Қазақстан Республикасында ішкі және сыртқы сауда үшін бекіре тұқымдас балықтар уылдырығын таңбалау Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 462 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 10 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3202. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 14 мамырдағы № 121-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 14.05.2013 № 121-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Экономикалық және сыбайлас
жемқорлық қылмысқа қарсы
күрес жөніндегі Агенттік
(қаржы полициясы)
Төрағасы
2004 ж. 19 тамыз
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2004 ж. 4 тамыз
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау Агенттігі
Төрағасы
2004 ж. 27 тамыз
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2004 ж. 11 тамыз
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 493 "Қазақстан Республикасында өндірілетін бекіре балықтары түрлерінің уылдырығы саудасын ретке келтіру жөніндегі шаралар туралы"  қаулысына сәйкес,  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырылған Қазақстан Республикасы экономикалық және сыбайластықпен күрес жөніндегі (қаржы полициясы) Агенттігімен, Қазақстан Республикасы кедендік бақылау комитеті Агенттігімен, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігімен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісілген Қазақстан Республикасында ішкі және сыртқы сауда үшін бекіре тұқымдас балықтар уылдырығын таңбалау Ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне жүктелсін (Мұсатаев М.Х).
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2005 жылғы 1 қаңтардан басталатын қатынастарға таралады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
"Қазақстан Республикасында ішкі
және сыртқы сауда үшін бекіре
тұқымдас балықтар уылдырығын
таңбалау Ережесін бекіту туралы"
2004 жылғы 31 тамыздағы
N 462 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасында ішкі және
сыртқы сауда үшін бекіре тұқымдас балықтар
уылдырығын таңбалау
ережесі
Қазақстан Республикасында ішкі және сыртқы сауда үшін бекіре тұқымдас балықтар уылдырығын таңбалау ережесі (бұдан әрі - Ереже)  "Қазақстан Республикасының құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 сәуірдегі N 493 "Қазақстан Республикасында өндірілетін бекіре балықтары түрлерінің уылдырығы саудасын ретке келтіру жөніндегі шаралар туралы"  қаулысына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил маркирования икры осетровых видов рыб в Республике Казахстан для торговли на внутреннем и внешнем рынках
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 462. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 3202. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 14 мая 2013 года № 121-Ө
Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 14.05.2013 № 121-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Согласовано:
Председатель Агентства              Министр
Республики Казахстан                внутренних дел
по борьбе с экономической и         Республики Казахстан
коррупционной преступностью         4 августа 2004 г.
(финансовая полиция)
19 августа 2004 г.
Председатель Агентства              Министр финансов
таможенного контроля                Республики Казахстан
Республики Казахстан                11 августа 2004 г.
27 августа 2004 г.
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 493 "О мерах по упорядочению торговли икрой осетровых видов рыб в Республике Казахстан",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые Правила маркирования икры осетровых видов рыб в Республике Казахстан для торговли на внутреннем и внешнем рынках, согласованные с Агентством Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Агентством таможенного контроля Республики Казахстан, Министерством внутренних дел Республики Казахстан и Министерством финансов Республики Казахстан.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан зарегистрировать настоящий приказ в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Мусатаев М.Х.).
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2005 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
"Об утверждении Правил маркирования
икры осетровых видов рыб в
Республике Казахстан для торговли
на внутреннем и внешнем рынках"
от 31 августа 2004 года N 462
Правила
маркирования икры осетровых видов рыб в Республике
Казахстан для торговли на внутреннем и внешнем рынках
Правила маркирования икры осетровых видов рыб в Республике Казахстан для торговли на внутреннем и внешнем рынках (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О присоединении Республики Казахстан к Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" и  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2004 года N 493 "О мерах по упорядочению торговли икрой осетровых видов рыб в Республике Казахстан".

1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже Қазақстан Республикасында ішкі және сыртқы сауда үшін белгіленген үлгідегі арнайы марканың ендірілуімен бекіре тұқымдас балықтар уылдырығын таңбалаудың біркелкі жүйесін белгілейді.
2. Ереженің күші бекіре тұқымдас балықтар уылдырығын (бұдан әрі - уылдырық) саудалаумен айналысатын барлық заңды және жеке  тұлғаларға таралады.
3. Ішкі саудаға арналған марканың құны дайындау мен алушыға жеткізу есепке ала отырып анықталады.
