"Тұрғын үй көмегін ережелері мен жиынтық табысты есептеу ережелерін бекіту туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2003 жылғы 22 сәуірдегі № 239 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы, тіркеу нөмірі 2215
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2004 жылғы 12 қазандағы № 89 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 21 қазанда № 3200 тіркелді
"Тұрғын үй көмегін көрсету ережелері мен жиынтық табысты есептеу ережелерін бекіту туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2003 жылғы 22 сәуірдегі № 239 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы, тіркеу нөмірі 2215 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне байланыс мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын, әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Қостанай қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. "Тұрғын үй көмегін көрсету ережелері мен жиынтық табысты есептеу ережелерін бекіту туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2003 жылғы 22 сәуірдегі № 239 шешіміне (тіркеу нөмірі 2215, 2003 жылғы 29 мамырдағы № 5 "Қостанай" газеті), бұрын "Тұрғын үй көмегін көрсету ережелері мен жиынтық табысты есептеу ережелерін бекіту туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2003 жылғы 22 сәуірдегі № 239 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2003 жылғы 12 қарашадағы № 9 шешімімен (тіркеу нөмірі 2591, 2003 жылғы 27 қарашадағы № 135 "Қостанай" газеті); "Тұрғын үй көмегін көрсету ережелері мен жиынтық табысты есептеу ережелерін бекіту туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2003 жылғы 22 сәуірдегі № 239 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2004 жылғы 17 ақпандағы № 34 шешімімен (тіркеу нөмірі 2812, 2004 жылғы 25 наурыздағы № 33 "Қостанай" газеті) өзгерістер енгізілген, № 1-қосымшасына мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармағы мына редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй көмегі отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауға, телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің көтерілуі мен коммуналдық қызметті пайдалануға ақы төлеу шығынын өтеу үшін беріледі. Тұрғын үй көмегіне құқық жеке меншікте тұрғын үйі бар, оны мемлекеттік және жеке тұрғын үй қорынан жалдайтын азаматтарға беріледі.
Тұрғын үй көмегі халықтың әлеуметтік қорғау нысандарының бірі болып табылады.";

О внесении изменений и дополнений в решение Костанайского городского маслихата от 22 апреля 2003 года № 239 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи и Правил исчисления совокупного дохода", регистрационный номер 2215
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 12 октября 2004 года № 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 октября 2004 года № 3200
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам связи", Постановления Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Правил компенсации повышения тарифов абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимися абонентами городских сетей телекоммуникации", Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского городского маслихата от 22 апреля 2003 года № 239 "Об утверждении Правил о порядке оказания жилищной помощи и Правил исчисления совокупного дохода" (регистрационный номер 2215, газета "Костанай" от 29 мая 2003 года), ранее внесены изменения решениями Костанайского городского маслихата от 12 ноября 2003 года № 9 "О внесении изменения в решение Костанайского городского маслихата от 22 апреля 2003 года № 239 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи и Правил исчисления совокупного дохода" (регистрационный номер 2591, 27 ноября 2003 года № 135 газета "Костанай"); от 17 февраля 2004 года № 34 "О внесении изменений и дополнений в решение Костанайского городского маслихата от 22 апреля 2003 года № 239 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи и Правил исчисления совокупного дохода" (регистрационный номер 2812, 25 марта 2004 год № 33 газета "Костанай") следующие изменения и дополнения в приложение № 1:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Жилищная помощь предоставляется семьям (гражданам) для возмещения затрат по оплате содержания жилья, повышения тарифов абонентской платы за телефон, потребления коммунальных услуг. Право на жилищную помощь предоставляется гражданам, имеющим жилье в частной собственности, арендующим его из государственного и частного жилищного фонда.
Жилищная помощь является одной из форм социальной защиты населения."

