Астана қаласында адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 26 наурыздағы N 3-1-924қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 30 наурызда N 322 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 28 мамырдағы N 06-526қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.05.28 N 06-526қ қаулысымен
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 ақпандағы N 219 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы" қаулысының 2-тармағын орындау барысында, тұлғаға қарсы қылмыстармен күресуді белсендіру және күшейту мақсатында, Астана қаласының әкімдігі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласында адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың ережелерін орындауға жауапты қалалық мекемелердің, ұйымдар мен қызметтердің басшылары Жоспармен қарастырылған іс-шараларды орындау үшін қажетті барлық шараларды қабылдасын.
3. Жоспардың үйлестірушісі Астана қаласы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөлімі болып белгіленсін.
4. Астана қаласының Қаржы департаменті Жоспардың іс-шараларын үстіміздегі жылдың бюджеті бойынша бекітілген қаражаттар және 2005 жылдың бюджетінде болжалған қаражаттар шегінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
Астана қаласы әкімдігінің "Астана қаласында адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар туралы" қаулысына келісім парақ
Астана қаласының прокуроры
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Астана қаласы бойынша
департаментінің бастығы
Астана қаласы Ішкі істер
бас басқармасының бастығы
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Әділет
департаментінің бастығы
Астана қаласы Қаржы полициясы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Ішкі саясат
департаментінің директоры
Астана қаласы Білім
департаментінің директоры
Астана қаласы Еңбек, халықты жұмыспен
қамту және әлеуметтік қорғау
департаментінің директоры
Астана қаласы Көші-қон және демография
басқармасының бастығы
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі Астана қаласы бойынша
департаментінің директоры
Астана қаласы әкімдігінің

О Плане мероприятий по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми в городе Астане на 2004-2005 годы
Постановление акимата города Астаны от 26 марта 2004 года N 3-1-924п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 30 марта 2004 года N 322. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28 мая 2009 года N 06-526п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28.05.2009 N 06-526п
Во исполнение пункта 2  постановления  Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2004 года N 219 "О Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы", в целях активизации и усиления борьбы с преступлениями против личности - акимат города Астаны постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми в городе Астане на 2004-2005 годы (далее - План).
2. Руководителям городских учреждений, организаций и служб, ответственным за исполнение положений Плана, принять все необходимые меры для выполнения мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Координатором Плана определить государственно-правовой отдел аппарата акима города Астаны.
4. Департаменту финансов города Астаны обеспечить финансирование мероприятий Плана в пределах средств, утвержденных по бюджету текущего года и прогнозируемых средств в бюджете 2005 года.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
Аким города Астаны                    У. Шукеев
Визы: Шакиров А.А.
Ертаев Ж.Б.
Мухамбетказы М.Б.
Лист согласования
к постановлению акимата города Астаны
"О Плане мероприятий по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми в городе Астане
на 2004-2005 годы"
Прокурор г. Астаны                        А. Константинов
Начальник Департамента Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
по г. Астане                              Е. Тайжанов
Начальник Главного управления
внутренних дел г. Астаны                  С. Досумов
Начальник департамента
финансов г. Астаны                        Х. Мусин
Начальник департамента
юстиции по г. Астане                      А. Акжанов
Начальник департамента
финансовой полиции
по г. Астане                              А. Балтагулов
Директор департамента
внутренней политики
г. Астаны                                 Е. Саиров
Директор Департамента
образования г. Астаны                     А. Рахимжанов
Директор Департамента труда,
занятости и социальной
защиты населения г. Астаны                А. Демеува
Начальник Управления
миграции и демографии
г. Астаны                                 Г. Сыздыкова
Директор Департамента
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
по городу Астане                          С. Оразова
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны

2004 жылғы 26 наурыздағы
N 3-1-924қ қаулысымен
бекітілді
Астана қаласында адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
Р/с|                      |  Аяқталу  |  Орындаушылар |  Орындалу
N |      Іс-шаралар      |  нысаны   |               |   мерзімі
____________________________________________________________________
1.  Қала тұрғындарын БАҚ     Қала     ІІББ, Ішкі         Тұрақты
арқылы адамдарды сатуға  әкімді.  саясат
қарсы күрес шаралары     гіне     департаменті,
туралы  ақпараттандыру.  ақпарат  ҰҚКД (келісім
бойынша)
2.  Шетелдерде жұмысқа       Қала     ІІББ, Ішкі         2004-2005
орналасудың заңды        әкімді.  саясат, Еңбек,     жылдардың
талаптарын толық         гіне     халықты жұмыспен   2-тоқсаны
түсіндіре отырып, БАҚ    ақпарат  қамту және
арқылы ақпараттық                 әлеуметтік қорғау
компаниялар ұйымдас.              департаменттері,
тыру және жастарды                ҰҚКД (келісім
одан әрі сату және                бойынша),
оларды пайдалану үшін             Қазақстан
шетелдерге әкету                  Республикасы
мақсатындағы заңсыз               Еңбек, халықты
іс-әрекеттерді анықтау.           әлеуметтік
қорғау министрлі.
