилия, подпись)
Приложение N 21
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
Карточка контрольно-сроковой картотеки
(лицевая сторона)                                (оборотная сторона)
1.Ф.И.О___________ орган___________Дата осуждения__________
2.Г.р. _____________________________Приговор ______________
3.Арестован_______ сл-ль (судья) _________ _______________________
4.Статья ______________________ Апелляционная жалоба_________
5.Продлен _____________________ Апелляционное рассмотрение ______
6.Прокуратура __________________________
7.Суд ___________________________________
Примерный порядок ведения картотеки контроля за
сроками содержания в СИЗО подозреваемых, обвиняемых
1. На каждое лицо, подозреваемое, обвиняемое доставленное в СИЗО заводится карточка, в которой указываются фамилия, имя, отчество лица, номер его личного дела, дата ареста и дата окончания срока содержания под стражей.
2. Карточки раскладываются в картотечном ящике по месяцам окончания срока содержания под стражей. Карточки на лиц, сроки содержания которых под стражей истекают в текущем месяце, раскладываются по дням окончания срока.
3. Сотрудник группы учета лиц подозреваемых, обвиняемых ежедневно берет карточки на лиц, сроки содержания которых оканчиваются через двое суток, и, используя личные дела, заполняет на этих лиц уведомления установленного образца. Эти уведомления докладываются начальнику СИЗО и за сутки до окончания срока ареста посылаются органу, в производстве которого находится уголовное дело, в копии прокурору, осуществляющему надзор за соблюдением законности в СИЗО.
4. После отправки уведомлений карточки кладутся на место для контроля за поступлением сообщений о продлении срока содержания под стражей.
5. При поступлении от органа дознания или следствия сообщения о продлении срока содержания под стражей лица, карточка на это лицо ставится в картотеку соответственно новому сроку окончания содержания под стражей.

6. Сотталған кезде оған деген кәртішке картотекадан алынып тасталады және жойылады.
7. Кәртішкелер өндірістік форматтағы тығыз қағаздан дайыналады. Картотекалық жәшіктегі бөліп тұратын бөлшектер картоннан жасалады және олар бос қозғала алу керек.
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 22 Қосымша
Ескерту
Шартты атауы бар
ТИЗО штампы
тергеу органының атауы
Көшірме: Прокурорға
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
200__ж. "___" _______________ сізге саналатын айыптының
белгіленген қамауда ұстау мерзімі ________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
200__ж. "___" ______________ аяқталады
Қамауда ұстау мерзімін ұзарту санкциясы, сондай-ақ сот
органымен айыптыны ТИЗО-ға ауыстыру туралы хабар түскен жоқ.
Көрсетілген адамды босату туралы немесе оның тұтқынға алу
мерзімін ұзарту туралы шешімді шұғыл шаралар қабылдауыңызды
сұраймын.
Мекеме бастығы _________________________
(қолы)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 23 Қосымша
Қамаудан босату туралы
қаулы
2004 жылғы "___" _________                   ________________қ-сы
________________ мекемесінің бастығы, ___________________________
(аты-жөні)
2004 жылғы "___" _________ тұтқындалған, ҚР ҚК-нің ____ бабында
көзделген қылмысы үшін жауапқа тартылған, _______________________
қылмыстық процесті жүргізетін ___________________________________
__________________________________________________ есепте тұрған,
органның атауы, қылмыстық істі жүргізетін адамның аты-жөні)
оған қатысты қамау мерзімі 2004 жылғы "___" _________ өткен, қамау
мерзімін ұзарту немесе жолын кесу шарасын өзгерту қажеттілігі
туралы хабарлама _______________________________________ жіберілген
(хабарламаның күні мен шығыс нөмірі көрсетілсін)
__________________________________________________________________
(аты-жөні)
(сезікті, айыпталушы) қатысты жеке ісінің материалдарын қарай келе,
__________________________________________________________________

6. При осуждении лица карточка на него из картотеки изымается и уничтожается.
7. Карточки изготавливаются из плотной бумаги произвольного формата. Разделительные перегородки в картотечном ящике делаются из картона и должны свободно передвигаться.
Приложение N 22
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
Уведомление
Штамп СИЗО
с условным наименованием
________________________________________________________________
наименование следственного органа
Копия:                                                    Прокурору
________________________________________________________________
г.