2) 2-тармақта:
"коммуналдық қызметтер" деген сөздерден кейін "телефон үшін абоненттік ақы" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 10-тармақта:
"көрсетілетін қызметтерді" деген сөзден кейін "телефон үшін абоненттік ақы төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
4) 14-тармақта:
"Тұрғын үй көмегі" деген сөздерден кейін "телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
5) 15-тармақ мына редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй көмегі және телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу жылыту маусымы және жаз маусымы мерзіміне зейнеткерлер мен мүгедектерге, басқа санаттағы азаматтарға тоқсан мерзіміне (жылыту маусымының аяқталуына байланысты, көмек 1-тоқсан және сәуір айына тағайындалатын 1-тоқсанды қоспай отырып) тағайындалады. Ағымдағы айға құжаттарды қабылдауы осы айдың 24-ші жұлдызында аяқталады.
Отбасының тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметтерді пайдалануға ақы төлеу шығынының ұйғарымды шегінің үлесі, отбасының табысы, сондай-ақ коммуналдық қызметтері мен телефон пайдалану үшін абоненттік ақы төлеу тарифтері өзгерген жағдайда, уәкілетті орган бұрын есептелген соманың қайта есептеуін жүргізеді";
6) 18-тармақта:
"осы мақсаттарға" деген сөздерден кейін "сондай-ақ телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
7) 19-тармақ мына редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй көмегін қаржыландыруы қалалық бюджет есебінен, ал телефон үшін ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы төлеу республикалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.";
8) 21-тармақта:
"7" саны "5" санына ауыстырылсын;
9) 23-тармақ 24-тармақ болып есептелсін;
10) 23-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Төленген сомалар бойынша қалалық уәкілетті органы және қызмет көрсету жеткізушілері арасында тоқсан сайын облыстық уәкілетті органға берілетін, салыстырып тексеру актілері жасалады".
Осы шешімнің орындалуына бақылау әлеуметтік мәселелер, білім, денсаулық, жастар ісі және спорт мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (төрайымы Недуева И.В.).
2. Осы шешім әділет департаментінде тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы
Қалалық Мәслихат хатшысы

2) в пункте 2:
после слов "коммунальных услуг" дополнить словами "и компенсации за повышение абонентской платы за телефон";
3) в пункте 10:
после слова "услуг" дополнить словами "и абонентской платы за телефон";
4) в пункте 14:
после слов "Жилищная помощь" дополнить словами "и компенсации за повышение тарифов абонентской платы за телефон";
5) пункт 15 изложить в следующей редакции:
"Жилищная помощь и компенсации за повышение тарифов абонентской платы за телефон назначается пенсионерам и инвалидам сроком на период отопительного сезона и летнего сезона, остальным категориям граждан сроком на квартал (за исключением 1-квартала, когда в связи с окончанием отопительного сезона, помощь назначается на 1-квартал и апрель месяц). Прием документов на текущий месяц заканчивается 24 числа.
При изменении доли предельно допустимых расходов семьи на оплату содержания жилья и потребления коммунальных услуг, доходов семьи, а также тарифов на коммунальные услуги и абонентской платы за телефон уполномоченным органом производится перерасчет ранее начисленной суммы";
6) в пункте 18:
после слов "на эти цели" дополнить словами "а также компенсации за повышение абонентской платы за телефон";
7) пункт 19 изложить в следующей редакции:
"Финансирование жилищной помощи осуществляется за счет средств городского, а компенсации за повышение тарифов на телефон из республиканского бюджета";
8) в пункте 21:
цифру "7" заменить на цифру "5";
9) пункт 23 считать пунктом 24;
10) пункт 23 изложить в новой редакции:
"По выплаченным суммам между городским уполномоченным органом и поставщиками услуг ежеквартально составляются акты сверки, представляемые в областной уполномоченный орган".
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам, вопросам образования, здравоохранения, делам молодежи и спорта (председатель Недуева И.В.)
3. Настоящее решение вступает в силу со дня регистрации в департаменте юстиции.
Председатель сессии,
Секретарь городского маслихата