4. Таңбалауға жауапты болып ішкі және сыртқы рынокта уылдырықты саудалаумен айналысатын заңды және жеке тұлғалар саналады.
5. Ішкі саудаға арналған маркаларды осы Ережеде белгіленген тәртіппен алынған маркалардың пайдаланылуын бақылайтын Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда жасау туралы конвенция бойынша Қазақстан Республикасындағы Әкімшілік орган (одан әрі - Әкімшілік орган) береді.
6. Сыртқы саудаға арналған маркаларды Әкімшілік орган уылдырықты экспорттауға өтінім берген заңды тұлғалардың ұсынысымен бекітеді.
7. Қазақстан Республикасының транзиттік тауар кедендік режімінен басқа уылдырық түрлерінің барлығы міндетті түрде таңбаланады.
2. Марканың түрі мен үлгісі
8. Мынадай марка түрлері белгіленеді:
1) Қазақстан Республикасының ішкі саудасына арналған;
2) сыртқы саудаға арналған.
9. Ішкі сауда маркасының нысаны осы ереженің 1 Қосымшасына сәйкес орталықтандырылған түрде, қорғаныс дәрежесі бар типографиялық тәсілмен дайындалады.
10. Сыртқы саудаға арналған маркамен уылдырық салынған бірінші және екінші сыйымдылықтар таңбаланады. Бірінші сыйымдылық болып уылдырықпен тікелей түйісетін ыдыс, ал екінші сыйымдылық болып бірінші сыйымдылық орналасқан ыдыс табылады.
Бірінші сыйымдылыққа желімделуге арналған маркаларда мынадай мәліметтер көрсетілуі тиіс:
1) уылдырық алынған бекіре тұқымдас балық түрі;
2) уылдырық алынған бекіре тұқымдас балық түрінің өмір сүру ортасы (табиғи немесе басыбайлы жағдайда);
3) өндіруші елдің екіәріптік коды (ISO);
4) уылдырық алынған бекіре тұқымдас балық түрінің ауланған жылы;
5) уылдырық өндірген зауыттың тіркеу нөмірі;
6) уылдырық салынған ыдыстың салмағы;
7) топтама нөмірі.
Екінші сыйымдылыққа желімделуге арналған маркаларда қосымша бірінші сыйымдылық саны, сонымен қатар екінші ыдыстың нөмірі көрсетіледі.
11. Уылдырық салынған ыдысты ашқан кезде марка бүлінуі тиіс. Желімделген марка үстінен жылтыр материалдан дайындалған капсулды қоспағанда, қандай да болмасын басқа капсул пайдалануға тыйым салынады.
Марканы желімдеу кезінде марканы тауардан бүлдірмей алуға мүмкіндік бермейтін желім пайдаланылуы тиіс. Марканы желімдеуге арналған желім жоғары және төмен температураларға, әр түрлі ылғалдықта кеуіп және тауардан ажырап кетпеуге төзімді, марканың қайта қолданылуын болдырмауды қамтамасыз етуі тиіс.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила устанавливают единую систему маркирования икры осетровых видов рыб в Республике Казахстан, для торговли на внутреннем и внешнем рынках, посредством введения специальных марок установленного образца.
2. Действие настоящих Правил распространяется на юридических и физических лиц, осуществляющих торговлю икрой осетровых видов рыб (далее - икра).
3. Стоимость марок для торговли на внутреннем рынке определяется с учетом изготовления и доставки до получателя.
4. Ответственными за маркировку являются юридические и физические лица, осуществляющие торговлю икрой на внутреннем и внешнем рынках.
5. Марки для торговли на внутреннем рынке выдаются Административным органом по Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, в Республике Казахстан (далее - Административный орган), который контролирует использование приобретенных марок в порядке, установленном настоящими Правилами.
6. Марки для торговли на внешнем рынке утверждаются Административным органом по представлению юридических и физических лиц, заявивших об экспорте икры.
7. Маркировке подлежат все виды икры, за исключением перемещаемых через территорию Республики Казахстан в таможенном режиме транзита товара.
2. Виды и формы марки
8. Устанавливаются следующие виды марки:
1) для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан;
2) для торговли на внешнем рынке.
9. Марки для торговли на внутреннем рынке изготавливаются централизованно, типографическим способом со степенями защиты. Форма марки должна соответствовать описанию согласно Приложению 1 к настоящим Правилам.