_________________________________________________________________________
Сообщается, что установленный срок содержания под стражей числящегося
за Вами с "___" _______________ 200__г. обвиняемого
________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
истекает "___" ______________ 200__г.
Санкции на продление срока содержания под стражей, а также сообщения о перечислении обвиняемого за судебным органом в СИЗО не поступило.
Прошу принять меры к срочному принятию решения об освобождении указанного лица либо о продлении срока его ареста.
Начальник учреждения _________________________
(подпись)
Приложение N 23
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета уголовно-
исполнительной системы
Министерства юстиции
Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 года N 210
Постановление
об освобождении из-под стражи
"___"______200_года                                 г._______________
Начальник учреждения______________________, рассмотрев материалы
личного дела в отношении (подозреваемого, обвиняемого)
_________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество)
арестованный "___"______200__года, привлекаемый за совершение преступления, предусмотренного статьей _________________________УК РК,
числящийся за ____________________________________________________
(наименование органа, ведущего уголовный процесс,
___________________________________________________________________
инициалы лица, ведущего уголовное дело)
в отношении которого срок ареста истек "_____"_________________2004 года,
уведомление о необходимости продления срока ареста или изменения меры
пресечения направлено_______________________________________________
(указать дату и исходящий номер уведомления)
__________________________________________________________________

Баяндалғанның негізінде және ҚР ҚІК  153-бабының 9-тармағын
басшылыққа алып,
Қаулы етті:
Сезікті, айыпталушы _____________________________________________
(аты-жөні)
қамаудан босатылсын.
Осы қаулының көшірмесі жиырма төрт сағаттың ішінде іс
жүргізуінде осы қылмыстық іс бар органға немесе адамға және
прокурорға жіберілсін
Мекеме бастығы
(атағы)                 ______________   _______________
(аты-жөні)        (қолы)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 24 Қосымша
Қолхат
Мен, айыпталушы (сотталған) _________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
___________________________________________________________________
осы қол хатты _________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(айыптың, үкімнің қорытындысын) көшірмесі
маған берілді 200__ж "___" ______________ сағ. "___" "__"мин.
жарияланды
сол үшін қол қойып отырмын.
Қолы ___________________________
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Қылмыстық-атқару
жүйесі комитетінің тергеу
изоляторларының арнайы есеп
бөлімдерінің жұмысы туралы
нұсқаулыққа N 25 Қосымша
__________________________________________________________________
(анықтаманы құрастырған органның атауы)
__________________________________________________________________
200__ж. "___" _____________________.
(құрастырған күні)
Жол жөнекей (эшелондық) тізім бойынша ______________N ______
Жеке іс бойынша Анықтама N______
1. Сотталғанның, күдікті, айыпты адамның тегі,
аты, әкесінің аты (егер бірнешесі болса
барлығын жазу керек)                               ______________
2. Жылы және туған жері
(толық мекен-жайын
көрсету керек)                                     ______________
3. Тұтқынға дейінгі
тұрған жері (толық мекен-жайын
көрсету керек)                                     ______________
4. Қайда кімнің өкілдігіне
кетіп бара жатыр (қала, ТИЗО
атауы, колония,
ІІМ органдарына, немесе ХҚК)                       ______________
5. Қарауылға қай жерде
беруге болады
(станция атауы) қандай беру
пункттері арқылы өтуі
керек (түрме, колония, ТИЗО)                       _____________

На основании изложенного и руководствуясь пунктом 9 статьи 153 УПК РК,
Постановил:
Подозреваемого, обвиняемого___________________________________
(фамилия, имя, отчество)
освободить из-под стражи.
Копию настоящего постановления в течение двадцати четырех часов направить органу или лицу, в производстве которого находится уголовное дело, и прокурору.
Начальник учреждения
(звание)                        _______________________(фамилия)
(подпись)
Приложение N 24
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
Расписка
Я, обвиняемый (осужденный)__________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
__________________________________________________________________________
даю настоящую расписку в том, что копия __________________________________
__________________________________________________________________________
(обвинительного заключения, приговора, постановления)
мне вручена "___" ___________200__г.              "___" час.   "__"мин.
объявлена
в чем и расписываюсь.
Подпись ______________________
Приложение N 25
К Инструкции о работе отделов
специального учета следственных изоляторов
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
утвержденной приказом МЮ РК
от 9 июля 2004 годa N 210
__________________________________________________________________________
(наименование органа, составившего справку)
__________________________________________________________________________
"___" ________________ 200__г.
