Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2003 жылғы 25 шілдедегі N 241 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 22 қарашадағы N 160 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 27 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3307. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2010.11.01 № 88 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2003 жылғы 25 шілдедегі N 241  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2467 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспасөз басылымдарында 2003 жылғы 22 қыркүйек - 5 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықта:
6-тармақта:
1) және 2) тармақшаларда "және оған қосымшалар" деген сөздер алынып тасталсын;
5)-8) тармақшалар алынып тасталсын;
7-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ай сайын осы Нұсқаулықтың 21-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда - есептіден кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей - 1 және 2 нысандар.";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тоқсан сайын - есептіден кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей - 1, 2, 3, 4 нысандар және оларға түсіндірме жазба.";
8-тармақта ", 5 және 6" деген сандар алынып тасталсын;
22-тармақта "уәкілетті мемлекеттік орган" деген сөздер "уәкілетті мемлекеттік органның келісімі бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-қосымшада:
3-тармақтың 6) тармақшасы алынып тасталсын;
4-тармақта "6" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 241 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 ноября 2004 года № 160. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2004 года № 3307. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 ноября 2010 № 88
Сноска: Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 01.11.2010 № 88.
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 241 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2467, опубликованное 22 сентября-5 октября 2003 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана") внести следующие изменения:
в Инструкцию о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами, утвержденную указанным постановлением:
в пункте 6:
в подпунктах 1) и 2) слова "и приложения к ней" исключить;
подпункты 5)-8) исключить;
в пункте 7:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) ежемесячно, за исключением случая, предусмотренного пунктом 21 настоящей Инструкции - не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным - формы 1 и 2.";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) ежеквартально - не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным - формы 1, 2, 3, 4 и пояснительную записку к ним.";
в пункте 8 цифры ", 5 и 6," исключить;
в пункте 22 слова "уполномоченным государственным органом" заменить словами "Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным государственным органом";
в приложении 10:
подпункт 6) пункта 3 исключить;
в пункте 4 цифру "6" заменить цифрой "5".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.

3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және сақтандыру брокерлеріне жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Н.Қ.Абдулинаға жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Келісілген"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын мен қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігінің
Төрағасы

3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления принять меры к опубликованию его в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
26 ноября 2004 г.