Маңғыстау облысы бойынша адамдарды сату қылмысымен күрес, оны болдырмау және алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспары туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы N 6/82 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 2 тамызда N 1731 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы  заңының  6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат  шешім етті:
1. Маңғыстау облысы бойынша адамдарды сату қылмысымен күрес, оны болдырмау және алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспары бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Осы шешім жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы                               Облыстық
мәслихаттың хатшысы
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 6/82 шешімімен
бекітілген

О Плане мероприятий по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы по Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата N 6/82 от 30 июня 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 2 августа 2004 года за N 1731
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6  Закона       Республики Казахстана "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат  решил:
1. Утвердить План мероприятий по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы по Мангистауской области (прилагается).
2. Настоящее решение вступает в силу со дня опубликования.
Председатель сессии                    Секретарь
областного маслихата
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от 30 июня 2004 года N 6/82
План мероприятий
по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений

Маңғыстау облысы бойынша адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөнiндегі 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары
р/с
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындалу мерзімі
Болжанып отырған шығыстар (мың.теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1
БАҚ арқылы адамдарды сатуға қарсы күрес шараларын ақпараттық жазып көрсету
Облыс әкімия-
тына ақпарат
ІСД, ОАБ (келісім бойынша), ІІБ (келісім бойынша), ҰҚКД (келісім бойынша), ЕХЖҚжӘҚБ, ӘД (келісім бойынша), ОББ, КБ (келісім бойынша), Облыс әкімі жанындағы отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегі  комиссия (келісім бойынша), қалалық және аудандық әкімдер
жылына
2 рет
Қаржыландыру талап етілмейді
2
Қазақстан Республикасының Адамдарды сатуға және үшінші тұлғалардың жезөкшелікті пайдалануына қарсы күрес туралы кон-
венцияға қо-
сылуы жөнiнде
ұсыныс
дайындау
Әділет министрлігіне ұсыныс
ӘД (келісім бойынша),              ІІБ (келісім бойынша), облыстық прокуратура (келісім бойынша), ҰҚКД (келісім бойынша), КБ (келісім бойынша), ҚПД (келісім бойынша)
2004 жылдың
ІІ тоқсаны
Қаржыландыру талап етілмейді
3
Халықаралық ұйымдармен бiрлесіп, адамдарды сатудың құрбандарына көмек көрсету жөнінде дағдарыс орталықтарын құру жөнінде ұсыныстар дайындау
Облыс әкімия-тына ұсыныс
ІІБ(келісім бойынша), КДБ (келісім бойынша), ОДСБ, Облыс әкімі жанындағы отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегі  комиссия (келісім бойынша), қалалық және аудандық әкімдер
2004 жылдың   ІІІ тоқсаны
Қаржыландыру талап етілмейді
4
Шетелдiк жұмыс күшін тарту және жұмыс күшiн Қазақстан Республикасынан әкету жөнiнде нормативтiк құқықтық кесiмдердi жетілдiру жөнiнде ұсыныстар дайындау
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне ұсыныс
ЕХЖҚжӘҚБ, облыстық прокуратура (келісім бойынша), КДБ (келісім бойынша), ӘД (келісім бойынша), қалалық және аудандық әкімдер
2004 жылдың
ІІІ тоқсаны
Қаржыландыру талап етілмейді
5
Адамдарды сатуға қарсы күрес саласындағы қызметті жүзеге асыратын  ҮЕҰ-ға жәрдемдесу