(дата составления)
N _____ по попутному (эшелонному) списку _________________________________
Справка по личному делу N_____________________________
1. Фамилия, имя, отчество осужденного, лица,
подозреваемого, обвиняемого (если имеет несколько,
то перечислить все) _______________________________________________________
2. Год и место рождения____________________________________________________
(указать полный адрес)
3. Место жительства до ареста _____________________________________________
(указать полный адрес)
4. Куда в чье расположение следует ________________________________________
(город, наименование СИЗО, колонии, изолятора
________________________________________________________________________
временного содержания (далее - ИВС), органа МВД, или КНБ)
5. Где подлежит сдаче караулом ____________________________________________
(наименование станции, пристани),
через какие передаточные пункты должен
следовать (тюрьмы, колонии ИВС, СИЗО)

Ескерту. 32-қосымшаға өзгерту енгізілді - 2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
ТИЗО-ның шартты атауы бар
бұрыштық штамп
ҚАЖК ҚАЖД Қылмыстық-атқару
инспекциясының бастығына
________________
(облыстың атауы)
г._______________
Азамат (ша) ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________ тумасы _________________________
(туған жерінің атуы)
200__ж. "___" ___________________ сотталған __________________
(соттың атауы)
___________________________ ҚК бабы бойынша __________ к _____
(бас бостандығына айырылудың мерзімі)
Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығымен, соттың анықтауымен_____________________________
_______________________________________________________________
(Жарлықтың, соттың атауы)
200__ж. "___" _______________ ________________ бас бостандығынан
айырудың мерзімінің белгілі бөлігі _______________________________________________________________
бас бостандығымен байланысты емес жазамен ауыстырылған _____
_______________________________________________________________
(соттың анықтауы бойынша)
_____________________________________
Осының негізінде _________________________________
Азамат (ша) _______________________________ тұтқыннан босатылған.
(тегі, аты) ___________________, ______________ тұруға кетті.
(күні)
одан қылмсытық-атқару инспекциясына келуі туралы жазба алынды.
Қосымша: жазба, анықтау көшірмесі, алдын ала жазу ____ бетте.
Мекеме бастығы_________________________________
Бөлім бастығы _________________________________
_____________________________________________
(аты-жөні)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті тергеу
изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы
туралы нұсқаулыққа
33-қосымша
Ескерту: 33-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175 бұйрығымен.
Қамауда ұстау орнында қайтыс болған адамның өлімі туралы
хабарлама
__________ облысы (қ-сы) Әділет департаментінің АХАЖ бөлімінің бастығына
Сотталғанның өлімін тіркеуіңізді өтінемін:
1.Тегі ___________ 2. Аты _______________ 3. Әкесінің аты___________
4. Жынысы __________________________________________________________
5. Ұлты ____________________________________________________________
6. Өлген уақыты ____________________________________________________
(үкімнің орындалу күні көрсетіледі)

Сноска. Приложение 32 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Угловой штамп с условным
наименованием СИЗО
Начальнику уголовно-исполнительной
инспекции ДУИС КУИС __________________
(наименование области)
г._______________
Сообщаю, что гражданину (ке) _______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
уроженцу (ке) ____________________________________________________________
(наименование места рождения)
осужденному (ой) "___" _____________ 200__г. (наименование суда)__________
_________________ по ст. УК __________ к _________________________________
(срок лишения свободы)
постановлением суда, Указом Президента Республики_________________________
(наименование суда, Указа)
_________ от "___" _________ 200__г. неотбытая часть срока лишения свободы _________________________________________________________________________
замена наказанием, не связанным с лишением cвободы__________________________________________________________________
(по постановлению суда)
На основании этого ______________________________________________________
Гражданин (ка) __________________________________________________________
из-под стражи освобожден (а)
(фамилия, инициалы)________, убыл (а) на жительство _____________________
(дата)
и от него (нее) взята подписка о явке в уголовно-исполнительную инспекцию.
Приложение: подписка, копии постановления, предписания на ____ листах.
Начальник учреждения ____________________
Начальник отдела ________________________
Приложение 33
к Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики
Казахстан, утвержденной приказом
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 33 в редакции   приказа Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175.
Извещение о смерти лица, умершего
в месте содержания под стражей
Начальнику отдела ЗАГС Департамента юстиции по ___________
области (гор.)