10. Марками для торговли на внешнем рынке маркируется первичная и вторичная емкость, содержащая икру. Первичной емкостью является тара, находящиеся в непосредственном контакте с икрой, вторичной емкостью - тара в которой находятся первичные емкости.
В марках, предназначенных для наклеивания на первичную емкость, должна содержаться следующая информация:
1) вид осетровых видов рыб, из которого извлечена икра;
2) среда обитания осетровых видов рыб, из которого извлечена икра (в состоянии естественной свободы или неволе);
3) двухбуквенный код страны производителя (ISO);
4) год вылова осетровых видов рыб, из которого извлечена икра;
5) регистрационный номер завода по производству икры;
6) вес емкости с икрой;
7) номер партии.
В марках, предназначенных для наклеивания на вторичную емкость, дополнительно указывается количество первичных емкостей, а также номер вторичной упаковки.
11. При вскрытии емкости с икрой марка должна повреждаться. Запрещается поверх наклеенной марки применение каких-либо капсул, за исключением, изготовленных из прозрачного материала.
При наклеивании марок должен использоваться клей, не позволяющий снять марку с товара без ее повреждения. Клей, применяемый для наклеивания марок, должен быть устойчив к высоким и низким температурам, различным уровням влажности для исключения его высыхания и отслоения от товара и обеспечить невозможность повторного использования марки.

3. Марканы алу тәртібі
12. Қазақстан Республикасының ішкі саудасына арналған марка алуға өтінім (одан әрі - өтінім) Әкімшілік органға жіберіледі.
13. Өтінімде:
1) уылдырық түрінің орыс және латын тілдеріндегі атауы;
2) уылдырықтың тегі (дайындалған орны, сатып алынған, тәркіленген және т.б.);
3) өтінім берушінің мемлекеттік, орыс және ағылшын тілдеріндегі заңды мекен-жайы (жеке тұлға үшін - тұрғылықты жерінің адресі, тұлғаны куәландыратын құжат), қатынастық телефондары/факстары көрсетілуі тиіс.
14. Өтінімге өтінім беруші қол қояды.
15. Өтінімге уылдырықтың алынуын, бекіре тұқымдас балық түрлерінің аулануының заңдылығын немесе жасанды жағдайда өсірілгенін дәлелдейтін нотариалды куәландырылған келесі құжаттар қоса беріледі:
1) құрылтайшы құжаты мен заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
2) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның уылдырық алынған бекіре тұқымдас балық түрлерінің заңды ауланғанын дәлелдейтін анықтамасы;
4) егер бекіре тұқымдас балық түрі басыбайлы жағдайда туса немесе жасанды жолмен өсірілсе, басыбайлы жағдайда өсірілгені туралы немесе жасанды жағдайларда алынғаны туралы Әкімшілік органның уәкілетті өкілі куәландырған анықтама;
5) меншік құқығын дәлелдейтін құжаттар;
6) уылдырықты шеттен әкелу ниетін дәлелдейтін келісім-шарт;
7) экспорттаушы елдегі Әкімшілік органның рұқсаты;
8) егер уылдырық тәркіленген болса, тиісті уәкілетті органдардың сот шешіміне сәйкес толтырған актісі;
9) саудалауға арналған уылдырықтың Қазақстан Республикасының ветеринарлық заңнама талаптарына, сапа туралы мемлекеттік стандартқа сәйкестігін дәлелдейтін құжат;
10) марка үшін төлемақы төленгендігі туралы төлем тапсырмасының түпнұсқасы;
11) салық төлеушінің куәлігі - тіркеу нөмірінің берілгендігі туралы құжат (СТН).
16. Әкімшілік орган өтінім берушіден бекіре тұқымдас балық түрлерінің сақталуын қамтамасыз ету мақсатында қосымша мәліметтерді сұрата алады.
17. Әкімшілік орган 30 күн ішінде өтінімді және оған қоса тіркелген құжаттарды қарайды және марка береді не дәлелді бас тарту құжатын жібереді.
18. Берілген маркалар Әкімшілік органға қайтаруды қоспағанда қайта сатуға, өзге ұйымдар мен тұлғаларға беруге немесе басқа нысанда иеліктен айыруға жатпайды.
