Ұлттық бірыңғай тестілеуге дайындық және оны өткізуге жәрдемдесу жөніндегі облыстық комиссияны құру туралы
Павлодар облысы әкімиятының 2004 жылғы 5 мамырдағы N 119/5 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 11 мамырда N 2448 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 563/12 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 563/12 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 13 наурыздағы "Ұлттық бiрыңғай тестiлеудi енгiзу туралы" N 317 қаулысына сәйкес облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ұлттық бiрыңғай тестiлеуге дайындық және оны өткiзуге жәрдемдесу жөнiндегi облыстық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын;
2. Қоса берiлiп отырған Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Қалалар мен аудандардың әкiмдерi ұлттық бiрыңғай тестiлеуге дайындық және оны өткiзуге жәрдемдесу жөнiндегi қалалық және аудандық комиссияларды құрсын.
4. Облыс бiлiм департаментi Комиссияның дербес құрамын заңнамада белгiленген тәртiпте облыстық Мәслихаттың бекiтуiне ұсынсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкiмi Қ. Нұрпейiсов
Облыс әкiмдiгiнiң
2004 жылғы 5 мамыр
"Ұлттық бiрыңғай тестiлеуге
дайындық және оны өткiзуге
жәрдемдесу жөнiндегi облыстық
комиссияны құру туралы"
N 119/5 қаулысымен
бекiтiлген
Ұлттық бiрыңғай тестiлеуге дайындық және оны өткiзуге
жәрдемдесу жөнiндегi облыстық комиссия туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Ұлттық бiрыңғай тестiлеуге дайындық және оны өткiзуге жәрдемдесу жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) консультативтiк- кеңестiк орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңын , Қазақстан Республикасы үкiметiнiң 2004 жылғы 13 наурыздағы "Ұлттық бiрыңғай тестiлеудi енгiзу туралы" N 317 қаулысын, өзге де нормативтiк құқықтық актiлердi, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Негiзгi мiндеттерi мен өкiлеттiктерi
3. Мыналар:
1) осы облыстағы ұлттық бiрыңғай тестiлеудi (бұдан әрi - ҰБТ) ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегi жұмысты бақылау;
2) ҰБТ-ты ұйымдастыруға және өткiзуге қатысты мәселелер бойынша мүдделi органдар мен ұйымдардың iс-әрекетiн үйлестiру Комиссияның негiзгi мiндеттерi болып табылады.
4. Комиссия:
1) ҰБТ өткiзу орталықтары үшiн қажеттi үй-жайдың санитариялық нормалар мен қағидалар талаптарына сәйкес бөлiнуiн ұйымдастыруға;
2) бiтiрушiлерiн тестiлеу пункттерiне дейiн және керi қайтуда жол полициясы басқармасы инспекторларының еруiмен тасымалдануды қамтамасыз етуге;

О создании областной комиссии по содействию в подготовке и проведении единого национального тестирования.
Постановление Акимата Павлодарской области от 5 мая 2004 года N 119/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 мая 2004 года за N 2448. Утратило силу - постановлением акимата Павлодарской области от 28 октября 2004 года N 563/12.
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Павлодарской области от 28 октября 2004 года N 563/12.
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2004 года N 317 "О введении единого национального тестирования" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать областную комиссию по содействию в подготовке и проведении единого национального тестирования (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемое положение о Комиссии.
3. Акимам городов и районов создать городские и районные комиссии по содействию в подготовке и проведении единого национального тестирования.
4. Департаменту образования области в установленном законодательством порядке представить персональный состав Комиссии на утверждение областного маслихата.
5. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
Аким области К.Нурпеисов
Утверждено
постановлением акимата области
от 5 мая 2004 года N 119/5
"О создании областной
комиссии по содействию
в подготовке и проведении
единого национального тестирования"
Положение
об областной комиссии по содействию в подготовке
и проведении единого национального тестирования
1. Общие положения
1. Областная комиссия по содействию в подготовке и проведении единого национального тестирования (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется  Конституцией  Республики Казахстан,  Законом  Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании",  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2004 года N 317 "О введении единого национального тестирования", иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи и полномочия
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) контроль за работой по организации и проведению единого национального тестирования (далее - ЕНТ) в области;
2) координация деятельности заинтересованных органов и организаций по вопросам, касающимся подготовки и проведения ЕНТ;
4. Комиссия решает вопросы, касающиеся:
1) организации выделения помещений для центров проведения ЕНТ в соответствии с требованиями санитарных норм и правил;
2) обеспечения доставки выпускников до пунктов тестирования и обратно в сопровождении инспекторов дорожной полиции городов и районов;