Прошу зарегистрировать смерть осужденного:
1. Фамилия _____________________________________________________
2. Имя _________________________________________________________
3. Отчество ____________________________________________________
4. Пол _________________________________________________________
5. Национальность ______________________________________________
6. Время смерти ________________________________________________
(указывается дата исполнения приговора)

7. Өлген жері ______________________________________________________
(үкім шығарған соттың тұрған орны көрсетіледі)
____________________________________________________________________
(республика, облыс, аудан, қала (мекен)
8. Туған жылы 19 ___ жылғы "___" ________.
9. Туған жерi ______________________________________________________
(республика, өлке, облыс, аудан, қала (мекен)
10. Жасы:______________________________________________ жасқа толды.
11. Қамауға дейінгі тұрақты тұрған жері_____________________________
(республика, өлке, облыс, аудан,
қала (мекен) көше, үй, пәтер)
қамауға дейiн ___________________ жылдан бастап тұрақты тұрған жерi.
12. Отбасы жағдайы (астын сызу керек): некеде тұрған, ешқашан некеде
тұрмаған, жалғызбасты, ажырасқан.
13. Қамауға алынғанға дейін қайда және кім болып жұмыс істеген
____________________________________________________________________
14. Білімі (астын сызу керек): жоғары, аяқталмаған жоғары, арнайы
орта, жалпы орта, толық емес орта, бастауыш және төмен
15. Өлгенін растайтын құжаттар______________________________________
(қай соттың соттағаны және үкім
шығарылған күн көрсетіледі)
16. ___________ мекен жайы бойынша үкiм шығарған сотқа өлiмi туралы
акт жазбасының күнiн және нөмiрiн хабарлауды өтiнемiн.
Бастық __________________    Мөр           ______________________
(мекеме атауы)                                қолы
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті тергеу
изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы
туралы нұсқаулыққа
34-қосымша
Ескерту: 34-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175, өзгерту енгізілді - 2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
үлгі
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің
Құқық қорғау және сот жүйесі мәселелері жөніндегі бөлімі
Астана қаласы
көшірмесі: Алматы қаласы Алматы қалалық соты
Акті
200 __ жылғы "___" _________                     ______________ қ-сы
Біз, төменде қол қоюшылар, Маңғыстау облысы бойынша ҚАЖК ҚАЖД МЛ-112/6 мекемесінің бастығы әділет полковнигі І.И. Ахметов, Маңғыстау облысы (қаласы) прокуратурасының бас бостандығынан айыру орындарындағы заңдылықтың сақталуын қадағалау жөніндегі прокуроры әділет аға кеңесшісі И.А. Смирнов, мекеме дәрігері Е.У. Қалибековтің қатысуымен, 200 __ жылғы "__" _____ ҚР ҚК-нің 96-бабы 2-бөлімінің "б" тармағы бойынша облыстық сот өлім жазасы - атуға соттаған 1955 жылы туған Иван Николаевич Сидоровқа мекеме бастығы 200 __ жылғы "__" _____ Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының үкім заңды күшіне енгені туралы анықтамасын жариялаған. Сонымен бір мезгілде И.Н. Сидоровқа үкім заңды күшіне енгеннен кейін бір жыл ішінде, яғни ___ жылғы __ маусымдағы 24 сағатты қоса алғанға дейін, өлім жазасына мораторий енгізілген жағдайда - мораторидің күші жойылғаннан кейін, ол мораторий жариялағанға дейін не оның қолданылу уақытында қолдаухат бергеніне немесе бермегеніне қарамастан, кешірім жасау туралы қолдаухат беруге оның құқығы бар екені түсіндірілген. Мұндай қолдаухат беру тәртібі мен қолдаухат әзірлеуде заңгерлік көмек алу құқығы да түсіндірілген.
Көрсетілген мезгілде И.Н. Сидоров кешірім жасау туралы қолдаухат берген жоқ.
Бүгін, 200 __ жылғы "__" _______, жоғарыда аталған адамдардың қатысуымен, И.Н. Сидоровқа қолдаухат беру мерзімінің өткені туралы хабарланды. Сотталған И.Н. Сидоров себебін айтпай (немесе актіде айтылған себебін көрсету керек), кешірім жасау туралы қолдаухат беруден бас тартатынын мәлімдеген.
Бұл туралы осы акті жасалды.