Облыс әкімия-тына ақпарат
ӘД (келісім бойынша), ІСД, ОАБ (келісім бойынша), ІІБ (келісім бойынша)
КБ (келісім бойынша)
ҚПД (келісім бойынша), КДБ (келісім бойынша)
ЕХЖҚжӘҚБ, облыстық прокуратура (келісім бойынша)
Облыс әкімі жанындағы отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегі  комиссия (келісім бойынша)
тұрақты
Қаржыландыру талап етілмейді
6
ҚР-ның азаматтарын шетелде жұмысқа орналастыру бойынша заң- сыз қызметті жүзеге асыру-
шы фирмалар мен компанияларды анықтау жөніндегі құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдар өкілдерінен құрылған ведомство аралық жұмыс тобын құру
Ведомство-аралық жұмыс тобын құру
ҰҚКД (келісім бойынша), Облыстық прокуратура (келісім бойынша)
ІІБ (келісім бойынша)
ҚР ЕжХӘҚД (келісім бойынша)
ҚР ҰҚК ШҚ "Батыс" АБ (келісім бойынша)
ӘД (келісім бойынша)
2004 жылдың
ІІ тоқсаны
Қаржыландыру талап етілмейді
7
Талдау және жұмысқа орналастыру саласындағы бұзушылықтардың жолын кесуге бағытталған шаралар жасау үшін бірыңғай деректер банкін құру
Облыс әкімия-тына ақпарат
Ведомствоаралық жұмыс тобы
2004 жылдың
ІІ тоқсаны
Қаржыландыру талап етілмейді
8
Елімізден тыс жерлерде ҚР азаматтарын еңбек және жыныстық пайдалану  саласында заңсыз факті-
лері өздеріне
белгілі болып
отырғандығы туралы мүдделі ведомстволарды хабардар ету туралы облыс  халқын
шақыра отырып
үндеу жасау
БАҚ-қа және облыс әкімия-тына ақпарат
Ведомствоаралық жұмыс тобы, ІСД, ОАБ, Облыс әкімі жанындағы отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегі  комиссия
әр тоқсан сайын
Қаржыландыру талап етілмейді
9
Заңды тұл-
ғалардың ҚР азаматтарын шетелде заң-
сыз жұмысқа орналастыруы жөнінде анықталған фактілер туралы ақпараттар жинау және талдау
Облыс әкімия-тына ақпарат
Ведомствоаралық жұмыс тобы
әр апта сайын
Қаржыландыру талап етілмейді
10
ҚР-ның азаматтарын шетелде жұмысқа орналастыру бойынша қызметті жүзеге асыру-
шы жеке заңды
тұлғалардың адамдарды пайдалану мақсатында заңсыз әкету және әкелу арналарындағы  фактілер құжатпен анықталған жағдайда тиісті шаралар алу
Облыс әкімия-тына ақпарат
ӘД, Ведомствоаралық жұмыс тобы
анықталған
фактілер бойынша
Қаржыландыру талап етілмейді
11
Қазақстан аумағында төлқұжаты мен өзге де жеке басын куәландыратын құжатын жоғалту туралы, соның ішінде ТМД елдеріне кетуші адамдарға да қатысты істерді қарау және іріктеу бойынша кешенді шараларды жүзеге асыру
Облыс әкімия-тына ақпарат
ІІБ, ӘД, ҰҚКД
маусым
жыл сайын
Қаржыландыру талап етілмейді
12
ҚР-ның мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу бекет-
теріндегі бақылауды жандандыру, соның ішінде негізгі күшті
адамдарды шетелге заңсыз әкетуге ықпалды көмек
көрсетуші тұлғаларға қатысты деректер алуға жұмсау
Облыс әкімия-тына ақпарат
ҚР ҰҚК ШҚ "Батыс" АБ (келісім бойынша), ҰҚКД (келісім бойынша), КБ (келісім бойынша)
тұрақты
Қаржыландыру талап етілмейді
13
Әр тоқсан сайын жұмыссыздар қатарындағы жастарды, соның ішінде халықтың әлеуметтік қорғалмаған жіктері үшін бөлінген кво-
та есебінен жұмысқа орналастыру бойынша тал-
дау жүргізу
Облыс әкімия-тына ақпарат
ЕХЖҚжӘҚБ, облыстық "Арман" жастар орталығы
әр тоқсан сайын
Қаржыландыру талап етілмейді
14
Адамдарды сатудың құрбандарын әлеуметтік оңалту жөнінде (әлеуметтік, құқықтық, медициналық, психологиялық көмек көрсе-
ту) ұсыныстар
дайындау
Облыс әкімия-тына ұсыныс
ЕХЖҚжӘҚБ, ОДСБ, ӘД, ІІБ, Облыс әкімі жанындағы отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегі  комиссия
2005 жылдың
ІІ тоқсаны
Қаржыландыру талап етілмейді
15
Басқа мемлекеттердің азаматтары болып табылатын адамдарды сатудың құрбандарын Қазақстан Республикасының аумағына келу бөлігіндегі  заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау
Облыс әкімия-тына ұсыныс
ІІБ, ӘД, Облыстық прокуратура
2004 жылдың  ІІІ тоқсаны
Қаржыландыру талап етілмейді
Ескерту:
ОДСБ       - Маңғыстау облыстық денсаулық сақтау басқармасы
КДБ        - Маңғыстау облысы бойынша көші-қон және демография
басқармасы
ҚРЕжХӘҚД   - Маңғыстау облысы бойынша Қазақстан
Республикасының еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау Департаменті
ЕХЖҚжӘҚБ   - Маңғыстау облысы бойынша еңбек, халықты жұмыспен
қамту және әлеуметтік қорғау жөніндегі басқарма
ОАБ        - Маңғыстау облыстық ақпарат басқармасы
ІСД        - Ішкі саясат Департаменті
ІІБ        - Маңғыстау облыстық ішкі істер басқармасы
ӘД         - Маңғыстау облысы бойынша әділет Департаменті
ҰҚКД       - Ұлттық қауіпсіздік комитеті Департаменті
КБ         - Маңғыстау облысы бойынша Кеден басқармасы
ҚПД        - Қаржы полициясы Департаменті
ББ         - Маңғыстау облысы бойынша білім басқармасы
ҚР ҰҚК ШҚ
"Батыс" АБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік
комитеті шекара қызметінің "Батыс" аймақтық
басқармасы

по торговле людьми на 2004-2005 по Мангистауской области
N
п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
Предполагаемые расходы (тыс.тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1
Информационное освещение через СМИ мер борьбы с торговлей людьми
Информация в акимат области
ДВП, ОУИ (по согласованию), УВД (по согласованию), ДКНБ (по согласованию), УТЗиСЗН, ДЮ (по согласованию), УО, ТУ (по согласованию), Комиссия по делам семьи и женщин при акиме области, акимы городов и районов
Два раза в год
Финансирование не требуется
-
2
Подготовить предложение по присоединению Республики Казахстан к Конвенции о борьбе с торговлей людьми и с эксплуатацией проституции третьими лицами
Предложение в Министерство юстиции
ДЮ (по согласованию), УВД (по согласованию), Областная прокуратура (по согласованию). ДКНБ (по согласованию), ТУ (по согласованию), ДФП (по согласованию)
ІІ квартал
2004 года
Финансирование не требуется
3
Подготовить предложения по созданию совместно с международными организациями кризисных центров по оказанию помощи жертвам торговли людьми
Предложение в акимат области
УВД (по согласованию), УМД (по согласованию),  ОУЗ, Комиссия по делам семьи и женщин при акиме области (по согласованию), акимы городов и районов
ІІ квартал
2004 года
Финансирование не требуется
4
Подготовить предложения по совершенствованию нормативных правовых актов по привлечению иностранной рабочей силы и вывоза рабочей силы из Республики Казахстан
Предложение в министерство труда и социальной защиты населения
УТЗиСЗН, Областная прокуратура (по согласованию), УМД (по согласованию), ДЮ (по согласованию), акимы городов и районов
ІІІ квартал
2004 года
Финансирование не требуется
5
Оказывать содействие НПО, осуществляющим деятельность в области борьбы с торговлей людьми
Информация в акимат области
ДЮ (по согласованию), ДВП, ОУИ (по согласованию), УВД (по согласованию), ТУ (по согласованию), ДФП (по согласованию), УМД (по согласованию),  УТЗиСЗН, Областная прокуратура (по согласованию), Комиссия по делам семьи и женщин при акиме области
постоянно
Финансирование не требуется
6
Создать межведомственную рабочую группу из числа правоохранительных и иных государственных органов по выявлению фирм и компаний, осуществляющих незаконную деятельность по трудоустройству граждан РК  за границей
Создание межведомственной рабочей группы
ДКНБ (по согласованию), Областная прокуратура (по согласованию), УВД (по согласованию), ДТиСЗН РК по Мангистауской области (по согласованию), РУ "Батыс" ПС КНБ РК(по согласованию), ДЮ(по согласованию)