гінің Астана
қаласы бойынша
департаменті
(келісім бойынша).
3.  Қаланың жоғарғы          Қала     Білім, Ішкі саясат  Сәуір,
және орта оқу            әкімді.  департаменттері,    қазан
орындарында мемлекет.    гіне     ІІББ, қаланың       жыл сайын
тік органдардың, діни    ақпарат  прокуратурасы
және қоғамдық ұйымдар.            (келісім бойынша),
дың қатысуымен                    ҰҚКД (келісім
"Адамдарды сатуға                 бойынша).
қарсы әрекет"
тақырыбында семинар-
лекциялар өткізу.
4.  Астана қаласына шетел    Қала     ІІББ, ҰҚКД         Тұрақты
азаматтарының заңсыз     әкімді.  (келісім бойынша),
көшіп келуіне            гіне     Еңбек, халықты
бақылауды күшейту.       есеп     жұмыспен қамту
және әлеуметтік
қорғау департа.
менті, Көші-қон
және демография
басқармасы
(келісім бойынша),
Қазақстан
Республикасы
Еңбек, халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігінің
Астана қаласы
бойынша департа.
менті (келісім
бойынша)
5.  Астана қаласына          Қала     ІІББ, ҰҚКД         Тұрақты
шетелдік азаматтарды     әкімді.  (келісім бойынша),
жұмысқа тарту            гіне     Көші-қон және
ұйымдарында, әсіресе,    ақпарат  демография
көші-қон полициясы                басқармасы
органдарында тіркеуге             (келісім бойынша),
тексеріс жүргізу.                 Қазақстан
Республикасы
Еңбек, халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігінің
Астана қаласы
бойынша
департаменті
(келісім бойынша).
6.  Коммерциялық, қоғамдық   Қала     ІІББ,  Қала        Тұрақты
және діни ұйымдарда      әкімді.  прокуратурасы
адамдарды сату үшін      гіне     (келісім бойынша),
Қазақстан Республикасы.  есеп     ҰҚКД (келісім
ның шегіне заңсыз                 бойынша), Ішкі
шығарылуын тексеруді              саясат және Еңбек,
жүзеге асыру.                     халықты жұмыспен
қамту және әлеумет.
тік қорғау
департаменттері,
Қазақстан
Республикасы
Еңбек, халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігінің
Астана қаласы
бойынша
департаменті
(келісім бойынша)
7.  Халықаралық туризм.      Қала     ІІББ, ҰҚКД         Тұрақты
мен байланысы бар,       әкімді.  (келісім бойынша),
сондай-ақ шетелдерде     гіне     Еңбек, халықты
жұмысқа орналастыру      ақпарат. жұмыспен қамту
қызметтерін көрсететін            және әлеуметтік
Қазақстан Республика.             қорғау
сындағы фирмалар мен              департаменті,
ұйымдарға бірлескен               Қазақстан
жоспарлық тексеріс                Республикасы
ұйымдастыру.                      Еңбек, халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігінің
Астана қаласы
бойынша
департаменті
(келісім бойынша)
8.  Балалар үйлерінде,       Қала     Білім департа.      2004 жыл.
баспаналарында және      әкімді.  менті, Қала         дың 1
интернаттарында ер       гіне     прокуратурасы       мамырына
баланы немесе қыз        бірлес.  (келісім бойынша),  дейін
баланы асырап алудың     кен      ІІББ, ҰҚКД
заңдылығына бірлескен    тексеріс (келісім бойынша),
тексеру жоспарын         жоспары  Көші-қон және
әзірлеу.                          демография басқар.
масы (келісім
бойынша), Қаланың
Әділет
департаменті
(келісім бойынша).
9.  Шетелдік азаматтардың    Қала     Білім              Тұрақты
асырап алған балаларын   әкімді.  департаменті
одан әрі бақылау.        гіне
ақпарат
10. Мемлекеттік органдар.    Қала     Қала әкімі         2004 жылдың
дың адамдарды сатуды     әкімді.  аппаратының         шілдесі
болдырмау саласындағы    гіне     мемлекеттік-құқық
құқық қолдану қызмет.    ұсыныс.  бөлімі (жинақ),
терін талдай отырып,     тар      ҰҚКД (келісім
осы мәселені реттейтін            бойынша), Қала
нормативтік құқықтық              прокуратурасы
актілерге өзгерістер              (келісім бойынша),
мен толықтырулар енгізу           Білім, Ішкі
жөніндегі ұсыныстарды             саясат және Еңбек,
әзірлеу.                          халықты жұмыспен
қамту және
әлеуметтік қорғау
департаменттері,
Көші-қон және
демография басқар.
масы (келісім
бойынша), Қазақстан
Республикасы
Еңбек, халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігінің
Астана қаласы
бойынша департа.