Акті жасаған адамдардың қолы _________________________________
Осы акті маған жарияланды ________________ (сотталғанның қолы)
Ескерту: Қол қоюдан бас тартқан жағдайда, акті жасаған адамдар куәландырған белгі соғылады. Акті мекеменің елтаңбалы мөрімен бекітіледі.
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті тергеу
изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы
туралы нұсқаулыққа
35-қосымша
Ескерту: 35-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175, өзгерту енгізілді - 2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
үлгі
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің
Құқық қорғау және сот жүйесі мәселелері жөніндегі бөлімі
Астана қаласы
көшірмесі: Алматы қаласы Алматы қалалық соты

7. Место смерти ________________________________________________
(указывается место нахождения суда, вынесшего
________________________________________________________________
приговор) (город (селение), район, область, республика)
8. Дата рождения "__"___________ 19__г.
9. Место рождения ______________________________________________
(город (селение), район, область, край, республика)
10. Возраст: исполнилось ___________________________________ лет.
11. Где постоянно проживал до ареста ___________________________
(город (селение), район,
________________________________________________________________
область, республика, улица, дом, квартира)
Постоянно проживал до ареста с _______________ года.
12. Семейное положение (подчеркнуть): состоял в браке, никогда
не состоял в браке, вдовец, разведен.
13. Где и кем работал до ареста ________________________________
14. Образование (подчеркнуть): высшее, незаконченное высшее,
среднее специальное, среднее общее, неполное среднее,
начальное и ниже
15. Документы, подтверждающие факт смерти ______________________
(указывается, каким
________________________________________________________________
судом осужден и дата вынесения приговора)
16. Прошу сообщить номер и дату записи акта о смерти в суд,
вынесший приговор по адресу: _______________________________
Начальник __________________________              ___________
(наименование учреждения)               (подпись)
Печать
Приложение 34
к Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики
Казахстан, утвержденной приказом
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 34 дополнено приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175; с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
образец
Отдел по вопросам правоохранительной
и судебной систем Администрации
Президента Республики Казахстан
г. Астана
копия: Алматинский городской суд г. Алматы
Акт
"__" _________ 200_ года                             г. ____________
Мы, нижеподписавшиеся: начальник учреждения МЛ-112/6 ДУИС КУИС по Мангыстауской области полковник юстиции Ахметов И.И., прокурор по надзору за соблюдением законности в местах лишения свободы прокуратуры Мангыстауской области (города) старший советник юстиции Смирнов И.А., с участием врача учреждения Калибекова Е.У., составили настоящий акт о том, что осужденному "__" ______ 200_ г. ______ областным судом по ст. 96 ч. 2 п. "б" УК РК к  смертной казни - расстрелу Сидорову Ивану Николаевичу, 1955 года рождения, "__" ______ 200_ г. ______ начальником учреждения объявлена справка Верховного Суда Республики Казахстан о вступлении приговора в законную силу. Одновременно Сидорову И.Н. было разъяснено его право на подачу ходатайства о помиловании в течение одного года после вступления приговора в законную силу, т.е. до 24 часов _____ июня _____ года включительно, в случае введения моратория на исполнение смертной казни - после отмены моратория, независимо от того, ходатайствовал он о помиловании до объявления моратория либо во время его действия или нет. Также разъяснен порядок подачи такого ходатайства и право на получение юридической помощи в составлении ходатайства.
В указанный срок Сидоров И.Н. ходатайства о помиловании не подал.
Сегодня, "__" ______ 200_ г., в присутствии указанных выше лиц Сидорову И.Н. было сообщено об истечении срока подачи ходатайства о помиловании. Осужденный Сидоров И.Н. заявил, что подавать ходатайство о помиловании он отказывается, не указывая причины (или изложить в акте причину).
О чем составлен настоящий акт.
Подписи лиц, составивших акт ______________________
Настоящий акт мне объявлен _____________ (подпись осужденного)
Примечание: В случае отказа от подписи ставится отметка, заверяемая лицами, составившими акт. Акт скрепляется гербовой печатью учреждения.