19. Маркалар өтінім берушіге немесе өтінім берушінің сенім хатымен басқа тұлғаға марка есебі жорналына қол қойдыру арқылы беріледі.

3. Порядок приобретения марок
12. Заявка на приобретение марок (далее - заявка) для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан направляется в Административный орган.
13. В заявке должны быть указаны:
1) вид икры с указанием его названия на русском и латинском языках;
2) происхождение икры (место изготовления, куплено, конфисковано, иные случаи);
3) юридический адрес (для физических лиц - адрес места проживания, документы удостоверяющие личность) заявителя на государственном, русском и английском языках, контактные номера телефонов/факсов.
14. Заявка подписывается заявителем.
15. К заявке прилагаются следующие нотариально заверенные копии документов, подтверждающие приобретение икры, законность добывания или разведение в искусственных условиях осетровых видов рыб, из которых была изготовлена заявленная икра:
1) учредительный документ и свидетельство о государственной регистрации юридического лица;
2) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) справка уполномоченного органа в области рыбного хозяйства, подтверждающая законность вылова осетровых видов рыб, из которых была изготовлена заявленная икра;
4) справка о разведении в неволе и о выращивании в искусственных условиях, заверенная уполномоченным представителем Административного органа, если осетровые виды рыб разведены в неволе или выращены искусственно;
5) документы, подтверждающие право собственности;
6) контракт, подтверждающий намерение совершения ввоза икры;
7) разрешение Административного органа страны отправителя;
8) акт соответствующих уполномоченных органов, составленный на основании решения суда, если это конфискованная икра;
9) документ, подтверждающий соответствие предназначенной для торговли икры требованиям ветеринарного законодательства Республики Казахстан, государственным стандартам по качеству;
10) подлинник платежного поручения об оплате за марки;
11) свидетельство налогоплательщика - документ о присвоении регистрационного номера (РНН).
16. Административный орган может запрашивать у заявителя дополнительную информацию, исходя из необходимости обеспечения сохранения осетровых видов рыб.
17. Административный орган рассматривает заявку и прилагаемые к ней документы в течение 30 дней, после чего производит выдачу марок, либо направляет мотивированный отказ.
18. Приобретенные получателями марки не подлежат перепродаже, передаче или отчуждению в других формах иным организациям и лицам, за исключением возврата в Административный орган.
19. Марки выдаются заявителю или другому лицу по доверенности заявителя под роспись в журнале учета марок.

20. Марканы берген кезде Әкімшілік органның материалды жауапты тұлғасы үш дана етіп жүкқұжат жазады. Жүкқұжаттың бір данасы алушыға беріледі.
Жүкқұжатта келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) жинақ маркасының берілген күні;
2) заңды тұлғаның атауы;
3) жеке тұлғаның аты-жөні;
4) алушының аты-жөні, төлқұжат мәліметтері;
5) келісім-шарттың нөмірі мен күні;
6) марканың түрі, нөмірі және саны.
21. Алушыларға марка беру өтінімде көрсетілген саны мен түріне сәйкес жүргізіледі. Өтінім берушілер жаңа күнтізбелік жыл басталуына 60 күнтізбелік (алпыс) қалуына дейін Әкімшілік органға осы уақытқа дейін берілген өтінімдегі марканың түрі мен санына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хабарлай алады. Көрсетілген мерзімнен соң өтінімге өзгерістер мен толықтырулар қабылданбайды.
5. Қазақстан Республикасының ішкі саудасына
арналған марканың есебін жүргізу, қайтару,
сақтау және оларды пайдалану туралы есеп беру
22. Марка қатал есептік құжат болып саналады. Марканың жылжуы туралы мәлімет нөмірленген, түптелген, Әкімшілік органның мөрімен куәландырылған марканың есебін жүргізу жорналына түсіріледі. Көрсетілген жорналды осы ереженің 2 Қосымшасындағы нысан бойынша Әкімшілік орган жүргізеді.
Марканың есебін жүргізу жорналы 5 жыл көлемінде сақталады.
23. Әкімшілік орган бұйрықпен марканың есебін жүргізуге, сақтауға, беруге және оның есебін жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаны тағайындайды.