менті (келісім
бойынша)
11. Құқық қорғау органда.    Қала     Прокуратура        2004 жылдың
рында адамдарды заңсыз   әкімді.  (келісім бойынша), мамыры
сатуға қатысты ақпарат.  гіне     ҰҚКД (келісім
тарды қабылдау үшін      ақпарат  бойынша), ІІББ,
сенім телефонын құру,             ҚПД (келісім
ол туралы БАҚ арқылы              бойынша).
қала тұрғындарына
жеткізу.
____________________________________________________________________
Астана қаласы әкімі аппараты
мемлекеттік-құқық
бөлімінің меңгерушісі

от 26 марта 2004 года
N 3-1-924п
План мероприятий
по борьбе, предотвращению и профилактике
преступлений по торговле людьми в городе Астане
на 2004-2005 годы
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Исполнители
Срок
исполнения
1.
Информирование
населения города
через СМИ о мерах
борьбы с торговлей
людьми.
Информация
в акимат
города
ГУВД, Департамент
внутренней
политики города,
ДКНБ (по
согласованию).
Постоянно
2.
Организация через
СМИ информационной
компании с
подробным
разъяснением
легальных условий
получения работы
за рубежом и
выявления
незаконных
действий, с целью
вывоза молодых
людей за рубеж для
дальнейшей продажи
и их эксплуатации.
Информация
в акимат
города
ГУВД,
департаменты
внутренней
политики, труда,
занятости и
социальной защиты
населения города,
ДКНБ (по
согласованию),
Департамент
Министерства
труда и
социальной защиты
населения
Республики
Казахстан по
городу Астане
(по согласованию)
2 квартал
2004-2005
годы
3.
Проведение
семинаров-лекций в
высших и средних
учебных заведениях
города с участием
государственных
органов,
религиозных и
общественных
организаций на
тему:
"Противодействие
торговле людьми".
Информация
в акимат
города
Департаменты
образования и
внутренней
политики города,
ГУВД, Прокуратура
города (по
согласованию),
ДКНБ (по
согласованию).
Апрель,
октябрь
ежегодно
4.
Усиление контроля за незаконной миграцией иностранных граждан в город Астану.
Отчет в
акимат
города
ГУВД, ДКНБ (по согласованию), Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города, Управление миграции и демографии города (по согласованию), Департамент Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане (по согласованию).
Постоянно
5.
Проведение проверок в организациях привлекающих иностранных граждан на работу в город Астану, в части регистрации в органах миграционной полиции.
Информация
в акимат
города
ГУВД, ДКНБ (по согласованию), Управление миграции и демографии города (по согласованию), Департамент Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане (по согласованию).
Постоянно
6.
Осуществление проверок в коммерческих, общественных и религиозных организациях на предмет незаконного вывоза людей за пределы Республики Казахстан для их последующей продажи.
Отчет в
акимат
города
ГУВД, Прокуратура города (по согласованию), ДКНБ (по согласованию), департаменты внутренней политики и труда, занятости и социальной защиты населения города, Департамент Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане (по согласованию).
Постоянно
7.
Организация совместных плановых проверок фирм и организаций, связанных с международным туризмом, предоставлением услуг по трудоустройству как в Республике Казахстан, так и за рубежом.
Информация
в акимат
города
ГУВД, ДКНБ (по согласованию), Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города, Департамент Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане (по согласованию).
Постоянно
8.
Разработать План совместных проверок детских домов, приютов и интернатов на предмет законности усыновления или удочерения детей.
План совместных проверок в акимат города
Департамент образования, Прокуратура города (по согласованию), ГУВД, Управление по миграции и демографии (по согласованию), Департамент юстиции города (по согласованию).
До 1 мая 2004 года
9.
Контроль за дальнейшим пребыванием усыновленных и удочеренных детей в семьях иностранных граждан.
Информация в акимат города
Департамент
образования
Постоянно
10.
Исходя из анализа правоприменительной деятельности государственных органов в сфере пресечения торговли людьми, подготовить предложения по внесению изменений и дополнений в нормативные правовые акты, регламентирующие данный вопрос.
Предложения
в акимат
города
Государственно-
правовой отдел аппарата акима города (свод), ДКНБ (по согласованию), Прокуратура города (по согласованию), Департамент юстиции (по согласованию), Департаменты образования, внутренней политики, труда, занятости и социальной защиты населения, туризма и спорта города, Управление миграции и демографии города (по согласованию), Департамент Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по городу Астане (по согласованию).
Июль
2004 года
11.
Создание в правоохранительных органах телефонов доверия для принятия информации, имеющих отношение к незаконной торговле людьми, о чем через СМИ доводить до сведения населения города.
Информация
в акимат
города
Прокуратура (по согласованию), ДКНБ (по согласованию), ГУВД, ДФП (по согласованию).
Май 2004
года
Заведующий государственно-
правовым отделом аппарата
акима города Астаны                 М. Мухамбетказы