Приложение 35
к Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики
Казахстан, утвержденной приказом
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 35 дополнено приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175; с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
образец
Отдел по вопросам правоохранительной
и судебной систем Администрации
Президента Республики Казахстан г. Астана
копия: Алматинский городской суд г. Алматы
Направляем ходатайство о помиловании ________________________,
(фамилия, имя, отчество)

ҚР ҚК-нің _____ баптары бойынша Алматы қалалық соты 200 __ жылғы "__" _____ өлім жазасына соттаған 19 __ жылғы "__" _____ туған __________ кешірім жасау туралы қолдаухатын жіберіп отырмыз, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының қылмыстық істер жөніндегі алқасының 200 ___ жылғы "__" ______ қаулысымен үкім өзгеріссіз қалдырылған. Мекемеде 200 __ жылғы "__" _______ бастап ұсталған кезең ішінде ұсату режимін бұзған (бұзбаған), ___ рет карцерге қамалған.
Қосымша: 1. ___ парақта кешірім жасау туралы қолдаухаты.
2. ___ парақта сотталғанның жеке ісі бойынша сауалнамалық деректері.
Алматы қаласы және
Алматы облысы бойынша ҚАЖК ҚАЖД
ЛА-155/1 мекемесінің бастығы               _________
(қолы)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті тергеу
изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы
туралы нұсқаулыққа
36-қосымша
Ескерту: 36-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175 бұйрығымен.
үлгі
__________________сотының
(соттың атауы)
төрағасына
__________________қ-сы
Өлім жазасына сотталғанға
үкімнің орындалуы туралы
Қашан қай сот және ҚР ҚК-нің қандай бабы бойынша соттаған, үкiм қай сот органының өкiмi бойынша және қашан орындалған (осы хабарламада үкiмнiң орындалу орны көрсетiлмейдi).
Сотталған (аты-жөні) өлiмiн тiркеу ____________АХАЖ бөлiмiнде
(АХАЖ органының атауы)
жүргiзiлдi.
Бастық __________________                  ____________
(мекеменің атауы)                      (қолы)
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті тергеу
изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы
туралы нұсқаулыққа
37-қосымша
Ескерту: 37-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175 бұйрығымен.
Салыстырылған және фамилиялық картотекада
_________________________ белгiлендi
N ______________________ жеке ісі
Сотталған (қамауға алынған) туралы хабарлама
1. Тегі ____________________________________________________________
2. Аты _____________________________________________________________
3. Әкесінің аты ____________________________________________________
4. 19 ___ жылы "___" _________________________________________ туған
5. Туған жері_______________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
6. Қылмыстық жауапкершілікке тартылмай тұрғанға дейінгі мекен жайы
____________________________________________________________________

"__" _________ 19__ года рождения, осужденного "__" _________ 200_ года Алматинским городским судом по статьям _________ УК РК к смертной казни, постановлением коллегии по уголовным делам Верховного Суда Республики Казахстан "__"»________ 200_ года приговор оставлен без изменения. За период содержания в учреждении с "__" ________ 200_ года допускал (не допускал) нарушения режима содержания, ________ раз водворялся в карцер.
Приложение: 1. на ____ листах ходатайство о помиловании.
2. на ____ листах анкетные данные осужденного
по личному делу.
Начальник учреждения ЛА-155/1
ДУИС КУИС по г. Алматы и                     __________
Алматинской области                          (подпись)
Приложение 36
к Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики
Казахстан, утвержденной приказом
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 36 дополнено   приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175.
образец
Председателю суда _________________
(наименование суда)
г. ________________________________
О приведении приговора на осужденного
к смертной казни в исполнение
Когда, каким судом и по какой статье УК РК осужден, по распоряжению какого судебного органа и когда исполнен приговор (место исполнения приговора в настоящем сообщении не указывается).
Регистрация смерти осужденного (фамилия, имя, отчество) произведена в отделе ЗАГС __________________________.
(наименование органа ЗАГС)
Начальник _________________________       __________
(наименование учреждения)       (подпись)
Приложение 37
к Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики
Казахстан, утвержденной приказом
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 37 дополнено   приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175.
Сверено и в по фамильной картотеке
Отмечено _________________________
Личное дело N ____________________
Извещение об осужденном (арестованном)
1. Фамилия _____________________________________________________
2. Имя _________________________________________________________
3. Отчество ____________________________________________________
4. Родился "__" ____________ 19___г.
5. Место рождения ______________________________________________
(область, город, район, населенный пункт)
6. Место жительство до привлечения к уголовной ответственности
_____________________________________________________________

7. 200 ___ жылғы "___" ______________ қамауға алынды.
8. 200 ___ жылғы "___" ______________ сотталды.