24. Марканы алушылар жыл сайын есеп жылынан кейінгі 10-шы қаңтардан кешіктірмей Әкімшілік органға келесі мәліметтерді көрсету арқылы алынған маркалардың пайдалануы туралы есепті тапсырады:
1) нөмірі және уылдырық түрі бойынша алынған маркалардың саны;
2) пайдаланылған маркалар саны;
3) пайдаланылмаған маркалар саны және олардың пайдаланбау себептері.
Уылдырықты импорттаушылар қосымша Әкімшілік органға тоқсан сайын марканың пайдаланылғанын дәлелдейтін жүк кедендік декларациялардың көшірмелерін (таңбаланған өнімнің шеттен әкелінуі туралы жүк кедендік декларация көшірмесін) тапсырады.
25. Осы Ереженің 18 және 24 тармақтары орындалмаған, сонымен қатар алушы марканы жоғалтқан жағдайларда ішкі саудаға арналған маркаларды пайдалануға болмайды.
26. Пайдаланылмаған немесе бүлінген маркалар Әкімшілік органға қайтарылады.
27. Алушының марканы қайтаруы - қайтарылу себебі көрсетілген қайтару туралы өтінімі негізінде және марка алынған жүкқұжатты тапсыру арқылы жүргізіледі.
Бүлінген маркалар бөлек параққа желімделеді, ал оның басқа бөлшектері біріктірілген болуы керек.

20. При выдаче марок материально-ответственным лицом Административного органа выписывается накладная в трех экземплярах. Один экземпляр накладной передается получателю.
В накладной отражаются следующие данные:
1) дата выдачи марок сбора;
2) наименование юридического лица;
3) фамилия, имя, отчество физического лица;
4) фамилия, имя, отчество, паспортные данные получателя;
5) номер и дата контракта;
6) вид, номер и количество марок.
21. Выдача марок получателям производится в соответствии с количеством и видами, указанными в заявке. Заявители не позднее шестидесяти календарных дней до начало нового календарного года, могут обратиться в Административный орган о внесении изменений и дополнений в ранее представленные заявки в части вида и количества марок. По истечении указанного срока изменения и дополнения в заявки не принимаются.
4. Учет, возврат, хранение марок для торговли на
внутреннем рынке Республики Казахстан и
отчетность по их использованию
22. Марка является документом строгой отчетности. Сведения о движении марок заносятся в журнал учета марок, пронумерованный, прошнурованный, заверенный печатью Административного органа. Указанный журнал ведется Административным органом по форме согласно Приложению 2 к настоящим Правилам.
Журнал учета марок хранится в течение 5 лет.
23. Административный орган назначает приказом должностное лицо, ответственное за учет, хранение, выдачу и отчетность марок.
24. Получатели марок ежегодно не позднее 10 января следующего за отчетным годом представляют в Административный орган отчет об использовании полученных марок в письменной форме, с указанием следующих сведений:
1) количество полученных марок по их номеру и виду икры;
2) количество использованных марок;
3) количество неиспользованных марок и причины их неиспользования.
Импортерам икры необходимо дополнительно ежеквартально представлять в Административный орган копии грузовых таможенных деклараций, подтверждающих использование марок (копию грузовой таможенной декларации на ввоз промаркированной продукции).
25. Марки для торговли на внутреннем рынке не допускаются к использованию при несоблюдении пунктов 18 и 24 настоящих Правил, а также при утрате марок получателем.
26. Неиспользованные либо имеющие повреждения марки возвращаются в Административный орган.
27. Возврат марок получателем производится на основании заявления о возврате марок с указанием причин возврата и при предъявлении накладной, по которой они были получены.
Поврежденные марки наклеиваются получателем на отдельные листы, а ее отдельные части должны быть соединены.

28. Әкімшілік органмен құрамында үш адамнан кем емес комиссия Төрағасынан, комиссия мүшелерінен және материалдық жауапты тұлғадан тұратын марканың жылжуын бақылау жөніндегі комиссия (одан әрі - комиссия) тағайындалады.
Комиссия:
1) қайтарылған және берілген маркалардың нөмірлері көрсетіліп, екі дана етіп жасалған өткізу-қабылдау актісіне;
2) бүлінген маркалардың түрі, нөмірі және саны көрсетіліп, үш дана етіп жасалған бүлінген маркаларды жою актісіне қол қояды.
Комиссия қол қойған актілер Әкімшілік органның мөрімен куәландырылады.