3) бiтiрушiлердi ҰБТ өткiзiлетiн аудандық орталықтар мен қалалардағы санитариялық-гигиеналық нормаларға сәйкес келетiн үй-жайларда орналастыруға;
4) бiтiрушiлер тұратын үй-жайды қажеттi қатты және жұмсақ мүкаммалмен жабдықтауға;
5) бiтiрушiлер тұратын орындарда және ҰБТ өткiзу пункттерiнде қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуде облыс iшкi iстер басқармасы, қалалар мен аудандардың iшкi iстер бөлiмдерi қызметкерлерiнiң тәулiк бойы кезекшiлiгiн ұйымдастыруға қатысты мәселелердi шешедi.
5. Комиссия:
1) бiтiрушiлердiң тамақтануын ұйымдастыруға;
2) тұрғылықты орындарда және ҰБТ өткiзу пункттерiнде медициналық қызмет көрсетудi ұйымдастыруға;
3) бiтiрушiлер тұратын аумақтың және ҰБТ өткiзу пункттерiнiң санитариялық-эпидемиологиялық жай-күйiне;
4) балалардың ҰБТ тапсыру пункттерiне дейiн және керi жеткiзiлу қауiпсiздiгiне;
5) балаларды тасымалдау үшiн техникалық жарамды автобустардың бөлiнуiне бақылау жасайды.
3. Комиссия органдары
6. Облыс әкiмiнiң орынбасары Комиссияның төрағасы, облыс бiлiм департаментiнiң бастығы - төрағаның орынбасары болып табылады.
Төраға Комиссияның жұмысына басшылық жасайды, комиссия мәжiлiстерiнде төрағалық етедi, оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылау жүргiзедi және Комиссия жүзеге асыратын қызметке дербес жауап бередi. Төраға болмаған жағдайда оның функцияларын төрағаның орынбасары атқарады.
7. Комиссия төраға бекiткен күнтiзбелiк жоспарға сәйкес жұмыс iстейдi.
4. Комиссияның құқықтары
8. Комиссия өз мiндеттерiне сәйкес:
1) өз құзыретiне жататын мәселелер бойынша ұсынымдар әзiрлеуге және облыс әкiмдiгi мен әкiмiнiң қарауына енгiзуге;
2) мемлекеттiк және басқа ұйымдардан заңнамада белгiленген тәртiпте Комиссияның мiндеттерiн iске асыруға қажеттi материалдарды сұрауға және алуға;
3) өз құзыретiне жатқызылған өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
5. Комиссия қызметiнiң тоқтатылуы
9. Комиссия өкiлеттiгiнiң мерзiмi облыс әкiмiне ұлттық бiрыңғай тестiлеудiң ұйымдастырылу және өткiзiлу қорытындылары туралы есеп ұсынылғаннан кейiн аяқталады.

3) размещения выпускников организаций общего среднего образования в районных центрах и городах, где проводится ЕНТ, в помещениях, соответствующих санитарно-гигиеническим нормам;
4) оснащения помещений для проживания выпускников необходимым жестким и мягким инвентарем;
5) организации круглосуточного дежурства сотрудников управления внутренних дел области, отделов внутренних дел городов и районов по обеспечению общественного порядка в местах проживания выпускников и пунктах проведения ЕНТ.
5. Комиссия осуществляет контроль:
1) за организацией питания выпускников;
2) за организацией медицинского обслуживания выпускников в местах проживания и пунктах проведения ЕНТ;
3) за санитарно-эпидемиологическим состоянием на территории проживания выпускников и в пунктах проведения ЕНТ;
4) за безопасностью доставки детей до пунктов сдачи ЕНТ и обратно;
5) за выделением технически исправных автобусов для перевозки детей.
3. Органы Комиссии
6. Председателем Комиссии является заместитель акима области, его заместителем - начальник департамента образования области.
Председатель Комиссии руководит ее работой, председательствует на заседаниях Комиссии, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
7. Комиссия работает в соответствии с календарным  планом, утвержденным ее председателем.
4. Права Комиссии
8. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) вырабатывать рекомендации и вносить на рассмотрение акимата и акима области предложения по вопросам, входящим в ее компетенцию;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
3) осуществлять иные права, отнесенные к ее компетенции.
5. Прекращение деятельности Комиссии
9. Срок полномочий Комиссии истекает после представления акиму области отчета об итогах организации и проведения единого национального тестирования.