(соттың атауы)
________________________ Қылмыстық кодексi ____________________ бабы
(республикасы)
мерзімі _____жыл ______ай
_____________________________ ____________________________________
(негізгі және қосымша жазалау шаралары)
____________________________________________________________________
(қашан, қандай сотпен аса қауіпті қайталап қылмыс жасаушы деп
танылды)
9. Үкім 200 ___ жылғы "___" ______________ заң күшіне енді.
10. Үкім 200 ___ жылғы "___" ______________ өзгертілді.
(қаулы және сот атауы)
200 ___ жылғы "___"_________________________________________________
(қаулының мазмұны)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(келесі беті)
11. Келдi, кетті
200 ___ жылғы "___" _____________________________________________
(мекеменің шартты атауы)
____________________________________________________________________                              (және оның орналасқан жері, облыс)
12. Босатылды
200 ___ жылғы "___" _____________________________________________
(негiздеме, кiммен және қашан қабылданды
____________________________________________________________________
және оның мазмұны шартты түрде және шартты түрде мерзімінен бұрын
босатылуы - өтелмеген мерзімі)
13. Босатылуы бойынша кеткендері
____________________________________________________________________
(таңдап алған тұрғылықты жері)
14. Белгiлеу бойынша бас бостандығынан айрылған жеріне қайтарылды
____________________________________________________________________
(сот атауы және қаулының шығарылған күні, қандай мерзімде және
есептеудің басталуы)
15. 200 ___ жылғы "___" _______________________________ қайтыс болды
Өлгені туралы хабарлама __________________________________жіберілді.
(АХАЖ органының атауы және күні)
16. Хабарламаны әзірлеген
____________________________________________________________________
(мекеменің шартты атауы және оның орналасқан жері)
____________________________________________________________________
(елді мекен, облыс)
Орындаушы___________________________________________________________
(қолы, аты-жөні)
Бастық______________________________________________________________
(қолы, аты-жөні)
200 ___ жылғы "__" _______
Ескерту:   1-6, 16-тармақтар барлық жағдайларда, 8-тармақ сотталғандарға ғана, қалғандары - хабарламаны әзірлеу мақсатына қарай (босатылуы, бас бостандығынан айыру орнына қайтарылуы және сол сияқты) толтырылады (өлшемі 150х210).
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті тергеу
изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы
туралы нұсқаулыққа
38-қосымша
Ескерту: 38-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175 бұйрығымен.
__________ мекен-жайында тұратын
азамат _________________________
Сізді ӨЖ сотталған (тегі, аты, әкесінің аты) (бұдан әрі:, туған жылы және туған жері, қашан, қай сот, ҚР ҚК қандай бабымен сотталған, қай сот органының ұйғарымымен және үкім қашан орындалғаны, күні, айы жылы көрсетіледі) ісі бойынша үкiмнің орындалғаны жөнінде хабардар етеміз.
Сотталған _______________ -ң өлiмiн тiркеу ___________ облысы Әдiлет департаментiнiң АХАЖ бөлiмiнде жүргізілді.
Үкімді орындау пунктінің әкімшілігі
ҚР ӘдМ 2004 жылғы 9 шілдедегі
N 210 бұйрығымен бекітілген,
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Қылмыстық-атқару жүйесі
комитеті тергеу
изоляторларының арнайы
есеп бөлімдерінің жұмысы
туралы нұсқаулыққа
39-қосымша
Ескерту: 39-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің 2006 жылғы 9 маусымдағы N 175, өзгерту енгізілді - 2010.12.22 № 341 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
_____________ҚАЖК ҚАЖД N ______
(облыс атауы)
тергеу изоляторының бастығына
Адамның қылмыстық іс бойынша қорғаушы ретiнде қатысуын
РАСТАУ
ҚР ҚК ___ бабымен көзделген қылмыс жасағаны үшiн жазаға тартылған, 19 __ жылғы "__" _______ туған
___________________________________________________________ қатысты
(қамауда ұсталушы адамның тегі, аты, әкесінің аты)
азамат __________________   ________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)       (адвокат, кәсіподақ (қоғамдық
бірлестік) өкілі, өзге тұлға)
және ____________________________іс жүргізуіндегі N ___ қылмыстық іс
(қылмыстық процесс жүргізуші
орган атауы)
бойынша қорғаушы болып табылатынын хабарлаймыз.
Растау ___________________________________________________ жарамды.