29. Алушылар маркалардың дұрыс есебін жүргізуді, оларды пайдалануды (саны, түрі бойынша), бүлінген маркалардың белгіленген тәртіп бойынша есептен шығарылуына дейін олардың жоғалып кетуіне жол бермей, сақтауды қамтамасыз етуі керек.
Қазақстан Республикасында
ішкі және сыртқы сауда үшін
бекіре тұқымдас балықтар
уылдырығын таңбалау Ережесіне
1 Қосымша
Марканы суреттеу
1. Марканың аумағы 100 х 19 мм.
2. Қазақстан Республикасында өндірілген уылдырық маркасының негізгі аясы - қызыл, шеттен әкелінген уылдырық маркасының негізгі аясы - жасыл.
3. Марканың сол жағында: металсыздандырылған мыс жолағы, "уылдырық" микротексті орналасқан.
4. Марканың ортасында бекіре балығы бейнеленген.
5. Марканың оң жағында: нөмірлеу (ультрафиолетті жарықпен), Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы, түс дифракцияларының өзгеріс әсерімен "CITES" сөзі жазылған голограмма орналасқан. Голограмманың басқа бұрыш бейнесінде "KZ" сөзі оқылады.
Қазақстан Республикасында
ішкі және сыртқы сауда үшін
бекіре тұқымдас балықтар
уылдырығын таңбалау Ережесіне
2 Қосымша
Марканың есебін жүргізу жорналы
____________________________________________________________________
N |Марка.|Марка.|Алынған| Жүк. |Марка.|Марка.|Алушы.|Марка.| Марка.
| ның  | ның  |марка. |құжат | лар  |ларды | ның  |ларды | ларды
|алын. |түрі, |лардың |нөмірі|алушы.|алушы.|СТН-і |алушы.|алушының
| ған  |сыйым.| саны  |      | ларға| ның  |      | ның  |төлқұжат
|күні  |дылығы|       |      |беріл.|атауы |      | аты- |  мәлі.
|      |      |       |      |  ген |      |      | жөні | меттері
|      |      |       |      |  күні|      |      |      |
|      |      |       |      |      |      |      |      |
__|______|______|_______|______|______|______|______|______|________
____________________________________________________________________

28. Административным органом назначается комиссия по контролю за движением марок (далее - комиссия) в составе Председателя комиссии, членов комиссии и материально-ответственного лица в количестве не менее трех человек.
Комиссия подписывает:
1) акт приема-передачи, в двух экземплярах в котором указываются номера возвращенных или выданных марок;
2) акт уничтожения поврежденных марок, в трех экземплярах, в котором указываются виды, номера и количество уничтоженных марок.
Акты, подписанные комиссией, заверяются печатью Административного органа.
29. Получатели марок должны обеспечить правильный учет марок, их использование (по количеству, виду), сохранность поврежденных марок до их списания в установленном порядке, не допуская их потери.
Приложение 1
к Правилам маркирования
икры осетровых видов рыб в
Республике Казахстан для торговли
на внутреннем и внешнем рынках
Описание марки
1. Размер марки 100х19 мм.
2. Основной фон марки для икры, произведенной в Республике Казахстан - красный, для импортируемой икры - зеленый.
3. С левой стороны марки расположены:
деметаллизированная медная полоса, микротекст "уылдырык".
4. В центре марки изображение осетра.
5. С правой стороны расположены:
нумерация (с ультра фиолетовым свечением), государственный герб Республики Казахстан, голограмма со словами "CITES" с эффектом изменения цветов дифракции. Под другим углом изображения на голограмме вместо слов "CITES" читается слово "KZ".
Приложение 2
к Правилам маркирования
икры осетровых видов рыб в
Республике Казахстан для торговли
на внутреннем и внешнем рынках
Журнал учета движения марок
____________________________________________________________________
N|Дата |Вид  |Коли- |Номер |Дата  |Наиме- |РНН  |Ф.И.О.|Данные до-
|полу-|мар- |чество|нак-  |выдачи|нование|полу-|полу- |кументов
|чения|ки,  |полу- |ладной|марок |получа-|чате-|чателя|представи-
|марок|ем-  |ченных|      |полу- |теля   |ля   |марок |теля полу-
|     |кость|марок |      |чателю|марок  |     |      |чателя марок
_|_____|_____|______|______|______|_______|_____|______|____________
_|_____|_____|______|______|______|_______|_____|______|____________