ІІ квартал
2004 года
Финансирование не требуется
7
Создать единый банк данных для последующего анализа и выработки мер, направленных на пресечение нарушений в сфере трудоустройства
Информация в акимат области
Межведомственная рабочая группа
ІІ квартал
2004 года
Финансирование не требуется
8
Обращение к населению области с призывом об информировании заинтересованных ведомств о ставших им известных незаконных фактах трудовой
и сексуальной эксплуатации граждан РК за пределами страны
Информация в СМИ и в акимат области
Межведомственная рабочая группа, ДВП, ОУИ, Комиссия по делам семьи и женщин при акиме области
ежеквартально
Финансирование не требуется
9
Сбор и анализ информации о выявленных фактах по незаконному трудоустройству юридическими лицами граждан Республики Казахстан за границей
Информация  в акимат области
Межведомственная рабочая группа
еженедельно
Финансирование не требуется
10
В случае установления документирования фактов частных юриди-
ческих лиц, осуществляющих деятельность по
трудоустройству граждан РК за рубежом к причастности к каналу незаконного вывоза и ввоза людей с целью эксплуатации, принимать соответствующие меры.
Информация  в акимат области
ДЮ, Межведомственная рабочая группа
по факту выявления
Финансирование не требуется
11
Осуществление комплекса мероприятий по рассмотрению и отбору дел об утрате на территории РК паспортов и иных документов
удостоверяющих личность, в том числе на лиц, выехавших в страны СНГ.
Информация в акимат области
УВД, ДЮ, ДКНБ
Июнь  ежегодно
Финансирование не требуется
12
Активизировать контроль в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан, при этом основные усилия акцентировать на получение данных в отношении лиц, оказывающих содействие в незаконном вывозе людей за рубеж
Информация в акимат области
РУ "Батыс" ПС КНБ РК (по согласованию),  ДКНБ (по согласованию), ТУ (по согласованию)
постоянно
Финансирование не требуется
13
Ежеквартально проводить анализ трудоустройства молодежи из числа безработных, в том числе за счет квоты для социально незащищенных слоев населения
Информация в акимат области
УТЗиСЗН, Областной молодежный центр "Арман"
ежеквартально
Финансирование не требуется
14
Подготовить предложения по социальной реабилитации жертв торговли
(оказание социальной, правовой, медицинской, психологической помощи)
Предложения в акимат
УТЗиСЗН, ОУЗ, ДЮ, УВД, Комиссия по делам семьи и женщин при акиме области
IІ  квартал
2005 г.
Финансирование не требуется
15
Подготовить предложения в акимат по со- вершенствованию законодат-ства в части пребывания на территории РК жертв торговли людьми, являющихся гражданами др. государств
Предложения в акимат
УВД, ДЮ, областная прокуратура, УМД
III квартал
2004 года
Финансирование не требуется
Примечание:
ОУЗ       - Мангистауское областное управление здравоохранения
УМД       - Управление миграции и демографии по Мангистауской области
ДМТиСЗН   - Департамент Министерства труда и социальной защиты населения по Мангистауской области
УТЗиСЗН - Управление труда, занятости и социальной защиты населения
ОУИ       - Мангистауское областное управление информации
ДВП       - Департамент внутренней политики
УВД       - Мангистауское областное управление внутренних дел
ДЮ        - Департамент юстиции по Мангистауской области
ДКНБ    - Департамент Комитета национальной безопасности
ТУ         - Таможенное управление
ДФП     - Департамент финансовой полиции
УО        - Управление образования
РУ "Батыс" ПС КНБ РК - Региональное управление "Батыс" пограничной службы комитета национальной  безопасности Республики Казахстан