(тергеудің барлық кезеңіне, белгілі бір күнге дейін)
___________________________________________________қолы ____________
(қылмыстық іс іс жүргізуінде болатын адамның
лауазымы, аты-жөні)
"___"_____________
КЕЛІСЕМІН
__________________________________________________ қолы ____________
(қылмыстық іс іс жүргізуінде болатын орган
басшысының лауазымы, аты-жөні)
"___"_____________
М.О.

7. Арестован "__" ________ 200_г.
8. Осужден "__" __________ 200_г. ______________________________
(наименование суда)
статьи _________________ Уголовного  кодекса  ____________________
(республики)
срок ______ лет ______ месяцев
________________________________________________________________
(основные и дополнительные меры наказания, когда,
________________________________________________________________
каким судом признан особо опасным рецидивистом)
9. Приговор вступил в законную силу "__" 200_ г.
10. Приговор изменен ___________________________________________
(постановление и наименование суда)
от "__" ________ 200__г. ____________________
(содержание постановления)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(оборотная сторона)
11. Прибыл(а), убыл(а) "__" _______ 200_г. _____________________
(условное
________________________________________________________________
наименование учреждения, и его местонахождение, область)
12. Освобожден(а) "__" _______ 200_г. __________________________
(основание, кем, когда
________________________________________________________________
принято решение и его содержание, при условном и
________________________________________________________________
условно-досрочном освобождении - не отбытый срок)
13. По освобождении убыл(а) ____________________________________
(избранное место жительства)
14. Возвращен(а)(водворен(а) в места лишения свободы по определению
________________________________________________________________
(наименование суда и дата вынесения постановления,
________________________________________________________________
на какой срок и начало исчисления)
15. Умер(ла) "__" _______ 200_г.
Сообщение о регистрации смерти направлено ______________________
________________________________________________________________
(дата и наименование органа ЗАГС)
16. Извещение составлено _______________________________________
(условное наименование учреждения и его местонахождения)
________________________________________________________________
(населенный пункт, область)
Исполнитель ____________________________________
(подпись, фамилия)
Начальник ______________________________________
(подпись, фамилия)
"__" ___________ 200_г.
Примечание:  Пункты 1-6, 16 заполняются во всех случаях, 8 - только
на осужденных, остальные - в зависимости от цели составления
извещения (освобождение, возвращение в места лишения свободы и так
далее)                             (Размер 150x210)
Приложение 38
к Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики
Казахстан, утвержденной приказом
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 38 дополнено   приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175.
Гражданину(ке) ______________
проживающему(щей) по адресу
_____________________________
Ставим Вас в известность, что приговор по делу на осужденного к смертной казни (далее указывается: фамилия, имя, отчество, год и место рождения, когда, каким судом, и по какой статье УК РК осужден, по предписанию какого судебного органа и когда исполнен приговор, число, месяц, год) исполнен.
Регистрация смерти осужденного ________________ произведена в отделе ЗАГС Департамента юстиции по ___________ области.
Администрация пункта исполнения приговора
Приложение 39
к Инструкции о работе отделов
специального учета следственных
изоляторов Комитета
уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики
Казахстан, утвержденной приказом
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июля 2004 года N 210
Сноска. Приложение 39 дополнено приказом Министра юстиции РК от 9 июня 2006 года N 175; с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 22.12.2010 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Начальнику следственного
изолятора
N ____ ДУИС КУИС ____________________
(наименование области)
ПОДТВЕРЖДЕНИЕ
об участие лица в качестве защитника по уголовному делу
Сообщаем, что гражданин (ка) _________________________________
(фамилия, имя, отчество)
является ___________________________________________________________
(адвокатом, представителем профессионального союза
____________________________________________________________________
(общественного объединения), иным лицом)
и защитником по уголовному делу N _______, находящемуся в производстве
____________________________________________________________________,
(наименование органа, ведущего уголовный процесс)
в отношении ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество лица содержащегося под стражей)
"__" ________ 19__ года рождения, привлекаемого за совершение
преступления, предусмотренного статьей ______________________ УК РК.
Подтверждение действительно ________________________________________
(на весь период следствия, до определенной даты)
__________________________________________   Подпись _______________
(Должность, Ф.И.О. лица, в производстве
которого находится уголовное дело)
"__" ___________________
СОГЛАСЕН
__________________________________________   Подпись _______________
(Должность, Ф.И.О. руководителя органа, в
производстве которого находится уголовное дело)
"__" ___________________
М.П.